Kestvad sündmused

 • 11000 AASTAT AJALUGU. Elamusi vanast ajast

  25/05/2011 - 25/05/2017 Pärnu Muuseum, Näitus

  Pärnu Muuseumi väljapanek 11000 AASTAT AJALUGU - ELAMUSI VANAST AJAST ulatub kiviajast kaasaega ning möödunud aastatuhandete ja sajandite hõngu on võimalik tunda läbi paljude ehtsate esemete, uute teadmiste, mängude ja elamusnurkade.

  Suurim püsinäituse osa on pühendatud eestlaste rahvuslikule ärkamisele 19. sajandi keskel, linnastumisele ja valitsemise ülevõtmisele Eesti linnades ning vabariigi rajamisele, mis kuulutati välja 23. veebruaril 1918 Pärnust.

  Külastajatele tutvustatakse ka Pärnule iseloomulikku kuurordielu nii 19. kui 20. sajandil ja ka Pärnumaa laevandust. 

  Näitus on avatud T-P kell 11-19

  Külastajatel on võimalik tellida püsinäitusega tutvumiseks eesti, vene, inglise, soome, saksa või rootsi keelne giid. Lisaks pakub muuseum eksklusiivset giidituuri ajastute maitseelamusega, kus külastajal on võimalus rännata kiviajast tänapäeva ning tunda erinevate ajastute maitseid.

  Giidide tellimiseks palume võtta eelnevalt ühendust 443 3231 või info@parnumuuseum.ee

  Loe edasi...
 • Marju Bormeister’i maalid

  10/09/2016 - 31/05/2017 Kohvik Mahedik, Näitus

  Alates 10. septembrist 2016 kuni 31. maini 2017

  Marju Bormeister’i maalid

  Maalide näitus kohvikus Mahedik

  Loe edasi...
 • Fotonäitus HÄÄDE MEESTE NAISED

  01/10/2016 - 31/03/2017 Pärnu Külastuskeskuse galerii, Näitus

  Teadagi on Häädemeestel hääd mehed, kuid naised on paremad veel! Kõikide nende hääde meeste naiste mälestuseks koguti kokku väike mosaiik Häädemeeste ja ümbruskonna külade naistest 100 aasta jooksul. Piltide hulgast leiab fotosalongis sätitud kaunitaride pilte, kuid ka ülesvõtteid perenaiste töödest, tegemistest ning lõbusatest olemistest.
   
  Näitusele on valitud pildid Terje Vaheri, Siret Pani, Tõnis Tamme, Mare Raidi, Ivi Kase, Riina Saksa, Margit Eicheni, Eveli Loorentsi albumitest ning Häädemeeste muuseumi kogust.
   
  Pildid kogus ja valis näitusele Eveli Loorents.

  Loe edasi...
 • Öised Tiivulised

  13/10/2016 - 27/04/2017 Pernova Loodusmaja, Näitus

  Ööliblikate näitus Pernova Loodusmajas

  Pernova Loodusmaja kahel korrusel rõõmustab külastajaid  Eesti Loodusmuuseumi näituse „Öised Tiivulised“ ööliblikate osa . Kokku saab näha ligi kolmesada erinevat ööliblika liiki, sealhulgas vereimeja liblikas, meevaras, maailma kõige suurem ja kõige väiksem liblikas, piiksuv liblikas.. Huvilisi ootab majja loodud metsakeskkond, mis viib öiste tiivuliste salapärasesse ja põnevasse maailma. 

  Näitusel saab vaadata ööliblika kino, kuulata ööliblikate hääli, osaleda visuaalsel liblikaekspeditsioonil.

  Gruppidel on võimalik tellida näiruse külastus programmiga, mis avardab näituse teemat. Väljapanekute, töölehtede ja käeliste tegevuste abil  käsitletakse ka materjali kogumise ja säilitamise. Lisaks teadvustatakse keskkonna ja loodushoiu probleeme.

  Tellimisel giiditunnid, salongiõhtud, sündmused näitusealal jne. 

  Näitus on Pernova Loodusmajas 13.10. 2016-29.04.2017 .Pernova Loodusmaja asub aadressil A.H.Tammsaare pst 57, Pärnu.

   

  http://www.pernova.ee/kulastajale/tegevused/

  https://www.facebook.com/Pernova-Hariduskeskus-478363972341145/?fref=ts 

  Info ja registreerimine admin@pernova.ee või telefonitsi 55510207 

   

   

  Loe edasi...
 • Kogu, Hoia, Jaga. IV Rahvusvaheline kollektsioonide näitus

  10/12/2016 - 02/04/2017 Uue Kunsti Muuseum, Näitus

  IV Rahvusvaheline kollektsioonide näitus

  Kogu, Hoia, Jaga

  Üsna paljudel inimestel on kodus muuseumid, mille peale nad ise pole tulnudki. Nimelt vastavalt Eestis kehtivale seadusele loetakse muuseumiks selline asutus, kes kogub, säilitab ning esitleb kultuuriväärtuslikke esemeid. Korjajaid ning hoidjaid on meie hulgas palju, esitlejaid aga vähevõitu. Sestap annamegi neile juba neljandat korda võimaluse jõuluajal Uue Kunsti Muuseumis oma kollektsioone avalikkusele tutvustada.

  Näha saab Põhja-Korea maalikunsti Marianne Mikko kogust, sensitiivset eesti kunsti meestearsti Margus Punabi kollektsioonist, Mikko Savikko kokaraamatuid alates 1860.aastast ja lauanõud, Toomas Pihti jalgrattaid ajavahemikust 1850 - 1930 (nii meestele, naistele kui lastele), Paul Firnhaberilt vaibakogu ja Honore Daumieri graafikat jpm. Epp Maria Kokamägi pakub vaatamiseks oma Kihnust ja Tõstamaalt pärit kindakollektsiooni.
  Lastele oleme kohale toonud Pärnu neiu Kristiina Saare kogutud jaapani multifilmide kangelased. Samuti üllatab kõiki Vera Stanishevskaja kogu keraamilistest ja klaasist hobustest. Pärnakatest esinevad veel näitusel Riina Pull saanitekkide ja veteran-koguja Henno Sepp teemaga "Ema ja laps". Eriti omapärased on Indrek Aija tohutust fotokaardikogust kokku liidetud op-kunsti teosed ning Heiki Kongi skulptuurid, mille materjaliks on tänavatelt kollektsioneeritud prügi.
  Tahame näitusega külastajatele sisendada sõnumit: "Kogu, hoia ja jaga. Jaga silmailu kõigiga, kes seda otsivad ning hindavad...". Tuleb ju kultuuripärandit mitte üksnes hoolsalt koguda ja hoolikalt hoida, vaid ka tuhandete silmapaaridega lahkelt jagada!

  Näituse kuraator: Mark Soosaar

  Näitus jääb avatuks 12. veebruarini 2017. Näitus pikendatud 2. aprillini! 
  Näitust toetab Eesti Kultuurkapital ja Pärnu Linnavalitsus

  Loe edasi...
 • Pärnu Kunstide Maja õpilastööd 2017

  23/01/2017 - 31/03/2017 Pärnu kontserdimaja galerii, Näitus

  20. jaanuar - 31. märts 2017

  Pärnu Kunstide Maja õpilastööd 2017
  juhendajad Silvia Nõukas, Anu Ojamaa

  Loe edasi...
 • Pärnu Kunstikooli 4.a kursuse kompositsioonid: Estamptrükitehnikad

  02/02/2017 - 31/03/2017 Pärnu Keskraamatukogu, Näitus

  28. veebruarini saab Pärnu Keskraamatukogu trepigaleriis vaadata Pärnu Kunstikooli 4. a. kursuse kompositsioone.

  Loe edasi...
 • Pinwings näitus LIBLIKATE ILU

  02/03/2017 - 18/04/2017 Kuurordigalerii Central, Näitus

  Õhus on juba kevadet ja sel puhul avab Kuurordigalerii Central neljapäeval, 2. märtsil kell 18 näituse "Liblikate ilu". Näituse autor on bränd Pinwings, kes toob näitusel esile eksklusiivsete eksootiliste liblikate ilu.

  Pinwings tutvustab näituse ideed: "Soovime, et näituse külastajad kogeksid eheda looduse eksootilist ilu, milles liblikad sümboliseerivad rõõmu, vabadust, positiivseid muutusi ning kannavad endas spirituaalseid sõnumeid ja piiramatut inspiratsiooni." Pinwings eksootiliste liblikate pildid on väga armastatud ka sisekujundajate poolt ning leidnud väärika koha mitmes kontoris, restoranis ja kodus.

  Iga taies on valminud käsitööna Eestis, on kordumatu ning selle valmimisel on kasutatud ökoloogilisi ja kõrgeima kvaliteediga materjale. Kõiki taieseid saab kohapeal osta.

  Näituse avamisel tutvustab kunstnik ja liblikahuviline Aleksandr Kamenski oma töid, Pinwings brändi ja räägib põnevaid lugusid liblikatest. Ootame teid näituse avamisele 2. märtsil kell 18.

  Näitus-müük jääb kõigile huvilistele avatuks kuni 18. aprillini. Kuurordigalerii Central (Aia 8) on avatud teisipäevast reedeni kell 12-18.

  Näituse külastamine on tasuta.

  Loe edasi...
 • Mälestusmärk Eesti Vabariigi loojatele ideekonkursi tööd

  10/03/2017 - 06/04/2017 Pärnu Keskraamatukogu, Näitus

  Mälestusmärk Eesti Vabariigi loojatele  

  ideekonkursi tööd raamatukogu perioodikasaalis

  23. veebruaril avalikustati Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks rajatava mälestusmärgi ideekonkursi võitja. Konkursi võitis töö nimega „Ajahetk“, teise koha sai „Aja lehed“ ning kolmanda koha töö nimega „Sünd“. Kavandi „Ajahetk“ autorid on Margus Kadarik ja Mart Kadarik. 

  Võidutöö ideeks on rõhutada Eesti iseseisvuse väljakuulutamise hetke, mida tähistab „Manifest kõigile Eestimaa rahvastele“ ettekandmine Pärnus toonase Endla teatri rõdult 23. veebruaril 1918. Töö lahendus koosneb kahest 3 m kõrgusest, omavahel täisnurga all seotud alumiiniumlehest, millest on välja lõigatud inimfiguur. Väljalõigatud siluetipooltest on alumiiniumlehtede taha paigutatud inimfiguur. Väljalõigatud inimfiguurist moodustunud ava kujutab otsustavust, julgust ja teotahet, mille abil Päästekomitee liikmed koos kogu Eesti rahvaga - läbi suurte ajalooliste takistuste - iseseisvumise akti läbi viisid. Inimfiguur ise kujutab Eesti rahvast, kes otsustavad sammud iseseisvuse suunas tegi.

  „Mälestusmärgi kavand "Ajahetk" paistis silma oma lakoonilise ja tänapäevase vormikeelega. Lisaks neljale mehele - Eesti Vabariigi loojale - on autorid mälestusmärki sümboli kujul sidunud ka Eesti rahva. Kavandatu on hästi läbi mõeldud ja vormistatud, teostatav ning ei vaja hiljem suuri hoolduskulusid. Valgustuse lahendus rõhutab pimedal ajal huvitavalt mälestusmärgi sisepindu ja ruumilisust,“ iseloomustas võidutööd žüriiliige, Eesti üks parimaid skulptoreid Tiiu Kirsipuu.

  II preemia pälvinud võistlustöö „Aja lehed“ autoriteks on Kertu Kruus ja Liisa Sekavin, III preemia said Riho Kuld, Ilme Kuld ja Kristofer Soop tööga „Sünd“.

  Ideekonkursi eesmärgiks oli saada sobivaim ideekavand mälestusmärgile, mis on pühendatud Eesti Vabariigi loojatele, kelleks olid Eestimaa Päästekomitee liikmed Konstantin Päts, Jüri Vilms ja Konstantin Konik ning Pärnus iseseisvusmanifesti ette lugenud Hugo Kuusner. Mälestusmärk on kavas rajada Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli esisele alale Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks. Vaata lisaks: Konkursitingimused ja kõik esitatud ideekavandid.

  Kõigil, kes soovivad toetada Eesti Vabariigi loojatele pühendatud mälestusmärgi valmimist, on selleks võimalus. 

  Pärnu Linnavalitsus avas pangakonto EE251010220259738223, kuhu saab oma toetuse kanda. Ülekande tegemisel palume kindlasti kirjutada selgitusse märksõna „AUSAMMAS“.

  Ideekonkursi töid saab Pärnu Keskraamatukogu perioodikagaleriis vaadata 6. aprillini.

  Loe edasi...
 • Thirteen Ways of Looking at a Blackbird / Vaadeldes musträstast kolmeteistkümnel viisil

  10/03/2017 - 03/04/2017 Pärnu Keskraamatukogu, Näitus

  1. märts - 3. aprill eksponeeritakse Pärnu Keskraamatukogu I korruse galeriis rahvusvahelise koostööna valminud joonistus- ja graafikanäitust „Vaadeldes musträstast kolmeteistkümnel viisil”. Näitusel osalevad Serbia kunstiühing „Palanski Art“ liikmed ning Tartu Kõrgema Kunstikooli üliõpilased ja kunstnik-õppejõud.

  Näituseprojekti idee ja teema pakkus välja Serbia kunstiühingu „Palanski Art“ eestvedaja Zvonimir Kostić Palanski. „Palanski Art“ on Serbias Niši linnas asutatud rahvusvaheline kunstiühing, mille peamisteks aktiivseteks tegevliikmeteks on Serbia endised ja praegused kunstiõppejõud, kunstnikud ja kunstiteoreetikud. Lisaks on ühingu liikmeteks kutsutud kunstnikke kogu maailmast: Jaapanist, Saksamaalt, Brasiiliast, Lõuna-Koreast, Norrast, Austraaliast, Hollandist jm, sh ka Eestist.

  Näituse teema “Vaadeldes musträstast kolmeteistkümnel viisil” on inspireeritud ameerika modernistliku kirjaniku Wallace Stevens´i  samanimelisest poeemist. Wallace Stevens on võitnud oma sümbolistlik-filosoofiliste poeemidega Pulitzeri preemia luules ning „Thirteen Ways of Looking at a Blackbird” kuulub tema tuntumate  teoste hulka.

  Näitus on omamoodi eksperiment rahvusvaheliste suhete ja koostöövõimalustega. Inspireerivad ideed tekivad, arenevad ja haaravad kaasa erinevas vanuses ja erineva käekirjaga kunstnikke mitmest piirkonnast. Ühise loovuse tulemusena tekib mitmekihiline temaatiline näitus, kus musträstaid vaadeldakse kolmeteistkümnest laadist tunduvalt rohkem ning veelgi erinevamatel viisidel.

  Näituse koostasid ja TKK tudengeid juhendasid Eve Eesmaa ja Ave Avalo.

  Osalevad kunstnikud: Serbiast: Zvonimir Kostić Palanski, Miodrag Anđelković Daja, Slavica Erdeljanović Curk, Franc Curk, Dobrivoje Jevtić, Radmila Matejević, Peđa  Todorović; 

  Eestist: Eve Eesmaa, Ave Avalo,  Eero Ijavoinen, Sirje Petersen, Per William Petersen, Imbi Kruuv, Anne Rudanovski,  Siiri Kängsepp, Eliina Uibu, Grete Pertel, Anete Juhari, Marge Allik, Maarit Brit Tanni

  Näituseprojekti toetajad: Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital.

  Täiendav informatsioon:
  Ave Avalo
  tel +372 513 9740
  ave.avalo(at)gmail.com

  Eve Eesmaa
  tel +372 5566 1166
  eve.eesmaa(at)artcol.ee

  Loe edasi...
 • TKK nahadisaini osakonna näitus SPECTER

  10/03/2017 - 03/04/2017 Pärnu Keskraamatukogu, Näitus

  3. aprillini saab Pärnu Keskraamatukogu I korruse galeriis vaadata Tartu Kõrgema Kunstikooli nahadisaini osakonna üliõpilastööde näitust "Specter".

  Loe edasi...
 • Ärkamisetärkamisemärkamine. Pärnu Kunstiklubi näitus

  15/03/2017 - 08/04/2017 Kunstnike Maja galerii, Näitus

  Ärkamisetärkamisemärkamine

  PÄRNU KUNSTIKLUBI

  15.03-08.04.2017 Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja

  Olete oodatud näituse avamisele kolmapäeval, 15. märtsil kell 17!

  *** 

  Ärkamisetärkamisemärkamine

  Ei saa enam aru, kas on hommik või õhtu. Tinased pilved ripuvad nii madalal, et näivad puulatvadesse kinni jäänud. Ei mäletagi enam, kustpoolt tõuseb päike. Hall Eestimaa talvekaamos muudab su jõuetuks ja ükskõikseks...

  Ja siis, ühel hommikul kardinaid akna eest tõmmates tahaksid rõõmust hõisata - akna taga on selge sinine taevas ja päike! Tuba saab valgust täis ja päev võib alata - valgusepäev üle pika aja! Hommikukohvi juues küpseb kiire otsus - täna ma maalin! Põrgusse kõik muud asjatoimetused ja kohustused! Töötoas ootab ju ammu juba maalipukil valge lõuend värvilisi pintslilööke...

  Nii ruttabki päikesevalgusest õhevil kunstnik peagi pintsleid valima ja värve tuubidest välja pigistama. Esimene pintslilöök tuleb kollane... ja siis järgneb tõeline värvipillerkaar ning õhtuks on lõuendil valgust ja kevadeootust täis maal. Aga kunstnik ise?  Värvine, väsinud, kuid õnnelik. On saabunud ärkamise, märkamise ja peagi ka tärkamise aeg.

  Näitusel osalevad kunstiklubi liikmed: Mare Säkk, Marju Lorentson, Svetlana Markina, Ly Saat, Lea Kuusk, Malle Heinonen,Ervin Raud, Selma Juurikas, Aili Mets, Tiina Niin, Tiina Erala, Kersti Ristmäe, Ülle Raidma.

  Lisainfo: info@linnagalerii.ee
  +372 443 6433

  www.linnagalerii.ee

   

  Loe edasi...
 • Näitus: Armastus. Motiivid kunstis 17. sajandist kuni 20. sajandi alguseni

  18/03/2017 - 31/05/2017 Pärnu Muuseum, Näitus

  Kadrioru Kunstimuuseumi loodud näitus „Armastus. Motiivid kunstis 17. sajandist kuni 20. sajandi alguseni“ tutvustab Eesti ja Euroopa vanade kunstimeistrite armastusele ja selle lõpututele versioonidele ning nüanssidele pühendatud teoseid.

  Näitus „Armastus“ pakub võimaluse vaadata Eesti Kunstimuuseumi kogusid viisil, mida Eesti kunstiteaduses on üldiselt häbenetud, aga mille üle näiteks Viinis on rõõmu tuntud.

  Võimsa jõuna inimhinge puudutav armastuse teema pole juhtinud mitte ainult maalikunstniku pintsleid ja graafikute uuritsaid, vaid innustanud seda ka valama pronksi, raiuma marmorisse ja modelleerima portselanis.
  Näitus kutsub mõtisklema armastuse aja ja aia, taevase ja meelelise, samuti hoolitseva armastuse üle. Lähenedes Eesti vanadele kunstikogudele armastuse vaatenurgast, saab välja tuua hulgaliselt muidu tähelepanuta jäävaid töid ja otsida vastust mitmesugustele küsimusele: miks mõned armastuslood elavad sajandeid, keda ja kuidas on kunstnik armastanud, kui kammitsetud või vaba on olnud hing ja keha, milliseid jälgi jätab armastuse jahtumine ning mida tähendab armastuse puudumine.

  Näituse kuraatorid: Anu Allikvee, Tiina-Mall Kreem
  Kujundaja: Angelika Schneider

  Loe edasi...
 • Näitus: Metamorfoos. Liblikate õitsemisaeg

  18/03/2017 - 31/05/2017 Pärnu Muuseum, Näitus

  Näitus „Metamorfoos. Liblikate õitsemisaeg“ on  liblikalistele pühendatud näitus, kus Pärnu Muuseum paneb esmakordselt välja tuntud zooloogi ja entomoloogi Aleksei Linniku liblikakollektsiooni, lisaks täiustavad väljapanekut Aleksei Gordini liblikakollektsioon ning loodusfotograaf Remo Savisaare fotod.

  Kevade saabumise puhul üllatame külastajat  lillede ja liblikaliste värvikirevusega. Näitusel saab tutvuda Eesti ja Euroopa liblikaliste liikidega ning nende toitumis-ja elupaigaeelistustega. Esindatud on 1970. kuni 2000. aastani Eestis, Euroopas  ja endises Nõukogude Liidus püütud liblikalised. Filmihuvilist külastajat ootab teemakohane loodus- ja animafilmide kogu. Näitus sobib hästi ka  põhikooli ja gümnaasiumi õpilaste bioloogiatundide rikastamiseks.

  Aleksei Gordin, kelle liblikakollektsioonist külatajad osa saavad on entomoloogiahuviline eetsi kunstnik.

  Liblikafotode autoriks on  Remo Savisaar,  kes on loodusfotograafiaga tegelenud juba üle kümne  aasta. Remo kauneid fotosid on saanud imetleda mitmetes ajakirjades, muuhulgas ka National Geographicu lehekülgedel.

  Esimesel nädalal on näitusesaalis ka insektaarium, milles saavad nädala jooksul nukkudest valmikuteks päris liblikad!

   

   

  Loe edasi...
 • Pärnu Suupilliklubi Piccolo 20-aastane JUUBELINÄITUS

  19/03/2017 - 30/04/2017 Nooruse Maja, Näitus

  Pärnu Suupilliklubi Piccolo 20-aastane
  JUUBELINÄITUS 

  Loe edasi...
 • Tiina Palmaru fotonäitus: Minu vanaisa tallatud radadel

  20/03/2017 - 14/05/2017 Raeküla Vanakooli Keskus, Näitus

  Tiina Palmaru fotonäitus "Minu vanaisa tallatud radadel"

  Näitus sai alguse juhusest kus autorini jõudis üks tema vanaisa tehtud pilt. See pilt oli tehtud Pärnus enne 1941.aasta suve.

  Esimeseks mõtteks oli otsida üles pildilolev maja ja teha seal analoogne foto. Kuid ta ei leidnud sellist maja Pärnus! Kuna vanaisast jäänud albumites oli teisi äratuntavates kohtades tehtud fotosid siis ütleb autor oma loomingu kohta "tallasin neid radu aastal 2012". Kui vanadel must-valgetel fotodel on "modellidena" autori vanaema, vanaisa ja isa, siis uutel värvilistel fotodel tema ise ja tema lasped.

  Loe edasi...
 • JAAN LUIK Märgid ja sümbolid

  22/03/2017 - 22/04/2017 Pärnu Linnagalerii, Näitus

  JAAN LUIK

  "Märgid ja sümbolid"

  skulptuur ja graafika

  22.03–22.04. 2017
  Pärnu Linnagalerii, Uus 4

  Jaan Luik (s. 1953 Tallinnas) on Eesti skulptor ja kunstiõppejõud. Ta on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi (1979) ning töötanud ka Tartu Kunstikoolis õpetajana. Tal on osalenud paljudel näitustel nii Eestis kui mujal maailmas s.h. Tallinnas, Tartus, Pärnus, Valgas, Kuressaares, Soomes Imatras, Jyväskyläs ja Simpeles ning Eesti saatkonnas Washingtonis. Ta on Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1990.aastast.

  Pärnu Linnagaleriis avataval näitusel "Märgid ja sümbolid" on väljasšamott- ja pronksskulptuurid ning digiprint-tehnikas graafilised lehed, mis räägivad lugusid erinevatest märkidest ja sümbolitest. Paljudest eri liiki märkidest on Luike paelunud näiteks hieroglüüfid jakristlik sümboolika.

  Kunstnik on enda jaoks tähendusrikkamaid või atraktiivsemaid märke piltideks joonistanud ja skulptuurideks vorminud. Graafilised tööd on enamasti välja kasvanud pliiatsiga joonistatud skulptuurikavanditest.

  Kunstnik on iseloomustanud oma loomingut nõnda: “Märgid ümbritsevad meid kõikjal. Kogu igapäevane elu on täis erinevaid märke: liiklusmärgid, viidad, ikoonid arvutiekraanil. Ka meie ise saadame iga päev erinevaid märke teele, ise seda tihti teadmata. Samamoodi võtame neid ka kogu aeg vastu. Enamus märkidest on üldkasutatavad ja need aitavad meil suhelda.”

  Näitus Pärnu Linnagaleriis avatakse 22. märtsil kell 17 ja jääb avatuks kuni 22. aprillini.

  Lisainfo:
  www.linnagalerii.ee

  Loe edasi...

Nädala tähtsündmused

 • GILDIMAJA MÄRTSIKUU TÖÖTOAD suurtele ja väikestele

  01/03/2017 - 01/04/2017 Pärnu linn, Käsitöö

  Igal reedel ja laupäeval on kõik suured ja väikesed oodatud Maarja-Magdaleena Gildi avatud töötubadesse.
  Reedeti ootame teid kell 11-17,
  laupäeviti kell 11-15.
   
  Registreeruda ei ole vaja - võta kaasa sularaha, astu sisse ja meisterda!
   
   
   
  REEDE, 3. MÄRTS
   
  Pronksspiraalpunutis. Jane Vaselised
  Hind: 5-12 €/in.
  Kestus: 1-2 h
   
  Fantaasiaehe. Endla Disain
  Hind: 10-15 €/in.
  Kestus: 1-1,5 tundi
   
  Paberist külmikumagnet, õnnitluskaart või märkmik. Karini Paberikoda
  Hind: 8-13 €/in.
  Kestus: 1,5-2 h
   
   
   
  LAUPÄEV, 4. MÄRTS
   
  Pronksspiraalpunutis. Jane Vaselised
  Hind: 5-12 €/in.
  Kestus: 1-2 h
   
  Nõelviltimine. Raina Villapildid
  Hind: 7-15 €/in.
  Kestus: kuni 2 h
   
  Fantaasiaehe. Endla Disain
  Hind: 10-15 €/in.
  Kestus: 1-1,5 tundi
   
   
   
  REEDE,  10. MÄRTS
   
  Pronksspiraalpunutis. Jane Vaselised
  Hind: 5-12 €/in.
  Kestus: 1-2 h 
   
  Fantaasiaehe. Endla Disain
  Hind: 10-15 €/in.
  Kestus: 1-1,5 tundi
   
  Paberist külmikumagnet, õnnitluskaart või märkmik. Karini Paberikoda
  Hind: 8-13 €/in.
  Kestus: 1,5-2 h
   
   
   
  LAUPÄEV, 11. MÄRTS
   
  Näpu- või käpiknukud. Ene 7 Asja
  Hind: 5-15 €/in
  Kestus: 1-2,5 h
   
  Nõelviltimine. Raina Villapildid
  Hind: 7-15 €/in.
  Kestus: kuni 2 h
   
  Keraamiline ese. Helle Savikoda
  Hind: alates 10 €/in.
  Kestus: 1-2 h
   
   
   
  REEDE, 17. MÄRTS
   
  Näpu- või käpiknukud. Ene 7 Asja
  Hind: 5-15 €/in
  Kestus: 1-2,5 h
   
  Keraamiline ese. Helle Savikoda
  Hind: alates 10 €/in.
  Kestus: 1-2 h
   
  Paberist külmikumagnet, õnnitluskaart või märkmik. Karini Paberikoda
  Hind: 8-13 €/in.
  Kestus: 1,5-2 h 
   
   
   
  LAUPÄEV, 18. MÄRTS
   
  Näpu- või käpiknukud. Ene 7 Asja
  Hind: 5-15 €/in
  Kestus: 1-2,5 h
   
  Nõelviltimine. Raina Villapildid
  Hind: 7-15 €/in.
  Kestus: kuni 2 h
   
  Keraamiline ese. Helle Savikoda
  Hind: alates 10 €/in.
  Kestus: 1-2 h
   
   
   
  REEDE, 24. MÄRTS
   
  Pronksspiraalpunutis. Jane Vaselised
  Hind: 5-12 €/in.
  Kestus: 1-2 h
   
  Fantaasiaehe. Endla Disain
  Hind: 10-15 €/in.
  Kestus: 1-1,5 tundi
   
  Paberist külmikumagnet, õnnitluskaart või märkmik. Karini Paberikoda
  Hind: 8-13 €/in.
  Kestus: 1,5-2 h
   
   
   
  LAUPÄEV, 25. MÄRTS
   
  Näpu- või käpiknukud. Ene 7 Asja
  Hind: 5-15 €/in
  Kestus: 1-2,5 h
   
  Nõelviltimine. Raina Villapildid
  Hind: 7-15 €/in.
  Kestus: kuni 2 h
   
  Fantaasiaehe. Endla Disain
  Hind: 10-15 €/in.
  Kestus: 1-1,5 tundi
   
   
   
  REEDE, 31. MÄRTS
   
  Näpu- või käpiknukud. Ene 7 Asja
  Hind: 5-15 €/in
  Kestus: 1-2,5 h
   
  Keraamiline ese. Helle Savikoda
  Hind: alates 10 €/in.
  Kestus: 1-2 h
   
  Paberist külmikumagnet, õnnitluskaart või märkmik. Karini Paberikoda
  Hind: 8-13 €/in.
  Kestus: 1,5-2 h
   
   
   
  LAUPÄEV, 1. APRILL
   
  Näpu- või käpiknukud. Ene 7 Asja
  Hind: 5-15 €/in
  Kestus: 1-2,5 h 
   
  Nõelviltimine. Raina Villapildid
  Hind: 7-15 €/in.
  Kestus: kuni 2 h
   
  Keraamiline ese. Helle Savikoda
  Hind: alates 10 €/in.
  Kestus: 1-2 h
   
   
   
   

  Loe edasi...
 • Usui Reiki III - meister/õpetaja astme kursus

  25/03/2017 - 26/03/2017 Kuninga 30a, II korruse saalis, Koolitus/kursus

  Tunned, et on aeg teha samm enese teadlikuse teel edasi? Usui Reiki III – Reiki Meistri/õpetaja astme kursus toimub 25.–26. märtsil, mõlemal päeval kell 11–17.

  Lähem info ja registreerumine: http://reikikool.ee/usui-reiki-iii-meisteropetaja-astme-kursus-parnus

  Kohtumiseni!

  Loe edasi...
 • Pärnu Restoranide Nädal

  01/04/2017 - 09/04/2017 Pärnu linn, Muu

  1.9. aprill 2017 Pärnus

  Pärnu Restoranide Nädal

  Pärnu Restoranide Nädala raames on võimalik tutvuda väga erinevat stiili restoranide ja vahvate kokkadega, kes seal töötavad. Loodame, et tänu restoranide nädalale saavad mitmed Pärnu restoranid tuttavamaks!

  Restoranide nädala raames pakutakse erihinnaga lõuna- ja õhtusööke. Pakutavad toidud on koostatud a´la carte menüü põhjal.

  www.parnurestaurantweek.ee

  Loe edasi...

Nädala sündmused

 • ENESEAVASTAMISE ÕPITOAD. Eneseabivõtted unetuse ja ärevuse korral

  25/03/2017 10:00 Maarja-Magdaleena Gild, Konverents/seminar

  Gildimaja ärklisaalis toimuvaid eneseavastamise õpitubasid viib läbi holistilise regressiooni terapeut Kaidi-Ly Välb.

  Seekordses õpitoas räägime unehäirete ja ärevuse praktilisest poolest.

  Käesolevas õpitoas käsitleme erinevaid psühhosotsiaalseid meetodeid ning harjutusi mis aitavad toime tulla üldisest kõrgema ärevusetaseme ning sellele kaasnevate unehäiretega.

  Räägime unehäirete ja ärevuse praktilisest poolest.

  Iga osaleja saab endaga kaasa rea praktilisi harjutusi ja meetodeid, mida iseseisvalt kodus rakendada.

  ***

  Õpituba viib läbi holistilise regressiooni terapeut Kaidi-Ly Välb.

  NB! Osalemiseks on vaja saata e-kiri aadressile: kaidily.valb@mail.ee.
  Kirjas nimetada sündmuse toimumise kuupäev, osaleja nimi ning kui võimalik, kirjutada ka paari lausega, milliste sümptomite tagamaad ning küsimused kõige rohkem huvi pakuvad.

  Energeetiline panus õpitoas osalemise eest on 15 €.

  Tasuda saab kohapeal sularahas või enne sündmuse toimumist MTÜ Läbi Tähevärava kontole EE851010220123453016.
  Vajaduse korral saame väljastada ka arve.

  Rõõmsate kohtumisteni!

  MTÜ-l Läbi Tähevärava on õigus teha programmis vajadusel täpsustusi ja muudatusi. Õpitoad toimuvad, kui osaleb vähemalt 1 huviline.  

  Loe edasi...
 • Enesetervendamise õpituba: Oma enda kõhu massaaž ujjayi hingamistehnikaga

  25/03/2017 12:00 Villa Medica erakliinik, Koolitus/kursus

  "Omakõhu ujjayi massaaži" autor on Laurier-Pierre Desjardins – Kanadaosteopaat, funktsionaalse anatoomia õpetaja ning Babadži krija joogapraktik juba ca 40 aastat.

  Massaazi juhendaja on Anneli Hallik, kes on Kriya Hatha Yoga õpetaja.

  Tehnika vähendabtuntavaltüldisiigapäevastressistkogunenudpingeid alakõhus, vähendabmärgatavalt soolestiku, mao ja maksatalitlusega seotud probleeme, naistel parandab munasarjade tervist ningjoondab ka emaka asendi õigeks, meestel vajalikjällegi muuhulgaseesnäärme heaks terviseks.

  Massaažitehnikaüheosanaomandamediafragmaehk vahelihase pingest vabastamise tehnika. Seekombineeritudmassaaživõte võimaldab parandada oluliselthingamisekvaliteeti. Tulemusi annab koheselt peale tehnika sooritamist.

  Kogumassaažitehnika omandamise järgselt on hea sooritada seda iga päev 3 kuuvältel (aega kulub selleks ca 10–15 min). Tulemuseks, peale 3 kuud, onkõhuõõne organite sidekoe pingetest vabanemine.

  Vastunäidustused kogu massaažikompleksiks: rasedus, emakasisene spiraal, hiljutine operatsioon.

  Osaluspanus 30 EUR

  Eelregistreerimine väga oluline, aili@villamedica.com, kohtade arv piiratud.

  Loe edasi...
 • Muinasjututaat Jaak Ranna raamatukogus

  25/03/2017 12:00 Ranna raamatukogu, Muu

  25. märtsil 2017 kell 12 ootab muinasjututaat Jaak jutuhuvilisi lapsi Ranna raamatukogus (Papiniidu 50).
   
  Sel korral tähistame kirjanike Peeter Sauteri, Barbro Lindgreni ja Kornei Tšukovski sünnipäevi ja loeme kirjanike sünnipäevade puhul nende raamatuid ja joonistame linnu, looma, puu või lille, mis iseloomustab neid kirjanikke.

  Loe edasi...
 • Märtsiküüditamise 68. aastapäeva mälestusüritus

  25/03/2017 12:00 Pärnu Leinapark, Muu

  Laupäeval, 25. märtsil 2017 möödub 68 aastat 1949. aasta Märtsiküüditamisest. Mälestusüritus toimub kell 12 Leinapargis (Kaubamajakast 400 m Riia poole).

  Küüditatud, Pärnumaa Represseritute Ühingu Memento liikmed, süütavad 68 mälestusküünalt. Leinavalves seisavad Pärnumaa Skautide ja Gaidide maleva noored Eesti Lipu Seltsi lippudega. Pärnumaa Kaitseliidu maleva võitlejad on mälestuskivi juures auvalves.

  Ürituse juhatab sisse oma sõnumiga Pärnumaa preester Agaton Paalberg. Maavalitsuse, linnavalitsuse, POL-i ja Pärnumaa Memento poolt asetatakse pärjad küüditamises kannatanute mälestuskivile.

  Mälestusüritusel esineb lauluselts Mõnusalt Tiina Lauri juhendamisel. Meenutatakse 68 aasta tagust sündmust ja elu Siberis.

  Olete kõik oodatud oma laste ja lastelastega. Ehk süütate teiegi küünla kannatanute mälestuseks kivi jalamile.

  Leinapäeval mälestatakse tuhandeid inimesi, keda küüditati 25. märtsil 1949. aastal Eestist Venemaale. Küüditamise mälestuspäeval heisatakse riigilipp leinalipuna.

  Loe edasi...
 • Pärnumaa vokaalansamblite päeva erikontsert

  25/03/2017 13:00 Eakate Avahoolduskeskus, Kontsert

  Pärnumaa vokaalansamblite päeva "Noorusaeg ja kevad, mõlemad on kenad" erikontsert.

  Esineb naisansambel "Con Moto" Leedust.

  Loe edasi...
 • Pärnumaa Playback 2017

  25/03/2017 13:00 Kuursaal, Kontsert

  Playback on staarijäljendamise konkurss Pärnu linna ja maakonna koolide õpilastele ning kujutab endast tuntud artistide ja telenägude matkimist.

  Tänavune Playback toimub 25. märtsil 2017Pärnu Kuursaalis.

  Iga esineja valmistab ette mõnda lauljat või ansamblit või matkiva laulupala, reklaami või katkendi seriaalist ning kannab selle publiku ees ette Playback showl. Etteaste pikkuseks on 1,5 - 3 minutit.

  Registreerimine lõpeb 16. märtsil kell 23:59. Registreerida saab kodulehel: http://playback.raama.ee/

  Kohtume 25.märtsil Pärnu Kuursaalis!
  Pilet 3€ (osalejale TASUTA).

  Loe edasi...
 • Pärnu Korvpalliklubi Pärnu Sadam – Rakvere Tarvas/Palmse Metall

  25/03/2017 17:00 Pärnu Spordihall, Spordisündmus

  Laupäeval, 25.03.2017 kell 17.00 Pärnu Spordihallis (Riia mnt 129)

  Alexela Korvpalli Meistriliiga

  Pärnu Korvpalliklubi Pärnu Sadam – Rakvere Tarvas/Palmse Metall

  Piletid 3.-/5.- 

  Loe edasi...
 • Küüditamisohvrite mälestuspäev – küünalde süütamine

  25/03/2017 18:00 Rüütli plats, Muu

  25. märtsil 2017 kell 18 Rüütli platsil

  Küüditamisohvrite mälestuspäev –

  küünalde süütamine 

  Loe edasi...
 • BOYBAND. Muusikal

  25/03/2017 19:00 Endla teater, Teater

  Muusikal „Boyband“ on lugu poistebänd Freedomi loomisest ning teekonnast edetabelite tippu. Algselt mänedžeri poolt kokku pandud viieliikmelisest bändist luuakse ideaalne popprodukt, millelt oodatakse miljonite kokkuajamist. Elu poistebändi liikmena on küll täis tüdrukute imetlust, kontserte hullunud fännidele, fotosessioone ja teleesinemisi, ent ühtlasi ka pikki kontserttuure, elu hotellides ning eraldatust perekonnast. Peagi tekivad poiste vahel vastuolud, mis seavad ansambli tulevikuperspektiivid kahtluse alla. Eesmärk on aga enam kui ambitsioonikas – anda kontsert Londoni Wembley staadionil!

  Muusikali sündmustikku saadavad populaarsed hitid Backstreet Boysi, Take Thati, N'SYNCi jt poistebändide repertuaarist.

  Autor Peter Quilter, tõlkijad Stina Dvinjaninov ja Ketlin Ruukel, lavastaja Andres Dvinjaninov (külalisena), kunstnik Riina Degtjarenko (külalisena Eesti Draamateatrist), valguskunstnik Margus Vaigur, valguskunstniku assistent Karmen Tellisaar, videokujundaja Argo Valdmaa, koreograaf Märt Agu (külalisena), repetiitor Ingrid Jasmin (külalisena),muusikajuht Feliks Küttl, auluõpetaja Ester Murrand (külalisena).

  Osades Koit Toome (külalisena), Sten Karpov, Priit Loog, Tambet Seling, Bert Raudsep, Indrek Taalmaa, Ireen Kennik, Ahti Puudersell, Kaili Viidas ja Grete Elviste.

  Etendus kestab 2 tundi ja 40 minutit.

  NB! laupäevaste "Boybandi" etenduste järel etenduse pileti ettenäitamisel sissepääs ööklubisse Sugar 50% soodsam.

  Lavastus sai aastal 2013 Publikulemmiku tiitli!

  Loe edasi...
 • KAHE LUGU. Poeetiline tragikomöödia

  25/03/2017 19:00 Endla teater, Teater

  Lola on noor ja harimatu naine, kes töötab supermarketi kassapidajana, Ortiz aga pahur kirjandusõpetaja, kes loeb kannatamatult päevi pensionini. Nende väga ebatõenäolise kohtumise põhjustab käitumisprobleemidega Daniel, Lola poeg ja Ortizi õpilane. Püüdes koos teismelist aidata, hakkab mõlema hall argipäev ootamatult erksamaid värve omandama. See on lugu õppimisest ja õpetamisest nii koolis, elus kui ka tundemaailmas – kui kedagi armastad, siis võtad ka vastutuse.

  Hispaania kirjaniku sotsiaalselt tundlik tekst on läbi põimunud huumori ja inimliku soojusega.

   

  tõlkija Ruth Sepp
  autor Eduardo Galán
  lavastaja Madis Kalmet
  kunstnik Liina Unt
  valguskunstnik Margus Vaigur
  muusikaline kujundaja Feliks Kütt
  osades Guido Kangur ja Karin Tammaru

  Loe edasi...
 • Tantsuõhtu

  25/03/2017 20:00 SPA Tervis Pilliroo baar, Muu

  Tantsuõhtu

  Loe edasi...
 • Marten Kuningas TRIBUTE TO DAVID BOWIE

  25/03/2017 21:00 Kultuuriklubi Tempel, Kontsert

  25. märtsil 2017 meenutame armastatud ja lugupeetud muusikageeniust David Bowiet

  Terve õhtuse programmi täidab MARTEN KUNINGAS oma ansambliga, et esitada tuntumaid David Bowie lugusi.

  Piletid hinnaga 8.- on müügil nii Piletilevis, kui ka kohapeal.

  Uksed: 21.00

  NB! SISSEPÄÄS vana postimaja tagant sisehoovist, mööda treppe 3. korrusele. Akadeemia 7, Pärnu.

   

  Kultuuriklubi Tempel
  Akadeemia 7, Pärnu 
  www.facebook.com/klubitempel   

  Loe edasi...
 • Elav muusika

  25/03/2017 21:00 Trahter Postipoiss, Elav muusika/Pubi

  Märts 2017

  Elav muusika trahtris Postipoiss

  esinejate algus kell 21

  Märts 2017 – esinejate algus kell 21

  R 03.03 ans. Qvalda
  L 04.03 ans. Village Voice

  R 10.03 Eesti Mees band
  L 11.03 esineb Ergo

  R 17.03 ans. Sada ja Seened
  L 18.03 esineb Ervin Lillepea ja ans. Svips

  R 24.03 Eesti Gun ja Liisa
  L 25.03 esineb Härra Kuu

  R 31.03 esineb Anne Loho

  Pilet 3.- 

  Loe edasi...
 • Win-Win

  25/03/2017 23:00 Sugar Club, Meelelahutus/klubi

  Win-Win

  25/03/2017

  Oled sa Äss, Kunn või Emand - pane oma gameplan paika, säti panused kõrgeks ning võida südamed ja meeled!

  ● Puldis DJ Muudu

  ***************************

  Naistele sissepääs kuni 00.00 tasuta
  Fb ''Going'' kuni 01.00 3.00 eur (list suletakse 22.00)
  Klubikaardiga 3.00 eur
  Pilet 7.00 eur

  Oma sünnipäeva nädalal saad koos 10-e kaaslasega Sugarisse tasuta!

  Vanusepiirang: 18+

  Loe edasi...
 • SHTUBY (ISR)

  26/03/2017 00:30 Kultuuriklubi Tempel, Meelelahutus/klubi

  26.03 peale südaööd algusega kell 00.30

  Lavale astub täiskasvanutele enneolematu olend pealaest jalatallani punases kostüümis: SHTUBY, Iisrealist. See on midagi, mida vähesed on näinud. Shtuby kasutab laval mitmeid nõiutud elektroonilisi seadmeid, et kütta tugevat reivmuusikat hommikuni. See on midagi väga erilist. 

  Uksed: 00.30
  Pilet: 5
  18+

  NB! SISSEPÄÄS vana postimaja tagant sisehoovist, mööda treppe 3. korrusele. Akadeemia 7, Pärnu.

  ***
  Eelnevalt, 25.03 algusega kell 21 on kavas Marten Kuningas kontsert TRIBUTE TO DAVID BOWIE. Vt lähemalt...

  Kultuuriklubi Tempel
  Akadeemia 7, Pärnu 
  www.facebook.com/klubitempel   

  Loe edasi...
 • Vokaalansamblite päev 2017

  26/03/2017 12:00 Raeküla Vanakooli Keskus, Muu

  LUGUPEETUD LAULUSÕBRAD!

  MTÜ Selts Raeküla ja naisansambel TopTen kutsuvad kõiki Pärnus ja Pärnumaal tegutsevaid vokaalansambleid ansamblite päevale, mis toimub 26. märtsil 2017.a. kell 12:00 Raeküla Vanakooli Keskuses (Lembitu 1).

  Ansamblite päeva teemaks on: „Noorusaeg ja kevad, mõlemad on kenad!“

  Osalemistingimused:

  1. Ansambli koosseis 3–12 lauljat.

  2. Ansambli esituses ootame 3 laulu, nendest
  – noorusajast või lapsepõlvest;
  – kevadest;
  – vabal valikul.

  3. Laulud esitatakse ilma võimenduseta.

  4. Laulude saateks võib kasutada nii elavat muusikat kui fonogrammi. Korraldajate poolt on digiklaver ja fonogrammi mängimiseks vajalik tehnika.

  5. Ansambleid hindab 3 – 5 liikmeline kompetentne zürii. Hinnatakse intonatsioonipuhtust, emotsionaalsust, stiilitunnetust, laulude valikut.

  6. Zürii kuulutab välja eripreemiad ja võitja, kelle korraldada jääb järgmine ansamblite päev.  

  7. Osavõtutasu 10 eurot iga osaleja kohta sisaldab korralduskulusid ja mõnusat kohvilauda.

  Ansamblite registreerimise viimane tähtaeg on 12. märts 2017.a.
  Osavõtutasu kanda üle samaks kuupäevaks.

  Rohkem infot leiad www.raekylavanakool.ee või küsi  info@raekylavanakool.ee

   

   

  Loe edasi...
 • JYMPA treening

  26/03/2017 18:00 Nooruse Maja, Koolitus/kursus

  Pühapäeviti kell 18.00 Nooruse Majas

  JYMPA [jümpa]

  Treenerid: Heli Nurm või Eva Tuuling

  1 kord 4€

  *** 

  Mis on JYMPA (jümpa)

  - Friskis&Svettis (F&S) on Rootsi suurim vabatahtlikkusel põhinev spordiklubi, kuhu kuulub ligikaudu 500 000 inimest. Lisaks Rootsile on avatud klubi esindusi ka teistes riikides - Soomes, Taanis, Norras, Brüsselis, Inglismaal, Prantsusmaal ja Luksemburgis. Eestis ühtegi F&S esindust veel ei ole.

  - Friskis&Svettis töötab mittetulundusühinguna, mille eesmärgiks on rahva tervise edendamine läbi lihtsate ja tasukohaste treeningute. Teistes spordiklubides ja treeningstiilides ei nähta konkurente, vaid koostööpartnereid oma eesmärgi saavutamisel. Ainsateks tõsisteks konkurentideks peetakse telekat ja diivanit…

  - Kõik F&S treenerid teevad oma tööd puhtast entusiasmist - vabatahtlikutena, s.t palka nad ühegi trenni eest ei saa. Treenerite ”motivatsioonipaketiks” on tasuta koolitused, spordirõivad, üritused ja naeratavad näod trennisaalis. Kuna raha treenerite palkadeks ei kulu, on klubi trennipilet taskukohane kõigile.

  - JYMPA on F&S kõige tähtsam treeningstiil, mis töötati välja juba aastal 1978. JYMPA nimi tuleb sõnast ”gymnastik” (rootsi keeles võimlemine). Eesmärk on, et trenn oleks lõbus ja lihtne. Välditakse keerukaid sammukombinatsioone. Trenn toimub muusika saatel ja kestab 50-55 minutit ning selle jooksul treenitakse vastupidavust, jõudu, liikuvust, tasakaalu ja painduvust.

  - Trenn on alati kindla ülesehitusega ning on välja töötatud treenerite, füsioterapeutide ja arstide poolt. Iga treener koostab oma kava ise ja tal on vabadus valida endale meelepärane muusika. Sellegipoolest peab jääma rangetesse raamidesse ja jälgima, et iga muusikatempo juures oleks just sellele rütmile sobivad liigutused ja et iga treeningu osa oleks täpselt lubatud pikkusega.

  - JYMPA trennis seisab treener ringi keskel et garanteerida parim nähtavus ja silmside kõigi saalisolijatega. On parem kui saalis ei ole peegleid, sest JYMPAs ei ole oluline liigutuste täpsus, vaid pigem põhimõte: ”Dance like no-one is watching”.

  - Fookuses ei ole ükski kindel lihasgrupp, vaid treenitakse kogu keha. Samuti ei seata JYMPA trennis eesmärgiks kaalulangetamist, mis küll tihtipeale võib osutuda treenimise meeldivaks kõrvaltulemuseks. 

  Loe edasi...
 • Tantsuõhtu

  26/03/2017 20:00 SPA Tervis Pilliroo baar, Muu

  Tantsuõhtu

  Loe edasi...
 • KoosmänguKlubi

  27/03/2017 17:00 Kultuuriklubi Tempel, Muu

  Iga-esmaspäevane Koosmänguklubi

  Igaühel kellel on kodus oma flööt, viiul või muu instrument on oodatud kaasa improviseerima kella viiest. KoosmänguKlubi ütleb oma nimega juba kõik, mis vaja teada, nii et pill kaenlasse ja kohale!

  NB! SISSEPÄÄS vana postimaja tagant sisehoovist, mööda treppe 3. korrusele. Akadeemia 7, Pärnu.

   

  Kultuuriklubi Tempel
  Akadeemia 7, Pärnu 
  www.facebook.com/klubitempel  

  Loe edasi...
 • Shindo venitustund

  27/03/2017 17:15 Villa Medica erakliinik, Muu

  Istuva eluviisiga inimestele väga oluline tund. Et sa ikka terve oleksid!

  Ideaalne treening neile , kes soovivad terved olla ja hea tervise juurdejääda! Ideaalne tugiliikumisaparaadi heaks terviseks ja kõikideorganite hea tervise juures hoidmiseks. On veel muidki väärtusi. Tule jakoge!

  Teid juhendab Erika Štõm

  Igal esmaspäeval algusega kell 17.15–19.00

  Eelregistreerimine vajalik:
  info@villamedica.com
  442 7121 või 552 7131

  Loe edasi...
 • Kohtumisõhtu. Külla tuleb Andrei Korobeinik

  27/03/2017 18:00 Raeküla Vanakooli Keskus, Muu

  Kohtumisõhtu (Selts Raeküla koosolek)

  Külla tuleb Andrei Korobeinik

  Ootame osalema kõiki huvilisi! 

  Loe edasi...
 • Pärnu Bridžiklubi pattoni meistrivõistlused 2017

  27/03/2017 18:00 Kentuki Kõrts, Spordisündmus

  Mängitakse neljal mänguõhtul ringsüsteemis 3- või 4-jaotuselisi matše. Kohapunkte jagatakse voorudes skaalas 7-5-4-3-2-1-1-... Viiendal mängupäeval toimuvad kohamängud 1.-4. ja 5.-8.

  Loe edasi...
 • Kõhutantsu kursus: uued huvilised

  27/03/2017 18:00 Nooruse Maja, Koolitus/kursus

  Nooruse Majas esmaspäeviti ja neljapäeviti

  KÕHUTANTS

  kell 18.00 uued huvilised
  kell 19.00 kesktase
  kell 20.00 HESSA

  Treener Egle Sild

  Pääse 4,00€

  *** 

  Idamaine tants on võimalus leida naine enda sees.

  Idamaine tants e. Kõhutants sobib igasuguse kehaga ja igas eas naisele. Tants aitab saavutada üksmeele ja harmoonia oma kehaga, eriti, kui see ei mahu ühiskonna poolt peale surutud iluraamidesse. Tants õpetab keha lõdvestama ning muudab selle plastilisemaks ja liikuvamaks. Arendab õlavöö-, selja-, puusa- ja jalalihaseid ning aitab leida üles ja tööle panna ka sellised pisikesed lihased, mille olemasolust endal siiani aimu polnud.

  Kõhutants on mõnus ja mitmekülgne mõõdukas koormus, põnev muusika, rahulolu saavutamine – midagi iseenda jaoks.

  Improvisatsiooniline tants, millel ei ole rangeid reegleid ega piiranguid. 

  Türgi kõnekäänd ütleb, et tants teeb naisest naise. Vanus ja kehakuju pole olulised. Tähtis on tahe. 

  Loe edasi...
 • Gulliveri kultuurikilb 2016/2017

  27/03/2017 18:30 Endla teatrikohvik (1. korrusel), Meelelahutus/klubi

  Igakuine Gulliveri kultuurikilb toimub kord kuus 4. esmaspäeval Endla teatri kohvikus (1. korrusel) kell 18:30.

  Võistkonnas kuni 4 mälumängijat. 

  Pooled küsimused möödunud jooksva kuu kultuurisündmustest Pärnus, Eestis, maailmas. Teine pool - kultuurimälu küsimused. Küsimused koostab Jaak Känd (Gulliver)

  21. nov.; 16. jaan.; 27. veebr.; 28. märts; 25. aprill; 15. mai.

  Tule ja veeda aega kultuurselt!

  NB! Iga mängu võitnud võistkonnale Endla teatri auhinnad (pääsemed/kinkekaardid). Sarja kokkuvõttes üllatusauhinnad samuti Endlalt.

  Loe edasi...
 • Andres Adamsoni joogatund

  27/03/2017 19:00 Pärnu Waldorfkooli saal, Spordisündmus

  Andres Adamsoni joogatunnid

  Pärnu Waldorfkooli saalis, Ringi 10
  (regulaarselt kuni 11. aprillini 2017) 

  Esmaspäeviti, kell 19.00–20.00 JOOGATUND avatud kõigile. Varasema joogakogemuse puudumisel soovitan võtta individuaaltund enne selle rühmaga liitumist

  Teisipäeviti, kell 18.30–19.30 JOOGATUND neile kes soovivad alustada algusest.

  Rühmatunnid toimuvad Pärnu Waldorfkooli saalis, Ringi 10 (II korrus), MATT KAASA.

  NB! Kõikidesse tundidesse palun registreeruda: 5028872 või  andres.adamson (at) gmail.com
  Kuutasu rühmatundides 25€. 

  Joogatunnid asutustes, temaatilised loengud kokkuleppel.  

  http://www.joogakool.ee/

    

  Loe edasi...
 • Kõhutantsu kursus: kesktase

  27/03/2017 19:00 Nooruse Maja, Koolitus/kursus

  Nooruse Majas esmaspäeviti ja neljapäeviti

  KÕHUTANTS

  kell 18.00 uued huvilised
  kell 19.00 kesktase
  kell 20.00 HESSA

  Treener Egle Sild

  Pääse 4,00€

  *** 

  Idamaine tants on võimalus leida naine enda sees.

  Idamaine tants e. Kõhutants sobib igasuguse kehaga ja igas eas naisele. Tants aitab saavutada üksmeele ja harmoonia oma kehaga, eriti, kui see ei mahu ühiskonna poolt peale surutud iluraamidesse. Tants õpetab keha lõdvestama ning muudab selle plastilisemaks ja liikuvamaks. Arendab õlavöö-, selja-, puusa- ja jalalihaseid ning aitab leida üles ja tööle panna ka sellised pisikesed lihased, mille olemasolust endal siiani aimu polnud.

  Kõhutants on mõnus ja mitmekülgne mõõdukas koormus, põnev muusika, rahulolu saavutamine – midagi iseenda jaoks.

  Improvisatsiooniline tants, millel ei ole rangeid reegleid ega piiranguid. 

  Türgi kõnekäänd ütleb, et tants teeb naisest naise. Vanus ja kehakuju pole olulised. Tähtis on tahe. 

  Loe edasi...
 • Kreeka muusika õhtu. Ans Buzuki & Rembetes

  27/03/2017 19:30 Tervise kultuurikeskus, Kontsert

  Kreeka muusika õhtu

  Ans. Buzuki & Rembetes ja tantsupiigad Alhena ja Anžeia

  KARAOKE/Tants 

  Loe edasi...
 • Hommikujooga

  28/03/2017 09:30 Villa Medica erakliinik, Muu

  TASAKAALUSTAVAD JA LÕÕGASTAVAD JOOGATUNNID

  Villa Medicas

  Need tunnid sobivad suurepäraselt neile, kes otsivad sügavalt mõtestatud füüsilist tegevust.
  Jivamukti jooga on üks Hatha jooga harudest, mis on innukalt füüsiline,intellektuaalselt stimuleeriv, vaimselt virgutav ja sügavalt lõõgastavjoogapraktika.

  Keskendutakse asenditele (asana) jahingamispraktikatele (pranayama), mille tulemusel energetiseeritakseenergiakanaleid, mõjutatakse närvisüsteemi, tänu millele toimubfüüsiline ja vaimne puhastumine ja treening.

  Samuti toimub keha,hinge, vaimu, meele, psüühika korrastamine ning tasakaalu loominevastandite paaride vahel üheks tervikuks - mehelik ja naiselik, jõud japaindlikkus, sisemine ja väline, jne. Eesmärgiks ontuua füüsiline keha oma parimasse tervislikku seisundisse, et hingeloleks sobivaim sõiduriist mille kaudu end harmooniliselt väljendada.

  Tunnid sobivad igas eas huvilistele, nii algajatele kui edasijõudnutele. Eelnev kogemus ei ole oluline
  Tule looma oma isiklikku joogakogemust! Lase endal tõusta oma olemusepiiritutesse kõrgustesse ja sukelduda müstilistesse sügavustesse,avaneda ja avarduda.
   

  Joogatunnid VILLA MEDICAS toimuvad:

  TEISIPÄEVAL kell 09.30
  NELJAPÄEVAL kell 17.30

  Aadressil Villa 3, Pärnus (Strandi vasakul küljel, uue korterelamu taga)

  Riided liikumist mittetakistavad. Joogatamise ajal oleks kõige parem olla paljajalu.

  Kogu vajaminev varustus on kohapeal olemas.

  Kestus 90 min.
  Osalusrõõm 8 €.

  NB! Palume kõikidel end igaks tunniks eelnevalt registreerida! Hea oleks eelmiseks õhtuks end registreerida – sms, kõne, e-mail, FBteade. (Facebooki üritusel "osalen" märkimine ei ole registreerimine!)

   
  Namaste
  Aura
  55 725 27
  aura.mengel@gmail.com
   

  Loe edasi...
 • Lastekontsert "SIPSIK"

  28/03/2017 11:00 Pärnu kontserdimaja, Kontsert

  Rasmus Puuri muusika Eno Raua samanimelise lasteraamatu ainetel
  Raamatut loeb Anu Lamp

  Viola Asoskova (klaver, Tallinna Muusikakeskkool)
  Tallinna Kammerorkester
  Dirigent Rasmus Puur


  Korraldaja Eesti Kontsert koostöös Tallinna Filharmooniaga kontserdisarja "Noorte Filharmoonia" raames

  Loe edasi...
 • Gulliveri teatrimäng 10.-12. klassidele

  28/03/2017 15:15 Endla teater, Teater

  Gulliveri teatrimäng Pärnu linna ja maakonna 10.-12. klasside 7-liikmelistele võistkondadele toimub märtsis-aprillis. 

  Teatrimäng on pühendatud 2017.a. kevadtalvistele teatritähtpäevalistele: Andres Särev, Riivo Kuljus, Kersti Kreismann, Lembit Ulfsak, Elle Kull, Hannes Kaljujärv, Andres Lepik, Liina Olmaru, Indrek Taalmaa, Ago Anderson, Jaanus Laagriküll, Liina Unt

  Mälumängu küsimused on Endla teatrist, teistest Eesti teatritest, teatriajaloost ja filmist. Poolfinaalides ja finaalis lisanduvad tavalistele mälumänguküsimustele kodutöö (5-minutiline näitemäng etteantud teemal), kehakeele ülesanne ja teatriristsõna lahendamine. 

  Auhindadeks on pääsmed Endla teatri etendustele ja võitjad sõidavad septembris Eesti Teatri festivalile Tartus. 

  Loe edasi...
 • Loeng LAPSE TERVIS JA IMMUUNSÜSTEEMI TOETAMINE

  28/03/2017 17:15 Maarja-Magdaleena Gild, Koolitus/kursus

  LAPSE TERVIS JA IMMUUNSÜSTEEMI TOETAMINE

  Tänapäevane keskkond, muutunud toit ja eluviisid panevad lapsevanemate ette keerulise ülesande hoolitseda lapse tervise eest - toiduallergiad ja -talumatused, nahareaktsioonid, ekseemid ja dermatiidid, sageli korduvad viirushaigused ja kummitavad immuunprobleemid

  · Kuidas laveerida neist karidest mööda ja tagada lapsele tugev tervis?

  · Kuidas töötab terve immuunsüsteem? 

  · Millised on esmavajalikud looduslikud ravimid ravimkapis?

  · Kuidas käsitleda lapse palavikku ning tegutseda haigestumise korral?

  TOIMUMISE AEG: 28.03.2017 kell 17:15-19:00  

  KOHT: Pärnu Uus tn 5, Maarja Magdaleena Gild

  OSALUSTASU: 9 EUR

  LEKTOR: Kümne lapse ema Riinu Verlin on doula ehk pere-ja sünnitoetaja, imetamis- ja emadusnõustaja, emade toetuskogukonna "Väiksed sammud" eestvedaja ja tervisekoolituste läbiviija, kel rohkem kui kümmeaastat kogemust laste tervisenõustamisel ja perede toetamisel

  REGISTREERIMINE: ulle.niilisk@gmail.com; +372 5593 3227; FB: Tervisetoidukoda

   

   

  Loe edasi...
 • Kriya hatha jooga edasijõudnutele

  28/03/2017 17:30 Viiking SPA, Spordisündmus

  Kriya hatha jooga edasijõudnutele

  Aeg: 21.02–30.05.2017 (v.a 18.04, 22.04 ja 2.05)
  teisipäeviti kell 17.30 Viiking SPA, Sadama 15, IV saal

  akupunktuur.eu/jooga-2

  Jätkame süvenemist Krija hatha jooga harjutustesse. Tutvume erinevate joogaliikidega. Kordame ja õpime keha tasakaalustavaid joogatehnkikaid. Oluline osa on teadlikuse suurendamisel nii harjutuste tegemisel kui pauside ajal, et teadlikus muutuks püsivamaks. Õpime süvendatult avastama oma keha pingeid ja kasutama sobivaid vahendeid nende vabastamiseks. 

  Tunnid toimuvad: teisipäeviti kell 17.30-19.00 Viiking SPA-s, IV korrus

  Juhendaja: Toomas Õunap (krija hatha jooga, stressi koolitaja, akupunktuur massöör)

  Riietus: mugav vabaaja riietus

  Kaasa: jooga- või matkamatt

  Registreerimine: hathajooga@gmail.com või telefonil: 510 1272

  Kursuse tasu: üksikkord 10 €, kuupilet 32€. (õpilastel ja pensionäridel kõikidest hindadest soodustus 8/26).

  Muud joogatunnid:

  Jooga algajatele Pärnus

  Jooga algajatele Tallinnas

  Jooga edasijõudnutele Pärnus

  Jooga edasijõudnutele Tallinnas

  Hommikujooga

  Lõunajooga

  Jooga Paikusel

  Loe edasi...
 • Pärnu Bridžiklubi lahtised individuaalsed MV 2017

  28/03/2017 18:00 Willy Baar (Riia mnt. 56), Spordisündmus

  Pärnu BK lahtised individuaalsed meistrivõistlused 2017 toimuvad teisipäeviti 21.03. – 09.05.2017.a. Mängitakse Willy baaris (Pärnus, Riia mnt.56).

  Mängitakse 8 sessiooni maksimumtulemusele. Igal sessioonil mängitakse 4 vooru a 6 jaotust, voorus mängitakse ühe partneriga 2 jaotust. 2.-4. vooru kokkupanu on Itaalia baromeetersüsteemis.

  Võistlejad reastatakse sessioonide võiduprotsentide aritmeetilise keskmise järgi. Arvesse läheb 5 paremat tulemust kaheksast võimalikust.

  Loe edasi...
 • Ühismeditatsioon: Armastuse väli

  28/03/2017 18:00 Villa Medica erakliinik, Muu

  Armaskaaslane, alates novembrist, tuleme teisipäeviti kokkuühismeditatsiooniks "Armastuse väli", laiendamaks armastuse valgust meisendis, meie peredes, meie kodulinnas, meie maal, planeedil ja koguuniversumis.

  Ühismeditatsioonis tõuseme kõrgemasse, kergemassesagedusse, armastuse sagedusele, loome koos välja, mis tervendab ja loobpositiivseid muutusi nii meis endis kui ka meid ümbritsevas.

  See on see, mida meie koos ära saame teha!

  Meditatsiooni viib läbi Ülle Mengel, kes on saanud selle läbiviimiseks vastava pühitsuse.

  Kaasa võite võtta pildi(d) lähedastest, kes toetust või abi vajavad.
  Kohale võib tulla ka varem, et maha laadida tööpäeva sagin ja häälestuda kõrgemale sagedusele.

  Toimumise koht - Villa Medica erakliinik, aadressil Villa 3, Pärnu.
  Üritus kestab umbes 30 minutit ning on TASUTA!

  Eelregistreerimine:
  info@villamedica.com
  442 7121 või 552 7131

   

  Loe edasi...
 • Andres Adamsoni joogatund

  28/03/2017 18:30 Pärnu Waldorfkooli saal, Spordisündmus

  Andres Adamsoni joogatunnid

  Pärnu Waldorfkooli saalis, Ringi 10
  (regulaarselt kuni 11. aprillini 2017) 

  Esmaspäeviti, kell 19.00–20.00 JOOGATUND avatud kõigile. Varasema joogakogemuse puudumisel soovitan võtta individuaaltund enne selle rühmaga liitumist

  Teisipäeviti, kell 18.30–19.30 JOOGATUND neile kes soovivad alustada algusest.

  Rühmatunnid toimuvad Pärnu Waldorfkooli saalis, Ringi 10 (II korrus), MATT KAASA.

  NB! Kõikidesse tundidesse palun registreeruda: 5028872 või  andres.adamson (at) gmail.com
  Kuutasu rühmatundides 25€. 

  Joogatunnid asutustes, temaatilised loengud kokkuleppel.  

  http://www.joogakool.ee/

    

  Loe edasi...
 • Kriya hatha jooga algajatele

  28/03/2017 19:15 Viiking SPA, Spordisündmus

  Kriya hatha jooga algajatele 

  Viiking SPA, Sadama 15, IV saal
  algusega kell 19.15 

  28. märtsil, 4. ja 11. aprillil ning 9., 16., 23. ja 30. mail 2017

  Kriya hatha jooga algajatele Pärnus on joogatund, kus õpime parimaid tehnikaid ja harjutusi, mis on mõeldud füüsilise keha pingetest vabastamiseks. Õpime erinevaid joogaharjutusi ja tehnikaid, pranajaamasid, mudrasid, lõdvestustehnikaid ja meditatsiooni võtteid.

  Sellesse tundi on oodatud inimesed, kes soovivad kiires elutempos aja maha võtta ja eelistavad rahulikumas rütmis kulgemist. Tund on suunaga pehmetele liikumistele, venitustele, sisemisele vaatlusele ja lõdvestusele. 

  Teeme joogaharjutusi, mis vähendavad tuntavalt stressi ja kehapingeid ning tulemusena loovad hea enesetunde. Järk-järgult omandame kriya hatha jooga tervikliku tervendava 18 harjutuse kompleksi.

  On väga hea, kui saad osaleda kogu kursusel– regulaarne praktiseerimine annab paremad tulemused! Samas on teretulnud ka kõik huvilised, kes saavad osaleda tundides vaid pisteliselt. Liituda grupiga saab kogu hooaja jooksul! Joogas pole mahajäämine võimalik, kui sul on soov ennast tundma õppida, tervendada ning tasakaalustada!

  Tunnid toimuvad: alates 28. märtsist teisipäeviti kl 19:15–20.45 Viiking SPA -s, IV korrus, Pärnus

  Juhendaja: Toomas Õunap (krija hatha jooga, stressi koolitaja, akupunktuur massöör)

  Riietus: mugav vabaaja riietus          

  Kaasa: jooga- või matkamatt

  Registreerimine: akupunktuureu@gmail.com või telefonil:5101 272

  Kursuse tasu: üksikkord 10 €, kuupilet 32€. (õpilastel ja pensionäridel kõikidest hindadest soodustus 8/26).

  Muud joogatunnid:

  Jooga algajatele Pärnus

  Jooga algajatele Tallinnas

  Jooga edasijõudnutele Pärnus

  Jooga edasijõudnutele Tallinnas

  Hommikujooga

  Lõunajooga

  Jooga Paikusel

   

  Loe edasi...
 • Kontsert. Sebastian Ahlgren & Anri

  28/03/2017 19:30 Tervise kultuurikeskus, Kontsert

  Kontsert

  Sebastian Ahlgren & Anri Soomest

  Tants 

  Loe edasi...
 • PEETER PAAN. Muusikaline koguperelavastus

  29/03/2017 12:00 Endla teater, Teater

  autor J.M. Barrie
  dramatiseerija ja laulusõnade autor Silvia Soro
  lavastaja ja koreograaf Oleg Titov
  muusika autor Feliks Kütt

  kunstnik Liina Tepand

  nimiosas Sander Rebane, teistes osades Fatme Helge Leevald, Ireen Kennik, Kati Ong, Sepo Seeman, Ago Anderson, Ahti Puudersell, Tambet Seling, Lauri MäeseppKarl-Edgar Tammi, Ringo Ramul

  lisaks osalevad lavastuses Pärnu koolinoored ja tantsijad

  Endla toob sel hooajal muusikalise suurlavastusena välja lastekirjanduse klassikaks saanud loo Peeter Paanist – poisist, kes keeldub suureks kasvamast. Seiklused saavad alguse, kui Peeter Paan lendab oma varju otsides sisse Darlingite lastetoa aknast. Wendy ja tema kaks venda satuvad koos Peetriga Eikunagimaale, kus lapsed kunagi täiskasvanuks ei saa. Wendy hakkab "emaks" Kadunud poistele, nad kohtuvad vaprate punanahkadega ning võitlevad piraatide ja kapten Konksuga, kelle saatus on tiksuva krokodilli käes. Lugu on oma võlumaailmaga lapsi ja täiskasvanuid lummanud juba üle saja aasta. 

  Esietendus 7. märtsil 2015 Endlas. 

  Loe edasi...
 • Gulliveri teatrimäng 10.-12. klassidele

  29/03/2017 15:15 Endla teater, Teater

  Gulliveri teatrimäng Pärnu linna ja maakonna 10.-12. klasside 7-liikmelistele võistkondadele toimub märtsis-aprillis. 

  Teatrimäng on pühendatud 2017.a. kevadtalvistele teatritähtpäevalistele: Andres Särev, Riivo Kuljus, Kersti Kreismann, Lembit Ulfsak, Elle Kull, Hannes Kaljujärv, Andres Lepik, Liina Olmaru, Indrek Taalmaa, Ago Anderson, Jaanus Laagriküll, Liina Unt

  Mälumängu küsimused on Endla teatrist, teistest Eesti teatritest, teatriajaloost ja filmist. Poolfinaalides ja finaalis lisanduvad tavalistele mälumänguküsimustele kodutöö (5-minutiline näitemäng etteantud teemal), kehakeele ülesanne ja teatriristsõna lahendamine. 

  Auhindadeks on pääsmed Endla teatri etendustele ja võitjad sõidavad septembris Eesti Teatri festivalile Tartus. 

  Loe edasi...
 • Joogatunnid naistele

  29/03/2017 17:30 Pärnu Budismikeskus, Spordisündmus

  Joogatunnid naistele

  Aeg: 22.02–31.05.2017 (v.a 26.04 ja 3.05)
  kolmapäeviti kell 17.30 Pärnu Budismikeskuses, Vee 4

  akupunktuur.eu/jooga-2

  Naiste jooga Pärnus on hubane joogatund, kus õpime parimaid tehnikaid ja harjutusi, mis on mõeldud naistele. Õpime erinevaid joogaharjutusi ja tehnikaid, pranajaamasid, mudrasid, lõdvestustehnikaid ja meditatsiooni võtteid.

  Õpime: praktilisi oskusi õige rühi ja isteasendi saavutamiseks samuti seljapingete ja -valude ärahoid-miseks, spetsiaalseid harjutusi olulisemate liigeste jätkuvaks korrashoiuks, praktilisi teadmisi ja kogemusi erinevatest lõdvestus-viisidest, joogalikke hingamise harjutusi, mille abiga on võimalik tuua rohkem tasakaalukust meie igapäevaellu, järk-järgult omandame ka hatha jooga põhiharjutused ning nii päikse- kui kuutervituse seeriad.

  On väga hea, kui saad osaleda kursusel läbi terve hooaja – regulaarne praktiseerimine tagab kindlasti oodatud tulemuse! Samas on teretulnud ka kõik huvilised, kes saavad osaleda tundides vaid pisteliselt. Liituda grupiga saab kogu hooaja jooksul! Joogas pole mahajäämine võimalik, kui sul on soov ennast tundma õppida, tervendada ning tasakaalustada!

  Tunnid toimuvad: kolmapäeviti kell 17.30–19.00 Pärnu Budismikeskuses, Vee 4

  Juhendaja: Marge Õunap (hatha jooga)

  Riietus: mugav vabaaja riietus

  Kaasa: jooga- või matkamatt

  Registreerimine: hathajooga@gmail.com või telefonil: 520 7509

  Kursuse tasu: üksikkord 8 €, kuupilet (4 korda) 24€ (õpilastel ja pensionäridel 6/22).

  Muud joogatunnid:

  Jooga algajatele Pärnus

  Jooga algajatele Tallinnas

  Jooga edasijõudnutele Pärnus

  Jooga edasijõudnutele Tallinnas

  Hommikujooga

  Lõunajooga

  Jooga Paikusel

   

  Loe edasi...
 • Linetantsu kursused

  29/03/2017 18:20 Nooruse Maja, Koolitus/kursus

  Kolmapäeviti kell 18.20–19.20 Nooruse Majas 

  Linetantsu kursused

  Juhendaja Kaie Seger

  Pääse 4,00€ 
  Tasudes kuu korraga, on korratasu 3,50€ 

  Loe edasi...
 • Mälumäng Pärnu Jahtklubi restoranis!

  29/03/2017 19:00 Jahtklubi restoran, Meelelahutus/klubi

  Iga kolmapäev kell 19.00 - Mälumäng Pärnu Jahtklubi restoranis.

  Mälumänge korraldatakse juba aastast 1994. Esimene mäng on oktoobris ja viimane aprillis!
  Küsimusi on seinast seina: maailma maad ja rahvad, elusloodus, Eesti ja maailma kirjandus, popstaarid, seltsielu kroonika, sport, kodukandi uudised, kosmoselennud jpm.

  Võistkonna suurus on vaba, võib mängida üksi või kümnekesi.
  Tule lihtsalt kohale :)

  Võitjatele on ka auhinnad!

   

  Põhiliseks inimlikuks tarkuseks on teada, et ei teata.
  /Sokrates/

  Loe edasi...
 • VÄLJAST VÄIKSEM KUI SEEST. Dokumentaallavastus inimlikkusest

  29/03/2017 19:00 Endla teater, Teater

  autorid Maria Lee ja Mari-Liis Lill
  lavastaja Mari-Liis Lill
  kunstnik Nele Sooväli
  muusikaline kujundaja ja helilooja Aleksandr Žedeljov 

  mängivad Saara NüganenKarin TammaruLii TedreAgo Anderson
  Ott Raidmets ja Meelis Rämmeld

  Väljast väiksem kui seest on iga inimene, keda oma argitoimetusi askeldades juhuslikult kohtad – poes, tänaval, bussis. Ta on sinu rahvuskaaslane, võib-olla ka lihtsalt kaaskodanik. Või kui ta ka kodanik ei ole, siis vähemalt on ta sinu liigikaaslane. Sa ei pruugi teada, mis temaga eile juhtus või kuidas tema lapsepõlv möödus, aga kui sa küsiksid, võiks ta sulle sellest rääkida. Ja võib-olla ta on nõus sulle rääkima ka sellest, millisest tulevikust ta unistab ja miks ta pooldab surmanuhtlust, mis ta arvab teistest rahvastes või sellest, kas geisid on võimalik terveks ravida või mille pärast teda koolis narriti. Võib-olla saad temast piisavalt teada, et teda mõista. Võib-olla ei saa. Võib-olla läheb sõjaks, aga võib-olla õnnestub Eestist ehitada hoopis täiuslik riik. Kas sinu täiuslik ja tema täiuslik on üldse sarnased?

  Mari-Liis Lille lavastus „Väljast väiksem kui seest“ tugineb eluloointervjuudele, mis tehti Pärnumaal elavate inimestega 2016. aasta jooksul. Intervjuude põhjal kirjutatud tegelased kohtuvad ühel kaunis kitsal territooriumil, kus nende elu sõltub sellest, mil moel nad üksteisega toime tulevad. Nad lahkavad oma probleeme, millest mitmed on meie kõigi ühised probleemid tänases Eestis. Kas me kõik ikka mahume siia ära? Mida teha, kui keegi sulle nii hirmsasti närvidele käib, et tahaks karjuda? Miks ei ole kunagi piisavalt palju raha, aga samas riik raiskab nagu jõuab? Miks hoolitsetakse teiste eest, aga mind jäetakse hooletusse? Miks ajakirjandus valetab ja miks ma ei tunne ühtegi inimest, kes oleks hääletanud Euroopa Liidu poolt? Miks mulle öeldakse, et see on vihakõne, kuigi ma tahan lihtsalt halvimat ära hoida? Ja miks osad inimesed tahavad Eesti lihtsalt ära rikkuda?

  Esietendus 3. märtsil 2017 Küünis.

  Loe edasi...
 • Romantiliste laulude õhtu. Solist Toomas Krall, klaveril Andranik Kechek

  29/03/2017 19:30 Tervise kultuurikeskus, Kontsert

  Romantiliste laulude õhtu

  Solist Toomas Krall, klaveril Andranik Kechek Tallinnast

  Tants K&K 

  Loe edasi...
 • PEETER PAAN. Muusikaline koguperelavastus

  30/03/2017 11:00 Endla teater, Teater

  autor J.M. Barrie
  dramatiseerija ja laulusõnade autor Silvia Soro
  lavastaja ja koreograaf Oleg Titov
  muusika autor Feliks Kütt

  kunstnik Liina Tepand

  nimiosas Sander Rebane, teistes osades Fatme Helge Leevald, Ireen Kennik, Kati Ong, Sepo Seeman, Ago Anderson, Ahti Puudersell, Tambet Seling, Lauri MäeseppKarl-Edgar Tammi, Ringo Ramul

  lisaks osalevad lavastuses Pärnu koolinoored ja tantsijad

  Endla toob sel hooajal muusikalise suurlavastusena välja lastekirjanduse klassikaks saanud loo Peeter Paanist – poisist, kes keeldub suureks kasvamast. Seiklused saavad alguse, kui Peeter Paan lendab oma varju otsides sisse Darlingite lastetoa aknast. Wendy ja tema kaks venda satuvad koos Peetriga Eikunagimaale, kus lapsed kunagi täiskasvanuks ei saa. Wendy hakkab "emaks" Kadunud poistele, nad kohtuvad vaprate punanahkadega ning võitlevad piraatide ja kapten Konksuga, kelle saatus on tiksuva krokodilli käes. Lugu on oma võlumaailmaga lapsi ja täiskasvanuid lummanud juba üle saja aasta. 

  Esietendus 7. märtsil 2015 Endlas. 

  Loe edasi...
 • Tšardaašist Leharini, Kodalyst ja Lisztist rääkimata: Ungarimaa kultuur, rahvas ja muusika

  30/03/2017 17:00 Pärnu Keskraamatukogu, Muu

  Pärnu Keskraamatukogu suures saalis neljapäeval, 30. märtsil kell 17.00 peegeldab oma Ungarit läbi muusikaprisma ungari filoloog ja põline pärnakas Kaija Velmet.
   
  Teemaks on "Tšardaašist Leharini, Kodalyst ja Lisztist rääkimata: Ungarimaa kultuur, rahvas ja muusika."

  Loe edasi...
 • Joogatund Villa Medicas

  30/03/2017 17:30 Villa Medica erakliinik, Muu

  TASAKAALUSTAVAD JA LÕÕGASTAVAD JOOGATUNNID
   
  Need tunnid sobivad suurepäraselt neile, kes otsivad sügavalt mõtestatud füüsilist tegevust.
  Jivamukti jooga on üks Hatha jooga harudest, mis on innukalt füüsiline,intellektuaalselt stimuleeriv, vaimselt virgutav ja sügavalt lõõgastavjoogapraktika.

  Keskendutakse asenditele (asana) jahingamispraktikatele (pranayama), mille tulemusel energetiseeritakseenergiakanaleid, mõjutatakse närvisüsteemi, tänu millele toimubfüüsiline ja vaimne puhastumine ja treening.

  Samuti toimub keha,hinge, vaimu, meele, psüühika korrastamine ning tasakaalu loominevastandite paaride vahel üheks tervikuks - mehelik ja naiselik, jõud japaindlikkus, sisemine ja väline, jne. Eesmärgiks ontuua füüsiline keha oma parimasse tervislikku seisundisse, et hingeloleks sobivaim sõiduriist mille kaudu end harmooniliselt väljendada.

  Tunnid sobivad igas eas huvilistele, nii algajatele kui edasijõudnutele. Eelnev kogemus ei ole oluline
  Tule looma oma isiklikku joogakogemust! Lase endal tõusta oma olemusepiiritutesse kõrgustesse ja sukelduda müstilistesse sügavustesse,avaneda ja avarduda.
   

  Joogatunnid VILLA MEDICAS toimuvad:

  TEISIPÄEVAL kell 09.30
  NELJAPÄEVAL kell 17.30

  Aadressil Villa 3, Pärnus (Strandi vasakul küljel, uue korterelamu taga)

  Riided liikumist mittetakistavad. Joogatamise ajal oleks kõige parem olla paljajalu.
  Kogu vajaminev varustus on kohapeal olemas.

  Kestus 90 min.
  Osalusrõõm 8 €.

  NB! Palume kõikidel end igaks tunniks eelnevalt registreerida!
  Hea oleks eelmiseks õhtuks end registreerida – sms, kõne, e-mail, FBteade. (Facebooki üritusel "osalen" märkimine ei ole registreerimine!)
    
  Namaste
  Aura
  55 725 27
  aura.mengel@gmail.com

  Loe edasi...
 • Seltskonnatantsu kursused algajatele

  30/03/2017 18:00 Nooruse Maja, Koolitus/kursus

   

  Neljapäeviti Nooruse Majas 

  Seltskonnatantsu kursused

  kell 18.00 algajad
  kell 20.00 edasijõudnud      

  Pääse 4,00€
  Tasutakse sularahas kohapeal, võimalik maksta ka kuu korraga.

  *** 

  Oodatud on kõik tantsuhuvilised. Igal nädalal on põhirõhk ühel allloetletud üheksast tantsust. Pärnu Postimehest ja meie kodulehe avalehelt leiate info, millist tantsu just täna tantsitakse.

  Tantsusamme aitab seada õpetaja Ants Lopsik.  

  ***

  AJAKAVA:
  12.01 cha-cha
  19.01 quickstep
  26.01 rumba

  02.02 viini valss
  09.02 džaiv
  16.02 aeglane foxstrot
  23.02 tango

  2.03 samba
  16.03 aeglane valss
  23.03 cha-cha
  30.03 quickste

  6.04 rumba
  13.04 viini valss
  20.04 džaiv
  27.04 kõik tantsud

  Loe lähemalt tantsudest...

  Info: 5660 7177 Ants Lopsik

  Loe edasi...
 • Kõhutantsu kursus: uued huvilised

  30/03/2017 18:00 Nooruse Maja, Koolitus/kursus

  Nooruse Majas esmaspäeviti ja neljapäeviti

  KÕHUTANTS

  kell 18.00 uued huvilised
  kell 19.00 kesktase
  kell 20.00 HESSA

  Treener Egle Sild

  Pääse 4,00€

  *** 

  Idamaine tants on võimalus leida naine enda sees.

  Idamaine tants e. Kõhutants sobib igasuguse kehaga ja igas eas naisele. Tants aitab saavutada üksmeele ja harmoonia oma kehaga, eriti, kui see ei mahu ühiskonna poolt peale surutud iluraamidesse. Tants õpetab keha lõdvestama ning muudab selle plastilisemaks ja liikuvamaks. Arendab õlavöö-, selja-, puusa- ja jalalihaseid ning aitab leida üles ja tööle panna ka sellised pisikesed lihased, mille olemasolust endal siiani aimu polnud.

  Kõhutants on mõnus ja mitmekülgne mõõdukas koormus, põnev muusika, rahulolu saavutamine – midagi iseenda jaoks.

  Improvisatsiooniline tants, millel ei ole rangeid reegleid ega piiranguid. 

  Türgi kõnekäänd ütleb, et tants teeb naisest naise. Vanus ja kehakuju pole olulised. Tähtis on tahe. 

  Loe edasi...
 • Kontsert KEVADE MÄRGID

  30/03/2017 18:00 Pärnu Raekoda, Kontsert

  Neljapäeval, 30. märtsil 2017 kell 18.00 Raekoja saalis

  KEVADE MÄRGID 

  Pärnu Käsikellastuudio lasteansamblite ja Pärnu Kammerkoori ühiskontsert

  Sissepääs tasuta 

  Loe edasi...
 • Jooga algajate kursus 12x

  30/03/2017 18:30 Maarja-Magdaleena Gild, Koolitus/kursus

  Kursus sobib kõigile, kes soovivad joogaga alustada kursuse vormis intensiivsemalt. Igas tunnis on uus teema või lähenemine. Sobib ka neile, kes soovivad oma seniseid teadmisi süstemaatiliselt värskendada.

  Valik käsitletavaid teemasid:
  -joogaanatoomia,
  -harjutuste käsitlus vastavalt nende funktsioonile,
  -hingamise ja liikumise ühendamine, harjutuses püsimine,
  -sissejuhatus Patañjali joogasuutratesse,
  -erinevad hingamise tehnikad,
  -keskendumise harjutused,
  -mustrite murdmine,
  -heli
   jms.

  Klassikalise jooga tundides õpitakse:
  – keskenduma, olema kohal siin ja praegu, tunnetama ja kuulama oma keha ning pingutama ja lõdvestama vastavalt sellele;
  – kasutama erinevaid füüsilisi asanaid ehk asendeid, mis aitavad arendada keha ja meelt ning muuta erinevaid harjumuslikke mustreid;
  – teadlikult hingama ja tajuma kuidas hingamine mõjutab ja toetab meie enesetunnet.
   
  Registreerimine ja info: marilii.toots@gmail.com, tel +372 5262821 
  Uuri lisaks ka www.joogatunnid.ee ja www.ulitundlikinimene.ee 

  Loe edasi...
 • MINU VANA DAAM. Tragikomöödia

  30/03/2017 19:00 Endla teater, Teater

  Eluga ummikusse jooksnud keskealine Mathias lendab viimaste säästude eest New Yorgist Pariisi, et müüa isalt päranduseks saadud luksuslik korter. Kohale jõudes avastab mees oma suureks nördimuseks, et korter on viager – kinkekomplekti kuulub ka igakuist tasumist vajav 2400-eurone kommunaalmakse ning korteris elav vanaproua ja tema vaenulik tütar. Olude sunnil korterinaabriteks saanud kolmikul on üksteiselt nii mõndagi õppida, et minevikuga lepitust teha ning lootusrikkamalt tulevikku vaadata. 

  Esietendus 5. novembril 2016 Küünis

  autor Israel Horovitz
  tõlkija Anne Lange
  lavastaja Enn Keerd
  kunstnik Marion Undusk
  valguskunstnik Margus Vaigur

  mängivad Carmen MikiverLii Tedre ja Egon Nuter 

  Loe edasi...
 • TESTOSTEROON. Hormonaalne komöödia

  30/03/2017 19:00 Endla teater, Teater

  Poolas tohutu publikumenu osaliseks saanud komöödia räägib peost, mis järgneb luhtunud pulmatseremooniale ning kus altari ees mahajäetud õnnetut peigmeest toetavad kuus täiesti erineva tausta ja iseloomuga meest. Nende koosistumine kujuneb toostide, kakluste, diskussioonide, šokeerivate avastuste ja ootamatute südantpuistamiste seeriaks. Lõpuks leiab seltskond, et mees olla pole sugugi kerge. Eriti veel kui otsida vastust küsimusele, mis inimesi lõpuks suhtemaailmas juhib – mõistus, tunded või... hoopiski bioloogia?

  Autor Andrej Saramonowicz, tõlkija Margus Alver, lavastaja Enn Keerd, kunstnik Silver Vahtre, valguskujundaja Jaan Laur, muusikaline kujundaja Feliks Kütt, osades Raivo Rüütel (külalisena), Sepo Seeman, Ago Anderson, Lauri Kink, Tambet Seling, Jaanus Mehikas, Veljo Reinik (külalisena).

  NB! lastele alla 16. eluaasta mittesoovitatav! Teadmiseks - laval suitsetatakse!

  Etendus kestab 2h 20min 

  Loe edasi...
 • Kõhutantsu kursus: kesktase

  30/03/2017 19:00 Nooruse Maja, Koolitus/kursus

  Nooruse Majas esmaspäeviti ja neljapäeviti

  KÕHUTANTS

  kell 18.00 uued huvilised
  kell 19.00 kesktase
  kell 20.00 HESSA

  Treener Egle Sild

  Pääse 4,00€

  *** 

  Idamaine tants on võimalus leida naine enda sees.

  Idamaine tants e. Kõhutants sobib igasuguse kehaga ja igas eas naisele. Tants aitab saavutada üksmeele ja harmoonia oma kehaga, eriti, kui see ei mahu ühiskonna poolt peale surutud iluraamidesse. Tants õpetab keha lõdvestama ning muudab selle plastilisemaks ja liikuvamaks. Arendab õlavöö-, selja-, puusa- ja jalalihaseid ning aitab leida üles ja tööle panna ka sellised pisikesed lihased, mille olemasolust endal siiani aimu polnud.

  Kõhutants on mõnus ja mitmekülgne mõõdukas koormus, põnev muusika, rahulolu saavutamine – midagi iseenda jaoks.

  Improvisatsiooniline tants, millel ei ole rangeid reegleid ega piiranguid. 

  Türgi kõnekäänd ütleb, et tants teeb naisest naise. Vanus ja kehakuju pole olulised. Tähtis on tahe. 

  Loe edasi...
 • Meestelaulu õhtu

  30/03/2017 19:30 Tervise kultuurikeskus, Kontsert

  Meestelaulu õhtu

  Mihkel Lüdigi nimeline Pärnu meeskoor ja Kunstide maja poistekoor

  Loe edasi...
 • Seltskonnatantsu kursused edasijõudnutele

  30/03/2017 20:00 Nooruse Maja, Koolitus/kursus

  Neljapäeviti Nooruse Majas 

  Seltskonnatantsu kursused

  kell 18.00 algajad
  kell 20.00 edasijõudnud      

  Pääse 4,00€
  Tasutakse sularahas kohapeal, võimalik maksta ka kuu korraga.

  *** 

  Oodatud on kõik tantsuhuvilised. Igal nädalal on põhirõhk ühel allloetletud üheksast tantsust. Pärnu Postimehest ja meie kodulehe avalehelt leiate info, millist tantsu just täna tantsitakse.

  Tantsusamme aitab seada õpetaja Ants Lopsik.  

  ***

  AJAKAVA:
  12.01 cha-cha
  19.01 quickstep
  26.01 rumba

  02.02 viini valss
  09.02 džaiv
  16.02 aeglane foxstrot
  23.02 tango

  2.03 samba
  16.03 aeglane valss
  23.03 cha-cha
  30.03 quickste

  6.04 rumba
  13.04 viini valss
  20.04 džaiv
  27.04 kõik tantsud

  Loe lähemalt tantsudest...

  Info: 5660 7177 Ants Lopsik 

   

  Loe edasi...
 • Comedy Estonia esitleb: Sander Õigus HOOPIS TEINE TERA

  30/03/2017 20:00 Kultuuriklubi Tempel, Teater

  Comedy Estonia esitleb:

  HOOPIS TEINE TERA 

  Sander Õigus

  Kui Sander Õiguse esimene tund oli justkui sissejuhatus stand-up’i, siis nüüd läheb tõsisemaks andmiseks. “Hoopis teine tera” on Sander Õiguse teine täispikk soolosõu ning nagu nimigi viitab, on teine tund esimesest üsna erinev – teise tunni tempo on hoogsam, materjal tihedam ja hingamisruumi vähem.

  Sander Õigus on loomuliku jutuvestja andega koomik, kelle esituses tuleb üheaegselt esile nii eesti keele voolavus kui teravus. Sealjuures peegeldub tema lugudes elu just sellisena nagu see on ja eks seepärast nendega nii lihtne suhestuda ongi.

  “Hoopis teine tera” koosneb suurel määral uuest materjalist, kuid ei puudu ka möödunud aasta lemmiknaljad väiksem...atelt lavadelt. Samuti on tolmust puhtaks pühitud ja läikima löödud paar lugu, mis said kirjutatud juba Sandri koomikukarjääri alguses ning on nüüd valmis ilmavalgust nägema.

  "Sandri teine tund on midagi, mida ma ootan võib-olla isegi rohkem kui söögivahetundi. Või noh, umbes sama palju. "Esimesed triibulised" oli kuradi force de majeure, creme de la creme, orgasmiline kogemus. Kui see sugumürsk jätkab paugutamist sama intensiivselt, siis meil on saalidesse vaja installeerida hapnikumaskid. Siit tuleb see küte, mis Eesti suveks soojaks kütab. Mina seda maha ei magaks." – Mikael Meema

  Enda sõnul katsub Sander seekord moraalilugemisega kokku hoida ja rohkem keskenduda naljakale meie ümber. Publiku ülesandeks jääb aga lugude sügavam tagamõte alltekstist leida.

  **********************************************
  Piletid müügil Piletilevis hinnaga 6/8€!

  Etendus on eesti keeles.
  Etendus algab kell 20.00 (sissepääs alates 19.30)
  Etendus kestab 2 tundi koos vaheajaga
  Sobib vanusele 16+

  NB! SISSEPÄÄS vana postimaja tagant sisehoovist, mööda treppe 3. korrusele. Akadeemia 7, Pärnu.

   

  Kultuuriklubi Tempel
  Akadeemia 7, Pärnu 
  www.facebook.com/klubitempel 

   

  Loe edasi...
 • Dr. Riina Raudsiku TERVISELOENG: Inimene energeetilisest vaatevinklist

  31/03/2017 18:00 Villa Medica erakliinik, Koolitus/kursus

  Inimene energeetilisest vaatevinklist 

  Dr. Riina Raudsiku TERVISELOENG

  Energia on vajalik kõigele elavale meie sees ja ümber. Nii, nagu ei saataimed energiata kasvada, ei saa ka inimene hakkama energiata.Ainevahetus ja immuunsüsteem toimibki tänu sellele, et me toodame kehaspidevalt energiat, saades seda päikeselt toidu kaudu.

  Inimest tulekska meditsiinis hakata käsitleme energeetilise olevusena, sest me poleju pelgalt tükk liha ja luid. Me oleme vaimsed, hingelised ja füüsilisedolevused.Kui kuskil on häire, on häire kogu kehas.

  Inimesefüüsiline keha on tema energeetilise seisundi peegeldaja ja sellesträägimegi loengul. Samuti sellest, miks ei leita inimeste kaebustelesageli põhjusi enne haiguse välja kujunemist veretestide ja aparaatseteuuringutega.

  Osavõtutasu 15 €.

  Eelregistreemine : Tel: 44 27 121 või 55 27 131
  info@ villamedica.com

  Loe edasi...
 • MINU VANA DAAM. Tragikomöödia

  31/03/2017 19:00 Endla teater, Teater

  Eluga ummikusse jooksnud keskealine Mathias lendab viimaste säästude eest New Yorgist Pariisi, et müüa isalt päranduseks saadud luksuslik korter. Kohale jõudes avastab mees oma suureks nördimuseks, et korter on viager – kinkekomplekti kuulub ka igakuist tasumist vajav 2400-eurone kommunaalmakse ning korteris elav vanaproua ja tema vaenulik tütar. Olude sunnil korterinaabriteks saanud kolmikul on üksteiselt nii mõndagi õppida, et minevikuga lepitust teha ning lootusrikkamalt tulevikku vaadata. 

  Esietendus 5. novembril 2016 Küünis

  autor Israel Horovitz
  tõlkija Anne Lange
  lavastaja Enn Keerd
  kunstnik Marion Undusk
  valguskunstnik Margus Vaigur

  mängivad Carmen MikiverLii Tedre ja Egon Nuter 

  Loe edasi...
 • Sasku kaardimänguõhtu

  31/03/2017 19:00 2 Paari, Muu

  Alates 13. jaanuarist 2017 2 Paaris (Suur-Sepa 13)

  Sasku kaardimänguõhtud 

  Igal REEDEL kuni mai lõpuni, algusega kell 19.00

  Osavõtt tasuta. Parimaid premeeritakse.
  Sasku ülelöömisega, paarilised loositakse kohapeal.

   

   

  Loe edasi...
 • Hoogsas rütmis. Tantsurühm Sudaruški

  31/03/2017 19:30 Tervise kultuurikeskus, Kontsert

  Hoogsas rütmis

  Tantsurühm Sudaruški. Juhendaja Natalja Fomitševa

  Loe edasi...
 • Elav muusika

  31/03/2017 21:00 Trahter Postipoiss, Elav muusika/Pubi

  Märts 2017

  Elav muusika trahtris Postipoiss

  esinejate algus kell 21

  Märts 2017 – esinejate algus kell 21

  R 03.03 ans. Qvalda
  L 04.03 ans. Village Voice

  R 10.03 Eesti Mees band
  L 11.03 esineb Ergo

  R 17.03 ans. Sada ja Seened
  L 18.03 esineb Ervin Lillepea ja ans. Svips

  R 24.03 Eesti Gun ja Liisa
  L 25.03 esineb Härra Kuu

  R 31.03 esineb Anne Loho

  Pilet 3.- 

  Loe edasi...
 • Matt Winson (NL) / Steven Ilves

  31/03/2017 21:00 Kultuuriklubi Tempel, Kontsert

  Märtsi viimasel päeval külastab kultuuriklubi Templit otse Hollandist üle 2 aasta Pärnus live andev indiebänd MATT WINSON. Madalmaa mahedat muusikat soojendab meie oma STEVEN ILVES.

  31.03.2017

  Uksed: 21.00
  Pilet: 5

  NB! SISSEPÄÄS vana postimaja tagant sisehoovist, mööda treppe 3. korrusele. Akadeemia 7, Pärnu.

   

  Kultuuriklubi Tempel
  Akadeemia 7, Pärnu 
  www.facebook.com/klubitempel   

  Loe edasi...
 • Endla Jazzklubi kontsert

  31/03/2017 21:30 Teatrikohvik, Kontsert

  Endla Jazzklubi XI hooaeg

  Jazzklubi alustas Endla Teatrikohvikustegutsemist 2006. aasta sügisel. Jazzklubi sünnipäevaks võib lugeda 29.septembrit, mil Teatrikohvikus toimus esimene Jazzklubi õhtu.

  Nüüdseks toimub Jazzklubi Teatrikohviku esimesel korrusel regulaarselt kaks korda kuusreedeti. Kontsert algab kell 21.30, sissepääs TASUTA! Jazzklubi publik pääseb Teatrikohvikusse alates kella 21. Sissepääs on kõigile tasuta.

  Kohvikusse saab laudu broneerida, broneerimisel kehtib miinimumarve 7 € inimese kohta, mis tuleb tasuda eelnevalt. Lisainfo e-postil: kohvik@endla.ee. Samal aadressil on võimalik ka kohti broneerida kuni kella 17 toimumispäeval. 

  KAVA 

  17. märtsilJazz.ee esitleb: Bad Habits trio
  Andre Maaker (kitarrid), Peedu Kass (bass), Ahto Abner (trummid)
  31. märtsil Duo Liis Lutsoja (viiul) / Mart Soo (kitarr)

  7. aprillil Tanel Ruben Band
  21. aprillilJazz.ee esitleb: Agan/Dunkel Quartet
  Manuel Dunkel (saksofon) , Ain Agan (kitarrid), Mihkel Mälgand (bass), Mika Kallio (trummid)

  5. mail (täpsustamisel)
  19. mail Jazz.ee esitleb Heavy Beauty
  Liudas Mockūnas (bass-saksofon), Jaak Sooäär (kitarr), Henno Kelp (bass), Andrus Lillepea (trummid)

  2. juunil (täpsustamisel)
  16. juunil (täpsustamisel) 

  Vt kava lähemalt www.endla.ee/jazzklubi

  Loe edasi...
Broneeri majutus