Weekend Festival Baltic 2018 Pärnus

Mis toimub Pärnus augustis? Muidugi Weekend Festival Baltic, mis on suurim üritus Pärnu linnas ning terve aasta rahvarohkeim sündmus. Festivalil kuuleb esinemas elektroonilise tantsumuusika ehk EDMi hinnatumaid artiste ning terve nädalalõpp on pühendatud meeleolukale rannasündmusele. Weekend Festivali toimumispaik Pärnu rand on tunnistatud Eesti parimaks rannaks ning Briti ajalehe “The Independent” poolt Euroopa parimaks rannapuhkuse kohaks. Tegemist on nii kohalike kui linna külaliste poolt armastatud puhkusepaigaga.

Weekend Festival Baltic 2018 toimub 16.–18. augustil – ära maga maha aasta suurimat pidu! Weekend Festivalil esinevad EDM maailma tuntuimad nimed – 2018. aasta peaesinejad on David Guetta, Afrojack, Axwell/\Ingrosso, Kygo, Hardwell, Post Malone ja The Prodigy.

2018 aasta festivali kava:

2017. aasta aftermovie:

  

Praktiline info

Transport Weekendi ajal

Tallinnast, aga ka näiteks Viljandist ja Tartust, on Pärnusse võimalik sõita bussiga, Tallinnast lisaks ka rongiga. Alternatiivse variandina võib proovida sõidujagamist, nii Pärnusse tulemiseks kui Pärnus kohapeal. Vaata lähemalt näiteks Uberi sõidujagamise platvormi.

Linnasiseselt muudetakse festivali ajal sõidukorraldust. Infot parkimise kohta on võimalik leida siit ja ühistranspordi kohta siit. Pärnu linnaliinidel ja linnalähiliinidel kehtib elektrooniline piletisüsteem, mille kohta leiab infot siit. Ühistranspordi kaardile saab raha laadida näiteks Pärnu bussijaamas ja R-Kioskites. Pärnu linna piires maksab tunnipilet 2 €, bussist ostes 3 €. Bussiliiklus lõppeb suveperioodil kella 00:00 paiku ning jätkub kella 05:00 paiku – täpseid bussigraafikuid saab kontrollida siit.

Taksode kontaktnumbrid leiab siit. Pärnu on siiski väike ja kompaktne ning linnas on lihtne liigelda nii jalgsi kui jalgrattaga.

Toidupoed ja kaubanduskeskused

Toidupoed paiknevad rannast 2-3 kilomeetri raadiuses, kuid ka suuremad kaubanduskeskused ei jää rohkem kui 10-minutilise sõidu kaugusele festivalipiirkonnast.  

Pärnus asuvad ostukeskused ning toidupoed:

Toitlustus  

Pärnu on suvel tõeline maitsete meka ning söögikohad ootavad külalisi pea igal tänavanurgal. Restoranid, kohvikud ja teised Pärnu söögikohad kostitavad mitmesuguste soovidega külalisi.

Parimad restoranid. Eesti Maitsete Restoranijuht 2017 soovitab külastada üheksat Pärnu söögikohta: Resto Akord, Villa Wesseti restoran, Mahedik - kohvik ökogurmaanile, Lime Lounge, kohvik-restoran Piparmünt, Restoran Mon Ami, kohvik-restoran Hea Maa ning kohvik Supelsaksad. Kõige kõrgema koha restoranijuhi nimekirjas on saanud Pärnu Rannahotelli restoran, mis kuulub ka White Guide Nordic 2017 nimistusse.

Taime- ja kalatoidud. Taimseid roogi leiab näiteks järgnevate Pärnu toidukohtade menüüdest: Tervisetoidukoda, Piccadilly Kohvik, Mahedik - kohvik ökogurmaanile, Kohvik Kroon. Ka teised Pärnu söögikohad võivad mõningaid roogi taimseteks ümber kujundada – tasub teenindajatelt küsida! Mereäärse linnana on Pärnus aukoht Kalamajaka kohvikul, mis pakub kalatoite. Pärnu jõe ääres asub Pärnu Jahtklubi restoran.  

Kiire ja lihtne söök. Festivalialale lähimad toidukohad, kus saab kiiresti süüa on näiteks Poisi eine, Kohvik Lehe ja Pizzahunt. Teiseks populaarseks pitsakohaks on Steffani Pizzarestoran. Lihtsamaid pubitoite pakuvad Sweet Rosie Irish Pub ja Nikolai Lehtla.

Vali kõige meelepärasem söögikoht välja siit: Pärnu söögikohad.

Majutus

Majutusvõimalustega Weekend Festival Baltic ajal tutvu siin!

Meelelahutus (klubid-baarid-sündmused)

Üritused Pärnus täidavad suvekalendrit ning Weekend Festival ei ole ainus sündmus, kus veeta lõbusalt aega. Pärnu ööklubid toovad suvepealinna esinema nii kodumaiseid kui rahvusvaheliselt tunnustatud artiste, DJ-sid ning ürituste sarju. Pärnu rand on kauaaegseks tegutsemispaigaks Sunset ööklubile, kesklinnas asuvad ööklubid Mirage, Vaarikas, Sugar Club, Puhvet A.P.T.E.K ja Öölokaal Kassa. Meeldiva toidu ja joogi kõrvale kutsuvad aega veetma baarid ja pubid.

Mida põnevat Weekendi ajal veel Pärnus ja Pärnumaal teha?

Weekend Festival Baltic: Kajakisõit Pärnu rannas

Vee-elamused. Pärnu rand on ideaalne paik veeseiklusteks Aloha Surfikeskuses ja Pärnu Surfikeskuses, mis pakuvad muuhulgas näiteks lohesurfi, SUP-surfi ja skimboarding´u võimalust. Rahulikuma elamuse Pärnu vetel pakub vesijalgrattasõit, sõit jahiga merel või kalapaadiga jõel.

Põgenemistoad ja seikluspargid. Adrenaliinirohkeid elamusi leiab Pärnu põgenemistubadest. Seiklejaid kutsuvad CCCP PõgenemistubaSecret House ja Põgene seiklusmäng. Seltskonnamäng põgenemistoas on pulssitõstev elamus ning põnev vaheldus. Elevust kõrgustes pakuvad Pärnu Seikluskeskuse ronimisrajad Pärnu linnas ja Valgeranna Seikluspargi rajad Pärnust vaid 10 km kaugusel asuvas Valgerannas ehk valge liivaga rannas. 

Spaa-lõõgastus. Pärnu spaa-ajalugu ulatub üle-eelmisesse sajandisse. Tänasel päeval paikneb siin kaheksa eriilmelist spaad: teiste hulgas näiteks suurima veekeskuse, aga ka uue saunakeskusega Tervise Paradiis; pika ajalooga Estonia Medical Spa Termid; modernne ja eestipärane Estonia Resort Hotel & Spa spaa- ja saunakompleks; viikingite oaasina kujundatud vee- ja saunakeskus “Viiking Saaga”, luksuslikku lõõgastust pakkuv Hedon Spa & Hotel. Kõik nimetatud spaad asuvad Weekendi festivaliala vahetus läheduses, seega sobivad hästi vahepealseks lõõgastuseks.

Puhkus looduses. Suurepärane võimalus taastada jõuvarusid ning värskendada end pärast mitmepäevast Weekend Festivali on suunduda loodusesse, näiteks Soomaa Rahvusparki. Soomaa metsades ja rabades on mitmesuguseid eri pikkuse ja profiiliga matkaradasid. Teisi kohti matkamiseks ja ka näiteks telkimiseks saab näha RMK koduleheküljelt.

 

Liitu uudiskirjaga

Täname liitumast!

Broneeri majutus