Kestvad sündmused

 • Berta Vilms'i graafilised joonistused

  08/01/2018 - 31/12/2018 Kohvik Mahedik, Näitus

  Kohvikus Mahedik on avatud näitus Berta Vilms'i graafiliste joonistustega.

  Loe edasi...
 • LOODUSE MANDALAD. Ülo Josingu fotonäitus

  02/02/2018 - 31/08/2018 Pärnu Külastuskeskuse galerii, Näitus

  2. veebruar – 31. august 2018 
  Pärnu Külastuskeskuse galeriis 

  Looduse mandalad 

  Ülo Josingu fotonäitus

  Ülo Josingu (sün­dinud 1952. aas­tal) fotohuvi tär­kas vara­ses noo­ruses – esi­me­sed kat­se­tu­sed tegi ta 5. klassi õpilasena. Ta on Eesti Fotokunstiühingu asu­ta­ja­liige (1987), Tallinna fotoklubi liige (1976), loo­min­gu­lise ühen­duse Fotoring liige, koos­ta­nud näi­tuse "Anna mulle või­ma­lus" puue­tega las­test, osa­le­nud lisaks veel pal­ju­del foto­näi­tus­tel ja -kon­kurs­si­del.

  Üle vee­rand sajandi töö­tab Ülo Josing Eesti Televisioonis (ERR) fotopro­fes­sio­naa­lina, pil­dis­ta­nud selle aja jook­sul kõik­või­ma­likke sünd­musi, ini­mesi ja objekte – Eurovisioonist klaa­si­kunsti ja toa­lil­le­deni. Koos Toomas Kaasikuga on ta koos­ta­nud foto­al­bumi Eesti Muinsuskaitseseltsi tege­vu­sest (2003).

  Illustreerinud roh­kelt albu­meid sh „Eesti klaas 60“ ja „Eesti klaas 70“, „Õnne hääl“, „Tarbekunsti muu­seum“ jne. 

  Loe edasi...
 • Elu Rannaniidul

  10/05/2018 - 27/08/2018 Pernova Loodusmaja, Näitus

  Rannaniit on mereäärne madal rohumaa, mis kõrgvee aegu võib jääda vee alla. Loodusmaja ajutine näitus tutvustab elukeskkonda rannaniidul ning sealseid asukaid. Põhitähelepanu on pööratud lindudele, kes vajavad elupaigaks just madalmurust rannaniitu ning seal kasvavale taimestikule. Näituse raames tutvuvad inimesed linnuliikide, lindude ehituse ning linnupesade ja munadega, lisaks rannaniidul kasvavate tähtsamate taimede ning elavate putukaliikidega.  

  Näitus on Loodusmaja külastajapileti ostnule tasuta.  

  Pernova Loodusmaja on  avatud T-R kell 10.00-18.00; L kell 10.00-16.00.

  www.facebook.com/Loodusmaja/videos/2081962715152475/   

  Loe edasi...
 • PEENED JOONED. Marko Toomasti näitus

  15/05/2018 - 16/07/2018 Endla teatri Küüni koridor, Näitus

  15. maist kuni 16. juulini on Küüni koridorides avatud Marko Toomasti näitus „Peened jooned“.

  Marko Toomast on Pärnu juurtega fotokunstnik, kes pöördus pärast aastatepikkust resideerimist Rootsis oma kodulinna tagasi. Rootsis töötas ta vabakutselise fotograafina ajakirjale QX ning tegutses skandaalse fotokunstniku Elisabeth Ohlson-Wallini stuudios. Tal on olnud 21 näitust Eestis, Leedus, Soomes ja Rootsis. Praegu õpib Marko Gamleby fotograafia koolis kujutavat fotograafiat.

  „Peened jooned“, mille algmaterjaliks on foto, on pigem eksperimenteerimine tehnoloogiaga kui loo jutustamine või hetke tabamine. Siiski toimivad Marko peened jooned kui kultuurikoodid ja oma lugu on ka nendesse peidetud. Kui varasemalt on Marko näidanud oma tumedamat poolt ning pildikeel on valdavalt must-valge olnud, siis seekord on tegemist värvi kui teemaga. „Värv on rõõm ja laske ennast sellest kaasa haarata!“ ütleb Marko ise oma tööde kohta.

  Loe edasi...
 • Ajaloolised relvad ja raudrüüd

  15/05/2018 - 15/08/2018 Punane torn, Näitus

  15. mai – 15. august 2018 Punane torn (Hommiku 11, Pärnu)

  Ajaloolised relvad ja raudrüüd

  Näitus

  Ajaloolises Punases tornis ootab alates 15. maist kuni augusti keskpaigani ajaloolisi relvi ja raudrüüsid tutvustav näitus. Avatud iga päev kell 11–18.

  Pilet 7.-/5.- 

  www.facebook.com/kingsandguards

   

  Loe edasi...
 • Pärnu Kunstisuvi 2018: ALICE IMEDEMAAL

  02/06/2018 - 17/07/2018 Pärnu Linnagalerii, Näitus

  2. juuni – 14. juuli 2018 
  Pärnu Linnagalerii Raekoda, Uus tn 4, Pärnu
  Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja, Nikolai 27, Pärnu

  ALICE IMEDEMAAL 

  Pärnu Kunstisuvi 2018 

  Pärnu Kunstisuvi avaneb vaatajatele sel aastal juba 17. korda, tuues Pärnusse suveks Eesti kunsti koorekihi.

  Paralleelmaailmade ilmutused läbi loomeinimeste nägemuse on mind huvitanud juba mõnda aega. Käesolevas elus oleme läbi ühisteadvuse
  saanud juba niipalju arukaks, et me ei eita eriilmelisi paralleelmaailmu. Need eksisteerivad siinsamas meie kõrval, käega katsutavas kauguses,
  neist luuakse filme, kirjutatakse raamatuid, neid jäädvustatakse ja luuakse visuaalsesse kunsti.
  Kuraator: Eveli Varik

  Paralleelmaailmad on tihedalt seotud inimese mitmiktaju (sõna Valdur Mikitalt) erilise olemasoluga. Mõstagi kui me suudame selles ühiskonnas oma erilisuse säilitada. Tundub, et loomeinimeste seas on eelduseks mitmiktaju olemasolu ilma, et me seda kuidagi nimetada püüaksimegi. Me lihtsalt oleme ja loome, siseneme meile nii tuttavlikku ruumi ja olekusse mis on palju olulisem maailm, kui see milles elame päriselt. "Päris maailmas" on palju piiranguid millest tuleb kinni pidada, et eksisteerimine oleks võimalik. Paralleelmaailmas viibimine on möödapääsmatu ja seal saab toimetada omatahtsi, peegeldades tihti seda mis või kes me tegelikult oleme või kes me oleme olnud ja mida me mäletame nii, et selle peale mõtlema ei peagi. Laseme selle endas siis kõik voogama ja voolama. Astume endast välja, vaatame ringi, avastame end kusagilt mujalt ja loome sellest.

  Kunstisuvi loodab luua omanäolise müsteeriumi mitmete kunstnike paralleelmaailmadest.

  OSALEJAD: Jüri Mildeberg, Ines Erlemann, Ilmar Kruusamäe, Üllar Varik, Tõnis Laanemaa, Kaija Kesa, Alar Raudoja, Maret Olvet, Lev Vassiljev, Kadi Kübarsepp, Ahti Seppet, Mattias Sonnenberg, Mall Nukke, Regina-Mareta Soonsein, Regina Lukk- Toompere, Aime Kuulbusch, Maria Kristiina Ulas, Pille Ernesaks, Albert Gulk, Kristi Leppik, Reti Saks, Tiiu Pallo–Vaik, Mara Ljutjuk, Tiiu Kirsipuu, Viivi Aavik, Kalli Kalde, Andro Kööp, Mihkel Vorsman, Ehalill Halliste, Riina Uisk, Ülle Laasma, Vello Lillemets, Urve Küttner, Karl-Kristjan Nagel, Mari Roosvalt, Eduard Zentsik, Priit Kõiv, Tuulikki Tolli, Raivo Kelomees, Stina Murakas, Tarmo Puudist, Katarina Meister, Lylian Meister, Hille Palm.

  Olete oodatud näituste avamisele laupäeval, 2. juunil kell 16 Pärnu Linnagaleriis, Raekoda (Uus 4) ja kell 17 "Kella viie teele" Pärnu Kunstnike Majas (Nikolai 27).

  www.linnagalerii.ee

  Loe edasi...
 • Minu sini-must-valge elu. Fotonäitus

  04/06/2018 - 30/06/2018 Pärnu Keskraamatukogu, Näitus

  30. juunini saab Pärnu Keskraamatukogu trepigaleriis vaadata fotonäitust "Minu sini-must-valge elu". Näitusel on väljas Pärnu Noorte Vabaajakeskuse korraldatud fotokonkuris parimad tööd.

  Fotokonkurss "Minu sini-must-valge elu" kestis 18.01-12.02.2017. Projektist olid osa võtma oodatud kõik Pärnu linna ja maakonna noored.

  Fototöid sai esitada kahes kategoorias:
  1. Töötlemata foto Eesti trikoloorsetest värvilahendustest.
  2. Eesti trikoloorsetesse värvidesse töödeldud foto.

  Kvalifitseerunud tööd saadeti anonüümselt hindamisele žüriisse, kuhu kuulusid fotograaf Sigrid Absalon, fotokunstnik Andres Adamson ja hobifotograaf Igor Danilenko.

  23. veebruaril 2017 avati Pärnu Noorte Vabaajakeskuses Eesti Vabariigi 99. aastapäeva puhul pidulikult fotonäitus "Minu sini-must-valge elu". Näitusel tehti teatavaks võidutööd ja anti üle auhinnad. Töötlemata fotode kategoorias osutus võitjaks Otto Mättas. Töödeldud fotode kategoorias Gregor Rähk.

  Fotonäitus on digi-galeriina leitav Pärnu Noorte Vabaajakeskuse kodulehelt ja FB lehelt.

  Loe edasi...
 • Liis Koger maalinäitus

  04/06/2018 - 31/08/2018 Kohvik Mahedik, Näitus

  Uuenduskuuri läbi teinud kohvikus Mahedik ootab külastajaid uus maalide näitus, kunstnikuks on seekord Liis Koger

  Liis Koger (s. 1989 Pärnus) on maalikunstnik ja poeet, kes elab ja tegutseb Tallinnas. Koger lõpetas Tartu Ülikooli maalieriala 2013. a ning tegutseb vabakutselise kunstnikuna rahvusvaheliselt. Liisi maale võib näha Riigikogu ja Matemaatilise Statistika Instituudis. Tema tööd on osalenud mitmetel rahvusvahelistel oksjonitel ja heategevusüritustel.

  Loe edasi...
 • Rahvusvaheline aktinäitus MEES JA NAINE

  04/06/2018 - 02/09/2018 Uue Kunsti Muuseum, Muu

  4. juuni – 2. september 2018 Uue Kunsti Muuseumis

  Mees ja naine 

  XXV rahvusvaheline aktinäitus

  Südasuvine aktinäitus Pärnus hoiab traditsiooniliselt fookuses inimkeha ja hinge ilu ning harmooniat. Igal suvel on väljapanekul olnud oma alateema. Olgu selleks siis ootused, unistused, tulnukad või meid kõiki ühendav meri, püüab aktinäitus tabada erinevaid alatoone mehe ja naise suhetes, mis annavad põhjust huvitavateks kunstilisteks lahendusteks.

  Mees ja Naine toimub juba 25-ndat korda ja langeb kokku Soome, Leedu, Eesti, Poola ja Läti vabariikide neli korda suurema sünnipäevaga. Meie riigid on meist vanemad, aga alasti ja avali inimene lõuendil, marmoris, fotol, videos tahab olla ikka nooruslik ja vooruslik. Kuna tegu on juubelinäitusega, siis eksponeerime ka 25 aasta jooksul väljapanekul Mees ja Naine esinenud kunstnikelt UKM-ile annetatud teoseid.

  2018. aasta suvel esitame teoseid alljärgnevatelt autoritelt:
  Elina Brotherus (Soome)
  Viggo Wallensköld (Soome)
  Vilmantas Marcinkevicius (Leedu)
  Romualdas Požerskis (Leedu)
  Anda Magone (Läti)
  Malgorzata Chodakowska (Poola / Saksamaa)
  William Farges (Prantsusmaa)
  Peter Diem (Holland)
  Jüri Arrak, Jaan Toomik, Johanna Mudist, Vano Allsalu ,Terje Talts, Enn Tegova (Eesti) jt.

  Näitust toetavad: Pärnu linn, Kultuurkapital, Prantsuse Instituut Eestis, Tallink. 

  www.mona.ee  

   

   

   

   

  Loe edasi...
 • Minu õpetajad. Liidia Vessmanni fotonäitus

  05/06/2018 - 30/06/2018 Pärnu Keskraamatukogu, Näitus

  Fotode autor tutvustab end nii:

  Mina olen Udu, 14. aastane tüdruk. Ma armastan fotograafiat, kunsti, teatrit. Kõik minu huvid põimuvad ühtseks tervikuks fotolavastustes, mida korraldan oma sõpruskonnas.

  Selle näituse fotod erinevad minu tavapärastest fotodest, sest on pigem dokumenteerivad, tõsielulised, pildikesed väikestest hetkedest koos minu õpetajatega. Minu elus on palju õpetajaid. Esimesteks õpetajateks on minu vanemad, varsti aga lisandusid neile paljud teised, esialgu täiesti võõrad inimesed, kes aga peagi said mulle kodusteks, lähedasteks. Iga õpetaja jätab minusse jälje. Dalai-Laama on öelnud :"Jaga oma teadmisi. See on võimalus surematuse saavutamiseks." Otsustasin portretreerida oma õpetajaid, nii neid, kes mind praegu igapäevaselt saadavad, kui neid kes mind varasemalt õpetanud on – lasteaias, koolis, huvikoolides.

  Instagram: @uduvihmasadu

  Loe edasi...
 • Paul Keres - malesuurmeister Pärnust. Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi näitus

  05/06/2018 - 30/06/2018 Pärnu Keskraamatukogu, Näitus

  30. juunini saab Pärnu Keskraamatukogu I korruse galeriis vaadata Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi koostatud näitust "Paul Keres - malesuurmeister Pärnust".

  2016. aasta jaanuaris möödus 100 aastat maailma male suurkuju ning Eesti XX sajandi sportlaseks valitud suurmeister Paul Kerese sünnist. Aastakümnete jooksul korduvalt malemaailmameistritiitlile väga lähedale jõudnud, kuid sellest ikka ilma jäänud malelegend on end malelukku põlistanudki kui «igavene teine». Tunnustades meie rahvusliku suurkuju püüdlusi malelaual ja selle kõrval nimetas Rahvusvaheline Maleföderatsioon (FIDE) 2016. aasta rahvusvaheliseks Paul Kerese aastaks.

  Näitusel on väljas Keresele kuulunud isiklikud esemed - tennisereket, malekell jms. Samuti saab näha malemeistri olulisemaid auhindu ja Kerese koostatud raamatuid. Samuti on pärnakatele näha põnev valik fotosid Paul Keresest. Fotovaliku juures oli suureks abiks Rene Kirspuu Tallinna Portreegaleriist.

  Varem on näitus olnud Tallinnas ja Tartus.


  Loe edasi...
 • Korruptsiooni mitu nägu

  07/06/2018 - 31/07/2018 Pärnu Keskraamatukogu, Näitus

  Eelmisel aastal algatas keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo projekti, sooviga leida õpilaste abiga korruptsiooni iseloomustavad näod ning tuua esile noorte nägemus ebaaususest. 

  Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juhi Mati Ombleri sõnul korruptsioon õõnestab inimeste turvatunnet ja riigi julgeolekut. „Igaüks peaks mõistma ausa käitumise väärtust. Ebaaus tegevus ei jää märkamata ja on oluline seda taunida,“ sõnas Ombler.  

  Ombleri sõnul saavad korruptsiooni vähendamisele kaasa aidata asutuste ja ettevõtete juhid. „Hea eeskuju ei seisne ainult tulemuste täitmises, vaid ka selles, kuidas tulemusteni jõutakse ja milliseid põhimõtteid kasutades. Tänu Tartu Kunstikooli õpilastele oleme andnud korruptsioonile näo. Loodame, et loodud visuaalid aitavad inimestel paremini mõista korruptsiooni olemust ning hoiduda ebaausale teele minemast,“ ütles Ombler. 

  Tartu Kunstikooli direktori Kadi Kreisi sõnul oli korruptsioonivastase kampaania tõsine väljakutse. „Tegemist oli hea ülesandega, kus pidime suutma visualiseerida lihtsalt ja selgelt nõnda keerulist nähtust nagu seda on korruptsioon,“ sõnas Kreis. 

  Rändnäituse kujunduslik pool näitab, mis on kujundaja-disaineri töö visioon. „Kunstikooli õpilane teeb asju nähtavaks, arusaadavaks ning selgeks.

  Meeskonnatööna kujundasime infokandjate komplekti ja tegime fotoseerida, mis jutustas korruptsiooni lugu ja andis edasi meeleolu,“ lisas Kreis. 

  Rahvusvaheline korruptsioonivastane päev on 9. detsembril.

  Loe edasi...
 • Näitus MADE IN PÄRNUMAA

  13/06/2018 - 07/10/2018 Pärnu Muuseum, Näitus

  Alates 13. juunist kuni 7. oktoobrini on Pärnu Muuseumi ajutiste näituste saalis avatud Pärnumaa muuseumide koostöö tulemusena valminud näitus „Made in Pärnumaa“.

  See  on ood Pärnumaale ja piirkonna loole, käsitledes olulisi ajaloo- ja kultuurisündmusi, suurkujusid, leiutajaid, esemeid ja ütlusi. Külastajani jõuab kõik, mis ainulaadne, oluline, eriline ja mis kõige tähtsam, pärit just siit Pärnumaalt. Välja on toodud ligi 100 kõige olulisemat eset,tegu, teenust, sündmust, teost, mis on eripärased ja olulised meie kodukohale ning omavad siiani tähenduslikku rolli Eesti rahva seas ja ajaloos. Kontseptsioon rõhutab muuhulgas Pärnu kui Eesti Vabariigi sünnilinna staatust ja olulisust Vabadussõja võidus ning silmapaistvate pärnumaalaste rolli ja panust Eesti riigi ja kultuuriloomes.

  Ühtlasi on see koostöö omamoodi tähis märkimaks eelmisel aastal toimunud muudatust, mil Pärnumaast sai veel suurem piirkond, koguni 5419 km² suurune (jätkuvalt suurim maakond Eestis), kuhu nüüd kuulub seitse kohalikku omavalitsust: Häädemeeste, Kihnu, Lääneranna, Põhja-Pärnumaa, Saarde ja Tori vald ning Pärnu linn.

  Projekti meeskonda kuulusid Audru, Häädemeeste, Kihnu, Sindi, Tori ja Pärnu muuseum. 

  Loe edasi...
 • Fotonäitus: Eesti-Läti-Leedu 100

  18/06/2018 - 20/07/2018 Pärnu Keskraamatukogu, Näitus

  Raamatukogu perioodikagaleriis on üleval fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100". Näitusel saab vaadata Pärnu, Jelgava ja Šiauliai fotokunstnike töid.

  Avatud kuni 20. juulini 2018. 


  Loe edasi...
 • Ma pole külaline, ma elan siin

  19/06/2018 - 31/08/2018 Pernova Loodusmaja, Näitus

  Tartu Loodusmaja mänguline näitus kutsub märkama elusolendeid, keda me alati tähele ei pane, ning hoolima linnas elavatest taimedest ja loomadest.

  Väljapanek tutvustab inimese looduslikke naabreid linnas ning pakub mõtlemisainet elukeskkonna ja kodu väärtustest. Millise elukeskkonna me oleme loonud nii endale kui ka taimedele ja loomadele?

  Näitus on valminud loodus- ja loomeinimeste koostöös. Hea elukeskkonna toimimise jaoks on vaja arvestada üksteise vajadustega. Meil on vaja mõista looduse väärtust linnakeskkonnas.

  Kui linnas on loodust, siis on ka inimesel seal mõnusam elada, sest inimene on osa loodusest - isegi siis, kui me seda unustama kipume.

  Näitus on majapileti ostnule tasuta. 

  Pernova Loodusmaja on  avatud T-R kell 10.00-18.00; L kell 10.00-16.00. 

  Loe edasi...

Nädala tähtsündmused

 • Aloha Surfikeskuse tegevused

  01/06/2018 - 20/09/2018 Pärnu linn, Muu

  Nädala programm Aloha Surfikeskuses
  1. juuni – 20. september 2018

  Oleme avatud iga päev kell 10.00–... päikese kukkumiseni, meie juures saad mõnuleda Café Alohas või kasutada veespordivarustust, mis on jõukohane kõigile!

  Iga päev: 10.00, 13.00, 16.00 Lohesurfi ja purjelaua koolitused

   
  Esmaspäev:
  10.00 Purjelaua isutekitaja
  12.00 SUP matk Audru jõel
  13.00 Lohesurfi isutekitaja – esimesed sammud tõeliseks surfariks saamisel
  16.00 Kayak matk Pärnu muulile                     

  Teisipäev:
  10.00 SUP matk Pärnu muulile
  13.00 Lohesurfi isutekitaja – esimesed sammud tõeliseks surfariks saamisel
  16.00 Fatbike tuur ranna düünidel
  19.00 Kayak matk Pärnu muulile

  Kolmapäev:
  10.00 Purjelaua isutekitaja
  11.00 SUP matk Audru jõel
  16.00 Kayak matk Pärnu muulile
  19.00 BBQ õhtu – söö palju jaksad!

  Neljapäev:
  10.00 Fatbike tuur ranna düünidel
  16.00 Kayak matk Pärnu muulile
  18.00 Skimlaua töötuba
  19.00 SUP matk Pärnu muulile
  19.00 Pöörane kokteiliõhtu

  Reede:
  10.00 Purjelaua isutekitaja
  18.00 Sinu esimesed sammud surfi poole – jutunurk Aloha tegevuste ja matkade kohta
  19.00 Soodusregistreerimine järgmisteks päevadeks
  19.00 Board Meeting

  Laupäev:
  10.00 Café Aloha ergutab: SUP matk + värskendav smuuti
  11.00 Skimlaua töötuba
  16.00 SUP matk Pärnu muulile
  19.00 Tastes of Aloha

  Pühapäev:
  10.00 Café Aloha pannkoogihommik
  11.00 SUP matk Pärnu muulile
  16.00 Skimlaua töötuba
  19.00 Fatbike tuur ranna düünidel

  PS! Meie poolt väljapakutud ajad ei sobi? Anna teada, millal soovid tulla või tule lihtsalt läbi!

  Matkadele ja õhtustele sündmustele on vajalik eelregistreerimine, tagamaks varustuse või koha saadavus: info@aloha.ee, +372 5694 1133

  Plaaniliste matkade ja töötubade hinnad: Fatbike 49€, SUP 30€, Kayak 30€, Skim 15€, Purjelaua või lohesurfi isutekitaja 60€.

   

  SUP

  Aerusurf ehk SUP - selles lihtsas vee peal liikumise viisis on midagi maagilist. Erinevalt teistest veespordialadest, mis nõuavad tundide viisi harjutamist, on aerusurf lihtne ja uskumatult lõbus. See sobib nii meestele kui naistele, noortele kui vanadele, peredele, sportlastele ja joogahuvilistele, Pärnu madal ja liivane laht loob suurepärased tingimused kõigile SUP’i sõidu nautimiseks. 

  PURJELAUASÕIT

  Purjelauasõit on kõige põnevam ja kättesaadavam viis, et kogeda purjetamise võlu. Tule omanda purjelauatamise põhiteadmised algkursusel. Pakume ühetunnist algkursust innovaatilise täispuhutava purjega, mis on jõukohane kõigile ning ei eelda füüsilist ettevalmistust. Selleks, et saada aimu selle spordiala tõelisest olemusest, oled oodatud pikemale, kolmetunnisele kursusele.

  LOHESURF

  Lohesurf on sinu jaoks kui otsid veidi adrenaliinirohkemat spordiala. See on üks populaarsemaid ekstreemspordialasid maailmas. Aloha lohesurfi kursused vastavad rahvusvahelistele IKO standarditele. Pakume ühetunnist õppelohega kursust, mis on sobilik kõigile, kes soovivad lohetamisega tutvust teha. Kui oled otsustanud tõeliseks lohesurfariks saada, siis vali põhjalik kursus, mis koosneb kolmest päevast.

  SKIMLAUATAMINE

  Skimlauatamine on lõbus tegevus gruppidele, peredele ja kõigile teistele, kes soovivad proovida midagi uut ja põnevat. Tegemist on veelauaspordiga, kus surfilauaga sõidetakse ja tehakse trikke õhukesel veepadjal. Selle õppimine on üsna lihtne, kuid selleks, et aega säästa ning apsakaid ja kukkumisi vähendada, soovitame kursust. Meie instruktor näitab, kuidas rakendada õiget tehnikat ja sooritada veel liueldes lihtsamaid trikke. 

  KAYAKISÕIT

  Kayakiga sõitmine annab hea võimaluse eemalduda rannakärast ja minna ilma nautima lahe peale. Kayakisõit pakub võimalust nii sportimiseks, piknikuks merel, kalapüügiks, lõbutsemiseks kui lihtsalt päevitamiseks. Kayakis saab turvaliselt istuda mitmekesi, seega sobib tegevus ka pere pisematele.  

  FATBIKE

  Fatbike on paksurehviline maastikuratas, millega saab sõita praktiliselt kõikjal. Fatbike suudab läbi minna paksust veest, liivast, mudast; ronida üles mägedest ja kividest. Fatbike pakub täiesti unikaalse sõidukogemuse ja annab võimaluse avastada kaunist loodust täiesti uuel viisil. Aloha korraldab matkajuhiga sõite Pärnu rannas ja linna ümbruses väikestele ja keskmise suurusega gruppidele. Instruktor selgitab kõike seoses tuuri ja Fatbikega.

  Loe edasi...
 • Endla suvehooaeg

  01/06/2018 - 05/08/2018 Pärnu linn, Teater

  uuslavastus VEDELVORST
  igihaljas komöödia

  Lugu Laisavere kroonuvalla Näsnäruda talu perepoega tabanud õnnest ja sellega seotud sekeldustest. Kõik saab alguse, kui selgub, et ristiisa on vedelvorstist Kustavile suure päranduse jätnud, kuid selle kättesaamiseks peab mees naise võtma ja pisipere hakkama panema. See pole Kustavile aga kuigi meeltmööda plaan ning nii peavad õnne saabumisele teed sillutama hoopiski mehe majakondsed.

  "Vedelvorsti" autor on Hugo Raudsepp, lavastaja Ingomar Vihmar ja kunstnik Illimar Vihmar. Lavastuses mängivad Sander Rebane, Carmen Mikiver, Jaan Rekkor, Sten Karpov, Ireen Kennik, Fatme Helge Leevald ja Lauri Mäesepp.

  Etendused toimuvad 1., 2., 7., 8., 9. ja 14. juunil ning 5. augustil kell 19.00 Endla Suures saalis.

  Piletid müügil Endla kassas, Piletimaailmas ja Piletilevis.


  SUVEHOOAEG TEATRIMAJAS

  JUULI

  N 05.07 [komeedia del nortePulli kirves (Küünis)
  R 06.07 estraadietendus Mehed, meri, maa ja naised (Suures saalis)
  L 07.07 tragikomöödiaMitte praegu, kallis! (Suures saalis)
  R 13.07 elu lugu Itk (Küünis)
  L 14.07ökoloogiline armastuslugu ühes vaatuses Kopsud (Küünis)
  N 19.07romantika/komöödia/draama Surmatants (Küünis)
  R 20.07 romantiline komöödia Tantsutund (Küünis)
  L 21.07romantiline komöödia Peaaegu armastus (Suures saalis)           
  P 22.07 muinasjutt armastusest, sõprusest ja surmast DreamWorks (Suures saalis)
  K 25.07 estraadietendus Mehed, meri, maa ja naised (Suures saalis)
  N 26.07ökoloogiline armastuslugu ühes vaatuses Kopsud (Küünis)
  R 27.07romantiline komöödia Tantsutund (Küünis)
  L 28.07 elu lugu Itk (Küünis)

  AUGUST

  N 02.08südamlik komöödia Kõik naistest (Küünis)
  R 03.08 tragikomöödia Mitte praegu, kallis! (Suures saalis)
  L 04.08 muinasjutt armastusest, sõprusest ja surmast DreamWorks (Suures saalis)
  P 05.08 igihaljas komöödiaVedelvorst (Suures saalis)

   

  SÄÄRANE MULK ehk SADA VAKKA TANGUSOOLA
  õpetlik lustimäng

  Lugu sellest, kuidas Maie tahab mehele minna, aga mitte sellele, kellele isa teda panna tahab. Nagu Koidula teatris ikka, on laval ainult mehed ja nagu eestlastel ikka – suu laulab ja süda muretseb!

  "Säärase mulgi" autor on Lydia Koidula ja lavastaja Kaili Viidas. Lavastuses mängivad Ago Anderson, Feliks Kark, Lauri Mäesepp, Sander Rebane, Meelis Rämmeld, Indrek Taalmaa, Tõnu Oja, tantsijad ja pillimehed.

  Etendused toimuvad 12., 13., 14., 18., 19., 20., 26., 27., 28., 29., 31. juulil ning 1. ja 2. augustil kell 19.00 KoidulaMuuseumi aias (Jannseni tn 3, Pärnu).

  Piletid müügil Endla kassas, Piletimaailmas ja Piletilevis.

  Loe edasi...
 • Juunikuu avatud töötoad Maarja-Magdaleena Gildis

  01/06/2018 - 30/06/2018 Pärnu linn, Käsitöö

  reedeti kell 11–17, laupäeviti kell 11–15 
  Maarja-Magdaleena Gildis, Uus 5
  maarjamagdaleenagild.ee 

  Reede, 1. juuni

  Keraamiline ese. Helle Savikoda.
  Hind 10€, Kestus:  1-2h

  Klaasisulatus. Leili klaasikoda.
  Hind alates 8€, Kestus:  1-2h
  Tiffani kaelaehe, hind alates 5€, kestus: 1h

  Nõelviltimise töötuba. Raina villapildid.
  Hind 7-15€, Kestus:  1-2h


  Laupäev, 2. juuni

  Nõelviltimise töötuba. Raina villapildid.
  Hind 7-15€, Kestus:  1-2h

  Ehete meisterdamine. Ene 7 asja.
  Hind al. 5€, Kestus:  1-2h

  Märk või võtmehoidja. Varakamber/Gildi pood.
  Hind 5-7€, Kestus:  1h

   

  Reede, 8. juuni

  Paberist külmkapimagnet, kaart või märkmik. Karini Paberikoda.
  Hind 8-13€, Kestus:  1,5-2 h

  Nõelviltimise töötuba. Raina villapildid.
  Hind 7-15€, Kestus:  1-2h

  Pronksspiraalpunutis ehk ’Vaseline’. Jane Vaselised.
  Hind 7-15€, Kestus:  1-2h

   

  Laupäev, 9. juuni

  Nõelviltimise töötuba. Raina villapildid.
  Hind 7-15€, Kestus:  1-2h

  Märk või võtmehoidja. Varakamber/Gildi pood.
  Hind 5-7€, Kestus:  1h

  Pronksspiraalpunutis ehk ’Vaseline’. Jane Vaselised.
  Hind 7-15€, Kestus:  1-2h

   

  Reede, 15. juuni

  Paberist külmkapimagnet või märkmik. Karini Paberikoda.
  Hind 8-13€, Kestus:  1,5-2 h

  Klaasisulatus. Leili klaasikoda.
  Hind alates 8€, Kestus:  1-2h
  Tiffani kaelaehe, hind alates 5€, kestus: 1h

  Keraamiline ese. Helle Savikoda.
  Hind 10€, Kestus:  1-2h

   

  Laupäev, 16. juuni

  Märk või võtmehoidja. Varakamber/Gildi pood.
  Hind 5-7€, Kestus:  1h

  Klaasisulatus. Leili klaasikoda.
  Hind alates 8€, Kestus:  1-2h
  Tiffani kaelaehe, hind alates 5€, kestus: 1h

  Keraamiline ese. Helle Savikoda.
  Hind 10€, Kestus:  1-2h


  Reede, 22. juuni

  Klaasisulatus. Leili klaasikoda.
  Hind alates 8€, Kestus:  1-2h
  Tiffani kaelaehe, hind alates 5€, kestus: 1h

  Endla fantaasiaehted.
  Hind 5€, Kestus: 1h

  Keraamiline ese. Helle Savikoda.
  Hind 10€, Kestus:  1-2h

   

  Laupäev, 23. juuni – maja suletud, Võidupüha.

   

  Reede, 29. juuni

  Paberist külmkapimagnet või märkmik. Karini Paberikoda.
  Hind 8-13€, Kestus:  1,5-2 h

  Kangastelgedel linik. Vaibakoda.
  Hind al.15€, Kestus:  1-2h

  Näpunuku meisterdamine. Ene 7 asja.
  Hind al. 5€, Kestus:  1-2h

   

  Laupäev, 30. juuni

  Kangastelgedel linik. Vaibakoda.
  Hind al.15€, Kestus:  1-2h

  Näpunuku meisterdamine. Ene 7 asja.
  Hind al. 5€, Kestus:  1-2h

  Pronksspiraalpunutis ehk ’Vaseline’. Jane Vaselised.
  Hind 7-15€, Kestus:  1-2h

  Loe edasi...
 • Jaanipeod Pärnu linnas ja maakonnas

  22/06/2018 - 23/06/2018 Pärnu linn, Muu

  Reedel, 22. juunil 2018

  kell 18 Pärnu Aianduse ja mesinduse Seltsi õuealal Allika Seltsimaja jaaniõhtu Lõõtsamees Voss. Õnneloos, töötoad, mängud. Facebook

  kell 19 Kinksi külas Kinksi jaanituli Esineb kahemehebänd Kaks Teed. Lastele hobusõit ja mängud. Avatud on puhvet. laanerannavald.ee

  kell 20 Audru pargis Jaanisimman Ansambel Vanad Sõbrad. Rahvatantsurühm Kirmas. DJ Urmas Lass. kultuur.parnu.ee

  kell 20 Raeküla Vanakooli Keskuse hoovis Vanakooli jaaniõhtu Meeleolu loovad erinevad tantsu- ja laulurühmad, tantsumuusikat teeb Boris Leppsoo, Pärnu Y-klubi heategevusloos, erinevad üllatused. Traditsiooniliselt võta lõkke jaoks halupuu kaasa! raekylavanakool.ee

  kell 20 Lindi aasal Lindi jaanituli Süüa saab, tantsida saab, külakiigel kiikuda saab, lõket saab – tule kohale! Õhtu panevad kõlama Ülle Kool ja Esta Ruusmann, ette tantsib Anna Raudkatsi Tantsuselts, tantsuks mängib ansambel POSÕ. lindi.ee

  kell 20.45 Varbla Puhkeküla vabaõhulaval Suur jaanipäevatrall Esinevadnaisansambel Midrilind Varblast, rahvatantsuansambel Midli-MadliLihulast, tantsutrupp Just One Dance Pärnust, show-tantsutüdruk KristinSepp Pärnust ning ansambel Poolen Bänd Haapsalust. Kohapeal avatudpuhvet. laanerannavald.ee

  kell 21 Lihula mõisamäel Lihula jaanik Kontserdiga esinevad rahvatantsurühmad Tuurit-Tuurit ja Veerepeal. Tantsuks ansambel Justament ja DJ Karel Üksvärav. laanerannavald.ee

  kell 21 Vatla rahvamaja juures Vatla rahvamaja jaanipidu Mustkunstietendus, esinevad ansambel Rix ja DJ Rego Reitav. laanerannavald.ee

  kell 21 Virtsu pargis Jaanipäev Tantsuks mängib ansambel Seljanka ja plaate keerutab DJ Cozzo. laanerannavald.ee

   

  Laupäeval, 23. juunil 2018 

  kell 10 Lottemaal Jaanipäev Leiutajatekülas Facebook

  kell 18 Fishing Village (Sauga sadam) Kaluriküla jaanipäev Tegevused lastele, jaanimängud, sõidud väikelaevadega, esineb Audru Jõelaevanduse Punt jpm. Facebookvõi fishingvillage.ee 

  kell 18 Valgerannas Valgeranna jaanituli Üles astuvad 2 Quick Start, Shanon, Meie Mees ja Marju Länik. Jaanimänge pisematele ja suurematele viib läbi Venno Loosaar. Köievedu ja sanga rebimine. Jaanilõke! Piletilevi

  kell 19 Nooruse Maja suveaias Pärnu Rahva Jaanituli Tantsuks mängib Arne Järvesaar. Jaanidisco & Retrokuningas Elmu Sadulsepp. Rahvatantsuansambel Kajakas. Õnneloos, muhedaid jaanimänge ja toredaid auhindu. Töötab puhvet. Atraktsioonid. Jaanivankrit veab ÜllarMeriste. Facebookvõi noorusemaja.ee 

  kell 19 C. R. Jakobsoni talumuuseumis Rahvuslik jaanipidu Kurgjal Muusikat teeb ansambel Kella kuue tee. Teeme läbi rahvuslikud jaanipäevakombed. Saab tantsida ja mängida. Avatud on muuseumi kohvik!  kurgja.ee

  kell 18 Pärnu Vallikäär Pärnu linna jaanituli Kogupereüritus. Üle astuvad Patune Pool, Hellad Velled, Nancy, VoldemarKuslap. Jaanipäeva juhivad Ahto Kalda ja Rait Haas. Kohapeal on avatudlasteala, toitlustus ning spetsiaalne müügiala jahutavate kokteilide jakarastavate jookidega. Piletilevi 

  kell 20 Maria talu Jaanipäev Maria talus Jaanipäevapidu tantsu, tralli ja grilliga toimub talu hoovil, kus õhtu sisustab rahvamuusika bänd Konterbant meeleoluka tantsumuusikaga. Facebook   

  kell 20 Ridase vabaõhuplatsil Jaaniõhtu esinejad lastele ja suurtele, batuur ja näomaalingud, ansambel Tip-Top, parimad suvehitid DJ Cozzo-lt. Facebook

  kell 21 Tõstamaa laululava Jaaniõhtu Tõstamaal Ehime peoplatsi taas kaunite küülalühtritega, punume pärga ja PONIMUST. Mõnusat jaanitantsu ja tralli koos ansambliga KENTUKID. Parimat retromuusikat mängib ja õhtut veab VDJ MARTINEERO. Mõnusa jaaniõhtu söök ja jook Kelmar Catering OÜ Lääneranna vallast. tostamaa.ee

  kell 21 Pärnu Jahtklubis Jaanipäeva pidu Jahtklubis Mõnusat tantsumuusikat mängib James Werts World Project. Pane tantsukingad jalga ja võta hea tuju kaasa! Pidu kestab südaööni! Facebookvõi jahtklubi.ee

  Loe edasi...
 • Kihnu Pärimuspäevad

  22/06/2018 - 24/06/2018 Kihnu vald, Folkloor

  Kihnu Pärimuspäevad 22.–24. juuni 2018

  Pärimuspäevadel väärustatakse ja tutvustatakse Kihnu saare omapärast kultuuri ning ajalugu.
  Külalisi ootab kirev kultuuriprogramm kolmel päeval.

  Üles astuvad Kihnu pillilapsed, rahvatantsijad, lauljad. Toimuvad kontserdid, töötoad, näitused, spordivõistlused ja jaaniõhtu simman. Mängude, laulude ja käelise tegevuse kaudu luuakse ettekujutus kihnlaste esivanemate elu-olust ja selgitatakse uskumuste tagamaid.

  Pühapäeval avatakse sadamas pidulikult Kihnu saart läbiv ja olulisemaid vaatamisväärsusi tutvustav ringmarsruut Kihnu Reesuratas (reisuratas). 

  Loe edasi...
 • Maakaitsepäev

  23/06/2018 00:00 Pärnu linn, Muu

  23. juunil 2018 Rüütli platsil

  MAAKAITSEPÄEV

  13.00 Oma tehnikat ja tegemisi tutvustavad Kaitseliidu Pärnumaa malev, Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond, Pärnumaa noorkotkad ja kodutütred, Kaitseväe toetuse väejuhatus, Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveamet.

  15.30 Võidutule jagamine

  15.45 Kaitseliidu Pärnumaa maleva pidulik rivistus ja maakaitsepäeva lõpetamine 

  Loe edasi...
 • Lustlik ja arendav linnalaager SINU SUVE SEIKLUS

  25/06/2018 - 29/06/2018 Raeküla Vanakooli Keskus, Muu

  Lustlik ja arendav linnalaager "Sinu suve seiklus". Rohkem infot  emaili teel noored@raekylavanakool.ee

  www.raekylavanakool.ee

  Loe edasi...
 • XXXII Pärnu Filmifestival

  25/06/2018 - 08/07/2018 Pärnu linn, Film/kino

  25. juuni - 8. juuli 2018 Uue Kunsti Muuseumis

  XXXII Pärnu Filmifestival

  Lennarti Meri ideest 1987. aastal sündinud Pärnu rahvusvaheline dokumentaal- ja antropoloogiafilmide festival on Baltimaade vanim filmipidu, mis 2018. aastal toimub juba 32. korda 25. juunist - 8. juulini.

  Festivali üheks peateemaks on olnud juba esimesest festivalist peale põlisrahvaste ja nende kultuuride ellujäämine. Kuid kavast leiab ka tänapäeva ühiskonda peegeldavaid sotsiaalseid käsitlusi, portreefilme, lugusid inimsuhetest, aga ka kunsti- ja muusikateemalisi filme. Alati on oluline koht lastel ja noortel, kellele korraldatakse õpitube ning näidatakse laste- ja noortefilmide võistlusprogrammi.

  www.mona.ee

   

  Loe edasi...
 • Pärimuskäsitöö disainilaager

  25/06/2018 - 02/07/2018 Pernova Tehnikamaja, Koolitus/kursus

  25. juuni – 2. juuli 2018

  Pärimuskäsitöö disainilaager 

  Päevalaager Pärnu linnas

  Vanus 8-14 aastat, grupi suurus 10 last.

  Käsitöö on kunst, disain, oskused ja tehnoloogia. Pärimuskäsitöö disainilaager seda kõike pakubki. Ehk saab just sellest nädalast inspiratsiooni tulevane käsitööettevõtja või harrastuskäsitööline!

  Osalemine on 20 eurot ja sisaldab kõiki materjale ja töövahendeid, ning suupistet seitsmel laagripäeval.

  Registreerimine ja info email: laager@pernova.ee või mob: +372 5807 0155, Daisi Lorents.

  Projekti toetab Pärnu linn.

  Laagri kava on leitav www.pernova.ee/suvi-2018/parimuskasitoo-disainilaager-25-06-02-07-2018/

   

  Loe edasi...
 • Kultuurilaager (vanusele 10–21 a)

  25/06/2018 - 29/06/2018 Pärnu linn, Muu

  Juba mitmendat suve korraldab Pärnu Noorte Vabaajakeskus suvelaagreid.

  Laagrite eesmärk on sisustada noorte suvine vaba aeg neid arendavalt ja meelelahutuslikult, tõstmaks nende sotsiaalseid oskusi, arendades noorte võtmepädevusi ning integreerides omavahel eesti- ja venekeelt emakeelena kõnelevaid noori.

  Sel suvel toimub neli teemanädalat (kultuurilaager, seikluslaager, loovuslaager, spordilaager) ja üks suur lõpulaager. Noor saab osaleda ühes laagris. Vabade kohtade olemasolul saab noor osaleda maksimaalselt kahes laagris. Lõpulaagris saavad osaleda noored, kes on osalenud mõnes eelnevas teemalaagris. Igasse laagrisse, sh lõpulaagrisse, jagub kohti 40 noorele.

  Täpsem info ja registreerumine 

  Loe edasi...
 • Ammulaskmise Euroopa meistrivõistlused

  27/06/2018 - 02/07/2018 Pärnu linn, Spordisündmus

  27. juuni – 2. juuli 2018

  Ammulaskmise Euroopa meistrivõistlused

  Eesti 100 sünnilinnas Pärnus 

  Meil on suur au korraldada Euroopameistrivõistlused kahe rahvusvahelise ammulaskmise alaliidu kaudu (IAU ja WCSA) , kus loodame, et alustatakse läbirääkimisi kahe alaliidu ühinemiseks. 

  Võistluste avamine ja kultuuriprogramm on osaliselt seotud Pärnu Hansapäevadega. Võistlused toimuvad Rannastaadionil ja metsalaskmine Jõulumäel. Hansapäevade avamise ronkäigule soovime tuua välja erinevate riikide ammulaskjad ja keskaegseid ambe. Võistlused on kõikidele pealtvaatajatele tasuta ja on plaanis Eesti 100 raames esimesele 100-le huvilisele võimaldada võistelda omavahel ammulaskmises.

  ESIALGNE AJAKAVA
  27.06.18 – saabumine, ettevalmistustööd
  28.06.18 - duell laskmine – karikavõistlus (kvalifikatsioonid, indiv. Ja võistkondlikud duellid)
  29.06.18 - ametlik treening, avamine koos Hansapäevadega
  30.06.18 - EM 1.päev IR900
  01.07.18 - EM 2. päev IR900
  02.07.18 - EM finaalid ja bankett
  03.07.18 - 1. metsalaskmise päev Jõulumäel
  04.07.18 - 2. metsalaskmise päev, bankett 05.07.18 - lahkumine

  Soovime tutvustada ammulaskjatele Eesti ja Pärnumaa vaatamisväärsusi ja pakkuda neile meeldejäävat võistluselamust, et nad ka tulevikus tuleks Eestit külastama. Oleme ise osalenud kõikidel EMidel aastast 1991 ja Eesti ammulaskjad on ühe pikema ajalooga amburid. Eestis lasti ambu juba keskajal ja sellest ajast on teada ka spordi kõige vanem siiani säilinud auhind, Mustpeade maja poolt välja antud hõbepapagoi.

  Pärnus peeti ka esimesed Eesti Meistrivõisltused ammulaskmises 19.02.1978, mille võitis Pärnus koolis käinud Einar Tippo, kes oli pikaaegne EALi president ja IAU tehnilise komitee liige. Soovime, et võistlustel saaksid osaleda paljud noored Eesti ammulaskjad ja see tekitaks huvi rohkemates inimestes iidse spordiala vastu.

  crossbowest.eu 

  EV100 

  Loe edasi...
 • IAU Ammulaskmise Euroopa meistrivõistlused

  27/06/2018 - 02/07/2018 Pärnu Rannastaadion, Spordisündmus

  27. juuni – 2. juuli 2018 Pärnu Rannastaadionil

  IAU Ammulaskmise Euroopa meistrivõistlused 

  Ajakava: 
  27.06.18 – saabumine, ettevalmistustööd, võimalik tutvuda erinevate ambudega
  28.06.18 - duell laskmine – karikavõistlus (kvalifikatsioonid, indiv. Ja võistkondlikud duellid)
  29.06.18 - ametlik treening, avamine koos Hansapäevadega
  30.06.18 - EM 1.päev IR900
  01.07.18 - EM 2. päev IR900
  02.07.18 - EM finaalid ja bankett

  crossbowest.eu 

  Loe edasi...
 • Noorte Jalgpallifestival Pärnu Summer Cup

  28/06/2018 - 01/07/2018 Pärnu linn, Spordisündmus

  28. juuni – 1. juuli 2018 Pärnus

  Noorte Jalgpallifestival Pärnu Summer Cup

  Pärnu Summer Cup muutub aasta-aastalt suuremaks, põnevamaks ja olulisemaks rahvusvaheliseks noorteturniiks. Turniiril osaleb üle 100 võistkonna sh noored jalgpallurid Eestist, Soomest, Lätist, Leedust ja teistest riikidest.

  Pärnu Summer Cup avatakse igal aastal suurejoonelise ja pilkupüüdva avarongkäiguga, mille peas liiguvad orkestrid koos tantsutüdrukutega ja järgnevad turniiri osalised, vanemad ja teised toetajad. Võistkonnad ehivad end oma klubi värvides lippude, bännerite jm atribuutikaga. See on meeldejääv nii mängijatele kui ka linnarahvale.

  www.summercup.org 

  Loe edasi...
 • Badoom Tss 2018 - Estonian Tsirkuse Convention

  28/06/2018 - 01/07/2018 Pärnu linn, Muu

  28. juuni kuni 1. juuli 2018 Tori Põhikoolis 

  Badoom Tss 2018 - Estonian Tsirkuse Convention 

  Rahvusvahelised artistid, tule- ja tsirkuseetendused, töötoad, kurikatega žongleerimise võistlused ning võimas Gala show!

  Mis toimuma hakkab? Tegemist etendustega, mis toimuvad Badoom Tss festivali raames, igaüks on teretulnud tsirkusemaailmaga tutvuma!
   

  Avalikud etendused:

  neljapäeval, 28. juunil
  20.00 Paraad
  21.00 TuleJämm

  reedel, 29. juunil
  19.30 Gala show erikülalistega
  21.00 Open Stage Vabalava Show
  22.00 TuleJämm

  laupäeval, 30. juunil
  19.30 Gala show erikülalistega
  21.00 Fight Night
  22.00 Tulejämm

  Värviline paraad festivali avamiseks! Tule ka ja saa osa lõbusast jalutusest tsirkuse moodi!

  Avalik Gala Show
  Üles astuvad kohalikud ja rahvusvahelised tsirkuse superstaarid! Õhtut juhib Dan le Man!
  Keel: eesti + inglise + füüsiline
  Kestvus: 50 min

  Eesti Tsirkuse Convention Open Stage
  Eesti Tsirkuse Convention toob kokku suure hulga erineva tausta ja oskustega inimesi. See loominguline energia on plahvatuslik! Etendused on avatud kõigile, kes vaid soovivad esineda, seetagab pööraselt dünaamilise kava. Etenduste programm on alati erinev ja aegumatu õhtujuht Dan le Man (AUS) garanteerib selle, et õhtu kulgeb sujuvalt.
  Keel: eesti + inglise + füüsiline
  Kestvus: 50 min

  Fight Night
  Rahvusvaheline kolme kurikaga žongleerimise võistlus, väga meelelahutuslik spordiala.
  Üks lihtne reegel: viimane žongleerija on võitja!

  Mixed Tuleetendus
  Sellest võtavad osa professionaalsed ja paljutõotavad tuleesinejad, kes töötavad Konventsiooni vältel koos, et luua koreograafia ja tuleetendus, mida avaneb võimalus näha vaid Badoom Tss´l.
  Keel: füüsiline
  Kestvus: 30 min

  Juhul kui tahad kogu festivalist ja töötubadest osa võtta, siis sooduspiletid saadaval kuni 31. maini!

  www.opentsirkusstage.eu 

   

  Loe edasi...
 • Kabli Päikeseloojangu Festival 2018

  29/06/2018 - 05/08/2018 Häädemeeste vald, Kontsert

  Suve südames toimuv mitmenädalane festival meelitabKablisse puhkust veetma Eesti parima muusikavaliku, põnevate kohtumiste,lummava päikeseloojangu ja mõnusa atmosfääriga. Pea igasse suvepäev jätkub Kabli kandis kontserte džässist folgini, õdusaid salongiõhtuid, kirjandus- ja filmisündmusi, ekskursioone jpm. Festivalipaikadeks on kõige kaunimad kohad siinsel päikeseloojangu rannikul Läti piiri ääres.

  Suvel puhkame Kablis!

  Loe edasi...
 • Pärnu Hansapäevad

  29/06/2018 - 01/07/2018 Pärnu linn, Muu

  29. juuni – 1. juuli 2018 Pärnu Vallikääru aasal ja Munamäe ümbruses

  Pärnu Hansapäevad

  Keskaja ja pärandkultuuri festival

  Ajalugu jutustab meie lugu ajas. Hansapäevad vaatavad ajas tagasi. Lähme juurte juurde. Lähme kividesse talletunud tarkuse juurde.

  Hansapäevadel ootab külastajaid rikkalik kontserdiprogramm, kolmel päeval, viiel laval trubaduurid meilt ja mujalt, keskaja kombed ja tavad, linnud ja loomad, rüütli-, ammu- ja vibuturniirid, keskaja turg, käsitöömeistrite laat, lasteküla ja atraktsioonid, erinevad õpitoad nii lastele kui täiskasvanutele.
   
  2018. aastal tutvustame küla tegemisi-toimetamisi ja esivanemate oskusi ning tarkusi.
  Tahame näidata Eesti küla oma eheduses ja ilus

  hansa.parnu.ee

  Loe edasi...

Nädala sündmused

 • Pärnu linnaekskursioon soome keeles

  22/06/2018 15:00 algusega Pärnu Külastuskeskuse eest, Muu

  1. juunist kuni 31. augustini 2018

  Pärnu tasuta linnaekskursioon soome keeles

  REEDETI kell 15 algusega Pärnu Külastuskeskusest (Uus 4)

  Ligitund aega kestva jalutuskäigu ajal tutvustavad akrediteeritud giididlinna ajalugu, arhitektuuripärleid ning põnevaid sündmusi linna arengustning ajaloost.

  Ekskursioonid toimuvad:
  esmaspäeviti kell 15.00 vene keeles
  reedeti kell 15.00 soome keeles
  laupäeviti kell 15.00 inglise ja eesti keeles

  Ringkäikude algus on Pärnu Külastuskeskusest (Uus tn 4, Pärnu) ja need on osalejatele TASUTA.

  http://www.visitparnu.com/

  ***

  Küsi ka temaatilisi jalutuskäike Pärnu Giidide Ühingult, vt Facebook

  Loe edasi...
 • Allika Seltsimaja jaaniõhtu

  22/06/2018 18:00 Pärnu Aianduse ja mesinduse Seltsi õueala, Muu

  22. juunil 2018 kell 18 Pärnu Aianduse ja mesinduse Seltsi õuealal (Allika 2a)

  Allika Seltsimaja jaaniõhtu

  Lõõtsamees Voss

  Õnneloos, töötoad, mängud

  Sissepääs 3.-, lastele TASUTA 

  Facebook

  Loe edasi...
 • Jaanisimman

  22/06/2018 20:00 Audru park, Muu

  22. juunil 2018 kell 20.00 Audru pargis

  Jaanisimman

  Ansambel Vanad Sõbrad. Rahvatantsurühm Kirmas. DJ Urmas Lass.

  Pilet 5.- / pensionäridele, noortele 8-15 a k.a 2.- 

  Loe edasi...
 • Lindi jaanituli 2018

  22/06/2018 20:00 Lindi aas, Folkloor

  Lindi Jaanituli, 22. juuni 2018 kell 20.00 Lindi aasal

  Süüa saab, tantsida saab, külakiigel kiikuda saab, lõket saab – tule kohale!

  Õhtu panevad kõlama Ülle Kool ja Esta Ruusmann, ette tantsib Anna Raudkatsi Tantsuselts, tantsuks mängib ansambel POSÕ.

  Pilet 7.-, pisematele 2.-

  Loe edasi...
 • XVI Pärnu Rahvusvaheline Orelifestival

  22/06/2018 20:00 Eliisabeti kirik, Kontsert

  1. juuni – 31. august 2018 igal reedel kell 20.00
  Pärnu Eliisabeti kirikus

  XVI Pärnu Rahvusvaheline Orelifestival

  1918, ANTE et POST 1918, ENNE ja PÄRAST

  Pärnu Orelifestivali kontserdid toimuvad traditsiooniliselt Pärnu Eliisabeti kirikus. Muusikud pakuvad orelisõpradele mitmekesise ja nauditava festivali, mille keskpunktis on kiriku kaks toredat orelit. Esinejate seas on muusikuid Eestist ja külalisi väljaspoolt. Orelimuusika kontserdid toimuvad läbi suve juuni algusest kuni augusti lõpuni reede õhtuti kell kaheksa. Festivali kunstiline juht on Ines Maidre. 

  01.06 Avakontsert KOLBE OREL 90
  Aaro Tetsmann, orel
  Pärnu Kammerkoor Annely Kuninga juhatusel

  08.06 NORDIC JOURNEY
  James Hicks (USA), orel

  15.06 KONTRASTID
  Prof. Andres Uibo, orel 

  22.06 ENNE ja NÜÜD, ÜKSI ja KAHEKESI
  Peeter Sarapuu, fagott
  Kristel Aer, orel 

  29.06 MUSIC & COMPOSERS around 1918
  Pascale van Coppenolle (Šveits)                                                                     

  06.07 BACH,  BRUCH & BERNSTEIN
  Ormar Maidre Aarvik, viiul
  Iris Maidre Aarvik, vioola
  Ines Maidre, orel           

  13.07 LIIVIMAA LAULUD  koostöö SaxFestiga)
  Ivo Lille, saksofon
  Iris Maidre-Aarvik
  Ingmar Simson-Valtin, viiul
  Ines Maidre, orel

  20.07 SÕDA  ja RAHU / WAR and PEACE
  Christian Tarabbia (Itaalia), orel

  27.07 HOMMAGE  TOBIASELE
  Arete Teemets, sopran
  Tuuri Dede, metsosopran
  Ines Maidre, orel

  03.08 MAAILMARAHU LÄBI MUUSIKA
  Kristina Vilotševa, orel
  Ingmar Simson-Valtin, viiul

  10.08 EESTI ORELIVÄRVID
  Elke Unt, orel

  17.08 SOUVENIRS FROM 1918
  Marcel van Westen (Saksamaa), orel

  24.08 EESTI MAASTIKUD
  Alina Sakalouskaya, mandoliin
  Kadri Ploompuu, orel

  31.08 ÄRGAKE! NII VAHID HÜÜDVAD
  Maria Valdmaa, sopran
  Marju Riisikamp, orel

  Festivali toetavad Pärnu Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital ja EELK Pärnu Eliisabeti kogudus 

  Sissepääs annetusega 10 eurot

  www.eliisabet.ee  

  ***

  Lisaks toimub kaks kontserti maakonnas:

  15.07 kell 18 Saarde kirikus KODUMAISED VIISID
  Ingmar-Simson-Valtin, viiul
  Ines Maidre, orel
  Kontsert toimub Kilingi-Nõmme linnapäevade raames.

  04.08 kell 18.00 Häädemeeste kirikus KODUMAISED VIISID´
  Ingmar-Simson-Valtin, viiul
  Ines Maidre, orel

  Loe edasi...
 • Vanakooli jaaniõhtu

  22/06/2018 20:00 Raeküla Vanakooli Keskus, Muu

  22. juunil 2018 kell 20 Lembitu 1 hoovis 

  Vanakooli jaaniõhtu

  Meeleolu loovad erinevad tantsu- ja laulurühmad, tantsumuusikat teeb Boris Leppsoo, Pärnu Y-klubi heategevusloos, erinevad üllatused.

  Traditsiooniliselt võta lõkke jaoks halupuu kaasa!

  Lisainfo www.raekylavanakool.ee  

  Loe edasi...
 • Üks Buss live

  22/06/2018 21:00 Üks Buss, Kontsert

  juunis 

  15.06 Elephants from Neptune
  16.06 The Notes

  22.06 Ol' Mill

  29.06 Mait Seger

  juulis

  6.07 Belka
  7.07 PööLoY GLääNZ

  13.07 Karl-Kristjan Kingi
  14.07 Domino Slim & The Soulfillers

  21.07 Kolumbus Kris
  27.07 Empiree 

  augustis

  3.08 Ikevald Rannap
  4.08 Von Dorpat

  10.08 Wicked Buzz
  11.08 Karl-Kristjan Kingi & Co.

  24.08 The Boondocks
  25.08 Dead Furies 

  On Üks Buss, kus on kõik, mida õnneks vaja - palju häid jooke, maitsvat tänavatoitu, lauajalgpall, lauatennis, LIVE bändid, DJ'd. Tule ja naudi elu!

  Üks Buss
  Hommiku 6, Pärnu 

  Loe edasi...
 • The Boondocks Homecoming Concert Extravaganza

  22/06/2018 22:00 Kultuuriklubi Tempel, Meelelahutus/klubi

  Möödunud on pool aastat sellest kui kodulinna lavalaudadel The Boondocksi viimati nähti. Publik on meie järele nälgimas, selles pole kahtlust. Kapralid Mägar, Kallas ja Kevad on nüüd musklis ja vihased värsked reservväelased, kellel on kindlasti vaja oma mehisust tõestada oma instrumente kasutades.

  Seoses selliste eluliste probleemidega kuulutamegi välja suure Homecoming Concert Extravaganza. Kuuleb vanu laule, kuuleb uusi, kuuleb häid. Edasised detailid veel selgumisel.

  Uksed: 22:00
  Pilet: 5€ (kuni 23:00) / 7€
  *pitseeritud*

  Loe edasi...
 • Elav muusika

  22/06/2018 22:00 Trahter Postipoiss, Elav muusika/Pubi

  Elav muusika trahtris Postipoiss

  JUUNI 2018
  programm õhtul kell 22 

  1.06 Anne Loho
  2.06 Härra Kuu

  8.06 ans. Fookus
  9.06 Ervin Lillepea ja Kruiis

  15.06 Eesti Gun ja Liisa
  16.06 Jüri Homenja

  22.06 ans. Coverbeat

  29.06 Raen Väikene
  30.06 Ly Kättmann

   

   

  Loe edasi...
 • VUNK. DJ Kert Klaus

  22/06/2018 23:00 Sugar Club, Meelelahutus/klubi

  Vunk

  22/06/2018

  Veel enne, kui Jaanipühad saabuvad on Sugaris vunk põhjas ja piirajad maas!

  ● DJ Kert Klaus

  ***************************

  Fb ''Going'' kuni 00.30 tasuta (list suletakse 22.00)
  Klubikaardiga 3.00 eur
  Pilet 7.00 eur

  Oma sünnipäeva nädalal saad koos 10-e kaaslasega Sugarisse tasuta!

  Vanusepiirang: 18+

  Loe edasi...
 • Mirage Dance Party

  22/06/2018 23:59 Mirage Club, Meelelahutus/klubi

  Reede, 22.06.2081 kell 23 Mirage Club

  MIRAGE DANCE PARTY

  Palju head tantsumuusikat ja soodsad joogid!

  DJ Kristo Kiisk
  DJ Erdi Naber

  Pilet 5 eurot. Selle ndäala sünnipäevalaps ja 10 sõpra tasuta!

  Loe edasi...
 • Pärnu Kirbuturg

  23/06/2018 08:00 Decora kõrval, Laat

  5. maist kuni 30. septembrini 2018
  igal laupäeval ja pühapäeval kell 8–15 (v.a 18. ja 19. august)

  KIRBUTURG

  Vali sobiv koht ja hakka müüma. Ette registreerida pole vaja.

  Tule müüma ja ostma! 

  Loe edasi...
 • Pärnu linnaekskursioon eesti ja inglise keeles

  23/06/2018 15:00 algusega Pärnu Külastuskeskusest , Muu

  1. juunist kuni 31. augustini 2018

  Pärnu tasuta linnaekskursioon eesti ja inglise keeles

  LAUPÄEVITI kell 15 algusega Pärnu Külastuskeskusest (Uus 4)

  Ligitund aega kestva jalutuskäigu ajal tutvustavad akrediteeritud giididlinna ajalugu, arhitektuuripärleid ning põnevaid sündmusi linna arengustning ajaloost.

  Ekskursioonid toimuvad:
  esmaspäeviti kell 15.00 vene keeles
  reedeti kell 15.00 soome keeles
  laupäeviti kell 15.00 inglise ja eesti keeles

  Ringkäikude algus on Pärnu Külastuskeskusest (Uus tn 4, Pärnu) ja need on osalejatele TASUTA.

  www.visitparnu.com

  ***

  Küsi ka temaatilisi jalutuskäike Pärnu Giidide Ühingult, vt Facebook

  Loe edasi...
 • Valgeranna Jaanituli 2018

  23/06/2018 18:00 Valgerand, Muu

  Juba neljandat aastat järjest - VALGERANNA JAANITULI, 23. juunil!

  Pärnumaa suurimal jaanitulel astuvad üles rahva lemmikud:
  2QUICK START, SHANON, MEIE MEES ning MARJU LÄNIK!

  Jaanimänge pisematele ja suurematele viib läbi Venno Loosaar. Kõievedu ja sanga rebimine - auhinnad Sakult.
  **SUURIM JAANILÕKE!

  Väravad 18.00
  Piletid müügil Piletilevisja kohapeal!

  Alla 12.a. (k.a.) saavad jaanipeole koos vanematega tasuta!

  Meelespea:
  - Üritusele ei pääse oma söögi ja joogiga
  - Pilet kehtib ühekordselt sisenemisel ning kaotab väljudes kehtivuse
  - Edasi-tagasi liikumiseks on vajalik soetada käepael

  Loe edasi...
 • Pärnu linna jaanituli 2018

  23/06/2018 18:00 Pärnu Vallikäär, Muu

  Laupäeval, 23. juunil 2018 algusega kell 18 Pärnu Vallikäärus

  PÄRNU LINNA JAANITULI 2018

  Jaanipäevapidustused SUVEPEALINNAS. KOGUPEREÜRITUS! VANUSEPIIRANG PUUDUB!

  ÜLES ASTUVAD KODUMAISED MUUSIKAMAASTIKU VAIELDAMATUD TÄHED LÄBI AASTAKÜMNETE!

  ★PATUNE POOL★ 
  ★HELLAD VELLED★  
  ★NANCY★
  ★VOLDEMAR KUSLAP★

  Jaanipäeva juhivad AHTO KALDA & RAIT HAAS

  Kohapeal on avatud:

  ★LASTE ALA
  ★TOITLUSTUS
  ★SPETSIAALNE MÜÜGIALA JAHUTAVATE KOKTEILIDE JA KARASTAVATE JOOKIDEGA

  Kontsertõhtu algab kell 18.00 ning kulmineerub kell 03.00. 

  PILETITE HINNAD:
  Piletilevi eelmüük algab 14. mail kell 8.00 - ESIMESED 1000 PILETIT HINNAGA VAID 6 EUR (saadaval 14.05 - 31.05)
  1. juuni - 23. juuni - 8 EUR*
  Täispilet kohapeal: 10 EUR

  Inva ning inva saatja:
  Piletilevi eelmüük: 14. mai - 23. juuni: 5 EUR*
  Kohapeal: 5 EUR

  *Piletilevi eelmüük lõppeb 23. juunil kell 17.00

  Lapsele vanuses kuni 10 eluaastat (k.a) on sissepääs TASUTA!

  SISSE-VÄLJA KÄIMISEKS TULEB SOETADA 5 EURONE KÄEPAEL!

  Hea tuju kaasa ning kohtume Pärnu linna jaanitulel, 23. juunil!
   

  Loe edasi...
 • Kaluriküla jaanipäev

  23/06/2018 18:00 Fishing Village (Sauga sadam), Muu

  23. juuni 2018 Fishing Village (Sauga sadam)

  Kaluriküla jaanipäev

  Oodatud on nii suured kui väikesed Pärnu linnast ja mujalt. Tegemist one traditsioonilise Eesti jaanipäevaga kus tegevust jagub kõigile.

  algus kell 18.00
  *Sadamakohvik ja forellipüük
  *Avatud lasteala
  *Batuut
  *Sõite korraldavad Sauga Sadama väikelaevad
  *Avatud paadilaenutus
  *Klassikalised jaanimängud
  *Lapsed saavad kaldal kala õngitseda

  kell 20.00
  *Ansambel Audru Jõelaevanduse Punt
  *Suitsukala ja külm õlu

  kell 23.00
  *
  Lõkke süütamine

  Avatud suur sadamakohviku sisehall – seega halba ilma pelgama ei pea.

  Sissepääs: 5.-
  Broneeri enda seltskonnale laud, mis sisaldab suupisteid ning hea asukoha kontserdil.

  Alaealistele, pensionäridele, erivajadustega kliendile ja saatjale sissepääs TASUTA!

  Fishing Village
  Tel 509 7841
  www.fishingvillage.ee
  www.facebook.com/kalurikula

  Loe edasi...
 • Pärnu Rahva Jaanituli

  23/06/2018 19:00 Nooruse Maja, Muu

  23. juunil kell 19-00 Nooruse Maja suveaias

  Pärnu Rahva Jaanituli

  *ans. Arne Järvesaare OMB
  *Jaanidisco & Retrokuningas Elmu Sadulsepp
  *Rahvatantsuansambel Kajakas
  *Õnneloos
  *Muhedaid jaanimänge ja toredaid auhindu
  *Töötab Puhvet
  *Atraktsioonid

  Jaanivankrit veab Üllar Meriste

  Pilet 5€, sooduspilet 3€
  Jaanid ja Jaanikad tasuta!

  SEE ON PIDU KOGU PERELE! 

  www.noorusemaja.ee

  Loe edasi...
 • JAANIPÄEV. James Wertz ja bänd

  23/06/2018 21:00 Pärnu Jahtklubi, Muu

  23. juunil 2018 algusega kell 21 Pärnu Jahtklubis

  Jahtklubi JAANIPÄEV. James Werts World Project

  Ootame Sind Pärnu Jahtklubi jaanipäeva peole. Mõnusat tantsumuusikat mängib James Werts World Project.
  Pane tantsukingad jalga ja võta heatuju kaasa!

  Pidu kestab südaööni ;)

  Kohtumiseni!

  Loe edasi...
 • Jaaniõhtu Tõstamaal

  23/06/2018 21:00 Tõstamaa laululava, Muu

  Laupäeval, 23. juunil 2018 kell 21 Tõstamaa laululaval

  Jaaniõhtu Tõstamaal

  Tuli süüdatakse kell 22.30 

  Ehime peoplatsi taas kaunite küülalühtritega, punume pärga ja PONIMUST. Mõnusat jaanitantsu ja tralli koos ansambliga KENTUKID. Parimat retromuusikat mängib ja õhtut veab VDJ MARTINEERO. Mõnusa jaaniõhtu söök ja jook Kelmar Catering OÜ Lääneranna vallast.

  Sissepääs 2.-, lapsed tasuta 

  Loe edasi...
 • Sugar Free. DJ Tammela

  23/06/2018 23:00 Sugar Club, Meelelahutus/klubi

  Sugar Free

  23/06/2018

  Jaaniööl võtame Sugaris vabalt!

  ● DJ Tammela

  ***************************

  Kuni 01.00 sissepääs tasuta!

  Klubikaardiga 2.50 eur
  Pilet 5.00 eur

  Oma sünnipäeva nädalal saad koos 10-e kaaslasega Sugarisse tasuta!

  Vanusepiirang: 18+

  Loe edasi...
 • Lõbus jaanidisko hommikuni

  23/06/2018 23:59 Mirage Club, Meelelahutus/klubi

  Laupäev, 23.06.2018 kell 23:59 Mirage Club

  LÕBUS JAANIPIDU HOMMIKUNI

  Muusikat valivad:

  DJ KRISTO KIISK
  DJ KRISTJAN MANN
  DJ TARMO TEGOVA
  DJ ERDI NABER

  Pilet 5.-
  VALLIKÄÄRU JAANIPEO PILETIGA TASUTA!

   

  Loe edasi...
 • Pärnu Kirbuturg

  24/06/2018 08:00 Decora kõrval, Laat

  5. maist kuni 30. septembrini 2018
  igal laupäeval ja pühapäeval kell 8–15 (v.a 18. ja 19. august)

  KIRBUTURG

  Vali sobiv koht ja hakka müüma. Ette registreerida pole vaja.

  Tule müüma ja ostma! 

  Loe edasi...
 • Pühapäevane BRUNCH

  24/06/2018 12:00 Villa Ammende, Muu

  ÜKS ÕIGE PÜHAPÄEV EI SAA LÄBI ILMA VILLA AMMENDE BRUNCHITA!

  SUVINE BRUNCH igal pühapäeval kell 12.00-14.00

  Suvel ootame Teid igal pühapäeval Villa Ammendesse brunch-i nautima!

  Brunchil ootavad Teid Villa Ammende köögis hoole ja armastusega valmistatud külmlaud ja valik kuumasid roogasid. Maitsva eine lõpetuseks pakume ahvatlevaid torte ja desserte. Meie peakokk Mihkel Heinmets loob igaks pühapäevaks eraldi menüü – iga kord jagub uusi maitseelamusi, kuid on ka külaliste lemmikroad mida alati pakume Teile.

  Eine kõrvale pakume valikus värskendavaid jooke ning vahuveini La Gioiosa Valdobbia-dene Prosecco Superiore DOCG Spumante Extra.

  Tule ja veeda üks ilus meeldejääv pärastlõuna pere või sõpradega!

  Täiskasvanu 25€
  Eelkooliealine laps TASUTA (0-2 a), 3 – 12 aastane 15€
  Perepilet 75€ (2 täiskasvanut + 2 last)

  Brunchile registreerimine sale@ammende.ee või 447 3888

  Loe edasi...
 • Pärnu linnaekskursioon vene keeles

  25/06/2018 15:00 algusega Pärnu Külastuskeskuse eest, Muu

  1. juunist kuni 31. augustini 2018

  Pärnu tasuta linnaekskursioon vene keeles

  ESMASPÄEVITI kell 15 algusega Pärnu Külastuskeskusest (Uus 4)

  Ligitund aega kestva jalutuskäigu ajal tutvustavad akrediteeritud giididlinna ajalugu, arhitektuuripärleid ning põnevaid sündmusi linna arengustning ajaloost.

  Ekskursioonid toimuvad:
  esmaspäeviti kell 15.00 vene keeles
  reedeti kell 15.00 soome keeles
  laupäeviti kell 15.00 inglise ja eesti keeles

  Ringkäikude algus on Pärnu Külastuskeskusest (Uus tn 4, Pärnu) ja need on osalejatele TASUTA.

  http://www.visitparnu.com/

  ***

  Küsi ka temaatilisi jalutuskäike Pärnu Giidide Ühingult, vt Facebook

  Loe edasi...
 • Lendav Hollandlane 2018. Pärnu Bridžiklubi individuaalturniiride sari

  25/06/2018 18:00 Willy Baar (Riia mnt. 56), Spordisündmus

  Sari koosneb 11-st individuaalturniirist keskmisele tulemusele. Summas läheba arvesse 7 paremat turniiritulemust, karistuspunkte arvestatakse purjetamise skaalas.

  Loe edasi...
 • Pärnu 34. aastajooks

  26/06/2018 17:30 Niidu park, Pärnu rand või Raeküla mets, Spordisündmus

  Pärnu aastajooksude sari on populaarne kogupere liikumisharrastussündmus, mis on inspireeritud idamaade iidsest kalendrist ja kannab tänavu nime Koera-aasta jooks.

  Esmalt toob 16 etapist koosnev ja Pärnus toimuv jooksusari huvilised Niidu parki, kus on kavas 1500 meetri distants. Suve saabudes kolitakse plaažile ning sealt edasi, sügise poole, juba Reiu-Raeküla männikusse. Lisaks etappide parimate väljaselgitamisele peetakse arvestust ka sarja osas. Nii pääsevad osalejad, kes on kaasa teinud vähemalt üheksa etappi, seeriajooksude arvestusse, kus paremus selgitatakse kohapunktide alusel.

  Võistluste kauaaegne kohtunik Priit Neeme arvas, et rohkem kui 30 aasta jooksul on sarjast läbi käinud kümneid tuhandeid inimesi. “Alustasime tegevust 1985. aastal ning keskmiselt on aastas läbi käinud 2000-2500 huvilist. Nii võiks tuletada, et osaluskordi on ajapikku kogunenud rohkem kui 75 tuhat”, arvas Neeme.

  Tutvu sarja juhendiga siin.

  Loe edasi...
 • Väljasõidud Pärnu lahele – Jahiga merele!

  26/06/2018 18:00 Pärnu Jahtklubi, Muu

  Ootame Sind üksi, kallimaga või sõpradega merele purjetama! Tule naudi päikeseloojangut, merekohinat ning panoraamvaadet Pärnu linnale!

  Igal teisipäeval alates 26. juunist alustame väljasõite merele! Väljasõidud toimuvad teisipäeviti kell 18.00. Viimane väljasõidu kuupäev on 28. august 2018.

  Sõit merel kestab 2 tundi.

  Väljasõidu hind on 20 EUR/inimene.
  Osta pilet Pärnu Jahtklubist (Lootsi 6, Pärnu) või meie heade koostööpartnerite juurest Pärnu Keskuse infolauast (Aida 7, Pärnu) ja Pärnu Külastuskeskusest (Uus tn 4, Pärnu)

  Kontakt ja informatsioon: kylalistemaja@jahtklubi.ee, telefon +372 447 1740

  PS! Registreerimine lõpetatakse üks tund enne väljasõitu.
  Juhul, kui väljasõitu ei toimu ostetakse piletid tagasi.

  Loe edasi...
 • SUVESARI 2018 paaristurniiride sari bridžis

  26/06/2018 18:00 Kentuki Kõrts, Spordisündmus

  Suvesari 2018 koosneb kaheteistkümnest baromeeter-paaristurniirist maksimumtulemusele. Arvesse lähevad kõik tulemused. Üldarvestus on individuaalne, kohapunktidega 14-11-9-8-7-6-5-4-3-3-3-... 

  Loe edasi...
 • Palissander kammerkoor Lõuna-Aafrikast

  26/06/2018 19:00 Pärnu Raekoda, Kontsert

  26. juunil 2018 kell 19 Pärnu Raekoja saalis

  Palissander kammerkoor Lõuna-Aafrikast

  Kavas sütitav muusika Aafrikast. 

  Loe edasi...
 • Kellaviietee

  27/06/2018 17:00 Villa Ammende, Muu

  Igal kolmapäeval kell 17.00 Villa Ammendes
  kuni augusti 2018 lõpuni 

  Inglisepärane „Afternoon Tea“ on aegumatu rituaal, milles on britilikku võlu ja veetlust. See on spetsiaalselt valitud aeg, kus nauditakse hetke ja kohalolu, unustades kiired argipäevatoimetused. Teid ootab õdus teesalong hõrkude roogadega - kihilised võisaiad erineva täidisega, sconed, marjakorvikesed, šokolaadikoogikesed, trühvlid, vahuvein, tee.

  Ideaalne võimalus saada osa maitseelamustest ja imetleda kaunist ning unikaalset juugend miljööd.

  Tutvu menüüga

  Hind 35€/in. Kellaviietee nautimiseks palume tellimuse esitada 48 tundi ette sale@ammende.ee või telefonil  +372 447 3888.

  www.ammende.ee  

  Loe edasi...
 • Rahvalikud suvised vabaõhukontserdid

  27/06/2018 18:00 Pärnu Lastepark, Folkloor

  Rahvalikud suvised vabaõhukontserdid Pärnus

  13. juuni kuni 25. juuli 2018

  kolmapäeviti kell 18.00 Pärnu Lastepargis
   

  PROGRAMM

  13.06 RahvatantsuansambelKajakas
  20.06 SeltsKajakas ja Mesilane
  27.06 Vallatud ja Räämakad

  04.07 Kirmas
  11.07 A. Raudkatsinim. selts
  18.07 Kaerja-Jaan ja RTA Kajakas
  25.07 Pärnete, Ülejala ja Tuurit-Tuurit

  Programm võib muutuda

  Loe edasi...
 • BBQ - all you can eat!

  27/06/2018 19:00 Aloha (Ranna pst 9), Muu

  13., 20., 27. juuni 2018 kell 19 Aloha (Ranna pst 9)

  Aloha BBQ – all you can eat!

  Kolmapäev on grillipäev!

  Toiduelamuse saamiseks BRONEERI endale koht: katriin@aloha.ee või räägi osalemissoovist Aloha tiimile rannas. PS! Eelbroneerimine tagab soodushinna 12€!

  Tule pane Aloha grillmeistrid proovile. Õhtusöögi ajaks säti sammud Cafe Aloha õdusasse miljöösse. Valmistame mõnusad salatid, liha on grillil, Söö Palju Jaksad, meie hoolitseme, et toit ei lõpeks!

  Ole ja söö meie juures kaua soovid, BBQ liha ja salativalik piiramatus koguses läheb sulle maksma 15€.
  Superdiil - kõht täis ja kalorid põlema - BBQ ja SUP sõit piiramatult -erandkorras 25€

  Lubame, et õhtusööki saadab hea muusika, terrassi klaaspiirded hoiavad meid külma eest, Lavazza kostitab maitsva kohvi ja soojade pleedidega! Liha kõrvale leiame ka mõnusa pokaali punast veini!

  Võta pere ja sõbrad kaasa ja naudime suveõhtut rannal hea toiduga.

  Loe edasi...
 • Aftersail DJ

  27/06/2018 20:00 Jahtklubi restoran, Muu

  Juunist augustini kell 20.00–22.00

  igal kolmapäeva õhtutul DJ

   

   

  Loe edasi...
 • PÄRNU SUVEMUUSIKA kontserdisari

  27/06/2018 20:00 Ranna Kõlakoda, Kontsert

  27. juuni – 25. juuli 2018 kolmapäeviti kell 20.00
  Ranna Kõlakojas

  PÄRNU SUVEMUUSIKA

  Kolmapäevane vabaõhu kontserdisari

  Suvemuusika kontsertide ajalugu ulatub 1920ndatesse aastatesse. Vahepeal unarusse jäänud sarjale puhus hinge sisse Pärnu kontserdibüroo. Linnarahva ja suvitajate hulgas populaarseks saanud tasuta kontserdid teenisid kontserdibüroole Pärnu linna “Muusika Aastapreemia 2012” austava tiitli.

  Kõlakoja suvemuusika kontsertide puhul peetakse oluliseks kava mitmekesisust ja arvetatakse erinevate põlvkondade muusikamaitsega. Kokku viiele kontserdile on esinema kutsutud mitmed Pärnu ja Pärnumaaga seotud muusikud ja kollektiivid.

  Oluline on, et vihmase või liialt tuulise ilma korral ei jää kontserdid ära, vaid toimuvad Kuursaalis, mis asub Kõlakoja kõrval.

  KAVA 2018

  27. juunil

  Vanad head ajad

  TITOKS. Kristjan Rudanovski (viiul), Jaanis Kill (kitarr), Robert Nõmmann (kontrabass)

  4. juulil

  Barokist popini

  ABJA ACCORDION BAND. Merili Kask (flööt), Kuldar Kask (akordion), Helari Tehver (akordion), Karmen Kask (klahvpillid)

  11. juulil

  La Dolce Vita

  ERKKI OTSMAN & ANSAMBEL. Erkki Otsman (laul), Andranik Kechek (klaver), Joosep Sang (mandoliin, kitarr), Tanel Liiberg (kontrabass)

  18. juulil

  Tuhisedes üle Eestimaa

  MIRTEL & BÄND. Piret Lilleste (I sopran), Merit Hirvoja-Tamm (II sopran), Elerin Karpin (alt), Indrek Oselein (klahvpillid), Tanel Vaikjärv (kitarr), Toomas Aron (kontrabass)

  25. juulil

  Jazziõhtu

  BRIGHT BRASS. Chris Sommer ja Raimond Vendla (trompetid), Mattias Vihmann (metsasarv), Teno Kongi (tromboon), Enri Remmelgas (tuuba)

  www.parnukontsert.ee  

  Loe edasi...
 • Parimad palad vol. 3. Laval Indrek Taalmaa

  28/06/2018 20:00 Kentuki Kõrts, Teater

  Juunis 28.6
  Juulis 4., 8., 16., 30.7
  Augustis 11., 13.8

  Kentuki Kõrsti suvelaval algusega kell 20 

  Selles etenduses puudutame inimlikke nõrkusi, pahesid ning rumalust meie ümber. Seda kõike loomulikult läbi koomika. Etenduses on värvikaid karaktereid ja on palju äratundmisrõõmu elust enesest. Parimaid palu etendustest: "Sinised kilesussid jalas", "Oranžid tropid kõrvas" , "Lollidemaa" , "Teatrikokk" ja mujalt . Etendus on kahes vaatuses ühe vaheajaga. 

  Laval: Indrek Taalmaa

  Koolieelikutele mitte soovitav!

  Kestus koos vaheajaga 2h 

  Pilet Piletimaailmast

  www.kammerteater.ee

   

   

   

  Loe edasi...

Liitu uudiskirjaga

Täname liitumast!

Broneeri majutus