Kestvad sündmused

 • ILUS ILM. Marju Lorentson´i fotonäitus

  15/05/2017 - 01/10/2017 Pärnu Külastuskeskuse galerii, Näitus

  15.05.-01.10.2017 Pärnu Külastuskeskuse galeriis (Uus 4)

  Ilus ilm

  Marju Lorentson´i fotonäitus

  Maailm on täis valgust ja varje, värve ja hääli, tuult ja vaikust ning emotsioone, mis kõik muutub väga kiiresti. Võib-olla on varsti Eestis vaid kaks aastaaega – külm ja tuuline kevad paari sooja päevaga ning seejärel vihmane ja udune sügis paari külma päevaga. Vahel tundub, et mul veab – näen nelja aastaaega ja pildistan, püüan hetke, tunnen rõõmu ja jagan teistega.

  Kui vaataja korraks seisatab ja mõtlema jääb, siis olen midagi edasi andnud, temaga suhelnud ja seda polegi nii vähe meie kiirustavas ja muutuvas maailmas.

  Marju Lorentson

   

  Loe edasi...
 • XXIV rahvusvahelise aktinäituse MEES, NAINE JA MERI

  04/06/2017 - 03/09/2017 Uue Kunsti Muuseum, Näitus

  4. juuni – 3. september 2017 Uue Kunsti Muuseumis

  MEES, NAINE JA MERI

  XXIV Rahvusvaheline aktinäitus

  Südasuvine aktinäitus Pärnushoiab traditsiooniliselt fookuses inimkeha ja hinge harmooniat.

  Igal suvel on väljapanekul oma alateema. Olgu selleks ootused,unistused, tulnukad või hoopis midagi muud, püüab aktinäitus tabadaerinevaid alatoone mehe ja naise suhetes, mis annavad põhjusthuvitavateks kunstilisteks lahendusteks.

  Seoses Eesti Vabariigi jameie naaberriikide Soome, Läti, Leedu ja Poola läheneva 100-ndaaastapäevaga püüab Uue Kunsti Muuseum suuremat tähelepanu pöörata justLäänemere-maade kunstile. Nii ongi meie XXIV rahvusvahelise aktinäitusepealkirjaks aastal 2017 MEES, NAINE JA MERI.

  Ühendab ju Läänemeriüheksa riigi kunstnikke, kellele oleme kutsunud lisaks külla kunstnikkeIslandilt.
  Eksponeerime nii meie varasematelt suvenäitustelt tuttavate kunstnikeuudisloomingut kui ka senitundmatute autorite teoseid.

  Näitusel osalevad: Benny Rytter, Peter Brandt (Taani), WojciechHoffmann (Poola), Evaldas Jansas, Vilmantas Marcenkevicus (Leedu),Gunars Binde (Läti), Helgi Thorgils Fridjonsson (Island), JaakkoTuomainen, Hannu Riikonen, Hannu Leimo (Soome), Dag Wallin, DashaEsselius (Rootsi), Christine Evers (Saksamaa), Aili Vint, Jüri Arrak,Villu Plink (Eesti) jpt. Meie taevastelt klassikutelt näeb näituselJaan Paavle ning Evald Okase meistriteoseid.

  Näituse kuraator: Mark Soosaar

  http://www.mona.ee/ 

  Loe edasi...
 • Lastemood lööb laineid: Eesti esimene lastemoe ja -disaini näitus

  16/06/2017 - 27/08/2017 Pärnu linn, Näitus

  15.06 – 27.08.2017 on Pärnu Muuseumis vaatajatele avatud näitus „Lastemood lööb laineid“.

  Oleme inspiratsiooni saanud noorte ja laste kultuuriaastast ning pakume vaatajatele esimest korda võimalust vaadata kokkuvõtet Eesti lastemoest ja –disainist.

  Hetkel tegutseb Eestis enam kui 40 erinevat lastemoe disainerit, kes loovad omapäraseid rõivaid, mänguasju, mööbliesemeid ja aksessuaare lastele ning noortele. Näitus toob Eesti tipptegijad ja nende edulood avalikkuse ette ning kutsub üles lapsi katsetama ja looma ise kas, rõivamoodi või mõnda muud tarbekunsti vormi. 
  Pärnu Muuseumi avar ajutiste näituste saal kutsub vaatama disainerite loomingut, tutvuma nende loomeprotsessidega, proovima disainerite loomingut, looma ise ja saama inspiratsiooni stilisti Kirsi Altjõe moefotodest.
   
  Kirsi Altjõe on tuntud ja tunnustatud Eesti lastemoe stilist ja moeblogija, kes on antud valdkonnaga tegelenud rohkem kui viisteist aastat. Kirsi Altjõe on teinud koostööd brändide ja ajakirjadega üle maailma - Islandist kuni Hong Kongini välja, ning aidanud mitmetel Eesti brändidel maailma turule siseneda. Sellest tulenevalt tutvustame näituse osa PÄRNU, LAPSED JA MOOD, kus külastajad saavad näha suures plaanis Kirsi stiliseeritud moefotosid.

  Lisaks näitusele pakume ka publikuprogrammi, mis keskendub eelkõige isetegemisele, et sütitada avastamis- ja tegemisrõõmu koos sõprade või perekonnaga. Publikuprogramm koosneb kaasahaaravatest ja käed-külge töötubadest, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu keskkonnasäästlikkusele ja jääkide minimaliseerimisele, nagu paljud kaasatud disainerid seda juba teevad.

  Loe edasi...
 • Näoga noorte poole. Fotonäitus

  26/06/2017 - 30/09/2017 Raeküla Vanakooli Keskus, Näitus

  Eesti Avatud Noortekeskuste ühendus tähistas 2015ndal aastal noorsootöö nädalat suure fotokampaaniga, mille fookuses on inimesed, kes valdkonna heaks töötavad.

  Sellel fotonäitusel saab teada, mis innustab neid tublisid inimesi noorsootöös tegutsema, mida noorsootöö on noortele või ühiskonnale andnud või mida noorsootöötajad ise noorsootööle andnud. 

  Loe edasi...
 • Fotonäitus: Linnatüdrukud maal

  12/07/2017 - 30/08/2017 SILUETT Eesti moe pood, Näitus

  12.07–30.08.2017 SILUETT Eesti moe pood 

  Linnatüdrukud maal

  Fotonäitus  

  Fotonäitusel on väljas moekunstnik Vilve Unt'i kleidikollektsioon, mille inspiratsiooni allikaks olid Tallinna Moemaja aastatetagused ajakirjad SILUETT.

  Kleidikollektsiooni autor: Vilve Unt
  Fotograaf: Johanna Eenma
  Stilist: Marion Laev

  SILUETT Eesti moe pood
  Rüütli 28, Pärnu
  +372 508 1271

  www.facebook.com/siluetteestimoepood

   

  Loe edasi...
 • SIIN MA OLÕ. Vana-Võromaaga seotud kunstnike ühisnäitus

  23/08/2017 - 16/09/2017 Pärnu Linnagalerii, Näitus

  23.08-16.09 2017 Pärnu Linnagaleriis, Uus 4 

  „SIIN MA OLÕ" 

  Vana-Võromaaga seotud kunstnike ühisnäitus

  Olete oodatud näituse avamiselekolmapäeval, 23.08 kell 17!

  Vana-Võromaa kunstnike ühisnäitus võtab kokku Kagu- Eestis toimetavate või pärit kunstnike loomingu. Väljapanekul osaleb nii tuntust kogunud noori kui ka maailmas hinnatud kunstnikke. Näituse idee sai tõuke asjaolust, et veel mõni aasta tagasi ei olnud selget ülevaadet, kui palju on üldse neid kunstnikke, kes oma juurte poolest või elukoha valiku tõttu seostavad endid Vana-Võromaaga. 2013. aastal alustasid käesoleva näituse kuraatorid Jana Huul ja Andrus Raag kunsti- ja kultuuriinimesi koondava andmebaasi loomist, eesmärgiga sellele küsimu...sele rohkem valgust heita. Näitus „SIIN MA OLÕ" tutvustab laiemale publikule Vana-Võromaalt pärit ja selle piirkonnaga seotud kunstnikke nende mitmekesisuses. Meediumite rikkus ja käekirjade erinevus loob parima koosluse tutvustamaks Vana-Võromaad oma värvide, mustrite ja olemusega. Näituse esmane avamine toimus Võru linna sünnipäeva ajal aastal 2016. See on justkui kunstnike kingitus linnale. Kuraator Jana Huul on öelnud, et see projekt on maailmarändurite tagasi koju kutsumine.

  Ajalooline Võrumaa on Võrumaa neis piires, mis oli ametlik haldusüksus alates moodustamisest 1783. aastal kuni 1920. aastani. Ajalooline Võrumaa koosneb kaheksast osast: Karula, Hargla, Urvaste, Rõuge, Kanepi, Põlva, Räpina ja Vastseliina kihelkonnast. Neis kihelkondades räägitakse võru keelt.
  Ühisnäituse teosed jäävad Vana-Võromaa Kultuurikoja fondi, et tulevastele põlvkondadele meie kandi loomeinimesi tutvustada. Aastal 2017 rändab näitus Rakverre, Pärnusse, Saaremaale ja Valka.Näituse põhjal ilmub ka kunstnikke tutvustav raamat.

  Näitusel osalevad kunstnikud:
  Ado Lill, Aivar Rumvolt, Albert Gulk, Andrus Raag, Anna Hints, Anne Prangel, Anni ja Jane Ansmann, Billeneeve, Danil Taro, Dmitri Kotjuh, Eha Luik, Enno Ootsing, Epp Margna, Evelyn Müürsepp, Eveli Varik, Evi Tuvikene, Hapnik, Ilona Ait, Ines Erlemann, Ivar Feldmann, Ivo Lill, Jan Tammik, Jana Huul, Kadi Mõttus, Kadri Toom, Kerttu Laane, Kristina Viin, Krista Nagel, Len Murusalu, Leo Rohlin, Leonhard Lapin, Liive Koppel, Lilia Sink, Lola Liivat, Maire Koll, Margit Säde, Mariliin Kindsiko, Marje Ernits, Martti Ruus, Meelis Krigul, Monica del Norte, Navitrolla, Piret Kullerkupp, Philiph Arvo Luik, Peeter Kaasik, Peeter Laurits, Riho Kall, Siiri Minka, Tanel Tolsting, Taavi Oolberg, Temuri Hvingija, Tiina Tammetalu, Toomas Kalve, Toomas Kuusing, Triinu Pungits, Viive Kuks, Vilve Unt, Yyhely Hälvin.

  Kuraatorid: Jana Huul, Andrus Raag

  Täname: Annika Laanpere, Annika Teppo, Egle Vodi, Kaile Kabun, Lagle Lindenberg, Marie Jõgi, Tartu Raamikoda, Uderna Puit.

  Näitust toetavad: Võru linn, Võru Instituut, Stedingu maja, Käbliku pruulikoda, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapital.


  Näitus jääb avatuks kuni 16. septembrini!

  Loe edasi...

Nädala tähtsündmused

 • Aloha Surfikeskuse tegevused

  19/06/2017 - 31/08/2017 Pärnu linn, Muu

  Nädala programm Aloha Surfikeskuses
  19. juuni – 31. august 2017

  Oleme avatud iga päev kell 10.00–... päikese kukkumiseni, meie juures saad mõnuleda Café Alohas või kasutada veespordivarustust, mis on jõukohane kõigile!

  Iga päev: 10.00, 13.00, 16.00 Lohesurfi ja purjelaua koolitused

   
  Esmaspäev:
  10.00 Purjelaua isutekitaja
  12.00 SUP matk Audru jõel
  13.00 Lohesurfi isutekitaja – esimesed sammud tõeliseks surfariks saamisel
  16.00 Kayak matk Pärnu muulile                     

  Teisipäev:
  10.00 SUP matk Pärnu muulile
  13.00 Lohesurfi isutekitaja – esimesed sammud tõeliseks surfariks saamisel
  16.00 Fatbike tuur ranna düünidel
  19.00 Kayak matk Pärnu muulile

  Kolmapäev:
  10.00 Purjelaua isutekitaja
  11.00 SUP matk Audru jõel
  16.00 Kayak matk Pärnu muulile
  19.00 BBQ õhtu – söö palju jaksad!

  Neljapäev:
  10.00 Fatbike tuur ranna düünidel
  16.00 Kayak matk Pärnu muulile
  18.00 Skimlaua töötuba
  19.00 SUP matk Pärnu muulile

  Reede:
  10.00  Purjelaua isutekitaja
  18.00 Sinu esimesed sammud surfi poole – jutunurk Aloha tegevuste ja matkade kohta
  19.00 Soodusregistreerimine järgmisteks päevadeks
  19.00 Nädalavahetuse avalöök – Cafe Aloha eripakkumised

  Laupäev:
  10.00 Cafe Aloha ergutab: SUP matk + värskendav smuuti
  11.00 Skimlaua töötuba
  16.00 SUP matk Pärnu muulile
  19.00 Cafe Aloha chill

  Pühapäev:
  10.00 Cafe Aloha pannkoogi hommik
  11.00 SUP matk Pärnu muulile
  16.00 Skimlaua töötuba
  19.00 Fatbike tuur ranna düünidel

  PS! Meie poolt väljapakutud ajad ei sobi? Anna teada, millal soovid tulla või tule lihtsalt läbi!

  Matkadele on vajalik eelregistreerimine, tagamaks varustuse saadavust: info@aloha.ee, +372 5694 1133

  Plaaniliste matkade ja töötubade hinnad: Fatbike 49€, SUP 30€, Kayak 30€, Skim 15€, Purjelaua või lohesurfi isutekitaja 60€.

   

  SUP

  Aerusurf ehk SUP - selles lihtsas vee peal liikumise viisis on midagi maagilist. Erinevalt teistest veespordialadest, mis nõuavad tundide viisi harjutamist, on aerusurf lihtne ja uskumatult lõbus. See sobib nii meestele kui naistele, noortele kui vanadele, peredele, sportlastele ja joogahuvilistele, Pärnu madal ja liivane laht loob suurepärased tingimused kõigile SUP’i sõidu nautimiseks. 

  PURJELAUASÕIT

  Purjelauasõit on kõige põnevam ja kättesaadavam viis, et kogeda purjetamise võlu. Tule omanda purjelauatamise põhiteadmised algkursusel. Pakume ühetunnist algkursust innovaatilise täispuhutava purjega, mis on jõukohane kõigile ning ei eelda füüsilist ettevalmistust. Selleks, et saada aimu selle spordiala tõelisest olemusest, oled oodatud pikemale, kolmetunnisele kursusele.

  LOHESURF

  Lohesurf on sinu jaoks kui otsid veidi adrenaliinirohkemat spordiala. See on üks populaarsemaid ekstreemspordialasid maailmas. Aloha lohesurfi kursused vastavad rahvusvahelistele IKO standarditele. Pakume ühetunnist õppelohega kursust, mis on sobilik kõigile, kes soovivad lohetamisega tutvust teha. Kui oled otsustanud tõeliseks lohesurfariks saada, siis vali põhjalik kursus, mis koosneb kolmest päevast.

  SKIMLAUATAMINE

  Skimlauatamine on lõbus tegevus gruppidele, peredele ja kõigile teistele, kes soovivad proovida midagi uut ja põnevat. Tegemist on veelauaspordiga, kus surfilauaga sõidetakse ja tehakse trikke õhukesel veepadjal. Selle õppimine on üsna lihtne, kuid selleks, et aega säästa ning apsakaid ja kukkumisi vähendada, soovitame kursust. Meie instruktor näitab, kuidas rakendada õiget tehnikat ja sooritada veel liueldes lihtsamaid trikke. 

  KAYAKISÕIT

  Kayakiga sõitmine annab hea võimaluse eemalduda rannakärast ja minna ilma nautima lahe peale. Kayakisõit pakub võimalust nii sportimiseks, piknikuks merel, kalapüügiks, lõbutsemiseks kui lihtsalt päevitamiseks. Kayakis saab turvaliselt istuda mitmekesi, seega sobib tegevus ka pere pisematele.  

  FATBIKE

  Fatbike on paksurehviline maastikuratas, millega saab sõita praktiliselt kõikjal. Fatbike suudab läbi minna paksust veest, liivast, mudast; ronida üles mägedest ja kividest. Fatbike pakub täiesti unikaalse sõidukogemuse ja annab võimaluse avastada kaunist loodust täiesti uuel viisil. Aloha korraldab matkajuhiga sõite Pärnu rannas ja linna ümbruses väikestele ja keskmise suurusega gruppidele. Instruktor selgitab kõike seoses tuuri ja Fatbikega.

  Loe edasi...
 • GILDIMAJA AUGUSTIKUU TÖÖTOAD suurtele ja väikestele

  01/08/2017 - 31/08/2017 Pärnu linn, Käsitöö

  Augustikuu töötoad

  Reede, 4.  August

  Paberist külmkapimagnet, õnnitluskaart või märkmik. Karini Paberikoda.

   Hind 8-13€, Kestus:  1,5-2 h

  Klaasi kokkusulatus. Leili klaasikoda.

  Hind alates 8€, Kestus:  1-2h

  Taimetrükis tekstiil. Ene 7 asja.

  Hind 15-20€, Kestus:  1-2h

   

  Laupäev, 5. August

  Paberist külmkapimagnet, õnnitluskaart või märkmik. Karini Paberikoda.

   Hind 8-13€, Kestus:  1,5-2 h

  Klaasi kokkusulatus. Leili klaasikoda.

  Hind alates 8€, Kestus:  1-2h

  Taimetrükis tekstiil. Ene 7 asja.

  Hind 15-20€, Kestus:  1-2h

   

  Reede, 11. August

  Pronksspiraalpunutis ehk ’Vaseline’. Jane Vaselised.

  Hind 7-15€, Kestus:  1-2h

  Ehted helmestest, organzast või viitlehest. Ene 7 asja.

  Hind 5-15€, Kestus:  0,5-1,5h

  Klaasi kokkusulatus. Leili klaasikoda.

  Hind alates 8€, Kestus:  1-2h

   

  Laupäev, 12. August

  Pronksspiraalpunutis ehk ’Vaseline’. Jane Vaselised.

  Hind 7-15€, Kestus:  1-2h

  Ehted helmestest, organzast või viitlehest. Ene 7 asja.

  Hind 5-15€, Kestus:  0,5-1,5h

  AUGUSTIUNETUS – Gildi meistrid teevad erinevaid töötubasid Koidula Pargi ääres alates kell 15:00, tulge uudistama!

   

  Reede, 18. August

  Taimetrükis tekstiil. Ene 7 asja.

  Hind 15-20€, Kestus:  1-2h

  Klaasi kokkusulatus. Leili klaasikoda.

  Hind alates 8€, Kestus:  1-2h

  Paberist külmkapimagnet, õnnitluskaart või märkmik. Karini Paberikoda.

   Hind 8-13€, Kestus:  1,5-2 h

   

  Laupäev, 19. August

  Ehted helmestest, organzast või viitlehest. Ene 7 asja.

  Hind 5-15€, Kestus:  0,5-1,5h

  Nõelviltimise töötuba. Raina villapildid.

  Hind 7-15€, Kestus:  1-2h

  Paberist külmkapimagnet, õnnitluskaart või märkmik. Karini Paberikoda.

   Hind 8-13€, Kestus:  1,5-2 h

   

  Reede, 25. August

  Paberist külmkapimagnet, õnnitluskaart või märkmik. Karini Paberikoda.

   Hind 8-13€, Kestus:  1,5-2 h

  Vaibake kangastelgedel

  Hind 15€, Kestus:  kuni 2 h

  Ava Lava, Tallinn – Gildi meistrid on kutsutud oma tooteid ja tegevusi tutvustama 26-27.08 Tallinnas toimuval üritustesarjal  ’Ava lava, Tallinn’.

   

  Laupäev, 26. August

  Paberist külmkapimagnet, õnnitluskaart või märkmik. Karini Paberikoda.

   Hind 8-13€, Kestus:  1,5-2 h

  Vaibake kangastelgedel

  Hind 15€, Kestus:  kuni 2 h

  Ava Lava, Tallinn – Gildi meistrid on kutsutud oma tooteid ja tegevusi tutvustama 26-27.08 Tallinnas toimuval üritustesarjal  ’Ava lava, Tallinn’.

  Loe edasi...
 • TEADLIKU JOOKSU KURSUS

  14/08/2017 - 13/09/2017 Pärnu linn, Muu

  ACTIVESPA  ESTONIA kutsub osalema

  TEADLIKU JOOKSU KURSUS

  14. august – 13. september, kell 17.30

   

  Juhendaja: Kristjan Puusild, MTÜ Elujooks asutaja, jooksulaagrite korraldaja, terviseedendaja, kes on läbinud üle 30 maratoni.

  Kursuse kirjeldus:

  TJK võimaldab uurida iseenda ja jooksmise sügavamaid külgi, loenguruumis üheskoos õppida ja avastada, leida vastused jooksmist puudutavatele vastamata küsimustele ning leida endale mõnus sõpruskond jooksurajal.

  Ootame osalema ka eelmiste aastate kursusel osalejaid, juba kauaaegseid jooksusõpru ning kindlasti ka neid,kes alles jooksumaailma avastamas, et kursuse vältel:

  - õppida tundma oma keha ja liikumisvõimekust

  - vabastada oma jooksupotentsiaali, avastada lemmik liikumisviise ning leida ühendus jooksuga

  - õppida jooksma vigastusteta ja tasakaalustatud tehnikaga

  - planeerida mõtestatult oma jooksutreeningud ja harjutamiskava

  - õppida teadlikult taastuma ja oma tervist hoidma

  - valmistada ette end jooksu-unistuseks või eriliseks jooksusündmuseks

  - viia oma unistused ja eesmärgid ellu

  - taasleida/leida armastus jooksmise vastu


  Kursusele registreerumine

   tel: 44 01 013 või e-mail activespa@spaestonia.ee

  Kursusel osalemispanus: 79 €

  Kursuse eest tasumine ettemaksu arve alusel, mis väljastatakse isiklikult enne kursuse algust ja
  sularahas või kaardiga ACTIVESPA ESTONIA vastuvõtus, 
  A.H. Tammsaare pst. 6, Spa- ja konverentsimaja II korrusel.

  Kursuse eest saab tasuda kuni 11.08.2017 

  Ajakava:

  14.08 Kursuse sissejuhatus, targa ja teadliku jooksmise alused.

  16.08 Tervisliku seisundi ning jooksuvalmiduse hindamine, eneseanalüüs. 

  21.08 Jooksja enestunnetuse ABC

  23.08 Jooksutehnika töötuba  

  28.08 Ülevaade jooksukirjandusest

  30.08 Jooksuhorisondi laiendamine (jooksupaikade ja jooksuviiside avastamine). 

  04.09 Unistuste loomine ja eesmärkide püstitamine

  06.09 Jooksutreeningu ülesehitus ja planeerimine 

  11.09 Taastumine

  13.09 Jooksusündmusteks valmistumine 

   

  Loe edasi...
 • Konse Motelli & Karavankämpingu masinapäev

  19/08/2017 - 20/08/2017 Pärnu linn, Muu

  Suitsu, mootorite "paukumist" ja nostalgiat

  V Konse motelli ja Karavan kämpingu Vanatehnika päevad

  Tule kogu perega osa saama nostalgia elamustest käesoleva aasta 19. ja 20. augustil Pärnus, Suur-Jõe 44a. Konse motell & karavan kämping koostöös Pärnumaa Vanatehnika Klubiga korraldab vanasõidukite, maamootorite ja maatehnika NÄITUSE. Rariteetset tehnikat saabub lisaks Eestile ka Soomest, Lätist, Leedust, Ukrainast. www.konse.ee

  OSALEMA OOTAME: ✤ Klassikalisi ja omapäraseid sõidukeid, olenemata päritolumaast, rataste arvust ja kütuse liigist, mis valmistatud 45 aastat tagasi või veelgi varem. ✤ Statsionaarmootoreid, traktoreid ja igasugust talutehnikat, mis valmistatud ennem 1950–ndat aastat. ✤ Demonstreerime "leiva saamise lugu", rehepeks 1924 aasta viljapeksugarnituuriga,vilja jahvatame 1884 aasta kiviveskiga, mis pärineb ühest Setomaa mõisast. Leiba küpsetame ka, aga seda teeme tänapäeva meistrite poolt valmistatud ahjus.      

  Täiendav info ja osalejate registreerimine:
  Raivo Hannus ☎ +372 504 3614
  e-post: raivo@konse.ee või  Jüri Vaikjärv ☎ +372 5341 8951 

  TOIMUVAD MITMESUGUSED MEELELAHUTUSLIKUD  VÕISTLUSMÄNGUD OSALEJATELE JA KÜLALISTELE.

  ✤Mõlemal päeval osalejatele väljasõidud:
  19. aug Automuuseumisse Via Baltica 103km. P.-Jaagupi lähedal.
  20. aug Tahkuranna Hapukurgifestivalile.

  19. aug õhtul osalejatele kontsert ja tantsuõhtu.

  ✤ Vigursõidurada autodele, traktoritele, tsiklitele.
  ✤ Mootorita trikitsikkel ja vigursõidurada.
  ✤ Lastele batuut, mängud ja auhinnad.
  ✤ Kohapeal loovad meeleolu Kalle-Kusta ja esinejad.
  ✤ Kaugemalt kohale saabuvad osalejad saavad ööbida telkimisplatsil tasuta, motelli toad soodushinnaga.
  ✤ Kõigile vanatehnikaga osalejatele Konse poolt kahekäiguline lõuna ja AleCoq`ilt toop külma õlut.

  Osalustasu: vanasõiduk+juht 7.-EUR, iga kaasreisija 5.-
  Maamootor või mootorite kogu + masinamees 7.-

  Külastajatele maksab päevapilet 2.-, allameetrimehed tasuta.

  AUTASUSTAMISELE PÄÄSEVAD:
  ✤ väljasõidu viktoriinide võitjad,
  ✤ oma masina ajastule kõige stiilsemalt riietatud meeskond,
  ✤ vanim auto,
  ✤ vanim mootorratas,
  ✤ vanim traktor,
  ✤ vanim mehhanism mille käitamiseks vajati “kuumpead”,
  ✤ paremini restareeritud jõumasinⅠ,Ⅱ,Ⅲ koht
  ✤ kaunima häälega jõumasin,
  ✤ Külastajate valitud lemmik auto, mootorratas, traktor.

  NB! Soovitav eelnev registreerimine, selleks et teada saada lõunasöögiks vajalik lihakogus.

  Täpsem AJAKAVA

  Loe edasi...
 • Kanuu- ja räätsamatkad

  21/08/2017 - 24/08/2017 Pärnu linn, Muu

  kanuu.ee
  nädala programm 18.05–31.08.2017

  E kell 12 Kanuumatk Audru jõel ja kell 17 Räätsamatk Rääma rabas
  T kell 11 Kanuumatk jalutuskäiguga Soomaal
  K kell 11 Kanuumatk Audru jõel ja kell 17 Räätsamatk Rääma rabas
  N kell 11 Räätsamatk Rääma rabas ja kell 17 Kanuumatk Audru jõel

  Meie poolt väljapakutud ajad ei sobi? Anna teada, millal soovid tulla ja leiame koos sobiva aja. Eelregistreerimine on vajalik tagamaks varustuse saadavust: katriin@kanuu.ee või +372 5391 7027
   

  Kanuumatk Audru jõel

  Tule sõbra/perekonna või sõpradega ja naudi kanuumatka! Alustame Audru kooli lähistelt, enamasti on jõgi rahulik. Üks suurem kärestik – vana veskitamm on paar km matka algusest ja teine, väiksem, Audru silla all. Peale kärestikke on iidsete tammede all mõnus koht Audru pargis väikeseks jalasirutuseks. Matka lõpetame veidi enne jõe suubumist merre. Matk kestab 2,5-3 tundi.

  Hinnas: kanuu, päästevest, mõla. Alguspunkt asub 10km kaugusel Pärnust, võite kasutada enda transporti või tellida lisateenusena transport matka alguspunkti, 6€ inimene.  Kaardi juhistega saadame peale registreerumist.

  Hind: 25€/inimene
   

  Räätsamatk Rääma Rabas

  Suvel võlub raba soojade ujumislaugastega, kahtlemata elamus, mida tasub kogeda! Matka käigus tutvume rabale omaste taimedega ja tasasel jälgimisel võime kohata ka rabas elavaid metsloomi. Võta kaasa fotoaparaat, et hinnalised hetked kaotsi ei läheks! Matk kestab 2-3 tundi.

  Hinnas: räätsad, giid, lõuna. Alguspunkt asub 3km kaugusel Pärnu kesklinnast, võite kasutada enda transporti või tellida lisateenusena transport matka alguspunkti, 6€ inimene. Kaardi juhistega saadame peale registreerumist.

  Hind: 25€/inimene
   

  Kanuumatk jalutuskäiguga Soomaal

  Matk on kombineeritud kanuutamisest ja jalutuskäigust rabas. Matka jooksul võime vedamise korral näha nii jäälindu kui kobrast. Kindlasti näeme kopra tegutsemise jälgi ja kopra pesa. Lõunapausi teeme Riisa rabas laugaste kõrval, kuhu viib meid paarikilomeetrine laudtee. Kanuumatk kulgeb mööda Halliste ja Navesti jõgesi, alustame Riisa sillalt (40km Pärnust). Matka keskel teeme 5km jalutuskäigu rabas ja jätkame viimase lõigu kanuudes.

  Hinnas: kanuu, päästevesti mõla, lõuna ja giid.

  Hind: 35€/inimene

  Kaasa võtta ilmastikule vastav rõivastus ja jalanõud ning muidugi hea tuju!

  Loe edasi...
 • UEFA naiste Meistrite Liiga alagrupiturniir

  22/08/2017 - 28/08/2017 Pärnu linn, Spordisündmus

  Pärnu Jalgpalliklubi sai esmakordselt õiguse korraldada UEFA naiste meistrite liiga alagrupiturniiri.

  Naiste meistrite liiga näol on tegemist võistlusega, kus omavahel mängivad Euroopa tugevamad naiskonnad (riigi meistrid ning mõnede riikide 2 parimat naiskonda) ning alagrupiturniiri vastased saadakse loosi teel. Varasemalt ei ole Eestis sellist turniiri korraldatud. Sel aastal on Pärnu Jalgpalliklubi vastasteks loositud Ajax (Holland), Standard Liege (Belgia) ning Rigas Futbola Skola (Läti). Alagrupiturniiri võitja ning kõigi kümne alagrupi peale parima teise koha omanik tagab omale edasipääsu järgmisesse vooru Euroopa 32 parima võistkonna hulka, kus omakorda mängitakse edasipääsu eest parema 16 hulka. Ning lõpuks finaalis mängivad kaks tugevaimat naiskonda Meistrite Liiga tiitli peale.

  Pärnu Jalgpalliklubi alagrupimängud toimuvad 22-28.08.2017 Pärnu Rannastaadionil ja Vändra Staadionil.

  Mängude ajakava:

  22.08.2017 kell 12.00 Pärnu Rannastaadion

  AFC Ajax vs Rigas Futbola Skola

   
  22.08.2017
  kell 20.00 Pärnu Rannastaadion

  R.Standard de Liège vs Pärnu Jalgpalliklubi

   
  25.08.2017
  kell 12.00 Pärnu Rannastaadion

  R.Standard de Liège vs Rigas Futbola Skola

   
  25.08.2017
  kell 18.00 Pärnu Rannastaadion

  Pärnu Jalgpalliklubi vs AFC Ajax

   
  28.08.2017
  kell 18.00 Vändra Staadion

  AFC Ajax vs R. Standard de Liège

   
  28.08.2017
  kell 18.00 Pärnu Rannastaadion

  Rigas Futbola Skola vs Pärnu Jalgpalliklubi

  Loe edasi...
 • SVETOTŠ. Rahvusvaheline Pärnu Slaavi kultuuri festival

  25/08/2017 - 28/08/2017 Pärnu linn, Muu

  V Rahvusvaheline Pärnu Slaavi kultuuri festival SVETOTŠ toimub Pärnus 25.–28. august 2017.

  Rahvusvaheline Slaavi kultuuride festival toimub Pärnus alates 2009.a. Slaavi kultuuri pidustustele saabuvad parimad loomingulised kollektiivid erinevates linnadest Venemaalt, Ukrainast, Valgevenest, Lätist, Eestist ja teistest riikidest.

  Festivali „Svetotš – 2017“ programm sisaldab vaimuliku muusika kontserte, tantsu- ja musikaalansamblite kontserte, solistide etteasteid Pärnu Kontserdimajas ja linna vabaõhu väljakutel, tarbekunsti näituseid, laureaatide ja võitjate galakontserti.

  Festivali kava:

  Reedel, 25.08 
  09.30
  Vaimuliku muusika kontsert Pärnu Katariina kirikus, Vee 8 
  12.00 Kontsert Lastepargis 
  18.00 Festivali pidulik avamine. Festivali osalejate kontsert Pärnu kontserdimajas, Aida 4 (avatud on ka tarbekunsti näitused) 

  Laupäeval, 26.08
  10.00
  Tantsukollektiivide, vokalistide, kooride ja ansamblite võistlused Pärnu kontserdimajas, Aida 4 (avatud on ka tarbekunsti näitused)
  13.00 Kontsert Lastepargis

  Pühapäeval, 27.08
  15.00 Festivali pidulik lõpetamine ning festivali laureaatide ja võitjate galakontsert Pärnu kontserdimajas, Aida 4 (avatud on ka tarbekunsti näitused)

   

  Loe edasi...
 • Muinastulede öö

  26/08/2017 00:00 Pärnu linn, Muu

  26. august 2017

  Muinastulede öö ja Aloha surf sügishooaja avapauk

  Augustikuu viimasel laupäeval süüdatakse Läänemere ääres muinastuled - pühad tuled. Läidame tuled perena, et kõik merede taga kaugustes kodutee otsijad leiaksid tee koduranda. www.muinastuled.ee

  Muinastulede öö Pärnu keskrannas

  kell 21.15 UGLY NITE ORCHESTRA 

  Heini Soobik (morin huur), Heiko Kivila (duduk), Argo Mägi (raamtrumm)

  Ajal, mis toimub ka Muinastulede öö Pärnu rannas, avab oma sügishooaja ka Aloha surf. Tõmbame suvehooajale joone alla ja tervitame sügistuuli. KÖÖMES live ja MUUDU DJ set.

  Muinastulede öö üritusi toimub ka mujal maakonnas,
  neist suuremad Valgeranna muinastulede ööja Sindi Rock

  Loe edasi...
 • Pärnu Maitsete Uulits tänavatoidu festival

  26/08/2017 - 27/08/2017 Pärnu linn, Laat

  26. ja 27. augustil 2017 Supeluse tänaval

  Pärnu Maitsete Uulits

  Tänavatoidu festival

  Ühel nädalavahetusel muutub Pärnu Supeluse tänav - tänavatoidu tänavaks. Kvaliteetset maitset pakutakse masinatelt, kärudelt ja ratastelt...  

  Lisainfo Facebook'ist 

  Loe edasi...

Nädala sündmused

 • PÄRNUMAA II MAAILMASÕJA AASTATEL: koduloolaste jutustused ja meenutused trükisõnas. Feliks Männikovi raamatu esmaesitlus

  19/08/2017 13:00 Uue Kunsti Muuseum, Kirjandussündmus

  Feliks Männikovi raamatu „PÄRNUMAA II MAAILMASÕJA AASTATEL: koduloolaste jutustused ja meenutused trükisõnas“

  Esmaesitlus Uue Kunsti Muuseumis (Esplanaadi 10)
  19. augustil 2017 kell 13.00


  Eesti taasiseseisvumisele pühendatud esitlus tutvustab värsket kodulooraamatut, mille kaante vahele on kogutud Pärnu maakonna sõjamälestused. Suusõnalisi meenutusi ei ole varem palju kogutud ning käesolev raamat jäädvustabki lisaks trükisõnas ilmunule ka inimeste endi poolt kõneldut. Korjatud mälestuste kõrval täpsustab autor oma märkustega sõjajärgsetel aastatel trükistes ilmunut.

  Männikov on kogunud koduloolaste mälestusi aastatest 1941-45 ja oma raamatus võrrelnud neid erinevate sõjasündmuste käsitlustega. Lisaväärtust annavad raamatule autori poolt kirja pandud kodukoha muistendid, mida võib lugeda sõjajuttude vahele.

  Esitlusel räägib Feliks Männikov raamatu saamisloost ning meenutab poisikesena läbielatut. Esitlusel on võimalik soetada raamatut soodushinnaga.

  Pärnumaa Teise Maailmasõja aastatel: koduloolaste jutustused ja meenutused trükisõnas
  Kirjastaja/väljaandja: Fisheye OÜ
  Autor: Feliks Männikov
  Ilmumisaeg: juuni, 2017
  Märksõnad: ajalugu, kodulugu
  Väljaande formaat: pehmed kaaned
  Trükikoda: Hansaprint
  Kodulehekülg: http://www.fisheye.ee/

  Loe edasi...
 • Põgene Pärnu Vanglast!

  19/08/2017 14:00 Pärnu Vangla, Meelelahutus/klubi

  2007. aastal suleti reaalne Pärnu vangla. See aasta taasaavasime koha Põhjamaade ja Baltikumi suurima põgenemistubade kompleksina. Norrast, Rootsist, Taanist, Soomest, Leedust, Lätist ei leia ühtki sedavõrd mõistatusi täis põgenemistuba. Kompleks on mõeldud kuni 24-liikmelisele seltskonnale. Pürotehnika, heli- ja eriefektid, näitlejad ning põnevad tsenaariumid, mida läbi kogeda. Põgenemiseks on aega tervelt kolm tundi. Ja kuigi vanglast põgenemine kõlab niigi keerulise ülesandena, siis asi sellega ei piirdu.

  Selleks, et põgenemine veidi jõukohasem oleks, on kohapeal ka vangivalvurid. Just sedasorti valvurid, kes siseinfo eest vajadusel vihjeid jagavad ja muidu pistist taga ajavad. Kas Teie suudaksite Pärnu vanglast põgeneda?

  Reedeti ja laupäeviti on avalike ürituste päevad, kus ei pea ise 24 inimest kokku saama, teeme seda teie eest. Tule kasvõi üksi!

  Broneeri aeg ja lisainfo: www.pogenemistoad.ee

  Loe edasi...
 • Pärnu linnaekskursioon eesti ja inglise keeles

  19/08/2017 15:00 algusega Pärnu Külastuskeskuse eest, Muu

  15. maist kuni 15. septembrini 2017

  Pärnu tasuta linnaekskursioon eesti ja inglise keeles

  LAUPÄEVITI kell 15 algusega Pärnu Külastuskeskusest (Uus 4)

  Ligitund aega kestva jalutuskäigu ajal tutvustavad akrediteeritud giididlinna ajalugu, arhitektuuripärleid ning põnevaid sündmusi linna arengustning ajaloost.

  Ekskursioonid toimuvad:
  esmaspäeviti kell 15.00 vene keeles
  reedeti kell 15.00 soome keeles
  laupäeviti kell 15.00 inglise ja eesti keeles

  Ringkäikude algus on Pärnu Külastuskeskusest (Uus 4, Pärnu) ja need on osalejatele TASUTA.

  www.visitparnu.com

  ***

  Küsi ka temaatilisi jalutuskäike Pärnu Giidide Ühingult, vt Facebook

  Loe edasi...
 • Kergejõustikuõhtu

  19/08/2017 17:00 Pärnu Rannastaadion, Spordisündmus

  Laupäeval, 19. augustil 2017 algusega kell 17.00 toimub Pärnu Rannastaadionil kõrgetasemeline rahvusvaheline KERGEJÕUSTIKUÕHTU, kus osalevad mitmed maailmameistrivõistlustel Londonis võistelnud sportlased.   

  Eelmisel aastal Pärnu linna initsiatiivil ellu kutsutud rahvusvaheline Pärnu Rannastaadioni kergejõustikuõhtu toimub tänavu 19. augustil. Kõrgetasemeline võistlusõhtu toob pärnakate ette Eesti koondislased ja mitmed tugevad atleedid piiri tagant.  

  Rahvusvahelise õhtumiitingu üks peaaladest, meeste kettaheide, tuleb väga kõrgetasemeline. Kodupubliku ees tahavad hooaja lõpus hea võistluse teha Pärnumaalt tuule tiibadesse saanud kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter ja mullu olümpial neljas olnud Martin Kupper. Neil ei saa kerge olema, sest konkurentideks on Pekingi MM-I hõbemedalimees Philip Milanov Belgiast (isiklik rekord 67.26), Londoni olümpia kuues mees sakslane Martin Wierig (68.33), meie mehi äsja Londoni MM-l edestanud Apostolos Parellis Küproselt (65.69) ja Simon Pettersson Rootsist (64.88).

  Meeste odaviskes on Pärnus võistlustules Londonis lõppvõistlusele jõudnud Magnus Kirt ning oma tegelikke võimeid soovib näidata Tanel Laanmäe. Meie meestega asuvad konkureerima 80-meetrimehed Rolands Štrobinders Lätist ja Pavel Mialeška Valgevenest.

  Harva peetavas 300 meetri jooksus lubas Eesti rekordit (32,24) üritada üle joosta juunioride EM-i neljas Tony Nõu. Rekord kuulub Marek Niidule, kes lubas starti tulla 100 meetri jooksus. Esmakordselt on kavas järgmiste tiitlivõistluste programmi võetud 4x400 meetri segateatejooks. Eesti kergejõustikutippudele pakuvad enamikel aladel konkurentsi mitmed värvikad välismaa atleedid.

  Kuna läbirääkimised sportlastega ning võistlustele eelregistreerimine veel käivad, siis selgub lõplik võistlejate stardinimekiri maailmameistrivõistluste järgselt.

  Pärnu Rannastaadioni Kergejõustikuõhtu pileteid saab osta võistluspäeval staadioni väravast. Kõik piletiostjad saavad supersoodsa Viking Line kruiisipakkumise.

  Loe edasi...
 • Cygne live (California, USA)

  19/08/2017 18:00 Villa Ammende aed, Kontsert

  Cygne on Laura Meyer'i muusikaline ümberkehastus Santa Cruz-ist, Californiast, kes laulab ja mängib akustilist kitarri. Ta on välja andnud 10 albumit ja 8 viimast aastat elanud ringi reisides ja andnud juba rohkem kui 1000 kontserti. Cygne on artistile uus algus, uue muusikaga. Tema kirjutatud laulud ja muusika peegeldavad tema hinge ja eluviisi, tema enda sõnul ei ole ta eesmärk mitte ainult paremat muusikat kirjutada, vaid paremat maailma luua.

  Selle suve tuuril esitleb ta laule oma uuelt albumilt Let It Breathe, mis annab lootust ja inspiratsiooni keerulisteks aegadeks. Tulge kuulama mõtlema panevaid laule ja lugusid tema rännuteelt. Kontsert toimub Villa Ammende aias iidsete tammede all.

  Kontserdi pilet 15.- EUR 

  Hea muusika kõrvale katame ka maitsetest tulvil piknikulaua. 
  Kontserdi pilet koos maitseelamustega 45.- EUR

  Piletid müügil Villa Ammendes kohapeal. Broneerimine sale@ammende.ee või 447 3888

  ammende.ee/et/event/cygne-usa-kontsert/

  Facebook  

  Loe edasi...
 • Pärnu esimene ööturg

  19/08/2017 19:00 Suur-Sepa 18 (Pärnu Turg), Muu

  Laupäeval, 19. augustil, muutub Pärnu Turg ainukordseks Ööturuks, kus õhtupimeduses mõnusalt turumelu nautida. Taasiseseisvuspäevale mõeldes on ka seekordne Ööturg pühendatud Eestile nii kauba, kehakinnituse kui meelelahutuse võtmes. 

  Külastama ootame igas vanuses turulisi, sest põnevat tegemist jätkub kõigile. Kui lapsed leiavad toiduosakonnast kindlasti parima koogi üles, siis vanemad saavad end ostlemise vahepeal turgutada mõnusa värske kokteiliga. Oodatud on ka vanavanemad, kes meie programmi ajaloofragmentidele kindlasti lisa oskavad rääkida. 

  Muusikat valib turulistele seekord DJ Tammela, kelle repertuaaris leidub nii Eesti lugusid kui erineva ajastu hitte. Õhtu üheks tipphetkeks on aga Elis Loik & Mart Abro live! Oleme arvestanud, et selline kombo võib esile kutsuda kaasalaulmist!

  Ööturule võivad kauplema tulla kõik soovijad - nii ettevõtted kui eraisikud. Ööturule ootame:
  - eestimaist disainkaupa
  - keraamikat
  - käsitööd 
  - kunsti
  - eestiteemalist nostalgiakaupa
  - vanavara ja antiiki
  - küpsetisi, hoidiseid ja muid koduköögi-hõrgutisi

  Registreerida saab kauplejaks: eneli@pm21.ee

  HIND kauplejale: Ettevõte/eraisik 25/10

  Loe edasi...
 • MIDAGI ON VILTU. Kammerteatri suvelavastus

  19/08/2017 20:00 C. R Jakobsoni talumuuseum (Kurgja), Teater

  Midagi on viltu

  Tallinna Kammerteatri suvelavastus Kurgjal

  Autor Valdur Mikita / Ott Kilusk
  Lavastaja-kunstnik Kaili Viidas
  Valguskunstnik Margus Vaigur
  Muusikaline kujundaja Ott Kilusk

  Osatäitjad Indrek Taalmaa ja Lauri Kink

  Üks suvine päev ühel Eestimaa taluõuel tõmbub loojasse. Täpselt nii nagu kunagi varem, viiskümmend aastat tagasi. Õue peal toimetavad kaks meest, mõlemad omas ajas, kuigi samas ruumis. Ruumis, kus kõik on unenäoliselt, lausa painavalt tuttav. Seal on viltused aiad, välipeldik ja takjapõõsad nagu sadades teistes õuedes. Mehed mööduvad üksteise lähedalt, peaaegu riivavad teineteist, kõnnivad üksteisest koguni läbi, kuid ei kohtu päriselt, sest ajamüür ei lase. Isa rääkimas oma pojast, keda ta veel näinud pole, ja poeg, rääkimas oma isast, keda ta enam näha ei saa...

  See on südamlik lugu lihtsatest inimestest suures ja muutuvas maailmas, kus miski jääb alati samaks.

  Esietendus 27. juuli 2017 C. R. Jakobsoni talumuuseumis Kurgjal
  Järgmised etendused 28., 29.* juulil ja 1., 2., 4, 5., 11., 12., 18., 19., 20. augustil.
  Etenduste algus kell 20.00

  NB! 29. juuli etendus algab kell 17.00

  Vaata lisainfot www.kammerteater.ee

  Loe edasi...
 • Kunstioksjon

  19/08/2017 20:00 Villa Ammende, Muu

  Kunstioksjon 19. augustil kell 20.00
  Villa Ammendes

  Olete oodatud kunstioksjonile ja selle raames toimuvale pidulikule õhtusöögile.

  Oksjoni tulu aitab jätkata Artur Rehi filminäitlemisõpinguid kolmandal aastal eliittrupis Los Angelese filmikoolis American Academy of Dramatic Arts.

  Oksjonile on annetanud oma väärtuslikku loomingut Eesti tunnustatud kunstnikud.

  Meeleolu loob The ILVES Sisters.

  Tuluõhtut juhib Mart Sander. Taiestega saab tutvuda siin

  Pilet alates 25.- eurost

  Oksjonipääse, suupisted, vein 25.-
  Oksjonipääse, õhtusöök, vein 45.-

  Palun registreeru oksjonile: http://ammende.ee/et/event/5226/

  Loe edasi...
 • STEPS TO SYNAPSE

  19/08/2017 22:00 Kultuuriklubi Tempel, Meelelahutus/klubi

  Uksed kell 22.00

  Loe edasi...
 • Moeallee Pärnu Moodi

  20/08/2017 12:00 Aia tänava allee (Galerii Central ees), Muu

  Mood suvitab Pärnus! Pärnu Moodi moeallee tähistab sel aastal viie aasta juubelit ning selle aasta moeteema on DesSert. Olete oodatud nautima moodi ja ilu kahel ilusal suvisel pühapäeval - 16. juulil ja 20. augustil suvepealinnas Pärnus!

  Pärnu kesklinnas (Rüütli tn ristil) asuval Aia tänava alleel kogunevad Eesti paremad moe-, aksessuaaride ja ehtekunstnikud ning disainerid.

  Viie tunni vältel saate osa põnevatest moeshow-dest ning disainmoeturul pakutavatest hõrgutistest. Moelaval esitletavatele kollektsioonidele annab kordumatu hõngu live-muusika. Moest jutustab klaveriklahvidel pianist ja improvisaator Farištamo Eller.

  Peale moekollektsioonide nägemise saab aga neid ka kuulata – Eesti Rahva Muuseumi ainu...laadne vaibamuusikamängija „tõlgib“ moekunsti muusikasse. Tule ja proovi ka ise, mis „muusika“ on sinul seljas!

  Moekollektsioone kommenteerib Eesti Naise moetoimetaja, moeajakirjanik Anne Metsis, kellel on kaasas ka mullu 25 ilusama raamatu hulka valitud „Moetähestik“.

  Kaasa löövad vahvad Happy Dancers tantsijad.

  Moepühapäevad on 16. juulil ja 20. augustil kell 12-17, igal täistunnil on moelaval uued kollektsioonid! Lastekollektsioonid on laval kell 14. Toetajad: Pärnu linn, Tamaris, Turundustugi, Oriflame HC Stuudio. Abiks on Pärnu Õpilasmalev.

  Broneeri koht: moeallee.turundustugi.ee

  Aadress: Aia 8, Pärnu.
  Korraldaja: Kuurordigalerii Central
  Kontakt: Piret Hallik-Sass, tel +372 5660 5860, piret@turundustugi.ee

  Loe edasi...
 • II Uhla-Rotiküla elamusjooks

  20/08/2017 12:00 Raeküla Vanakooli Keskus, Spordisündmus

  Toimub teine Uhla-Rotiküla elamusjooks Uulu staadionilt Raeküla staadionile. Lisainfo tel 5845 3331, www.raekylavanakool.ee või Uhla-Rotiküla elamusjooksu FB lehelt.

  Loe edasi...
 • Taasiseseisvumispäeva kontsert LEELO-LEELO

  20/08/2017 16:00 Koidula Muuseumi aed, Kontsert

  Taasiseseisvumise päeval 

  20. augustil 2017 kell 16.00 Koidula muuseumi aias

  Kontsert LEELO-LEELO

  Esinevad:
  Jana Trink Erakooli lauljad
  Naiskoor PÕLLEPAELAD
  Janne Ristimetsa tantsustuudio

  Teksti loeb Elmar Trink

  Oled oodatud! 

  Loe edasi...
 • Tantsuõhtu. Audru Jõelaevanduse Punt

  20/08/2017 19:00 Wasa suveaed, Kontsert

  Pühapäeval, 20. augustil 2017 kell 19.00

  Audru Jõelaevanduse Punt

  Tantsuõhtu Wasa suveaias (Eha 2)

  Pilet 5€
  Piletid müügil 1 tund enne kontserdi algust kohapeal 

  *** 

  TULEKUL samast kontserdisarjast:
  27.08 Pasunakoor Õnn Tuli Õuele

  Loe edasi...
 • MIDAGI ON VILTU. Kammerteatri suvelavastus

  20/08/2017 20:00 C. R Jakobsoni talumuuseum (Kurgja), Teater

  Midagi on viltu

  Tallinna Kammerteatri suvelavastus Kurgjal

  Autor Valdur Mikita / Ott Kilusk
  Lavastaja-kunstnik Kaili Viidas
  Valguskunstnik Margus Vaigur
  Muusikaline kujundaja Ott Kilusk

  Osatäitjad Indrek Taalmaa ja Lauri Kink

  Üks suvine päev ühel Eestimaa taluõuel tõmbub loojasse. Täpselt nii nagu kunagi varem, viiskümmend aastat tagasi. Õue peal toimetavad kaks meest, mõlemad omas ajas, kuigi samas ruumis. Ruumis, kus kõik on unenäoliselt, lausa painavalt tuttav. Seal on viltused aiad, välipeldik ja takjapõõsad nagu sadades teistes õuedes. Mehed mööduvad üksteise lähedalt, peaaegu riivavad teineteist, kõnnivad üksteisest koguni läbi, kuid ei kohtu päriselt, sest ajamüür ei lase. Isa rääkimas oma pojast, keda ta veel näinud pole, ja poeg, rääkimas oma isast, keda ta enam näha ei saa...

  See on südamlik lugu lihtsatest inimestest suures ja muutuvas maailmas, kus miski jääb alati samaks.

  Esietendus 27. juuli 2017 C. R. Jakobsoni talumuuseumis Kurgjal
  Järgmised etendused 28., 29.* juulil ja 1., 2., 4, 5., 11., 12., 18., 19., 20. augustil.
  Etenduste algus kell 20.00

  NB! 29. juuli etendus algab kell 17.00

  Vaata lisainfot www.kammerteater.ee

  Loe edasi...
 • Pärnu linnaekskursioon vene keeles

  21/08/2017 15:00 algusega Pärnu Külastuskeskuse eest, Muu

  15. maist kuni 15. septembrini 2017

  Pärnu tasuta linnaekskursioon vene keeles

  ESMASPÄEVITI kell 15 algusega Pärnu Külastuskeskusest (Uus 4)

  Ligitund aega kestva jalutuskäigu ajal tutvustavad akrediteeritud giididlinna ajalugu, arhitektuuripärleid ning põnevaid sündmusi linna arengustning ajaloost.

  Ekskursioonid toimuvad:
  esmaspäeviti kell 15.00 vene keeles
  reedeti kell 15.00 soome keeles
  laupäeviti kell 15.00 inglise ja eesti keeles

  Ringkäikude algus on Pärnu Külastuskeskusest (Uus 4, Pärnu) ja need on osalejatele TASUTA.

  www.visitparnu.com

  ***

  Küsi ka temaatilisi jalutuskäike Pärnu Giidide Ühingult, vt Facebook

  Loe edasi...
 • Pärnu BK paaristurniiride sari keskmisele tulemusele 2017

  21/08/2017 18:00 Kentuki Kõrts, Spordisündmus

  Sari keskmisele koosneb 11st paaristurniirist. Summaarne arvestus on individuaalne - igal mängijal läheb arvesse 7 paremat tulemust.

  Loe edasi...
 • Kontsert: Roni igasse mäkke...

  21/08/2017 19:30 Tervise kultuurikeskus, Kontsert

  Roni igasse mäkke

  Esinevad Piret Tatar ja Benno Margus Tallinnast

  Loe edasi...
 • UEFA naiste Meistrite Liiga alagrupiturniir

  22/08/2017 12:00 Pärnu Rannastaadion, Spordisündmus

  Pärnu Jalgpalliklubi sai esmakordselt õiguse korraldada UEFA naiste meistrite liiga alagrupiturniiri.

  Naiste meistrite liiga näol on tegemist võistlusega, kus omavahel mängivad Euroopa tugevamad naiskonnad (riigi meistrid ning mõnede riikide 2 parimat naiskonda) ning alagrupiturniiri vastased saadakse loosi teel. Varasemalt ei ole Eestis sellist turniiri korraldatud. Sel aastal on Pärnu Jalgpalliklubi vastasteks loositud Ajax (Holland), Standard Liege (Belgia) ning Rigas Futbola Skola (Läti). Alagrupiturniiri võitja ning kõigi kümne alagrupi peale parima teise koha omanik tagab omale edasipääsu järgmisesse vooru Euroopa 32 parima võistkonna hulka, kus omakorda mängitakse edasipääsu eest parema 16 hulka. Ning lõpuks finaalis mängivad kaks tugevaimat naiskonda Meistrite Liiga tiitli peale.

  Pärnu Jalgpalliklubi alagrupimängud toimuvad 22-28.08.2017 Pärnu Rannastaadionil ja Vändra Staadionil.

  Mängude ajakava:

  22.08.2017 kell 12.00 Pärnu Rannastaadion

  AFC Ajax vs Rigas Futbola Skola

   
  22.08.2017
  kell 20.00 Pärnu Rannastaadion

  R.Standard de Liège vs Pärnu Jalgpalliklubi

   
  25.08.2017
  kell 12.00 Pärnu Rannastaadion

  R.Standard de Liège vs Rigas Futbola Skola

   
  25.08.2017
  kell 18.00 Pärnu Rannastaadion

  Pärnu Jalgpalliklubi vs AFC Ajax

   
  28.08.2017
  kell 18.00 Vändra Staadion

  AFC Ajax vs R. Standard de Liège

   
  28.08.2017
  kell 18.00 Pärnu Rannastaadion

  Rigas Futbola Skola vs Pärnu Jalgpalliklubi

  Loe edasi...
 • 33. aastajooks

  22/08/2017 18:00 Niidu park, Pärnu rand või Raeküla mets, Spordisündmus

  2. mai – 29. august 2017 igal teisipäeval kell 18.00

  33. aastajooks 

  2.05–13.06 Niidu pargis

  20.06–25.07 Pärnu rannas*
  *4.07 Meremiilijooks 

  1.–29.08 Raeküla metsas

  Korraldab: Pärnu Klubi Tervisesport 

  Lisainfo www.psl.ee  

  Loe edasi...
 • Väljasõidud merele

  22/08/2017 18:00 Pärnu Jahtklubi, Muu

  Ootame Sind üksi, kallimaga või sõpradega merele purjetama!
  Tule naudi päikeseloojangut, merekohinat ning panoraamvaadet Pärnu linnale!
  Igal teisipäeval alates 27.juunist alustame väljasõite merele!
  Väljasõidud toimuvad teisipäeviti kell 18.00

  Sõit merel kestab 2 tundi.
  Väljasõidu hind on 20 EUR/inimene.
  Osta pilet Pärnu Jahtklubist (Lootsi 6, Pärnu) või meie heade koostööpartnerite juurest Pärnu Keskuse infolauast (Aida 7, Pärnu) ning Pärnu Külastuskeskusest, Uus tn.5.
  Kontakt ja informatsioon: kylalistemaja@jahtklubi.ee, telefon +372 447 1740

  PS! Registreerimine lõpetatakse üks tund enne väljasõitu.
  Juhul, kui väljasõitu ei toimu ostetakse piletid tagasi.

  Loe edasi...
 • Premium liiga jalgpallis: Pärnu JK Vaprus kodumängud

  22/08/2017 18:00 Pärnu Rannastaadion, Spordisündmus

  Pärnu JK Vapruse jalgpalliklubi esindusmeeskonna Premium liiga kodumängud

  Kohtumised toimuvad Pärnu kunstmurustaadionil ja Pärnu Rannastaadionil. Staadionite väravad avatakse publikule 1h enne kohtumise algust.

  Premium liiga kalender:

  04.03 kell 13.00 Pärnu JK Vaprus – Nõmme Kalju FC / Pärnu kunstmurustaadion
  11.03 kell 13.00 Pärnu JK Vaprus – Tartu JK Tammeka / Pärnu kunstmurustaadion

  01.04 kell 13.00 Pärnu JK Vaprus – JK Sillamäe Kalev / Pärnu kunstmurustaadion
  14.04 kell 13.00 Pärnu JK Vaprus – FCI Tallinn / Pärnu kunstmurustaadion
  22.04 kell 16.00 Pärnu JK Vaprus – JK Narva Trans / Pärnu kunstmurustaadion

  05.05 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Tallinna FC Levadia / Pärnu Rannastaadion
  13.05 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Viljandi JK Tulevik / Pärnu Rannastaadion
  30.05 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Paide Linnameeskond / Pärnu Rannastaadion

  16.06 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Tallinna FC Flora / Pärnu Rannastaadion

  15.07 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Paide Linnameeskond / Pärnu Rannastaadion
  28.07 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Tartu JK Tammeka / Pärnu Rannastaadion

  05.08 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Tallinna FC Flora / Pärnu Rannastaadion
  15.08 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Nõmme Kalju FC / Pärnu Rannastaadion
  22.08 kell 18.00 Pärnu JK Vaprus – JK Narva Trans / Pärnu Rannastaadion

  08.09 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Viljandi JK Tulevik / Pärnu Rannastaadion
  15.09 kell 19.30 Pärnu JK Vaprus – Tallinna FC Levadia / Pärnu Rannastaadion
  30.09 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – JK Sillamäe Kalev / Pärnu Rannastaadion

  28.10 kell 13.00 Pärnu JK Vaprus – FCI Tallinn / Pärnu Rannastaadion

  Mängude kalender jalgpall.ee/premium

   

  Loe edasi...
 • SUVEKÄÄRULÕIKAJA 2017 - individuaalturniiride sari bridžis

  22/08/2017 18:00 Willy Baar (Riia mnt. 56), Spordisündmus

  Mängitakse 11 individuaalturniiri keskmisele tulemusele. Summas läheb igal mängijal arvesse 8 paremat tulemust. Turniirid toimuvad teisipäeviti 1. augustist kuni 10. oktoobrini.

  Loe edasi...
 • SIURU 100. Kohtumised pargis

  22/08/2017 19:00 Koidula park, Pärnu, Kirjandussündmus

  Kirjanduslik-muusikaline etendus "SIURU 100. Kohtumised pargis" on kirjandusrühmituse Siuru plahvatuslikust loomingulisest tegutsemisest 1917-1918.
   
  Lisaks ajaloolisele ülevaatele rühmituse kohta esitatakse Underi, Visnapuu, Gailiti, Adsoni, Tuglase ja Semperi loomingut tollest ajast.
   
  Muusikalised vahepalad Raimond Valgre loomingust.

  (tugeva vihma korral Cafe Grand, Kuninga 25).
  Pikkus 1 tund.

  Loe edasi...
 • Jukeboxi õhtu. Sebastian Ahlgren & Anri

  22/08/2017 19:30 Tervise kultuurikeskus, Muu

  Jukeboxi õhtu

  Sebastian Ahlgren & Anri Soomest

  Loe edasi...
 • UEFA naiste Meistrite Liiga alagrupiturniir

  22/08/2017 20:00 Pärnu Rannastaadion, Spordisündmus

  Pärnu Jalgpalliklubi sai esmakordselt õiguse korraldada UEFA naiste meistrite liiga alagrupiturniiri.

  Naiste meistrite liiga näol on tegemist võistlusega, kus omavahel mängivad Euroopa tugevamad naiskonnad (riigi meistrid ning mõnede riikide 2 parimat naiskonda) ning alagrupiturniiri vastased saadakse loosi teel. Varasemalt ei ole Eestis sellist turniiri korraldatud. Sel aastal on Pärnu Jalgpalliklubi vastasteks loositud Ajax (Holland), Standard Liege (Belgia) ning Rigas Futbola Skola (Läti). Alagrupiturniiri võitja ning kõigi kümne alagrupi peale parima teise koha omanik tagab omale edasipääsu järgmisesse vooru Euroopa 32 parima võistkonna hulka, kus omakorda mängitakse edasipääsu eest parema 16 hulka. Ning lõpuks finaalis mängivad kaks tugevaimat naiskonda Meistrite Liiga tiitli peale.

  Pärnu Jalgpalliklubi alagrupimängud toimuvad 22-28.08.2017 Pärnu Rannastaadionil ja Vändra Staadionil.

  Mängude ajakava:

  22.08.2017 kell 12.00 Pärnu Rannastaadion

  AFC Ajax vs Rigas Futbola Skola

   
  22.08.2017
  kell 20.00 Pärnu Rannastaadion

  R.Standard de Liège vs Pärnu Jalgpalliklubi

   
  25.08.2017
  kell 12.00 Pärnu Rannastaadion

  R.Standard de Liège vs Rigas Futbola Skola

   
  25.08.2017
  kell 18.00 Pärnu Rannastaadion

  Pärnu Jalgpalliklubi vs AFC Ajax

   
  28.08.2017
  kell 18.00 Vändra Staadion

  AFC Ajax vs R. Standard de Liège

   
  28.08.2017
  kell 18.00 Pärnu Rannastaadion

  Rigas Futbola Skola vs Pärnu Jalgpalliklubi

  Loe edasi...
 • SIIN MA OLÕ. Vana-Võromaaga seotud kunstnike ühisnäituse avamine

  23/08/2017 17:00 Pärnu Linnagalerii, Näitus

  23.08-16.09 2017 Pärnu Linnagaleriis, Uus 4 

  „SIIN MA OLÕ" 

  Vana-Võromaaga seotud kunstnike ühisnäitus

  Olete oodatud näituse avamiselekolmapäeval, 23.08 kell 17!

  Vana-Võromaa kunstnike ühisnäitus võtab kokku Kagu- Eestis toimetavate või pärit kunstnike loomingu. Väljapanekul osaleb nii tuntust kogunud noori kui ka maailmas hinnatud kunstnikke. Näituse idee sai tõuke asjaolust, et veel mõni aasta tagasi ei olnud selget ülevaadet, kui palju on üldse neid kunstnikke, kes oma juurte poolest või elukoha valiku tõttu seostavad endid Vana-Võromaaga. 2013. aastal alustasid käesoleva näituse kuraatorid Jana Huul ja Andrus Raag kunsti- ja kultuuriinimesi koondava andmebaasi loomist, eesmärgiga sellele küsimu...sele rohkem valgust heita. Näitus „SIIN MA OLÕ" tutvustab laiemale publikule Vana-Võromaalt pärit ja selle piirkonnaga seotud kunstnikke nende mitmekesisuses. Meediumite rikkus ja käekirjade erinevus loob parima koosluse tutvustamaks Vana-Võromaad oma värvide, mustrite ja olemusega. Näituse esmane avamine toimus Võru linna sünnipäeva ajal aastal 2016. See on justkui kunstnike kingitus linnale. Kuraator Jana Huul on öelnud, et see projekt on maailmarändurite tagasi koju kutsumine.

  Ajalooline Võrumaa on Võrumaa neis piires, mis oli ametlik haldusüksus alates moodustamisest 1783. aastal kuni 1920. aastani. Ajalooline Võrumaa koosneb kaheksast osast: Karula, Hargla, Urvaste, Rõuge, Kanepi, Põlva, Räpina ja Vastseliina kihelkonnast. Neis kihelkondades räägitakse võru keelt.
  Ühisnäituse teosed jäävad Vana-Võromaa Kultuurikoja fondi, et tulevastele põlvkondadele meie kandi loomeinimesi tutvustada. Aastal 2017 rändab näitus Rakverre, Pärnusse, Saaremaale ja Valka.Näituse põhjal ilmub ka kunstnikke tutvustav raamat.

  Näitusel osalevad kunstnikud:
  Ado Lill, Aivar Rumvolt, Albert Gulk, Andrus Raag, Anna Hints, Anne Prangel, Anni ja Jane Ansmann, Billeneeve, Danil Taro, Dmitri Kotjuh, Eha Luik, Enno Ootsing, Epp Margna, Evelyn Müürsepp, Eveli Varik, Evi Tuvikene, Hapnik, Ilona Ait, Ines Erlemann, Ivar Feldmann, Ivo Lill, Jan Tammik, Jana Huul, Kadi Mõttus, Kadri Toom, Kerttu Laane, Kristina Viin, Krista Nagel, Len Murusalu, Leo Rohlin, Leonhard Lapin, Liive Koppel, Lilia Sink, Lola Liivat, Maire Koll, Margit Säde, Mariliin Kindsiko, Marje Ernits, Martti Ruus, Meelis Krigul, Monica del Norte, Navitrolla, Piret Kullerkupp, Philiph Arvo Luik, Peeter Kaasik, Peeter Laurits, Riho Kall, Siiri Minka, Tanel Tolsting, Taavi Oolberg, Temuri Hvingija, Tiina Tammetalu, Toomas Kalve, Toomas Kuusing, Triinu Pungits, Viive Kuks, Vilve Unt, Yyhely Hälvin.

  Kuraatorid: Jana Huul, Andrus Raag

  Täname: Annika Laanpere, Annika Teppo, Egle Vodi, Kaile Kabun, Lagle Lindenberg, Marie Jõgi, Tartu Raamikoda, Uderna Puit.

  Näitust toetavad: Võru linn, Võru Instituut, Stedingu maja, Käbliku pruulikoda, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapital.


  Näitus jääb avatuks kuni 16. septembrini!

  Loe edasi...
 • Suveakadeemia noorte loomingu kontsert

  23/08/2017 18:00 Pärnu Raekoda, Kontsert

  23. august 2017 kell 18.00 Pärnu Raekoja saalis

  Vene Filharmooniaühing esitleb:

  Suveakadeemia noorte loomingu kontsert

  Esinevad pianistid ja viiuldajad Venemaalt, Prantsusmaalt, Lätist, Eestist, Rootsist, Lõuna Koerast ja Inglismaalt.

  Kontsertmeister Sofja Medintseva (Sankt-Peterburg, Venemaa). 

  Sissepääs tasuta!

  Loe edasi...
 • LUULESIIDITEE

  23/08/2017 19:00 kohviku Nullpunkt juures Lastepargis, Kirjandussündmus

  Igal kolmapäeval kell 19 läbi suve loeb Jaak Känd Pärnus kohviku NULLPUNKT juures Lastepargis
  eelnenud nädala poeetide-sünnipäevaliste loomingut. 

  30. augustil Robert HERRICK, Linton Kwesi JOHNSON, Nikolaus LENAU, Taslima NASRIN, Guillaume APOLLINAIRE, Fazil Hüsnü DAGLARCA, Ivan FRANKO, Valeeria VILLANDI, Johann Wolfgang GOETHE, August KIPPASTO, John BETJEMAN, Maurice MAETERLINCK, Thom GUNN, Ülar PLOOM, Theophile GAUTIER, Sandor REMENYIK, Kätlin KALDMAA, August ALLE, Amrita PRITAM, Krista KAJAR

  23. augustil Hendrik de VRIES, Vaike PILVISTU, Tsegaye GABRE-MEDHIN, Harbhajan SINGH, Sitanshu YASHASCHANDRA, Roberto PAZZI, Katre LIGI, Pierre Jean de BERANGER, Josephine JACOBSEN, Li-Young LEE, Agu SISASK, Bill GRIFFITHS, Heather McHUGH, Can YÜCEL, Gennadi AIGI, Gustaf FRÖDING, Harri ASI, Mait VAIK, Edgar Lee MASTERS, Vladimir BEEKMAN, Harri KINGO

  16. augustil Pablo Antonio CUADRA, Olev SAU, Louise BOGAN, Uku MASING, Robert SOUTHEY, Stefano BENNI, Aleksis ADOLFI, Otto MANNINEN, Nathan ALTERMAN, SIAMANTO, Abul HUSSAIN, Ferenc JUHASZ, Reiner KUNZE, Aime HANSEN, Martin PLASER

   

   

   

  Loe edasi...
 • SÄÄRANE MULK ehk Sada vakka tangusoola. Endla suvelavastus Koidula muuseumi aias

  23/08/2017 19:00 Koidula Muuseum, Teater

  SÄÄRANE MULK ehk Sada vakka tangusoola

  Endla suvelavastus Koidula muuseumi aias

  õpetlik lustimäng

  autor Lydia Koidula
  lavastaja Kaili Viidas  
  kunstnik Arthur Arula              
  dramaturg Ott Kilusk
  valguskunstnik Margus Vaigur
  muusikajuht Ado Kirsi                
  liikumisjuht Kardo Ojassalu

  mängivad Ago AndersonFeliks KarkLauri MäeseppSander RebaneMeelis RämmeldIndrek Taalmaa, Tõnu Oja (Eesti Draamateater) ning muusikud ja tantsijad

  Näidendi „Säärane mulk ehk sada vakka tangusoola“ loomishetk asub eesti rahvusliku teatri sünni eesotsas ja sestap – võta-või-jäta, nuta-või-naera – on tegemist tüvitekstiga, olgugi et lihtsa külajandiga. Aga s***a sellega!

  Tüvitekstid – nii nagu riigi hümn ja lipp või eestlaste endeemilised haigusedki – on meie identiteedi lahutamatu osa. Nende olemasolu tekitab samaaegselt nii imetlust kui ka õudu. Imetlust, sest need on meil olemas; ja õudu, sest enamasti pole keegi nende sisudega päris täpselt kursis. Üsna vähesed meist võivad detailselt kirjeldada, mis toimus Erastu Ennu eraelus või millega tegeles Kure-onu, kui ta veel noor oli.

  Tüvitekstide tegelased oleksid justkui kivistunud stereotüübid, nagu džinnid pudelites, kes raamaturiiulite tardumuses oma aega ootavad. Nagu uinuvad koletised lösutavad nad kohustusliku kirjanduse nimekirjades ja näitavad oma hambaid katkenditena kooliõpikutes. Nii nagu iga inimene peab aeg-ajalt enese sisse vaatama, tuleb vahel ka see tukkuv pentsik tegelaskond kaante vahelt valla päästa ja taaskord ära kuulata. Sest järeltulevad põlved peavad neid ikka ja jälle tundma saama, sest muidu poleks me need, kes me oleme.

  Nii nagu iga jutuvestja esitab varem kuuldud lugu oma mätta otsast ja oma suuvärki appi võttes, ilmuvad selgi korral „Säärase mulgi“ tegelased vaataja ette pisut uues kuues ja justkui äratehtult. Ei saa midagi ära võtta, mida Koidula neisse karakteritesse on pannud, küll aga saab nende iseloomu, tundeid ja tegevusi värvida üha uute ja uute omadustega, mis jutustajale pähe tulevad.

  Olgu sellega kuidas on, üks asi on imelik ja naljakas – vaatamata meie hämaratele teadmistele, mis puudutavad loo lineaarset kulgemist, teame enamasti väga hästi, kuidas see lõpeb ja seda hämmastavam on asjaolu, et elame lugedes ikka tegelastele südamest kaasa, just nagu poleks me päris kindlad selles, kas Maie ikka saab oma Mulgi, kas Peeter oma lolluste lõksu langedes ka midagi õpib, kas Anne, nii kange kui ta ongi, oma rumalast mehest jagu saab? Ja lõpuks kõige tähtsam – kas Erastu Enn, see neetud kaabakas ja pöidlapurustaja, see kõige selle õnnetuse kokk ja kobrutaja, see rõugearmiline punapea, see libekeelne tigepõis, ikka saab oma teenitud karistuse või pääseb viimati...?

  Esietendus 30. juunil Koidula muuseumi aias (Jannseni 37). Järgmised etendused 1., 6., 7., 8., 9, 13., 14., 15. juulil ja 23., 24., 25., 26., 29., 30. augustil.      

  Veebruaris on piiratud arv pileteid müügil hinnaga 15 eurot. 
  Alates 1. märtsist maksavad piletid 18 eurot. 

  Etenduse päeval 22 eurot, sooduspilet 18 eurot (lapsed, õpilased, üliõpilased, õpetajad).  

  Loe edasi...
 • Rahvalik õhtu. Rahvatantsijad, lauljad ja muusikud

  23/08/2017 19:30 Tervise kultuurikeskus, Folkloor

  Rahvalik õhtu

  Rahvatantsijad, lauljad ja muusikud

  Loe edasi...
 • AFTERSAIL BLUES

  23/08/2017 20:00 Jahtklubi restoran, Kontsert

  Pärnu Jahtklubi kutsub Sind Aftersail Blues kontserditele!

  JUUNIS algusega kell 20
  7.6 Pärnu Bluesiklubi Band
  14.6 Ain Kurg
  21.6 Glavis Poprock
  28.6 Alari Papa Janson

  JUULIS
  5. ja 19.7 algusega kell 21
  12. ja 26.7 algusega kell 20

  26. juulil PÄRNU BLUUSIPÄEVADPärnu Jahtklubis! 

  www.jahtklubi.ee  

  Loe edasi...
 • Giidituur: Keskaegne Pärnu

  24/08/2017 16:00 algusega Pärnu Külastuskeskus, Muu

  17. ja 24. august 2017 kell 16.00

  Keskaegne Pärnu

  Giidituur

  Giid Ann Eichhorst (eesti keeles)

  Algus: Pärnu Külastuskeskus, Uus 4
  Kestus: 1h

  Tasu: 5€/osaleja, 10€/pere

  Loe edasi...
 • Hernan Romero (NY) ja Kestutis Vaiginis STRINGS AND AIR

  24/08/2017 19:00 Villa Ammende, Kontsert

  24. augustil 2017 kell 19.00 Villa Ammendes

  Strings and Air

  Hernan Romero (NY) ja Kestutis Vaiginis

  FLAMENCO JAZZ SUMMER NIGHT Euroopa tuuri raames esineb Eestis Grammy võitja HERNAN ROMERO (NY) – kitarrivirtuoos ja laulja ning Leedu juurtega tuntud saksofonimängija ja helilooja KESTUTIS VAIGINIS.

  Sellel õhtul täitub ruum sooja, kütkestava uue energiaga, mis sünnib eriliste mitmekülgsete stiilide ühendamisel ning hüpnotiseerivate improvisatsioonide saatel. See on võimalus avastada ning nautida ehedaid jazzi ja flamenko rütme mainekate muusikute professionaalses esituses.

  Hernan Romero – kitarr, vokaal,  cajon trumm
  Grammy võitja, kitarrivirtuoos ja andekas helilooja Hernan Romero on pärit Argentiinast. Tema muusikaline karjäär sai alguse New Yorgis, kus tema lavapartneriteks on olnud sellised maailmakuulsad muusikud nagu John McLaughlin, Pablo De Lucia ja Al Di Meola, kellega koos on salvestatud ka 16 albumit. Hernan Romero ainulaadne stiil on äratuntav mitmetes suurtes projektides, näiteks ka koostöös Alicia Keys`ga.

  Kestutis Vaiginis – saksofon
  Kestutis Vaiginis, andekas saksofonimängija ja helilooja, on sündinud Vilniuses ja õppinud Hollandis ning USA-s. Kestutis on saanud väärika kogemuse mängides projektides koos selliste staaridega nagu Barbara Dennerlein, Daniel Messina, David Berkman, Ed Howard, Alex Sipiagin, Dave Allen, Donald Edward. Kestutis Vaiginis on ka Euroopa Kultuurifondi „Europa musicale“ auhinnavõitja aastast 2013. 

  Pilet eelmüügist 15€ / kohapeal 20€
  Lapsed kuni 8. a. (k.a.) – tasuta

  Loe edasi...
 • SÄÄRANE MULK ehk Sada vakka tangusoola. Endla suvelavastus Koidula muuseumi aias

  24/08/2017 19:00 Koidula Muuseum, Teater

  SÄÄRANE MULK ehk Sada vakka tangusoola

  Endla suvelavastus Koidula muuseumi aias

  õpetlik lustimäng

  autor Lydia Koidula
  lavastaja Kaili Viidas  
  kunstnik Arthur Arula              
  dramaturg Ott Kilusk
  valguskunstnik Margus Vaigur
  muusikajuht Ado Kirsi                
  liikumisjuht Kardo Ojassalu

  mängivad Ago AndersonFeliks KarkLauri MäeseppSander RebaneMeelis RämmeldIndrek Taalmaa, Tõnu Oja (Eesti Draamateater) ning muusikud ja tantsijad

  Näidendi „Säärane mulk ehk sada vakka tangusoola“ loomishetk asub eesti rahvusliku teatri sünni eesotsas ja sestap – võta-või-jäta, nuta-või-naera – on tegemist tüvitekstiga, olgugi et lihtsa külajandiga. Aga s***a sellega!

  Tüvitekstid – nii nagu riigi hümn ja lipp või eestlaste endeemilised haigusedki – on meie identiteedi lahutamatu osa. Nende olemasolu tekitab samaaegselt nii imetlust kui ka õudu. Imetlust, sest need on meil olemas; ja õudu, sest enamasti pole keegi nende sisudega päris täpselt kursis. Üsna vähesed meist võivad detailselt kirjeldada, mis toimus Erastu Ennu eraelus või millega tegeles Kure-onu, kui ta veel noor oli.

  Tüvitekstide tegelased oleksid justkui kivistunud stereotüübid, nagu džinnid pudelites, kes raamaturiiulite tardumuses oma aega ootavad. Nagu uinuvad koletised lösutavad nad kohustusliku kirjanduse nimekirjades ja näitavad oma hambaid katkenditena kooliõpikutes. Nii nagu iga inimene peab aeg-ajalt enese sisse vaatama, tuleb vahel ka see tukkuv pentsik tegelaskond kaante vahelt valla päästa ja taaskord ära kuulata. Sest järeltulevad põlved peavad neid ikka ja jälle tundma saama, sest muidu poleks me need, kes me oleme.

  Nii nagu iga jutuvestja esitab varem kuuldud lugu oma mätta otsast ja oma suuvärki appi võttes, ilmuvad selgi korral „Säärase mulgi“ tegelased vaataja ette pisut uues kuues ja justkui äratehtult. Ei saa midagi ära võtta, mida Koidula neisse karakteritesse on pannud, küll aga saab nende iseloomu, tundeid ja tegevusi värvida üha uute ja uute omadustega, mis jutustajale pähe tulevad.

  Olgu sellega kuidas on, üks asi on imelik ja naljakas – vaatamata meie hämaratele teadmistele, mis puudutavad loo lineaarset kulgemist, teame enamasti väga hästi, kuidas see lõpeb ja seda hämmastavam on asjaolu, et elame lugedes ikka tegelastele südamest kaasa, just nagu poleks me päris kindlad selles, kas Maie ikka saab oma Mulgi, kas Peeter oma lolluste lõksu langedes ka midagi õpib, kas Anne, nii kange kui ta ongi, oma rumalast mehest jagu saab? Ja lõpuks kõige tähtsam – kas Erastu Enn, see neetud kaabakas ja pöidlapurustaja, see kõige selle õnnetuse kokk ja kobrutaja, see rõugearmiline punapea, see libekeelne tigepõis, ikka saab oma teenitud karistuse või pääseb viimati...?

  Esietendus 30. juunil Koidula muuseumi aias (Jannseni 37). Järgmised etendused 1., 6., 7., 8., 9, 13., 14., 15. juulil ja 23., 24., 25., 26., 29., 30. augustil.      

  Veebruaris on piiratud arv pileteid müügil hinnaga 15 eurot. 
  Alates 1. märtsist maksavad piletid 18 eurot. 

  Etenduse päeval 22 eurot, sooduspilet 18 eurot (lapsed, õpilased, üliõpilased, õpetajad).  

  Loe edasi...
 • Kontserttuur "Vastutuult". Aestus Ensemble - Susann-Elisabeth Eessaar (viiul), Kaido Kopli (viiul), Markus Ülori Vokksepp (vioola), Johannes Sarapuu (tšello), Kristjan Veermäe (klaver)

  24/08/2017 19:00 Pärnu kontserdimaja, Kontsert

  Esitlusele tulevad J. Röntgeni ja E.W. Korngoldi klaverikvintetid

  Kontsert on tasuta

   

  Loe edasi...
 • FOPAA

  24/08/2017 19:30 Kultuuriklubi Tempel, Meelelahutus/klubi

  Uksed kell 19.30

  Loe edasi...
 • Tantsuõhtu. Ansambel Ajomies

  24/08/2017 19:30 Tervise kultuurikeskus, Kontsert

  Tantsuõhtu

  Ansambel Ajomies

  Loe edasi...
 • UEFA naiste Meistrite Liiga alagrupiturniir

  25/08/2017 12:00 Pärnu Rannastaadion, Spordisündmus

  Pärnu Jalgpalliklubi sai esmakordselt õiguse korraldada UEFA naiste meistrite liiga alagrupiturniiri.

  Naiste meistrite liiga näol on tegemist võistlusega, kus omavahel mängivad Euroopa tugevamad naiskonnad (riigi meistrid ning mõnede riikide 2 parimat naiskonda) ning alagrupiturniiri vastased saadakse loosi teel. Varasemalt ei ole Eestis sellist turniiri korraldatud. Sel aastal on Pärnu Jalgpalliklubi vastasteks loositud Ajax (Holland), Standard Liege (Belgia) ning Rigas Futbola Skola (Läti). Alagrupiturniiri võitja ning kõigi kümne alagrupi peale parima teise koha omanik tagab omale edasipääsu järgmisesse vooru Euroopa 32 parima võistkonna hulka, kus omakorda mängitakse edasipääsu eest parema 16 hulka. Ning lõpuks finaalis mängivad kaks tugevaimat naiskonda Meistrite Liiga tiitli peale.

  Pärnu Jalgpalliklubi alagrupimängud toimuvad 22-28.08.2017 Pärnu Rannastaadionil ja Vändra Staadionil.

  Mängude ajakava:

  22.08.2017 kell 12.00 Pärnu Rannastaadion

  AFC Ajax vs Rigas Futbola Skola

   
  22.08.2017
  kell 20.00 Pärnu Rannastaadion

  R.Standard de Liège vs Pärnu Jalgpalliklubi

   
  25.08.2017
  kell 12.00 Pärnu Rannastaadion

  R.Standard de Liège vs Rigas Futbola Skola

   
  25.08.2017
  kell 18.00 Pärnu Rannastaadion

  Pärnu Jalgpalliklubi vs AFC Ajax

   
  28.08.2017
  kell 18.00 Vändra Staadion

  AFC Ajax vs R. Standard de Liège

   
  28.08.2017
  kell 18.00 Pärnu Rannastaadion

  Rigas Futbola Skola vs Pärnu Jalgpalliklubi

  Loe edasi...
 • Pärnu linnaekskursioon soome keeles

  25/08/2017 15:00 algusega Pärnu Külastuskeskuse eest, Muu

  15. maist kuni 15. septembrini 2017

  Pärnu tasuta linnaekskursioon soome keeles

  REEDETI kell 15 algusega Pärnu Külastuskeskusest (Uus 4)

  Ligitund aega kestva jalutuskäigu ajal tutvustavad akrediteeritud giididlinna ajalugu, arhitektuuripärleid ning põnevaid sündmusi linna arengustning ajaloost.

  Ekskursioonid toimuvad:
  esmaspäeviti kell 15.00 vene keeles
  reedeti kell 15.00 soome keeles
  laupäeviti kell 15.00 inglise ja eesti keeles

  Ringkäikude algus on Pärnu Külastuskeskusest (Uus 4, Pärnu) ja need on osalejatele TASUTA.

  www.visitparnu.com

  ***

  Küsi ka temaatilisi jalutuskäike Pärnu Giidide Ühingult, vt Facebook

  Loe edasi...
 • UEFA naiste Meistrite Liiga alagrupiturniir

  25/08/2017 18:00 Pärnu Rannastaadion, Spordisündmus

  Pärnu Jalgpalliklubi sai esmakordselt õiguse korraldada UEFA naiste meistrite liiga alagrupiturniiri.

  Naiste meistrite liiga näol on tegemist võistlusega, kus omavahel mängivad Euroopa tugevamad naiskonnad (riigi meistrid ning mõnede riikide 2 parimat naiskonda) ning alagrupiturniiri vastased saadakse loosi teel. Varasemalt ei ole Eestis sellist turniiri korraldatud. Sel aastal on Pärnu Jalgpalliklubi vastasteks loositud Ajax (Holland), Standard Liege (Belgia) ning Rigas Futbola Skola (Läti). Alagrupiturniiri võitja ning kõigi kümne alagrupi peale parima teise koha omanik tagab omale edasipääsu järgmisesse vooru Euroopa 32 parima võistkonna hulka, kus omakorda mängitakse edasipääsu eest parema 16 hulka. Ning lõpuks finaalis mängivad kaks tugevaimat naiskonda Meistrite Liiga tiitli peale.

  Pärnu Jalgpalliklubi alagrupimängud toimuvad 22-28.08.2017 Pärnu Rannastaadionil ja Vändra Staadionil.

  Mängude ajakava:

  22.08.2017 kell 12.00 Pärnu Rannastaadion

  AFC Ajax vs Rigas Futbola Skola

   
  22.08.2017
  kell 20.00 Pärnu Rannastaadion

  R.Standard de Liège vs Pärnu Jalgpalliklubi

   
  25.08.2017
  kell 12.00 Pärnu Rannastaadion

  R.Standard de Liège vs Rigas Futbola Skola

   
  25.08.2017
  kell 18.00 Pärnu Rannastaadion

  Pärnu Jalgpalliklubi vs AFC Ajax

   
  28.08.2017
  kell 18.00 Vändra Staadion

  AFC Ajax vs R. Standard de Liège

   
  28.08.2017
  kell 18.00 Pärnu Rannastaadion

  Rigas Futbola Skola vs Pärnu Jalgpalliklubi

  Loe edasi...
 • Põgene Pärnu Vanglast!

  25/08/2017 18:00 Pärnu Vangla, Meelelahutus/klubi

  2007. aastal suleti reaalne Pärnu vangla. See aasta taasaavasime koha Põhjamaade ja Baltikumi suurima põgenemistubade kompleksina. Norrast, Rootsist, Taanist, Soomest, Leedust, Lätist ei leia ühtki sedavõrd mõistatusi täis põgenemistuba. Kompleks on mõeldud kuni 24-liikmelisele seltskonnale. Pürotehnika, heli- ja eriefektid, näitlejad ning põnevad tsenaariumid, mida läbi kogeda. Põgenemiseks on aega tervelt kolm tundi. Ja kuigi vanglast põgenemine kõlab niigi keerulise ülesandena, siis asi sellega ei piirdu.

  Selleks, et põgenemine veidi jõukohasem oleks, on kohapeal ka vangivalvurid. Just sedasorti valvurid, kes siseinfo eest vajadusel vihjeid jagavad ja muidu pistist taga ajavad. Kas Teie suudaksite Pärnu vanglast põgeneda?

  Reedeti ja laupäeviti on avalike ürituste päevad, kus ei pea ise 24 inimest kokku saama, teeme seda teie eest. Tule kasvõi üksi!

  Broneeri aeg ja lisainfo: www.pogenemistoad.ee

  Loe edasi...
 • SÄÄRANE MULK ehk Sada vakka tangusoola. Endla suvelavastus Koidula muuseumi aias

  25/08/2017 19:00 Koidula Muuseum, Teater

  SÄÄRANE MULK ehk Sada vakka tangusoola

  Endla suvelavastus Koidula muuseumi aias

  õpetlik lustimäng

  autor Lydia Koidula
  lavastaja Kaili Viidas  
  kunstnik Arthur Arula              
  dramaturg Ott Kilusk
  valguskunstnik Margus Vaigur
  muusikajuht Ado Kirsi                
  liikumisjuht Kardo Ojassalu

  mängivad Ago AndersonFeliks KarkLauri MäeseppSander RebaneMeelis RämmeldIndrek Taalmaa, Tõnu Oja (Eesti Draamateater) ning muusikud ja tantsijad

  Näidendi „Säärane mulk ehk sada vakka tangusoola“ loomishetk asub eesti rahvusliku teatri sünni eesotsas ja sestap – võta-või-jäta, nuta-või-naera – on tegemist tüvitekstiga, olgugi et lihtsa külajandiga. Aga s***a sellega!

  Tüvitekstid – nii nagu riigi hümn ja lipp või eestlaste endeemilised haigusedki – on meie identiteedi lahutamatu osa. Nende olemasolu tekitab samaaegselt nii imetlust kui ka õudu. Imetlust, sest need on meil olemas; ja õudu, sest enamasti pole keegi nende sisudega päris täpselt kursis. Üsna vähesed meist võivad detailselt kirjeldada, mis toimus Erastu Ennu eraelus või millega tegeles Kure-onu, kui ta veel noor oli.

  Tüvitekstide tegelased oleksid justkui kivistunud stereotüübid, nagu džinnid pudelites, kes raamaturiiulite tardumuses oma aega ootavad. Nagu uinuvad koletised lösutavad nad kohustusliku kirjanduse nimekirjades ja näitavad oma hambaid katkenditena kooliõpikutes. Nii nagu iga inimene peab aeg-ajalt enese sisse vaatama, tuleb vahel ka see tukkuv pentsik tegelaskond kaante vahelt valla päästa ja taaskord ära kuulata. Sest järeltulevad põlved peavad neid ikka ja jälle tundma saama, sest muidu poleks me need, kes me oleme.

  Nii nagu iga jutuvestja esitab varem kuuldud lugu oma mätta otsast ja oma suuvärki appi võttes, ilmuvad selgi korral „Säärase mulgi“ tegelased vaataja ette pisut uues kuues ja justkui äratehtult. Ei saa midagi ära võtta, mida Koidula neisse karakteritesse on pannud, küll aga saab nende iseloomu, tundeid ja tegevusi värvida üha uute ja uute omadustega, mis jutustajale pähe tulevad.

  Olgu sellega kuidas on, üks asi on imelik ja naljakas – vaatamata meie hämaratele teadmistele, mis puudutavad loo lineaarset kulgemist, teame enamasti väga hästi, kuidas see lõpeb ja seda hämmastavam on asjaolu, et elame lugedes ikka tegelastele südamest kaasa, just nagu poleks me päris kindlad selles, kas Maie ikka saab oma Mulgi, kas Peeter oma lolluste lõksu langedes ka midagi õpib, kas Anne, nii kange kui ta ongi, oma rumalast mehest jagu saab? Ja lõpuks kõige tähtsam – kas Erastu Enn, see neetud kaabakas ja pöidlapurustaja, see kõige selle õnnetuse kokk ja kobrutaja, see rõugearmiline punapea, see libekeelne tigepõis, ikka saab oma teenitud karistuse või pääseb viimati...?

  Esietendus 30. juunil Koidula muuseumi aias (Jannseni 37). Järgmised etendused 1., 6., 7., 8., 9, 13., 14., 15. juulil ja 23., 24., 25., 26., 29., 30. augustil.      

  Veebruaris on piiratud arv pileteid müügil hinnaga 15 eurot. 
  Alates 1. märtsist maksavad piletid 18 eurot. 

  Etenduse päeval 22 eurot, sooduspilet 18 eurot (lapsed, õpilased, üliõpilased, õpetajad).  

  Loe edasi...
 • Vene romansside kontsert

  25/08/2017 19:30 Tervise kultuurikeskus, Kontsert

  "Süda, miks Sa nutad"

  Vene romansse

  Laulab Varvara Jerilova, klaveril Marina Tsarkova

  Loe edasi...
 • XV Pärnu Orelifestivali kontsert

  25/08/2017 20:00 Eliisabeti kirik, Kontsert

  juuni – august 2017 Eliisabeti kirikus

  XV Pärnu Orelifestivali kontserdid

  reedeti kell 20.00

  Pärnu XV Rahvusvaheline Orelifestival on tänavu pühendatud Reformatsiooni 500. aastapäevale ja kannab nimetust "Reformatsiooni järelkajad".

  Orelifestivali kontserdid toimuvad Pärnu Eliisabeti kirikus reede õhtuti kell 20.00. Ajavahemikus  2. juuni – 25. august 2017 toimub 14 kontserti. Lisakontserdina toimub neljapäeval, 10. augustil üks kontsert ka Pärnu maakonnas – Lauritsapäevakontsert Häädemeeste kirikus.

  Festivali kunstiliseks eesmärgiks on pakkuda publikule vaheldurikkaid ja meeliharivaid kontserte.  Lähtudes Reformatsiooni juubeliaastast  on tänavuse festivali tähelepanu keskmes luterlik koraal ja selle laiaulatuslik kasutus orelirepertuaaris.

  Orelifestivali avakontserdi sisustavad sel korral Tallinna Kaarli kiriku organist Piret Aidulo ja bariton Ott Indermitte (RAM). Kõrvuti eesti organistidega esinevad festivalil muusikud väljastpoolt.  Välisesinejad on  Poolast, Belgiast, Slovakkiast ja Saksamaalt.

  Lisaks soolokontsertidele on plaanis mitmed ansambli- kui orkestrikontserdid:  kontsert oreli ja saksofoni, kahe oreliga, oreli ja keelpillidega.
   

  Pärnu XV Orelifestivali REFORMATSIOONI JÄRELKAJA esinejateks Pärnu Eliisabeti kirikus on:

  Reedel, 2. juunil kell 20.00

  AVAKONTSERT - EELK  100

  LÄÄNEMERE MUUSIKAPÄRLID. Piret Aidulo, orel. Ott Indermitte, bariton
   

  Reedel, 9. juunil kell 20.00

  MEISTER ja SELL

  Pille Metsson, orel. Erik Rajamäe, orel (15-aastane Moskva Noorte Organistide konkursi laureaat) 
   

  Reedel, 16. juunil kell 20.00

  BATALLA & TRIONFO

  Darius Bakowski Kois (Poola), orel
   

  Reedel, 23. juunil kell 20.00

  HEROILISED TANTSUD - Võidupüha 98

  Ines Maidre, orel
    

  Reedel, 30. juunil kell 20.00

  SOLA GRATIA, ÜKSNES ARMUST

  Aaro Tetsmann, orel. Ingmar Simson-Valtin, viiul
   

  Reedel, 7. juulil kell 20.00

  PÕHJAMAA MISSA (koostöös Sax.Fest'iga)

  Ivo Lille, saksofon. Iris Maidre-Aarvik, vioola. Ingmar Simson-Valtin, viiul. Ines Maidre, orel
   

  Reedel, 14. juulil kell 20.00

  REFORMATSIOON & REVOLUTSIOON

  Ormar Maidre Aarvik, viiul. Ines Maidre, orel
   

  Reedel, 21. juulil kell 20.00

  MAAILMA LABÜRINT

  Stanislav Surin (Slovakkia), orel
  Kavas J. S. Bach, F. Mendelssohn, L. Vierne, P. Eben
   

  Reede, 28. juulil kell 20.00

  Koraalide kuninganna WIE SCHÖN LEUCHTET DER MORGENSTERN

  Frank Heye (Belgia), orel
   

  Reedel, 4. augustil kell 20.00

  REFORMATSIOON, IMPROVISATSIOON, DEFORMATSIOON

  Jaanus Torrim, orel
     

  Reedel, 11. augustil kell 20.00

  JUMAL MEIE HULGAS / DIEU PARMI NOUS

  Giulio Mercati  (Itaalia), orel
   

  Reedel, 18. augustil kell 20.00

  ORGAN GOLD

  Andreas Meisner (Saksamaa), orel
   

  Reedel, 25. augustil kell 20.00

  ÜKS KINDEL LINN / EIN FESTE BURG

  Kristel Aer, orel

   

  Lisaks Pärnu Eliisabeti kirikus toimuvatele kontserditele toimub ERIÜRITUS Häädemeeste kirikus:

  Neljapäeval, 10. augustil kell 18.00

  LAURITSAPÄEVAKONTSERT

  Giulio Mercati  (Itaalia), orel

  ***

  Sissepääs annetusega 10.- eurot Pärnu Eliisabeti kiriku remondi heaks.

  Festival toimub Pärnu Linnavalitsuse, Eesti Kultuurkapitali Helikunsti, Pärnumaa Ekspertgrupi ja Häädemeeste Vallavalitsuse toetusega.

  Festivali kunstiline juht on Ines Maidre.

   

                             

  Loe edasi...
 • HOWLING SKY / Dr. Muul

  25/08/2017 22:00 Kultuuriklubi Tempel, Meelelahutus/klubi

  16+

  Uksed kell 22.00 

  Loe edasi...

Liitu uudiskirjaga

Täname liitumast!

Broneeri majutus