Kestvad sündmused

 • Epp-Maria Kokamägi maalinäitus

  30/03/2017 - 31/08/2017 Villa Ammende, Näitus

  Epp-Maria Kokamäe maalid on helgetes heledates toonides väikese tumepunase aktsendiga. Epp-Maria inglid on seekord sõjakamad kui muidu, haarates lennult ärevust aegadest. Vahel on nad ka nukrad ja nõutud vaadates inimeste hävitatud templeid, mis on iidsetest aegadest meieni kestnud ja nüüd 21. sajandil põrmu ja tolmu haihtunud. Heaks näiteks on maal “Kadunud tempel " kus inimese tung hävitada ilu maksab end kätte. Selleks ongi Epp-Maria missioon luua ilu juurde ja kutsuda üles seda märkama meie ümber lihtsates igapäeva asjades ja toimetustes.

  Näitus on avatud Villa Ammendes iga päev.

  Sissepääs on prii, tulge näitust imetlema ja lõõgastuge hetkeks meie salongikohvikus.

  Loe edasi...
 • Ants Lingi: Kolme Karu Toolid

  02/05/2017 - 30/06/2017 Pärnu Keskraamatukogu, Näitus

  30. juunini saab kogu raamatukogu peal näha Ants Lingi meisterdatud toole.

  Loe edasi...
 • ILUS ILM. Marju Lorentson´i fotonäitus

  15/05/2017 - 01/10/2017 Pärnu Külastuskeskuse galerii, Näitus

  15.05.-01.10.2017 Pärnu Külastuskeskuse galeriis (Uus 4)

  Ilus ilm

  Marju Lorentson´i fotonäitus

  Maailm on täis valgust ja varje, värve ja hääli, tuult ja vaikust ning emotsioone, mis kõik muutub väga kiiresti. Võib-olla on varsti Eestis vaid kaks aastaaega – külm ja tuuline kevad paari sooja päevaga ning seejärel vihmane ja udune sügis paari külma päevaga. Vahel tundub, et mul veab – näen nelja aastaaega ja pildistan, püüan hetke, tunnen rõõmu ja jagan teistega.

  Kui vaataja korraks seisatab ja mõtlema jääb, siis olen midagi edasi andnud, temaga suhelnud ja seda polegi nii vähe meie kiirustavas ja muutuvas maailmas.

  Marju Lorentson

   

  Loe edasi...
 • LÕHNAVAD TUNDED. Ella Žuliene näitus

  23/05/2017 - 30/06/2017 Kuurordigalerii Central, Näitus

  23.05-30.06.2017 on kuurordigaleriis Central (Aia 8, Pärnu, avatud E-R kl 12-18) Ella Žuliene näitus „Lõhnavad tunded“. Näitus-müügil on väljas 4 suuremaformaadilist romantilist tööd akvarell- ja pastelltehnikas.

  Ella Žuliene on sündinud 25. oktoobril 1944 ja on kogu aeg armastanud joonistada. Väiksena mõtles ta välja muinasjutte ja illustreeris ise ka oma lood. Tõeliselt õppis ta joonistama aga Leili Volli kunstiringis.

  Ta omandas Tallinna Kergetööstustehnikumis rõivaste modelleerimise ja konstrueerimise eriala, sinna juurde ka oskuse joonistada inimesi, portreesid, natüürmorte. Samal ajal õppis ta ka Kunstiinstituudi ettevalmistuskursustel.

  Edasi järgnes periood, kus joonistamine jäi tahaplaanile, kuid pere ja sõbrad kandsid tema kavandatud ja õmmeldud riideid.

  Alates 2000. aastast on Ella Žuliene Pärnu Kunstiklubi liige, võtab rõõmuga osa üritustest ja ühisnäitustest. Ta joonistab palju ja nii on ta isikunäitustel alati uued pildid.

  Kunstniku lemmikuteks on pastell ja akvarell. Ta on õpihimuline ja tahab pidevalt edasi areneda, nii võtab ta ka praegu osa täiskasvanute kunstikursustest Pärnu Kunstikoolis.

  Ootame romantilist näitust uudistama!

  Galerii on aadressil Aia 8 Pärnus avatud T-R kl 12-18.

  Loe edasi...
 • XXIV rahvusvahelise aktinäituse MEES, NAINE JA MERI

  04/06/2017 - 03/09/2017 Uue Kunsti Muuseum, Näitus

  4. juuni – 3. september 2017 Uue Kunsti Muuseumis

  MEES, NAINE JA MERI

  XXIV Rahvusvaheline aktinäitus

  Südasuvine aktinäitus Pärnushoiab traditsiooniliselt fookuses inimkeha ja hinge harmooniat.

  Igal suvel on väljapanekul oma alateema. Olgu selleks ootused,unistused, tulnukad või hoopis midagi muud, püüab aktinäitus tabadaerinevaid alatoone mehe ja naise suhetes, mis annavad põhjusthuvitavateks kunstilisteks lahendusteks.

  Seoses Eesti Vabariigi jameie naaberriikide Soome, Läti, Leedu ja Poola läheneva 100-ndaaastapäevaga püüab Uue Kunsti Muuseum suuremat tähelepanu pöörata justLäänemere-maade kunstile. Nii ongi meie XXIV rahvusvahelise aktinäitusepealkirjaks aastal 2017 MEES, NAINE JA MERI.

  Ühendab ju Läänemeriüheksa riigi kunstnikke, kellele oleme kutsunud lisaks külla kunstnikkeIslandilt.
  Eksponeerime nii meie varasematelt suvenäitustelt tuttavate kunstnikeuudisloomingut kui ka senitundmatute autorite teoseid.

  Näitusel osalevad: Benny Rytter, Peter Brandt (Taani), WojciechHoffmann (Poola), Evaldas Jansas, Vilmantas Marcenkevicus (Leedu),Gunars Binde (Läti), Helgi Thorgils Fridjonsson (Island), JaakkoTuomainen, Hannu Riikonen, Hannu Leimo (Soome), Dag Wallin, DashaEsselius (Rootsi), Christine Evers (Saksamaa), Aili Vint, Jüri Arrak,Villu Plink (Eesti) jpt. Meie taevastelt klassikutelt näeb näituselJaan Paavle ning Evald Okase meistriteoseid.

  Näituse kuraator: Mark Soosaar

  http://www.mona.ee/ 

  Loe edasi...
 • Arheoloogilised väljakaevamised Eestis 2016. Posternäitus

  05/06/2017 - 03/07/2017 Pärnu Keskraamatukogu, Näitus

  Tallinna Ülikooli arheoloogia teaduskogus on valminud 2016. aasta arheoloogilisi avastusi kajastav posternäitus “Arheoloogilised välitööd Eestis 2016″. Tegemist on traditsioonilise iga-aastase rändnäitusega, mis liigub 2017. aasta lõpuni mööda Eesti  teadus- ja kultuuriasutusi ning tutvustab laiale avalikkusele kõige värskemaid Eestimaal toimunud arheoloogilisi avastusi ja uurimistulemusi kiviajast kuni uusajani välja.

  Näituse postrid kajastavad uuringuid erinevates Eesti paikades sh Tartumaal Ihastes, Läänemaal Kuresel, Tallinnas, tutvustavad Lääne- Virumaa Kukruse ja Viljandimaa Soomevere hõbeaarete analüüside tulemusi, Paistu kirikuaia esemelist ja osteoloogilist ainest ning pakuvad ülevaadet ka lähiajalugu puudutavatest uuringutest - metsavenna peidikust Saaremaal, jpm.

  Näituse koostasid: Ülle Tamla, Kristi Tasuja ja Irita Kallis, kujundas Katrin-Koch Maasing.  

  Näitus saab Pärnu Keskraamatukogu trepigaleriis vaadata 3. juulini.

  Loe edasi...
 • 3 AINUS. Pärnu Kunstisuvi 2017 näitus

  06/06/2017 - 22/07/2017 Pärnu Linnagalerii, Näitus

  3. juuni – 22. juuli 2017 Pärnu Linnagalerii, Uus 4

  3 AINUS 

  Pärnu Kunstisuvi 2017 näitus

  Igalühel meil on midagi olulist öelda, laiali laotada, endast ära anda.

  Pärnu Kunstisuvi 2017 näitus "3 AINUS" kutsub vaatama eesti kunsti sümbioosi - just sel hetkel tekkivaid kooslusi, just selle näituse jaoks valminud teoseid. "3 AINUS“ on spekulatsioon „Kolmainsusest“, mis on teadagi mis ja kes. Aga ka „Kolmainsus“ on omamoodi spekulatsioon, kordumatu oma olemuses.

  Kontseptsioon on tervik. Nagu kõik, mis elab ja hingab meie ümber on üks. Kõige laiemas mõistes muidugi, mida inimindiviid, kes ta ka siin maa peal poleks, tihti ei suuda tajuda. Inimene ei näe suurt pilti.

  Tegeleme siis tajutavaga, katsutavaga, normaalsega.

  Sellel näitusel osalevad kunstnikud üle Eesti:
  Maria-Kristiina Ulas, Marko Kekishev, Mall Nukke, Jaan Elken, Kadi Kübarsepp, Pusa, Tiiu Kirsipuu, Jarõna Ilo, Ahti Seppet, Mare Mikoff, Lev Vassiljev, Maret Olvet, Leho Rubis, Tiiu-Pallo Vaik, Urve Küttner, Kalli Kalde, Pille Ernesaks, Kristiina Pärk, Anu Juurak, Matti Pärk, Uno Roosvalt, Mari Roosvalt, Takato alias Tarvo-Kaspar Toome, Ines Erlemann, Kelli Valk, Raivo Kelomees, Jüri Mildeberg, Viivi Aavik, Andrus Joonas, Tuulikki Tolli, Üllar Varik, Alar Raudoja, Vilen Künnapu, Regina-Marete Soonsein, Vello Lillemets, Marget Tafel-Vahtra, Tarmo Puudist, Gea Sibola Hansen, Anneli Laasi, Per William Petersen, Sirje Petersen, Maie Helm, Merike Sule-Trubert, Tiiu Rebane.

  Näituse kuraator: Eveli Varik 

  Näitus avatakse 3. juunil kell 16 ja jääb avatuks kuni 22. juulini 2017.

  www.linnagalerii.ee

  Loe edasi...
 • Leonhard Lapini näitus MASINAD

  09/06/2017 - 18/07/2017 Avangard Galerii, Näitus

  Leonhard Lapini 70. juubelile pühendatud näitus “Masinad” toob publikuni valitud teosed vanameistri tuntuimatest pildiseeriatest “Masinad” ( “Naine-masin”, “Mees-masin”, “Ovaalid”, “Ristid” jne.), mõnedki neist haruldused, mida ei ole aastakümnete jooksul Eesti kunstipublikule eksponeeritud. 1970. aastal valminud graafika kõrval tuleb eksponeerimisele ka sel nädalal punkti saanud uus ruumiline installatsioon “Masinate tempel” (2017), mis ühendab erinevaid mehhanisme. Teos kuulub Lapini arhitektoonide ehk templite juurde, millega kunstnik alustas juba 1974. aastal ning mida on ta ühe väheste kunstnikena (võimalik, et ka ainsana!) Euroopas nii järjepidevalt loonud. 

  Alates 1972. aastast võis näitusesaalides näha Leonhard Lapini joonistusi seeriast “Masinad”. Lapini kontseptsiooni võib kirjeldada järgmiselt: masinate maailm ja masinate loodud kultuur on selgelt väljendunud struktuuriga täiesti uus ja sõltumatu osa loodusest. See struktuur hõlmab mitte ainult üksikuid masinaid (lennuk, kassaaparaat) vaid ka kunstlikke objekte ja materjale, suhteid ja protsesse kõige laiemas mõttes moodsate hierarhiate ja industriaalsete ühiskondadeni välja. Struktuur areneb, laieneb ja muutub keerulisemaks. Koos sellega areneb ja eemaldub inimesest ka masinate maailma iseseisev elu. Seitsmest sarjast koosneva tsükli avab masinate ja nende poolt loodud maailma antoloogiline analüüs. Kasutades universaalseid sümboleid (rist, ruut, kolmnurk, ovaal) jutustab kunstnik meile uue loodusliku struktuuri arenguloo, alates alamatest organismidest ja lõpetades täiuslike, inimmõistuse poolt lihvitud vormidega, mis on valmis igaveseks eksisteerimiseks. Sealjuures ei püüa Lapin oma seerias seda n-ö “masinate loodust” peegeldada ega analüüsida, vaid esitab sümboolselt selle maailma vastupeegelduse. Oma loomingu algtõukeks loeb Lapin Malevitši, Mondriani, Lissitzky ja Rodstšenko töödest saadud muljeid. (Leonhard Lapini kataloog “Masinad 1972-1978”, Dipri:2017).

  Ka nüüd, ligi 40 aastat peale viimaste “Masinate” seeriate valmimist on teosed endiselt värsked ja päevakohased. Maailmas, kus argipäeva saadavad lakkamatud tehnilised probleemid, tajume nii mentaalset kui ka füüsilist ühinemist masinate maailmaga rohkem kui eales varem. Siiski ei saada inimese ja masina kooseksisteerimist idülliline sünergia - samal ajal on masinate individuaalne eksistents meist iga hetkega distantseerumas. Aastal 2017. aastal peab inimkond tunnistama, et ei suudeta võidelda loodussaastega ning masinad kontrollivad pigem meid kui vastupidi. Kõik see kinnitab Lapini teooriat igavesti eksisteerivast ja meie tahtest eraldiseisvast masinate loodusest.

  Näitus avatakse 9. juunil kell 18 ning jääb avatuks 18. juulini 2017.  

  Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Pärnu Linnavalitsus 

  Olete oodatud! 

  MTÜ Avangard Galerii
  Rüütli 29, Pärnu
  +372 5646 3946
  www.avagardgallery.eu

  Loe edasi...
 • Näitus PUUD

  09/06/2017 - 01/07/2017 Kunstnike Maja galerii, Näitus

  Näitus „Puud“

  Pärnu Linnagalerii Kunstnike majas, Nikolai 27, Pärnu
  09.06.–01.07. 2017

  Grupinäitusel „Puud“ osalevad neli kunstnikku, kes seotud puudega esmalt nime kaudu: Eda Lõhmus, Jane Remm, Hando Tamm ja Kristina Tamm.

  Näitus käsitleb inimese suhteid metsa ja puudega. Usk metsa pühadusse ja kaitsesse näib eestlaste jaoks olevat säilinud läbi sajandite tänase päevani. Pool Eestimaast on kaetud metsaga, igaühel meist on metsaga kontakt ja oma suhe. Eestlase jaoks igapäevane harjumus metsas käia ja metsa lähedal elada on maailma kontekstis elitaarne luksus. Kas me aga tegelikult ikka oleme see metsarahvas, kellena armastame end kujutleda? Tänapäeva linnastunud maailmas on paljud metsast võõrdunud, mets võib noorema põlvkonna jaoks tähendada hoopis hirmu ja ebamugavusi. Ka Eesti metsamaastik on intensiivse raie tulemusena muutumas, pidev majanduskasv tahab metsast tulu võtta. Kaob mets, kaob ka harjumus metsas käia ja metsaga seotud tavad.

  "Puu funktsiooniks on alati olnud maha raiutud saada." Joke Schauvliege, Belgia keskkonnaminister

  Eda Lõhmus (s. 1978) vaatleb metsaihaluse ning puhtusele ja steriilsusele orienteeritud  maailma kokkupuutepunkte ja kokkupõrkeid. edalohmus.wix.com/eda-lohmus

  Jane Remm (s. 1978) porteteerib metsa – muutumises olevat elurikast keskkonda ja selle tähendusi inimestele. www.janeremm.ee

  Hando Tamm (s. 1980) jälgib maalides puude erinevaid olekuid, funktsioone  ja transformatsioone tuha ja kõduni. www.facebook.com/tammhando

  Kristina Tamm (s. 1976) jahib inimeste, libaloomade ja ajaloo jälgi metsas. kristinatamm5.wix.com/paintings

  Näitus avatakse 9. juunil kell 17 ja jääb avatuks kuni 1. juulini 2017. 

  Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja
  Nikolai 27, Pärnu
  T–L 11–18

  Loe edasi...
 • Gerda Märtseni illustratsioonide näitus LOOMINE

  12/06/2017 - 07/07/2017 Pärnu kontserdimaja, Näitus

  Gerda Märtseni illustratsioonide näitus “Loomine"

  Pärnu Kontserdimajas on 12. juunist kuni 7. juulini avatud Gerda Märtensi isikunäitus „Loomine“, mis koondab endas Dino Buzzati samanimelisele lühijutule loodud illustratsioone suurendatud ning prinditud kujul.

  Eesti kontserdi- ja teatrimajades rändav näitus „Loomine“ räägib tekstiga paralleelse pildiloo maailma loomisest, kunsti loomisest ning loojatest endist.Viimaseid on piibliloo raamistikule tuginevas, kuid kaasaegsesse vormi valatud humoorikas teoses mitu – oma roll on küll kõigeväelisel, kuid veelgi tähtsamad tegelased ajaloo alguses on hoopiski inglid, iseäranis üks, kelle kavatsused pole päris selged ei lugejale ega raamatu tegelastele. Tema loomingu vili osutub aga inimajaloo lõikes ülioluliseks ning on sama vastuoluline kui ta ise.  

  Lisainfo http://www.gerdamartens.com/blog/nitus-loomine-nordea-kontserdimajas-creation-at-nordea-concert-hall

   

  Loe edasi...
 • Raio ja maailm

  15/06/2017 - 24/07/2017 Pärnu Keskraamatukogu, Näitus

  15. juunil kell 16 avame Pärnu Keskraamatukogu I korruse galeriis Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi koostatud näituse "Raio ja maailm" (Raio Piiroja jalgpallisärgid jm). Kohal on ka Raio Piiroja, kes jagab autogramme ja räägib oma sportlaskarjäärist. 

  Loe edasi...
 • Lastemood lööb laineid: Eesti esimene lastemoe ja -disaini näitus

  16/06/2017 - 27/08/2017 Pärnu linn, Näitus

  15.06 – 27.08.2017 on Pärnu Muuseumis vaatajatele avatud näitus „Lastemood lööb laineid“.

  Oleme inspiratsiooni saanud noorte ja laste kultuuriaastast ning pakume vaatajatele esimest korda võimalust vaadata kokkuvõtet Eesti lastemoest ja –disainist.

  Hetkel tegutseb Eestis enam kui 40 erinevat lastemoe disainerit, kes loovad omapäraseid rõivaid, mänguasju, mööbliesemeid ja aksessuaare lastele ning noortele. Näitus toob Eesti tipptegijad ja nende edulood avalikkuse ette ning kutsub üles lapsi katsetama ja looma ise kas, rõivamoodi või mõnda muud tarbekunsti vormi. 
  Pärnu Muuseumi avar ajutiste näituste saal kutsub vaatama disainerite loomingut, tutvuma nende loomeprotsessidega, proovima disainerite loomingut, looma ise ja saama inspiratsiooni stilisti Kirsi Altjõe moefotodest.
   
  Kirsi Altjõe on tuntud ja tunnustatud Eesti lastemoe stilist ja moeblogija, kes on antud valdkonnaga tegelenud rohkem kui viisteist aastat. Kirsi Altjõe on teinud koostööd brändide ja ajakirjadega üle maailma - Islandist kuni Hong Kongini välja, ning aidanud mitmetel Eesti brändidel maailma turule siseneda. Sellest tulenevalt tutvustame näituse osa PÄRNU, LAPSED JA MOOD, kus külastajad saavad näha suures plaanis Kirsi stiliseeritud moefotosid.

  Lisaks näitusele pakume ka publikuprogrammi, mis keskendub eelkõige isetegemisele, et sütitada avastamis- ja tegemisrõõmu koos sõprade või perekonnaga. Publikuprogramm koosneb kaasahaaravatest ja käed-külge töötubadest, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu keskkonnasäästlikkusele ja jääkide minimaliseerimisele, nagu paljud kaasatud disainerid seda juba teevad.

  Loe edasi...
 • Üllar Kallau maalikursuse näitus

  20/06/2017 - 13/07/2017 Port Artur 2 II korrus, Näitus

  Osalejad: Heli Üle, Ella Zuliene, Margit Kaljo, Kaido Kullamaa, Katre Koovit, Reesi Popilenkov, Kaia Maasalu.

  Pärnu Kunstikool 2017 

  Loe edasi...
 • Näoga noorte poole. Fotonäitus

  26/06/2017 - 30/09/2017 Raeküla Vanakooli Keskus, Näitus

  Eesti Avatud Noortekeskuste ühendus tähistas 2015ndal aastal noorsootöö nädalat suure fotokampaaniga, mille fookuses on inimesed, kes valdkonna heaks töötavad.

  Sellel fotonäitusel saab teada, mis innustab neid tublisid inimesi noorsootöös tegutsema, mida noorsootöö on noortele või ühiskonnale andnud või mida noorsootöötajad ise noorsootööle andnud. 

  Loe edasi...

Nädala tähtsündmused

 • GILDIMAJA JUUNIKUU TÖÖTOAD suurtele ja väikestele

  01/06/2017 - 01/07/2017 Pärnu linn, Käsitöö

  Igal reedel ja laupäeval on kõik suured ja väikesed oodatud Maarja-Magdaleena Gildi avatud töötubadesse. 

  Reedeti ootame teid kell 11-17, laupäeviti kell 11-15. Registreeruda ei ole vaja - võta kaasa sularaha, astu sisse ja meisterda!

  REEDE, 2. JUUNI

  Pehme mutukas. Varakamber / Gildi pood
  Hind: 6 €/in.
  Kestus: 1 h

  Nõelviltimine. Raina Villapildid
  Hind: 7-15 €/in.
  Kestus: kuni 2 h

  Klaasi kokkusulatus. Leili Klaasikoda 
  Hind: alates 8 €/in.
  Kestus: 1-2 h

   

  LAUPÄEV, 3. JUUNI

  Pehme mutukas. Varakamber / Gildi pood
  Hind: 6 €/in.
  Kestus: 1 h

  Nõelviltimine. Raina Villapildid
  Hind: 7-15 €/in.
  Kestus: kuni 2 h

  Klaasi kokkusulatus. Leili Klaasikoda 
  Hind: alates 8 €/in.
  Kestus: 1-2 h

   

  REEDE, 9. JUUNI

  Pehme mutukas. Varakamber / Gildi pood
  Hind: 6 €/in.
  Kestus: 1 h

  Nõelviltimine. Raina Villapildid
  Hind: 7-15 €/in.
  Kestus: kuni 2 h

  Klaasi kokkusulatus. Leili Klaasikoda 
  Hind: alates 8 €/in.
  Kestus: 1-2 h

   

  LAUPÄEV, 10. JUUNI

  Pehme mutukas. Varakamber / Gildi pood
  Hind: 6 €/in.
  Kestus: 1 h

  Nõelviltimine. Raina Villapildid
  Hind: 7-15 €/in.
  Kestus: kuni 2 h

  Pronksspiraalpunutis. Jane Vaselised
  Hind: 5-12 €/in.
  Kestus: 1-2 h  

   

  REEDE, 16. JUUNI

  Nõelviltimine. Raina Villapildid
  Hind: 7-15 €/in.
  Kestus: kuni 2 h

  Klaasi kokkusulatus. Leili Klaasikoda 
  Hind: alates 8 €/in.
  Kestus: 1-2 h

  Pronksspiraalpunutis. Jane Vaselised
  Hind: 5-12 €/in.
  Kestus: 1-2 h  

   

  LAUPÄEV, 17. JUUNI

  Pronksspiraalpunutis. Jane Vaselised
  Hind: 5-12 €/in.
  Kestus: 1-2 h

  Nõelviltimine. Raina Villapildid
  Hind: 7-15 €/in.
  Kestus: kuni 2 h

  Klaasi kokkusulatus. Leili Klaasikoda 
  Hind: alates 8 €/in.
  Kestus: 1-2 h

   

  REEDE, 23. JUUNI ja LAUPÄEV, 24. JUUNI

   

  VÕIDUPÜHA JA JAANIPÄEV - GILDIRAHVAS OTSIB SÕNAJALAÕIT, GILDIMAJA ON SULETUD.

   

  REEDE, 30. JUUNI

  Nõelviltimine. Raina Villapildid
  Hind: 7-15 €/in.
  Kestus: kuni 2 h

  Keraamiline ese. Helle Savikoda
  Hind: alates 10 €/in.
  Kestus: 1-2 h

  Tekstiilitrükk. Ene 7 Asja
  Hind: 10-20 €/in
  Kestus: 1-2 h

   

  LAUPÄEV, 1. JUULI

  Keraamiline ese. Helle Savikoda
  Hind: alates 10 €/in.
  Kestus: 1-2 h

  Nõelviltimine. Raina Villapildid
  Hind: 7-15 €/in.
  Kestus: kuni 2 h

  Tekstiilitrükk. Ene 7 Asja
  Hind: 10-20 €/in
  Kestus: 1-2 h

  Loe edasi...
 • Laste/noorte surfilaagrid Pärnus

  07/06/2017 - 09/08/2017 Pärnu linn, Spordisündmus

  Suvised surfilaagrid lastele ja noortele Pärnu Surfikeskuses, Ranna pst 11. Registreerimine ja info info@parnu.surf

    

  Surfilaagrid NOORTELE 13–18 a

  Pärnu Surfikeskus alustab noorte (13–18 a) suvist surfilaagrite seeriat, kus kord kuus saavad noored hommikust õhtuni õppida kogenud instruktorite juhendamisel surfamist. Lisaks hakkavad toimuma ka noorte surfitreeningud (vt täpsemalt plakatilt).

  Laagri tegevused – lohesurf, purjelaud, aerusurf, skim, kajakid, mängud, külalised!

  Ajakava: 7. juuni, 4. juuli, 1. august 2017

   

  Surfilaagrid LASTELE 7–12 a

  Pärnu Surfikeskus alustab laste (7-12 a) suvist surfilaagrite seeriat, kus pea iga nädal esmaspäevast kolmapäevani saavad lapsed hommikust õhtuni koos tegeleda surfitegevustega ja veeta rannas lõbusalt aega. Eelmisel aastal toimunud surfilaager meeldis väga nii lastele kui lapsevanematele. Sel aastal otsustasime pakkuda seda toredat laagrivõimalust regulaarsemalt ja saame lapsi terve suve õpetada surfama.

  Surfilaagrisse on teretulnud kõik lapsed, kes on huvitatud surfist ja tahaks tegeleda huvitavate välitegevustega. Lapsevanemad võivad samaaegselt meie surfikeskuses chillida, kas siis päevitades, surfikoolitust läbides või võttes endale vaba päeva. 

  Õpetame lastele erinevaid surfialasid – aerusurf, lohesurf, purjelaud, skim. Lisaks saavad lapsed sõita kajakiga, vesirattaga, elektriautodega, mängida erinevaid mänge, osaleda töötubades ning surfilaagrisse tulevad lapsi juhendama erinevad külalised.
   
  Ajakava: 
  12.–14., 19.–21., 26.–28. juuni
  10.–12., 17.–19., 24.–26. juuli
  7.–9. august 2017 

   

  Loe edasi...
 • Aloha Surfikeskuse tegevused

  19/06/2017 - 31/08/2017 Pärnu linn, Muu

  Nädala programm Aloha Surfikeskuses
  19. juuni – 31. august 2017

  Oleme avatud iga päev kell 10.00–... päikese kukkumiseni, meie juures saad mõnuleda Café Alohas või kasutada veespordivarustust, mis on jõukohane kõigile!

  Iga päev: 10.00, 13.00, 16.00 Lohesurfi ja purjelaua koolitused

   
  Esmaspäev:
  10.00 Purjelaua isutekitaja
  12.00 SUP matk Audru jõel
  13.00 Lohesurfi isutekitaja – esimesed sammud tõeliseks surfariks saamisel
  16.00 Kayak matk Pärnu muulile                     

  Teisipäev:
  10.00 SUP matk Pärnu muulile
  13.00 Lohesurfi isutekitaja – esimesed sammud tõeliseks surfariks saamisel
  16.00 Fatbike tuur ranna düünidel
  19.00 Kayak matk Pärnu muulile

  Kolmapäev:
  10.00 Purjelaua isutekitaja
  11.00 SUP matk Audru jõel
  16.00 Kayak matk Pärnu muulile
  19.00 BBQ õhtu – söö palju jaksad!

  Neljapäev:
  10.00 Fatbike tuur ranna düünidel
  16.00 Kayak matk Pärnu muulile
  18.00 Skimlaua töötuba
  19.00 SUP matk Pärnu muulile

  Reede:
  10.00  Purjelaua isutekitaja
  18.00 Sinu esimesed sammud surfi poole – jutunurk Aloha tegevuste ja matkade kohta
  19.00 Soodusregistreerimine järgmisteks päevadeks
  19.00 Nädalavahetuse avalöök – Cafe Aloha eripakkumised

  Laupäev:
  10.00 Cafe Aloha ergutab: SUP matk + värskendav smuuti
  11.00 Skimlaua töötuba
  16.00 SUP matk Pärnu muulile
  19.00 Cafe Aloha chill

  Pühapäev:
  10.00 Cafe Aloha pannkoogi hommik
  11.00 SUP matk Pärnu muulile
  16.00 Skimlaua töötuba
  19.00 Fatbike tuur ranna düünidel

  PS! Meie poolt väljapakutud ajad ei sobi? Anna teada, millal soovid tulla või tule lihtsalt läbi!

  Matkadele on vajalik eelregistreerimine, tagamaks varustuse saadavust: info@aloha.ee, +372 5694 1133

  Plaaniliste matkade ja töötubade hinnad: Fatbike 49€, SUP 30€, Kayak 30€, Skim 15€, Purjelaua või lohesurfi isutekitaja 60€.

   

  SUP

  Aerusurf ehk SUP - selles lihtsas vee peal liikumise viisis on midagi maagilist. Erinevalt teistest veespordialadest, mis nõuavad tundide viisi harjutamist, on aerusurf lihtne ja uskumatult lõbus. See sobib nii meestele kui naistele, noortele kui vanadele, peredele, sportlastele ja joogahuvilistele, Pärnu madal ja liivane laht loob suurepärased tingimused kõigile SUP’i sõidu nautimiseks. 

  PURJELAUASÕIT

  Purjelauasõit on kõige põnevam ja kättesaadavam viis, et kogeda purjetamise võlu. Tule omanda purjelauatamise põhiteadmised algkursusel. Pakume ühetunnist algkursust innovaatilise täispuhutava purjega, mis on jõukohane kõigile ning ei eelda füüsilist ettevalmistust. Selleks, et saada aimu selle spordiala tõelisest olemusest, oled oodatud pikemale, kolmetunnisele kursusele.

  LOHESURF

  Lohesurf on sinu jaoks kui otsid veidi adrenaliinirohkemat spordiala. See on üks populaarsemaid ekstreemspordialasid maailmas. Aloha lohesurfi kursused vastavad rahvusvahelistele IKO standarditele. Pakume ühetunnist õppelohega kursust, mis on sobilik kõigile, kes soovivad lohetamisega tutvust teha. Kui oled otsustanud tõeliseks lohesurfariks saada, siis vali põhjalik kursus, mis koosneb kolmest päevast.

  SKIMLAUATAMINE

  Skimlauatamine on lõbus tegevus gruppidele, peredele ja kõigile teistele, kes soovivad proovida midagi uut ja põnevat. Tegemist on veelauaspordiga, kus surfilauaga sõidetakse ja tehakse trikke õhukesel veepadjal. Selle õppimine on üsna lihtne, kuid selleks, et aega säästa ning apsakaid ja kukkumisi vähendada, soovitame kursust. Meie instruktor näitab, kuidas rakendada õiget tehnikat ja sooritada veel liueldes lihtsamaid trikke. 

  KAYAKISÕIT

  Kayakiga sõitmine annab hea võimaluse eemalduda rannakärast ja minna ilma nautima lahe peale. Kayakisõit pakub võimalust nii sportimiseks, piknikuks merel, kalapüügiks, lõbutsemiseks kui lihtsalt päevitamiseks. Kayakis saab turvaliselt istuda mitmekesi, seega sobib tegevus ka pere pisematele.  

  FATBIKE

  Fatbike on paksurehviline maastikuratas, millega saab sõita praktiliselt kõikjal. Fatbike suudab läbi minna paksust veest, liivast, mudast; ronida üles mägedest ja kividest. Fatbike pakub täiesti unikaalse sõidukogemuse ja annab võimaluse avastada kaunist loodust täiesti uuel viisil. Aloha korraldab matkajuhiga sõite Pärnu rannas ja linna ümbruses väikestele ja keskmise suurusega gruppidele. Instruktor selgitab kõike seoses tuuri ja Fatbikega.

  Loe edasi...
 • Kanuu- ja räätsamatkad

  26/06/2017 - 29/06/2017 Pärnu linn, Muu

  kanuu.ee
  nädala programm 18.05–31.08.2017

  E kell 12 Kanuumatk Audru jõel ja kell 17 Räätsamatk Rääma rabas
  T kell 11 Kanuumatk jalutuskäiguga Soomaal
  K kell 11 Kanuumatk Audru jõel ja kell 17 Räätsamatk Rääma rabas
  N kell 11 Räätsamatk Rääma rabas ja kell 17 Kanuumatk Audru jõel

  Meie poolt väljapakutud ajad ei sobi? Anna teada, millal soovid tulla ja leiame koos sobiva aja. Eelregistreerimine on vajalik tagamaks varustuse saadavust: katriin@kanuu.ee või +372 5391 7027
   

  Kanuumatk Audru jõel

  Tule sõbra/perekonna või sõpradega ja naudi kanuumatka! Alustame Audru kooli lähistelt, enamasti on jõgi rahulik. Üks suurem kärestik – vana veskitamm on paar km matka algusest ja teine, väiksem, Audru silla all. Peale kärestikke on iidsete tammede all mõnus koht Audru pargis väikeseks jalasirutuseks. Matka lõpetame veidi enne jõe suubumist merre. Matk kestab 2,5-3 tundi.

  Hinnas: kanuu, päästevest, mõla. Alguspunkt asub 10km kaugusel Pärnust, võite kasutada enda transporti või tellida lisateenusena transport matka alguspunkti, 6€ inimene.  Kaardi juhistega saadame peale registreerumist.

  Hind: 25€/inimene
   

  Räätsamatk Rääma Rabas

  Suvel võlub raba soojade ujumislaugastega, kahtlemata elamus, mida tasub kogeda! Matka käigus tutvume rabale omaste taimedega ja tasasel jälgimisel võime kohata ka rabas elavaid metsloomi. Võta kaasa fotoaparaat, et hinnalised hetked kaotsi ei läheks! Matk kestab 2-3 tundi.

  Hinnas: räätsad, giid, lõuna. Alguspunkt asub 3km kaugusel Pärnu kesklinnast, võite kasutada enda transporti või tellida lisateenusena transport matka alguspunkti, 6€ inimene. Kaardi juhistega saadame peale registreerumist.

  Hind: 25€/inimene
   

  Kanuumatk jalutuskäiguga Soomaal

  Matk on kombineeritud kanuutamisest ja jalutuskäigust rabas. Matka jooksul võime vedamise korral näha nii jäälindu kui kobrast. Kindlasti näeme kopra tegutsemise jälgi ja kopra pesa. Lõunapausi teeme Riisa rabas laugaste kõrval, kuhu viib meid paarikilomeetrine laudtee. Kanuumatk kulgeb mööda Halliste ja Navesti jõgesi, alustame Riisa sillalt (40km Pärnust). Matka keskel teeme 5km jalutuskäigu rabas ja jätkame viimase lõigu kanuudes.

  Hinnas: kanuu, päästevesti mõla, lõuna ja giid.

  Hind: 35€/inimene

  Kaasa võtta ilmastikule vastav rõivastus ja jalanõud ning muidugi hea tuju!

  Loe edasi...
 • PÄRNU SUMMER CUP. XV Pärnu Summer Cup rahvusvaheline jalgpalliturniir

  29/06/2017 - 02/07/2017 Pärnu linn, Spordisündmus

  29. juuni – 2. juuli 2017 Pärnus ja Paikusel

  PÄRNU SUMMER CUP

  XV Pärnu Summer Cup rahvusvaheline jalgpalliturniir
  Rahvusvaheline noorte jalgpalliturniir toob kokku osalejaid ja pealtvaatajaid mitmetest riikidest – muuhulgas Lätist, Leedust, Venemaalt, Soomest ja muidugi Eestist. Turniir toimub Pärnu ja Paikuse staadionidel.

  Lisaks toimuvad meelelahutuslikud sündmused.

  www.summercup.org

  Loe edasi...
 • Väntorelifestival

  29/06/2017 - 02/07/2017 Pärnu linn, Muu

  29. juuni – 2. juuli Pärnus

  Väntorelifestival

  Rahvusvaheline Väntoreli Festival jõuab suvepealinna

  29. juunist kuni 2. juulini toovad väntorelimängijad koostöös Pärnu Hansapäevadega suvepealinna erilise muusika koos eriliste pillidega.

  Juuni lõpus ja juuli alguses rõõmustavad väntorelimängijad publikut oma mehaaniliste pillidega nii parkides, linnatänavatel kui ka Eliisabeti kirikus. Õnneliku numbriga, juba seitsmendal rahvusvahelisel väntoreli festivalil osalevad 18 väntorelimängijat kokku kuuest riigist.

  Festivalil esinevad Soomest Markku Karvonen, Anna-Maija Honkkonen, Risto Laitala, Antero Pyykönen, Markku Savijärvi, Veijo Pesonen; Poolast Piotr Bot, Jola Maliszewska; Taanist Niels Holmsteen, Annelise Holmsteen; Rootsist Jan-Evert Olbrink, Kyle Xiaol, Robert Lerbro ja Eestist Ott Valk ja Risto Lehiste.

  Festivali avakontsert toimub neljapäeval, 29. juunil kell 17.00 Rüütli platsil.

  Lisainfo festivali kodulehelt www.tmm.ee/festival ja peakorraldajalt Risto Lehistelt (risto.lehiste@tmm.ee, 52 39424).
   

  Festivali programm

  Neljapäev, 29. juuni
  17.00 Tervituskontsert Pärnu Rüütli platsil
  20.00 Festivali klubi

  Reede, 30. juuni
  12.00 Hansapäevade avamine ja rongkäik
  13.00 Hansapäevade tänavakontserdid
  15.00 Väntorelifestivali avakontsert Pärandilaval
  18.00 Mere ja päikeselaulude kontsert
  20.00 Festivali klubi

  Laupäev, 1. juuli
  12.00 Lastekontsert Keskaja laval
  14.00 Pargikontserdid Rannapargis
  17.00 Kontsert Pärandilaval
  20.00 Festivali klubi

  Pühapäev, 2. juuli
  13.00 Kirikukontsert Pärnu Eliisabeti kirikus
  15.00 Tänavakontserdid Pärnu vanalinnas
  17.00 Lõppkontsert Koidula pargis
  20.00 Festivali klubi Villa Katariinas
   

  Festivali ajalugu 
  Eesti väntorelifestivalide traditsioon sai alguse 2005. aastal, kui koostöös Varkause Mehaaniliste Muusikainstrumentide muuseumiga toimus Tallinnas esimene rahvusvaheline festival. Sellest alates on toimunud kuus festivali Tallinnas ja Tartus. Oleme tutvustanud Eestit paljudele välismaalastele ning eestlastele on pakutud võimalus saada osa teiste maade kultuurist ning mehaanilise muusika imelisest maailmast. Lisaks kahele Eesti suuremale linnale on väntorelid külaliskontsertidega jõudnud Rakverre, Põltsamaale, Otepääle, Paidesse, Palmsesse ning Haapsallu.

  2015. aastal toimunud festival oli erakordne – see oli Eesti-Soome ühisfestival FinEst 2015. Esimest korda ajaloos toimus väntorelifestival kahe riigi koostöös ja kahes riigis. Üle 30 osaleja 10 riigist tõid meieni väntorelimuusika, ilusad pillid ja huvitava kultuuri. Sel festivalil oli meil artiste Soomest Šveitsini ja Prantsusmaalt Jaapanini.

  Väntorel
  Väntorel (orgue de rue, street organ, barrel organ, drehorgel) on mehaanilise muusika valdkonda kuuluv muusikainstrument, mis kolmeks suuremaks osaks on lõõts, helikandja ning helitekitaja. Lõõtsa aetakse ringi käsitsi, ning helikandjaks võib olla perforeeritud paberilint, metalltihvtidega rull vmt. Helitekitajaks on viled, metallkeeled või -lehed. 

  Väntoreli ajalugu ulatub 18. sajandisse. Eelkäijat, väikesemõõdulist ja algset mängutoosi (prantsuse keeles serinette), kasutati selleks, et õpetada kanaarilindudele lihtsamaid viisikesi. Kuna selliste muusikariistade repertuaar oli väike ja helivärv kahvatu, hakati meisterdama suuremaid, puust ja metallist viledega, käsitsi ringiaetavaid ning kergesti transporditavaid väntoreleid. Neid instrumente valmistati mitmetes maades – Saksamaal, Prantsusmaa, Šveitsis. Pikka aega oli väntorel ja väntorelimuusika sotsiaalse taustaga, neid pille mängisid tihti erusoldatid, vaesed ja kerjused, kes sellega endale elatist teenisid. Kuna enamasti olid väntorelid kallid pillid, tekkisid spetsiaalsed väntorelilaenutused. Eestisse jõudsid väntorelid sarnaselt teiste välismaiste muusikariistadega, koos rändmuusikutega ja läbi loomuliku kultuurisuhtluse.

  Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi mehaaniliste muusikainstrumentide kogusse lisandus väntorel 2006. aasta alguses. Muuseum soetas endale 31-noodise Raffin väntoreli, mis on valmistatud 1995. aastal Saksamaal. Tegemist on täielikult mehaanilise väntoreliga, millel on 4 registrit, mida käitatakse vändaga ning milles muusika on kirjutatud paberirullile. 

   

  Loe edasi...
 • Pärnu Hansapäevad

  30/06/2017 - 02/07/2017 Pärnu linn, Muu

  30. juuni – 2. juuli 2017 Pärnu Vallikääru aasal

  Pärnu Hansapäevad

  Keskaja ja pärandkultuuri festival

  Käsitöö laat – vanad oskused ja esivanemate tarkused. Kultuuri turg – kolmel päeval, kolmel laval trubaduurid meilt ja mujalt, keskaja kombed ja tavad, linnud ja loomad, rüütli-, ammu- ja vibuturniirid.

  hansa.parnu.ee

  Loe edasi...
 • Pärnu Surf Fest

  30/06/2017 - 02/07/2017 Pärnu linn, Spordisündmus

  30. juuni – 2. juuli 2017 Pärnu rannas (Pärnu Surfikeskus)

  Pärnu Surf Fest

  Lohesurf, purjelaud, aerusurf. Maraton-Slalom
  Atraktiivne ühisstardiga surfivõistlus Pärnu rannas, kus samaaegselt stardivad purjelauad, lohelauad ja aerusurfilauad.

  Loe edasi...
 • Kabli Päikeseloojangu Festival 2017

  01/07/2017 - 30/07/2017 Häädemeeste vald, Kontsert

  Suve südames toimuv neljanädalane festival meelitabKablisse puhkust veetma Eesti parima muusikavaliku, põnevate kohtumiste,lummava päikeseloojangu ja mõnusa atmosfääriga. Programmis on omakindla koha leidnud kontserdid džässist folgini, õdusad salongiõhtud, ehedad külasimmanidkirjandus- ja filmisündmused. Legendaarsed Jüri Aarma vestlusõhtud pakuvad avastamis- ja kohtumisrõõmu põnevate Eesti inimestega ning tantsuhimulistele toimuvad suvised rannapeod Kabli rannas. Festivalipaikadeks on kõige kaunimad kohad siinsel päikeseloojangu rannikul Läti piiri ääres.

  Loe edasi...
 • Estonian Grand Prix/Suur Võidusõit 2017

  01/07/2017 - 02/07/2017 Audru vald, Spordisündmus

  Tere tulemast kogu perega suvepealinna Pärnusse!

  1.–2. juulil 2017 a. toimub Pärnus, auto24ringil Koguperepäev. Viiakse läbi rahvusvaheline autode ringrajavõistlus Estonian Grand Prix 2017, mis on nii Põhja-Euroopa, Soome, Baltimaade kui Eesti meistrivõistluste etapiks. Osalevad vähemalt 7 riigi võidusõitjad ja starti on oodata ligi 150 autot. Lisaks tippvõidusõitudele on külastajatele avatud Koguperelaat koos laste mängualadega, on suur toitlustusala ja VIP vastuvõtud ning toimub mitmeid tehnikaesitlusi.

  Laupäeval, 1.07.2017 algusega kell 10.50 toimub tunniajaline kontsert, kus astuvad üles Eesti üks tõusvaid tähti – popartist Quukivi ning Jaan Kirss.

  Toimuvad helikopterilennud!

  Võistlusrajale tulevad võimsad Porsched, Chevrolet Camarod, BMW-d, Renaultid, pealtvaatajate ühed lemmikautod – atraktiivsed Legendsid ning FIA F4 ning Historic vormelautod.

  Tuntumatest sõitjatest on enda osalemisest juba teatanud Kevin Korjus, Marko Asmer, Sten Pentus, Tristan Viidas, Jari Nurminen, Johan Westergard, Raimo Kulli, Jesse Oja, Allan Tigane, Emil Westman, Mikk Maaten, Toni Lähteenmäki, Jan-Erik Meikup, Henri Tuomaala jne.

  Kõige eksootilisemad sõitjad on ka sel aastal tulemas kaugest Gruusiast.

  Võistluste pidulik avamine on 1.07.2017 kell 11.50 ning mõlemal võistluspäeval tehakse otseülekanded ETV2, Soome ja Läti TV kanalites, ERR Onlines ning Facebookis.

  Tavapileti hind 10.- (eelmüügist 9.-)
  Pensionärid 8.- (eelmüügist 7.-)
  Fännipileti hind 15.- (eelmüügist 13.-)

  Fännipilet – müügis ainult 500 piletit ja nende omanikud saavad istumispaiga fännitribüünile võistluste paremaks jälgimiseks ning õiguse siseneda võistlusautode  parkimisalasse. Lisaks on tal autoga pääs VIP parklasse, VIP-pilet hind 135.- ( eelmüügist 130.-).

  Müügis kokku ainult 150 VIP piletit, sellest eelmüügis 30 piletit. VIP pileteid on võimalik saada ainult 150 inimesel, seega olge aktiivsed!

  Kõikide Estonian Grand Prix 2017 piletiomanike vahel loositakse välja  mitmeid  väärtuslikke auhindu.

  Piletid alates 15. aprillist 2017 saadaval eelmüügist: www.piletilevi.ee

  Täiendav info:
  www.suurvoidusoit.ee
  facebook.com/suurvoidusoit
  italcar.info (at) gmail.com
  +372 502 7523 

  Loe edasi...
 • Estonian Grand Prix / Suur Võidusõit 2017

  01/07/2017 - 02/07/2017 Pärnu linn, Spordisündmus

  Estonian Grand Prix/ Suur Võidusõit 2017

  L 01.07.2017
  kell 10.00–18.00 Rahvusvaheline autode ringrajavõistlus
  P 02.07.2016 kell 10.00–14.00 Rahvusvaheline autode ringrajavõistlus

  Mõlemal võistluspäeval on avatud laat, tore lasteala, maitsvad toidud ja tehnikaesitlused.

  Toimumise koht: Audru vallas, Pärnu linna piiril asuval auto24ringil

  Piletid Piletilevist  

  Loe edasi...
 • Shell Rannavolle Festival

  01/07/2017 - 02/07/2017 Pärnu linn, Spordisündmus

  1.-2. juuli 2017 Pärnu rannas

  Shell Rannavolle Festival

  U14 (2004 ja nooremad)
  U16 (2002 ja nooremad)
  U18 (2000 ja nooremad)
  U20 (1998 ja nooremad)

  Pärnu Võrkpalliklubil on hea meel teatada, et sel aastal on Shell Rannavolle Festival toimumas juba 7. korda! Suur rannavõrkpalli festival leiab aset 1.-2. juuli Pärnu rannas! Osalema ootame noori võrkpallureid vanusegruppides U14, U16, U18 ja U20.

  Aastatega on osalejate arv kasvanud hüppeliselt. 2011. aastal oli Pärnu rannas kahel päeval ja kümnel väljakul ca 150 noort rannavõrkpallurit, kes nautisid kuuma rannailma ja põnevaid lahinguid palliplatsil. 2013 osalesid esimest korda külalised Soomest ja Lätist. 2015 aasta 5. juubelifestivalil oli kohal juba ligi 400 noort, kellest neljandik tulid välismaalt! 2016. aasta festivalil pakkusid kohalikele konkurentsi rannavõrkpalliruid Kažastanist. Lisaks võrratule võrkpallile on sel aastal plaanis meelt lahutada ning ilusat suveilma nautida!

  Käesoleval aastal on meie eesmärgiks lisaks kohalikele noortele, pakkuda konkurentsi rannapalluritele Soomest, Rootsist, Lätist, Leedust ja Venemaalt. Samuti on suur eesmärk ületada lõpuks 500 osaleja piir!

  KUTSU SÕBER KAASA JA PANGE OMA VÕIMED PROOVILE!

  Turniiri mängime samas formaadis eelmistega.

  U18 ja U20 vanusegrupid alustavad turniiri 1. juulil ja mängivad vajadusel kahel päeval.
  U14 alustab turniiri 2. juuli ja mängib ühel päeval. (NB! 3vs3)
  U16 alustab turniiri 2. juuli ja mängib ühel päeval.
   

  Mängude algus:

  L, 01.07
  U-18 kell 10.00
  U-20 kell 11.00

  P, 02.07
  U-16 kell 10.00
  U-14 kell 11.00

  NB! Registreerimine lõpeb 15 min enne mängude algust!

  Igal aastal on kõikidele osavõtjatele suveniiriks jäänud ka Shell Rannavollefestivali võistlussärk ning alati on suur rõõm näha võrkpalliplatsidel mängijaid erinevate aastate särkidega. Seega on TASUTA särk ka sel aastal garanteeritud kõigile eelregistreerijatele!

  Parimatele on rohkelt auhindu välja pannud meie toetajad!

  OOTAME SIND!

  Kutsub: MTÜ Pärnu Võrkpalliklubi
  Toimub: SHELL Rannavolle Festival vol. 7
  Millal ja kus:1.-2. juuli 2017 Pärnu rannas
  Ootame: vähemalt 500 noort rannavõrkpallurit U14 kuni U20 vanusegruppides, tüdrukud ja poisid

  Formaat:
  U14 - 3 vs. 3 (ühel päeval, 2. juuli)
  U16 - 2 vs. 2 (ühel päeval, 2. juuli)
  U18 - 2 vs. 2 (kahel päeval, 1.-2. juuli)
  U20 - 2 vs. 2 (kahel päeval, 1.-2. juuli)

  Registreerumine ja lisainfo Facebook 'ist.

  Kohtumiseni Pärnu rannas!

  Loe edasi...
 • XXXI PÄRNU FILMIFESTIVAL

  03/07/2017 - 16/07/2017 Pärnu linn, Film/kino

  3.–16. juuli 2017 Pärnus

  XXXI PÄRNU FILMIFESTIVAL

  Pärnu Rahvusvaheline Dokumentaal- ja Antropoloogiafilmide Festival

  Lennart Meri ideest 1987. aastal sündinud festival on Baltimaade vanim filmipidu, mis 2017. aastal toimub juba 31. korda. Festivali üheks peateemaks on olnud juba esimesest festivalist peale põlisrahvaste ja nende kultuuride ellujäämine. Kuid kavast leiab ka tänapäeva ühiskonda peegeldavaid sotsiaalseid käsitlusi, portreefilme huvitavatest inimestest ning inimsuhetest kui ka kunsti- ja muusikateemalisi filme. Alati on oluline koht ka lastel ja noortel, kellele korraldatakse õpitube ning näidatakse laste- ja noortefilmide võistlusprogrammi.

  XXXI Pärnu Filmifestivali 1. nädala kava
  ELAMISE KUNST


  Uue Kunsti Muuseumis

  Esmaspäev, 3. juuli

  19.00 AVATSEREMOONIA pühendatud Soome Vabariigi 100. aastapäevale 

  KUNSTNIKU ELU, 59', 1999, Soome, režissöör Lasse Naukkarinen
  MERERETK, 56', 2017, Soome (filmitud Läänemerel), režissöör Jouni Hiltunen
   

  Teisipäev, 4. juuli

  16.00 INSPIRATSIOONI RAJAD, 20’, 2016, Venemaa, režissöör Anton Zemljakov
  TÜHI RUUM, 58’, 2016, Belgia / Prantsusmaa, režissöör Jasna Krajinovic

  17.30 MERI HOMME, 82’, 2016, Kasahstan / Saksamaa, režissöör Katerina Suvorova

  19.00 ÄRAVALITU, 106’, 2017, USA, režissöör Abbie Reese

  21.00 LAIP, 16’, 2016, Belgia, režissöör Benjamin d'Aoust
  ÖÖLIBLIKAS – GRISELIDIS REAL, AUTOPORTREED, 74’, 2016, Belgia (filmitud Belgias, Prantsusmaal, Šeitsis), režissöör Marie-Eve de Grave

  23.00 AMAZONA, 82', 2016, Kolumbia, režissöör Clare Weiskopf
   

  Kolmapäev, 5. juuli

  16.00 VIIMANE HOOAEG, 13’, 2016, Poola, režissöör Slawomir Witek
  MUSTIKAVAIMUD, 12’, 2016, Läti, režissöör Astra Zoldnere
  IKOON, 52’, 2016, Poola (filmitud Venemaal), režissöör Wojciech Kasperski

  17.30 KURBUS EI KESTA IGAVESTI, 8’, 2016, Venemaa / Holland, režissöör Aleksei Dmitrijev
  TAHAN OLLA KUNINGAS, 72’, 2015, Iraan, režissöör Mehdi Ganji 

  19.00 PÄIKESELINN, 104’, 2017, Gruusia / USA / Katar / Holland (filmitud Gruusias), režissöör Rati Oneli

  21.00 LIIVAMEHED, 15’, 2016, UK, režissöör Tal Amiran
  KÜLMAD SUUDLUSED, 15’, 2016, Belgia / Kolumbia (filmitud Kolumbias), režissöör Nicolas Rincon Gille
  VRAKK, 73’, 2014, Saksamaa (filmitud Venetsueelas), režissöör Markus Lenz

  23.00 TEISIK, 21’, 2015, Holland, režissöörid Roy Villevoye, Jan Dietvorst
  SPANDEX SAPIENS, 87’, 2016, Soome (filmitud Soomes ja Kanadas), režissöör Oskari Pastila
    

  Neljapäev, 6. juuli

  16.00 KEERIS, 72’, 2016, Mehhiko, režissöör Laura Herrero Garvin

  17.30 21 X NEW YORK, 70’, 2016, Poola (filmitud USA-s), režissöör Piotr Stasik

  19.00 ENNE KOITU, 27’, 2016, Poola, režissöör Lukasz Borowski
  MAASTIKU EMBUSES, 79’, 2015, Filipiinid, režissöör Andrea Capranico

  21.00 NAOMI'S SALADUS, 16’, 2016, Holland, režissöör Saskia Gubbels
  H*ART ON, 73’, 2016, Tšehhi (filmitud Jaapanis, Prantsusmaal, Šveitsis, Tšehhis), režissöör Andrea Culkova 

  23.00 TANTSIME TÄNAVAL, 20’, 2016, Venemaa (filmitud Jamaikal), režissöör Jegor Papulov
  HIINA VAN GOGHID , 52', Hiina, režissöör Haibo Yu, Kiki Tianqi Yu
    

  Reede, 7. juuli

  16.00 MINU TÜTAR NORA, 16’, 2016, Belgia / Prantsusmaa, režissöör Jasna Krajinovic
  PARIIS VOUGIB, 67’, 2015, Prantsusmaa, režissöör Gabrielle Culand

  17.30 ÕNNESEPP, 11’, 2016, Venemaa, režissöör Sergei Tsyss
  NAINE JA LIUSTIK, 56', Leedu, (filmitud Tian Šani maestikus), režissöör Audrius Stonys

  19.00 AASTAD LAINUD, TALV TULEB, 17’, 2016, Poola, režissöör Karol Palka
  SALADUS ALUSPESUS, 19’, 2016, UK / Šveitsi, režissöör Diane Agatha
  RAADIO KOBANI, 68’, 2016, Holland (filmitud Süürias), režissöör Reber Dosky

  21.00 SAABUSIN SURNULT, 72’, 2015, Mehhiko / UK, režissöör Mark Aitken 

  23.00 PRINTS DETHMERI KUMMALINE LUGU, 21’, 2017, Prantsusmaa (filmitud Kongos), režissöörid Hadrien La Vapeur, Corto Vaclav
  VALLASLAPS, 52', Rootsi, režissöör Knutte Wester
   

  Laupäev, 8. juuli
  Päev Ukrainaga
  Dokid Ukraina toetuseks. Filmidele lisaks ukraina folkmuusikat Ruslan Trochynsky pereansamblilt. 

  16.00 HOLODOMOR: ELLUJAANUTE HÄÄLED, 29’, 2015, Kanada (filmitud Ukrainas ja Kanadas), režissöör Ariadna Ochrymovych 

  17.00 NÄEME!, 34’, 2016, Ukraina (filmitud Ukrainas), režissöör Julia Kochetova-Nabozhniak

  18.00 KUI KASTEPISAR PÄIKESES, 108', 2016, Šveitsi, (filmitud Ukrainas), režissöör Peter Entell

  22.00 AUHINNATSEREMOONIA

   

  Sütevaka Humanitaargümnaasiumis

  Teisipäev, 4. juuli 

  13.00 Dokid lastele
  TEHERANI LAPSED, 27’, 2016, Iraan, režissöör Daniel Asadi Faezi
  SAŠ, 54’, 2016, Hispaania (filmitud Ukrainas ja Hispaanias), režissöör Felix Colomer

  15.00 Tudengidokid
  NAEL, 32’, 2016, Ukraina, (filmitud Ukrainas, Šveitsis, Lichtensteinis), režissöör Philip Sotnychenko
  ÕPETAMINE, 20’, 2016, Poola, režissöör Emi Buchwald
  ZOOLAND, 32’, 2016, Saksamaa (filmitud Palestiinas), režissöör Pary El-Qalqili
  MILLAL TUUL TASANEB, 66’, 2016, Poola (filmitud Ukrainas), režissöör Aniela Gabryel

  18.00 Pagulased
  HOTELL SPLENDID, 90’, 2016, Itaalia, režissöör Mauro Bucci

  20.00 Teadusfilmid / Rituaalid
  PÜHA REHI, 18’, 2016, Itaalia (filmitud Austrias), režissöör Michele Trentini
  MÜSTILINE MEISTRITEOS, 69’, 2016, Holland (filmitud Hollandis, UK, USA), režissöör Maarten de Kroon

  22.00 Inimene ja loodus
  27 KORDA AEG, 73’, 2016, Belgia (filmitud Polüneesias), režissöör Annick Ghijzelings
   

  Kolmapäev, 5. juuli 

  13.00 Dokid lastele
  TABLO-A, 6’, 2015, Hispaania (filmitud Haiitil), režissöör Mario Torrecillas
  KUMMALINE ARMULUGU ISEENDAGA, 91’, 2015, Holland (filmitud EL-is), režissöör Ester Gould

  15.00 Tudengidokid
  NÄEME!, 34’, 2016, Ukraina, režissöör Julia Kochetova-Nabozhniak
  TAGASITEE, 31’, 2016, Belgia, režissöör Maurits Wouters
  VIIMANE VENE AURIK DOSTOJEVSKI, 23’, 2015, Venemaa, režissöör Ivan Magdesyan
  MEIE PROOV, 11’, 2005, India, režissöör Rrivu Laha
  MA IKKA VEEL OTSIN SIND..., 15’, 2016, Venemaa, režissöör Pavel Ruzyak

  18.00 Pagulased
  DELTA PARK, 68’, 2016, Prantsusmaa (filmitud Itaalias), režissöör Karine de Villers ja Mario Brenta

  20.00 Teadusfilmid / Rituaalid
  VAIDLUS, 7’, 2013, Pratsusmaa (filmitud Indias), režissöör Thomas Lallier
  NAISTE VAHEL, 26’, 2014, Boliivia, režissöör Melisa Sanchez Hincapie
  BOLI BANA, 59’, 2017, Belgia (filmitud Burkina Fasos), režissöör Simon Coulibaly Gillard

  22.00 Inimene ja loodus
  aMari, 85’, 2016, Hispaania (filmitud Hispaanias ja Prantsusmaal), režissöör Gregorio Azkona Andueza
   

  Neljapäev, 6. juuli 

  13.00 Dokid lastele
  PONPOKO MÄGI, 10’, 2016, Jaapan, režissöör Takayuki Yoshida
  LINNUPOISS, 22’, 2016, Holland, režissöör Ingrid Kamerling
  TOLM, 50’, 2016, Nepaal, režissöör Deepak Tolange

  15.00 Tudengidokid
  LÄHISUHTED, 18’, 2016, Poola, režissöör Zofia Kowalewska
  SAAGU ÖÖ, 15’, 2017, Ungari / Prantsusmaa, režissöör Benjamin Hameury
  MAHARASHTRA PÜHAD SALUD, 30’, 2013, India, režissöör Richa Hushing

  18.00 Pagulased
  PAGULASLAAGER, 2’, 2016, Iraan, režissöör Saeed Naghavian
  SWAGGER, 84’, 2016, Prantsusmaa, režissöör Olivier Babinet

  20.00 Põlisrahvad
  TÕUKERATAS. VENE TURISMI RAHVUSLIKUD JOONED, 25’, 2016, Venemaa, režissöör Janna Tolstikova
  TÕELINE VÄGILANE, 26’, 2017, Eesti / Venemaa (Bašiiria), režissöör Jelena Porošna
  ENNE LAINET, 23’, 2016, Kanada (filmitud Taimaal and Birmas), režissöör Molly Willows

  22.00 Inimene ja loodus
  LOODUS: KOIK OIGUSED KAITSTUD, 22’, 2016, Holland (filmitud Hollandis ja Saksamaal), režissöör Sebastian Mulder
  KUIVAL AJAL ÄRAELAMINE, 35’, 2016, Angoola / Portugal / UK (filmitud Angoolas), režissöör Ines Ponte
   

  Reede, 7. juuli 

  13.00 Tudengidokid
  #instalove, 13’, 2016, Poola, režissöör Anna Wowra
  VÕIDUSÕIT, 18’, 2016, Poola, režissöör Stanisłw Cuske
  PLATSKAART, 51’, 2016, Venemaa, režissöör Felix Jakubson
  KULTUURIKULTIVAATOR, 18’, 2016, Poola (filmitud Poolas), režissöör Anna Urbanczyk

  16.00 Tudengidokid
  SIBER – VÕIMALUSTE MAA, 52’, 2016, Venemaa, režissöör Andrei Ananin
  SAMAARIA MEES, 25’, 2016, Eesti, režissöör Maria Aua
  SPIELFELD, 26’, 2017, Saksamaa (filmitud Austrias), režissöör Kristina Schranz

  18.00 Muusikadokid
  SADA TÕUSU, 60‘, 2016, Moldova (filmitud Moldaavias, Rumeenias), režissöör Max T. Ciorbă

  20.00 Põlisrahvad
  TEMPO, 78’, 2016, Hispaania, režissöör Manuel Valcarcel

  22.00 Teadusdokid
  VIIESOOLINE INIMENE, 40’, 2015, Indoneesia, režssoor Kiki Febriyanti
  HALBI-HALBI – ETNOGRAAFILINE PROFIIL, 40’, 2013, India, režissöör Rrivu Laha
   

  Laupäev, 8. juuli 

  13.00 Dokk lastele
  KUNSTNIKU ELU, 59・L, 1999, Soome, autor Lasse Naukkarinen, filmi ees esineb peategelane Esa Naukkarinen

  14.00 Tudengidokid
  VANARAUD, 6’, 2016, USA, režissöör Chris Filippone
  MASSIVÕTE. LAHIVÕTE, 20’, 2016, Venemaa, režissöör Aleksander Zubovlenko
  + Balti Filmi- jaMeediakooli tudengite dokid ca 75 min

  16.00 Eksperimentaaldokid
  USSID, 24’, 2016, Belgia, režissöör Xavier Seron ja Matthieu Donck
  ASIMUUT, 15’, 2016, Itaalia, režissöör Emiliana Santoro
  KES ME OLEME?, 5’, 2016, Itaalia, režissöör Alessio De Marchi
  MA OLEKSIN SIIT LAHKUNUD, 15’, 2016, Venetsueela / Saksamaa, režissöör Lena Ditte Nissen

  18.00 Muusikadokid
  TŠELLO PAREM POOL, 37’, 2016, Poola, režissöör Aleksandra Rek
  VALGUSE HAAL, 53’, 2017, Armeenia (filmitud Šveitsis), režissöör Hrant Vardanyan

  20.00 Põlisrahvad
  ALFAIAO, 13’, 2016, Portugal, režissöör Andre Almeida Rodrigues
  KES ON SU VANAISA? 23’, 2016, Saksamaa (filmitud Burkina Fasos), režissöör Sunjha Kim
  VÄIKESED INIMESED, SUURED PUUD, 45’, 2016, Venemaal (filmitud Kesk-Aafrika Vabariigis), režissöör Vadim Vitovtsev

  22.00 Põlisrahvad
  ELU TULEKUL, 75’, 2016, Belgia, režissöör Claudio Capanna
  SAATAN JA PUHA VESI, 12’, 2016, Soome (filmitud Etioopias), režissöör Diego Maria Malara
    

  Pühapäev, 9. juuli
  Lähenevaks Soome Vabariigi 100. aastapäevaks
  Kava toetab Soome Vabariigi suursaatkond Eestis 

  11.00 KOOLIPOISI ELU, 58', 2002, Soome, režissöör Lasse Naukkarinen

  12.00 MIINA!, 89', 2001, Soome, režissöör Lasse Naukkarinen

  14.00 SPANDEX SAPIENS, 87’, 2016, Soome (filmitud Kanadas ja Soomes), režissöör Oskari Pastila

  16.00 TALLINNA TUHKATRIINU, 69', 1996, Soome, (filmitud Eestis), režissöör Pirjo Honkasalo

  17.30 ELUAUR, 84', 2010, Soome, režissöörid Joonas Berghall, Mika Hotakainen

  19.00 MERERETK 56', 2017, Soome, filmitud Laanemerel, režissöör Jouni Hiltunen

   

  Pärnu Haigla

  TEADUSDOKID MEDITSIINIST

  Esmaspäev, 3. juuli
  ALAFIA, 25’, 2016, Šeitsi (filmitud Beninis), režissöör Jan Baumgartner
  TAGASIHOIDLIKUD SAAVUTUSED, 26’, 2017, Iirimaa, režissöörid Mia Mullarkey, Alice McDowell

  Teisipäev, 4. juuli
  TUULERAHVAS, 59’, 2015, Prantsusmaa (filmitud Iraanis), režissöör Abtin Sarabi

  Kolmapäev, 5. juuli
  HALLID RAKUD, 83’, 2017, Holland, režissöör Jan Louter

  Neljapäev, 6. juuli
  NAERATUS, 64’, 2016, Hispaania, režissöör Fernando Pozo

  Reede, 7. juuli
  RETSEPTIKUNST, 52’, 2015, Hispaania, režissöör Silvia Venegas Venegas

   

  Manija Saarekeskuses

  Reede, 7. juuli
  18.00
  MEES SAABUS HOBUSEL, 15’, 2016, Iraan, režissöör Hossein Rabiei Dastjerdi
  MERERETK, 56', 2017, Soome, režissöör Jouni Hiltunen

  www.mona.ee

  Loe edasi...
 • Kanuu- ja räätsamatkad

  03/07/2017 - 06/07/2017 Pärnu linn, Muu

  kanuu.ee
  nädala programm 18.05–31.08.2017

  E kell 12 Kanuumatk Audru jõel ja kell 17 Räätsamatk Rääma rabas
  T kell 11 Kanuumatk jalutuskäiguga Soomaal
  K kell 11 Kanuumatk Audru jõel ja kell 17 Räätsamatk Rääma rabas
  N kell 11 Räätsamatk Rääma rabas ja kell 17 Kanuumatk Audru jõel

  Meie poolt väljapakutud ajad ei sobi? Anna teada, millal soovid tulla ja leiame koos sobiva aja. Eelregistreerimine on vajalik tagamaks varustuse saadavust: katriin@kanuu.ee või +372 5391 7027
   

  Kanuumatk Audru jõel

  Tule sõbra/perekonna või sõpradega ja naudi kanuumatka! Alustame Audru kooli lähistelt, enamasti on jõgi rahulik. Üks suurem kärestik – vana veskitamm on paar km matka algusest ja teine, väiksem, Audru silla all. Peale kärestikke on iidsete tammede all mõnus koht Audru pargis väikeseks jalasirutuseks. Matka lõpetame veidi enne jõe suubumist merre. Matk kestab 2,5-3 tundi.

  Hinnas: kanuu, päästevest, mõla. Alguspunkt asub 10km kaugusel Pärnust, võite kasutada enda transporti või tellida lisateenusena transport matka alguspunkti, 6€ inimene.  Kaardi juhistega saadame peale registreerumist.

  Hind: 25€/inimene
   

  Räätsamatk Rääma Rabas

  Suvel võlub raba soojade ujumislaugastega, kahtlemata elamus, mida tasub kogeda! Matka käigus tutvume rabale omaste taimedega ja tasasel jälgimisel võime kohata ka rabas elavaid metsloomi. Võta kaasa fotoaparaat, et hinnalised hetked kaotsi ei läheks! Matk kestab 2-3 tundi.

  Hinnas: räätsad, giid, lõuna. Alguspunkt asub 3km kaugusel Pärnu kesklinnast, võite kasutada enda transporti või tellida lisateenusena transport matka alguspunkti, 6€ inimene. Kaardi juhistega saadame peale registreerumist.

  Hind: 25€/inimene
   

  Kanuumatk jalutuskäiguga Soomaal

  Matk on kombineeritud kanuutamisest ja jalutuskäigust rabas. Matka jooksul võime vedamise korral näha nii jäälindu kui kobrast. Kindlasti näeme kopra tegutsemise jälgi ja kopra pesa. Lõunapausi teeme Riisa rabas laugaste kõrval, kuhu viib meid paarikilomeetrine laudtee. Kanuumatk kulgeb mööda Halliste ja Navesti jõgesi, alustame Riisa sillalt (40km Pärnust). Matka keskel teeme 5km jalutuskäigu rabas ja jätkame viimase lõigu kanuudes.

  Hinnas: kanuu, päästevesti mõla, lõuna ja giid.

  Hind: 35€/inimene

  Kaasa võtta ilmastikule vastav rõivastus ja jalanõud ning muidugi hea tuju!

  Loe edasi...

Nädala sündmused

 • Rahvalikud suvised vabaõhukontserdid

  28/06/2017 18:00 Pärnu Lastepark, Folkloor

  Rahvalikud suvised vabaõhukontserdid Pärnus

  14. juuni kuni 26. juuli 2017

  kolmapäeviti kell 18.00 Pärnu Lastepargis
   

  PROGRAMM

  14.06 RahvatantsuansambelKajakas
  21.06 Tuuletallajad ja Hoiuspuu
  28.06 SeltsKajakas ja Mesilane

  05.07 MeelelahutusklubiKuu ja SassisSussid
  12.07 Kajakas koosLäti ja Leedu tantsijatega
  19.07 A. Raudkatsinim. selts ja Kirmas
  26.07 Vallatud, Tuurit-Tuurit ja Pärnete

   

  Loe edasi...
 • LUULESIIDITEE

  28/06/2017 19:00 kohviku Nullpunkt juures Lastepargis, Kirjandussündmus

  Igal kolmapäeval kell 19 läbi suve loeb Jaak Känd Pärnus kohviku NULLPUNKT juures Lastepargis
  eelnenud nädala poeetide-sünnipäevaliste loomingut.

  28. juunil Sandor WEÖRES, Leelo TUNGAL, Anna AHMATOVA, Anthony THWAITE, Yves BONNEFOY, John CIARDI, Felix KOTTA, Arseni TARKOVSKI, Ingeborg BACHMANN, Ralf PARVE, Jelizaveta POLONSKAJA, Aime CESAIRE, Paul Lawrence DUNBAR, Vernon WATKINS, Kaarel KRESSA, Giovanni DELLA CASA

  21. juunil
  Kobayashi ISSA, Elise Rosalie AUN, Konstantin BALMONT, Egils PLAUDIS, Veljo REINIK, Maris ČAKLAIS, Henrik WERGELAND, Henry LAWSON, Mihhail SVETLOV, Anna Maria LENNGREN, Geoffrey HILL, Hannes VARBLANE, Jose RIZAL, Tom BUCHAN, Enn VETEMAA, Robert ROŽDESTVENSKI, Manuel Joaquim Machado de ASSIS, Aleksandr TVARDOVSKI, Adam ZAGAJEWSKI

  Loe edasi...
 • Vene romansse. Laulab Varvara Jerilova, klaveril Marina Tsarkova

  28/06/2017 19:30 Tervise kultuurikeskus, Kontsert

   “Süda, miks Sa nutad”

  Vene romansse

  Laulab Varvara Jerilova, klaveril Marina Tsarkova

  pilet 10.- 

  Loe edasi...
 • PÄRNU SUVEMUUSIKA vabaõhukontserdid

  28/06/2017 20:00 Ranna Kõlakoda, Kontsert

  28. juuni – 9. august 2017 kolmapäeviti kell 20 Ranna Kõlakojas

  PÄRNU SUVEMUUSIKA

  Kolmapäevane vabaõhu kontserdisari

  Suvemuusika kontsertide ajalugu ulatub 1920ndatesse aastatesse. Vahepeal unarusse jäänud sarjale puhus hinge sisse Pärnu kontserdibüroo. Linnarahva ja suvitajate hulgas populaarseks saanud tasuta kontserdid teenisid kontserdibüroole Pärnu linna “Muusika Aastapreemia 2012” austava tiitli.

  Kõlakoja suvemuusika kontsertide puhul peame korraldajatena oluliseks kava  mitmekesisust ja arvestame erinevate põlvkondade muusikamaitsega. Kokku 8 kontserdile on esinema kutsutud mitmed Pärnu ja Pärnumaaga seotud muusikud ja kollektiivid. Oluline on, et vihmase või liialt tuulise ilma korral ei jää kontserdid ära, vaid toimuvad Kuursaalis, mis asub Kõlakoja kõrval.

  28. juuni

  Lood ja laulud mitmelt maalt ja mitmes keeles. Café Mañana

  Ivi Rausi-Haavasalu (laul), Sander Udikas (klarnet, saksofon, flöödid ja viled), Robert Kreutzwald (kitarr, mandoliin banjo, tuuba jt), Ants Õnnis (mandoliin, viiul, suupill jt), Joosep Sang (mandoliin, bass, ukulele jt)

  5. juuli

  BAROKIST POPINI. Mulgimaa pealinna akordionistid

  Helari Tehver (akordion), Kuldar Kask (akordion), Merili Kask (flööt), Karmen Kask (klahvpillid)

  12. juuli

  ROOSID JA UNISTUSED. Jaanika Ventsel trio

  Jaanika Ventsel (laul), Mart Soo (kitarr), Toivo Unt (kontrabass)

  19. juuli

  VASEMÜRGITUS. Brassers

  Jaan Mesi ja Laur Keller (trompetid), Villem Endel Tiits (flüügelhorn), Kaspar-Oskar Kramp (tromboon), Enri Remmelgas (tuuba)

  26. juuli

  MAGUSAMAITSE MAAL. Gipsy Normal

  Inga Kaare (laul), Peep Ojaveski (kitarr). Villem Loonde ( kitarr), Argo Toomel (kontrabass)

  2. august

  HARMONY OF STRINGS. Tallinna Balalaika

  Ilja Lunin (balalaika), Aleks Pelyovin (kitarr)

  9. august

  ÕHUS ON ARMASTUST. Katrin Mandel & Tõnu Timm

  Katrin Mandel (laul), Tõnu Timm (kitarrid, laul) 

  www.parnukontsert.ee  

  Loe edasi...
 • STIG RÄSTA autoriõhtu – 15 aastat rännakut

  28/06/2017 20:00 Villa Ammende aed, Kontsert

  „Kuhu viib sinu sellesuvine teekond - on see rännak lopsaka metsaroheluse, päiksest kuumava niidu või sumeda suveõhtuse mereranna rüppe? Ükskõik, kas tahad üle kõige paljaste varvastega kasteses rohus ringi kõndida või mererannas soolasel tuulel oma juukseid sasida lasta - lihtsalt tee seda. See on sinu rännak.

  Eesti moodsate aegade üks andekaim laululooja Stig Rästa ootab sel suvel sinuga kohtumist nii lummavates sadamates kui kaunites aedades, et üheskoos tähistada 15 aasta möödumist oma laululoomise rännaku algusest.

  Siiani mõneti mõistmatuks ning müstiliseks jäänud Stig on loonud viimase 15 aastaga rohkem armastatud lugusid, kui me teame või üldse ette kujutadagi oskame.

  Jah, me kõik justkui tunneme Eurovisiooni laval külmavärinaid ihule toonud Stig Rästat ning Trafficu ja Outloudzi Stig Rästat. Kuid nüüd on käes aeg teha tutvust Stig Rästa endaga. See on õhtu, mil teie ette astub unikaalne koosseis, paljastades teile oma omavahelised suhted, laulud ja lood -  Stig Rästa ja tema kitarr.

  Senise 15 aasta jooksul on nad üheskoos loonud 120 laulu Eesti absoluutsetele tippartistidele nagu Elina Born, Karl-Erik Taukar, Traffic, Beyond Beyond, jäädes ise tagasihoidlikult tagaplaanile. Kuid sel suvel astuvad nad teie ette - lihtsa, ausa ja vastupandamatuna.
  Kontsertide toimumiskohad:

  T. 27.06 Vihula Mõis
  K. 28.06 Pärnu Villa Ammende aed
  T. 04.07 Tallinna Kultuurikatla PADA aed
  N. 06.07 Kõltsu Mõis
  R. 07.07 Kakumäe HAVEN jahisadam
  L. 08.07 Kuressaare Arensburgi Päikeseterrass
  P. 09.07 Haapsalu Kuursaal
  T. 11.07 Tartu Antoniuse Õu

  Pilet Piletilevist  

  Loe edasi...
 • Comedy Estonia: Open Mic

  28/06/2017 20:00 Aloha (Ranna pst 9), Teater

  28. juuni 2017 kell 20.00 Aloha

  Comedy Estonia: Open Mic

  Time to kick off the good weather with a summer full of open mics all around Estonia! Our first very special show is down on the beach in Pärnu at Aloha!

  Open Mic is the place where we come together to test new material, both from new and experienced performers.

  The show is presented mostly in Estonian with some acts in English.

  Show starts at 20:00 and entry is free but we do have a bucket for donations at the end. We use the cash to travel around Estonia and performing more and more shows, so we greatly appreciate your support!

  The lineup will be announced closer to the date.  

  Loe edasi...
 • The Ilves Sisters: Cherbourgi vihmavarjud

  28/06/2017 20:00 Eesti Sõjameeste Mälestuskirik (Tori v), Kontsert

  The Ilves Sisters uue kavaga „Cherbourgi vihmavarjud” - maailmakuulsad menulaulud muusikalidest ja filmidest

  Selle aasta suveõhtud tõotavad tulla eriti mõnusad ja muusikarohked. Publiku seas palavalt armastatud õdede bänd The Ilves Sisters esineb suvel üle Eesti täiesti uue kontsertkavaga, mis sisaldab maailmakuulsaid menulaule populaarsetest muusikalidest ning filmidest.

  Neil kontsertidel saab õdede esituses kuulda tuntuid palu muusikalidest „Grease”, „Evita”, „Ooperifantoom”, „Helisev muusika”, „Lauldes vihmas”, „Cherbourgi vihmavarjud” ning Abba loomingul põhinevast muusikalist „Mamma Mia!”. Teiste seas tulevad esitusele laulud „Singing in the Rain”, „The Sound of Music”, „Don’t Cry for Me Argentina” ja „Summer Nights”. Laulud kõlavad nii eesti kui ka inglise keeles. Kontserdile on oodatud igas vanuses kaasaelajad, sest muusikarõõmu jagub nendel õhtutel igaühele!

  The Ilves Sisters koosneb viiest säravast ning andekast õest, kes on muusikueluga alustanud juba lapsepõlves ning klassikamaailmas kõrgelt hinnatud. Ansambel sai tuule tiibadesse möödunud aasta alguses ning sestpeale on antud hulganisti kontserte, mis on publiku poolt väga soojalt vastu võetud.


  23.06 – Avinurme kirik kl 14
  27.06 – Urvaste Püha Urbanuse kirik kl 20
  28.06 – Tori Eesti Sõjameeste mälestuskirik kl 20

  04.07 – Põltsamaa Niguliste kirik kl 20
  05.07 – Pärnu Ammende Villa kl 20
  06.07 – Kuressaare Arensburgi hotelli terrass kl 20
  08.07 – Järva-Madise Püha Matteuse kirik kl 20
  11.07 – Lohusalu sadam kl 20
  12.07 – Valga Jaani kirik kl 20
  13.07 – Luke mõisa aed kl 20
  14.07 – Allikukivi veinimõis kl 20
  18.07 – Alatskivi lossi õu kl 20
  19.07 – Vihula mõisa aed kl 20
  20.07 – Kernu mõisa aed kl 20
  21.07 – Märjamaa laululava kl 20
  25.07 – Kasepää laululava kl 20
  26.07 – Anija mõisapark kl 20
  27.07 – Tallinna Jaani kirik kl 20
  28.07 – Halliste Püha Anna kirik kl 20

  01.08 – Kuressaare Arensburgi hotelli terrass kl 19
  02.08 – Kõrgessaare mõisapargi lava kl 19
  03.08 – Viinistu Kunstimuuseumi õu kl 19
  04.08 – Tõrva Kirik-Kammersaal kl 19
  08.08 – Ambla Püha Neitsi Maarja kirik kl 19
  09.08 – Tartu Hansa Hoov kl 19
  10.08 – Saue Vanamõisa Vabaõhukeskus kl 19 

  Loe edasi...
 • AFTERSAIL BLUES

  28/06/2017 20:00 Jahtklubi restoran, Kontsert

  Pärnu Jahtklubi kutsub Sind Aftersail Blues kontserditele!

  JUUNIS algusega kell 20
  7.6 Pärnu Bluesiklubi Band
  14.6 Ain Kurg
  21.6 Glavis Poprock
  28.6 Alari Papa Janson

  JUULIS
  5. ja 19.7 algusega kell 21
  12. ja 26.7 algusega kell 20

  www.jahtklubi.ee  

  Loe edasi...
 • Neljapäevane päevalaager

  29/06/2017 11:00 Pernova Loodusmaja, Muu

  Päevalaagrid toimuvad regulaarselt 29. juunist – 27. juulini 2017 igal neljapäeval Pernova Loodusmajas või algusega loodusmajast.

  Kavas on tegevused loodusmajas ning matkad linna rohelaladel ja rannaniidul. Vihmase ilmaga tehakse loodusmajas toidukatseid.

  Hind 10 eurot. Sisaldab ka kerget einet.

  Varajane registreerumine tagab koha päevalaagrisse.

  Info ja registreerimine mob: 555 1207 või email: admin@pernova.ee

  Loe edasi...
 • Giidituur: Supeluse tänava majad ja inimesed

  29/06/2017 16:00 Supeluse 1, Muu

  29. juuni ning 6. ja 20. juuli 2017 kell 16.00

  Supeluse tänava majad ja inimesed

  Giidituur 

  Ann Eichhorst (eesti keeles) 

  Algus: Supeluse 1 
  Kestus: 1h

  Tasu: 5€/osaleja, 10€/pere

   

  Loe edasi...
 • Tantsuõhtu. Ansambel Ajomies

  29/06/2017 20:00 Tervise kultuurikeskus, Muu

  Tantsuõhtu

  Ansambel Ajomies

  pilet 5.- 

  Loe edasi...
 • Sasku kaardimänguõhtu

  29/06/2017 20:00 2 Paari, Spordisündmus

  Juunis 2017, 2 Paaris, Suur-Sepa 13

  Sasku kaardimänguõhtud

  neljapäeviti algusega kell 20.00

   

  Loe edasi...
 • Pärnu linnaekskursioon soome keeles

  30/06/2017 15:00 algusega Pärnu Külastuskeskuse eest, Muu

  15. maist kuni 15. septembrini 2017

  Pärnu tasuta linnaekskursioon soome keeles

  REEDETI kell 15 algusega Pärnu Külastuskeskusest (Uus 4)

  Ligitund aega kestva jalutuskäigu ajal tutvustavad akrediteeritud giididlinna ajalugu, arhitektuuripärleid ning põnevaid sündmusi linna arengustning ajaloost.

  Ekskursioonid toimuvad:
  esmaspäeviti kell 15.00 vene keeles
  reedeti kell 15.00 soome keeles
  laupäeviti kell 15.00 inglise ja eesti keeles

  Ringkäikude algus on Pärnu Külastuskeskusest (Uus 4, Pärnu) ja need on osalejatele TASUTA.

  www.visitparnu.com

  ***

  Küsi ka temaatilisi jalutuskäike Pärnu Giidide Ühingult, vt Facebook

  Loe edasi...
 • Suvekontserdid

  30/06/2017 19:00 Restoran NOOT terrass, Kontsert

  ESTONIA Resort Hotel & Spa**** restoran NOOT esitleb:

  Suveõhtud koos lummava muusika ja hõrgu gurmeega
  NOODI terrassil

  23. juuni kuni 12. august, reedeti ja laupäeviti algusega kell 19:00*:

  Reedel, 23.06 Steps to Synapse

  Reedel, 30.06 Charlemagne
  Laupäeval, 1.07 The Boondocks

  Reedel, 7.07 Mari-Liis & Ollie
  Laupäeval, 8.07 Vennad Abrod

  Reedel, 14.07 Brigita Murutar ja Paul Neitsov
  Laupäeval, 15.07 Ruslan Trochynskyi ja Paul Neitsov

  Reedel, 21.07 Jana Abzalon
  Laupäeval, 22.07 Elina Hokkanen

  Reedel, 28.07 Keit Triisa
  Laupäeval, 29.07 Elis Loik ja Mart Abro

  Reedel, 4.08 Anelle Tamm ja Mart Abro
  Laupäeval, 5.08 Pille-Riin Karro ja Rauno Pella

  Reedel, 11.08 Carine & Lauri Lehtsaar
  Laupäeval, 12.08 Maia Vahtramäe

  Kontserdile sissepääs tasuta! Tutvu meie a´la carte menüü ja joogikaardiga.

  Terrassil on kohtade arv piiratud! 
  Broneeri laud: 440 1012, noot@spaestonia.ee

  *Korraldaja jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.
  Halva ilma korral toimuvad üritused restoranis NOOT.

  Soovid majutust!
  4* hotellituba koos hommikusöögi ja spaamõnudega al 159 € kahele!
  Broneeri parima hinnaga ja kiiresti siit »

  Loe edasi...
 • SÄÄRANE MULK ehk Sada vakka tangusoola. Endla suvelavastus Koidula muuseumi aias

  30/06/2017 19:00 Koidula Muuseum, Teater

  SÄÄRANE MULK ehk Sada vakka tangusoola

  Endla suvelavastus Koidula muuseumi aias

  õpetlik lustimäng

  autor Lydia Koidula
  lavastaja Kaili Viidas  
  kunstnik Arthur Arula              
  dramaturg Ott Kilusk
  valguskunstnik Margus Vaigur
  muusikajuht Ado Kirsi                
  liikumisjuht Kardo Ojassalu

  mängivad Ago AndersonFeliks KarkLauri MäeseppSander RebaneMeelis RämmeldIndrek Taalmaa, Tõnu Oja (Eesti Draamateater) ning muusikud ja tantsijad

  Näidendi „Säärane mulk ehk sada vakka tangusoola“ loomishetk asub eesti rahvusliku teatri sünni eesotsas ja sestap – võta-või-jäta, nuta-või-naera – on tegemist tüvitekstiga, olgugi et lihtsa külajandiga. Aga s***a sellega!

  Tüvitekstid – nii nagu riigi hümn ja lipp või eestlaste endeemilised haigusedki – on meie identiteedi lahutamatu osa. Nende olemasolu tekitab samaaegselt nii imetlust kui ka õudu. Imetlust, sest need on meil olemas; ja õudu, sest enamasti pole keegi nende sisudega päris täpselt kursis. Üsna vähesed meist võivad detailselt kirjeldada, mis toimus Erastu Ennu eraelus või millega tegeles Kure-onu, kui ta veel noor oli.

  Tüvitekstide tegelased oleksid justkui kivistunud stereotüübid, nagu džinnid pudelites, kes raamaturiiulite tardumuses oma aega ootavad. Nagu uinuvad koletised lösutavad nad kohustusliku kirjanduse nimekirjades ja näitavad oma hambaid katkenditena kooliõpikutes. Nii nagu iga inimene peab aeg-ajalt enese sisse vaatama, tuleb vahel ka see tukkuv pentsik tegelaskond kaante vahelt valla päästa ja taaskord ära kuulata. Sest järeltulevad põlved peavad neid ikka ja jälle tundma saama, sest muidu poleks me need, kes me oleme.

  Nii nagu iga jutuvestja esitab varem kuuldud lugu oma mätta otsast ja oma suuvärki appi võttes, ilmuvad selgi korral „Säärase mulgi“ tegelased vaataja ette pisut uues kuues ja justkui äratehtult. Ei saa midagi ära võtta, mida Koidula neisse karakteritesse on pannud, küll aga saab nende iseloomu, tundeid ja tegevusi värvida üha uute ja uute omadustega, mis jutustajale pähe tulevad.

  Olgu sellega kuidas on, üks asi on imelik ja naljakas – vaatamata meie hämaratele teadmistele, mis puudutavad loo lineaarset kulgemist, teame enamasti väga hästi, kuidas see lõpeb ja seda hämmastavam on asjaolu, et elame lugedes ikka tegelastele südamest kaasa, just nagu poleks me päris kindlad selles, kas Maie ikka saab oma Mulgi, kas Peeter oma lolluste lõksu langedes ka midagi õpib, kas Anne, nii kange kui ta ongi, oma rumalast mehest jagu saab? Ja lõpuks kõige tähtsam – kas Erastu Enn, see neetud kaabakas ja pöidlapurustaja, see kõige selle õnnetuse kokk ja kobrutaja, see rõugearmiline punapea, see libekeelne tigepõis, ikka saab oma teenitud karistuse või pääseb viimati...?

  Esietendus 30. juunil Koidula muuseumi aias (Jannseni 37). Järgmised etendused 1., 6., 7., 8., 9, 13., 14., 15. juulil ja 23., 24., 25., 26., 29., 30. augustil.      

  Veebruaris on piiratud arv pileteid müügil hinnaga 15 eurot. 
  Alates 1. märtsist maksavad piletid 18 eurot. 

  Etenduse päeval 22 eurot, sooduspilet 18 eurot (lapsed, õpilased, üliõpilased, õpetajad).  

  Loe edasi...
 • The Masquerade // Voice Of Voices // OL+

  30/06/2017 20:00 Kultuuriklubi Tempel, Elav muusika/Pubi

  Ees on ootamas korralik müdin. Teie ette astuvad:

  elektoonilist rock-metalit viljelev THE MASQUERADE Tartust, kes esitleb oma verivärsket albumit.
  www.facebook.com/TheMasqueradeEstonia/

  Kuula:
  www.youtube.com/watch?v=GpZA0sc97Cg
  www.youtube.com/watch?v=T2H8zaI0OF4

  Pärnu rock-metalbänd VOICE OF VOICES
  www.facebook.com/VoiceOfVoices/

  Kuula:
  www.youtube.com/watch?v=cnt-sMMVIiQ
  www.youtube.com/watch?v=NSDccx752EI

  ja OL+

  Uksed kl 20:00
  Pilet 5/7 EUR 

  Ära maga maha!

  Loe edasi...
 • XV Pärnu Orelifestivali kontsert

  30/06/2017 20:00 Eliisabeti kirik, Kontsert

  juuni – august 2017 Eliisabeti kirikus

  XV Pärnu Orelifestivali kontserdid

  reedeti kell 20.00

  Pärnu XV Rahvusvaheline Orelifestival on tänavu pühendatud Reformatsiooni 500. aastapäevale ja kannab nimetust "Reformatsiooni järelkajad".

  Orelifestivali kontserdid toimuvad Pärnu Eliisabeti kirikus reede õhtuti kell 20.00. Ajavahemikus  2. juuni – 25. august 2017 toimub 14 kontserti. Lisakontserdina toimub neljapäeval, 10. augustil üks kontsert ka Pärnu maakonnas – Lauritsapäevakontsert Häädemeeste kirikus.

  Festivali kunstiliseks eesmärgiks on pakkuda publikule vaheldurikkaid ja meeliharivaid kontserte.  Lähtudes Reformatsiooni juubeliaastast  on tänavuse festivali tähelepanu keskmes luterlik koraal ja selle laiaulatuslik kasutus orelirepertuaaris.

  Orelifestivali avakontserdi sisustavad sel korral Tallinna Kaarli kiriku organist Piret Aidulo ja bariton Ott Indermitte (RAM). Kõrvuti eesti organistidega esinevad festivalil muusikud väljastpoolt.  Välisesinejad on  Poolast, Belgiast, Slovakkiast ja Saksamaalt.

  Lisaks soolokontsertidele on plaanis mitmed ansambli- kui orkestrikontserdid:  kontsert oreli ja saksofoni, kahe oreliga, oreli ja keelpillidega.
   

  Pärnu XV Orelifestivali REFORMATSIOONI JÄRELKAJA esinejateks Pärnu Eliisabeti kirikus on:

  Reedel, 2. juunil kell 20.00

  AVAKONTSERT - EELK  100

  LÄÄNEMERE MUUSIKAPÄRLID. Piret Aidulo, orel. Ott Indermitte, bariton
   

  Reedel, 9. juunil kell 20.00

  MEISTER ja SELL

  Pille Metsson, orel. Erik Rajamäe, orel (15-aastane Moskva Noorte Organistide konkursi laureaat) 
   

  Reedel, 16. juunil kell 20.00

  BATALLA & TRIONFO

  Darius Bakowski Kois (Poola), orel
   

  Reedel, 23. juunil kell 20.00

  HEROILISED TANTSUD - Võidupüha 98

  Ines Maidre, orel
    

  Reedel, 30. juunil kell 20.00

  SOLA GRATIA, ÜKSNES ARMUST

  Aaro Tetsmann, orel. Ingmar Simson-Valtin, viiul
   

  Reedel, 7. juulil kell 20.00

  PÕHJAMAA MISSA (koostöös  Sax.Fest'iga)

  Ivo Lille, saksofon. Iris Maidre-Aarvik, vioola. Ingmar Simson-Valtin, viiul. Ines Maidre, orel
   

  Reedel, 14. juulil kell 20.00

  REFORMATSIOON & REVOLUTSIOON

  Ormar Maidre Aarvik, viiul. Ines Maidre, orel
   

  Reedel, 21. juulil kell 20.00

  MAAILMA LABÜRINT

  Stanislav Surin (Slovakkia), orel
   

  Reede, 28. juulil kell 20.00

  Koraalide kuninganna WIE SCHÖN LEUCHTET DER MORGENSTERN

  Frank Heye (Belgia), orel
   

  Reedel, 4. augustil kell 20.00

  REFORMATSIOON, IMPROVISATSIOON, DEFORMATSIOON

  Jaanus Torrim, orel
     

  Reedel, 11. augustil kell 20.00

  JUMAL MEIE HULGAS / DIEU PARMI NOUS

  Giulio Mercati  (Itaalia), orel
   

  Reedel, 18. augustil kell 20.00

  ORGAN GOLD

  Andreas Meisner (Saksamaa), orel
   

  Reedel, 25. augustil kell 20.00

  ÜKS KINDEL LINN / EIN FESTE BURG

  Kristel Aer, orel

   

  Lisaks Pärnu Eliisabeti kirikus toimuvatele kontserditele toimub ERIÜRITUS Häädemeeste kirikus:

  Neljapäeval, 10. augustil kell 18.00

  LAURITSAPÄEVAKONTSERT

  Giulio Mercati  (Itaalia), orel

  ***

  Sissepääs annetusega 10.- eurot Pärnu Eliisabeti kiriku remondi heaks.

  Festival toimub Pärnu Linnavalitsuse, Eesti Kultuurkapitali Helikunsti, Pärnumaa Ekspertgrupi ja Häädemeeste Vallavalitsuse toetusega.

  Festivali kunstiline juht on Ines Maidre.

   

                             

  Loe edasi...
 • Endla Jazzklubi kontsert

  30/06/2017 21:30 Teatrikohvik, Kontsert

  Endla Jazzklubi XI hooaeg

  Jazzklubi alustas Endla Teatrikohvikustegutsemist 2006. aasta sügisel. Jazzklubi sünnipäevaks võib lugeda 29.septembrit, mil Teatrikohvikus toimus esimene Jazzklubi õhtu.

  Nüüdseks toimub Jazzklubi Teatrikohviku esimesel korrusel regulaarselt kaks korda kuusreedeti. Kontsert algab kell 21.30, sissepääs TASUTA! Jazzklubi publik pääseb Teatrikohvikusse alates kella 21. Sissepääs on kõigile tasuta.

  Kohvikusse saab laudu broneerida, broneerimisel kehtib miinimumarve 7 € inimese kohta, mis tuleb tasuda eelnevalt. Lisainfo e-postil: kohvik@endla.ee. Samal aadressil on võimalik ka kohti broneerida kuni kella 17 toimumispäeval. 

  KAVA 

  17. märtsilJazz.ee esitleb: Bad Habits trio
  Andre Maaker (kitarrid), Peedu Kass (bass), Ahto Abner (trummid)
  31. märtsil Duo Liis Lutsoja (viiul) / Mart Soo (kitarr)

  7. aprillil Tanel Ruben Band
  21. aprillilJazz.ee esitleb: Agan/Dunkel Quartet
  Manuel Dunkel (saksofon) , Ain Agan (kitarrid), Mihkel Mälgand (bass), Mika Kallio (trummid)

  5. mail Ivi Rausi (vokaal), Sven Kullerkupp (klahvpillid)
  19. mail Jazz.ee esitleb Heavy Beauty
  Liudas Mockūnas (bass-saksofon), Jaak Sooäär (kitarr), Henno Kelp (bass), Andrus Lillepea (trummid)

  2. juunil Kaare, Karu, Ojaveski
  30. juuni Helin-Mari Arder (vokaal) ja Andy Fite (kitarr)

  14. juuli (täpsustamisel) 
  28. juuli Erkki Otsman kvartett "Merelaulude kabaree

  Vt kava lähemalt www.endla.ee/jazzklubi

  Loe edasi...
 • Elav muusika

  30/06/2017 22:00 Trahter Postipoiss, Elav muusika/Pubi

  Juuni 2017 

  Trahter Postipoiss
  esinejate algus kell 22

  R 2.06 Marco
  L 3.06 Eesti Gun ja Liisa 

  R 9.06 Raen Väikene
  L 10.06 ans. Village Voice

  R 16.06 Irena ja Ivar Hansen
  L 17.06 Ergo

  R 30.06 Härra Kuu

  Loe edasi...
 • PUKKA UP. Mark Robinson (Pukka Up/ UK), Kert Klaus

  30/06/2017 23:00 Sugar Club, Meelelahutus/klubi

  Pukka Up 

  30/06/2017

  Pukka Up Global Tour - 15 Years In Paradise
  www.pukkaup.com
  www.facebook.com/pukkaupfanpage

  ● Mark Robinson (Pukka Up/ UK)
  www.djmarkrobinson.com
  www.facebook.com/djmarkrobinsonpage

  ● Kert Klaus
  www.facebook.com/djkertklaus
  https://soundcloud.com/kert-klaus
  www.instagram.com/kert_klaus

  ***************************

  Terrassile sissepääs 22.00 - 23.00 tasuta
  Fb ''Going'' kuni 00.00 5.00 eur (list suletakse 22.00)
  Klubikaardiga 5.00 eur
  Pilet 10.00 eur

  Oma sünnipäeva nädalal saad koos 10-e kaaslasega Sugarisse tasuta!

  Vanusepiirang: 18+

   

  Loe edasi...
 • Pärnu KIRBUTURG

  01/07/2017 07:00 Decora kõrval (Lai tn), Laat

  Pärnu Kirbuturg

  6. mai kuni 1. oktoober 2017
  igal laupäeval ja pühapäeval kell 7.00–16.00 (v.a 5. ja 6. augustil) 

  Tule lihtsalt kohale ja vale endale müügiplats. Ruumi jätkub kõigile, müügiplatsi suurused on mõistlikud. Võid müüa kas autoga või autota.

  laupäeviti autoga 5€, ilma autota 3€, pensionär 2€
  pühapäeviti autoga 2€, ilma autota 1€

  www.facebook.com/pg/parnukirbuturgdecora

  Loe edasi...
 • Pärnu linnaekskursioon eesti ja inglise keeles

  01/07/2017 15:00 algusega Pärnu Külastuskeskuse eest, Muu

  15. maist kuni 15. septembrini 2017

  Pärnu tasuta linnaekskursioon eesti ja inglise keeles

  LAUPÄEVITI kell 15 algusega Pärnu Külastuskeskusest (Uus 4)

  Ligitund aega kestva jalutuskäigu ajal tutvustavad akrediteeritud giididlinna ajalugu, arhitektuuripärleid ning põnevaid sündmusi linna arengustning ajaloost.

  Ekskursioonid toimuvad:
  esmaspäeviti kell 15.00 vene keeles
  reedeti kell 15.00 soome keeles
  laupäeviti kell 15.00 inglise ja eesti keeles

  Ringkäikude algus on Pärnu Külastuskeskusest (Uus 4, Pärnu) ja need on osalejatele TASUTA.

  www.visitparnu.com

  ***

  Küsi ka temaatilisi jalutuskäike Pärnu Giidide Ühingult, vt Facebook

  Loe edasi...
 • Suvekontserdid

  01/07/2017 19:00 Restoran NOOT terrass, Kontsert

  ESTONIA Resort Hotel & Spa**** restoran NOOT esitleb:

  Suveõhtud koos lummava muusika ja hõrgu gurmeega
  NOODI terrassil

  23. juuni kuni 12. august, reedeti ja laupäeviti algusega kell 19:00*:

  Reedel, 23.06 Steps to Synapse

  Reedel, 30.06 Charlemagne
  Laupäeval, 1.07 The Boondocks

  Reedel, 7.07 Mari-Liis & Ollie
  Laupäeval, 8.07 Vennad Abrod

  Reedel, 14.07 Brigita Murutar ja Paul Neitsov
  Laupäeval, 15.07 Ruslan Trochynskyi ja Paul Neitsov

  Reedel, 21.07 Jana Abzalon
  Laupäeval, 22.07 Elina Hokkanen

  Reedel, 28.07 Keit Triisa
  Laupäeval, 29.07 Elis Loik ja Mart Abro

  Reedel, 4.08 Anelle Tamm ja Mart Abro
  Laupäeval, 5.08 Pille-Riin Karro ja Rauno Pella

  Reedel, 11.08 Carine & Lauri Lehtsaar
  Laupäeval, 12.08 Maia Vahtramäe

  Kontserdile sissepääs tasuta! Tutvu meie a´la carte menüü ja joogikaardiga.

  Terrassil on kohtade arv piiratud! 
  Broneeri laud: 440 1012, noot@spaestonia.ee

  *Korraldaja jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.
  Halva ilma korral toimuvad üritused restoranis NOOT.

  Soovid majutust!
  4* hotellituba koos hommikusöögi ja spaamõnudega al 159 € kahele!
  Broneeri parima hinnaga ja kiiresti siit »

  Loe edasi...
 • SÄÄRANE MULK ehk Sada vakka tangusoola. Endla suvelavastus Koidula muuseumi aias

  01/07/2017 19:00 Koidula Muuseum, Teater

  SÄÄRANE MULK ehk Sada vakka tangusoola

  Endla suvelavastus Koidula muuseumi aias

  õpetlik lustimäng

  autor Lydia Koidula
  lavastaja Kaili Viidas  
  kunstnik Arthur Arula              
  dramaturg Ott Kilusk
  valguskunstnik Margus Vaigur
  muusikajuht Ado Kirsi                
  liikumisjuht Kardo Ojassalu

  mängivad Ago AndersonFeliks KarkLauri MäeseppSander RebaneMeelis RämmeldIndrek Taalmaa, Tõnu Oja (Eesti Draamateater) ning muusikud ja tantsijad

  Näidendi „Säärane mulk ehk sada vakka tangusoola“ loomishetk asub eesti rahvusliku teatri sünni eesotsas ja sestap – võta-või-jäta, nuta-või-naera – on tegemist tüvitekstiga, olgugi et lihtsa külajandiga. Aga s***a sellega!

  Tüvitekstid – nii nagu riigi hümn ja lipp või eestlaste endeemilised haigusedki – on meie identiteedi lahutamatu osa. Nende olemasolu tekitab samaaegselt nii imetlust kui ka õudu. Imetlust, sest need on meil olemas; ja õudu, sest enamasti pole keegi nende sisudega päris täpselt kursis. Üsna vähesed meist võivad detailselt kirjeldada, mis toimus Erastu Ennu eraelus või millega tegeles Kure-onu, kui ta veel noor oli.

  Tüvitekstide tegelased oleksid justkui kivistunud stereotüübid, nagu džinnid pudelites, kes raamaturiiulite tardumuses oma aega ootavad. Nagu uinuvad koletised lösutavad nad kohustusliku kirjanduse nimekirjades ja näitavad oma hambaid katkenditena kooliõpikutes. Nii nagu iga inimene peab aeg-ajalt enese sisse vaatama, tuleb vahel ka see tukkuv pentsik tegelaskond kaante vahelt valla päästa ja taaskord ära kuulata. Sest järeltulevad põlved peavad neid ikka ja jälle tundma saama, sest muidu poleks me need, kes me oleme.

  Nii nagu iga jutuvestja esitab varem kuuldud lugu oma mätta otsast ja oma suuvärki appi võttes, ilmuvad selgi korral „Säärase mulgi“ tegelased vaataja ette pisut uues kuues ja justkui äratehtult. Ei saa midagi ära võtta, mida Koidula neisse karakteritesse on pannud, küll aga saab nende iseloomu, tundeid ja tegevusi värvida üha uute ja uute omadustega, mis jutustajale pähe tulevad.

  Olgu sellega kuidas on, üks asi on imelik ja naljakas – vaatamata meie hämaratele teadmistele, mis puudutavad loo lineaarset kulgemist, teame enamasti väga hästi, kuidas see lõpeb ja seda hämmastavam on asjaolu, et elame lugedes ikka tegelastele südamest kaasa, just nagu poleks me päris kindlad selles, kas Maie ikka saab oma Mulgi, kas Peeter oma lolluste lõksu langedes ka midagi õpib, kas Anne, nii kange kui ta ongi, oma rumalast mehest jagu saab? Ja lõpuks kõige tähtsam – kas Erastu Enn, see neetud kaabakas ja pöidlapurustaja, see kõige selle õnnetuse kokk ja kobrutaja, see rõugearmiline punapea, see libekeelne tigepõis, ikka saab oma teenitud karistuse või pääseb viimati...?

  Esietendus 30. juunil Koidula muuseumi aias (Jannseni 37). Järgmised etendused 1., 6., 7., 8., 9, 13., 14., 15. juulil ja 23., 24., 25., 26., 29., 30. augustil.      

  Veebruaris on piiratud arv pileteid müügil hinnaga 15 eurot. 
  Alates 1. märtsist maksavad piletid 18 eurot. 

  Etenduse päeval 22 eurot, sooduspilet 18 eurot (lapsed, õpilased, üliõpilased, õpetajad).  

  Loe edasi...
 • Väntorelifestival. Festivali klubi

  01/07/2017 20:00 Jahtklubi restoran, Kontsert

  L, 1. juulil 2017 kell 20.00 Väntorelifestival

  Tulekul:
  K, 5. juuli kell 21.00 Aftersail Blues
  L, 8. juuli kell  16.00 ja 20.00 SaxFest

  K, 12. juuli kell 20.00 Muhu Väina regatt, aftersail
  N, 13. juuli kell 20.30 SWINGERS, Muhu Väina regatt

  K, 19. juuli kell 21.00 Aftersail Blues

  K, 26. juuli kell 20.00 Aftersail blues

  24.-29. juuli Põhjamaade Noorte purjetamise EM

    

  Loe edasi...
 • Pärnu KIRBUTURG

  02/07/2017 07:00 Decora kõrval (Lai tn), Laat

  Pärnu Kirbuturg

  6. mai kuni 1. oktoober 2017
  igal laupäeval ja pühapäeval kell 7.00–16.00 (v.a 5. ja 6. augustil) 

  Tule lihtsalt kohale ja vale endale müügiplats. Ruumi jätkub kõigile, müügiplatsi suurused on mõistlikud. Võid müüa kas autoga või autota.

  laupäeviti autoga 5€, ilma autota 3€, pensionär 2€
  pühapäeviti autoga 2€, ilma autota 1€

  www.facebook.com/pg/parnukirbuturgdecora

  Loe edasi...
 • Rannapargi Lastehommikud

  02/07/2017 11:00 Pärnu Rannapark (Kunstide väljaku juures), Muu

  25. juuni – 6. august 2017 pühapäeviti kell 11 Rannapargis (Kunstide väljaku juures)

  Rannapargi Lastehommikud

  Seitse suvist pühapäevahommikut Pärnu Rannapargis. Igal pühapäeval on oma teema. Kaasatud on erinevad spordiklubi, huvialakoolid ja ettevõtted.

  Tasuta. Suure vihmaga jääb ära.

   

  Loe edasi...
 • Jazzi Zahharov ja Maria Listra ÕHTU RANNAL

  02/07/2017 20:00 Villa Ammende aed, Kontsert

  Maria Listra ja Jassi Zahharov, Margus Kappel klaveril „Õhtu rannal”

  Eesti armastatud lauljad Maria Listra ja Jassi Zahharov suunduvad üle mitme aasta taas ühisele kontserttuurile kavaga „Õhtu rannal”. Duo esituses kuulete Raimond Valgre ja Valter Ojakääru parimaid romantilisi laule. Lauljaid saadab klaveril maestro Margus Kappel.
  Tule ja naudi romantilist suvekontserti!

  Lisainfo: www.kontsert.ee


  Toimumiskohad ja -ajad:

  30. juuni kl 20 - Anija mõisapark
  2. juuli kl 20 - Pärnu, Ammende Villa aed
  6. juuli kl 20 - Alatskivi lossi õu
  7. juuli kl 20 - Kernu mõisa aed
  8. juuli kl 20 - Rõuge Maarja kirik
  14. juuli kl 20 - Avinurme kirik
  16. juuli kl 20 - Luke mõisa aed
  18. juuli kl 20 - Harju-Madise Mattiase kirik
  19. juuli kl 20 - Tallinn, Jaani kirik
  20. juuli kl 20 - Tartu, Raadi viinaköök (ERM)
  21. juuli kl 20 - Halliste Püha Anna kirik
  22. juuli kl 20 - Järva-Jaani Ristija Johannese kirik
  26. juuli kl 20 - Vihula mõisa aed
  28. juuli kl 20 - Ambla Püha Neitsi Maarja Kirik
  29. juuli kl 20 - Urvaste Püha Urbanuse kirik

  Kestus: 1 tund 20 minutit

   

  Loe edasi...
 • Pärnu linnaekskursioon vene keeles

  03/07/2017 15:00 algusega Pärnu Külastuskeskuse eest, Muu

  15. maist kuni 15. septembrini 2017

  Pärnu tasuta linnaekskursioon vene keeles

  ESMASPÄEVITI kell 15 algusega Pärnu Külastuskeskusest (Uus 4)

  Ligitund aega kestva jalutuskäigu ajal tutvustavad akrediteeritud giididlinna ajalugu, arhitektuuripärleid ning põnevaid sündmusi linna arengustning ajaloost.

  Ekskursioonid toimuvad:
  esmaspäeviti kell 15.00 vene keeles
  reedeti kell 15.00 soome keeles
  laupäeviti kell 15.00 inglise ja eesti keeles

  Ringkäikude algus on Pärnu Külastuskeskusest (Uus 4, Pärnu) ja need on osalejatele TASUTA.

  www.visitparnu.com

  ***

  Küsi ka temaatilisi jalutuskäike Pärnu Giidide Ühingult, vt Facebook

  Loe edasi...
 • SUVESARI 2017 paaristurniiride sari bridžis

  03/07/2017 18:00 Kentuki Kõrts, Spordisündmus

  Suvesari 2017 koosneb kaheteistkümnest baromeeter-paaristurniirist maksimumtulemusele. Arvesse lähevad kõik tulemused. Üldarvestus on individuaalne, kohapunktidega 14-11-9-8-7-6-5-4-3-3-3-... 

  Loe edasi...
 • Sääskedega sõjas ja rahus

  04/07/2017 00:00 Pernova Loodusmaja, Näitus

  Näitus, mis sääse elu tutvustades jutustab lugu looduse ja inimese seostest.

  Suvistel õhtutel on peale mõnusa seltskonna alati üks tunnus, mis ühendab inimesi Eesti ja Soomes , aga ka Euroopas , Aasias , Ameerikas ja Aafrikas- see on verd imevate sääskede pinin!

  Suhtelisele liiginappusele vaatamata on pistesääsed levinud kogu maailmas. Ainsad kohad maakeral, kus me neid ei leia, on kõrbed, sest sääsed vajavad oma arenguks vett. Eestis kõrbeid pole, seetõttu on Eestis väga vähe kohti, kust sääskedest päris rahu võiks saada.

  Sestap tasub nende väikseste olendite elukombeid pisut lähemalt tundma õppida.

  Näitus valmis bioloogi ja sääsesõbra Urmas Tartese eestvedamisel- temalt on pärist jutud ja enamus fotosid.

  Näitus sündis Sagadi metsakeskuse tellimusel.

  Loe edasi...
 • LÕUNATAEVAS PÕHJATAEVAS. Austraalia Riiklik Lastekoor GONDWANA VOICES

  04/07/2017 13:00 Eliisabeti kirik, Kontsert

  Teisipäev, 4. juuli 2017 kell 13.00 Eliisabeti kirik

  LÕUNATAEVAS PÕHJATEAVAS

  GONDWANA VOICES. Austraalia Riiklik Lastekoor

  Dirigendid Lyn Williams & Mark O'Leary 
  Klaveril Sally Whitewell
  Külalisesineja Murtala

  Sissepääs tasuta 

   

  Loe edasi...
 • 33. aastajooks

  04/07/2017 18:00 Niidu park, Pärnu rand või Raeküla mets, Spordisündmus

  2. mai – 29. august 2017 igal teisipäeval kell 18.00

  33. aastajooks 

  2.05–13.06 Niidu pargis

  20.06–25.07 Pärnu rannas*
  *4.07 Meremiilijooks 

  1.–29.08 Raeküla metsas

  Korraldab: Pärnu Klubi Tervisesport 

  Lisainfo www.psl.ee  

  Loe edasi...
 • Väljasõidud merele

  04/07/2017 18:00 Pärnu Jahtklubi, Muu

  Ootame Sind üksi, kallimaga või sõpradega merele purjetama!
  Tule naudi päikeseloojangut, merekohinat ning panoraamvaadet Pärnu linnale!
  Igal teisipäeval alates 27.juunist alustame väljasõite merele!
  Väljasõidud toimuvad teisipäeviti kell 18.00

  Sõit merel kestab 2 tundi.
  Väljasõidu hind on 20 EUR/inimene.
  Osta pilet Pärnu Jahtklubist (Lootsi 6, Pärnu) või meie heade koostööpartnerite juurest Pärnu Keskuse infolauast (Aida 7, Pärnu) ning Pärnu Külastuskeskusest, Uus tn.5.
  Kontakt ja informatsioon: kylalistemaja@jahtklubi.ee, telefon +372 447 1740

  PS! Registreerimine lõpetatakse üks tund enne väljasõitu.
  Juhul, kui väljasõitu ei toimu ostetakse piletid tagasi.

  Loe edasi...
 • Lendav Hollandlane 2017. Pärnu Bridžiklubi individuaalturniiride sari

  04/07/2017 18:00 Willy Baar (Riia mnt. 56), Spordisündmus

  Sari koosneb 11-st individuaalturniirist keskmisele tulemusele. Summas läheba arvesse 7 paremat turniiritulemust, karistuspunkte arvestatakse purjetamise skaalas.

  Loe edasi...
 • Kammerteatri suvi PÄRNUS

  04/07/2017 20:00 Kentuki Kõrts, Teater

  Kentuki Kõrtsi SUVELAVAL (Tallinna mnt 12)

  Kammerteatri etendused PÄRNUS 

  T, 04.07 "Oranžid tropid kõrvas"
  T, 11.07 "Oranžid tropid kõrvas"
  P, 16.07 "Sinised kilesussid jalas"
  K, 19.07 "Oranžid tropid kõrvas"
  P, 23.07 "Lollidemaa"
  K, 26.07 "Oranžid tropid kõrvas"

  P, 06.08 "Sinised kilesussid jalas"
  K, 09.08 "Oranžid tropid kõrvas"
  P, 13.08 "Parimad palad"vol.2
  K, 16.08 "Oranžid tropid kõrvas"  

  Pilet Piletilevist

  Loe edasi...

Liitu uudiskirjaga

Broneeri majutus