Kestvad sündmused

 • 11000 AASTAT AJALUGU. Elamusi vanast ajast

  25/05/2011 - 25/05/2017 Pärnu Muuseum, Näitus

  Pärnu Muuseumi väljapanek 11000 AASTAT AJALUGU - ELAMUSI VANAST AJAST ulatub kiviajast kaasaega ning möödunud aastatuhandete ja sajandite hõngu on võimalik tunda läbi paljude ehtsate esemete, uute teadmiste, mängude ja elamusnurkade.

  Suurim püsinäituse osa on pühendatud eestlaste rahvuslikule ärkamisele 19. sajandi keskel, linnastumisele ja valitsemise ülevõtmisele Eesti linnades ning vabariigi rajamisele, mis kuulutati välja 23. veebruaril 1918 Pärnust.

  Külastajatele tutvustatakse ka Pärnule iseloomulikku kuurordielu nii 19. kui 20. sajandil ja ka Pärnumaa laevandust. 

  Näitus on avatud T-P kell 11-19

  Külastajatel on võimalik tellida püsinäitusega tutvumiseks eesti, vene, inglise, soome, saksa või rootsi keelne giid. Lisaks pakub muuseum eksklusiivset giidituuri ajastute maitseelamusega, kus külastajal on võimalus rännata kiviajast tänapäeva ning tunda erinevate ajastute maitseid.

  Giidide tellimiseks palume võtta eelnevalt ühendust 443 3231 või info@parnumuuseum.ee

  Loe edasi...
 • Marju Bormeister’i maalid

  10/09/2016 - 31/05/2017 Kohvik Mahedik, Näitus

  Alates 10. septembrist 2016 kuni 31. maini 2017

  Marju Bormeister’i maalid

  Maalide näitus kohvikus Mahedik

  Loe edasi...
 • Fotonäitus HÄÄDE MEESTE NAISED

  01/10/2016 - 31/03/2017 Pärnu Külastuskeskuse galerii, Näitus

  Teadagi on Häädemeestel hääd mehed, kuid naised on paremad veel! Kõikide nende hääde meeste naiste mälestuseks koguti kokku väike mosaiik Häädemeeste ja ümbruskonna külade naistest 100 aasta jooksul. Piltide hulgast leiab fotosalongis sätitud kaunitaride pilte, kuid ka ülesvõtteid perenaiste töödest, tegemistest ning lõbusatest olemistest.
   
  Näitusele on valitud pildid Terje Vaheri, Siret Pani, Tõnis Tamme, Mare Raidi, Ivi Kase, Riina Saksa, Margit Eicheni, Eveli Loorentsi albumitest ning Häädemeeste muuseumi kogust.
   
  Pildid kogus ja valis näitusele Eveli Loorents.

  Loe edasi...
 • Öised Tiivulised

  13/10/2016 - 27/04/2017 Pernova Loodusmaja, Näitus

  Ööliblikate näitus Pernova Loodusmajas

  Pernova Loodusmaja kahel korrusel rõõmustab külastajaid  Eesti Loodusmuuseumi näituse „Öised Tiivulised“ ööliblikate osa . Kokku saab näha ligi kolmesada erinevat ööliblika liiki, sealhulgas vereimeja liblikas, meevaras, maailma kõige suurem ja kõige väiksem liblikas, piiksuv liblikas.. Huvilisi ootab majja loodud metsakeskkond, mis viib öiste tiivuliste salapärasesse ja põnevasse maailma. 

  Näitusel saab vaadata ööliblika kino, kuulata ööliblikate hääli, osaleda visuaalsel liblikaekspeditsioonil.

  Gruppidel on võimalik tellida näiruse külastus programmiga, mis avardab näituse teemat. Väljapanekute, töölehtede ja käeliste tegevuste abil  käsitletakse ka materjali kogumise ja säilitamise. Lisaks teadvustatakse keskkonna ja loodushoiu probleeme.

  Tellimisel giiditunnid, salongiõhtud, sündmused näitusealal jne. 

  Näitus on Pernova Loodusmajas 13.10. 2016-29.04.2017 .Pernova Loodusmaja asub aadressil A.H.Tammsaare pst 57, Pärnu.

   

  http://www.pernova.ee/kulastajale/tegevused/

  https://www.facebook.com/Pernova-Hariduskeskus-478363972341145/?fref=ts 

  Info ja registreerimine admin@pernova.ee või telefonitsi 55510207 

   

   

  Loe edasi...
 • Näitus: Rao Heidmetsa animamaailm

  10/12/2016 - 05/03/2017 Pärnu Muuseum, Näitus

  Tuntud eesti animafilmide lavastaja ja kunstniku Rao Heidmetsa juubelinäitus annab ülevaate tema fantaasiaküllasest loomingust, pakkudes avastamisrõõmu ja värvikaid elamuslikke loovtegevusi nii väikestele kui suurtele. Pärnus sündinud Rao Heidmets on lavastanud üle kahekümne animafilmi ja pälvinud oma loomingu eest mitmeid mainekaid rahvusvahelisi auhindu.

  Animatsioonis on Heidmets olnud suur katsetaja: teda on alati paelunud erinevad tehnikad ja uute tehniliste lahenduste otsimine: inimsuurused nukud ja liivaanimatsioon, piksillatsioon ja lamenukk, joonisfilm ja animeeritud inimesed. Tema filmid on osalenud paljudel rahvusvahelistel festivalidel üle maailma ning toonud koju üle 30 auhinna. Neist hinnalisemad on kaks Grand Prix-d mainekatelt animafestivalidelt Kanadast Ottawast (Kaasasündinud kohustused) ja Portugalist Espinhost (Papa Carlo Teater). Eestis on sarnase tasemega preemia pälvinud veel vaid Priit Pärn. Papa Carlo Teater peeti ka Kuldse Palmioksa nominatsiooni vääriliseks Cannes'I filmifestivalil. Tegemist on ainukese Eesti filmiga, mis on pälvinud nii kõrge tunnustuse.

  Animatsioon on väga tihedalt seotud kujutava kunstiga ja Rao Heidmets on aastate jooksul osalenud paljudel näitustel alates "Tallinnfilmi sürrealistidest" Soomes kuni isiknäitusteni, viimane nendest Wabaduse galeriis Tallinnas. Nii nagu tema filmides, on ka tema kunstiloomingus tugev sürrealistlik alatoon. Lisaks nukufilmidele ning mängufilmidele "Kallis härra Q" (1998, Aino Perviku noorsoojutu ainetel) ja "Heinaloom" ( 2001) on Rao Heidmets teinud reklaamfilme ja telesaateid, viljelnud graafikat ja osalenud näitustel, teinud koostööd filmi alal Rootsi Utbildningsradio ja Saksamaal Bielefeldis kohaliku televisiooniga, korraldanud animatsiooni õpitubasid üliõpilastele ja lastele Saksamaal, Norras, USAs, Mehhikos, Portugalis ja mujal. 1991. a. rajati Rao Heidmetsa Filmistuudio, kus ta on tootnud oma mõlemad mängufilmid ja dokumentaalfilmi Elulood (2007). 1993. aastast on ta stuudio Nukufilm režissöör. 1999-2001 töötas Heidmets Eesti Televisioonis laste- ja noorteprogrammi peaprodutsendina. Alates 2006. aastast on ta tegelenud ka koolitustega, õpetades IT Kolledžis loovmõtlemist ning Tartu Kõrgemas Kunstikoolis, Balti Filmi ja Meediakoolis, Eesti Kunstiakadeemias animatsiooni, loovmõtlemist ja režiid.

  ”Rao Heidmetsa animamaailm” on interaktiivne näitus, mille juured on animatsioonis. Näitusel on pilte, objekte ja installatsioone nii tehtud kui veel tegemata filmidest. Näitus tõestab, et animatsioon võimaldab ellu äratada kõik, mille peale vaid tulla. Tule ja tutvu erinevate animatsioonitehnikatega ning katseta ka ise filmitegemise põnevat maailma. Näitusesaalis saab kaader-kaadri haaval luua liikuvat pilti ja seejärel kohe ka oma töö tulemust näha.

  Loe edasi...
 • Pärnu Kunstide Maja õpilastööd 2017

  23/01/2017 - 31/03/2017 Pärnu kontserdimaja galerii, Näitus

  20. jaanuar - 31. märts 2017

  Pärnu Kunstide Maja õpilastööd 2017
  juhendajad Silvia Nõukas, Anu Ojamaa

  Loe edasi...
 • Jasmiin Üprausi fotokollaaž: Minu Eesti pildis

  26/01/2017 - 28/02/2017 Pärnu Keskraamatukogu, Näitus

  Selle galerii kõik fototeosed on ülesvõetud meie kaunis Eestis, et näidata inimestele, kui värviline ja mitmekesine on nende kodumaa. Fotosid on nii loomadest, loodusest, huvitavatest ehitistest ja spordialadest, mida on võimalik Eestis harrastada.

  Fotod on töödeldud Prisma äpiga, mis annab võimaluse luua graafilisi fotosid ja muuta teosed köitvamaks. Samuti on kasutatud rakendust nimega Picmonkey. Kõik pildid on ülevõetud telefoni, iPhone kuuega.
  Nende fotodega soovib autor anda edasi oma vaatenurga Eestist, ehk et Eesti on kirju ja täis üllatusi, mis toob naeratuse näole.

  Need kolm fotovaipa on Jasmiin Üprausi põhikooli loov aastatöö, mis on valmistatud teemal „Eesti Asi“. Jasmiin õpib Pärnu Vabakooli 9.klassis, Vabakoolis on kombeks luua põhikoolis kaks aastatööd, ühe uurimusliku ja teise loova, mis võib olla nii näitus, muusikapala, mäng või midagi muud huvitavat. Rohkem Jasmiini töid leiab aadressil: https://jasmiinyprausphotos.blogspot.com.ee/

  Näitust saab raamatukogu perioodikagaleriis vaadata 28. veebruarini.

  Loe edasi...
 • Aide Leit-Lepmetsa näitus: Pitsilistest kassidest pitsiliste tassideni

  30/01/2017 - 28/02/2017 Pärnu Keskraamatukogu, Näitus

  28. veebruarini saab Pärnu Keskraamatukogu I korruse galeriis vaadata Aide Leit-Lepmetsa näitust "Pitsilistest kassidest pitsiliste tassideni".

  Loe edasi...
 • Pärnu Kunstikooli 4.a kursuse kompositsioonid: Estamptrükitehnikad

  02/02/2017 - 28/02/2017 Pärnu Keskraamatukogu, Näitus

  28. veebruarini saab Pärnu Keskraamatukogu trepigaleriis vaadata Pärnu Kunstikooli 4. a. kursuse kompositsioone.

  Loe edasi...
 • Ahti Sepsivart JUMALATE ARHITEKTUUR

  15/02/2017 - 11/03/2017 Kunstnike Maja galerii, Näitus

  15.02 – 11.03. 2017 Kunstnike Maja galerii,
  Nikolai 27

  JUMALATE ARHITEKTUUR

  Ahti Sepsivart

  Näitus ei tegele religiooniga.
  Või mõne kultuuriloo ümber jutustusega.
  Või newage’iga.
  Pole ka sõnumitooja või poeesia.
  Oluline on arhitektuur.
  Tema ürgsem ja algsem essents.
  Jumalik olemus.
  Nii nähtaval kui ka nähtamatul tasandil.
  Mis läbistab teda ja puudutab meid.
  Universaalne jõud.
  Mis on samaaegselt me enda jõud.
  Lõpmatus.

  Ahti Sepsivart on noor arhitekt-kunstnik. Ta on lõpetanud rakendusarhitektuuri õppekava Tallinna Tehnikakõrgkoolis ning õpib hetkel Eesti Kunstiakadeemias arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala magistriõppes, tegeledes selle kõrvalt ka reaalsete arhitektuuriprojektide elluviimisega.

  Lisaks sellele on Ahti täiendanud end Austrias Carinthia Kõrgkoolis, tegelenud seal passivmaja tehnoloogiate uurimisega, Soomes Aalto Ülikoolis ning saanud teadmisi Norras arhitekt Sami Rintala juhendamisel.

  Õpingute kõrvale mahuvad veel mitmed koostööprojektid nii Eesti kui välismaiste büroodega. Ta on osalenud grupinäitustel, performance'itel, teatrietendustel, tänavakunstiprojektides, loonud installatsioone ja illustratsioone. Ahti tööd pakuvad mastaapseid ja lummavaid lahendusi, samas detailses ja minimalistlikus teostuses. Nii loob ta puhta ja harmoonilises tasakaalus ruumi, kus kohtuvad inimene loodus ja arhitektuur.

  Näitus avatakse kolmapäeval, 15.02 kell 17 ning jääb avatuks kuni 11.03.2017.

  Lisainfo: www.facebook.com/events/1208369349246902

  www.linnagalerii.ee

  Loe edasi...
 • Epp-Maria Kokamägi maalinäitus

  15/02/2017 - 28/02/2017 Villa Ammende, Näitus

  Epp-Maria Kokamägi selle näituse maalid on helgetes heledates toonides väikese tumepunase aktsendiga. Epp-Maria inglid on seekord sõjakamad kui muidu, haarates lennult ärevust aegadest. Vahel on nad ka nukrad ja nõutud vaadates inimeste hävitatud templeid, mis on iidsetest aegadest meieni kestnud ja nüüd 21. sajandil põrmu ja tolmu haihtunud. Heaks näiteks on maal “Kadunud tempel ” kus inimese tung hävitada ilu maksab end kätte. Selleks ongi Epp Maria missioon luua ilu juurde ja kutsuda üles seda märkama meie ümber lihtsates igapäeva asjades ja toimetustes.

  Sissepääs on prii, tulge näitust imetlema ja lõõgastuge hetkeks meie salongikohvikus.

  Loe edasi...
 • Rahvusvaheline kunsti laboratoorium

  22/02/2017 - 18/03/2017 Pärnu Linnagalerii, Näitus

  RAHVUSVAHELINE KUNSTI LABORATOORIUM

  22.02.2017 - 18.03.2017 Pärnu Linnagalerii, Uus 4

  Kolmapäeval, 22. veebruaril avatakse Pärnu Linnagaleriis Rahvusvahelise Kunsti Laboratooriumi näitus. Näitusel on eksponeeritud kaheksa eripalgelise kunstniku teosed. Näha saab nii maali, skulptuuri kui graafikat.

  Näitusel esinevad: Vladimir Anšon, Aleksei Kornilov, Aleksandr Litvunov, Ado Lill, Valeri Laur, Viive Noor, Vjatšeslav Semerikov ja Anatoli Strahhov.

  Rahvusvaheline Kunsti Laboratoorium on Eestis loodud kunstnike rühmitus, mis koondab eri rahvustest ja põlvkondadest ning erinevaid kunstiliike harrastavaid kunstnikke. Rühmitus loodi 2016. aastal.

  Näitus avatakse 22.02 kell 17 ja jääb avatuks kuni 18.03.2017. 

  Lisainfo:
  www.linnagalerii.ee

  Loe edasi...

Nädala tähtsündmused

 • GILDIMAJA TÖÖTOAD suurtele ja väikestele

  01/02/2017 - 25/02/2017 Pärnu linn, Käsitöö

  Igal reedel ja laupäeval on kõik suured ja väikesed oodatud Maarja-Magdaleena Gildi avatud töötubadesse.
  Reedeti ootame teid kell 11-17, laupäeviti kell 11-15.
   
  Registreeruda ei ole vaja - võta kaasa sularaha, astu sisse ja meisterda!
   
   
   
  REEDE, 3. VEEBRUAR
   
  Uus elu vanale T-särgile. Varakamber/Gildi pood
  Hind: 12 €/in
  Kestus: kuni 2 h
   
  Näpu- või käpiknukud. Ene 7 Asja
  Hind: 5-15 €/in
  Kestus: 1-2,5 h
   
  Pronksspiraalpunutis. Jane Vaselised
  Hind: 5-12 €/in.
  Kestus: 1-2 h 
   
   
   
  LAUPÄEV, 4. VEEBRUAR
   
  Nõelviltimine. Raina Villapildid
  Hind: 7-15 €/in.
  Kestus: kuni 2 h 
   
  Uus elu vanale T-särgile. Varakamber/Gildi pood
  Hind: 12 €/in
  Kestus: kuni 2 h 
   
  Näpu- või käpiknukud. Ene 7 Asja
  Hind: 5-15 €/in
  Kestus: 1-2,5 h
   
   
   
  REEDE, 10. VEEBRUAR
   
  Uus elu vanale T-särgile. Varakamber/Gildi pood
  Hind: 12 €/in
  Kestus: kuni 2 h 
   
  Näpu- või käpiknukud. Ene 7 Asja
  Hind: 5-15 €/in
  Kestus: 1-2,5 h
   
  Pronksspiraalpunutis. Jane Vaselised
  Hind: 5-12 €/in.
  Kestus: 1-2 h
   
   
   
  LAUPÄEV, 11.VEEBRUAR
   
  Nõelviltimine. Raina Villapildid
  Hind: 7-15 €/in.
  Kestus: kuni 2 h 
   
  Uus elu vanale T-särgile. Varakamber/Gildi pood
  Hind: 12 €/in
  Kestus: kuni 2 h 
   
  Näpu- või käpiknukud. Ene 7 Asja
  Hind: 5-15 €/in
  Kestus: 1-2,5 h
   
   
   
  REEDE, 17. VEEBRUAR
   
  Uus elu vanale T-särgile. Varakamber/Gildi pood
  Hind: 12 €/in
  Kestus: kuni 2 h 
   
  Näpu- või käpiknukud. Ene 7 Asja
  Hind: 5-15 €/in
  Kestus: 1-2,5 h
   
  Pronksspiraalpunutis. Jane Vaselised
  Hind: 5-12 €/in.
  Kestus: 1-2 h 
   
   
   
  LAUPÄEV, 18. VEEBRUAR
   
  Nõelviltimine. Raina Villapildid
  Hind: 7-15 €/in.
  Kestus: kuni 2 h 
   
  Uus elu vanale T-särgile. Varakamber/Gildi pood
  Hind: 12 €/in
  Kestus: kuni 2 h 
   
  Näpu- või käpiknukud. Ene 7 Asja
  Hind: 5-15 €/in
  Kestus: 1-2,5 h
   
   
  REEDE, 24. VEEBRUAR
  Gildimaja suletud
   
   
   
  LAUPÄEV, 25. VEEBRUAR

  99 isetehtud kingitust!
  25. veebruaril kell 12.00-15.00 tähistame Gildimajas Vabariigi 99. sünnipäeva!  Meisterdame ise ja hingega, rahvusmustritele ja lipuvärvidele mõteldes.   
   
   

  Loe edasi...
 • Pärnu Purikas. Talvised kalapüügivõistlused Pärnu jõel

  25/02/2017 00:00 Pärnu linn, Spordisündmus

  Talvine kalapüük on pärnaka rahvusspordiala. Seda tõdeb igaüks, kes talvisel nädalavahetusel suvepealinna satub ja jõe peal toimuvat "mitteametlikku" kalafestivali näeb.

  Selle auks toimub nüüd üks korralik organiseeritud kalapidu, kus lisaks talvisele püügivõistlusele jagub tegevusi igas vanuses külastajale. Toimumiskohaks Pärnu Ülejõe Sõudeklubi esine ala.

  MIS TOIMUB?
  • Jääalune kalapüügivõistlus "PÄRNU PURIKAS 2017" (täpsem info FB)
  • Fishing Village pop-up kalarestoran Pärnu jõel ja lahel
  • Pärnu Merepääste Seltsi töötuba: Ohutus talvistel veekogudel
  • Rohkem ja vähem sprortlikud tegevused lastele ja täiskasvanutele
  • pop-up paadikuuri baar + dj + päevajuht

  Üritus pealtvaatajale tasuta!

  Kohtume Pärnu Purikal!

  Loe edasi...
 • Muusikamoos. Laste ja noorte muusikafestival

  03/03/2017 - 12/03/2017 Pärnu linn, Muu

  3.12. märts 2017 Pärnus

  Muusikamoos

  Laste ja noorte muusikafestival

  Pärnu Kontserdibüroo ja Pärnu Linnaorkestri korraldamisel toimuv muusikafestival on suunatud eelkõige koolinoortele ja lasteaedadele, pakkudes harivaid koolikontserte, töötubasid jms. Festivali üheks eesmärgiks on tutvustada lastele ja noortele erinevaid muusikastiile ja -žanre Eesti parimate interpreetide esituses. Muusikamoosi raames toimub ka Pärnu linna ja maakonna koolinoorte vokaalansamblite konkurss ÜMIN.

  KAVAS:

  T, 28. veebruar
  ja N, 2. märts kell 10-13 Pärnu kontserdimaja
  ORKESTRILE KÜLLA: lasteaedadele ja koolidele

  R, 3. märts kell 18 Pärnu kontserdimaja
  KONTSERT: MUUSA PUUDUTUS- AASTAID HILJEM

  L, 4. märts kell 16 Pärnu Raekoda
  KONTSERT: SÄRAVAD TROMPETID
  Aavo Otsa trompetiklassi solistid Tallinna Muusikakeskkoolist

  P, 5. märts kell 13 Pärnu teater Endla
  KUULSUSE KANNUL
  Pärnu Ühisgümnaasiumi noortemuusikal

  E, 6. märts  Pärnu raekoda
  TÖÖTUBA: ROHELINE HELI
  Helena Tulve ja Tatjana Kozlova-Johannes

  R, 10. märts kl 13 ja 18 Pärnu raekoda
  KONTSERT „KLAVERILOOMAD“
  Mängivad Katri ja Peeter Rebane ning joonistab Kerstin Hallik

  P, 12. märts kell 13 Pärnu Raekoda
  ÜMIN
  Pärnu linna ja maakonna ansamblite konkurss

  N, 16. märts päeval kontserdid koolides, kell 18 Pärnu raekojas
  LOENG-KONTSERT HÜMNID
  Jüri Aarma ja Ooper-kvartett 

  Vt ka kontserdipakkumisi koolidele

  www.parnukontsert.ee

  Loe edasi...

Nädala sündmused

 • Riigilipu heiskamise tseremoonia

  24/02/2017 07:35 Rüütli plats, Muu

  24. veebruaril 2017

  Eesti Vabariigi 99. aastapäev 

  kell 07.35 riigilipu heiskamise tseremoonia päikesetõusul Eesti Vabariigi väljakuulutamise monumendi juures Rüütli platsil

  kell 11.00 väljub Kaitseliidu maja eest (Pikk 20) buss Torisse, Eesti Sõjameeste Mälestuskiriku juurde

  kell 12.00 jumalateenistus Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus Toris

  kell 15.00 mõttevahetus Mark Soosaarega tema filmide eetikast ja esteetikast Uue Kunsti Muuseumis. Filmid "Kihnu Kristjan" (1992, 30 min), "Nikolai tänav Pärnus" (2001, 28 min), "Vabatahtlikud" (2006, 35 min)

  Loe edasi...
 • Eesti Vabariigi 99. aastapäeva BRUNCH

  24/02/2017 12:00 Restoran NOOT, Muu

  Kutsume Teid Eesti Vabariigi kõige tähtsamal päeval pidulikule brunchile stiilsesse ja eestimaisesse restorani!

  Kell 11.55–13.05 kaitsejõudude paraadi vaatamine suurelt ekraanilt! 

  Eesti Vabariigi 99. aastapäeva BRUNCH restoranis NOOT!

  Reedel, 24. veebruaril 2017 kell 12-16  

  MENÜÜ

  Soe valik:
  ahjupraad sinepiglasuuriga
  aurutatud valge kala koos köögiviljadega
  pikkpoiss seente ja vutimuna täidisega
  kartulimulgipuder
  värske kapsa, köögivilja ja põldoa hautis

  Külm valik:
  klassikaline kartulisalat hapukoorekastmega
  heeringa-peedisalat majoneesikastmega
  kolme tomati ja mozzarella salat rohelise õlikastmega
  eestimaine kalatoodete valik: heeringas hapukoore ja sibulaga, külmsuitsulõhe lõigud, valge kala tarrendis
  eestimaine lihatoodete valik: lihaveise rostbiif, seasingilõigud, kergelt vürtsikad minigrillvorstid
  hapukurk, marineeritud seened, marineeritud sibul, roheline salat
  röstitud saia ja musta leiva kuubikud, vinegrettkaste

  Desserdid:
  pannkoogid maasikatoormoosiga
  õunakook vanillikastmega
  kamajook kaeraküpsistega

  Leiva-saiavalik

  Joogivalik:
  erinevad mahlad, piim, kohv, tee, kakao

  Vahuvein

  Hind:
  Täiskasvanu 24 €/in
  Lapsed: kuni 6a (k.a) tasuta, 7–14a (k.a) 12 €

  Laudade reserveerimine: noot@spaestonia.ee, 440 1012.
  Kohtade arv piiratud!

  Restoran NOOT
  A. H. Tammsaare pst 4a, Pärnu

    

  Pikendage päeva spaas, nautige veemõnusid ja saunade kuumust, veetke vaba päev lõõgastudes ja tähistades.

  » Peale brunchi  SPA & SAUNA vee- ja saunamõnusid nautima!
  » Täielik lõõgastumine Surnumeres hõljudes!
  » Pidulik päev jätkub à la carte õhtusöögiga restoranis NOOT!

  Loe edasi...
 • EESTI RIIGI RAJAJAD JA ELUSHOIDJAD. Filmikava koos ajurünnakute jamõttevahetustega

  24/02/2017 15:00 Uue Kunsti Muuseum, Film/kino

  EESTI RIIGI RAJAJAD JA ELUSHOIDJAD

  Filmikava Uue Kunsti Muuseumis koos ajurünnakute ja mõttevahetustega,
  mida juhivad filmide autorid.

  Neljapäeval, 23. veebruaril 2017
  kell 16.00 Ajurünnak teemal KAS JA KUIDAS MÄLETAME EESTI VABARIIGI LOOJAID.
  Moderaator Trivimi Velliste.
  kell 17.00 „RIIGIVANEM“ (1991, 125 min). Autor Mark Soosaar

  Reedel, 24. veebruaril 2017
  kell 15.00 mõttevahetus Mark Soosaarega tema filmide eetikast ja esteetikast.
  „KIHNU KRISTJAN“, (1992, 30 min)
  „NIKOLAI TÄNAV PÄRNUS“ , (2001, 28 min)
  „VABATAHTLIKUD“, (2006, 35 min)

  Laupäeval, 25. veebruaril 2017
  kell 15.00 autoriõhtu Mati Põldrega, mõttevahetus eestlase iseloomu valguse- ja varjupoolest .
  „MEIE ARTUR“ (1968, 55 min)
  "ANTSLA. SÜGIS 1993" ( 1993, 28 min) 

  Pühapäeval, 26. veebruaril 2017
  kell 15.00 autoriõhtu Andres Söödi ja Jaak Ellinguga, mõttevahetus eestlase kõige suuremast vaenlasest .
  „REPORTER“ (1981, 29 min)
  „DRAAKONI AASTA“ (1988, 58 min)

  *** 

  N, 23.02 kell 16.00

  Ajurünnak teemal KAS JA KUIDAS MÄLETAME EESTI VABARIIGI LOOJAID. Moderaator Trivimi Velliste

  kell 17.00 "RIIGIVANEM" (1991, 125 min). Autor Mark Soosaar
  Eesti ajalugu aastatel 1874 kuni 1991, dokumentaalportree Konstantin Pätsi elutööst - Eesti Vabariigi loomisest, iseseisvusajale järgnenud okupatsioonist ning riigi taasiseseisvumisest. Ekraanile ilmuvad haruldased isikud: President Pätsi kantseleiülem, Pätsi ihukaitsja, Pätsi ravuarst Buraševo hullumajas, Pätsi monumendi lõhkuja Pärnumaal, KGB ohvitser Pagari tänavalt. kunstnik Stockholmist jpt. Ja muidugi unikaalsed võtted President Konstantin Pätsist endast Soomes, Lätis, Poolas. 
  Igal inimesel on oma tõde Eesti Vabariigi esimesest riigipeast, oma tõde oli ka riigipeal endal. 

    

  R, 24.02 kell 15.00

  Mõttevahetus Mark Soosaarega tema filmide eetikast ja esteetikast
  „KIHNU KRISTJAN“
  (1992, 30 min)
  Kristjan Michelson oli 11-aastane, kui  Eestis uuesti vabaks sai. Tubli laulumehena esines ta Rootsi kuningapaarile, rändas ansambliga “Kihnumua” mööda ilma ja võlus oma kauni häälega inimeste südameid. Kristjan ja paljud temavanused olid tollal valmis hoolimata sellest, et pikkus ja vanus veel välja ei andnud, astuma kaitseväkke ning ohverdama kasvõi elu kodumaa eest.

  „NIKOLAI TÄNAV PÄRNUS“ (2001, 28 min)
  Filmimees  portreteerib oma kodutänavat. Päikesekiir, mis kevadhommikul siseneb Eliisabeti kirikusse altariaknast ja väljub pühakoja lääneaknast, liigub edasi vastasmajja ning jõuab mõneks hetkeks filmi autori magamistuppa. Päev algab romantiliselt. Linn ärkab koos filmikaameraga. Autori akna alt jalutab mööda igasugust rahvast - Soome president Tarja Halonen, Norra kuningas Harald II koos kuninganna Sonjaga.
  Varasematel aegadel on Nikolai tänaval filmilindile võetud ka presidendid Konstantin Päts ja Lennart Meri, kroonikakaadritel kestavad edasi suuremad tulekahjud. Siinsel tenniseväljakul on jäädvustatud sportlikud Gustav Ernesaks, Paul Keres, Mart Laar. Nikolai tänava puiesteed pole aga ainult prominentide päralt.

  „VABATAHTLIKUD“ (2006, 28 min)
  Taani, rootsi ja soome vabatahtlikud Vabadussõjas.
  Eesti Vabadussõjast on väga vähe ülesvõtteid. Lahingute vaheaegadel tehtud juhuslikele fotodele lisandub vaid paarkümmend minutit tummfilmi, mis vändatud Taani vabatahtliku kinomehe Asbjorn Bech'i kaameraga. Võttes aluseks need must-valged kaadrid, jutustab film kolme Vabadussõjast osavõtnud vabatahtliku saatusest. Need on soomlanna Aino Mälkonen, rootslane Einar Lundborg ja taanlane Sören Opffer'i. Viimasest jäid pärast langemist Petseri all järele väga tundlikud kirjad emale. Oma viimases lahingueelses kirjas aimab Sören surma ette ja see on kirjutatud värsivormis. Luuletus trükiti ära Taani pressis ja see muutus rahva hulgas hästi populaarseks. Seda lauldi vene rahvalaulu "Stenka Razin" viisil. Einar Lundborg oli soomusauto "Kalevipoeg" komandöriks ja sai kuulsaks hulljulgete sissetungidega bolševike rindejoone taha. Lundborgile tõi hiljem maailmakuulsust kindral Nobile ekspeditsiooni päästmine Põhja-Jäämerelt pärast õhulaeva "Italia" purunemist ja hukkumine Saabi uue hävituslennuki katsetamisel Rootsis. Aino Mälkonen võltsis oma passis eesnime Aimoks, ajas juuksed maha ja lasi end mehena rindele saata, sest Soome seadused ei lubanud tollal naistel sõtta minna. Aino sai Narva all raskelt haavata ja suri paari kuu pärast Viiburi haiglas. Film meenutab ja tänab neid, kes andsid oma elu Eesti rahva ja riigi ellujäämise nimel.

    

  L, 25.02 kell 15.00

  Mati Põldre autoriõhtu, mõttevahetus eestlase iseloomu valguse- ja varjupoolest
  „MEIE ARTUR“
  Režissöör Grigori Kromanov, operaator Mati Põldre (1968, 55 min)
  Kogu oma pika lauljatee käis Artur Rinne käsikäes kuulajatega, kes peavad lugu lihtsusest ja südamlikust rahvalikust laulust. Laul, kohtumised kuulajate nagu vanade heade tuttavatega küll suurtes, kontserdisaalides, küll tagasihoidlikes külaklubides - see on peamine tema loomingus. Filmis laulab Artur Rinne populaarseid laule koos ansamblite Nils Petersoni ja Leo Tautsi juhtimisel, kaasa tegemas näitlejad Sulev Nõmmik ja Richard Peramets, ning esineb noorteansambel Kontrastid. Artur Rinne räägib ka oma laulja- ja eluteest.
  Haarav portree suurest eestlasest, keda ei suutnud murda isegi Siberi vangilaagrid.

  "Antsla. Sügis 1993" ( 28 min)
  Režissöör-operaator Mati Põldre.
  Oktoober 1993. Võrumaa väikelinn Antsla valmistub kohalikeks valimisteks. Eakaid on palju, varaline kihistumine silmatorkav. Volikogusse pürgivad Sõltumatu ühenduse "Võrumaa", Rahvusliku Koonderakonna "Isamaa" ja pensionäride valimisliidu "Koostöö" esindajad. See kõik on Eesti minimudel, Eesti elu peegel, kust vaatavad vastu ühiskonda painavad pinged, valud ja mured, vähesed rõõmud ning suured ootused. Vanad seadused enam ei kehti ja uued ei ole veel juurdunud. 

    

  P, 26.02 kell 15.00

  Andres Söödi ja Jaak Ellingu autoriõhtu, mõttevahetus eestlase kõige suuremast vaenlasest 
  „REPORTER“
  Režissöör-operaator Andres Sööt, heli Jaak Elling (1981, 29 min)
  Andres Söödi portreteeritav on legendaarne raadiomees, Eesti Raadio kauaaegne Pärnu korrespondent Feliks Leet. Elutruu, koomiliste püäntidega kujutus väsimatust püstolreporterist tema igapäevatöös – tegemas intervjuusid ja reportaaže päevakajalistest sündmustest ning juhendamas noori reportereid. Alati energiline Leet tuhiseb vilkalt ringi reportermakk õlal talle omases tööhoos Tori hobusekasvanduse juubeliüritusel, Pärnu sadamas, kolhoosi viljapõllul, sõjaveteranide kokkutulekul Saaremaal jm.
  Värvikas pilt nõukogude propaganda masinast, mis ei suutnud murda eestlaste meelsust.

  „DRAAKONI AASTA“
  Režissöör-operaator Andres Sööt, heli Jaak Elling  (1988, 58 min)
  1988. aasta oli Eestimaa elus erandlik. Üllatusena kõigile lubati kasutada rahvuslippu ja -sümboolikat, vabariigi partei- ja valitsusjuhtidele avaldati umbusaldust, tekkis Rahvarinne ja roheliste liikumine, aga ka Interrinne. Muinsuskaitse selts taastas Vabadussõja monumente, avalikustati eestlaste hävitamine Stalini poolt ja ... kujutage ette – vabariigi saadikud Moskvas astusid välja keskvõimu vastu. Eestimaal toimuv äratab rahvusvahelistki tähelepanu. Kas see kõik on võimalik totalitaarses riigis? Dokumentaalkroonika jutustab usutavalt selle aasta sündmustest Eestis, eluolu muutustest ning rahva ärkamisest pärast 48-aastast varjusurma. 
    
  Kõikidel filmidel on kohal autorid, kes arutlevad vaatajatega Eesti tulevikust.
   
   
   
    

  Loe edasi...
 • Artist talk + kunstiloterii

  24/02/2017 17:00 Avangard Galerii, Näitus

  Tähistame pidulikult vabariigi aastapäeva, vestleme fotokunsntike Silvia Pärmanni ja Kalevi Tammega, maitseme veini, ampsame suupisteid ja toimub suur kunstiloterii, kus auhinnafondi kuulub hulk lahedaid kunstiteoseid.

  Programm:

  17:00 Vestlusring kunstnikega: Silvia Pärmann ja Kalevi Tamm
  loe näituse kohta lähemalt siit: https://www.facebook.com/events/580477475478517/

  Vestleme reisifotograafia teemadel ning heidame pilgu III. maailma ja I. maailma kultuuriruumide konfliktidesse.

  18:00 Suur kunstiloterii – saadaval vaid 24 piletit, millest iga loos võidab ägedaid kunstiteoseid, kunstikatalooge, autorikalendreid, raamatuid ja muud toredat ja kultuurset :)
  Loteriipileti saab soetada hinnaga 5€.

  Sissepääs tasuta!

  Loe edasi...
 • Punase Vaiba Õhtusöök

  24/02/2017 17:00 Villa Ammende, Muu

  24. veebruaril 2017 kell 17.00 Villa Ammendes, Mere pst 7

  Punase Vaiba Õhtusöök


  ÕHTU KAVA
  kell 17.00 külaliste saabumine ja tervitusjook
  kell 17.00–20.00 personaalne fotojäädvustus
  kell 17.20 algab pidulik 6-käiguline õhtusöök
  kell 17.30–22.00 Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva auks korraldatud kontserdi ja EV Presidendi vastuvõtu jälgimine otseülekandena suurelt ekraanilt

  Pidupäevale sobilik tantsumuusika kolmeliikmeliselt koosseisult Con-taktid (viiul, tšello ja trummid)

  MENÜÜ
  - tervitusjook Laurent Perrier Brut NV
  - küpsetatud auster ja austri emulsioon, karamelliseeritud pirn
  - võis küpsetatud tursakeeled, meresoolaga maitsestatud kurgi tartar kastme ja koriandriga
  - piimapõrsa põsk  kruubi risottoga, maitsestatud kitsepiimajuustuga, serveeritud vinagre de Jerez demi glace kastmega
  - kuivlaagerdunud veisefilee seenehautisega
  - šokolaadi mousse, sidruntüümianiga maitsestatud piim, serveeritud mustikate ja pähklipralineega
  - basiilikuga kirsisorbee, serveeritud õunakoogi ja Madakaskari vaniljekreemiga

  Õhtusöögi hind 55€ in.

  JOOGIPAKETT
  -
  Cremant de Loire Joseph Mellot NV
  - Pouilly-Fume “Le Chant des Vignes” 2014 AC, Joseph Mellot
  - Cotes du Rhone Rouge 2012, AC Cotes du Rhone, Guigal
  - „Esprit de Clocher“ Clos du Clocher 2012, AC Pomerol
  - Taylors Late Bottle Vintage
  - Castello della Sala Muffato, della Sala Umbria IGT

  Õhtusöögi hind koos hoolikalt valitud jookidega 99€ in.

  *** 

  Hind sisaldab pidulikku 6-käigulist õhtusööki, head muusikat, Eesti Vabariigi sünnipäeva otseülekannet Estoniast, fotojäädvustus pidulikust õhtust!

  ***

  Broneerimine, vt lähemalt

  Villa Ammende hubased hotellitoad koos rikkaliku hommikusöögiga on õhtusöögi külalistele sünnipäevahinnaga alates 99 eurost.

  Loe edasi...
 • Sasku kaardimänguõhtu

  24/02/2017 19:00 2 Paari, Muu

  Alates 13. jaanuarist 2017 2 Paaris (Suur-Sepa 13)

  Sasku kaardimänguõhtud 

  Igal REEDEL kuni mai lõpuni, algusega kell 19.00

  Osavõtt tasuta. Parimaid premeeritakse.
  Sasku ülelöömisega, paarilised loositakse kohapeal.

   

   

  Loe edasi...
 • Celavy Kabaree

  24/02/2017 19:30 Tervise kultuurikeskus, Kontsert

  Celavy Kabaree "Leegitsev öö"!

  Showtantsutrupp "Celavy" ja särav Marge Lumisalu

  KARAOKE/Tants "Andreas"

  Loe edasi...
 • Elav muusika

  24/02/2017 21:00 Trahter Postipoiss, Elav muusika/Pubi

  Veebruar 2017

  Elav muusika trahtris Postipoiss

  esinejate algus kell 21

  R 03.02 esineb Jüri Homenja
  L 04.02 ans. Talent ja Liisa

  R 10.02 esineb Härra Kuu
  L 11.02 ans. Prominent

  R 17.02 esineb Marco
  L 18.02 esineb Ervin Lillepea ja ans.Svips

  R 24.02 ans. Sada ja Seened
  L 25.02 esineb Ergo

  Pilet 3.- 

  Loe edasi...
 • WIN-WIN. DJ Möls

  24/02/2017 23:00 Sugar Club, Meelelahutus/klubi

  R 24.02

  WIN-WIN

  DJ Möls

  Naistele sissepääs kuni 00.00 tasuta!
  Fb Going kuni 01.00 3.00 eur
  Klubikaardiga 3.00 eur

  Pilet 7.00 eur

  Loe edasi...
 • Pärnumaa rahvarõivakooli lõputööde esitlus

  25/02/2017 12:00 Pärnu Muuseum, Käsitöö

  Kõik rahvarõivahuvilised on oodatud Pärnumaa rahvarõivakooli lõputööde esitlusele, mis toimub 25. veebruaril 2017 algusega kell 12 Pärnu Muuseumis.

  Koolitusel valminud rahvarõivakomplekte tutvustavad ja küsimustele vastavad autorid, õpetajad ja rahvarõivameistrid.

  Komplekte esitlevad: Maia Agar, Anneli Saarts, Aime Vill, Eve Varik, Mariann Kolju, Ilme Figol, Marju Pajumets, Liivi Vainu, Leelo Luts, Tiina Kuum, Annika Põltsam, Tea Hanson, Katrin Mitt, Vilve Kiigajaan, Aili Järvesaar.

  Üritusele pääseb muuseumi piletiga. Kõik on oodatud! 

  Loe edasi...
 • Inimese Disaini süsteemi (Human Design System) töötuba – Kiirtee autentse endani, viis vaadet

  25/02/2017 12:00 Kuninga 30a, II korruse saal, Koolitus/kursus

  Kas tahad kogeda ja teada saada midagi täiesti uut ning avastada ennast ja oma teekaaslasi täiesti uute vaatenurkade alt? Tule osalema Inimese Disaini süsteemi kogemustöötoas 25. veebruaril 2017, kell 12.00–16.00.

  Saad endale isikliku disainikaardi ja töövihiku – Sinu kasutusjuhendi, mida Sulle sündides kaasa ei antud ning veel ka täiesti uutsorti kogemuse, mis võib muuta elu palju lihtsamaks.

  Osalemispanus: 40 eurot

  Vaata lähemalt ja registreeru siin: http://humandesigneesti.eu/inimese-disaini-tootuba-parnus-veebruar/

  Kohtumiseni töötoas!

  Loe edasi...
 • Muinasjututaat Jaak Ranna raamatukogus

  25/02/2017 12:00 Ranna raamatukogu, Muu

  Laupäeval, 25. veebruaril kell 12 loeb muinasjututaat Jaak Ranna raamatukogus (Papiniidu 50) ette Tiia Toometi ja Ilmar Trulli loomingut ning tutvustab nende lasteraamatuid.

  Joonistame lille, linnu, looma, puu või eseme, mis iseloomustab neid kirjanikke!

  Loe edasi...
 • 99 isetehtud kingitust!

  25/02/2017 12:00 Maarja-Magdaleena Gild, Käsitöö

  25. veebruaril 2017 kell 12.00-15.00 tähistame Gildimajas Vabariigi 99. sünnipäeva! Meisterdame ise ja hingega, rahvusmustritele ja lipuvärvidele mõteldes. 

  Palju õnne sünnipäevaks, Eesti Vabariik!

  Sinu sünnipäeva puhul proovime, kas saame päeva lõpuks kokku 99 ise ja hingega tehtud asja - üks iga Vabariigi aasta kohta. Valmis asjadest koostame Gildi kodulehele Eesti Vabariigi sünnipäevale pühendatud virtuaalnäituse. 
    

  Külalisi ootavad:

  2 Vaasi meisterdamistuba, juhendaja Kati Vaas

  Vineerist piltmõistatuse (max 20 tk, tüki suurus 6x6 cm)
  Hind: 12 €/laps

  Papptorbikust rahakassa:
  Hind: 10 €/laps

  Rahvusmustrites pannilabida dekoreerimine
  Hind: 12 €/täiskasvanu

  Rahvusmustrites lõikelaua dekoreerimine
  Hind 20 €/täiskasvanu

   

  Raina Villapildid, juhendaja Raina Subi

  Lipuvärvides kuumaaluse või rahvusmustrites prossi viltimine.
  Hind: 7-15 €/in.

   

  Gildi pood / Varakamber, juhendaja Kati Koppel

  Vanadest t-särkidest lipuvärvides eseme (kuumaalus, kauss jmt.) heegeldamine.
  Hind: 12 €/in

   

  Leili Klaasikoda, Leili Kokk

  Klaasist rahvusmustritega aknakaunistus klaasi kokkusulatuse tehnikas
  Hind: alates 8€/in (oleneb tööde suurusest)

   

  Loe edasi...
 • EESTI RIIGI RAJAJAD JA ELUSHOIDJAD. Filmikava koos ajurünnakute jamõttevahetustega

  25/02/2017 15:00 Uue Kunsti Muuseum, Film/kino

  EESTI RIIGI RAJAJAD JA ELUSHOIDJAD

  Filmikava Uue Kunsti Muuseumis koos ajurünnakute ja mõttevahetustega,
  mida juhivad filmide autorid.

  Neljapäeval, 23. veebruaril 2017
  kell 16.00 Ajurünnak teemal KAS JA KUIDAS MÄLETAME EESTI VABARIIGI LOOJAID.
  Moderaator Trivimi Velliste.
  kell 17.00 „RIIGIVANEM“ (1991, 125 min). Autor Mark Soosaar

  Reedel, 24. veebruaril 2017
  kell 15.00 mõttevahetus Mark Soosaarega tema filmide eetikast ja esteetikast.
  „KIHNU KRISTJAN“, (1992, 30 min)
  „NIKOLAI TÄNAV PÄRNUS“ , (2001, 28 min)
  „VABATAHTLIKUD“, (2006, 35 min)

  Laupäeval, 25. veebruaril 2017
  kell 15.00 autoriõhtu Mati Põldrega, mõttevahetus eestlase iseloomu valguse- ja varjupoolest .
  „MEIE ARTUR“ (1968, 55 min)
  "ANTSLA. SÜGIS 1993" ( 1993, 28 min) 

  Pühapäeval, 26. veebruaril 2017
  kell 15.00 autoriõhtu Andres Söödi ja Jaak Ellinguga, mõttevahetus eestlase kõige suuremast vaenlasest .
  „REPORTER“ (1981, 29 min)
  „DRAAKONI AASTA“ (1988, 58 min)

  *** 

  N, 23.02 kell 16.00

  Ajurünnak teemal KAS JA KUIDAS MÄLETAME EESTI VABARIIGI LOOJAID. Moderaator Trivimi Velliste

  kell 17.00 "RIIGIVANEM" (1991, 125 min). Autor Mark Soosaar
  Eesti ajalugu aastatel 1874 kuni 1991, dokumentaalportree Konstantin Pätsi elutööst - Eesti Vabariigi loomisest, iseseisvusajale järgnenud okupatsioonist ning riigi taasiseseisvumisest. Ekraanile ilmuvad haruldased isikud: President Pätsi kantseleiülem, Pätsi ihukaitsja, Pätsi ravuarst Buraševo hullumajas, Pätsi monumendi lõhkuja Pärnumaal, KGB ohvitser Pagari tänavalt. kunstnik Stockholmist jpt. Ja muidugi unikaalsed võtted President Konstantin Pätsist endast Soomes, Lätis, Poolas. 
  Igal inimesel on oma tõde Eesti Vabariigi esimesest riigipeast, oma tõde oli ka riigipeal endal. 

    

  R, 24.02 kell 15.00

  Mõttevahetus Mark Soosaarega tema filmide eetikast ja esteetikast
  „KIHNU KRISTJAN“
  (1992, 30 min)
  Kristjan Michelson oli 11-aastane, kui  Eestis uuesti vabaks sai. Tubli laulumehena esines ta Rootsi kuningapaarile, rändas ansambliga “Kihnumua” mööda ilma ja võlus oma kauni häälega inimeste südameid. Kristjan ja paljud temavanused olid tollal valmis hoolimata sellest, et pikkus ja vanus veel välja ei andnud, astuma kaitseväkke ning ohverdama kasvõi elu kodumaa eest.

  „NIKOLAI TÄNAV PÄRNUS“ (2001, 28 min)
  Filmimees  portreteerib oma kodutänavat. Päikesekiir, mis kevadhommikul siseneb Eliisabeti kirikusse altariaknast ja väljub pühakoja lääneaknast, liigub edasi vastasmajja ning jõuab mõneks hetkeks filmi autori magamistuppa. Päev algab romantiliselt. Linn ärkab koos filmikaameraga. Autori akna alt jalutab mööda igasugust rahvast - Soome president Tarja Halonen, Norra kuningas Harald II koos kuninganna Sonjaga.
  Varasematel aegadel on Nikolai tänaval filmilindile võetud ka presidendid Konstantin Päts ja Lennart Meri, kroonikakaadritel kestavad edasi suuremad tulekahjud. Siinsel tenniseväljakul on jäädvustatud sportlikud Gustav Ernesaks, Paul Keres, Mart Laar. Nikolai tänava puiesteed pole aga ainult prominentide päralt.

  „VABATAHTLIKUD“ (2006, 28 min)
  Taani, rootsi ja soome vabatahtlikud Vabadussõjas.
  Eesti Vabadussõjast on väga vähe ülesvõtteid. Lahingute vaheaegadel tehtud juhuslikele fotodele lisandub vaid paarkümmend minutit tummfilmi, mis vändatud Taani vabatahtliku kinomehe Asbjorn Bech'i kaameraga. Võttes aluseks need must-valged kaadrid, jutustab film kolme Vabadussõjast osavõtnud vabatahtliku saatusest. Need on soomlanna Aino Mälkonen, rootslane Einar Lundborg ja taanlane Sören Opffer'i. Viimasest jäid pärast langemist Petseri all järele väga tundlikud kirjad emale. Oma viimases lahingueelses kirjas aimab Sören surma ette ja see on kirjutatud värsivormis. Luuletus trükiti ära Taani pressis ja see muutus rahva hulgas hästi populaarseks. Seda lauldi vene rahvalaulu "Stenka Razin" viisil. Einar Lundborg oli soomusauto "Kalevipoeg" komandöriks ja sai kuulsaks hulljulgete sissetungidega bolševike rindejoone taha. Lundborgile tõi hiljem maailmakuulsust kindral Nobile ekspeditsiooni päästmine Põhja-Jäämerelt pärast õhulaeva "Italia" purunemist ja hukkumine Saabi uue hävituslennuki katsetamisel Rootsis. Aino Mälkonen võltsis oma passis eesnime Aimoks, ajas juuksed maha ja lasi end mehena rindele saata, sest Soome seadused ei lubanud tollal naistel sõtta minna. Aino sai Narva all raskelt haavata ja suri paari kuu pärast Viiburi haiglas. Film meenutab ja tänab neid, kes andsid oma elu Eesti rahva ja riigi ellujäämise nimel.

    

  L, 25.02 kell 15.00

  Mati Põldre autoriõhtu, mõttevahetus eestlase iseloomu valguse- ja varjupoolest
  „MEIE ARTUR“
  Režissöör Grigori Kromanov, operaator Mati Põldre (1968, 55 min)
  Kogu oma pika lauljatee käis Artur Rinne käsikäes kuulajatega, kes peavad lugu lihtsusest ja südamlikust rahvalikust laulust. Laul, kohtumised kuulajate nagu vanade heade tuttavatega küll suurtes, kontserdisaalides, küll tagasihoidlikes külaklubides - see on peamine tema loomingus. Filmis laulab Artur Rinne populaarseid laule koos ansamblite Nils Petersoni ja Leo Tautsi juhtimisel, kaasa tegemas näitlejad Sulev Nõmmik ja Richard Peramets, ning esineb noorteansambel Kontrastid. Artur Rinne räägib ka oma laulja- ja eluteest.
  Haarav portree suurest eestlasest, keda ei suutnud murda isegi Siberi vangilaagrid.

  "Antsla. Sügis 1993" ( 28 min)
  Režissöör-operaator Mati Põldre.
  Oktoober 1993. Võrumaa väikelinn Antsla valmistub kohalikeks valimisteks. Eakaid on palju, varaline kihistumine silmatorkav. Volikogusse pürgivad Sõltumatu ühenduse "Võrumaa", Rahvusliku Koonderakonna "Isamaa" ja pensionäride valimisliidu "Koostöö" esindajad. See kõik on Eesti minimudel, Eesti elu peegel, kust vaatavad vastu ühiskonda painavad pinged, valud ja mured, vähesed rõõmud ning suured ootused. Vanad seadused enam ei kehti ja uued ei ole veel juurdunud. 

    

  P, 26.02 kell 15.00

  Andres Söödi ja Jaak Ellingu autoriõhtu, mõttevahetus eestlase kõige suuremast vaenlasest 
  „REPORTER“
  Režissöör-operaator Andres Sööt, heli Jaak Elling (1981, 29 min)
  Andres Söödi portreteeritav on legendaarne raadiomees, Eesti Raadio kauaaegne Pärnu korrespondent Feliks Leet. Elutruu, koomiliste püäntidega kujutus väsimatust püstolreporterist tema igapäevatöös – tegemas intervjuusid ja reportaaže päevakajalistest sündmustest ning juhendamas noori reportereid. Alati energiline Leet tuhiseb vilkalt ringi reportermakk õlal talle omases tööhoos Tori hobusekasvanduse juubeliüritusel, Pärnu sadamas, kolhoosi viljapõllul, sõjaveteranide kokkutulekul Saaremaal jm.
  Värvikas pilt nõukogude propaganda masinast, mis ei suutnud murda eestlaste meelsust.

  „DRAAKONI AASTA“
  Režissöör-operaator Andres Sööt, heli Jaak Elling  (1988, 58 min)
  1988. aasta oli Eestimaa elus erandlik. Üllatusena kõigile lubati kasutada rahvuslippu ja -sümboolikat, vabariigi partei- ja valitsusjuhtidele avaldati umbusaldust, tekkis Rahvarinne ja roheliste liikumine, aga ka Interrinne. Muinsuskaitse selts taastas Vabadussõja monumente, avalikustati eestlaste hävitamine Stalini poolt ja ... kujutage ette – vabariigi saadikud Moskvas astusid välja keskvõimu vastu. Eestimaal toimuv äratab rahvusvahelistki tähelepanu. Kas see kõik on võimalik totalitaarses riigis? Dokumentaalkroonika jutustab usutavalt selle aasta sündmustest Eestis, eluolu muutustest ning rahva ärkamisest pärast 48-aastast varjusurma. 
    
  Kõikidel filmidel on kohal autorid, kes arutlevad vaatajatega Eesti tulevikust.
   
   
   
    

  Loe edasi...
 • PK Live: Whogaux & Karl-Kristjan feat. Maian "How You Now"

  25/02/2017 16:30 Pärnu Keskus, Kontsert

  Pärnu Keskuse laval astub Eesti Laul 2017 finalist Whogaux & Karl-Kristjan feat. Maian.

  Värske grupeeringu taga seisavad noored artistid. Whogaux ehk Hugo Martin Maasika muusikaline karjäär algas 2010. aasta paiku, mil ta oli peamiselt EDM žanrile keskendunud. Teda on alati köitnud uudsete helidega eksperimenteerimine. Paar aastat tagasi moodustaud muusikaline kooslus Cartoon andis Hugole võimaluse enda elektroonika-armastust veel enam rakendada.

  Karl-Kristjanile Kingi'le oli märgiline aasta 2003, kui ta alustas trummimängu bändis Bedwetters. Pärast 2007. aasta kevadet ja prestiižet MTV Muusikaauhindade New Sounds of Europe kategooria võitu võttis ta mõni aeg hiljem suuna kodumaisele bändile Outloudz, samuti trummide taga. Hetkel on Karl-Kristjani peamine fookus uue muusika produtseerimisel ja mitmete artistidega koostööl. Selle tulemusena ka uus lugu ”Have You Now”.

  Maian on 16. aastane lauljanna, kes on laulnud nii kaua, kui mäletab. Kasvanud peres, kus muusika ja tants on au sees, on see loomulik ja suur osa tema elust. Maian on õppinud klaverimängu Tallinna Muusikakeskkoolis. Eesti Laulul osalemisest unuistas ta juba väga noorest peast, seega, unistused tõesti täituvad.

  Naudime head muusikat ja jagame autogramme.
   
  Teeme sellest ühe mõnusa õhtu!

  Loe edasi...
 • Šamaanirännakud trummiga

  25/02/2017 17:19 Kuninga 30a, II korruse saal, Koolitus/kursus

  Kas tahad uusi ja huvitavaid kogemusi, rännates trummi saatel oma šamaaniilmades? Trumm ja šamaanirännakud trummiga on Pärnus jälle 25. veebruaril 2017, kell 17–19, Kuninga 30a, II korruse saalis. Kõik huvilised on oodatud ja teretulnud.

  Lähem info ja registreerumine siin: http://reikikool.ee/samaanirannakud-trummiga-parnus-veebruar

  Kohtumiseni rännakutel!

  Loe edasi...
 • TRAMM NIMEGA IHA. Draama

  25/02/2017 19:00 Endla teater, Teater

  Ameerika kirjaniku Tennessee Williamsi psühholoogiliselt keeruka näidendi peateemaks on ideaalide ja unistuste vastuolu argise tegelikkusega. Kodu ja seltskondliku positsiooni kaotanud Blanche otsib pelgupaika õe Stella ja tema abikaasa Stanley, lihtsa töömehe juures. Ülitundlik naine jääb selles keskkonnas aga võõraks ja üksildaseks ning ajapikku kistakse päevavalgele tema hapra loomuse hämaram külg.

  Lavastaja Ingomar Vihmari jaoks on Williamsi näidendi keskne telg kirjeldamatu õdedevaheline side, mis kunagi ei katke ning püsib tugevam kui mehe ja naise vaheline suhe. Kuigi Blanche võib ärritada, äratab ta samas kaastunnet ja soovi ebaõiglusele vastu hakata ning ühelgi mehel pole õigust tema üle kohut mõista. „Just naiselikkuse mahasurumine on viinud maailma praegusesse olukorda – hirmust ja vihast tundmatu vastu surutakse toore jõuga alla kõik, mis ei allu süsteemile,“ arvab Vihmar ning kinnitab, et lavastus võimaldab vaadata ebaõiglust ja võimu kuritarvitamist nii meeste kui ka naiste vaatepunktist. Teda käivitab lootus, et teatri kaudu on võimalik sellelt rattalt maha tulla ning kogu meessoo nimel andeks paluda. Lavastusega tahaks ta tõsta naised kogu oma olemuse stiihiaga au sisse ning Tennessee Williamsi näidend annab selleks ideaalse võimaluse. 

  1972. aastal Endlas esietendunud „Trammi nimega Iha“ pidas kriitika üheks hooaja parimaks lavastuseks, mida kinnitasid Teatriühingu preemiad lavastajale Kaarin Raidile ja naispeaosatäitjale Tiia Kriisale. Peenpsühholoogiline lavastus juhatas sisse ühe huvitavama perioodi teatri ajaloos.   

  autor Tennessee Williams
  tõlkija Jaak Rähesoo
  l
  avastaja Ingomar Vihmar
  kunstnik Liina Unt 
  valguskunstnik Margus Vaigur
  muusikaline kujundaja Ingomar Vihmar
  videokunstnik Argo Valdmaa

  osades Kleer Maibaum-VihmarKati OngKarin TammaruMärt AvandiPriit LoogAgo Anderson, Ahti Puudersell, Ando Loosaar, Roland Leesment  

  Loe edasi...
 • MINU VANA DAAM. Tragikomöödia

  25/02/2017 19:00 Endla teater, Teater

  Eluga ummikusse jooksnud keskealine Mathias lendab viimaste säästude eest New Yorgist Pariisi, et müüa isalt päranduseks saadud luksuslik korter. Kohale jõudes avastab mees oma suureks nördimuseks, et korter on viager – kinkekomplekti kuulub ka igakuist tasumist vajav 2400-eurone kommunaalmakse ning korteris elav vanaproua ja tema vaenulik tütar. Olude sunnil korterinaabriteks saanud kolmikul on üksteiselt nii mõndagi õppida, et minevikuga lepitust teha ning lootusrikkamalt tulevikku vaadata. 

  Esietendus 5. novembril 2016 Küünis

  autor Israel Horovitz
  tõlkija Anne Lange
  lavastaja Enn Keerd
  kunstnik Marion Undusk
  valguskunstnik Margus Vaigur

  mängivad Carmen MikiverLii Tedre ja Egon Nuter 

  Loe edasi...
 • Tantsuõhtu

  25/02/2017 20:00 SPA Tervis Pilliroo baar, Muu

  Tantsuõhtu

  Loe edasi...
 • Elav muusika

  25/02/2017 21:00 Trahter Postipoiss, Elav muusika/Pubi

  Veebruar 2017

  Elav muusika trahtris Postipoiss

  esinejate algus kell 21

  R 03.02 esineb Jüri Homenja
  L 04.02 ans. Talent ja Liisa

  R 10.02 esineb Härra Kuu
  L 11.02 ans. Prominent

  R 17.02 esineb Marco
  L 18.02 esineb Ervin Lillepea ja ans.Svips

  R 24.02 ans. Sada ja Seened
  L 25.02 esineb Ergo

  Pilet 3.- 

  Loe edasi...
 • ERROR 404. DJ Hot n’ Handsome. Trummidel Rainer Meinart

  25/02/2017 23:00 Sugar Club, Meelelahutus/klubi

  L 25.02

  ERROR 404

  DJ Hot n’ Handsome

  Trummidel Rainer Meinart

  Naistele sissepääs kuni 00.00 tasuta!
  Fb Going kuni 01.00 3.00 eur
  Klubikaardiga 3.00 eur

  Pilet 7.00 eur

  Loe edasi...
 • Maslennitsa. Vastlapäeva tähistamine

  26/02/2017 12:00 Pärnu Munamägi, Muu

  26. veebruar 2017 algusega kell 12.00 Pärnu Munamäel

  Maslennitsa

  Vastlapäeva tähistamine

  PEREÜRITUS. Kontsert. Rahvalikud mängud ja võistlused. Kuum tee ja pannkoogid. Lastele on kogu ürituse toimumise ajal sõit venepäraselt kaunistatud hobuvankriga. 

  Korraldab: MTÜ Vähemusrahvuste Liit Raduga 

  Loe edasi...
 • EESTI RIIGI RAJAJAD JA ELUSHOIDJAD. Filmikava koos ajurünnakute jamõttevahetustega

  26/02/2017 15:00 Uue Kunsti Muuseum, Film/kino

  EESTI RIIGI RAJAJAD JA ELUSHOIDJAD

  Filmikava Uue Kunsti Muuseumis koos ajurünnakute ja mõttevahetustega,
  mida juhivad filmide autorid.

  Neljapäeval, 23. veebruaril 2017
  kell 16.00 Ajurünnak teemal KAS JA KUIDAS MÄLETAME EESTI VABARIIGI LOOJAID.
  Moderaator Trivimi Velliste.
  kell 17.00 „RIIGIVANEM“ (1991, 125 min). Autor Mark Soosaar

  Reedel, 24. veebruaril 2017
  kell 15.00 mõttevahetus Mark Soosaarega tema filmide eetikast ja esteetikast.
  „KIHNU KRISTJAN“, (1992, 30 min)
  „NIKOLAI TÄNAV PÄRNUS“ , (2001, 28 min)
  „VABATAHTLIKUD“, (2006, 35 min)

  Laupäeval, 25. veebruaril 2017
  kell 15.00 autoriõhtu Mati Põldrega, mõttevahetus eestlase iseloomu valguse- ja varjupoolest .
  „MEIE ARTUR“ (1968, 55 min)
  "ANTSLA. SÜGIS 1993" ( 1993, 28 min) 

  Pühapäeval, 26. veebruaril 2017
  kell 15.00 autoriõhtu Andres Söödi ja Jaak Ellinguga, mõttevahetus eestlase kõige suuremast vaenlasest .
  „REPORTER“ (1981, 29 min)
  „DRAAKONI AASTA“ (1988, 58 min)

  *** 

  N, 23.02 kell 16.00

  Ajurünnak teemal KAS JA KUIDAS MÄLETAME EESTI VABARIIGI LOOJAID. Moderaator Trivimi Velliste

  kell 17.00 "RIIGIVANEM" (1991, 125 min). Autor Mark Soosaar
  Eesti ajalugu aastatel 1874 kuni 1991, dokumentaalportree Konstantin Pätsi elutööst - Eesti Vabariigi loomisest, iseseisvusajale järgnenud okupatsioonist ning riigi taasiseseisvumisest. Ekraanile ilmuvad haruldased isikud: President Pätsi kantseleiülem, Pätsi ihukaitsja, Pätsi ravuarst Buraševo hullumajas, Pätsi monumendi lõhkuja Pärnumaal, KGB ohvitser Pagari tänavalt. kunstnik Stockholmist jpt. Ja muidugi unikaalsed võtted President Konstantin Pätsist endast Soomes, Lätis, Poolas. 
  Igal inimesel on oma tõde Eesti Vabariigi esimesest riigipeast, oma tõde oli ka riigipeal endal. 

    

  R, 24.02 kell 15.00

  Mõttevahetus Mark Soosaarega tema filmide eetikast ja esteetikast
  „KIHNU KRISTJAN“
  (1992, 30 min)
  Kristjan Michelson oli 11-aastane, kui  Eestis uuesti vabaks sai. Tubli laulumehena esines ta Rootsi kuningapaarile, rändas ansambliga “Kihnumua” mööda ilma ja võlus oma kauni häälega inimeste südameid. Kristjan ja paljud temavanused olid tollal valmis hoolimata sellest, et pikkus ja vanus veel välja ei andnud, astuma kaitseväkke ning ohverdama kasvõi elu kodumaa eest.

  „NIKOLAI TÄNAV PÄRNUS“ (2001, 28 min)
  Filmimees  portreteerib oma kodutänavat. Päikesekiir, mis kevadhommikul siseneb Eliisabeti kirikusse altariaknast ja väljub pühakoja lääneaknast, liigub edasi vastasmajja ning jõuab mõneks hetkeks filmi autori magamistuppa. Päev algab romantiliselt. Linn ärkab koos filmikaameraga. Autori akna alt jalutab mööda igasugust rahvast - Soome president Tarja Halonen, Norra kuningas Harald II koos kuninganna Sonjaga.
  Varasematel aegadel on Nikolai tänaval filmilindile võetud ka presidendid Konstantin Päts ja Lennart Meri, kroonikakaadritel kestavad edasi suuremad tulekahjud. Siinsel tenniseväljakul on jäädvustatud sportlikud Gustav Ernesaks, Paul Keres, Mart Laar. Nikolai tänava puiesteed pole aga ainult prominentide päralt.

  „VABATAHTLIKUD“ (2006, 28 min)
  Taani, rootsi ja soome vabatahtlikud Vabadussõjas.
  Eesti Vabadussõjast on väga vähe ülesvõtteid. Lahingute vaheaegadel tehtud juhuslikele fotodele lisandub vaid paarkümmend minutit tummfilmi, mis vändatud Taani vabatahtliku kinomehe Asbjorn Bech'i kaameraga. Võttes aluseks need must-valged kaadrid, jutustab film kolme Vabadussõjast osavõtnud vabatahtliku saatusest. Need on soomlanna Aino Mälkonen, rootslane Einar Lundborg ja taanlane Sören Opffer'i. Viimasest jäid pärast langemist Petseri all järele väga tundlikud kirjad emale. Oma viimases lahingueelses kirjas aimab Sören surma ette ja see on kirjutatud värsivormis. Luuletus trükiti ära Taani pressis ja see muutus rahva hulgas hästi populaarseks. Seda lauldi vene rahvalaulu "Stenka Razin" viisil. Einar Lundborg oli soomusauto "Kalevipoeg" komandöriks ja sai kuulsaks hulljulgete sissetungidega bolševike rindejoone taha. Lundborgile tõi hiljem maailmakuulsust kindral Nobile ekspeditsiooni päästmine Põhja-Jäämerelt pärast õhulaeva "Italia" purunemist ja hukkumine Saabi uue hävituslennuki katsetamisel Rootsis. Aino Mälkonen võltsis oma passis eesnime Aimoks, ajas juuksed maha ja lasi end mehena rindele saata, sest Soome seadused ei lubanud tollal naistel sõtta minna. Aino sai Narva all raskelt haavata ja suri paari kuu pärast Viiburi haiglas. Film meenutab ja tänab neid, kes andsid oma elu Eesti rahva ja riigi ellujäämise nimel.

    

  L, 25.02 kell 15.00

  Mati Põldre autoriõhtu, mõttevahetus eestlase iseloomu valguse- ja varjupoolest
  „MEIE ARTUR“
  Režissöör Grigori Kromanov, operaator Mati Põldre (1968, 55 min)
  Kogu oma pika lauljatee käis Artur Rinne käsikäes kuulajatega, kes peavad lugu lihtsusest ja südamlikust rahvalikust laulust. Laul, kohtumised kuulajate nagu vanade heade tuttavatega küll suurtes, kontserdisaalides, küll tagasihoidlikes külaklubides - see on peamine tema loomingus. Filmis laulab Artur Rinne populaarseid laule koos ansamblite Nils Petersoni ja Leo Tautsi juhtimisel, kaasa tegemas näitlejad Sulev Nõmmik ja Richard Peramets, ning esineb noorteansambel Kontrastid. Artur Rinne räägib ka oma laulja- ja eluteest.
  Haarav portree suurest eestlasest, keda ei suutnud murda isegi Siberi vangilaagrid.

  "Antsla. Sügis 1993" ( 28 min)
  Režissöör-operaator Mati Põldre.
  Oktoober 1993. Võrumaa väikelinn Antsla valmistub kohalikeks valimisteks. Eakaid on palju, varaline kihistumine silmatorkav. Volikogusse pürgivad Sõltumatu ühenduse "Võrumaa", Rahvusliku Koonderakonna "Isamaa" ja pensionäride valimisliidu "Koostöö" esindajad. See kõik on Eesti minimudel, Eesti elu peegel, kust vaatavad vastu ühiskonda painavad pinged, valud ja mured, vähesed rõõmud ning suured ootused. Vanad seadused enam ei kehti ja uued ei ole veel juurdunud. 

    

  P, 26.02 kell 15.00

  Andres Söödi ja Jaak Ellingu autoriõhtu, mõttevahetus eestlase kõige suuremast vaenlasest 
  „REPORTER“
  Režissöör-operaator Andres Sööt, heli Jaak Elling (1981, 29 min)
  Andres Söödi portreteeritav on legendaarne raadiomees, Eesti Raadio kauaaegne Pärnu korrespondent Feliks Leet. Elutruu, koomiliste püäntidega kujutus väsimatust püstolreporterist tema igapäevatöös – tegemas intervjuusid ja reportaaže päevakajalistest sündmustest ning juhendamas noori reportereid. Alati energiline Leet tuhiseb vilkalt ringi reportermakk õlal talle omases tööhoos Tori hobusekasvanduse juubeliüritusel, Pärnu sadamas, kolhoosi viljapõllul, sõjaveteranide kokkutulekul Saaremaal jm.
  Värvikas pilt nõukogude propaganda masinast, mis ei suutnud murda eestlaste meelsust.

  „DRAAKONI AASTA“
  Režissöör-operaator Andres Sööt, heli Jaak Elling  (1988, 58 min)
  1988. aasta oli Eestimaa elus erandlik. Üllatusena kõigile lubati kasutada rahvuslippu ja -sümboolikat, vabariigi partei- ja valitsusjuhtidele avaldati umbusaldust, tekkis Rahvarinne ja roheliste liikumine, aga ka Interrinne. Muinsuskaitse selts taastas Vabadussõja monumente, avalikustati eestlaste hävitamine Stalini poolt ja ... kujutage ette – vabariigi saadikud Moskvas astusid välja keskvõimu vastu. Eestimaal toimuv äratab rahvusvahelistki tähelepanu. Kas see kõik on võimalik totalitaarses riigis? Dokumentaalkroonika jutustab usutavalt selle aasta sündmustest Eestis, eluolu muutustest ning rahva ärkamisest pärast 48-aastast varjusurma. 
    
  Kõikidel filmidel on kohal autorid, kes arutlevad vaatajatega Eesti tulevikust.
   
   
   
    

  Loe edasi...
 • Argentina tango kursused algajatele

  26/02/2017 16:00 Ringi 3 (II korrus), Koolitus/kursus

  Dance Avenue tantsustuudio kutsub:

  Argentina tango kursused

  pühapäeviti

  kell 16.00 algajatele
  kell 17.30 edasijõudnutele

  Tantsutunnid Pärnus Ringi tn 3 II korrusel

  Tel. 5625 4400 

  Loe edasi...
 • Argentina tango kursused edasijõudnutele

  26/02/2017 17:30 Ringi 3 (II korrus), Koolitus/kursus

  Dance Avenue tantsustuudio kutsub:

  Argentina tango kursused

  pühapäeviti

  kell 16.00 algajatele
  kell 17.30 edasijõudnutele

  Tantsutunnid Pärnus Ringi tn 3 II korrusel

  Tel. 5625 4400 

  Loe edasi...
 • JYMPA treening

  26/02/2017 18:00 Nooruse Maja, Koolitus/kursus

  Pühapäeviti kell 18.00 Nooruse Majas

  JYMPA [jümpa]

  Treenerid: Heli Nurm või Eva Tuuling

  1 kord 4€

  *** 

  Mis on JYMPA (jümpa)

  - Friskis&Svettis (F&S) on Rootsi suurim vabatahtlikkusel põhinev spordiklubi, kuhu kuulub ligikaudu 500 000 inimest. Lisaks Rootsile on avatud klubi esindusi ka teistes riikides - Soomes, Taanis, Norras, Brüsselis, Inglismaal, Prantsusmaal ja Luksemburgis. Eestis ühtegi F&S esindust veel ei ole.

  - Friskis&Svettis töötab mittetulundusühinguna, mille eesmärgiks on rahva tervise edendamine läbi lihtsate ja tasukohaste treeningute. Teistes spordiklubides ja treeningstiilides ei nähta konkurente, vaid koostööpartnereid oma eesmärgi saavutamisel. Ainsateks tõsisteks konkurentideks peetakse telekat ja diivanit…

  - Kõik F&S treenerid teevad oma tööd puhtast entusiasmist - vabatahtlikutena, s.t palka nad ühegi trenni eest ei saa. Treenerite ”motivatsioonipaketiks” on tasuta koolitused, spordirõivad, üritused ja naeratavad näod trennisaalis. Kuna raha treenerite palkadeks ei kulu, on klubi trennipilet taskukohane kõigile.

  - JYMPA on F&S kõige tähtsam treeningstiil, mis töötati välja juba aastal 1978. JYMPA nimi tuleb sõnast ”gymnastik” (rootsi keeles võimlemine). Eesmärk on, et trenn oleks lõbus ja lihtne. Välditakse keerukaid sammukombinatsioone. Trenn toimub muusika saatel ja kestab 50-55 minutit ning selle jooksul treenitakse vastupidavust, jõudu, liikuvust, tasakaalu ja painduvust.

  - Trenn on alati kindla ülesehitusega ning on välja töötatud treenerite, füsioterapeutide ja arstide poolt. Iga treener koostab oma kava ise ja tal on vabadus valida endale meelepärane muusika. Sellegipoolest peab jääma rangetesse raamidesse ja jälgima, et iga muusikatempo juures oleks just sellele rütmile sobivad liigutused ja et iga treeningu osa oleks täpselt lubatud pikkusega.

  - JYMPA trennis seisab treener ringi keskel et garanteerida parim nähtavus ja silmside kõigi saalisolijatega. On parem kui saalis ei ole peegleid, sest JYMPAs ei ole oluline liigutuste täpsus, vaid pigem põhimõte: ”Dance like no-one is watching”.

  - Fookuses ei ole ükski kindel lihasgrupp, vaid treenitakse kogu keha. Samuti ei seata JYMPA trennis eesmärgiks kaalulangetamist, mis küll tihtipeale võib osutuda treenimise meeldivaks kõrvaltulemuseks. 

  Loe edasi...
 • Tõnis Niinemets power-up comedy HOMME ON TÄNA!

  26/02/2017 19:00 Endla teater, Teater

  19. ja 26.02.2017 Endla teatris 

  HOMME ON TÄNA!

  TÕNIS NIINEMETS power-up comedy

  Laval: Tõnis Niinemets
  Lava taga: Birgit Kermes, Kertu Moppel, Mehis Pihla, Karl Kermes
  Visuaalid: Mihkel Uba / Ghostwalker
  Tehnika: Petri Parrik / Blackout
  Produktsioon: Karl Kermes / POINT

  Maailm muutub kiiremini, kui varem. Sa ei saa aru, kuhu see kõik liigub? Sa ei ole kindel, kas Sa oled õigel teel? Võiks ju olla keegi, kes annaks vastuseid, keegi, kes aitaks meil kohaneda. Keegi, kes pakuks häid, uusi, geniaalseid lahendusi kõikidele küsimustele.

  Siin Ta on! TÕNIS NIINEMETS teab lahendusi! TÕNIS NIINEMETS ja power- up comedy annavad Sulle jõudu täna ja homme ja edaspidi. Ära oota, sest TÄNA ON HOMME!

  Loe edasi...
 • Tantsuõhtu

  26/02/2017 20:00 SPA Tervis Pilliroo baar, Muu

  Tantsuõhtu

  Loe edasi...
 • Kõhutantsu ja jooga kursus algajatele

  27/02/2017 17:30 Ringi 3 (II korrus), Koolitus/kursus

  Dance Avenue tantsustuudio kutsub:

  Kõhutants


  UUS! esmaspäeviti
  kell 17.30 kõhutants + jooga algajatele
  kolmapäeviti kell 19.10 kõhutants algajatele 
  esmaspäeviti kell 19.10 ja kolmapäeviti kell 17.30 kõhutants edasijõudnutele

  Õpetajad: Tiina Suur (esmaspäeviti) ja Heivi Tähe (kolmapäeviti)

  Tantsutunnid Pärnus Ringi tn 3 II korrusel

  Tel. 5625 4400 

  Loe edasi...
 • Pärnu Bridžiklubi paaride meistrivõistlused

  27/02/2017 18:00 Kentuki Kõrts, Spordisündmus

  Paaride meistrivõistlused toimuvad maksimumile ja koosnevad 12-st sessioonist, millest arvesse läheb 8 paremat tulemust.

  Loe edasi...
 • Kõhutantsu kursus: uued huvilised

  27/02/2017 18:00 Nooruse Maja, Koolitus/kursus

  Nooruse Majas esmaspäeviti ja neljapäeviti

  KÕHUTANTS

  kell 18.00 uued huvilised
  kell 19.00 kesktase
  kell 20.00 HESSA

  Treener Egle Sild

  Pääse 4,00€

  *** 

  Idamaine tants on võimalus leida naine enda sees.

  Idamaine tants e. Kõhutants sobib igasuguse kehaga ja igas eas naisele. Tants aitab saavutada üksmeele ja harmoonia oma kehaga, eriti, kui see ei mahu ühiskonna poolt peale surutud iluraamidesse. Tants õpetab keha lõdvestama ning muudab selle plastilisemaks ja liikuvamaks. Arendab õlavöö-, selja-, puusa- ja jalalihaseid ning aitab leida üles ja tööle panna ka sellised pisikesed lihased, mille olemasolust endal siiani aimu polnud.

  Kõhutants on mõnus ja mitmekülgne mõõdukas koormus, põnev muusika, rahulolu saavutamine – midagi iseenda jaoks.

  Improvisatsiooniline tants, millel ei ole rangeid reegleid ega piiranguid. 

  Türgi kõnekäänd ütleb, et tants teeb naisest naise. Vanus ja kehakuju pole olulised. Tähtis on tahe. 

  Loe edasi...
 • Kohtumisõhtu. Külla tuleb Toomas Kivimägi

  27/02/2017 18:00 Raeküla Vanakooli Keskus, Muu

  Kohtumisõhtu (Selts Raeküla koosolek)

  Külla tuleb Toomas Kivimägi

  Ootame osa võtma kõiki huvilisi! 

   

  Loe edasi...
 • Gulliveri kultuurikilb 2016/2017

  27/02/2017 18:30 Endla teatrikohvik (1. korrusel), Meelelahutus/klubi

  Igakuine Gulliveri kultuurikilb toimub kord kuus 4. esmaspäeval Endla teatri kohvikus (1. korrusel) kell 18:30.

  Võistkonnas kuni 4 mälumängijat. 

  Pooled küsimused möödunud jooksva kuu kultuurisündmustest Pärnus, Eestis, maailmas. Teine pool - kultuurimälu küsimused. Küsimused koostab Jaak Känd (Gulliver)

  21. nov.; 16. jaan.; 27. veebr.; 27. märts; 24. aprill; 22. mai.

  Tule ja veeda aega kultuurselt!

  NB! Iga mängu võitnud võistkonnale Endla teatri auhinnad (pääsemed/kinkekaardid). Sarja kokkuvõttes üllatusauhinnad samuti Endlalt.

  Loe edasi...
 • Kõhutantsu kursus: kesktase

  27/02/2017 19:00 Nooruse Maja, Koolitus/kursus

  Nooruse Majas esmaspäeviti ja neljapäeviti

  KÕHUTANTS

  kell 18.00 uued huvilised
  kell 19.00 kesktase
  kell 20.00 HESSA

  Treener Egle Sild

  Pääse 4,00€

  *** 

  Idamaine tants on võimalus leida naine enda sees.

  Idamaine tants e. Kõhutants sobib igasuguse kehaga ja igas eas naisele. Tants aitab saavutada üksmeele ja harmoonia oma kehaga, eriti, kui see ei mahu ühiskonna poolt peale surutud iluraamidesse. Tants õpetab keha lõdvestama ning muudab selle plastilisemaks ja liikuvamaks. Arendab õlavöö-, selja-, puusa- ja jalalihaseid ning aitab leida üles ja tööle panna ka sellised pisikesed lihased, mille olemasolust endal siiani aimu polnud.

  Kõhutants on mõnus ja mitmekülgne mõõdukas koormus, põnev muusika, rahulolu saavutamine – midagi iseenda jaoks.

  Improvisatsiooniline tants, millel ei ole rangeid reegleid ega piiranguid. 

  Türgi kõnekäänd ütleb, et tants teeb naisest naise. Vanus ja kehakuju pole olulised. Tähtis on tahe. 

  Loe edasi...
 • Andres Adamsoni joogatund

  27/02/2017 19:00 Pärnu Waldorfkooli saal, Spordisündmus

  Andres Adamsoni joogatunnid

  Pärnu Waldorfkooli saalis, Ringi 10
  (regulaarselt kuni 11. aprillini 2017) 

  Esmaspäeviti, kell 19.00–20.00 JOOGATUND avatud kõigile. Varasema joogakogemuse puudumisel soovitan võtta individuaaltund enne selle rühmaga liitumist

  Teisipäeviti, kell 18.30–19.30 JOOGATUND neile kes soovivad alustada algusest.

  Rühmatunnid toimuvad Pärnu Waldorfkooli saalis, Ringi 10 (II korrus), MATT KAASA.

  NB! Kõikidesse tundidesse palun registreeruda: 5028872 või  andres.adamson (at) gmail.com
  Kuutasu rühmatundides 25€. 

  Joogatunnid asutustes, temaatilised loengud kokkuleppel.  

  http://www.joogakool.ee/

    

  Loe edasi...
 • Kontsert: Sulle südamesse süütaks leegi...

  27/02/2017 19:30 Tervise kultuurikeskus, Kontsert

  "Sulle südamesse süütaks leegi…"

  Heli Vahing, Erkki Otsman ja Benno Margus

  KARAOKE/Tants "Andreas"

  Loe edasi...
 • Kriya hatha jooga edasijõudnutele

  28/02/2017 17:30 Viiking SPA, Spordisündmus

  Kriya hatha jooga edasijõudnutele

  Aeg: 21.02–30.05.2017 (v.a 18.04, 22.04 ja 2.05)
  teisipäeviti kell 17.30 Viiking SPA, Sadama 15, IV saal

  akupunktuur.eu/jooga-2

  Jätkame süvenemist Krija hatha jooga harjutustesse. Tutvume erinevate joogaliikidega. Kordame ja õpime keha tasakaalustavaid joogatehnkikaid. Oluline osa on teadlikuse suurendamisel nii harjutuste tegemisel kui pauside ajal, et teadlikus muutuks püsivamaks. Õpime süvendatult avastama oma keha pingeid ja kasutama sobivaid vahendeid nende vabastamiseks. 

  Tunnid toimuvad: teisipäeviti kell 17.30-19.00 Viiking SPA-s, IV korrus

  Juhendaja: Toomas Õunap (krija hatha jooga, stressi koolitaja, akupunktuur massöör)

  Riietus: mugav vabaaja riietus

  Kaasa: jooga- või matkamatt

  Registreerimine: hathajooga@gmail.com või telefonil: 510 1272

  Kursuse tasu: üksikkord 10 €, kuupilet 32€. (õpilastel ja pensionäridel kõikidest hindadest soodustus 8/26).

  Muud joogatunnid:

  Jooga algajatele Pärnus

  Jooga algajatele Tallinnas

  Jooga edasijõudnutele Pärnus

  Jooga edasijõudnutele Tallinnas

  Hommikujooga

  Lõunajooga

  Jooga Paikusel

  Loe edasi...
 • Willy VIINAMARJAD 2017. Pärnu Bridžiklubi individuaalturniiride sari

  28/02/2017 18:00 Willy Baar (Riia mnt. 56), Spordisündmus

  Individuaalturniiride sari bridžis, mis koosneb 11-st sessioonist IMPidele.

  Loe edasi...
 • Andres Adamsoni joogatund

  28/02/2017 18:30 Pärnu Waldorfkooli saal, Spordisündmus

  Andres Adamsoni joogatunnid

  Pärnu Waldorfkooli saalis, Ringi 10
  (regulaarselt kuni 11. aprillini 2017) 

  Esmaspäeviti, kell 19.00–20.00 JOOGATUND avatud kõigile. Varasema joogakogemuse puudumisel soovitan võtta individuaaltund enne selle rühmaga liitumist

  Teisipäeviti, kell 18.30–19.30 JOOGATUND neile kes soovivad alustada algusest.

  Rühmatunnid toimuvad Pärnu Waldorfkooli saalis, Ringi 10 (II korrus), MATT KAASA.

  NB! Kõikidesse tundidesse palun registreeruda: 5028872 või  andres.adamson (at) gmail.com
  Kuutasu rühmatundides 25€. 

  Joogatunnid asutustes, temaatilised loengud kokkuleppel.  

  http://www.joogakool.ee/

    

  Loe edasi...
 • Pärnu Korvpalliklubi Pärnu Sadam - AVIS/Rapla

  28/02/2017 19:00 Pärnu Spordihall, Spordisündmus

  28.02.2017 kell 19.00 Pärnu Spordihallis 

  Alexela Korvpalli Meistriliiga

  Pärnu Korvpalliklubi Pärnu Sadam - AVIS/Rapla

  Loe edasi...
 • Jukeboxi kontsert. Jaska Mäkynen

  28/02/2017 19:30 Tervise kultuurikeskus, Kontsert

  Jukeboxi kontsert

  Jaska Mäkynen Soomest

  Tants 

  Loe edasi...
 • Eneseteadlikkuse suurendamine igapäevaelu toetamiseks

  01/03/2017 17:30 Maarja-Magdaleena Gild, Koolitus/kursus

  Kursus toimub kolmapäeviti ... - 31. 05.2017 
  kell 17.30 - 19.00 (90 minutit)

  Eneseteadlikkuse suurendamine igapäevaelu toetamiseks

  Terve talvise hooaja, maikuuni välja, kestev kursus sisaldab erinevaid (jooga)harjutusi ja ka teoreetilist osa sügavamaks enese teadvustamiseks ja seeläbi ka teiste mõistmiseks. 

  Ca 30-45 minutit jutt/vestlus
  Ca 45-60 minutit erinevad praktilised/kehalised tegevused/liikumised

  Igas tunnis on teema, mida käsitletakse läbi praktiliste harjutuste ja jagamise. Ühe olulise osana pööratakse tähelepanu lõdvestumisele, mille läbi on võimalik (emotsionaalsete ja füüsiliste) valude leevendamine ja igapäevaelu kvaliteedi toetamine. Kursuselt saad kaasa praktilised oskused, mida igapäevaelus rakendada. Järjepidev osalemine võimaldab minna teemadega sügavuti ja loob grupis ühtsustunde. Kasutame erinevaid tehnikaid lähtuvalt inimese hetke seisundist ja vajadustest. Näiteks füüsilised asendid, hingamistehnikad, visualiseerimine, keskendumisharjutused, heli, eneseteadalikkuse tõstmine läbi filosoofia, eneseuuringu jpm. 

  Osalus: Kuutasu sõltuvalt kuu pikkuses 36 või 45 eurot. Üksik kord 12 eurot. Kogu poolaasta ette tasudes (14 korda kuni 21. detsembrini) 112 eurot. Peale jõule ja aastavahetust jätkame vastavalt grupiga kokkuleppele jaanuari keskpaigas.

  Registreeru: marilii.toots@gmail.com

  NB! Kui hooaja alguses täitub grupp terve talveperioodi jooksul käia soovijatega, siis hiljem liituda pole enam võimalik! Sellisel juhul jätkame ühiselt suletud grupis.

  Sobib nii algajatele kui jätkajatele. 

  Registreerimine ja info: marilii.toots@gmail.com, tel +372 5262821 

  Uuri lisaks www.joogatunnid.ee ja www.ulitundlikinimene.ee


  Loe edasi...
 • Joogatunnid naistele

  01/03/2017 17:30 Pärnu Budismikeskus, Spordisündmus

  Joogatunnid naistele

  Aeg: 22.02–31.05.2017 (v.a 26.04 ja 3.05)
  kolmapäeviti kell 17.30 Pärnu Budismikeskuses, Vee 4

  akupunktuur.eu/jooga-2

  Naiste jooga Pärnus on hubane joogatund, kus õpime parimaid tehnikaid ja harjutusi, mis on mõeldud naistele. Õpime erinevaid joogaharjutusi ja tehnikaid, pranajaamasid, mudrasid, lõdvestustehnikaid ja meditatsiooni võtteid.

  Õpime: praktilisi oskusi õige rühi ja isteasendi saavutamiseks samuti seljapingete ja -valude ärahoid-miseks, spetsiaalseid harjutusi olulisemate liigeste jätkuvaks korrashoiuks, praktilisi teadmisi ja kogemusi erinevatest lõdvestus-viisidest, joogalikke hingamise harjutusi, mille abiga on võimalik tuua rohkem tasakaalukust meie igapäevaellu, järk-järgult omandame ka hatha jooga põhiharjutused ning nii päikse- kui kuutervituse seeriad.

  On väga hea, kui saad osaleda kursusel läbi terve hooaja – regulaarne praktiseerimine tagab kindlasti oodatud tulemuse! Samas on teretulnud ka kõik huvilised, kes saavad osaleda tundides vaid pisteliselt. Liituda grupiga saab kogu hooaja jooksul! Joogas pole mahajäämine võimalik, kui sul on soov ennast tundma õppida, tervendada ning tasakaalustada!

  Tunnid toimuvad: kolmapäeviti kell 17.30–19.00 Pärnu Budismikeskuses, Vee 4

  Juhendaja: Marge Õunap (hatha jooga)

  Riietus: mugav vabaaja riietus

  Kaasa: jooga- või matkamatt

  Registreerimine: hathajooga@gmail.com või telefonil: 520 7509

  Kursuse tasu: üksikkord 8 €, kuupilet (4 korda) 24€ (õpilastel ja pensionäridel 6/22).

  Muud joogatunnid:

  Jooga algajatele Pärnus

  Jooga algajatele Tallinnas

  Jooga edasijõudnutele Pärnus

  Jooga edasijõudnutele Tallinnas

  Hommikujooga

  Lõunajooga

  Jooga Paikusel

   

  Loe edasi...
 • Mälumäng Pärnu Jahtklubi restoranis!

  01/03/2017 19:00 Jahtklubi restoran, Meelelahutus/klubi

  Iga kolmapäev kell 19.00 - Mälumäng Pärnu Jahtklubi restoranis.

  Mälumänge korraldatakse juba aastast 1994. Esimene mäng on oktoobris ja viimane aprillis!
  Küsimusi on seinast seina: maailma maad ja rahvad, elusloodus, Eesti ja maailma kirjandus, popstaarid, seltsielu kroonika, sport, kodukandi uudised, kosmoselennud jpm.

  Võistkonna suurus on vaba, võib mängida üksi või kümnekesi.
  Tule lihtsalt kohale :)

  Võitjatele on ka auhinnad!

   

  Põhiliseks inimlikuks tarkuseks on teada, et ei teata.
  /Sokrates/

  Loe edasi...
 • Terminaator: 30 aastat valguskiirusel

  01/03/2017 19:00 Pärnu kontserdimaja, Kontsert

  24. veebruaril 1987 sündis Tallinna X keskkoolis ansambel nimegaTerminaator. 30 aastat hiljem on sellest nähtusest saanud üks Eestituntumaid ja armastatumaid rockbände. Selle aja sisse mahub 10stuudioalbumit, mitmeid kogumike, videoid ja muljetavaldav kogusraadiohitte, mille hulgas on tõenäoliselt ka Sinu lemmiklugu.

  See kontsert on rännak läbi bändi kireva ja loominguküllase ajaloo. Neilõhtutel jagab Terminaator lava oma sõprade Elmar Liitmaa, HarmoKallaste ja Tiit Kikasega.

  Loe edasi...
 • Boogie Ladies ja Hot Arabian show

  01/03/2017 19:30 Tervise kultuurikeskus, Kontsert

  Meeleolukas kontsert!

  Boogie Ladies ja Hot Arabian show Tallinnast

  Tants 

  Loe edasi...
 • Jooga algajate kursus 12x

  02/03/2017 18:30 Maarja-Magdaleena Gild, Koolitus/kursus

  Kursus sobib kõigile, kes soovivad joogaga alustada kursuse vormis intensiivsemalt. Igas tunnis on uus teema või lähenemine. Sobib ka neile, kes soovivad oma seniseid teadmisi süstemaatiliselt värskendada.

  Valik käsitletavaid teemasid:
  -joogaanatoomia,
  -harjutuste käsitlus vastavalt nende funktsioonile,
  -hingamise ja liikumise ühendamine, harjutuses püsimine,
  -sissejuhatus Patañjali joogasuutratesse,
  -erinevad hingamise tehnikad,
  -keskendumise harjutused,
  -mustrite murdmine,
  -heli
   jms.

  Klassikalise jooga tundides õpitakse:
  – keskenduma, olema kohal siin ja praegu, tunnetama ja kuulama oma keha ning pingutama ja lõdvestama vastavalt sellele;
  – kasutama erinevaid füüsilisi asanaid ehk asendeid, mis aitavad arendada keha ja meelt ning muuta erinevaid harjumuslikke mustreid;
  – teadlikult hingama ja tajuma kuidas hingamine mõjutab ja toetab meie enesetunnet.
   
  Registreerimine ja info: marilii.toots@gmail.com, tel +372 5262821 
  Uuri lisaks ka www.joogatunnid.ee ja www.ulitundlikinimene.ee 

  Loe edasi...
 • VIVA TANGO. Kaspar Uljas (bandoonium), Rene Laur (saksofon) Heigo Rosin (löökpillid), Mingo Rajandi (kontrabass)

  02/03/2017 19:00 Pärnu kontserdimaja, Kontsert

  Kavas: Piazzolla, Rovira, Saluzzi

  Andekate noorte muusikute nägemus tangomaailmast. Üles astuvad Eesti ainus bandooniumimängija, ansamblist Abrahams Cafe tuntud Kaspar Uljas, telekonkursil “Klassikatähed“ säranud Rene Laur ja Heigo Rosin, ning Eesti džässi kuum nimi Mingo Rajandi. Kõlab muusika kuulsatelt Argentina tangomeistritelt nagu Astor Piazzolla, Eduardo Rovira, “Dino“ Saluzzi, aga samuti uuema aja repertuaar.

  Loe edasi...
 • Tantsurühm Sudaruški

  02/03/2017 19:30 Tervise kultuurikeskus, Kontsert

  Hoogsas rütmis

  Tantsurühm "Sudaruški".Juhendaja Natalja Fomitševa

  Loe edasi...
Broneeri majutus