Tänased sündmused

 • Kuupall Open

  19/08/2017 00:00 Pärnu Tennisekeskus, Spordisündmus

  Kuupall Open Pärnu Tennisekeskuses, A. H. Tammsaare pst 39

  11.02, 19.03, 22.04, 11.06, 29.-30.07 (üksikmäng naistele ja meestele), 19.08, 21.10, 25.11, 9.12

  www.tennisehall.ee

  Loe edasi...
 • PÄRNUMAA II MAAILMASÕJA AASTATEL: koduloolaste jutustused ja meenutused trükisõnas. Feliks Männikovi raamatu esmaesitlus

  19/08/2017 13:00 Uue Kunsti Muuseum, Kirjandussündmus

  Feliks Männikovi raamatu „PÄRNUMAA II MAAILMASÕJA AASTATEL: koduloolaste jutustused ja meenutused trükisõnas“

  Esmaesitlus Uue Kunsti Muuseumis (Esplanaadi 10)
  19. augustil 2017 kell 13.00


  Eesti taasiseseisvumisele pühendatud esitlus tutvustab värsket kodulooraamatut, mille kaante vahele on kogutud Pärnu maakonna sõjamälestused. Suusõnalisi meenutusi ei ole varem palju kogutud ning käesolev raamat jäädvustabki lisaks trükisõnas ilmunule ka inimeste endi poolt kõneldut. Korjatud mälestuste kõrval täpsustab autor oma märkustega sõjajärgsetel aastatel trükistes ilmunut.

  Männikov on kogunud koduloolaste mälestusi aastatest 1941-45 ja oma raamatus võrrelnud neid erinevate sõjasündmuste käsitlustega. Lisaväärtust annavad raamatule autori poolt kirja pandud kodukoha muistendid, mida võib lugeda sõjajuttude vahele.

  Esitlusel räägib Feliks Männikov raamatu saamisloost ning meenutab poisikesena läbielatut. Esitlusel on võimalik soetada raamatut soodushinnaga.

  Pärnumaa Teise Maailmasõja aastatel: koduloolaste jutustused ja meenutused trükisõnas
  Kirjastaja/väljaandja: Fisheye OÜ
  Autor: Feliks Männikov
  Ilmumisaeg: juuni, 2017
  Märksõnad: ajalugu, kodulugu
  Väljaande formaat: pehmed kaaned
  Trükikoda: Hansaprint
  Kodulehekülg: http://www.fisheye.ee/

  Loe edasi...
 • Põgene Pärnu Vanglast!

  19/08/2017 14:00 Pärnu Vangla, Meelelahutus/klubi

  2007. aastal suleti reaalne Pärnu vangla. See aasta taasaavasime koha Põhjamaade ja Baltikumi suurima põgenemistubade kompleksina. Norrast, Rootsist, Taanist, Soomest, Leedust, Lätist ei leia ühtki sedavõrd mõistatusi täis põgenemistuba. Kompleks on mõeldud kuni 24-liikmelisele seltskonnale. Pürotehnika, heli- ja eriefektid, näitlejad ning põnevad tsenaariumid, mida läbi kogeda. Põgenemiseks on aega tervelt kolm tundi. Ja kuigi vanglast põgenemine kõlab niigi keerulise ülesandena, siis asi sellega ei piirdu.

  Selleks, et põgenemine veidi jõukohasem oleks, on kohapeal ka vangivalvurid. Just sedasorti valvurid, kes siseinfo eest vajadusel vihjeid jagavad ja muidu pistist taga ajavad. Kas Teie suudaksite Pärnu vanglast põgeneda?

  Reedeti ja laupäeviti on avalike ürituste päevad, kus ei pea ise 24 inimest kokku saama, teeme seda teie eest. Tule kasvõi üksi!

  Broneeri aeg ja lisainfo: www.pogenemistoad.ee

  Loe edasi...
 • Olev Siinmaaga seotud paigad ja funktsionalistlik supelarhitektuur Pärnus. Giidituur soome keeles

  19/08/2017 15:00 algusega Pärnu Külastuskeskusest, Muu

  MTÜ Pärnu Giidide Ühingu
  tasulised giidituurid augustis
  2017

  Laupäeviti, 5., 12. ja 19.08 kell 15.00

  Olev Siinmaaga seotud paigad ja funktsionalistlik supelarhitektuur Pärnus – soome keeles

  Giid Agnes Tambet (FIN) 

  Algusega Pärnu Külastuskeskusest, Uus 4
  Kestus 1–1,5 tundi
  Tasu 7€/osaleja, 14€/pere 

  *** 

  Neljapäeviti, 3. ja 10.08 kell 17.30

  Tööstuslinn Pärnu 20. sajandi algul

  Giid Ann Eichhorst

  Algus Hahni pubi eest
  Lõpp Cibus
  Kestus 1–1,5 tundi
  Tasu 5€/osaleja, 10€/pere

  Loe edasi...
 • Pärnu linnaekskursioon eesti ja inglise keeles

  19/08/2017 15:00 algusega Pärnu Külastuskeskuse eest, Muu

  15. maist kuni 15. septembrini 2017

  Pärnu tasuta linnaekskursioon eesti ja inglise keeles

  LAUPÄEVITI kell 15 algusega Pärnu Külastuskeskusest (Uus 4)

  Ligitund aega kestva jalutuskäigu ajal tutvustavad akrediteeritud giididlinna ajalugu, arhitektuuripärleid ning põnevaid sündmusi linna arengustning ajaloost.

  Ekskursioonid toimuvad:
  esmaspäeviti kell 15.00 vene keeles
  reedeti kell 15.00 soome keeles
  laupäeviti kell 15.00 inglise ja eesti keeles

  Ringkäikude algus on Pärnu Külastuskeskusest (Uus 4, Pärnu) ja need on osalejatele TASUTA.

  www.visitparnu.com

  ***

  Küsi ka temaatilisi jalutuskäike Pärnu Giidide Ühingult, vt Facebook

  Loe edasi...
 • Kergejõustikuõhtu

  19/08/2017 17:00 Pärnu Rannastaadion, Spordisündmus

  Laupäeval, 19. augustil 2017 algusega kell 17.00 toimub Pärnu Rannastaadionil kõrgetasemeline rahvusvaheline KERGEJÕUSTIKUÕHTU, kus osalevad mitmed maailmameistrivõistlustel Londonis võistelnud sportlased.   

  Eelmisel aastal Pärnu linna initsiatiivil ellu kutsutud rahvusvaheline Pärnu Rannastaadioni kergejõustikuõhtu toimub tänavu 19. augustil. Kõrgetasemeline võistlusõhtu toob pärnakate ette Eesti koondislased ja mitmed tugevad atleedid piiri tagant.  

  Rahvusvahelise õhtumiitingu üks peaaladest, meeste kettaheide, tuleb väga kõrgetasemeline. Kodupubliku ees tahavad hooaja lõpus hea võistluse teha Pärnumaalt tuule tiibadesse saanud kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter ja mullu olümpial neljas olnud Martin Kupper. Neil ei saa kerge olema, sest konkurentideks on Pekingi MM-I hõbemedalimees Philip Milanov Belgiast (isiklik rekord 67.26), Londoni olümpia kuues mees sakslane Martin Wierig (68.33), meie mehi äsja Londoni MM-l edestanud Apostolos Parellis Küproselt (65.69) ja Simon Pettersson Rootsist (64.88).

  Meeste odaviskes on Pärnus võistlustules Londonis lõppvõistlusele jõudnud Magnus Kirt ning oma tegelikke võimeid soovib näidata Tanel Laanmäe. Meie meestega asuvad konkureerima 80-meetrimehed Rolands Štrobinders Lätist ja Pavel Mialeška Valgevenest.

  Harva peetavas 300 meetri jooksus lubas Eesti rekordit (32,24) üritada üle joosta juunioride EM-i neljas Tony Nõu. Rekord kuulub Marek Niidule, kes lubas starti tulla 100 meetri jooksus. Esmakordselt on kavas järgmiste tiitlivõistluste programmi võetud 4x400 meetri segateatejooks. Eesti kergejõustikutippudele pakuvad enamikel aladel konkurentsi mitmed värvikad välismaa atleedid.

  Kuna läbirääkimised sportlastega ning võistlustele eelregistreerimine veel käivad, siis selgub lõplik võistlejate stardinimekiri maailmameistrivõistluste järgselt.

  Pärnu Rannastaadioni Kergejõustikuõhtu pileteid saab osta võistluspäeval staadioni väravast. Kõik piletiostjad saavad supersoodsa Viking Line kruiisipakkumise.

  Loe edasi...
 • Cygne live (California, USA)

  19/08/2017 18:00 Villa Ammende aed, Kontsert

  Cygne on Laura Meyer'i muusikaline ümberkehastus Santa Cruz-ist, Californiast, kes laulab ja mängib akustilist kitarri. Ta on välja andnud 10 albumit ja 8 viimast aastat elanud ringi reisides ja andnud juba rohkem kui 1000 kontserti. Cygne on artistile uus algus, uue muusikaga. Tema kirjutatud laulud ja muusika peegeldavad tema hinge ja eluviisi, tema enda sõnul ei ole ta eesmärk mitte ainult paremat muusikat kirjutada, vaid paremat maailma luua.

  Selle suve tuuril esitleb ta laule oma uuelt albumilt Let It Breathe, mis annab lootust ja inspiratsiooni keerulisteks aegadeks. Tulge kuulama mõtlema panevaid laule ja lugusid tema rännuteelt. Kontsert toimub Villa Ammende aias iidsete tammede all.

  Kontserdi pilet 15.- EUR 

  Hea muusika kõrvale katame ka maitsetest tulvil piknikulaua. 
  Kontserdi pilet koos maitseelamustega 45.- EUR

  Piletid müügil Villa Ammendes kohapeal. Broneerimine sale@ammende.ee või 447 3888

  ammende.ee/et/event/cygne-usa-kontsert/

  Facebook  

  Loe edasi...
 • Etendus TÕEAJASTU LÕPP. Tõstamaa Suveteater

  19/08/2017 19:00 Tõstamaa mõisa talliõu (Tõstamaa v), Teater

  Tõeajastu lõpp

  Fantaasiadokumentaal

  Etendus räägib sellest, et tänu vanade hoonete ülesvuntsimisele ja neile uue kasutuse leidmisele võivad saada kahjustada mõnegi ohustatud liigi püsielupaigad. Antud juhul on kaalukausil kolme müütilise tegelase edasine saatus.

  Iga surelik tahaks elada kauem - kõige parem, kui igavesti. Ent see, kel on igavene elu, unistab hoopis elu ajalikkusest.

  Surelikku kummitab vananemise hirm. Aga mis oleks, kui vaadata seda teiselt poolt? Mõelda, millest vananemine vabastab ja mida ta kingib.  Ja millest unistavad surematud - need, kel on igavene elu, nagu inimestel absoluutne kuulmine või mõni muu anne?

  See näidend räägib noorusekultuse halastamatusest: pole võimalik olla õnnelik 50-selt, kui suudad end võrrelda ainult 25-se iseendaga.

  Loo laiem taust loole on hetkel aktuaalne “tõeajastu lõpp”. 2016. aasta sõna Oxford Dictionary's on post-truth. Aga millal see tõeajastu siis oli? Kuidas see niimoodi mööda läks, et me ei pannud tähelegi?

  Avaliku arvamuse kujundamisel on emotsioonid muutunud olulisemaks kui faktid. Pole võimalik teha vahet tõe ja metsikutes kogustes reprodutseeritud vale vahel, mis näib tõena. Mis usutakse tõeks.

  Meie usume tõeks, et selles loos kohtuvad inimene, vampiir, libahunt ja tõnn.

  Autor ja lavastaja Gerda Kordemets
  Mängivad Kersti Tombak, Veikko Täär, Triin Tenso, Märt Koik (teater Must Kast)
  Helilooja Markus Robam
  Kostüümikunstnik Neoonmust

  Etendused augustis 2017 Tõstamaa mõisa talliõues, pilet Piletilevist  

  Loe edasi...
 • Pärnu esimene ööturg

  19/08/2017 19:00 Suur-Sepa 18 (Pärnu Turg), Muu

  Laupäeval, 19. augustil, muutub Pärnu Turg ainukordseks Ööturuks, kus õhtupimeduses mõnusalt turumelu nautida. Taasiseseisvuspäevale mõeldes on ka seekordne Ööturg pühendatud Eestile nii kauba, kehakinnituse kui meelelahutuse võtmes. 

  Külastama ootame igas vanuses turulisi, sest põnevat tegemist jätkub kõigile. Kui lapsed leiavad toiduosakonnast kindlasti parima koogi üles, siis vanemad saavad end ostlemise vahepeal turgutada mõnusa värske kokteiliga. Oodatud on ka vanavanemad, kes meie programmi ajaloofragmentidele kindlasti lisa oskavad rääkida. 

  Muusikat valib turulistele seekord DJ Tammela, kelle repertuaaris leidub nii Eesti lugusid kui erineva ajastu hitte. Õhtu üheks tipphetkeks on aga Elis Loik & Mart Abro live! Oleme arvestanud, et selline kombo võib esile kutsuda kaasalaulmist!

  Ööturule võivad kauplema tulla kõik soovijad - nii ettevõtted kui eraisikud. Ööturule ootame:
  - eestimaist disainkaupa
  - keraamikat
  - käsitööd 
  - kunsti
  - eestiteemalist nostalgiakaupa
  - vanavara ja antiiki
  - küpsetisi, hoidiseid ja muid koduköögi-hõrgutisi

  Registreerida saab kauplejaks: eneli@pm21.ee

  HIND kauplejale: Ettevõte/eraisik 25/10

  Loe edasi...
 • MIDAGI ON VILTU. Kammerteatri suvelavastus

  19/08/2017 20:00 C. R Jakobsoni talumuuseum (Kurgja), Teater

  Midagi on viltu

  Tallinna Kammerteatri suvelavastus Kurgjal

  Autor Valdur Mikita / Ott Kilusk
  Lavastaja-kunstnik Kaili Viidas
  Valguskunstnik Margus Vaigur
  Muusikaline kujundaja Ott Kilusk

  Osatäitjad Indrek Taalmaa ja Lauri Kink

  Üks suvine päev ühel Eestimaa taluõuel tõmbub loojasse. Täpselt nii nagu kunagi varem, viiskümmend aastat tagasi. Õue peal toimetavad kaks meest, mõlemad omas ajas, kuigi samas ruumis. Ruumis, kus kõik on unenäoliselt, lausa painavalt tuttav. Seal on viltused aiad, välipeldik ja takjapõõsad nagu sadades teistes õuedes. Mehed mööduvad üksteise lähedalt, peaaegu riivavad teineteist, kõnnivad üksteisest koguni läbi, kuid ei kohtu päriselt, sest ajamüür ei lase. Isa rääkimas oma pojast, keda ta veel näinud pole, ja poeg, rääkimas oma isast, keda ta enam näha ei saa...

  See on südamlik lugu lihtsatest inimestest suures ja muutuvas maailmas, kus miski jääb alati samaks.

  Esietendus 27. juuli 2017 C. R. Jakobsoni talumuuseumis Kurgjal
  Järgmised etendused 28., 29.* juulil ja 1., 2., 4, 5., 11., 12., 18., 19., 20. augustil.
  Etenduste algus kell 20.00

  NB! 29. juuli etendus algab kell 17.00

  Vaata lisainfot www.kammerteater.ee

  Loe edasi...
 • Kunstioksjon

  19/08/2017 20:00 Villa Ammende, Muu

  Kunstioksjon 19. augustil kell 20.00
  Villa Ammendes

  Olete oodatud kunstioksjonile ja selle raames toimuvale pidulikule õhtusöögile.

  Oksjoni tulu aitab jätkata Artur Rehi filminäitlemisõpinguid kolmandal aastal eliittrupis Los Angelese filmikoolis American Academy of Dramatic Arts.

  Oksjonile on annetanud oma väärtuslikku loomingut Eesti tunnustatud kunstnikud.

  Meeleolu loob The ILVES Sisters.

  Tuluõhtut juhib Mart Sander. Taiestega saab tutvuda siin

  Pilet alates 25.- eurost

  Oksjonipääse, suupisted, vein 25.-
  Oksjonipääse, õhtusöök, vein 45.-

  Palun registreeru oksjonile: http://ammende.ee/et/event/5226/

  Loe edasi...
 • STEPS TO SYNAPSE

  19/08/2017 22:00 Kultuuriklubi Tempel, Meelelahutus/klubi

  Uksed kell 22.00

  Loe edasi...

Tähtsündmused

 • Aloha Surfikeskuse tegevused

  19/06/2017 - 31/08/2017 Pärnu linn, Muu

  Nädala programm Aloha Surfikeskuses
  19. juuni – 31. august 2017

  Oleme avatud iga päev kell 10.00–... päikese kukkumiseni, meie juures saad mõnuleda Café Alohas või kasutada veespordivarustust, mis on jõukohane kõigile!

  Iga päev: 10.00, 13.00, 16.00 Lohesurfi ja purjelaua koolitused

   
  Esmaspäev:
  10.00 Purjelaua isutekitaja
  12.00 SUP matk Audru jõel
  13.00 Lohesurfi isutekitaja – esimesed sammud tõeliseks surfariks saamisel
  16.00 Kayak matk Pärnu muulile                     

  Teisipäev:
  10.00 SUP matk Pärnu muulile
  13.00 Lohesurfi isutekitaja – esimesed sammud tõeliseks surfariks saamisel
  16.00 Fatbike tuur ranna düünidel
  19.00 Kayak matk Pärnu muulile

  Kolmapäev:
  10.00 Purjelaua isutekitaja
  11.00 SUP matk Audru jõel
  16.00 Kayak matk Pärnu muulile
  19.00 BBQ õhtu – söö palju jaksad!

  Neljapäev:
  10.00 Fatbike tuur ranna düünidel
  16.00 Kayak matk Pärnu muulile
  18.00 Skimlaua töötuba
  19.00 SUP matk Pärnu muulile

  Reede:
  10.00  Purjelaua isutekitaja
  18.00 Sinu esimesed sammud surfi poole – jutunurk Aloha tegevuste ja matkade kohta
  19.00 Soodusregistreerimine järgmisteks päevadeks
  19.00 Nädalavahetuse avalöök – Cafe Aloha eripakkumised

  Laupäev:
  10.00 Cafe Aloha ergutab: SUP matk + värskendav smuuti
  11.00 Skimlaua töötuba
  16.00 SUP matk Pärnu muulile
  19.00 Cafe Aloha chill

  Pühapäev:
  10.00 Cafe Aloha pannkoogi hommik
  11.00 SUP matk Pärnu muulile
  16.00 Skimlaua töötuba
  19.00 Fatbike tuur ranna düünidel

  PS! Meie poolt väljapakutud ajad ei sobi? Anna teada, millal soovid tulla või tule lihtsalt läbi!

  Matkadele on vajalik eelregistreerimine, tagamaks varustuse saadavust: info@aloha.ee, +372 5694 1133

  Plaaniliste matkade ja töötubade hinnad: Fatbike 49€, SUP 30€, Kayak 30€, Skim 15€, Purjelaua või lohesurfi isutekitaja 60€.

   

  SUP

  Aerusurf ehk SUP - selles lihtsas vee peal liikumise viisis on midagi maagilist. Erinevalt teistest veespordialadest, mis nõuavad tundide viisi harjutamist, on aerusurf lihtne ja uskumatult lõbus. See sobib nii meestele kui naistele, noortele kui vanadele, peredele, sportlastele ja joogahuvilistele, Pärnu madal ja liivane laht loob suurepärased tingimused kõigile SUP’i sõidu nautimiseks. 

  PURJELAUASÕIT

  Purjelauasõit on kõige põnevam ja kättesaadavam viis, et kogeda purjetamise võlu. Tule omanda purjelauatamise põhiteadmised algkursusel. Pakume ühetunnist algkursust innovaatilise täispuhutava purjega, mis on jõukohane kõigile ning ei eelda füüsilist ettevalmistust. Selleks, et saada aimu selle spordiala tõelisest olemusest, oled oodatud pikemale, kolmetunnisele kursusele.

  LOHESURF

  Lohesurf on sinu jaoks kui otsid veidi adrenaliinirohkemat spordiala. See on üks populaarsemaid ekstreemspordialasid maailmas. Aloha lohesurfi kursused vastavad rahvusvahelistele IKO standarditele. Pakume ühetunnist õppelohega kursust, mis on sobilik kõigile, kes soovivad lohetamisega tutvust teha. Kui oled otsustanud tõeliseks lohesurfariks saada, siis vali põhjalik kursus, mis koosneb kolmest päevast.

  SKIMLAUATAMINE

  Skimlauatamine on lõbus tegevus gruppidele, peredele ja kõigile teistele, kes soovivad proovida midagi uut ja põnevat. Tegemist on veelauaspordiga, kus surfilauaga sõidetakse ja tehakse trikke õhukesel veepadjal. Selle õppimine on üsna lihtne, kuid selleks, et aega säästa ning apsakaid ja kukkumisi vähendada, soovitame kursust. Meie instruktor näitab, kuidas rakendada õiget tehnikat ja sooritada veel liueldes lihtsamaid trikke. 

  KAYAKISÕIT

  Kayakiga sõitmine annab hea võimaluse eemalduda rannakärast ja minna ilma nautima lahe peale. Kayakisõit pakub võimalust nii sportimiseks, piknikuks merel, kalapüügiks, lõbutsemiseks kui lihtsalt päevitamiseks. Kayakis saab turvaliselt istuda mitmekesi, seega sobib tegevus ka pere pisematele.  

  FATBIKE

  Fatbike on paksurehviline maastikuratas, millega saab sõita praktiliselt kõikjal. Fatbike suudab läbi minna paksust veest, liivast, mudast; ronida üles mägedest ja kividest. Fatbike pakub täiesti unikaalse sõidukogemuse ja annab võimaluse avastada kaunist loodust täiesti uuel viisil. Aloha korraldab matkajuhiga sõite Pärnu rannas ja linna ümbruses väikestele ja keskmise suurusega gruppidele. Instruktor selgitab kõike seoses tuuri ja Fatbikega.

  Loe edasi...
 • IN Graafika / Printmaking IN

  28/07/2017 - 19/08/2017 Pärnu linn, Näitus

  29. juuli – 19. august 2017 Pärnu galeriides ja linnaruumis

  IN Graafika / Printmaking IN

  Iga-aastane näitus-festival aastast 1998, mis hõlmab paljusid Pärnu näitusepidu ja linnaruumi. Tänapäeva graafika mõtestab lahti ja otsib arengusuundi mitmetest kultuurivaldkondadest ja toob kokku nii kunstnikke, kirjanikke kui audiovisuaalseid multidistsiplinaare.

  Näitused Pärnu erinevates galeriides on põhirõhuga erinevate rahvusvaheliselt tuntud kunstnike ja kunstirühmituste individuaalsetel programmidel. Näha saab innovaatilisi lähenemisi erinevatest maailma nurkadest. 
   

  28. juuli – 1. august 2017 Pärnu Kunstnike Maja

  Loomingulised kunsti töötoad

  Töötoad (maalimine, joonistamine, siiditrükk, puu- ja linoolõige, kollaaž) lastele, noortele ja täiskasvanutele. Lisainfo Facebook'is või printmaking.tumblr.com 
  Registreerimine tajetro [at] gmail.com
   

  29. juuli 2017 kell 16.00 algusega Linnagalerii Raekoja saalist

  IN GRAAFIKA avamisralli

  Kunstnikud: Mara Catalan (Hispaania), Rasmus Danø & Dorte Naomi (Taani), Danny Gonzalez (Puerto Rico), Wild Torus, Lexi Harrington (USA) Taje Tross, Anonymus Boh, Peeter Allik, Toomas Kuusing, Leonhard Lapin, Tõnis Laanemaa (Eesti), Ieva Naglina, Paulis Liepa, Sabine Vekmane, Mara Uzulina (Läti), Eric Piper, Jenna Bryan, Curtis Cullen, Curtis Jones, Ryan O´Malley, Amazing Hancock Brothers, Marc Brunier Mestas, Tyler Krasowski, Carlos Barbenera, Burning Bones Press, Amber Crimmings, Alley Cat Press, Cannonball Press, Fatherless, David Menard, Frederic Krauke (Saksamaa), Jim Pirtle, Maurice Abelman (USA), Hye Young Chyun (Korea) ja paljud teised!

  Näitused jäävad avatuks kuni 19. augustini 2017. Vt lähemalt www.printmaking.ee
   

  29. juuli 2017 kell 21.00 kultuuriklubis Tempel

  Diverse Universe performance programm

  Wild Torus (USA), Llav Avgen (Türgi), Antibody Corporation (USA) jt.

  Korraldab MTÜ Academia Gustaviana Selts.

  Loe edasi...
 • GILDIMAJA AUGUSTIKUU TÖÖTOAD suurtele ja väikestele

  01/08/2017 - 31/08/2017 Pärnu linn, Käsitöö

  Augustikuu töötoad

  Reede, 4.  August

  Paberist külmkapimagnet, õnnitluskaart või märkmik. Karini Paberikoda.

   Hind 8-13€, Kestus:  1,5-2 h

  Klaasi kokkusulatus. Leili klaasikoda.

  Hind alates 8€, Kestus:  1-2h

  Taimetrükis tekstiil. Ene 7 asja.

  Hind 15-20€, Kestus:  1-2h

   

  Laupäev, 5. August

  Paberist külmkapimagnet, õnnitluskaart või märkmik. Karini Paberikoda.

   Hind 8-13€, Kestus:  1,5-2 h

  Klaasi kokkusulatus. Leili klaasikoda.

  Hind alates 8€, Kestus:  1-2h

  Taimetrükis tekstiil. Ene 7 asja.

  Hind 15-20€, Kestus:  1-2h

   

  Reede, 11. August

  Pronksspiraalpunutis ehk ’Vaseline’. Jane Vaselised.

  Hind 7-15€, Kestus:  1-2h

  Ehted helmestest, organzast või viitlehest. Ene 7 asja.

  Hind 5-15€, Kestus:  0,5-1,5h

  Klaasi kokkusulatus. Leili klaasikoda.

  Hind alates 8€, Kestus:  1-2h

   

  Laupäev, 12. August

  Pronksspiraalpunutis ehk ’Vaseline’. Jane Vaselised.

  Hind 7-15€, Kestus:  1-2h

  Ehted helmestest, organzast või viitlehest. Ene 7 asja.

  Hind 5-15€, Kestus:  0,5-1,5h

  AUGUSTIUNETUS – Gildi meistrid teevad erinevaid töötubasid Koidula Pargi ääres alates kell 15:00, tulge uudistama!

   

  Reede, 18. August

  Taimetrükis tekstiil. Ene 7 asja.

  Hind 15-20€, Kestus:  1-2h

  Klaasi kokkusulatus. Leili klaasikoda.

  Hind alates 8€, Kestus:  1-2h

  Paberist külmkapimagnet, õnnitluskaart või märkmik. Karini Paberikoda.

   Hind 8-13€, Kestus:  1,5-2 h

   

  Laupäev, 19. August

  Ehted helmestest, organzast või viitlehest. Ene 7 asja.

  Hind 5-15€, Kestus:  0,5-1,5h

  Nõelviltimise töötuba. Raina villapildid.

  Hind 7-15€, Kestus:  1-2h

  Paberist külmkapimagnet, õnnitluskaart või märkmik. Karini Paberikoda.

   Hind 8-13€, Kestus:  1,5-2 h

   

  Reede, 25. August

  Paberist külmkapimagnet, õnnitluskaart või märkmik. Karini Paberikoda.

   Hind 8-13€, Kestus:  1,5-2 h

  Vaibake kangastelgedel

  Hind 15€, Kestus:  kuni 2 h

  Ava Lava, Tallinn – Gildi meistrid on kutsutud oma tooteid ja tegevusi tutvustama 26-27.08 Tallinnas toimuval üritustesarjal  ’Ava lava, Tallinn’.

   

  Laupäev, 26. August

  Paberist külmkapimagnet, õnnitluskaart või märkmik. Karini Paberikoda.

   Hind 8-13€, Kestus:  1,5-2 h

  Vaibake kangastelgedel

  Hind 15€, Kestus:  kuni 2 h

  Ava Lava, Tallinn – Gildi meistrid on kutsutud oma tooteid ja tegevusi tutvustama 26-27.08 Tallinnas toimuval üritustesarjal  ’Ava lava, Tallinn’.

  Loe edasi...
 • TEADLIKU JOOKSU KURSUS

  14/08/2017 - 13/09/2017 Pärnu linn, Muu

  ACTIVESPA  ESTONIA kutsub osalema

  TEADLIKU JOOKSU KURSUS

  14. august – 13. september, kell 17.30

   

  Juhendaja: Kristjan Puusild, MTÜ Elujooks asutaja, jooksulaagrite korraldaja, terviseedendaja, kes on läbinud üle 30 maratoni.

  Kursuse kirjeldus:

  TJK võimaldab uurida iseenda ja jooksmise sügavamaid külgi, loenguruumis üheskoos õppida ja avastada, leida vastused jooksmist puudutavatele vastamata küsimustele ning leida endale mõnus sõpruskond jooksurajal.

  Ootame osalema ka eelmiste aastate kursusel osalejaid, juba kauaaegseid jooksusõpru ning kindlasti ka neid,kes alles jooksumaailma avastamas, et kursuse vältel:

  - õppida tundma oma keha ja liikumisvõimekust

  - vabastada oma jooksupotentsiaali, avastada lemmik liikumisviise ning leida ühendus jooksuga

  - õppida jooksma vigastusteta ja tasakaalustatud tehnikaga

  - planeerida mõtestatult oma jooksutreeningud ja harjutamiskava

  - õppida teadlikult taastuma ja oma tervist hoidma

  - valmistada ette end jooksu-unistuseks või eriliseks jooksusündmuseks

  - viia oma unistused ja eesmärgid ellu

  - taasleida/leida armastus jooksmise vastu


  Kursusele registreerumine

   tel: 44 01 013 või e-mail activespa@spaestonia.ee

  Kursusel osalemispanus: 79 €

  Kursuse eest tasumine ettemaksu arve alusel, mis väljastatakse isiklikult enne kursuse algust ja
  sularahas või kaardiga ACTIVESPA ESTONIA vastuvõtus, 
  A.H. Tammsaare pst. 6, Spa- ja konverentsimaja II korrusel.

  Kursuse eest saab tasuda kuni 11.08.2017 

  Ajakava:

  14.08 Kursuse sissejuhatus, targa ja teadliku jooksmise alused.

  16.08 Tervisliku seisundi ning jooksuvalmiduse hindamine, eneseanalüüs. 

  21.08 Jooksja enestunnetuse ABC

  23.08 Jooksutehnika töötuba  

  28.08 Ülevaade jooksukirjandusest

  30.08 Jooksuhorisondi laiendamine (jooksupaikade ja jooksuviiside avastamine). 

  04.09 Unistuste loomine ja eesmärkide püstitamine

  06.09 Jooksutreeningu ülesehitus ja planeerimine 

  11.09 Taastumine

  13.09 Jooksusündmusteks valmistumine 

   

  Loe edasi...
 • Konse Motelli & Karavankämpingu masinapäev

  19/08/2017 - 20/08/2017 Pärnu linn, Muu

  Suitsu, mootorite "paukumist" ja nostalgiat

  V Konse motelli ja Karavan kämpingu Vanatehnika päevad

  Tule kogu perega osa saama nostalgia elamustest käesoleva aasta 19. ja 20. augustil Pärnus, Suur-Jõe 44a. Konse motell & karavan kämping koostöös Pärnumaa Vanatehnika Klubiga korraldab vanasõidukite, maamootorite ja maatehnika NÄITUSE. Rariteetset tehnikat saabub lisaks Eestile ka Soomest, Lätist, Leedust, Ukrainast. www.konse.ee

  OSALEMA OOTAME: ✤ Klassikalisi ja omapäraseid sõidukeid, olenemata päritolumaast, rataste arvust ja kütuse liigist, mis valmistatud 45 aastat tagasi või veelgi varem. ✤ Statsionaarmootoreid, traktoreid ja igasugust talutehnikat, mis valmistatud ennem 1950–ndat aastat. ✤ Demonstreerime "leiva saamise lugu", rehepeks 1924 aasta viljapeksugarnituuriga,vilja jahvatame 1884 aasta kiviveskiga, mis pärineb ühest Setomaa mõisast. Leiba küpsetame ka, aga seda teeme tänapäeva meistrite poolt valmistatud ahjus.      

  Täiendav info ja osalejate registreerimine:
  Raivo Hannus ☎ +372 504 3614
  e-post: raivo@konse.ee või  Jüri Vaikjärv ☎ +372 5341 8951 

  TOIMUVAD MITMESUGUSED MEELELAHUTUSLIKUD  VÕISTLUSMÄNGUD OSALEJATELE JA KÜLALISTELE.

  ✤Mõlemal päeval osalejatele väljasõidud:
  19. aug Automuuseumisse Via Baltica 103km. P.-Jaagupi lähedal.
  20. aug Tahkuranna Hapukurgifestivalile.

  19. aug õhtul osalejatele kontsert ja tantsuõhtu.

  ✤ Vigursõidurada autodele, traktoritele, tsiklitele.
  ✤ Mootorita trikitsikkel ja vigursõidurada.
  ✤ Lastele batuut, mängud ja auhinnad.
  ✤ Kohapeal loovad meeleolu Kalle-Kusta ja esinejad.
  ✤ Kaugemalt kohale saabuvad osalejad saavad ööbida telkimisplatsil tasuta, motelli toad soodushinnaga.
  ✤ Kõigile vanatehnikaga osalejatele Konse poolt kahekäiguline lõuna ja AleCoq`ilt toop külma õlut.

  Osalustasu: vanasõiduk+juht 7.-EUR, iga kaasreisija 5.-
  Maamootor või mootorite kogu + masinamees 7.-

  Külastajatele maksab päevapilet 2.-, allameetrimehed tasuta.

  AUTASUSTAMISELE PÄÄSEVAD:
  ✤ väljasõidu viktoriinide võitjad,
  ✤ oma masina ajastule kõige stiilsemalt riietatud meeskond,
  ✤ vanim auto,
  ✤ vanim mootorratas,
  ✤ vanim traktor,
  ✤ vanim mehhanism mille käitamiseks vajati “kuumpead”,
  ✤ paremini restareeritud jõumasinⅠ,Ⅱ,Ⅲ koht
  ✤ kaunima häälega jõumasin,
  ✤ Külastajate valitud lemmik auto, mootorratas, traktor.

  NB! Soovitav eelnev registreerimine, selleks et teada saada lõunasöögiks vajalik lihakogus.

  Täpsem AJAKAVA

  Loe edasi...

Kestvad sündmused

 • ILUS ILM. Marju Lorentson´i fotonäitus

  15/05/2017 - 01/10/2017 Pärnu Külastuskeskuse galerii, Näitus

  15.05.-01.10.2017 Pärnu Külastuskeskuse galeriis (Uus 4)

  Ilus ilm

  Marju Lorentson´i fotonäitus

  Maailm on täis valgust ja varje, värve ja hääli, tuult ja vaikust ning emotsioone, mis kõik muutub väga kiiresti. Võib-olla on varsti Eestis vaid kaks aastaaega – külm ja tuuline kevad paari sooja päevaga ning seejärel vihmane ja udune sügis paari külma päevaga. Vahel tundub, et mul veab – näen nelja aastaaega ja pildistan, püüan hetke, tunnen rõõmu ja jagan teistega.

  Kui vaataja korraks seisatab ja mõtlema jääb, siis olen midagi edasi andnud, temaga suhelnud ja seda polegi nii vähe meie kiirustavas ja muutuvas maailmas.

  Marju Lorentson

   

  Loe edasi...
 • XXIV rahvusvahelise aktinäituse MEES, NAINE JA MERI

  04/06/2017 - 03/09/2017 Uue Kunsti Muuseum, Näitus

  4. juuni – 3. september 2017 Uue Kunsti Muuseumis

  MEES, NAINE JA MERI

  XXIV Rahvusvaheline aktinäitus

  Südasuvine aktinäitus Pärnushoiab traditsiooniliselt fookuses inimkeha ja hinge harmooniat.

  Igal suvel on väljapanekul oma alateema. Olgu selleks ootused,unistused, tulnukad või hoopis midagi muud, püüab aktinäitus tabadaerinevaid alatoone mehe ja naise suhetes, mis annavad põhjusthuvitavateks kunstilisteks lahendusteks.

  Seoses Eesti Vabariigi jameie naaberriikide Soome, Läti, Leedu ja Poola läheneva 100-ndaaastapäevaga püüab Uue Kunsti Muuseum suuremat tähelepanu pöörata justLäänemere-maade kunstile. Nii ongi meie XXIV rahvusvahelise aktinäitusepealkirjaks aastal 2017 MEES, NAINE JA MERI.

  Ühendab ju Läänemeriüheksa riigi kunstnikke, kellele oleme kutsunud lisaks külla kunstnikkeIslandilt.
  Eksponeerime nii meie varasematelt suvenäitustelt tuttavate kunstnikeuudisloomingut kui ka senitundmatute autorite teoseid.

  Näitusel osalevad: Benny Rytter, Peter Brandt (Taani), WojciechHoffmann (Poola), Evaldas Jansas, Vilmantas Marcenkevicus (Leedu),Gunars Binde (Läti), Helgi Thorgils Fridjonsson (Island), JaakkoTuomainen, Hannu Riikonen, Hannu Leimo (Soome), Dag Wallin, DashaEsselius (Rootsi), Christine Evers (Saksamaa), Aili Vint, Jüri Arrak,Villu Plink (Eesti) jpt. Meie taevastelt klassikutelt näeb näituselJaan Paavle ning Evald Okase meistriteoseid.

  Näituse kuraator: Mark Soosaar

  http://www.mona.ee/ 

  Loe edasi...
 • Lastemood lööb laineid: Eesti esimene lastemoe ja -disaini näitus

  16/06/2017 - 27/08/2017 Pärnu linn, Näitus

  15.06 – 27.08.2017 on Pärnu Muuseumis vaatajatele avatud näitus „Lastemood lööb laineid“.

  Oleme inspiratsiooni saanud noorte ja laste kultuuriaastast ning pakume vaatajatele esimest korda võimalust vaadata kokkuvõtet Eesti lastemoest ja –disainist.

  Hetkel tegutseb Eestis enam kui 40 erinevat lastemoe disainerit, kes loovad omapäraseid rõivaid, mänguasju, mööbliesemeid ja aksessuaare lastele ning noortele. Näitus toob Eesti tipptegijad ja nende edulood avalikkuse ette ning kutsub üles lapsi katsetama ja looma ise kas, rõivamoodi või mõnda muud tarbekunsti vormi. 
  Pärnu Muuseumi avar ajutiste näituste saal kutsub vaatama disainerite loomingut, tutvuma nende loomeprotsessidega, proovima disainerite loomingut, looma ise ja saama inspiratsiooni stilisti Kirsi Altjõe moefotodest.
   
  Kirsi Altjõe on tuntud ja tunnustatud Eesti lastemoe stilist ja moeblogija, kes on antud valdkonnaga tegelenud rohkem kui viisteist aastat. Kirsi Altjõe on teinud koostööd brändide ja ajakirjadega üle maailma - Islandist kuni Hong Kongini välja, ning aidanud mitmetel Eesti brändidel maailma turule siseneda. Sellest tulenevalt tutvustame näituse osa PÄRNU, LAPSED JA MOOD, kus külastajad saavad näha suures plaanis Kirsi stiliseeritud moefotosid.

  Lisaks näitusele pakume ka publikuprogrammi, mis keskendub eelkõige isetegemisele, et sütitada avastamis- ja tegemisrõõmu koos sõprade või perekonnaga. Publikuprogramm koosneb kaasahaaravatest ja käed-külge töötubadest, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu keskkonnasäästlikkusele ja jääkide minimaliseerimisele, nagu paljud kaasatud disainerid seda juba teevad.

  Loe edasi...
 • Näoga noorte poole. Fotonäitus

  26/06/2017 - 30/09/2017 Raeküla Vanakooli Keskus, Näitus

  Eesti Avatud Noortekeskuste ühendus tähistas 2015ndal aastal noorsootöö nädalat suure fotokampaaniga, mille fookuses on inimesed, kes valdkonna heaks töötavad.

  Sellel fotonäitusel saab teada, mis innustab neid tublisid inimesi noorsootöös tegutsema, mida noorsootöö on noortele või ühiskonnale andnud või mida noorsootöötajad ise noorsootööle andnud. 

  Loe edasi...
 • Fotonäitus: Linnatüdrukud maal

  12/07/2017 - 30/08/2017 SILUETT Eesti moe pood, Näitus

  12.07–30.08.2017 SILUETT Eesti moe pood 

  Linnatüdrukud maal

  Fotonäitus  

  Fotonäitusel on väljas moekunstnik Vilve Unt'i kleidikollektsioon, mille inspiratsiooni allikaks olid Tallinna Moemaja aastatetagused ajakirjad SILUETT.

  Kleidikollektsiooni autor: Vilve Unt
  Fotograaf: Johanna Eenma
  Stilist: Marion Laev

  SILUETT Eesti moe pood
  Rüütli 28, Pärnu
  +372 508 1271

  www.facebook.com/siluetteestimoepood

   

  Loe edasi...
 • Printmaking IN/InGraafika 2017 - "Answers to Silence"

  01/08/2017 - 19/08/2017 Pärnu Keskraamatukogu, Näitus

  Kuraator Ieva Naglina: Selle aasta festivali juhtmotiiviks on Vaikuse Torm, mis kutsub kunstnikke üles peegeldama nende mõtteid ja vaateid tänapäeva globaalsele kollektiivsele kommunikatsioonile, kus vaikus on muutunud reeglina erandiks. Täna seisame silmitsi sotsiaalsete väljakutsetega, mis tulenevad sallivuse ja diskrimineerimise vahelistest äärmustest. On raske määratleda, kus on piir enda kaitsmise ja kuriteo vahel. Kus vägivalda saab õigustada ja millistel juhtudel see on kuritegu. Kas ebameeldiv vaikus võib olla protest ja kas sellest võib tõusta torm ühiskonnas, kus valitseb empaatia ja emotsionaalse intelligentsuse puudumine; Ühiskond, kus kõik karjuvad, kuid mitte kedagi ei kuulda?
  Pärnu Keskraamatukogus saab vaadata Läti kunstnike näitust "Answers to Silence", mis on kolaaž märkidest ja tekstidest. Kuidas vastata vaikusele? Karjuda? Vaikida? Raamat näiteks ei räägi vaid vaikib, kuid tema sisu võib olla vali ja sõnakas. Kirjutatud sõna võib sind ärritada või hoopis rahustada.
  Oma töödega annavad Francis Butlers, Maija Kurševa, Ieva Nagliņa, Ieva Saulīte, Māris Subačs, Zane Putniņa and Zane Zlemeša edasi joonistatud ja kirjutatud vastuseid vaikusele.

  Loe edasi...

Liitu uudiskirjaga

Täname liitumast!

Broneeri majutus