Kestvad sündmused

 • LOODUSE MANDALAD. Ülo Josingu fotonäitus

  02/02/2018 - 31/08/2018 Pärnu Külastuskeskuse galerii, Näitus

  2. veebruar – 31. august 2018 
  Pärnu Külastuskeskuse galeriis 

  Looduse mandalad 

  Ülo Josingu fotonäitus

  Ülo Josingu (sün­dinud 1952. aas­tal) fotohuvi tär­kas vara­ses noo­ruses – esi­me­sed kat­se­tu­sed tegi ta 5. klassi õpilasena. Ta on Eesti Fotokunstiühingu asu­ta­ja­liige (1987), Tallinna fotoklubi liige (1976), loo­min­gu­lise ühen­duse Fotoring liige, koos­ta­nud näi­tuse "Anna mulle või­ma­lus" puue­tega las­test, osa­le­nud lisaks veel pal­ju­del foto­näi­tus­tel ja -kon­kurs­si­del.

  Üle vee­rand sajandi töö­tab Ülo Josing Eesti Televisioonis (ERR) fotopro­fes­sio­naa­lina, pil­dis­ta­nud selle aja jook­sul kõik­või­ma­likke sünd­musi, ini­mesi ja objekte – Eurovisioonist klaa­si­kunsti ja toa­lil­le­deni. Koos Toomas Kaasikuga on ta koos­ta­nud foto­al­bumi Eesti Muinsuskaitseseltsi tege­vu­sest (2003).

  Illustreerinud roh­kelt albu­meid sh „Eesti klaas 60“ ja „Eesti klaas 70“, „Õnne hääl“, „Tarbekunsti muu­seum“ jne. 

  Loe edasi...
 • Elu Rannaniidul

  10/05/2018 - 27/08/2018 Pernova Loodusmaja, Näitus

  Rannaniit on mereäärne madal rohumaa, mis kõrgvee aegu võib jääda vee alla. Loodusmaja ajutine näitus tutvustab elukeskkonda rannaniidul ning sealseid asukaid. Põhitähelepanu on pööratud lindudele, kes vajavad elupaigaks just madalmurust rannaniitu ning seal kasvavale taimestikule. Näituse raames tutvuvad inimesed linnuliikide, lindude ehituse ning linnupesade ja munadega, lisaks rannaniidul kasvavate tähtsamate taimede ning elavate putukaliikidega.  

  Näitus on Loodusmaja külastajapileti ostnule tasuta.  

  Pernova Loodusmaja on  avatud T-R kell 10.00-18.00; L kell 10.00-16.00.

  www.facebook.com/Loodusmaja/videos/2081962715152475/   

  Loe edasi...
 • Ajaloolised relvad ja raudrüüd

  15/05/2018 - 15/08/2018 Punane torn, Näitus

  15. mai – 15. august 2018 Punane torn (Hommiku 11, Pärnu)

  Ajaloolised relvad ja raudrüüd

  Näitus

  Ajaloolises Punases tornis ootab alates 15. maist kuni augusti keskpaigani ajaloolisi relvi ja raudrüüsid tutvustav näitus. Avatud iga päev kell 11–18.

  Pilet 7.-/5.- 

  www.facebook.com/kingsandguards

   

  Loe edasi...
 • MEES JA NAINE 2018

  03/06/2018 - 02/09/2018 Uue Kunsti Muuseum, Näitus

  Suvepealinna Pärnu aktinäitus toimub juba 25. korda.

  Meie näitusest neli korda vanemaks on elanud Soome, Leedu, Eesti, Poola ja ja Läti Vabariigid. Sestap olemegi koostanud sellesuvise aktinäituse tuumiku nende viie Ida-Euroopa riigi kunstnike töödest.

  Vabariik on vabameelsete inimeste vabatahtlik ühendus ja kedagi ei saa keelata siit lahkumast. Ka vabatahtlikult ning taevariiki. Meil on kahju ja kurb, et Laur Tiidemannile ning Nadežda Tšernobaile ei sobinud loomekoduks Eesti Vabariik ning need kaks noort andekat noort kunstnikku läksid vabasurma. Neid pole enam inimestena meie hulgas, aga kunstnikuna elavad nad edasi. Ja nii on meie näituse lõppakordiks Lauri skulptuur „Näkineitsi“ ning Nadja „Viimane altar“. Mitte juhuslikult pole meie väljapanekus ka leedu kunstniku Vilmantas Marcinkeviciuse maal „Juudasuudlus“, Jüri Arraku „Meie toitja“ ning hollandi kunstniku Peter Diemi käega näituse avapäeval Pärnus maalitud lõuend „Väljapääs paradiisist“. Nii need kui paljud teised sellesuvise väljapaneku teosed viitavad suurele puudujäägile inimlike suhete maailmas. Meie rahvusloomaks on valitud hunt ja tema mõtteviisist – hunt hunti ei murra – on inimestel veel väga palju õppida.

  MEES JA NAINE 2018 esimesed kaks väikest saali on seekord pühendatud Uue Kunsti Muuseumi kollektsiooni põgusaks tutvustamiseks. Art Brut' i särav esindaja, pärnakas Aivar Kurvits on oma Aadama-Eeva pildid maalinud ateljees, mis asub selle maja kolmandal korrusel. Ka kõik hollandlase Peter Diemi suuremõõdulised maalid on sündinud Pärnus. Uue Kunsti Muuseumi katuse all. Meie kunstikogusse ostetud või annetatud taieseid on võimalik ära tunda rohelise ringikese abil, mis seisab tema nimesildi juures.

  Näitusel osalevad:

  Elina Brotherus (Soome)
  Viggo Wallensköld (Soome)
  Vilmantas Marcinkevicius (Leedu)
  Romualdas Požerskis (Leedu)
  Anda Magone (Läti)
  Malgorzata Chodakowska (Poola / Saksamaa)
  William Farges (Prantsusmaa)
  Peter Diem (Holland)
  Jüri Arrak, Jaan Toomik, Johanna Mudist, Vano Allsalu ,Terje Talts, Enn Tegova, Sirje Petersen, Andrus Joonas, Nadežda Tšernobai (1985-2015),  Laur Tiidemann (1974-2001) (Eesti) jt.

  Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonist on esindatud : Corneille, Kalev Mark Kostabi, Jan ja Sarah Saudek, Peeter Mudist, Evald Okas, Jose Mario Ansalone, Mark Sadan, Mauno Keränen, Aivar Kurvits,  jt.

   

  Head vaatamist ja kaasamõtlemist sõnumitele, mis kunstnikel südamel ning peidus meistriteostes.

  Kaunist suve 2018!

   

  Mark Soosaar,

  näituse kuraator

  Näitust toetavad: Pärnu linn, Eesti Kultuurkapital, Prantsuse Instituut Eestis, Tallink.

   

  Muuseum avatud iga päev 9-21.00 

  23.06 kell 9-18.00

  24.06 kell 11-19.00 

  Loe edasi...
 • Liis Koger maalinäitus

  04/06/2018 - 31/08/2018 Kohvik Mahedik, Näitus

  Uuenduskuuri läbi teinud kohvikus Mahedik ootab külastajaid uus õlimaalide näitus, kunstnikuks on seekord Liis Koger

  Liis Koger (s. 1989 Pärnus) on maalikunstnik ja poeet, kes elab ja tegutseb Tallinnas. Koger lõpetas Tartu Ülikooli maalieriala 2013. a ning tegutseb vabakutselise kunstnikuna rahvusvaheliselt. Liisi maale võib näha Riigikogu ja Matemaatilise Statistika Instituudis. Tema tööd on osalenud mitmetel rahvusvahelistel oksjonitel ja heategevusüritustel.

  Loe edasi...
 • Rahvusvaheline aktinäitus MEES JA NAINE

  04/06/2018 - 02/09/2018 Uue Kunsti Muuseum, Muu

  4. juuni – 2. september 2018 Uue Kunsti Muuseumis

  Mees ja naine 

  XXV rahvusvaheline aktinäitus

  Südasuvine aktinäitus Pärnus hoiab traditsiooniliselt fookuses inimkeha ja hinge ilu ning harmooniat. Igal suvel on väljapanekul olnud oma alateema. Olgu selleks siis ootused, unistused, tulnukad või meid kõiki ühendav meri, püüab aktinäitus tabada erinevaid alatoone mehe ja naise suhetes, mis annavad põhjust huvitavateks kunstilisteks lahendusteks.

  Mees ja Naine toimub juba 25-ndat korda ja langeb kokku Soome, Leedu, Eesti, Poola ja Läti vabariikide neli korda suurema sünnipäevaga. Meie riigid on meist vanemad, aga alasti ja avali inimene lõuendil, marmoris, fotol, videos tahab olla ikka nooruslik ja vooruslik. Kuna tegu on juubelinäitusega, siis eksponeerime ka 25 aasta jooksul väljapanekul Mees ja Naine esinenud kunstnikelt UKM-ile annetatud teoseid.

  2018. aasta suvel esitame teoseid alljärgnevatelt autoritelt:
  Elina Brotherus (Soome)
  Viggo Wallensköld (Soome)
  Vilmantas Marcinkevicius (Leedu)
  Romualdas Požerskis (Leedu)
  Anda Magone (Läti)
  Malgorzata Chodakowska (Poola / Saksamaa)
  William Farges (Prantsusmaa)
  Peter Diem (Holland)
  Jüri Arrak, Jaan Toomik, Johanna Mudist, Vano Allsalu ,Terje Talts, Enn Tegova (Eesti) jt.

  Näitust toetavad: Pärnu linn, Kultuurkapital, Prantsuse Instituut Eestis, Tallink. 

  www.mona.ee  

   

   

   

   

  Loe edasi...
 • Näitus MADE IN PÄRNUMAA

  13/06/2018 - 07/10/2018 Pärnu Muuseum, Näitus

  Alates 13. juunist kuni 7. oktoobrini on Pärnu Muuseumi ajutiste näituste saalis avatud Pärnumaa muuseumide koostöö tulemusena valminud näitus „Made in Pärnumaa“.

  See  on ood Pärnumaale ja piirkonna loole, käsitledes olulisi ajaloo- ja kultuurisündmusi, suurkujusid, leiutajaid, esemeid ja ütlusi. Külastajani jõuab kõik, mis ainulaadne, oluline, eriline ja mis kõige tähtsam, pärit just siit Pärnumaalt. Välja on toodud ligi 100 kõige olulisemat eset,tegu, teenust, sündmust, teost, mis on eripärased ja olulised meie kodukohale ning omavad siiani tähenduslikku rolli Eesti rahva seas ja ajaloos. Kontseptsioon rõhutab muuhulgas Pärnu kui Eesti Vabariigi sünnilinna staatust ja olulisust Vabadussõja võidus ning silmapaistvate pärnumaalaste rolli ja panust Eesti riigi ja kultuuriloomes.

  Ühtlasi on see koostöö omamoodi tähis märkimaks eelmisel aastal toimunud muudatust, mil Pärnumaast sai veel suurem piirkond, koguni 5419 km² suurune (jätkuvalt suurim maakond Eestis), kuhu nüüd kuulub seitse kohalikku omavalitsust: Häädemeeste, Kihnu, Lääneranna, Põhja-Pärnumaa, Saarde ja Tori vald ning Pärnu linn.

  Projekti meeskonda kuulusid Audru, Häädemeeste, Kihnu, Sindi, Tori ja Pärnu muuseum. 

  Loe edasi...
 • Ma pole külaline, ma elan siin

  19/06/2018 - 31/08/2018 Pernova Loodusmaja, Näitus

  Tartu Loodusmaja mänguline näitus kutsub märkama elusolendeid, keda me alati tähele ei pane, ning hoolima linnas elavatest taimedest ja loomadest.

  Väljapanek tutvustab inimese looduslikke naabreid linnas ning pakub mõtlemisainet elukeskkonna ja kodu väärtustest. Millise elukeskkonna me oleme loonud nii endale kui ka taimedele ja loomadele?

  Näitus on valminud loodus- ja loomeinimeste koostöös. Hea elukeskkonna toimimise jaoks on vaja arvestada üksteise vajadustega. Meil on vaja mõista looduse väärtust linnakeskkonnas.

  Kui linnas on loodust, siis on ka inimesel seal mõnusam elada, sest inimene on osa loodusest - isegi siis, kui me seda unustama kipume.

  Näitus on majapileti ostnule tasuta. 

  Pernova Loodusmaja on  avatud T-R kell 10.00-18.00; L kell 10.00-16.00. 

  Loe edasi...
 • Näitus SUVEETÜÜDID. Marju Lorentson ja Mare Säkk

  25/06/2018 - 31/08/2018 Nooruse Maja, Näitus

  25. juuni kuni 31. august 2018 Nooruse Majas

  Näitus SUVEETÜÜDID

  Marju Lorentson ja Mare Säkk

  Loe edasi...
 • Mõttelend. Tiina Ojaste maalinäitus

  05/07/2018 - 31/01/2019 Villa Ammende, Näitus

  5. juuli 2018 kuni 31. jaanuar 2019

  Mõttelend 

  Tiina Ojaste maalinäitus 

  Meie mõtted annavad hingele tiivad!

  Tiina Ojaste värviküllased, äratundmis-ning avastamisrõõmu pakkuvad maalid on kui võti imelisse maailma, kus on peidus mõtisklev aja lugu, olevik ja tulevik.

  Nendes maalides on julgust ja lihtsat olemist, uurivat ja avastavat lähenemist elule.

  Näitust „Mõttelend“ iseloomustab püüe tuua esile need mõttekihid, millest voolavad välja loomulik headus, kooskõla ja  igavikuline armastus. Meie mõtetel pole piire, meie uudishimu saab viia vastusteni, mis võivad meid üllatada. Üks mõte järgneb teisele linnutiivul...

  Pääsemine ideede, inspiratsiooni ja loomingu imede maale algab alati mõttelennust!

  Ootame Teid külastama iga päev 12.00-19.00. Näitus jääb avatuks kuni 2019 jaanuari lõpuni.

  Sissepääs on prii, tulge näitust imetlema ja lõõgastuge hetkeks meie salongikohvikus!

  Loe edasi...
 • Näitus „Sada aastat inimeste kaitsel. Prokuratuur Eestis 1918-2018“.

  13/07/2018 - 07/10/2018 Pärnu Muuseum, Näitus

   Alates 13. juulist on Pärnu Muuseumi näituse "Made in Pärnumaa" külastajatel võimalus külastada ka Prokuratuuri näitust "Sada aastat inimeste kaitsel". 

  Esimeste, 1918 novembris moodustatud Eesti riigiasutuste seas oli ka Prokuratuur.  Oma sünnipäeva tähistamiseks rändab juubeliaastal mööda Eestit Prokuratuuri ajalugu tutvustav näitus „Sada aastat inimeste kaitsel. Prokuratuur Eestis 1918-2018“.

  "Sada aastat tagasi, kui sündis meie riik, määrati ametisse ka esimene vabariigi prokurör. Oma sajandat sünnipäeva tahame tähistada sellega, et näidata, kes oleme ja kust tuleme, ikka selleks, et igaüks usuks Eesti õigussüsteemi ja et need, kes kuriteo läbi haiget on saanud tahaks ja julgeks riigi poole pöörduda, sest ta tunneb meid ning teab, et tahame ja saame aidata", ütles riigi peaprokurör Lavly Perling. 

  Näituse tekstid on kokku pannud õigusajaloolane Toomas Anepaio, disaini autor on loovagentuur Velvet.

  Näitust on seni eksponeeritud Tallinnas Tallinna Tehnika Ülikooli õiguse instituudis ja Justiitsministeeriumis; Narva kolledžis ning Paides. Pärnu Muuseumist liigub näitus Tartusse.  


  Loe edasi...
 • IN Graafika "Soviet Time. Heavens Underground"

  21/07/2018 - 31/08/2018 Pärnu Keskraamatukogu, Näitus

  Pärnu Keskraamatukogu galeriides saab 31. augustini vaadata INGraafika näitust "Soviet Time. Heavens Underground", kus esindatud on Leonhard Lapini, Tõnis Laanemaa, Jüri Arraku, Peeter Alliku ja Evald Okase tööd, samuti Soome ekspositsioon Kuti Kutilt.

  Loe edasi...
 • OOTAJAD. Johanna Mudist

  15/08/2018 - 09/09/2018 Kunstnike Maja galerii, Näitus

  15.08-09.09.2018 Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja, Nikolai 27, Pärnu  

  OOTAJAD

  Johanna Mudist

  “OOTAJAD” on Johanna Mudisti maalide ja joonistuste näitus. Eksponeeritud tööd on ühel või teisel põhjusel jäänud varasemalt teostamata: ”Need maalid on olnud ootel, tuksudes pidevalt kusagil kuklasagaras. Olen oodanud õiget aega, kohta, inspiratsiooni või tunnet. Mõnda maali olen proovinud teostada aastaid, mõnda kujundit olen maalinud mitmeid kordi, kuid siiski jäänud rahulolematuks ja jätnud need ootama oma aega.“

  Näitusel on maalidega dialoogis miniatuursed tikutopsi mõõtu narratiivsed joonistused. Joonistused jutustavad koomiliselt inimese igapäevaelu poeesiat kui ka traagikat, balansseerides igapäevaelu ja fantaasia vahemail. Osad eksponeeritud joonistused on võtnud edasiarendusena maalide kuju, osad mitte. Mõndadest neist joonistustest saavad tulevikus maalid, mõnest ei saa kunagi. Nad peavad veel edasi ootama.

  Tööd räägivad aja tajumisest staatilises ja pinevas ootuses - pidevas abstraktses ootuses olemise seisundist. Ootamine on samaaegselt inimese elu argipäev kui ka üleüldine eksistentsiaalne katsumus. Terve elu vältel oodatakse midagi suuremat või väiksemat: taksot, sõnumit, armastust või surma. Ootamine on seisund, kus olevik ja potentsiaalne tulevik saavad kokku - see seisund on väliselt staatiline, kuid seesmiselt ärevalt vibreeriv.

  Johanna Mudist (snd 1991) on Tallinnas elav ja töötav kunstnik. Ta on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli maalingute (BA) 2014 ja Eesti Kunstiakadeemia (MA) 2017 maali osakonna. Ta on ennast erialaselt täiendanud Soomes ja Poolas. Aastast 2016 on Johanna Mudist Eesti Maalikunstnike liidu liige. Käesolev näitus on kunstniku esimene isikunäitus.

  Tänan: Katariin ja Taaniel Mudist, Alan Voodla, Liisi Kukk, Jane Lappo, Karin Strohm

  Lisainfo: http://www.linnagalerii.ee/

  *** 

  Kolmapäeval, 15. augustil avatakse Pärnu Linnagaleriis kaks uut näitust:
  kell 16
  kolme eesti klaasidisaineri - Aleksandra Pavlenkova, Kristiina Oppi ja Andra Jõgise näitus "Me sobime kokku" (Linnagalerii Raekoja saalis) ja kell 17 Johanna Mudisti maalide ja joonistuste näitus "Ootajad"  (Linnagalerii Kunstnike Majas).

  Olete väga oodatud näituste avamistele!

   

  Loe edasi...
 • ME SOBIME KOKKU. Aleksandra Pavlenkova, Kristiina Oppi ja Andra Jõgis

  15/08/2018 - 06/09/2018 Pärnu Linnagalerii, Näitus

  15.08-06.09.2018 Pärnu Linnagalerii, Uus 4, Pärnu  

  ME SOBIME KOKKU

  Aleksandra Pavlenkova, Kristiina Oppi ja Andra Jõgis

  "Me sobime kokku" (ehk lühemalt MSK) on kolme eesti klaasidisaineri – Aleksandra Pavlenkova, Kristiina Oppi ja Andra Jõgise koostööna valminud tarbenõude seeria, mida eksponeeritakse samanimelisel näitusel Pärnu Linnagaleriis. Seeria, mis koondab endas joogiklaase, kanne, vaase ja kausse, sai alguse noorte disainerite koostööst Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti osakonnas 2014. aastal.

  Eksponeeritava seeria kontseptsioon lähtub koostööst ja kokku sobimise-sobitamise printsiipidest. Objekte koos disainides peavad kõik grupi liikmed üksteisega sobituma ja oskama teineteise ideedega mängida. Nii sobituvad ka valminud nõud üksteise kõrvale ja sisse. Moodustades küll ühtse terviku, säilitavad esemed ka eraldiseisvana oma isikupära. Kunstnikud kasutavad oma töödes värvi, selle kirkust ja kirevust, eristudes traditsiooniliselt värvivähesemast põhjamaisest klaasikunstist.

  Pavlenkova, Oppi ja Jõgis on oma ühisloomingut varem eksponeeritud Stockholmis, Peterburis ja Tallinnas. Kõik eksponeeritavad esemed on Eestis puhutud.

  Tänud: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti osakond, Kai Kiudsoo-Värv, Jay Siltavuo, Tanel Oppi, Rait Lõhmus.

  Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium.

  *** 

  Kolmapäeval, 15. augustil avatakse Pärnu Linnagaleriis kaks uut näitust:
  kell 16
  kolme eesti klaasidisaineri - Aleksandra Pavlenkova, Kristiina Oppi ja Andra Jõgise näitus "Me sobime kokku" (Linnagalerii Raekoja saalis) ja kell 17 Johanna Mudisti maalide ja joonistuste näitus "Ootajad"  (Linnagalerii Kunstnike Majas).

  Olete väga oodatud näituste avamistele!

   

  Loe edasi...

Nädala tähtsündmused

 • Aloha Surfikeskuse tegevused

  01/06/2018 - 20/09/2018 Pärnu linn, Muu

  Nädala programm Aloha Surfikeskuses
  1. juuni – 20. september 2018

  Oleme avatud iga päev kell 10.00–... päikese kukkumiseni, meie juures saad mõnuleda Café Alohas või kasutada veespordivarustust, mis on jõukohane kõigile!

  Iga päev: 10.00, 13.00, 16.00 Lohesurfi ja purjelaua koolitused

   
  Esmaspäev:
  10.00 Purjelaua isutekitaja
  12.00 SUP matk Audru jõel
  13.00 Lohesurfi isutekitaja – esimesed sammud tõeliseks surfariks saamisel
  16.00 Kajakimatk Pärnu muulile                     

  Teisipäev:
  10.00 SUP matk Pärnu muulile
  13.00 Lohesurfi isutekitaja – esimesed sammud tõeliseks surfariks saamisel
  16.00 Fatbike tuur ranna düünidel
  19.00 Kajakimatk Pärnu muulile

  Kolmapäev:
  10.00 Purjelaua isutekitaja
  11.00 SUP matk Audru jõel
  16.00 Kajakimatk Pärnu muulile
  19.00 BBQ õhtu – söö palju jaksad!

  Neljapäev:
  10.00 Fatbike tuur ranna düünidel
  16.00 Kajakimatk Pärnu muulile
  18.00 Skimlaua töötuba
  19.00 SUP matk Pärnu muulile
  19.00 Pöörane kokteiliõhtu

  Reede:
  10.00 Purjelaua isutekitaja
  18.00 Sinu esimesed sammud surfi poole – jutunurk Aloha tegevuste ja matkade kohta
  19.00 Soodusregistreerimine järgmisteks päevadeks
  19.00 Board Meeting

  Laupäev:
  10.00 Café Aloha ergutab: SUP matk + värskendav smuuti
  11.00 Skimlaua töötuba
  16.00 SUP matk Pärnu muulile
  19.00 Tastes of Aloha

  Pühapäev:
  10.00 Café Aloha pannkoogihommik
  11.00 SUP matk Pärnu muulile
  16.00 Skimlaua töötuba
  19.00 Fatbike tuur ranna düünidel

  PS! Meie poolt väljapakutud ajad ei sobi? Anna teada, millal soovid tulla või tule lihtsalt läbi!

  Matkadele ja õhtustele sündmustele on vajalik eelregistreerimine, tagamaks varustuse või koha saadavus: info@aloha.ee, +372 5694 1133

  Plaaniliste matkade ja töötubade hinnad: Fatbike 49€, SUP 30€, Kayak 30€, Skim 15€, Purjelaua või lohesurfi isutekitaja 60€.

   

  SUP

  Aerusurf ehk SUP - selles lihtsas vee peal liikumise viisis on midagi maagilist. Erinevalt teistest veespordialadest, mis nõuavad tundide viisi harjutamist, on aerusurf lihtne ja uskumatult lõbus. See sobib nii meestele kui naistele, noortele kui vanadele, peredele, sportlastele ja joogahuvilistele, Pärnu madal ja liivane laht loob suurepärased tingimused kõigile SUP’i sõidu nautimiseks. 

  PURJELAUASÕIT

  Purjelauasõit on kõige põnevam ja kättesaadavam viis, et kogeda purjetamise võlu. Tule omanda purjelauatamise põhiteadmised algkursusel. Pakume ühetunnist algkursust innovaatilise täispuhutava purjega, mis on jõukohane kõigile ning ei eelda füüsilist ettevalmistust. Selleks, et saada aimu selle spordiala tõelisest olemusest, oled oodatud pikemale, kolmetunnisele kursusele.

  LOHESURF

  Lohesurf on sinu jaoks kui otsid veidi adrenaliinirohkemat spordiala. See on üks populaarsemaid ekstreemspordialasid maailmas. Aloha lohesurfi kursused vastavad rahvusvahelistele IKO standarditele. Pakume ühetunnist õppelohega kursust, mis on sobilik kõigile, kes soovivad lohetamisega tutvust teha. Kui oled otsustanud tõeliseks lohesurfariks saada, siis vali põhjalik kursus, mis koosneb kolmest päevast.

  SKIMLAUATAMINE

  Skimlauatamine on lõbus tegevus gruppidele, peredele ja kõigile teistele, kes soovivad proovida midagi uut ja põnevat. Tegemist on veelauaspordiga, kus surfilauaga sõidetakse ja tehakse trikke õhukesel veepadjal. Selle õppimine on üsna lihtne, kuid selleks, et aega säästa ning apsakaid ja kukkumisi vähendada, soovitame kursust. Meie instruktor näitab, kuidas rakendada õiget tehnikat ja sooritada veel liueldes lihtsamaid trikke. 

  KAJAKISÕIT

  Kajakiga sõitmine annab hea võimaluse eemalduda rannakärast ja minna ilma nautima lahe peale. Kajakisõit pakub võimalust nii sportimiseks, piknikuks merel, kalapüügiks, lõbutsemiseks kui lihtsalt päevitamiseks. Kajakis saab turvaliselt istuda mitmekesi, seega sobib tegevus ka pere pisematele.  

  FATBIKE

  Fatbike on paksurehviline maastikuratas, millega saab sõita praktiliselt kõikjal. Fatbike suudab läbi minna paksust veest, liivast, mudast; ronida üles mägedest ja kividest. Fatbike pakub täiesti unikaalse sõidukogemuse ja annab võimaluse avastada kaunist loodust täiesti uuel viisil. Aloha korraldab matkajuhiga sõite Pärnu rannas ja linna ümbruses väikestele ja keskmise suurusega gruppidele. Instruktor selgitab kõike seoses tuuri ja Fatbikega.

  Loe edasi...
 • IN Graafika Festival

  21/07/2018 - 30/08/2018 Pärnu linn, Näitus

  21. juuli – 11. august 2018 Pärnu erinevates galeriides

  Taevane Underground 

  IN Graafika Festival

  Iga-aastane näitus-festival aastast 1998, mis hõlmab kõiki Pärnu näitusepindu: Linnagalerii, Kunstnike Maja, Port Artur, Pärnu Keskus, Pärnu Muuseum, Endla teater, Keskraamatukogu, Pärnu kolledž ja linnaruum. Näitused Pärnu galeriides on põhirõhuga erinevate rahvusvaheliselt tuntud kunstnike ja kunstirühmituste individuaalsetel programmidel. Näha saab innovaatilisi lähenemisi erinevatest maailma nurkadest. www.printmaking.ee 

  *** 

  21.–22. juuli 2018

  Nordic Festival Heavens Underground 2018

  Facebook event www.facebook.com/events/270285716863065/

  Printmaking IN workshops: 17.–21.07.2018 Pärnu Artist House.
  Taje Tross (EST) Registration: academia@nongrata.ee
  Experimental Linoleum Printing Workshop
  Woodcut - Michel Ruths, Mia Lindqvist (FIN)
  Silkscreen - Ott Piibeman (EST)
  Workshop info: www.facebook.com/events/665679450457396/

  Saturday, July 21
  16.00
  Exhibitions open in Pärnu Central Library - Soviet time HeavensUnderground (EST) - Leonhard Lapin / Tõnis Laanemaa / Jüri Arrak /Peeter Allik / Evald Okas + Finnish exhibition by Kuti Kuti (FIN)
  21.00 Nordic Performance program in Kultuuriklubi Tempel
  Performances in culture club Temple: Morgan Schagerberg & Jenny Berg - Sweden, Michel Ruths, Mia Lindqvist (FIN)
  Sounds: Steinar Stensen & Arnfinn Killingtveit –Trondheim (NOR)
  Videos:Lina Lína Thoroddsen (ISL), Marita Isobel Solberg (NOR), SorenDahlgaard (DEN), Nero 77 (DEN), Erke Ragnarsson (NOR) Juho PoesiloePöysti (FIN) Jóhan Martin Christiansen (Faroe Islands)

  Sunday, July 22
  Eventexhibitions openings and performances in Pärnu:
  16.00 Town Hall GalleryFaroe Island exhibition by Hansina Iversen, Randi Samsonsen, JóhanMartin Christiansen (Faroe Islands) Finnish exhibition by Antti Laitinen(FIN) Norwegian-Sami exhibition by Marita Isobel Solberg & TrondAnsten (NOR) Rasmus Dano (DEN) performance by Nathan Hendrickson (US)Hyunji Park (KOR) Maija Kivi (FIN)
  17.00 Endla Theatre Anonymous Boh (EST) & Toomas Kuusing Art + Pinkseldaja Ärra (EST) Taje Tross alias Taje Devilgirl (EST)
  17.30 City Space - Ingrīda Pičukāne (LAT)
  18.00Pärnu Artist House - Swedish Exhibition - Morgan Schagerberg &Jenny Berg (SWE) and Risto Puurunen (FIN) & Latvian exhibition"Kosmic Debris" (LAT)
  Māris Čačka, Gundega Evelone, Kate Seržāne, Lāsma Pujāte, Līva Rutmane, Aigars Opincāns, Ieva Saulīte
  Performance by Kate Seržāne (LAT)
  AmericanDream -Aubrey Carroll​, Bekah Brooks, Katy Seals​, Joanna Scott (USA)& Francesca InfurnariJohn Hancock​ (Texas) Felix Morelo​(Colombia/New York)

  www.facebook.com/PrintmakingIn

  Supported by Norden Kulturfond, Kulturkontakt Nord, Pärnu Town Goverment and Eesti Kultuurkapital. 

   

  Loe edasi...
 • GILDIMAJA AUGUSTI KUU TÖÖTOAD suurtele ja väikestele

  03/08/2018 - 31/08/2018 Pärnu linn, Käsitöö

  AUGUSTI KUU töötoad

  Reede, 3. August

  Paberist külmkapimagnet või märkmik. Karini Paberikoda.
  Hind 8-13€, Kestus:  1,5-2 h

  Keraamiline ese. Helle Savikoda.
  Hind 10€, Kestus:  1-2h

  Käevõru või kõrvarõngad. Ene 7 asja.
  Hind al. 5€, Kestus: 1h

   

  Laupäev, 4. August

  Kangastelgedel vaibake. Vaibakoda.
  Hind al.15€, Kestus:  1-2h

  Nõelviltimise töötuba. Raina villapildid.
  Hind 7-15€, Kestus:  1-2h

   

  Reede, 10. August

  Nõelviltimise töötuba. Raina villapildid.
  Hind 7-15€, Kestus:  1-2h

  Klaasisulatus. Leili klaasikoda.
  Hind alates 8€, Kestus:  1-2h
  Tiffani kaelaehe, hind alates 5€, kestus: 1h

  Käevõru või kõrvarõngad. Ene 7 asja.
  Hind al. 5€, Kestus: 1h

   

  Laupäev, 11. August

  Paberist külmkapimagnet või märkmik. Karini Paberikoda.
  Hind 8-13€, Kestus:  1,5-2 h

  Pronksspiraalpunutis ehk ’Vaseline’. Jane Vaselised.
  Hind 7-15€, Kestus:  1-2h

  Käevõru või kõrvarõngad. Ene 7 asja.
  Hind al. 5€, Kestus: 1h

   

  Reede, 17. August

  Paberist külmkapimagnet või märkmik. Karini Paberikoda.
  Hind 8-13€, Kestus:  1,5-2 h

  Klaasisulatus. Leili klaasikoda.
  Hind alates 8€, Kestus:  1-2h
  Tiffani kaelaehe, hind alates 5€, kestus: 1h

   

  Laupäev, 18. August

  Käevõru või kõrvarõngad. Ene 7 asja.
  Hind al. 5€, Kestus: 1h

  Kangastelgedel vaibake. Vaibakoda.
  Hind al.15€, Kestus:  1-2h

  Tekstiilist poekoti värvimine. Varakamber/Gildi pood.
  Hind 6€, Kestus:  45 minutit

   

  Reede, 24. August

  Endla fantaasiaehted.
  Hind 5€, Kestus: 1h

  Keraamiline ese. Helle Savikoda.
  Hind 10€, Kestus:  1-2h

   

  Laupäev, 25. August

  Tekstiilist poekoti värvimine. Varakamber/Gildi pood.
  Hind 6€, Kestus:  45 minutit

  Pronksspiraalpunutis ehk ’Vaseline’. Jane Vaselised.
  Hind 7-15€, Kestus:  1-2h

  Keraamiline ese. Helle Savikoda.
  Hind 10€, Kestus:  1-2h

   

  Reede, 31. August

  Tekstiilist poekoti värvimine. Varakamber/Gildi pood.
  Hind 6€, Kestus:  45 minutit

  Pronksspiraalpunutis ehk ’Vaseline’. Jane Vaselised.
  Hind 7-15€, Kestus:  1-2h

  Käevõru või kõrvarõngad. Ene 7 asja.
  Hind al. 5€, Kestus: 1h

   *** Väljaspool neid aegu on töötoad avatud kokkuleppel meistriga.

  Astu sisse ja meisterda!

  Loe edasi...
 • Paikuse ettevõtluslaager

  13/08/2018 - 15/08/2018 Pärnu linn, Koolitus/kursus

  13.–15. augustil 2018 Paikuse Huvikoolis 

  Paikuse ettevõtluslaager toimub 

  Ootame noori vanuses 14–19 aastat

  Otsid põnevat ja kasulikku tegevust suveks? Lui oled 14–19 aastane noor ning sind huvitab ettevõtlus ja ärimaailm, siis tule osale Paikuse ettevõtluslaagris! Kolme päeva jooksul saad teadmisi ärimaailma toimimisest osaledes ka töötubades, milles ettevõtlust praktiliseltkatsetada ja luua. Sind juhendavad oma ala spetsialistid.

  Osalustasu 10€.

  Registreerimine

  Lisainfo: eliriakaup@gmail.com 
  +372 55641794 

   

  Loe edasi...
 • Weekend Festival Baltic

  16/08/2018 - 18/08/2018 Pärnu linn, Kontsert

  16.–18. august 2018 Pärnu rannas

  Weekend Festival Baltic 2018

  Põhjamaade suurimal elektroonilise tantsumuusikafestivalil saab näha ja kuulda hetke kõige kuumemaid tantsu- ja popmuusikaartiste. ärnu rannas toimub festival neljandat aastat.

  Festivali lavadel astub kolme päeva jooksul üles ca 80 artisti.

  www.weekendbaltic.com 

  Loe edasi...
 • LUULESIIDITEE. 4. teekonnapäev

  16/08/2018 00:00 Pärnu linn, Kirjandussündmus

  16. augustil 2018 kell 16-21 iga tunni tagant esinevad luuletaj(d) ja muusik(ud) erinevates kohvikutes, pubides ja baarides. Igas paigas kestab kaunis kunst 40-50 minutit ja siis liigutakse mööda siiditeed järgmisse luulelisse esinemiskohta.
   
  kell 15 Jaak Känd EESTILE
  (kohvik Nullpunkt Lastepargis)

  kell 16 Mikk von Berg ja sõbrad
  (kohvik Pagaripoisid bussijaamas)

  kell 17 Lauriito Q & TÄHED 
  (kohvik Point, Ringi 11)

  kell 18.30 Daivi Jõerand ja Evelin Laanesaar
  (Piparmünt bar & tostadas, Munga 9)

  kell 20 Jürgen Rooste ja Erki-Andres Nuut BLUUSIPLAFATUS
  (Cafe Grand, Kuninga 25)

  Loe edasi...
 • Tahkuranna kurgifestival

  20/08/2018 00:00 Häädemeeste vald, Muu

  20. august 2018 Tahku Tare, Tahkuranna küla

  Tahkuranna kurgifestival

  Tahkuranna kurgifestivali märksõnadeks on rannarahva olulised elatusallikad - kurk, kala ja käsitöö. Kurgihooajal toimuval festivalil saab proovida põnevaid kurgihoidiseid, osta kaasa kohalikku toitu ja käsitööd, kuulata ja kaasa laulda rahvalikke laule, osaleda õpitubades ja teha ise käsitööd.

  Osalema olete oodatud kogu perega, sest tegemist jagub kõigile ja kogu päevaks!

  rannatee.ee/kurgifestival 

  Loe edasi...
 • EV100 vabaõhulavastus SAJA-AASTANE ÖÖ

  20/08/2018 00:00 Pärnu linn, Kontsert

  20. august 2018 kell 22.00 Pärnu Vallikääru aasal

  Saja-aastane öö

  EV100 suurejooneline vabaõhulavastus

  Lavastaja: Kaili Viidas
  Stsenarist: Helle Kirsi
  Kunstnik: Pusa
  Tantsujuht: Ulla Helin-Mengel
  Muusikajuht: Merike Teppan-Kolk
  Valguskunstnik: Margus Vaigur
  Videokunstnik: Argo Valdmaa
  Helikujundaja: Judith Parts
  Projektijuht: Jekaterina Põldots
  Tehniline juht: Kaido Lüll

  Osades: Laine Mägi, Jüri Vlassov, Liis-Katrin Avandi, Ago Anderson, Arabella Anderson, Herman Avandi.

  Laval 700 rahvatantsijat, muusikud, kaitseliitlased, tuletantsijad, akrobaadid jt.

  Korraldustoimkond: Alli Põrk, Eha Ristimets, Kristel Ernits, Tõiv Jõul.

  Sellel sumedal augustiööl sai ühest tavalisest jõest eriline jõgi, kui tema kaldaveest leitud pudelipost näitas kätte tee salapärase roostetanud kirstuni. Ja kui ühed väikesed käed selle kirstukaane avasid, ei osanud nad arvatagi, et aastakümneid varjul olnud minevikulood nad endasse haaravad ning müstilisele ja põnevale rännakule viivad. Saabunud oli maagiline saja-aastane öö. Öö, mil meie esivanemad uskusid, et võimatu saab võimalikuks ja minevik teeb end aarde leidjale nähtavaks.

  Vaatemängu pakkuv öölavastus kutsub kaasa mõtlema sellele, kas me oleme järjepidevuse kandjad või unustajad?  Kas meie aeg on suunatud väärtuste hoidmisele või hävitamisele?  Kas armastus on iseenesestmõistetav või peab selle nimel vaeva nägema? Kas põlvkondadevaheline üksmeel ja koosolemine ongi tegelikult võti meie kestma jäämisele?

  Sajad tantsijad, muusikud, kaitseliitlased, tuleneelajad, akrobaadid jpt aitavad minevikku olevikus  lahti kerida ja näidata, kui vägev jõud peitub uskumises, looduses, mälestustes, inimestes ja lootuses. Aega ei saa hoida, kuid mälestusi saab.

  Pärnu on Eesti vabariigi sünnilinn. See on ainuõige koht, kus tähistada millegi erilisega oma riigi sünnipäeva. Lavastuse käigus antakse sünnipäevakingitusena üle uusloomingulised rahvamuusikatöötlused ja neile loodud tantsud.

  Saja-aastase öö ettevalmistus sai alguse Pärnu-ainelistest rahvamuusikatöötluste ja tantsude  konkurssidest, mille tulemusi tutvustati 2017. aasta mais Pärnu Kontserdimajas.

  Öö-peole annab maagilist valgust ja värvi võimas valgus- ning videokujundus ning kohapeal loodav helirežii.

  See on võimas ja fantaasiarikas vaatemäng, mida saavad nautida nii suured kui väikesed.

  Ilm on alati ilus ja sissepääs prii!

  www.facebook.com/sajaaastaneoo 

  Loe edasi...

Nädala sündmused

 • Väljasõidud Pärnu lahele – Jahiga merele!

  14/08/2018 18:00 Pärnu Jahtklubi, Muu

  Ootame Sind üksi, kallimaga või sõpradega merele purjetama! Tule naudi päikeseloojangut, merekohinat ning panoraamvaadet Pärnu linnale!

  Igal teisipäeval alates 26. juunist alustame väljasõite merele! Väljasõidud toimuvad teisipäeviti kell 18.00. Viimane väljasõidu kuupäev on 28. august 2018.

  Sõit merel kestab 2 tundi.

  Väljasõidu hind on 20 EUR/inimene.
  Osta pilet Pärnu Jahtklubist (Lootsi 6, Pärnu) või meie heade koostööpartnerite juurest Pärnu Keskuse infolauast (Aida 7, Pärnu) ja Pärnu Külastuskeskusest (Uus tn 4, Pärnu)

  Kontakt ja informatsioon: kylalistemaja@jahtklubi.ee, telefon +372 447 1740

  PS! Registreerimine lõpetatakse üks tund enne väljasõitu.
  Juhul, kui väljasõitu ei toimu ostetakse piletid tagasi.

  Loe edasi...
 • Pärnu BK paaristurniiride sari keskmisele tulemusele 2018

  14/08/2018 18:00 Kentuki Kõrts, Spordisündmus

  Sari keskmisele koosneb 11st paaristurniirist. Summaarne arvestus on individuaalne - igal mängijal läheb arvesse 7 paremat tulemust.

  Loe edasi...
 • Pärnu 34. aastajooks

  14/08/2018 18:00 Raeküla mets, Spordisündmus

  Pärnu aastajooksude sari on populaarne kogupere liikumisharrastussündmus, mis on inspireeritud idamaade iidsest kalendrist ja kannab tänavu nime Koera-aasta jooks.

  Esmalt toob 16 etapist koosnev ja Pärnus toimuv jooksusari huvilised Niidu parki, kus on kavas 1500 meetri distants. Suve saabudes kolitakse plaažile ning sealt edasi, sügise poole, juba Reiu-Raeküla männikusse. Lisaks etappide parimate väljaselgitamisele peetakse arvestust ka sarja osas. Nii pääsevad osalejad, kes on kaasa teinud vähemalt üheksa etappi, seeriajooksude arvestusse, kus paremus selgitatakse kohapunktide alusel.

  Võistluste kauaaegne kohtunik Priit Neeme arvas, et rohkem kui 30 aasta jooksul on sarjast läbi käinud kümneid tuhandeid inimesi. “Alustasime tegevust 1985. aastal ning keskmiselt on aastas läbi käinud 2000-2500 huvilist. Nii võiks tuletada, et osaluskordi on ajapikku kogunenud rohkem kui 75 tuhat”, arvas Neeme.

  Tutvu sarja juhendiga siin.

  Loe edasi...
 • TEEVIIDAD. Riho Sibul ja Priit Pihlap

  14/08/2018 19:00 Allikukivi Veinimõisa aed, Kontsert

  Teisipäeval, 14. augustil 2018 kell 19.00 Allikukivi Veinimõisa aias

  Teeviidad 

  Riho Sibul ja Priit Pihlap

  Augustikuu pakub midagi erakordset ühele tõelisele muusikagurmaanile - oma 60ndat juubelit tähistavad Riho Sibul ja Priit Pihlap ühise kontserdituuriga „Teeviidad”. Need kaks meest, kes on mõjutanud Eesti muusikamaastikku juba aastakümneid, on ühel laval esimest korda ühise kavaga ning koos esitatakse kuuel augustikuu õhtul laule, mis on sündinud nende endi sulest ja südamest.

  Riho Sibul alustas lauljakarjääriga Ultima Thules ning on olnud ka kitarrist paljudes ansamblites. Ta on mitmekülgne helilooja ning loonud muusikat rock'n'roll'ist bluusini, lüürilistest ballaadidest filmimuusikani, teiste seas „Kuulaps”, „Talitee” ja „Liivimaa pastoraal”. Priit Pihlap on praegune liige ansamblis Fix, mis tähistab sel aastal 50ndat juubelit, ning kaasa löönud veel mitmetes koosseisudes, nagu Armaada, Apelsin jt. Ta on kirjutanud lugusid paljudele Eesti artistidele ja bändidele (Ivo Linna, Mati Nuude, Silvi Vrait jpt) ning tema repertuaari kuulub hulganisti ajatuid laule, nagu „Kuninganna”, „Üksik ratsamees” ja „Vana pildiraam”.

  See kordumatu muusikasündmus on ehe maiuspala igale eestikeelse muusika austajale, kes peab lugu sisukatest tekstidest ning headest meloodiatest.

  08.08 kl 19 - Vihula mõisa aed
  09.08 kl 19 - Tallinna Linnateatri lavaauk
  12.08 kl 18 - Virla Siidrifarmi aed
  14.08 kl 19 - Allikukivi Veinimõisa aed
  15.08 kl 19 - Arensburgi hotelli terrass, Kuressaare
  16.08 kl 19 - Kernu mõisa aed

  www.kontsert.ee 

  Loe edasi...
 • AADAMA MÄNG. Tartu ansambel Aroonia etendus

  14/08/2018 19:00 Eliisabeti kirik, Kontsert

  Teisipäeval, 14. augustil 2018 kell 19.00 Pärnu Eliisabeti kirikus

  Tartu ansambel Aroonia esitab etendust "Aadama mäng"

  Tegemist on suurepärases värsivormis keskaegse, XII sajandist pärit kristliku näitemänguga, millesse on põimitud hulk tuntumaid ja vähemtuntud keskaegseid laule. 

  Sissepääs prii annetus. 

  Loe edasi...
 • Tantsuõhtu. Ansambel Ajomies

  14/08/2018 19:30 Tervise kultuurikeskus, Kontsert

  Tantsuõhtu. Ansambel Ajomies

  pilet 5.- 

  Loe edasi...
 • Weekend Week ekskursioonid

  15/08/2018 12:00 erinevad kohad, Muu

  Pärnu Giidide Ühingu Weekend Week ekskursioonid 2018

  Kolmapäeval, 15. augustil kell 12.00-13.20
  Neljapäeval, 16. augustil kell 12.00-13.20 

  Giidituur "Tisleripojast linnaarhitektiks. Olev Siinmaaga seotud paigad ja funktsionalistlik supelarhitektuur Pärnus”,

  giid Heli Tooman

  Ekskursioonid algavad Rüütli 1a vastas asuval nõlval O. Siinmaa monumendi juures

  ***
  Neljapäeval, 16. augustil kell 15.00-16.30 

  Keskaja giidituur,

  giid Ann Eichhorst

  Ekskursioon algab Pärnu Külastuskeskuse eest (Uus 4)

  ***
  Esmaspäeval, 20. augustil kell 12.00-13.00 

  Giidituur "Pärnu - Eesti Vabariigi sünnilinn”,

  giid Heli Tooman

  Ekskursioon algab Pärnu hotelli eest (Rüütli 44)

  ***
  Hind: 5€ osaleja/10€ pere.
  Weekend käepaela soodustus: 1€ soodustus osaleja pilet/ 2€ soodustus pere piletile

  Facebook: MTÜ Pärnu Giidide Ühing / Pärnu Tourist Guides Association

  Loe edasi...
 • ME SOBIME KOKKU. Aleksandra Pavlenkova, Kristiina Oppi ja Andra Jõgis näituse avamine

  15/08/2018 16:00 Pärnu Linnagalerii, Näitus

  15.08-06.09.2018 Pärnu Linnagalerii, Uus 4, Pärnu  

  ME SOBIME KOKKU

  Aleksandra Pavlenkova, Kristiina Oppi ja Andra Jõgis

  "Me sobime kokku" (ehk lühemalt MSK) on kolme eesti klaasidisaineri – Aleksandra Pavlenkova, Kristiina Oppi ja Andra Jõgise koostööna valminud tarbenõude seeria, mida eksponeeritakse samanimelisel näitusel Pärnu Linnagaleriis. Seeria, mis koondab endas joogiklaase, kanne, vaase ja kausse, sai alguse noorte disainerite koostööst Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti osakonnas 2014. aastal.

  Eksponeeritava seeria kontseptsioon lähtub koostööst ja kokku sobimise-sobitamise printsiipidest. Objekte koos disainides peavad kõik grupi liikmed üksteisega sobituma ja oskama teineteise ideedega mängida. Nii sobituvad ka valminud nõud üksteise kõrvale ja sisse. Moodustades küll ühtse terviku, säilitavad esemed ka eraldiseisvana oma isikupära. Kunstnikud kasutavad oma töödes värvi, selle kirkust ja kirevust, eristudes traditsiooniliselt värvivähesemast põhjamaisest klaasikunstist.

  Pavlenkova, Oppi ja Jõgis on oma ühisloomingut varem eksponeeritud Stockholmis, Peterburis ja Tallinnas. Kõik eksponeeritavad esemed on Eestis puhutud.

  Tänud: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti osakond, Kai Kiudsoo-Värv, Jay Siltavuo, Tanel Oppi, Rait Lõhmus.

  Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium.

  *** 

  Kolmapäeval, 15. augustil avatakse Pärnu Linnagaleriis kaks uut näitust:
  kell 16
  kolme eesti klaasidisaineri - Aleksandra Pavlenkova, Kristiina Oppi ja Andra Jõgise näitus "Me sobime kokku" (Linnagalerii Raekoja saalis) ja kell 17 Johanna Mudisti maalide ja joonistuste näitus "Ootajad"  (Linnagalerii Kunstnike Majas).

  Olete väga oodatud näituste avamistele!

   

  Loe edasi...
 • OOTAJAD. Johanna Mudist näituse avamine

  15/08/2018 17:00 Kunstnike Maja galerii, Näitus

  15.08-09.09.2018 Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja, Nikolai 27, Pärnu  

  OOTAJAD

  Johanna Mudist

  “OOTAJAD” on Johanna Mudisti maalide ja joonistuste näitus. Eksponeeritud tööd on ühel või teisel põhjusel jäänud varasemalt teostamata: ”Need maalid on olnud ootel, tuksudes pidevalt kusagil kuklasagaras. Olen oodanud õiget aega, kohta, inspiratsiooni või tunnet. Mõnda maali olen proovinud teostada aastaid, mõnda kujundit olen maalinud mitmeid kordi, kuid siiski jäänud rahulolematuks ja jätnud need ootama oma aega.“

  Näitusel on maalidega dialoogis miniatuursed tikutopsi mõõtu narratiivsed joonistused. Joonistused jutustavad koomiliselt inimese igapäevaelu poeesiat kui ka traagikat, balansseerides igapäevaelu ja fantaasia vahemail. Osad eksponeeritud joonistused on võtnud edasiarendusena maalide kuju, osad mitte. Mõndadest neist joonistustest saavad tulevikus maalid, mõnest ei saa kunagi. Nad peavad veel edasi ootama.

  Tööd räägivad aja tajumisest staatilises ja pinevas ootuses - pidevas abstraktses ootuses olemise seisundist. Ootamine on samaaegselt inimese elu argipäev kui ka üleüldine eksistentsiaalne katsumus. Terve elu vältel oodatakse midagi suuremat või väiksemat: taksot, sõnumit, armastust või surma. Ootamine on seisund, kus olevik ja potentsiaalne tulevik saavad kokku - see seisund on väliselt staatiline, kuid seesmiselt ärevalt vibreeriv.

  Johanna Mudist (snd 1991) on Tallinnas elav ja töötav kunstnik. Ta on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli maalingute (BA) 2014 ja Eesti Kunstiakadeemia (MA) 2017 maali osakonna. Ta on ennast erialaselt täiendanud Soomes ja Poolas. Aastast 2016 on Johanna Mudist Eesti Maalikunstnike liidu liige. Käesolev näitus on kunstniku esimene isikunäitus.

  Tänan: Katariin ja Taaniel Mudist, Alan Voodla, Liisi Kukk, Jane Lappo, Karin Strohm

  Lisainfo: http://www.linnagalerii.ee/

  *** 

  Kolmapäeval, 15. augustil avatakse Pärnu Linnagaleriis kaks uut näitust:
  kell 16
  kolme eesti klaasidisaineri - Aleksandra Pavlenkova, Kristiina Oppi ja Andra Jõgise näitus "Me sobime kokku" (Linnagalerii Raekoja saalis) ja kell 17 Johanna Mudisti maalide ja joonistuste näitus "Ootajad"  (Linnagalerii Kunstnike Majas).

  Olete väga oodatud näituste avamistele!

  Loe edasi...
 • Kellaviietee

  15/08/2018 17:00 Villa Ammende, Muu

  Igal kolmapäeval kell 17.00 Villa Ammendes
  kuni augusti 2018 lõpuni 

  Inglisepärane „Afternoon Tea“ on aegumatu rituaal, milles on britilikku võlu ja veetlust. See on spetsiaalselt valitud aeg, kus nauditakse hetke ja kohalolu, unustades kiired argipäevatoimetused. Teid ootab õdus teesalong hõrkude roogadega - kihilised võisaiad erineva täidisega, sconed, marjakorvikesed, šokolaadikoogikesed, trühvlid, vahuvein, tee.

  Ideaalne võimalus saada osa maitseelamustest ja imetleda kaunist ning unikaalset juugend miljööd.

  Tutvu menüüga

  Hind 35€/in. Kellaviietee nautimiseks palume tellimuse esitada 48 tundi ette sale@ammende.ee või telefonil  +372 447 3888.

  www.ammende.ee  

  Loe edasi...
 • Kesknädala kontserdid

  15/08/2018 19:00 Nooruse Maja suveaed, Kontsert

  Kesknädala kontserdid 2018

  Nooruse Maja suveaias (vihma korral majas sees)

  18. juulil kell 19 THE ILVES SISTERS

  The Ilves Sistersi andekad ja kaunid õed alustasid koosmusitseerimist  juba lapsepõlves. Vanim õde Liidia on pianist, tšellist Silvia mängib Sandra Nurmsalu bändis ning keskendub lisaks õdede ansamblile ka oma soolokarjäärile. Aleksandra ja Gloria mängivad viiulit ning  Damaris soovib end pühendada ooperilaulule.

  Kõik õed on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis ja saanud hariduse või on seda omandamas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

  Viis õde on tuntuks saanud elegantsete  ja säravate klassikalise muusika tõlgendajatena ning 2016. aastal tõid nad lavale legendaarse ansambli ABBA repertuaari.

  The Ilves Sistersi õdesid ühendab sügav kirg muusika vastu ning kontserdil esitavad nad oma  lemmikteoseid nii klassikalise kui popmuusika vallast ühtviisi emotsionaalselt.

  Pilet eelmüügis Piletimaailmmüügikohtades 10€, sooduspilet 8€; Kohapeal 12€, sooduspilet 10€

  Kontserdi paremaks nautimiseks pane oma seltskonnale kohad kinni lauas tel 514 3726 või info@noorusemaja.ee

  ***
  15. augustil kell 19 Andrus BONZO Albrecht

  Laulja, kitarrist ja laulukirjutaja Andrus Albrecht alustas tõsisemat muusikukarjääri laulva trummarina Sats Blues Bandis umbes 20 aastat tagasi. Ta on koos ansambliga Harvest esitanud Bob Dylani, Donovani, Neil Youngi jt folkrocki tippude lugusid ning aastast 2012 tuntakse teda ansambli Kõrsikud liikmena.

  Koostööd ansambli Jäääär kitarristi Tõnu „Tõun” Timmiga lisas  Albrechti repertuaari jazzilikumaid lugusid, Tom Waitsi covereid ja vene romansse ning  sündis mitme plaadi jagu omaloomingut.

  Pärnusse toob sügavahäälne laulja nii vanemaid, hästi tuntud palasid kui värskemat loomingut.

  Pilet eelmüügis Piletimaailm müügikohtades 10€, sooduspilet 8€; Kohapeal 12€, sooduspilet 10€

  Kontserdi paremaks nautimiseks pane oma seltskonnale kohad kinni lauas tel 514 3726 või info@noorusemaja.ee

  ***
  Toimunud kontserdid: 13. juunil kell 19 JAAN SÖÖT 

  Loe edasi...
 • Padja-vanni-kino

  15/08/2018 19:00 Pööravere koolimaja, Film/kino

  Elamuskino saab kogeda endise Pööravere koolimaja saalis, kus on 12 patjadega täidetud vanni.

  Miks tulla just padja-vanni-kinno?

  - keegi ei söö, joo ega krõbista filmi ajal
  - saad tõeliselt mugavas asendis filmi nautida
  - võid tulla oma sõprade ja oma filmiga
  - pärast filmi ootab sind õhtusöök

  Hind sisaldab:
  - unikaalset kinoelamust
  - õhtusööki

  Seansid algavad augustis kell 19:00 kolmapäeviti, neljapäeviti, reedeti ja laupäeviti. NB! Vajalik on eelnev broneerimine!

  Lisainfo vannikino.wordpress.com 

  Loe edasi...
 • Showprogramm! Tantsurühmad Ruubensid ja Maru

  15/08/2018 19:30 Tervise kultuurikeskus, Muu

  Showprogramm!

  Tantsurühmad Ruubensid ja Maru

  pilet 10.- 

  Loe edasi...
 • Allikukivi Veinimõisa suvekontsert: Arg Part

  15/08/2018 20:00 Allikukivi Veinimõis, Kontsert

  Tõsised mehed, kes teevad tõsist muusikat. Läbivaks jooneks on funky'lik hoiak ja prooviruumis sündiv eestikeelne luule. Arg Part on tõlkes Funky Duck, mis on ühe meie lemmikbändi Vulfpecki teose pealkiri. Samas on meie bändi nimest aimatav austus Arvo Pärdi vastu. Tule kindlasti kohale ja saa osa uuest Eesti muusikast.

  Loe edasi...
 • Aftersail DJ

  15/08/2018 20:00 Jahtklubi restoran, Muu

  Juunist augustini kell 20.00–22.00

  igal kolmapäeva õhtutul DJ

   

   

  Loe edasi...
 • Weekend Week ekskursioonid

  16/08/2018 12:00 erinevad kohad, Muu

  Pärnu Giidide Ühingu Weekend Week ekskursioonid 2018

  Kolmapäeval, 15. augustil kell 12.00-13.20
  Neljapäeval, 16. augustil kell 12.00-13.20 

  Giidituur "Tisleripojast linnaarhitektiks. Olev Siinmaaga seotud paigad ja funktsionalistlik supelarhitektuur Pärnus”,

  giid Heli Tooman

  Ekskursioonid algavad Rüütli 1a vastas asuval nõlval O. Siinmaa monumendi juures

  ***
  Neljapäeval, 16. augustil kell 15.00-16.30 

  Keskaja giidituur,

  giid Ann Eichhorst

  Ekskursioon algab Pärnu Külastuskeskuse eest (Uus 4)

  ***
  Esmaspäeval, 20. augustil kell 12.00-13.00 

  Giidituur "Pärnu - Eesti Vabariigi sünnilinn”,

  giid Heli Tooman

  Ekskursioon algab Pärnu hotelli eest (Rüütli 44)

  ***
  Hind: 5€ osaleja/10€ pere.
  Weekend käepaela soodustus: 1€ soodustus osaleja pilet/ 2€ soodustus pere piletile

  Facebook: MTÜ Pärnu Giidide Ühing / Pärnu Tourist Guides Association

  Loe edasi...
 • Weekend Week ekskursioonid

  16/08/2018 15:00 erinevad kohad, Muu

  Pärnu Giidide Ühingu Weekend Week ekskursioonid 2018

  Kolmapäeval, 15. augustil kell 12.00-13.20
  Neljapäeval, 16. augustil kell 12.00-13.20 

  Giidituur "Tisleripojast linnaarhitektiks. Olev Siinmaaga seotud paigad ja funktsionalistlik supelarhitektuur Pärnus”,

  giid Heli Tooman

  Ekskursioonid algavad Rüütli 1a vastas asuval nõlval O. Siinmaa monumendi juures

  ***
  Neljapäeval, 16. augustil kell 15.00-16.30 

  Keskaja giidituur,

  giid Ann Eichhorst

  Ekskursioon algab Pärnu Külastuskeskuse eest (Uus 4)

  ***
  Esmaspäeval, 20. augustil kell 12.00-13.00 

  Giidituur "Pärnu - Eesti Vabariigi sünnilinn”,

  giid Heli Tooman

  Ekskursioon algab Pärnu hotelli eest (Rüütli 44)

  ***
  Hind: 5€ osaleja/10€ pere.
  Weekend käepaela soodustus: 1€ soodustus osaleja pilet/ 2€ soodustus pere piletile

  Facebook: MTÜ Pärnu Giidide Ühing / Pärnu Tourist Guides Association

  Loe edasi...
 • LUULESIIDITEE. Eestile - Jaak KÄND

  16/08/2018 15:00 kohviku Nullpunkt juures Lastepargis, Kirjandussündmus

  Jaak Känd loeb oma luulet ja tutvustab LUULESIIDITEE 4. päeva teekonda.

  Loe edasi...
 • LUULESIIDITEE. Mikk von BERG ja sõbrad

  16/08/2018 16:00 Pärnu Bussijaama kohvik Pagaripoisid, Kirjandussündmus

  Oma luulet loevad Mikk von Berg ja teised noored autorid. 

  Loe edasi...
 • LUULESIIDITEE. Q ja tähed - LAURIITO

  16/08/2018 17:00 Kohvik Point (Ringi 11), Kirjandussündmus

  Oma luulet esitab Tallinna poeet Lauriito.

  Loe edasi...
 • PUHKPILLIMUUSIKA Koidula pargis

  16/08/2018 18:00 Koidula park, Kontsert

  Neljapäeviti alates 5.07 kuni 23.08. 2018 Koidula pargis

  Puhkpillimuusikakontserdid

  Kontserdid algusega kell 18.00 

  5. juuli Pasunakoor Õnn Tuli Õuele
  12. juuli Puhkpilliorkester Saxon
  19. juuli Pärnu-Jaagupi Pasunakoor
  26. juuli Rotiküla Vanamehed

  2. august Rapla pasunakoor
  9. august Raudtee Kultuuriseltsi Pasunakoor
  16. august Orkester 70+
  23. august JDB (Junior DanceBand) Lihulast  

  Kava võib muutuda.

  Loe edasi...
 • LUULESIIDITEE. Daivi JÕERAND ja Evelin LAANESAAR

  16/08/2018 18:30 Piparmünt bar & tostadas (Munga 9), Kirjandussündmus

  Oma luulet loevad Pärnumaa poetessid Daivi Jõerand ja Evelin Laanesaar.
  Viiulit mängib Kaija Rytkönen.

  Loe edasi...
 • Romantiline Luulekava

  16/08/2018 19:00 Karuse küla, Muu

  16. augustil 2018 on Romantiline Luulekava Pärnumaal Karusel (Virtsu lähedal), kus esineme koosseisus Kärt Kross-Merilo, Kivisildnik, Sarka, Priit Issak, Georg Merilo ja teised. Paeluv luulekontsert suveõhtu taeva all, kui ilma peaks olema. Kui vihma sabistab, toimub üritus samas siseruumes - gigantne veskihoone võimaldab seda kenasti.

  Romantiline Luulekava on 2009 asutatud luulekontserdite formaat, kelle püsilava on restoranis Pegasus, kes suviti esineb Augustibluusi festivalil erikavaga Bluule ning kes teeb gastrolle kõikjal, kus elegantset luuleesitust ja professionaalset muusikat hinnata osatakse. Ja seda juba kümnes aasta!

  Fb link: https://www.facebook.com/events/231901074203824/

  Loe edasi...
 • Padja-vanni-kino

  16/08/2018 19:00 Pööravere koolimaja, Film/kino

  Elamuskino saab kogeda endise Pööravere koolimaja saalis, kus on 12 patjadega täidetud vanni.

  Miks tulla just padja-vanni-kinno?

  - keegi ei söö, joo ega krõbista filmi ajal
  - saad tõeliselt mugavas asendis filmi nautida
  - võid tulla oma sõprade ja oma filmiga
  - pärast filmi ootab sind õhtusöök

  Hind sisaldab:
  - unikaalset kinoelamust
  - õhtusööki

  Seansid algavad augustis kell 19:00 kolmapäeviti, neljapäeviti, reedeti ja laupäeviti. NB! Vajalik on eelnev broneerimine!

  Lisainfo vannikino.wordpress.com 

  Loe edasi...
 • Kontsert

  16/08/2018 19:30 Tervise kultuurikeskus, Kontsert

  Kontsert. Esinevad solistid Aleksandra Järve, Mai Lepp ja Anne Artus, klaveril Benno Margus

  Tants

  Pilet 10.- 

  Loe edasi...
 • LUULESIIDITEE. Bluusiplafatus - Jürgen ROOSTE ja Erki-Andres NUUT

  16/08/2018 20:00 Café Grand, Kirjandussündmus

  Kultuspoeet Jürgen Rooste ja muusik Erki-Andres Nuut tekitavad koos BLUUSIPLAFATUSE.

  Loe edasi...
 • VALLALISTE PIDU

  16/08/2018 22:00 Kultuuriklubi Tempel, Meelelahutus/klubi

  18+

  Uksed kell 22 

  Loe edasi...
 • Playground

  16/08/2018 23:00 Sugar Club, Meelelahutus/klubi

  Playground 16/08/2018

  Are you coming to Pärnu in August for the largest dance music festival in Northern-Europe? See nädalavahetus toob meie suvepealinna taaskord mitmeid kümneid tuhandeid elektroonikamuusika-huvilisi üle maailma. 

  Nagu ka eelmine aasta, võtsime me ülesandeks, et neljapäeval algaks Teie suur pidustus eriti reiviselt! Seekord saab Pärnu rahva reiviseim pidu ühendada jõud meie parimate pidulistega üle Eesti!

  Puldis keerutavad parimad küttemeistrid nii Eestist, Soomest kui ka Hispaaniast otseloomulikult kõige ideaalsemaid Hardstyle, -core ja Rawstyle sette õhtuläbi! Väljas avatud suveterrassil aga saate nautida värsket õhku, teha dringid ning libiseda Sugaris edasi läbi reaalse suvise festivalifiilingu!

  Pane vaim valmis korralikuks PLAYGROUND seikluseks, sest Festarisessioon jätkub varahommikuni sise- ja välisalal möllu ja chilliga!

  Rahva tõmbavad käima oma ala parimad:

  MARIUS TIBERIAN [Sinful Soundz, ESP]
  SASHA-F [Spoontech Records, FIN]
  ZERO OPACITY
  KEVINKYNGAS
  EMBROJI

  Lisaks:
  ✦ KUUMAD TANTSUTÜDRUKUD ELAVDAVAD PIDU
  ✦ FILMIME HEADE MÄLESTUSTEGA AFTERMOVIE
  ✦ VALGUSSHOW PARIMAKS ELAMUSEKS

  Loe edasi...
 • WKND Festival Club Sunset AFTERPARTY'18

  16/08/2018 23:59 SunSet Club, Meelelahutus/klubi

  WEEKEND FESTIVAL BALTIC 2018 OFFICIAL AFTERPARTIES

  16-18. AUGUST CLUB SUNSET

  The legendary WKND Baltic afterparties will take place at the historical Sunset Club that is located on the beautiful Pärnu Beach. World class headliners, best local acts, two stages and one hell of a party!

  Doors open at 00:00 and the music goes on till sunrise.

  Legendaarsed WKND Baltic järelpeod ajaloolises Sunset klubis tulevad sel aastal suuremalt kui kunagi varem! Maailmakuulsad peaesinejad, kohalik paremik, kaks lava ning enneolematu pidu!

  Uksed avatakse südaööst ning muusika mängib varajaste hommikutundideni.

  FULL LINE UP:

  N 16.08
  nublu
  Arop
  5miinust
  Bianca (QrX, Saulus, Denry & Pablo)
  FLEX

  R 17.08
  Headhunterz [NL]
  Lemon Fight
  Puusepp & Aljaste
  Nix&Jonny
  Katel presents:
  Bombossa Brothers
  Majamasin (MHKL, Paap, Raigo Smith)
  Eisi

  L 18.08
  TUJAMO [GER]
  WATEVA
  Rämmar DJ's
  DeeJayAAV & KOLZAR
  Candy Drive
  BLVCKOUT Mob

  Age Limit / Vanusepiirang 18+

  Loe edasi...
 • Kõik kiikuma 2018 Pärnu

  17/08/2018 12:00 Pärnu Rannapark, Spordisündmus

  Tule pane oma võimed ja julgus proovile kiikingukiigel!

   Rohkem infot www.kiiking.ee või Kõik Kiikuma 2018 Facebooki lehel. 

  Loe edasi...
 • Pärnu linnaekskursioon soome keeles

  17/08/2018 15:00 algusega Pärnu Külastuskeskuse eest, Muu

  1. juunist kuni 31. augustini 2018

  Pärnu tasuta linnaekskursioon soome keeles

  REEDETI kell 15 algusega Pärnu Külastuskeskusest (Uus 4)

  Ligitund aega kestva jalutuskäigu ajal tutvustavad akrediteeritud giididlinna ajalugu, arhitektuuripärleid ning põnevaid sündmusi linna arengustning ajaloost.

  Ekskursioonid toimuvad:
  esmaspäeviti kell 15.00 vene keeles
  reedeti kell 15.00 soome keeles
  laupäeviti kell 15.00 inglise ja eesti keeles

  Ringkäikude algus on Pärnu Külastuskeskusest (Uus tn 4, Pärnu) ja need on osalejatele TASUTA.

  http://www.visitparnu.com/

  ***

  Küsi ka temaatilisi jalutuskäike Pärnu Giidide Ühingult, vt Facebook

  Loe edasi...
 • Padja-vanni-kino

  17/08/2018 19:00 Pööravere koolimaja, Film/kino

  Elamuskino saab kogeda endise Pööravere koolimaja saalis, kus on 12 patjadega täidetud vanni.

  Miks tulla just padja-vanni-kinno?

  - keegi ei söö, joo ega krõbista filmi ajal
  - saad tõeliselt mugavas asendis filmi nautida
  - võid tulla oma sõprade ja oma filmiga
  - pärast filmi ootab sind õhtusöök

  Hind sisaldab:
  - unikaalset kinoelamust
  - õhtusööki

  Seansid algavad augustis kell 19:00 kolmapäeviti, neljapäeviti, reedeti ja laupäeviti. NB! Vajalik on eelnev broneerimine!

  Lisainfo vannikino.wordpress.com 

  Loe edasi...
 • Süda, miks Sa nutad. Vene romansse. Laulab Varvara Jerilova, klaveril Marina Tsarkova

  17/08/2018 19:30 Tervise kultuurikeskus, Kontsert

  Süda, miks Sa nutad. Vene romansse

  Laulab Varvara Jerilova, klaveril Marina Tsarkova

  pilet 10.- 

  Loe edasi...
 • XVI Pärnu Rahvusvaheline Orelifestival

  17/08/2018 20:00 Eliisabeti kirik, Kontsert

  1. juuni – 31. august 2018 igal reedel kell 20.00
  Pärnu Eliisabeti kirikus

  XVI Pärnu Rahvusvaheline Orelifestival

  1918, ANTE et POST 1918, ENNE ja PÄRAST

  Pärnu Orelifestivali kontserdid toimuvad traditsiooniliselt Pärnu Eliisabeti kirikus. Muusikud pakuvad orelisõpradele mitmekesise ja nauditava festivali, mille keskpunktis on kiriku kaks toredat orelit. Esinejate seas on muusikuid Eestist ja külalisi väljaspoolt. Orelimuusika kontserdid toimuvad läbi suve juuni algusest kuni augusti lõpuni reede õhtuti kell kaheksa. Festivali kunstiline juht on Ines Maidre. 

  01.06 Avakontsert KOLBE OREL 90
  Aaro Tetsmann, orel
  Pärnu Kammerkoor Annely Kuninga juhatusel

  08.06 NORDIC JOURNEY
  James Hicks (USA), orel

  15.06 KONTRASTID
  Prof. Andres Uibo, orel 

  22.06 ENNE ja NÜÜD, ÜKSI ja KAHEKESI
  Peeter Sarapuu, fagott
  Kristel Aer, orel 

  29.06 MUSIC & COMPOSERS around 1918
  Pascale van Coppenolle (Šveits)                                                                     

  06.07 BACH,  BRUCH & BERNSTEIN
  Ormar Maidre Aarvik, viiul
  Iris Maidre Aarvik, vioola
  Ines Maidre, orel           

  13.07 LIIVIMAA LAULUD  koostöö SaxFestiga)
  Ivo Lille, saksofon
  Iris Maidre-Aarvik
  Ingmar Simson-Valtin, viiul
  Ines Maidre, orel

  20.07 SÕDA  ja RAHU / WAR and PEACE
  Christian Tarabbia (Itaalia), orel

  27.07 HOMMAGE  TOBIASELE
  Arete Teemets, sopran
  Tuuri Dede, metsosopran
  Ines Maidre, orel

  03.08 MAAILMARAHU LÄBI MUUSIKA
  Kristina Vilotševa, orel
  Ingmar Simson-Valtin, viiul

  10.08 EESTI ORELIVÄRVID
  Elke Unt, orel

  17.08 SOUVENIRS FROM 1918
  Marcel van Westen (Saksamaa), orel

  24.08 EESTI MAASTIKUD
  Alina Sakalouskaya, mandoliin
  Kadri Ploompuu, orel

  31.08 ÄRGAKE! NII VAHID HÜÜDVAD
  Maria Valdmaa, sopran
  Marju Riisikamp, orel

  Festivali toetavad Pärnu Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital ja EELK Pärnu Eliisabeti kogudus 

  Sissepääs annetusega 10 eurot

  www.eliisabet.ee  

  ***

  Lisaks toimub kaks kontserti maakonnas:

  15.07 kell 18 Saarde kirikus KODUMAISED VIISID
  Ingmar-Simson-Valtin, viiul
  Ines Maidre, orel
  Kontsert toimub Kilingi-Nõmme linnapäevade raames.

  04.08 kell 18.00 Häädemeeste kirikus KODUMAISED VIISID´
  Ingmar-Simson-Valtin, viiul
  Ines Maidre, orel

  Loe edasi...
 • MOGUAI (GER)

  17/08/2018 23:00 Sugar Club, Meelelahutus/klubi

  Moguai 17/08/2018

  17/08/18 MOGUAI (GER) at Nightclub Sugar

  ● MOGUAI
  ● Kristjan Hirmo
  ● Janika Tenn

  Vanusepiirang: 18+

  Loe edasi...
 • RUUM

  17/08/2018 23:59 Kultuuriklubi Tempel, Meelelahutus/klubi

  18+

  Uksed kell 23.59 

  Loe edasi...
 • WKND Festival Club Sunset AFTERPARTY'18

  17/08/2018 23:59 SunSet Club, Meelelahutus/klubi

  WEEKEND FESTIVAL BALTIC 2018 OFFICIAL AFTERPARTIES

  16-18. AUGUST CLUB SUNSET

  The legendary WKND Baltic afterparties will take place at the historical Sunset Club that is located on the beautiful Pärnu Beach. World class headliners, best local acts, two stages and one hell of a party!

  Doors open at 00:00 and the music goes on till sunrise.

  Legendaarsed WKND Baltic järelpeod ajaloolises Sunset klubis tulevad sel aastal suuremalt kui kunagi varem! Maailmakuulsad peaesinejad, kohalik paremik, kaks lava ning enneolematu pidu!

  Uksed avatakse südaööst ning muusika mängib varajaste hommikutundideni.

  FULL LINE UP:

  N 16.08
  nublu
  Arop
  5miinust
  Bianca (QrX, Saulus, Denry & Pablo)
  FLEX

  R 17.08
  Headhunterz [NL]
  Lemon Fight
  Puusepp & Aljaste
  Nix&Jonny
  Katel presents:
  Bombossa Brothers
  Majamasin (MHKL, Paap, Raigo Smith)
  Eisi

  L 18.08
  TUJAMO [GER]
  WATEVA
  Rämmar DJ's
  DeeJayAAV & KOLZAR
  Candy Drive
  BLVCKOUT Mob

  Age Limit / Vanusepiirang 18+

  Loe edasi...
 • Kõik kiikuma 2018 Pärnu

  18/08/2018 12:00 Pärnu rannapark, Spordisündmus

  Tule pane oma võimed ja julgus kiikingukiigel proovile!

  Rohkem infot www.kiiking.ee või Kõik kiikuma 2018 Facebooki lehel.  

  Loe edasi...
 • Pärnu linnaekskursioon eesti ja inglise keeles

  18/08/2018 15:00 algusega Pärnu Külastuskeskusest , Muu

  1. juunist kuni 31. augustini 2018

  Pärnu tasuta linnaekskursioon eesti ja inglise keeles

  LAUPÄEVITI kell 15 algusega Pärnu Külastuskeskusest (Uus 4)

  Ligitund aega kestva jalutuskäigu ajal tutvustavad akrediteeritud giididlinna ajalugu, arhitektuuripärleid ning põnevaid sündmusi linna arengustning ajaloost.

  Ekskursioonid toimuvad:
  esmaspäeviti kell 15.00 vene keeles
  reedeti kell 15.00 soome keeles
  laupäeviti kell 15.00 inglise ja eesti keeles

  Ringkäikude algus on Pärnu Külastuskeskusest (Uus tn 4, Pärnu) ja need on osalejatele TASUTA.

  www.visitparnu.com

  ***

  Küsi ka temaatilisi jalutuskäike Pärnu Giidide Ühingult, vt Facebook

  Loe edasi...
 • Padja-vanni-kino

  18/08/2018 19:00 Pööravere koolimaja, Film/kino

  Elamuskino saab kogeda endise Pööravere koolimaja saalis, kus on 12 patjadega täidetud vanni.

  Miks tulla just padja-vanni-kinno?

  - keegi ei söö, joo ega krõbista filmi ajal
  - saad tõeliselt mugavas asendis filmi nautida
  - võid tulla oma sõprade ja oma filmiga
  - pärast filmi ootab sind õhtusöök

  Hind sisaldab:
  - unikaalset kinoelamust
  - õhtusööki

  Seansid algavad augustis kell 19:00 kolmapäeviti, neljapäeviti, reedeti ja laupäeviti. NB! Vajalik on eelnev broneerimine!

  Lisainfo vannikino.wordpress.com 

  Loe edasi...
 • Esineb Mart Band

  18/08/2018 20:00 Restoran Paradiis, Elav muusika/Pubi

  Pilli mängib ja laulab Mart

  Loe edasi...
 • Pukka Up

  18/08/2018 23:00 Sugar Club, Meelelahutus/klubi

  Pukka Up

  18/08/2018

  Pukka Up - The World’s biggest boat party and Ibiza clubbing brand!

  Ibiza kuumim boat party ja eksklusiivne klubibränd Pukka Up toob Pärnusse peomeka melu ja vaibi!

  ● DJ Mark Robinson (Pukka Up/ UK)
  ● Toumasii (Ministry Of Sound/ The Gallery/ UK)
  ● Kert Klaus

  Vanusepiirang: 18+

  Loe edasi...
 • WKND Festival Club Sunset AFTERPARTY'18

  18/08/2018 23:59 SunSet Club, Meelelahutus/klubi

  WEEKEND FESTIVAL BALTIC 2018 OFFICIAL AFTERPARTIES

  16-18. AUGUST CLUB SUNSET

  The legendary WKND Baltic afterparties will take place at the historical Sunset Club that is located on the beautiful Pärnu Beach. World class headliners, best local acts, two stages and one hell of a party!

  Doors open at 00:00 and the music goes on till sunrise.

  Legendaarsed WKND Baltic järelpeod ajaloolises Sunset klubis tulevad sel aastal suuremalt kui kunagi varem! Maailmakuulsad peaesinejad, kohalik paremik, kaks lava ning enneolematu pidu!

  Uksed avatakse südaööst ning muusika mängib varajaste hommikutundideni.

  FULL LINE UP:

  N 16.08
  nublu
  Arop
  5miinust
  Bianca (QrX, Saulus, Denry & Pablo)
  FLEX

  R 17.08
  Headhunterz [NL]
  Lemon Fight
  Puusepp & Aljaste
  Nix&Jonny
  Katel presents:
  Bombossa Brothers
  Majamasin (MHKL, Paap, Raigo Smith)
  Eisi

  L 18.08
  TUJAMO [GER]
  WATEVA
  Rämmar DJ's
  DeeJayAAV & KOLZAR
  Candy Drive
  BLVCKOUT Mob

  Age Limit / Vanusepiirang 18+

  Loe edasi...
 • MAJAMASIN: MHKL, Paap & Raigo Smith

  18/08/2018 23:59 Kultuuriklubi Tempel, Meelelahutus/klubi

  18+ 

  Uksed kell 23.59

  Loe edasi...
 • Pühapäevane BRUNCH

  19/08/2018 12:00 Villa Ammende, Muu

  ÜKS ÕIGE PÜHAPÄEV EI SAA LÄBI ILMA VILLA AMMENDE BRUNCHITA!

  SUVINE BRUNCH igal pühapäeval kell 12.00-14.00

  Suvel ootame Teid igal pühapäeval Villa Ammendesse brunch-i nautima!

  Brunchil ootavad Teid Villa Ammende köögis hoole ja armastusega valmistatud külmlaud ja valik kuumasid roogasid. Maitsva eine lõpetuseks pakume ahvatlevaid torte ja desserte. Meie peakokk Mihkel Heinmets loob igaks pühapäevaks eraldi menüü – iga kord jagub uusi maitseelamusi, kuid on ka külaliste lemmikroad mida alati pakume Teile.

  Eine kõrvale pakume valikus värskendavaid jooke ning vahuveini La Gioiosa Valdobbia-dene Prosecco Superiore DOCG Spumante Extra.

  Tule ja veeda üks ilus meeldejääv pärastlõuna pere või sõpradega!

  Täiskasvanu 25€
  Eelkooliealine laps TASUTA (0-2 a), 3 – 12 aastane 15€
  Perepilet 75€ (2 täiskasvanut + 2 last)

  Brunchile registreerimine sale@ammende.ee või 447 3888

  Loe edasi...
 • Pärnu Rannastaadion Kergejõustikuõhtu

  19/08/2018 18:00 Pärnu Rannastaadion, Spordisündmus

  Pühapäeval, 19. augustil 2018 algusega kell 18.00 Pärnu Rannastaadionil

  Pärnu Rannastaadioni KERGEJÕUSTIKUÕHTU

  Vaata lähemalt Facebook'ist  

  Loe edasi...
 • TANTSUÕHTU Raehoovis

  19/08/2018 19:00 Pärnu Raehoov, Kontsert

  igal pühapäeval alates 8.07 kuni 26.08 kell 19–21 Pärnu Rahoovis

  TANTSUÕHTU Raehoovis

  Avatud kohvik~restoran Hea Maa

  08.07 Merlin Kivi Kvintett
  15.07 Audru Jõelaevanduse Punt
  22.07 Rotiküla Vanamehed
  29.07 Lavassaare Trio

  05.08 Kontvõõrad
  12.08 Junior Dance Band
  19.08 Õnn Tuli Õuele & Orkester 70 pluss
  26.08 Leggero

  Korraldaja OÜ Suitsusound, kontaktelefon 514 4987

  Esimene tasuta, järgnevad 5€

   

   

  Loe edasi...
 • III Uhla-Rotiküla elamusjooks

  20/08/2018 12:00 Raeküla Vanakooli Keskus, Spordisündmus

  III Uhla-Rotiküla elamusjooks. info emaili teel elamusjooks@raekylavanakool.ee

  www.raekylavanakool.ee  

  Loe edasi...
 • Weekend Week ekskursioonid

  20/08/2018 12:00 erinevad kohad, Muu

  Pärnu Giidide Ühingu Weekend Week ekskursioonid 2018

  Kolmapäeval, 15. augustil kell 12.00-13.20
  Neljapäeval, 16. augustil kell 12.00-13.20 

  Giidituur "Tisleripojast linnaarhitektiks. Olev Siinmaaga seotud paigad ja funktsionalistlik supelarhitektuur Pärnus”,

  giid Heli Tooman

  Ekskursioonid algavad Rüütli 1a vastas asuval nõlval O. Siinmaa monumendi juures

  ***
  Neljapäeval, 16. augustil kell 15.00-16.30 

  Keskaja giidituur,

  giid Ann Eichhorst

  Ekskursioon algab Pärnu Külastuskeskuse eest (Uus 4)

  ***
  Esmaspäeval, 20. augustil kell 12.00-13.00 

  Giidituur "Pärnu - Eesti Vabariigi sünnilinn”,

  giid Heli Tooman

  Ekskursioon algab Pärnu hotelli eest (Rüütli 44)

  ***
  Hind: 5€ osaleja/10€ pere.
  Weekend käepaela soodustus: 1€ soodustus osaleja pilet/ 2€ soodustus pere piletile

  Facebook: MTÜ Pärnu Giidide Ühing / Pärnu Tourist Guides Association

  Loe edasi...
 • Pärnu linnaekskursioon vene keeles

  20/08/2018 15:00 algusega Pärnu Külastuskeskuse eest, Muu

  1. juunist kuni 31. augustini 2018

  Pärnu tasuta linnaekskursioon vene keeles

  ESMASPÄEVITI kell 15 algusega Pärnu Külastuskeskusest (Uus 4)

  Ligitund aega kestva jalutuskäigu ajal tutvustavad akrediteeritud giididlinna ajalugu, arhitektuuripärleid ning põnevaid sündmusi linna arengustning ajaloost.

  Ekskursioonid toimuvad:
  esmaspäeviti kell 15.00 vene keeles
  reedeti kell 15.00 soome keeles
  laupäeviti kell 15.00 inglise ja eesti keeles

  Ringkäikude algus on Pärnu Külastuskeskusest (Uus tn 4, Pärnu) ja need on osalejatele TASUTA.

  http://www.visitparnu.com/

  ***

  Küsi ka temaatilisi jalutuskäike Pärnu Giidide Ühingult, vt Facebook

  Loe edasi...
 • SUVEKÄÄRULÕIKAJA 2018 - individuaalturniiride sari bridžis

  20/08/2018 18:00 Willy Baar (Riia mnt. 56), Spordisündmus

  Mängitakse 11 individuaalturniiri keskmisele tulemusele. Summas läheb igal mängijal arvesse 7 paremat tulemust. Turniirid toimuvad esmaspäeviti 30. juulist kuni 8. oktoobrini.

  Loe edasi...
 • Esiliiga B jalgpallis: Pärnu JK vs Tallinna FC Flora U19

  20/08/2018 19:00 Pärnu Rannastaadion, Spordisündmus

  20. augustil 2018 kell 19.00 Pärnu Rannastaadionil

  Esiliiga B jalgpallis

  Pärnu JK vs Tallinna FC Flora U19

  Loe edasi...
 • EV100 vabaõhulavastus SAJA-AASTANE ÖÖ

  20/08/2018 22:00 Vallikääru aas, Muu

  20. august 2018 kell 22.00 Pärnu Vallikääru aasal

  Saja-aastane öö

  EV100 suurejooneline vabaõhulavastus

  Lavastaja: Kaili Viidas
  Stsenarist: Helle Kirsi
  Kunstnik: Pusa
  Tantsujuht: Ulla Helin-Mengel
  Muusikajuht: Merike Teppan-Kolk
  Valguskunstnik: Margus Vaigur
  Videokunstnik: Argo Valdmaa
  Helikujundaja: Judith Parts
  Projektijuht: Jekaterina Põldots
  Tehniline juht: Kaido Lüll

  Osades: Laine Mägi, Jüri Vlassov, Liis-Katrin Avandi, Ago Anderson, Arabella Anderson, Herman Avandi.

  Laval 700 rahvatantsijat, muusikud, kaitseliitlased, tuletantsijad, akrobaadid jt.

  Korraldustoimkond: Alli Põrk, Eha Ristimets, Kristel Ernits, Tõiv Jõul.

  Sellel sumedal augustiööl sai ühest tavalisest jõest eriline jõgi, kui tema kaldaveest leitud pudelipost näitas kätte tee salapärase roostetanud kirstuni. Ja kui ühed väikesed käed selle kirstukaane avasid, ei osanud nad arvatagi, et aastakümneid varjul olnud minevikulood nad endasse haaravad ning müstilisele ja põnevale rännakule viivad. Saabunud oli maagiline saja-aastane öö. Öö, mil meie esivanemad uskusid, et võimatu saab võimalikuks ja minevik teeb end aarde leidjale nähtavaks.

  Vaatemängu pakkuv öölavastus kutsub kaasa mõtlema sellele, kas me oleme järjepidevuse kandjad või unustajad?  Kas meie aeg on suunatud väärtuste hoidmisele või hävitamisele?  Kas armastus on iseenesestmõistetav või peab selle nimel vaeva nägema? Kas põlvkondadevaheline üksmeel ja koosolemine ongi tegelikult võti meie kestma jäämisele?

  Sajad tantsijad, muusikud, kaitseliitlased, tuleneelajad, akrobaadid jpt aitavad minevikku olevikus  lahti kerida ja näidata, kui vägev jõud peitub uskumises, looduses, mälestustes, inimestes ja lootuses. Aega ei saa hoida, kuid mälestusi saab.

  Pärnu on Eesti vabariigi sünnilinn. See on ainuõige koht, kus tähistada millegi erilisega oma riigi sünnipäeva. Lavastuse käigus antakse sünnipäevakingitusena üle uusloomingulised rahvamuusikatöötlused ja neile loodud tantsud.

  Saja-aastase öö ettevalmistus sai alguse Pärnu-ainelistest rahvamuusikatöötluste ja tantsude  konkurssidest, mille tulemusi tutvustati 2017. aasta mais Pärnu Kontserdimajas.

  Öö-peole annab maagilist valgust ja värvi võimas valgus- ning videokujundus ning kohapeal loodav helirežii.

  See on võimas ja fantaasiarikas vaatemäng, mida saavad nautida nii suured kui väikesed.

  Ilm on alati ilus ja sissepääs prii!

  www.facebook.com/sajaaastaneoo 

  Loe edasi...

Liitu uudiskirjaga

Täname liitumast!

Broneeri majutus