Kuu sündmused

 • TUNGLAMÄNG. Kirjandus- ja teatriteemaline mälumäng 2.-4. klassidele

  27/04/2017 13:00 Pärnu Keskraamatukogu, Kirjandussündmus

  TUNGLAmängu küsimused on lastekirjanik Leelo Tungla loomingust ja elust ning Endla ja teiste Eesti teatrite lasteetendustest. Poolfinaalides ja finaalis lisanduvad küsimustele kodutöö (5-6-minutiline näitemäng mõne Leelo Tungla raamatu põhjal), loovtöö raamatuga ja kirjandusristsõna lahendamine. Auhindadeks on pääsmed Endla teatri etendustele ja lasteraamatud. TUNGLAmängu lõpetab kostüümipidu Endla teatris. Võistkond on 7-liikmeline ja koosneb 2.-4. klasside õpilastest.

  21. märts ja 4. aprill kell 15 Endla sammassaalis 2 mänguvooru kõigile võistkondadele 
  26. ja 27. aprill kell 13 Keskraamatukogu suures saalis poolfinaalid (8 eelvoorude paremat)
  9. mai kell 13 Keskraamatukogu suures saalis finaalmäng (2 edukamat kummastki poolfinaalist)

  16. mai kell 13 Endla teatri Küünis KOSTÜÜMIPIDU kõigile osalejaile 

  Loe edasi...
 • Pärnu ja Pärnumaa ajaloo uurimisest. Loengusarja IV loeng 2017

  27/04/2017 15:30 Pärnu Muuseum, Koolitus/kursus

  Neljapäeval, 27 . aprillil kell 15.30 toimub Pärnu Muuseumis  loengusarja selle aasta neljas loeng, mis on pühendatud ärkamisajale. Peavarahoidja Ülli Kont räägib Pärnu tsunftidest.

  Väga palju on kirjutatud ja räägitud tsunftidest kui keskaja käsitööliste organisatsioonidest. Rääkides gildist või tsunftist, manavad inimesed tavaliselt silme ette pildi keskaegsest linnast ja töökojast. Ka kooliprogrammides on kohustuslik teada meistritest, sellidest ja õpipoistest kui keskaegsete käsitööliste ühingu liikmetest. Samas on palju räägitud, et sellised organisatsioonid toimisid oma reeglitega kohati veel 19.sajandil.  Tsunftiseadusi muudeti erinevates riikides erinevatel aegadel, need kadusid eri aastatel  ja nende sisekord muutus, kuid Pärnus pidas  pottseppade tsunft vastu 1915. aastani. Tsunfte võiks nimetada meie tarbekunsti alguspunktiks, sest nende töö kvaliteet ja disain olid kõrge tasemega. 19.sajandil vohava vabrikutoodangu madala kvaliteediga esemete taustal olid meistrite tööd silmapaistvalt ilusad, kuid kindlasti kallimad ning lõpuks olid tsunftid sunnitud oma uksed sulgema.

  Pärnu Muuseum korraldab kord kuus loenguõhtu Pärnu ja Pärnumaa õpetajatele ja huvilistele. Loengud kätkevad endas piirkonna ajaloo tutvustamist ja identiteedi kinnistamist. Loengusari on eelkõige suunatud õpetajatele, kuid oodatud ka kõik teised ajaloohuvilised väljastpoolt õppeasutusi. Eesmärgiks on paikkonna ajaloolise kultuuriloo ja muuseumi töövaldkondade tutvustamine ning täiendkoolituse pakkumine piirkonna kooliõpetajatele. Loengumaterjalid on abiks riiklike õppekavade mitmekesistamisel.

  Loengusarja esimene moodul leiab aset jaanuarist maikuuni 2017. aastal. Moodul koosneb viiest loengust. Loengud on mõeldud õpetajatele täiendkoolitusena ja Pärnu Muuseum omab õigust väljastada loengusarja lõppedes igale koolituse läbinud õpetajale tunnistus.

  Pärnu Muuseum väljastab loengusarja lõppedes ühe mooduli kõikidest loengutest (neid on kokku 5) osavõtjatele tunnistuse ja ainepunktid 0,5 EAP ulatuses.

  Täiendkoolitusel osalevatele õpetajatele on loengutes osalemine tasuta, teistele huvilistele näitusepiletiga (4/3€).

  NB! Oma osalemisest palun teavitada aadressil aleksandra@pernau.ee

   

  Projekti toetab Pärnu Linnavalitsus ja Pärnumaa Omavalitsuste Liit.

  Loe edasi...
 • Robert Staaki loeng: Inimhääl kui instrument

  27/04/2017 17:00 Pärnu Keskraamatukogu, Muu

  Pärnu Keskraamatukogu suures saalis 27. aprillil kell 17.00 alustab muusikaklubi uut loengusarja „Inimhääl kui instrument”. Vanamuusik Robert Staak toob meieni kaugete aegade kõlad.

  Millised suured muutused toimusid 16. sajandi Itaalia vokaalmuusikas?

  Mis on falsett, kontratenor ja muud kõrged meeshääled, keda publik jumaldas, daamid armastasid ja metseenid üle kuldasid. Kes nad olid? Kuidas nad kõlasid? Mida me neist tänapäeval teame? Kas tänapäevased kontratenorid suudavad neid asendada?

  Vanamuusik Robert Staak toob meieni kaugete aegade kõlad.

  Sissepääs prii.

  Loe edasi...
 • Joogatund Villa Medicas

  27/04/2017 17:30 Villa Medica erakliinik, Muu

  TASAKAALUSTAVAD JA LÕÕGASTAVAD JOOGATUNNID
   
  Need tunnid sobivad suurepäraselt neile, kes otsivad sügavalt mõtestatud füüsilist tegevust.
  Jivamukti jooga on üks Hatha jooga harudest, mis on innukalt füüsiline,intellektuaalselt stimuleeriv, vaimselt virgutav ja sügavalt lõõgastavjoogapraktika.

  Keskendutakse asenditele (asana) jahingamispraktikatele (pranayama), mille tulemusel energetiseeritakseenergiakanaleid, mõjutatakse närvisüsteemi, tänu millele toimubfüüsiline ja vaimne puhastumine ja treening.

  Samuti toimub keha,hinge, vaimu, meele, psüühika korrastamine ning tasakaalu loominevastandite paaride vahel üheks tervikuks - mehelik ja naiselik, jõud japaindlikkus, sisemine ja väline, jne. Eesmärgiks ontuua füüsiline keha oma parimasse tervislikku seisundisse, et hingeloleks sobivaim sõiduriist mille kaudu end harmooniliselt väljendada.

  Tunnid sobivad igas eas huvilistele, nii algajatele kui edasijõudnutele. Eelnev kogemus ei ole oluline
  Tule looma oma isiklikku joogakogemust! Lase endal tõusta oma olemusepiiritutesse kõrgustesse ja sukelduda müstilistesse sügavustesse,avaneda ja avarduda.
   

  Joogatunnid VILLA MEDICAS toimuvad:

  TEISIPÄEVAL kell 09.30
  NELJAPÄEVAL kell 17.30

  Aadressil Villa 3, Pärnus (Strandi vasakul küljel, uue korterelamu taga)

  Riided liikumist mittetakistavad. Joogatamise ajal oleks kõige parem olla paljajalu.
  Kogu vajaminev varustus on kohapeal olemas.

  Kestus 90 min.
  Osalusrõõm 8 €.

  NB! Palume kõikidel end igaks tunniks eelnevalt registreerida!
  Hea oleks eelmiseks õhtuks end registreerida – sms, kõne, e-mail, FBteade. (Facebooki üritusel "osalen" märkimine ei ole registreerimine!)
    
  Namaste
  Aura
  55 725 27
  aura.mengel@gmail.com

  Loe edasi...
 • Töötoad täiskasvanutele

  27/04/2017 18:00 Pernova Tehnikamaja, Muu

  Pernova Tehnikamajas (Kooli 6b) täiskasvanute töötoad algusega 18.00 -20.00

  20.02.2017 lukuprossi töötuba

  16.03.2017 märgvilditud õied

  27.04.2017 šokolaaditaskuga kaart

  18.05.2017 minialbum

  Ühe töötoa hind 15- eurot. Tasumine sularahas kohapeal. Hind sisaldab materjale, juhendamust ja kohvipausi. Töötoas valminud kätetöö saab iga osaleja endale.

  Vajalik eelregistreerimine yritus@pernova.ee või +372 5807 0155

  Töötuba toimub kui on registreerunud 10 osalejat.

  Loe edasi...
 • Seltskonnatantsu kursused algajatele

  27/04/2017 18:00 Nooruse Maja, Koolitus/kursus

   

  Neljapäeviti Nooruse Majas 

  Seltskonnatantsu kursused

  kell 18.00 algajad
  kell 20.00 edasijõudnud      

  Pääse 4,00€
  Tasutakse sularahas kohapeal, võimalik maksta ka kuu korraga.

  *** 

  Oodatud on kõik tantsuhuvilised. Igal nädalal on põhirõhk ühel allloetletud üheksast tantsust. Pärnu Postimehest ja meie kodulehe avalehelt leiate info, millist tantsu just täna tantsitakse.

  Tantsusamme aitab seada õpetaja Ants Lopsik.  

  ***

  AJAKAVA:
  12.01 cha-cha
  19.01 quickstep
  26.01 rumba

  02.02 viini valss
  09.02 džaiv
  16.02 aeglane foxstrot
  23.02 tango

  2.03 samba
  16.03 aeglane valss
  23.03 cha-cha
  30.03 quickstep

  6.04 rumba
  13.04 viini valss
  20.04 džaiv
  27.04 aeglane foxstrot

  04.05 tango
  11.05 samba
  18.05 aeglane valss
  25.05 kõik tantsud

  Loe lähemalt tantsudest...

  Info: 5660 7177 Ants Lopsik

  Loe edasi...
 • JAZZKAAR 2017. Jan Galega Brönnimann, Moussa Cissokho, Omri Hanson (Senegal-Šveits-Iisrael)

  27/04/2017 19:00 Pärnu kontserdimaja, Kontsert

  Neljapäeval,27. aprillil 2017 kell 19 Pärnu Kontserdimajas

  Jan Galega Brönnimann – Moussa Cissokho – Omri Hason

  Šveits-Senegal-Iisrael

  Jan Galega Brönnimanni, Moussa Cissokho, ja Omri Hasoni multikultuurnemuusika on kummardus lugudejutustamise kunstile, kus segunevad Aafrikaja Euroopa traditsioonilised ja modernsed kõlad. Trio esimene album “AlNge Taa” kannab mandinkakeelset pealkirja ning tähendab tõlkes“Liigume!”. Leidlike meloodiate ja rütmiliinidega lood on sündinud kolmemuusiku koostöös ning peegeldavad nende erinevat tausta. Kora ehk22-keelelise Aafrika harfi sädelev kõla ning bassklarneti ja idamaistelöökpillide soe toon sobituvad trio muusikas suurepäraselt.

  Kamerunist pärit Jan Galega Brönnimann on Šveitsi kohalikulmuusikaskeenel olnud nähtav juba aastaid ning on hästi tuntud omainnovaatiliste ja tipptasemel projektidega. Ta on helilooja jainstrumentalistina teinud koostööd muusikutega nagu Nils Petter Molvaer,Sidsel Endresen, Pierre Favre, Saadet Türköz, Eddie Floyd, Round TableKnights, Baba Salah ja Kenny Werner.

  Laulja, helilooja ja koramängija Moussa Cissokho on pärit Senegalist,kus ta juba varases eas õppis isa käe all pillimängu, osaledes temaga kakohalike traditsiooniliste tseremooniate läbiviimisel. 13-aastaseltvaliti ta mängima Senegali Rahvusbaleti orkestrisse ja sellest ajastsaati on ta reisinud läbi Euroopa, Aasia, Ameerika ja Aafrika. Hetkelelab Cissokho Austrias ja teeb koostööd mitmete erinevate muusikutegaAafrikast ja Euroopast.

  Omri Hason on sündinud ja üles kasvanud Iisraelis, kus ta alustas10-aastaselt trummimänguga. Hasoni muusikakirg on mõjutatud temapäritolumaa multikultuursest keskkonnast, India rikkast rütmimaailmastja aastate pikkustest õppingutest Iraani meistertrummari DjamchidChemirani juures. Alates 1986. aastast elab Omri Hason Šveitsis õpetadesseal muusikat ning esinedes erinevate jazzi ja maailmamuusikakoosseisudega.

  Koosseis:
  Jan Galega Brönnimann – bassklarnet, sopransaksofon
  Moussa Cissokho – kora, vokaal
  Omri Hason – idamaised löökpillid, hang-trumm

  Artisti koduleht

  Facebook'i event  

  Loe edasi...
 • VALGED HETEROMEHED. Tõsine komöödia

  27/04/2017 19:00 Endla teater, Teater

  Mänguline tögamine, sõbralikud maadlusmatšid, kiirtoit televiisori ees, plastikkuusk ning arvutimängud – sellised on jõulud ühes tavalises meesperes, mille isa on hiljuti lesestunud, üks keskealistest poegadest naisest lahutanud, teine tagasi lapsepõlvekoju kolinud ning kolmanda arusaam püsisuhtest tähendab kaht kuud sama naisega.

  Esimesed ilma naiste ja lasteta ehk päris omapäi veedetavad pühad annavad aja ning võimaluse päriselt rääkida ja päriselt kuulata ning nii mureneb rõõmsa pealispinna alt nähtavale valgete heteromeeste tundlikum ja haavatavam külg. Aina enam vähemuste õiguste eest võitlevas ühiskonnas vaid näiliselt privilegeeritud, peavad nad oma koha eest seisma ja edu saavutama, ent ühtlasi selle pärast piinlikkust tundma.

  Vaatamata rassipoliitika, sooidentiteedi, privilegeerituse ja teiste tõsiste teemade käsitlemisele avaneb Ameerika kaasaegse avangardteatri kõrgelt hinnatud näitekirjaniku Young Jean Lee  (sündinud 1974) näidendis tavaliste meeste igapäevaelu, mis on täis arvukaid koomilisi situatsioone, meelelahutuslikke laulu- ja tantsukavasid ning jaburaid poisikesetempe.

  autor Young Jean Lee
  tõlkija Andra Aaloe
  lavastaja Enn Keerd
  kunstnik Marion Undusk
  muusikaline kujundaja Feliks Kütt

  osades Ago AndersonMeelis RämmeldSepo Seeman ja Raivo Rüütel (külalisena) 

  Loe edasi...
 • SURMATANTS. Romantika/komöödia/draama

  27/04/2017 19:00 Endla teater, Teater

  autor August Strindberg 
  tõlkija Arnold Ravel
  lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja Ingomar Vihmar

  mängivad Kleer Maibaum-VihmarPriit Loog ja Ingomar Vihmar 

  August Strindbergi 1900. aastal kirjutatud „Surmatants“ on pingeline lugu oma hõbepulmadeks valmistuvast mehest ja naisest. Tegemist on maailmakuulsa rootsi näitekirjaniku kõige julmema abieludraamaga. Autor ise on mõista andnud, et kirjeldab oma õe Anna abielupõrgut, kuid ilmselt on suurim kaal kirjaniku enda kogemusel. Näidendi Kurt on tema alter ego.

  Ingomar Vihmar: „Selles äärmuseni kontsentreeritud loos lahatakse skalpelli täpsusega kahe inimese suhet, nende koosolemist ja üksteise vihkamist. Minu jaoks on oluline silmas pidada, et kõik need sõjad ja vastuolud, mis praegu maailmas on, lähtuvad tegelikult kahe inimese suhetest. Seda, mis toimub kahe inimese vahel, näeme ka väljaspool. Lavastus annab hea võimaluse vaadata ühe suhte kaudu, miks toimub meie ümber see, mis toimub, miks on nii palju mittemõistmist ja otsest viha. Miks me valime armastuse asemel hirmu? See teeb Strindbergi näidendi minu jaoks kaasaegseks.“

  Esietendus 7. aprillil 2017 Küünis

  Loe edasi...
 • Seltskonnatantsu kursused edasijõudnutele

  27/04/2017 20:00 Nooruse Maja, Koolitus/kursus

  Neljapäeviti Nooruse Majas 

  Seltskonnatantsu kursused

  kell 18.00 algajad
  kell 20.00 edasijõudnud      

  Pääse 4,00€
  Tasutakse sularahas kohapeal, võimalik maksta ka kuu korraga.

  *** 

  Oodatud on kõik tantsuhuvilised. Igal nädalal on põhirõhk ühel allloetletud üheksast tantsust. Pärnu Postimehest ja meie kodulehe avalehelt leiate info, millist tantsu just täna tantsitakse.

  Tantsusamme aitab seada õpetaja Ants Lopsik.  

  ***

  AJAKAVA:
  12.01 cha-cha
  19.01 quickstep
  26.01 rumba

  02.02 viini valss
  09.02 džaiv
  16.02 aeglane foxstrot
  23.02 tango

  2.03 samba
  16.03 aeglane valss
  23.03 cha-cha
  30.03 quickstep

  6.04 rumba
  13.04 viini valss
  20.04 džaiv
  27.04 aeglane foxstrot

  04.05 tango
  11.05 samba
  18.05 aeglane valss
  25.05 kõik tantsud

  Loe lähemalt tantsudest...

  Info: 5660 7177 Ants Lopsik 

   

  Loe edasi...
 • Tantsuõhtu

  27/04/2017 21:00 SPA Tervis Pilliroo baar, Muu

  Tantsuõhtu Pilliroo baaris

  Loe edasi...
 • 4.-6. klasside õpilaste-jutuvestjate konkurss MUUNDUMISED

  28/04/2017 12:00 Kuninga Tänava Põhikooli aula, Kirjandussündmus

  Konkurss ei ole tavaline etluskonkurss, kus tekst peab vastavalt autori sõnadele täpselt peas olema. Oluline on loo võimalikult särav jutustamine. Keelatud on kasutada kostüüme või erinevaid lisavahendeid. Esinemispikkus on kuni 5 minutit.

  Jutuvestjal tuleb esitada imemuinasjutt / imeline lugu teemal „Muundumised“.
  Esitusi hindab žürii. Parimatele jutuvestjatele on auhinnad.

  Võistlejad

  Võistlus toimub 4.-6. klasside  õpilastele (ühisarvestus).
  Igast Pärnumaa koolist võib osaleda kuni 3 jutuvestjat.

  Registreerumine

  Palume oma osalusest teada anda hiljemalt 14. aprilliks 2017
  meiliaadressil jutupaunikud@gmail.com  

     Loe edasi...
 • Pärnu (m)Moodsa Kunsti näituse AKNAD avamine

  28/04/2017 17:00 Pärnu Linnagalerii, Näitus

  28.04 – 27.05.2017 Pärnu Linnagalerii, Uus 4

  Pärnu (m)Moodsa Kunsti näitus

  Juba 17. korda toimuv näitus on aastate jooksul on kujunenud oluliseks kunstisündmuseks, pakkudes suurt huvi nii kunstipublikule, kui ka kriitikale ja on olnud väga oluline kaasaegse kunsti säilimisele, arenemisele ja jätkusuutlikusele Pärnus.

  Näituse avamine reedel, 28. aprillil kell 17. Avamisel Margus Tiitsmaa (Sorge) performance.

  „Vahest on enamiku tänapäeva kunsti piiratuse üks põhjusi see, et silmist on kaotatud kunsti nähtamatu püha päritolu ja eesmärk, vahendada inimestele nägemust nende tõelisest loomusest ja kohast universumis ning teadvustada neile ikka uuesti ja uuesti elu hinda ja lõputuid võimalusi.“ Sogyal Rinpoche

  Andrus Joonas, näituse kuraator: „Olen seda tsitaati, nagu mantrat aastaid tsiteerinud ja kasutanud. Ja kordan ja kasutan ka edaspidi, sest see on nii hästi ja täpselt öeldud. Seekord inspireerib see mind, antud kuraatoriprojekti koostamisel.“
  Inimese  areng ei ole luksus, vaid igaühe pärisosa.
  Näitus on  kunstniku ja kuraatori  isiklik ruum, nii vaimne, kui füüsiline, kus ta saab ausalt vestelda vaatajaga ja ise vastutada oma loomingu eest.
  Ja sellega kaasneb ka vastutus, vähemalt enda tegevuse eest.
  Näitusele on kutsutud erinevad kunstnikud, erinevatest rahvustest, kes tegelevad loominguga lähtuvalt sisemisest kaemusest ja inspiratsioonist.
  Väljendusvahendid on  erinevad nagu on juba kujunenud traditsiooniks Pärnu (m)Moodsa kunsti näitustel, hõlmates kogu kaasaegse kunsti tehnilist arsenali alates klassikalisest maalikunstist, lõpetates performance ja videoga.

  Aken on midagi kõige tavalisemat argielus.
  Aknaid on palju.
  Erinevat tüüpi ja neil on erinev otstarve.
  Samas , sellel sõnal on teine pool, sellel tähendusel „aknad“.
  Akendest tuleb valgus.
  Akendest näeb maailma.
  Akendest näeb iseennast.
  Aknad on väljapääs.
  Aknad on lõpmatus.
  Aknad on müstilised.
  Aknad on lõputud!

  Näitusel osalevad:
  Janno Bergmann, Pusa, billeneeve, Margus Tiitsmaa (Sorge), Haide Rannakivi, Marko Toomast, Danel Rinaldo, Jan Leo Grau (Eesti), Zhon-Zhon Sandyr,  Envil Kasimov,  Sergei Orlov, Yuri Kutsarjan (Venemaa, Udmurtia), Egenija Lapteva, Sasha Artamonova, Арт группа “Нежные бабы“ (Venemaa, Kaliningrad).

  Loe edasi...
 • Lauluaias Viisiratast Veeretades lõppkontsert

  28/04/2017 18:00 Raeküla Vanakooli Keskus, Muu

  Lõppkontserdil astuvad üles eelvoorudest edasipääsenud solistid ja ansamblid. Välja valitakse nii solistide kui ka ansamblite Grand Prix omanikud.

  Loe edasi...
 • Sasku kaardimänguõhtu

  28/04/2017 19:00 2 Paari, Muu

  Alates 13. jaanuarist 2017 2 Paaris (Suur-Sepa 13)

  Sasku kaardimänguõhtud 

  Igal REEDEL kuni mai lõpuni, algusega kell 19.00

  Osavõtt tasuta. Parimaid premeeritakse.
  Sasku ülelöömisega, paarilised loositakse kohapeal.

   

   

  Loe edasi...
 • INIMESED AKENDEL. Ühe armastuse lugu

  28/04/2017 19:00 Tervise kultuurikeskus, Teater

  INIMESED AKENDEL

  Ühe armastuse lugu

  Arvo Valtoni novelli "Mustamäe armastus" põhjal

  Lavastaja Laura Mets
  Kunstnik Maret Tamme
  Videokunstnik Terina Tikka
  Muusikaline kujundaja Lauri Mäesepp
  Dramaturg Anne-Ly Sova

  Mängivad Saara Nüganen ja Ott Raidmets

  Õhtu elamurajoonis. Hämardub. Korrusmajade akendes süttivad tuled. Ühel aknal seisab naine, Maire Look, ja vaatab. Vastasmaja aknal seisab mees, Mihkel Jürimäe, ja vaatab. 

  Elu on mitmekesine, korduv oma uuenemises ja tundub üsnagi venitatuna, kirjatükis ja laval aga pannakse kordumist pahaks, iga püss peab tulistama, juhused peavad klappima, tegelased omavahel kohtuma ja elu sõlmpunktidest läbi käima mõne lehekülje, mõne tunni kestel. Selline on kirjatüki ja lava seadus ja vähe, kes seadust meelega rikkuda tahab. Kui siin on tehtud juttu ühest mehest ja ühest naisest, siis teab iga taibukas lugeja ja vaataja kohe, mis edasi saab, huvi võib talle pakkuda vaid see, kuidas kõik saab just toimuma. 

  Niisiis seisavad Maire Look ja Mihkel Jürimäe vastamisi akendel, teineteise suhtes pisut nurga all, ja siit ei saa üks tunne kaugel olla. 

  Esietendus 28. aprillil 2017 SPA Tervise kultuurikeskuse saalis (Seedri 6).


  Loe edasi...
 • Pärnu Linnaorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, solistid. Dirigent Jüri Alperten

  28/04/2017 19:00 Pärnu kontserdimaja, Kontsert

  Pärnu Linnaorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor
  Dirigent Jüri Alperten

  Solistid:
  Kristel Pärtna (sopran, RO Estonia)
  Arete Teemets (sopran)
  Mati Turi (tenor)
  Atlan Karp (bass)

  Kavas:
  Mozart. Missa c-moll KV 427
  Beethoven. Sümfoonia nr 6

  Sobilikult lõpetab sel hooajal Beethovenile keskendunud ”Kuldse klassika” kontserdisarja suursugune Beethoveni-kava.

  Armastatud maestro Jüri Alperten tähistab kontserdiga suve hakul saabuvat 60. juubelit.

  Loe edasi...
 • Elav muusika

  28/04/2017 21:00 Trahter Postipoiss, Elav muusika/Pubi

  Aprill 2017

  Elav muusika trahtris Postipoiss

  esinejate algus kell 21 

  L 01.04 – Härra Kuu

  R 07.04 – esineb Raen Väikene
  L 08.04 – esineb Ervin Lillepea ja ans. Svips

  R 14.04 – Eesti Mees Band
  L 15.04 – C-Duur

  R 21.04 – ans. Sada ja Seened
  L 22.04 – ans. Village Voice

  R 28.04 – esineb Annely Ott ja Rein
  L 29.04 – esineb Anne Loho

  Pilet 3.- 

  Loe edasi...
 • Langenu, Dead City Holiday

  28/04/2017 22:00 Kultuuriklubi Tempel, Meelelahutus/klubi

  Langenu, Dead City Holiday

  5€
  28.04 kell 22.00

  NB! SISSEPÄÄS vana postimaja tagant sisehoovist, mööda treppe 3. korrusele. Akadeemia 7, Pärnu.

  Kultuuriklubi Tempel
  Akadeemia 7, Pärnu 
  www.facebook.com/klubitempel  

  Loe edasi...
 • Win-Win. DJ Sven Arusoo

  28/04/2017 23:00 Sugar Club, Meelelahutus/klubi

  Win-Win

  28/04/2017

  Oled sa Äss, Kunn või Emand - pane oma gameplan paika, säti panused kõrgeks ning võida südamed ja meeled!

  DJ Sven Arusoo

  ***************************

  Naistele sissepääs kuni 00.00 tasuta
  Fb ''Going'' kuni 01.00 3.00 eur (list suletakse 22.00)

  Klubikaardiga 3.00 eur
  Pilet 7.00 eur

  Oma sünnipäeva nädalal saad koos 10-e kaaslasega Sugarisse tasuta!

  Vanusepiirang: 18+

  Loe edasi...
 • Valgeranna Seikluspargi juubelihooaja avapäev

  29/04/2017 10:00 Valgeranna Seikluspark, Spordisündmus

  Laupäeval, 29. aprillil 2017 kell 10.00–18.00 
  Valgeranna Seikluspargis (Audru vald)

  Valgeranna Seikluspargi juubelihooaja avapäev! 

  Juba 10 suve puu otsas! Tähista koos meiega Valgeranna Seikluspargi sünnipäeva hooaja algust.

  Meie kingitus teile on uued seiklusrajad ja vabalangemishüpe - testi enda piire või pane sõber proovile, närvikõdi garanteeritud! Kõlab hästi!

  Pigem „kahe jalaga maa peal“ inimene? Sulle sobivad discgolf ja aardejaht. Valgeranna 18-korvilise discgolfi raja kasutamine on kõikidele tasuta. Kui endal kettaid ei ole, saab need rentida seikluspargist.

  Värskes õhus läheb kõht ikka kiiremini tühjaks. Seikluspargi piknikuplatsi ja grilli saavad avapäeval kõik huvilised kasutada. Võta piknikukorv kaasa ja veeda tore päev looduses!

   
  29. APRILLIL

  - KÕIK SEIKLUSRAJAPILETID -20%
  - AARDEJAHT 3€/inimene
  - DISCGOLFI VÕISTLUS kell 13.00 ja 15.00.
  - LOOSIRATAS - iga loos võidab
  - PIKNIKUPLATSI JA GRILLI KASUTUSVÕIMALUS

  NB! Aardejahile ja discgolfile palume eelnevalt registreeruda: info@valgerannaseikluspark.ee / 5622 2855

  Kohtumiseni Valgerannas! 

  *** 

  LISAINFO TEGEVUSTE KOHTA

  AARDEJAHT
  on lõbus seiklusmäng ning hea viis sõprade või perega aega veeta. Osalejatele antakse kaart, mille abil tuleb leida 7 punkti. Igas punktis lahendatakse vanarahva mõistatus ja ülesanne. Abiks on ka pusle. Viimases punktis leiad lõpuaarde. Aardejaht kestab 1-1,5 tundi.

  VABALANGEMISHÜPE
  Hüpe sooritatakse spetsiaalse seadme abil 10m kõrgusel asuvalt platvormilt. Kaalupiirang 20-120 kg!

  DISCGOLF
  on sportmäng, kus mängijad peavad võimalikult vähese visete arvuga spetsiaalse lendava taldriku viskama discgolfi korvi. Avapäeval on formaadiks täpsusvisked ca 10 m raadiuses.

  Vaata lähemalt Facebook 'ist 

  Loe edasi...
 • Raeküla Rahva Teatri etendus NUNNAD

  29/04/2017 18:00 Raeküla Vanakooli Keskus, Teater

  Raeküla Rahva Teatri etendus NUNNAD

  Autor/lavastaja Margus Oopkaup 

  Loe edasi...
 • SURMATANTS. Romantika/komöödia/draama

  29/04/2017 19:00 Endla teater, Teater

  autor August Strindberg 
  tõlkija Arnold Ravel
  lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja Ingomar Vihmar

  mängivad Kleer Maibaum-VihmarPriit Loog ja Ingomar Vihmar 

  August Strindbergi 1900. aastal kirjutatud „Surmatants“ on pingeline lugu oma hõbepulmadeks valmistuvast mehest ja naisest. Tegemist on maailmakuulsa rootsi näitekirjaniku kõige julmema abieludraamaga. Autor ise on mõista andnud, et kirjeldab oma õe Anna abielupõrgut, kuid ilmselt on suurim kaal kirjaniku enda kogemusel. Näidendi Kurt on tema alter ego.

  Ingomar Vihmar: „Selles äärmuseni kontsentreeritud loos lahatakse skalpelli täpsusega kahe inimese suhet, nende koosolemist ja üksteise vihkamist. Minu jaoks on oluline silmas pidada, et kõik need sõjad ja vastuolud, mis praegu maailmas on, lähtuvad tegelikult kahe inimese suhetest. Seda, mis toimub kahe inimese vahel, näeme ka väljaspool. Lavastus annab hea võimaluse vaadata ühe suhte kaudu, miks toimub meie ümber see, mis toimub, miks on nii palju mittemõistmist ja otsest viha. Miks me valime armastuse asemel hirmu? See teeb Strindbergi näidendi minu jaoks kaasaegseks.“

  Esietendus 7. aprillil 2017 Küünis

  Loe edasi...
 • Rahvusvaheline tantsupäev: Kaasaegne tantsulavastus AFTER EVER AFTER

  29/04/2017 19:00 Kultuuriklubi Tempel, Tantsuetendus

  Rahvusvaheline tantsupäev:

  After Ever After 

  Kaasaegne tantsulavastus

  Koreograaf Valeria Januškevitš

  Pilet 5€
  29.04 kell 19.00

  NB! SISSEPÄÄS vana postimaja tagant sisehoovist, mööda treppe 3. korrusele. Akadeemia 7, Pärnu.

  Kultuuriklubi Tempel
  Akadeemia 7, Pärnu 
  www.facebook.com/klubitempel  

  Loe edasi...
 • Komöödiateateri lavastus HOLLYWOODI FILMITÄHED

  29/04/2017 19:00 Pärnu kontserdimaja, Teater

  Selle loo peategelasteks on kunagised filmikunsti superstaarid BetteDavis ja Joan Crawford, kes on mõlemad ka Oscari pälvinud.

  Alles omakarjääri lõpus mängivad nad esimest korda samas filmis ja muidugi puhkebhalastamatu konkurents. Selles sõjas on kõik vahendid lubatud. Mõlemadkiristavad hambaid, aga peidavad selle teeseldud naeratuse taha.Rafineeritud solvangud ja vaimukused lendavad mõlemas suunas ja kumbkiei kavatse alla anda. Paratamatult tekib küsimus, kas meie eestiprimadonnad on ka midagi taolist läbi elanud? Olid ju nemadki Estoniateatris nii kolleegid kui konkurendid. Sellele küsimusele oskavadvastata ainult nemad ise, meie võime ainult oletada vastavalt omarikutuse tasemele. Ja nautida mõlema kirglikult esitatud rolle ningotsustada, kumb siis ikkagi seekord peale jäi, kas Helgi Sallo võiKatrin Karisma?

  Inglase Anton Burge’ tragikomöödia (originaalis „Betteja Joan“) maailmaesietendus oli 2011 Londoni Arts Theatre’s. Meillavastas selle Erki Aule ja kujundas Riina Vanhanen.

  Pühendatud KatrinKarisma 70. juubelile.

  Loe edasi...
 • Idamaine tantsutrupp Hessa Kevadkontsert

  29/04/2017 19:00 Nooruse Maja, Tantsuetendus

  Laupäeval, 29.04.2017 algusega kell 19 Nooruse Majas 

  Idamaine tantsutrupp Hessa Kevadkontsert 

  Traditsiooniline Idamaise tantsutrupi Hessa poolt korraldatud Kevadkontserdil saab näha Eesti idamaise tantsutruppide paremikku. Vaata lähemalt

  Loe edasi...
 • Tantsuõhtu. Arja Havakka

  29/04/2017 20:00 SPA Tervis Pilliroo baar, Muu

  Tantsuõhtu

  Arja Havakka Soomest

  Loe edasi...
 • Elav muusika

  29/04/2017 21:00 Trahter Postipoiss, Elav muusika/Pubi

  Aprill 2017

  Elav muusika trahtris Postipoiss

  esinejate algus kell 21 

  L 01.04 – Härra Kuu

  R 07.04 – esineb Raen Väikene
  L 08.04 – esineb Ervin Lillepea ja ans. Svips

  R 14.04 – Eesti Mees Band
  L 15.04 – C-Duur

  R 21.04 – ans. Sada ja Seened
  L 22.04 – ans. Village Voice

  R 28.04 – esineb Annely Ott ja Rein
  L 29.04 – esineb Anne Loho

  Pilet 3.- 

  Loe edasi...
 • Error 404. Hot n' Handsome. Erikülane Karl-Kristjan Kingi

  29/04/2017 23:00 Sugar Club, Meelelahutus/klubi

  Error 404

  29/04/2017

  Kuulõpp = hullumaja! Letid leegitsevad, shotikraanid lekivad, hinnad jooksid kokku ning kõik tavapärane on erroris. Mis saab edasi? Tule ja vaata ise....

  ● Puldis Hot n' Handsome
  ● Erikülane Karl-Kristjan Kingi
  ● Baaris Kaspar Rabbi (Hulkur rändbaar)

  ***************************

  Naistele sissepääs kuni 00.00 tasuta
  Fb ''Going'' kuni 01.00 3.00 eur (list suletakse 22.00)

  Klubikaardiga 3.00 eur
  Pilet 7.00 eur
  Oma sünnipäeva nädalal saad koos 10-e kaaslasega Sugarisse tasuta!

  Vanusepiirang: 18+

  Loe edasi...
 • Meie jaanipäeva lugu. Rahvatantsuansambli Kajakas kevadkontsert

  30/04/2017 15:00 Strand SPA & Konverentsihotell, Kontsert

  Pühapäeval, 30. aprillil 2017 kell 15–17 Strand SPA & Konverentsihotelli Jurmala saalis

  Meie jaanipäeva lugu

  Rahvatantsuansambli Kajakas kevadkontsert 

  Suures suve ootuses on kevadkontsert inspireeritud mõneti nii suvisest Noorte laulu- ja tantsupeost kui ka lihtsalt suve tähtsaimast pühast - jaanipäevast!

  Kutsume teidki osa saama meie päikesetervitusest, heina- ja õlleteost, lõkke tegemisest, saunaskäigust, sõnajalaõie otsinguist jm põnevast, mida jaanipäev endaga aastasadu kaasa on toonud :) 

  Pilet kõigile 8€!
  Pileteid saab osta Kajaka tantsijatelt ning juhendajatelt. Lisainfo FB

  Loe edasi...
 • JYMPA treening

  30/04/2017 18:00 Nooruse Maja, Koolitus/kursus

  Pühapäeviti kell 18.00 Nooruse Majas

  JYMPA [jümpa]

  Treenerid: Heli Nurm või Eva Tuuling

  1 kord 4€

  *** 

  Mis on JYMPA (jümpa)

  - Friskis&Svettis (F&S) on Rootsi suurim vabatahtlikkusel põhinev spordiklubi, kuhu kuulub ligikaudu 500 000 inimest. Lisaks Rootsile on avatud klubi esindusi ka teistes riikides - Soomes, Taanis, Norras, Brüsselis, Inglismaal, Prantsusmaal ja Luksemburgis. Eestis ühtegi F&S esindust veel ei ole.

  - Friskis&Svettis töötab mittetulundusühinguna, mille eesmärgiks on rahva tervise edendamine läbi lihtsate ja tasukohaste treeningute. Teistes spordiklubides ja treeningstiilides ei nähta konkurente, vaid koostööpartnereid oma eesmärgi saavutamisel. Ainsateks tõsisteks konkurentideks peetakse telekat ja diivanit…

  - Kõik F&S treenerid teevad oma tööd puhtast entusiasmist - vabatahtlikutena, s.t palka nad ühegi trenni eest ei saa. Treenerite ”motivatsioonipaketiks” on tasuta koolitused, spordirõivad, üritused ja naeratavad näod trennisaalis. Kuna raha treenerite palkadeks ei kulu, on klubi trennipilet taskukohane kõigile.

  - JYMPA on F&S kõige tähtsam treeningstiil, mis töötati välja juba aastal 1978. JYMPA nimi tuleb sõnast ”gymnastik” (rootsi keeles võimlemine). Eesmärk on, et trenn oleks lõbus ja lihtne. Välditakse keerukaid sammukombinatsioone. Trenn toimub muusika saatel ja kestab 50-55 minutit ning selle jooksul treenitakse vastupidavust, jõudu, liikuvust, tasakaalu ja painduvust.

  - Trenn on alati kindla ülesehitusega ning on välja töötatud treenerite, füsioterapeutide ja arstide poolt. Iga treener koostab oma kava ise ja tal on vabadus valida endale meelepärane muusika. Sellegipoolest peab jääma rangetesse raamidesse ja jälgima, et iga muusikatempo juures oleks just sellele rütmile sobivad liigutused ja et iga treeningu osa oleks täpselt lubatud pikkusega.

  - JYMPA trennis seisab treener ringi keskel et garanteerida parim nähtavus ja silmside kõigi saalisolijatega. On parem kui saalis ei ole peegleid, sest JYMPAs ei ole oluline liigutuste täpsus, vaid pigem põhimõte: ”Dance like no-one is watching”.

  - Fookuses ei ole ükski kindel lihasgrupp, vaid treenitakse kogu keha. Samuti ei seata JYMPA trennis eesmärgiks kaalulangetamist, mis küll tihtipeale võib osutuda treenimise meeldivaks kõrvaltulemuseks. 

  Loe edasi...
 • VIIS VIIMAST. Tantsukool WAF DANCE 15. juubelikontsert

  30/04/2017 19:00 Endla teater, Tantsuetendus

  30. aprillil 2017 kell 19 Teater Endla suures saalis 

  VIIS VIIMAST

  Tantsukool WAF DANCE 15. juubelikontsert

  Laval praegused ja endised õpilased ja õpetajad ning külalistena WAF koor ja Carolina Tantsustuudio!  Esitusele tulevad 15.hooaja uusimad tantsud ning valik viimase viieteistkümne aasta parimatest paladest.

  Piletid hinnaga 5€ on müügil tantsukoolis ja Endla kassas.

  Loe edasi...
 • Kentuki VOLBRIMÖLL

  30/04/2017 21:30 Kentuki Kõrts, Elav muusika/Pubi

  Pühapäeval, 30.04.2017 Kentuki Kõrtsis

  Kentuki VOLBRIMÖLL

  BELKA live

  pilet 5€

  Loe edasi...
 • Maaturismi avatud uste päev Valgeranna Seikluspargis

  01/05/2017 10:00 Valgeranna Seikluspark (Audru vald), Muu

  Esmaspäeval, 1. mail 2017 kell 10.00–18.00 
  Valgeranna Seikluspargis (Audru vald)

  Maaturismi avatud uste päev Valgeranna Seikluspargis!

  1. mail avavad maapiirkonna turismiettevõtted juba neljandat korda uksed külastajatele ning tutvustasid oma ettevõtet ja teenuseid! Sel päeval saab päris TASUTA või ERIHINNAGA osaleda matkadel ja retkedel, sõita paadiga, teha käsitööd, osaleda töö- ja õpitubades, kogeda uusi maitseelamusi, lüüa kaasa talgutel, tutvust teha taluloomadega, kohtuda pererahvaga, käia kuumas saunas jpm põnevat.
   

  VALGERANNA SEIKLUSPARGI 1. MAI PAKKUMINE

   ► Märksõnaga "maaturism" seiklusraja piletid -20%!

  Lisategevused:
  ► vabalangemise hüpe 3/5*€
  ► aardejaht 3/5*€
  ► discgolfi ketaste komplekti rent 3€/3h
  NB! *3€ on hind seiklusraja piletiga, 5€ rajapiletita.
  Aardejahile ja discgolfile palume eelnevalt registreerida.

  ROMANTILISE RANNATEE AUHINNAMÄNG
  - Kogu 1. mail kolme ettevõtte juures templid ja osaled loosimises.
  - Auhinnafondis Merelaiu puhkeküla haugipüüdmisreis koos ööbimisega, ööbimine Lepanina hotellis koos Kabli Päikeseloojangu festivali piletitega, Valgeranna seikluspargi kinkekaardid, Romantilise Rannatee maitsed ja käsitöö ning palju muud.

  Märgiste kogumise lehe leiad SIIT 

  Kõiki avatud uste päeva pakkumisi saad vaadata SIIT

  Vaata lähemalt maaturismi avatud uste päeva kohta Valgeranna Seikluspargis Facebook 'ist 

  Loe edasi...
 • Lauluaias 10 galakontsert

  01/05/2017 12:00 Raeküla Vanakooli Keskus, Muu

  Lauluaias 10 galakontserdile on oodatud kõik endised ja tulevased staarid.

  Loe edasi...
 • Kellade kevadgala

  01/05/2017 16:00 Pärnu Ühisgümnaasium, Kontsert

  Esmaspäeval, 1. mail 2017 kell 16 Pärnu Ühisgümnaasiumis (Kooli 13) 

  Kellade kevadgala

  Pärnu Käsikellastuudio ansamblid
  dirigent Elo Kesküla

  Pilet 5€ müügil kohapeal

  Loe edasi...
 • Elina Kasesalu / Paper Cuts isiknäituse HAIR & FEAR avamine

  01/05/2017 16:00 Avangard Galerii, Näitus

  Avangard Galeriis 1.05-31.05.2017  

  Hair & Fear 

  Elina Kasesalu / Paper Cuts isiknäitus

  Avamine 1. mail kell 16.00

  Elina Kasesalu on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna, kuid viimase paari aasta jooksul on temas süvenenud huvi illustratsiooni ja maalikunsti vastu. Aastatel 2014-2015 koostas, kujundas ja kirjastas ta kaks noorte illustraatorite kogumikku.

  Näituse “Hair & Fear” läbivaks teemaks on kitsamas või laiemas mõistes juuksed ja/või hirm. Kuna ettevalmistusperioodiks kujunes vaid 3 kuud, siis lisaks spetsiaalselt näituse jaoks valminud tööde kõrval võib tutvuda ka autori varasema loominguga. 

  FEAR. Hirmu on mitut sorti -- on sellist pisut meeldivat hirmu, mis tekitab adrenaliini ja on hirmu, mis aegajalt halvab igapäevategemisi, on aga ka ebameeldivat hirmu. Ebameeldiv hirm on näiteks kartus tuleviku, teadmatuse või sõja ees. Adrenaliini pakkuv hirm aga õudus- ja ulmefilmid ning mahajäetud majad. Erinevate hirmude temaatikat kujutab autor esteetiliselt ja leebelt, ütleks isegi, et ilustavalt. Kunstnik puudutab oma teostes teemasid nagu hirm torkamise ees (”Kare tekikott”), hirm koerte ja paugu ees (”Balloon dog”), hirm öise linna/ühistranspordi ees ("Midnight Train No. 323201"), hirm autoritaarsete riigijuhtide ja sõja ees (”Kuldkihar”), hirm ja samas nostalgia nõukogude aja suhtes ("Nõukogude naine/Made in North Korea" ja mahajäetud majade fotoseeria), hirm putukate ees (”Bugs). 

  HAIR. Juuste teemat on kunstnik käsitlenud ehk põgusamalt, kuid tõdeb, et juuksed ja hirm võivad olla omavahel teinekord tihedalt seotud. Donald Trump ja tema kuulus soeng on juba leidnud kajastamist paljudes karikatuurides ja kunstiteostes ("Kuldkihar"). Pikad mustad juuksed seostuvad jaapani õudusfilmidega nagu "The Ring" ja “The Grudge”. Juukseid on peetud ka kui naise ehteks. Aasia naiste pikad, terved ja tugevad juuksed on tihtipeale oma teekonna lõpetanud valgete naiste juuksepikendustena ("Nõukogude naine /Made in North Korea"). Mõte kanda oma peas teise inimese juukseid on ka pisut hirmutav. Pikad ja erinevat värvi juuksed on olnud ja on ka juskui inimeste lahterdamiseks – osad mehed eeistavad blonde, osad brünette ("Blond või brünett“).

  Näitus jääb avatuks kuni 31. maini.

  Näitust toetab Pärnu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

  Olete oodatud!

  Avangard Galerii MTÜ
  Rüütli 29, Pärnu
  http://www.avangardgallery.eu/

   

   

  Loe edasi...
 • Shindo venitustund

  01/05/2017 17:15 Villa Medica erakliinik, Muu

  Istuva eluviisiga inimestele väga oluline tund. Et sa ikka terve oleksid!

  Ideaalne treening neile , kes soovivad terved olla ja hea tervise juurdejääda! Ideaalne tugiliikumisaparaadi heaks terviseks ja kõikideorganite hea tervise juures hoidmiseks. On veel muidki väärtusi. Tule jakoge!

  Teid juhendab Erika Štõm

  Igal esmaspäeval algusega kell 17.15–19.00

  Eelregistreerimine vajalik:
  info@villamedica.com
  442 7121 või 552 7131

  Loe edasi...
 • Hommikujooga

  02/05/2017 09:30 Villa Medica erakliinik, Muu

  TASAKAALUSTAVAD JA LÕÕGASTAVAD JOOGATUNNID

  Villa Medicas

  Need tunnid sobivad suurepäraselt neile, kes otsivad sügavalt mõtestatud füüsilist tegevust.
  Jivamukti jooga on üks Hatha jooga harudest, mis on innukalt füüsiline,intellektuaalselt stimuleeriv, vaimselt virgutav ja sügavalt lõõgastavjoogapraktika.

  Keskendutakse asenditele (asana) jahingamispraktikatele (pranayama), mille tulemusel energetiseeritakseenergiakanaleid, mõjutatakse närvisüsteemi, tänu millele toimubfüüsiline ja vaimne puhastumine ja treening.

  Samuti toimub keha,hinge, vaimu, meele, psüühika korrastamine ning tasakaalu loominevastandite paaride vahel üheks tervikuks - mehelik ja naiselik, jõud japaindlikkus, sisemine ja väline, jne. Eesmärgiks ontuua füüsiline keha oma parimasse tervislikku seisundisse, et hingeloleks sobivaim sõiduriist mille kaudu end harmooniliselt väljendada.

  Tunnid sobivad igas eas huvilistele, nii algajatele kui edasijõudnutele. Eelnev kogemus ei ole oluline
  Tule looma oma isiklikku joogakogemust! Lase endal tõusta oma olemusepiiritutesse kõrgustesse ja sukelduda müstilistesse sügavustesse,avaneda ja avarduda.
   

  Joogatunnid VILLA MEDICAS toimuvad:

  TEISIPÄEVAL kell 09.30
  NELJAPÄEVAL kell 17.30

  Aadressil Villa 3, Pärnus (Strandi vasakul küljel, uue korterelamu taga)

  Riided liikumist mittetakistavad. Joogatamise ajal oleks kõige parem olla paljajalu.

  Kogu vajaminev varustus on kohapeal olemas.

  Kestus 90 min.
  Osalusrõõm 8 €.

  NB! Palume kõikidel end igaks tunniks eelnevalt registreerida! Hea oleks eelmiseks õhtuks end registreerida – sms, kõne, e-mail, FBteade. (Facebooki üritusel "osalen" märkimine ei ole registreerimine!)

   
  Namaste
  Aura
  55 725 27
  aura.mengel@gmail.com
   

  Loe edasi...
 • Ühismeditatsioon: Armastuse väli

  02/05/2017 18:00 Villa Medica erakliinik, Muu

  Armaskaaslane, alates novembrist, tuleme teisipäeviti kokkuühismeditatsiooniks "Armastuse väli", laiendamaks armastuse valgust meisendis, meie peredes, meie kodulinnas, meie maal, planeedil ja koguuniversumis.

  Ühismeditatsioonis tõuseme kõrgemasse, kergemassesagedusse, armastuse sagedusele, loome koos välja, mis tervendab ja loobpositiivseid muutusi nii meis endis kui ka meid ümbritsevas.

  See on see, mida meie koos ära saame teha!

  Meditatsiooni viib läbi Ülle Mengel, kes on saanud selle läbiviimiseks vastava pühitsuse.

  Kaasa võite võtta pildi(d) lähedastest, kes toetust või abi vajavad.
  Kohale võib tulla ka varem, et maha laadida tööpäeva sagin ja häälestuda kõrgemale sagedusele.

  Toimumise koht - Villa Medica erakliinik, aadressil Villa 3, Pärnu.
  Üritus kestab umbes 30 minutit ning on TASUTA!

  Eelregistreerimine:
  info@villamedica.com
  442 7121 või 552 7131

   

  Loe edasi...
 • Pärnu Bridžiklubi lahtised individuaalsed MV 2017

  02/05/2017 18:00 Willy Baar (Riia mnt. 56), Spordisündmus

  Pärnu BK lahtised individuaalsed meistrivõistlused 2017 toimuvad teisipäeviti 21.03. – 09.05.2017.a. Mängitakse Willy baaris (Pärnus, Riia mnt.56).

  Mängitakse 8 sessiooni maksimumtulemusele. Igal sessioonil mängitakse 4 vooru a 6 jaotust, voorus mängitakse ühe partneriga 2 jaotust. 2.-4. vooru kokkupanu on Itaalia baromeetersüsteemis.

  Võistlejad reastatakse sessioonide võiduprotsentide aritmeetilise keskmise järgi. Arvesse läheb 5 paremat tulemust kaheksast võimalikust.

  Loe edasi...
 • Joogatund Villa Medicas

  04/05/2017 17:30 Villa Medica erakliinik, Muu

  TASAKAALUSTAVAD JA LÕÕGASTAVAD JOOGATUNNID
   
  Need tunnid sobivad suurepäraselt neile, kes otsivad sügavalt mõtestatud füüsilist tegevust.
  Jivamukti jooga on üks Hatha jooga harudest, mis on innukalt füüsiline,intellektuaalselt stimuleeriv, vaimselt virgutav ja sügavalt lõõgastavjoogapraktika.

  Keskendutakse asenditele (asana) jahingamispraktikatele (pranayama), mille tulemusel energetiseeritakseenergiakanaleid, mõjutatakse närvisüsteemi, tänu millele toimubfüüsiline ja vaimne puhastumine ja treening.

  Samuti toimub keha,hinge, vaimu, meele, psüühika korrastamine ning tasakaalu loominevastandite paaride vahel üheks tervikuks - mehelik ja naiselik, jõud japaindlikkus, sisemine ja väline, jne. Eesmärgiks ontuua füüsiline keha oma parimasse tervislikku seisundisse, et hingeloleks sobivaim sõiduriist mille kaudu end harmooniliselt väljendada.

  Tunnid sobivad igas eas huvilistele, nii algajatele kui edasijõudnutele. Eelnev kogemus ei ole oluline
  Tule looma oma isiklikku joogakogemust! Lase endal tõusta oma olemusepiiritutesse kõrgustesse ja sukelduda müstilistesse sügavustesse,avaneda ja avarduda.
   

  Joogatunnid VILLA MEDICAS toimuvad:

  TEISIPÄEVAL kell 09.30
  NELJAPÄEVAL kell 17.30

  Aadressil Villa 3, Pärnus (Strandi vasakul küljel, uue korterelamu taga)

  Riided liikumist mittetakistavad. Joogatamise ajal oleks kõige parem olla paljajalu.
  Kogu vajaminev varustus on kohapeal olemas.

  Kestus 90 min.
  Osalusrõõm 8 €.

  NB! Palume kõikidel end igaks tunniks eelnevalt registreerida!
  Hea oleks eelmiseks õhtuks end registreerida – sms, kõne, e-mail, FBteade. (Facebooki üritusel "osalen" märkimine ei ole registreerimine!)
    
  Namaste
  Aura
  55 725 27
  aura.mengel@gmail.com

  Loe edasi...
 • Seltskonnatantsu kursused algajatele

  04/05/2017 18:00 Nooruse Maja, Koolitus/kursus

   

  Neljapäeviti Nooruse Majas 

  Seltskonnatantsu kursused

  kell 18.00 algajad
  kell 20.00 edasijõudnud      

  Pääse 4,00€
  Tasutakse sularahas kohapeal, võimalik maksta ka kuu korraga.

  *** 

  Oodatud on kõik tantsuhuvilised. Igal nädalal on põhirõhk ühel allloetletud üheksast tantsust. Pärnu Postimehest ja meie kodulehe avalehelt leiate info, millist tantsu just täna tantsitakse.

  Tantsusamme aitab seada õpetaja Ants Lopsik.  

  ***

  AJAKAVA:
  12.01 cha-cha
  19.01 quickstep
  26.01 rumba

  02.02 viini valss
  09.02 džaiv
  16.02 aeglane foxstrot
  23.02 tango

  2.03 samba
  16.03 aeglane valss
  23.03 cha-cha
  30.03 quickstep

  6.04 rumba
  13.04 viini valss
  20.04 džaiv
  27.04 aeglane foxstrot

  04.05 tango
  11.05 samba
  18.05 aeglane valss
  25.05 kõik tantsud

  Loe lähemalt tantsudest...

  Info: 5660 7177 Ants Lopsik

  Loe edasi...
 • SURMATANTS. Romantika/komöödia/draama

  04/05/2017 19:00 Endla teater, Teater

  autor August Strindberg 
  tõlkija Arnold Ravel
  lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja Ingomar Vihmar

  mängivad Kleer Maibaum-VihmarPriit Loog ja Ingomar Vihmar 

  August Strindbergi 1900. aastal kirjutatud „Surmatants“ on pingeline lugu oma hõbepulmadeks valmistuvast mehest ja naisest. Tegemist on maailmakuulsa rootsi näitekirjaniku kõige julmema abieludraamaga. Autor ise on mõista andnud, et kirjeldab oma õe Anna abielupõrgut, kuid ilmselt on suurim kaal kirjaniku enda kogemusel. Näidendi Kurt on tema alter ego.

  Ingomar Vihmar: „Selles äärmuseni kontsentreeritud loos lahatakse skalpelli täpsusega kahe inimese suhet, nende koosolemist ja üksteise vihkamist. Minu jaoks on oluline silmas pidada, et kõik need sõjad ja vastuolud, mis praegu maailmas on, lähtuvad tegelikult kahe inimese suhetest. Seda, mis toimub kahe inimese vahel, näeme ka väljaspool. Lavastus annab hea võimaluse vaadata ühe suhte kaudu, miks toimub meie ümber see, mis toimub, miks on nii palju mittemõistmist ja otsest viha. Miks me valime armastuse asemel hirmu? See teeb Strindbergi näidendi minu jaoks kaasaegseks.“

  Esietendus 7. aprillil 2017 Küünis

  Loe edasi...
 • INIMESED AKENDEL. Ühe armastuse lugu

  04/05/2017 19:00 Tervise kultuurikeskus, Teater

  INIMESED AKENDEL

  Ühe armastuse lugu

  Arvo Valtoni novelli "Mustamäe armastus" põhjal

  Lavastaja Laura Mets
  Kunstnik Maret Tamme
  Videokunstnik Terina Tikka
  Muusikaline kujundaja Lauri Mäesepp
  Dramaturg Anne-Ly Sova

  Mängivad Saara Nüganen ja Ott Raidmets

  Õhtu elamurajoonis. Hämardub. Korrusmajade akendes süttivad tuled. Ühel aknal seisab naine, Maire Look, ja vaatab. Vastasmaja aknal seisab mees, Mihkel Jürimäe, ja vaatab. 

  Elu on mitmekesine, korduv oma uuenemises ja tundub üsnagi venitatuna, kirjatükis ja laval aga pannakse kordumist pahaks, iga püss peab tulistama, juhused peavad klappima, tegelased omavahel kohtuma ja elu sõlmpunktidest läbi käima mõne lehekülje, mõne tunni kestel. Selline on kirjatüki ja lava seadus ja vähe, kes seadust meelega rikkuda tahab. Kui siin on tehtud juttu ühest mehest ja ühest naisest, siis teab iga taibukas lugeja ja vaataja kohe, mis edasi saab, huvi võib talle pakkuda vaid see, kuidas kõik saab just toimuma. 

  Niisiis seisavad Maire Look ja Mihkel Jürimäe vastamisi akendel, teineteise suhtes pisut nurga all, ja siit ei saa üks tunne kaugel olla. 

  Esietendus 28. aprillil 2017 SPA Tervise kultuurikeskuse saalis (Seedri 6).


  Loe edasi...
 • Seltskonnatantsu kursused edasijõudnutele

  04/05/2017 20:00 Nooruse Maja, Koolitus/kursus

  Neljapäeviti Nooruse Majas 

  Seltskonnatantsu kursused

  kell 18.00 algajad
  kell 20.00 edasijõudnud      

  Pääse 4,00€
  Tasutakse sularahas kohapeal, võimalik maksta ka kuu korraga.

  *** 

  Oodatud on kõik tantsuhuvilised. Igal nädalal on põhirõhk ühel allloetletud üheksast tantsust. Pärnu Postimehest ja meie kodulehe avalehelt leiate info, millist tantsu just täna tantsitakse.

  Tantsusamme aitab seada õpetaja Ants Lopsik.  

  ***

  AJAKAVA:
  12.01 cha-cha
  19.01 quickstep
  26.01 rumba

  02.02 viini valss
  09.02 džaiv
  16.02 aeglane foxstrot
  23.02 tango

  2.03 samba
  16.03 aeglane valss
  23.03 cha-cha
  30.03 quickstep

  6.04 rumba
  13.04 viini valss
  20.04 džaiv
  27.04 aeglane foxstrot

  04.05 tango
  11.05 samba
  18.05 aeglane valss
  25.05 kõik tantsud

  Loe lähemalt tantsudest...

  Info: 5660 7177 Ants Lopsik 

   

  Loe edasi...
 • Sasku kaardimänguõhtu

  05/05/2017 19:00 2 Paari, Muu

  Alates 13. jaanuarist 2017 2 Paaris (Suur-Sepa 13)

  Sasku kaardimänguõhtud 

  Igal REEDEL kuni mai lõpuni, algusega kell 19.00

  Osavõtt tasuta. Parimaid premeeritakse.
  Sasku ülelöömisega, paarilised loositakse kohapeal.

   

   

  Loe edasi...
 • Premium liiga jalgpallis: Pärnu JK Vaprus kodumängud

  05/05/2017 19:00 Pärnu Rannastaadion, Spordisündmus

  Pärnu JK Vapruse jalgpalliklubi esindusmeeskonna Premium liiga kodumängud

  Kohtumised toimuvad Pärnu kunstmurustaadionil ja Pärnu Rannastaadionil. Staadionite väravad avatakse publikule 1h enne kohtumise algust.

  Premium liiga kalender:

  04.03 kell 13.00 Pärnu JK Vaprus – Nõmme Kalju FC / Pärnu kunstmurustaadion
  11.03 kell 13.00 Pärnu JK Vaprus – Tartu JK Tammeka / Pärnu kunstmurustaadion

  01.04 kell 13.00 Pärnu JK Vaprus – JK Sillamäe Kalev / Pärnu kunstmurustaadion
  14.04 kell 13.00 Pärnu JK Vaprus – FCI Tallinn / Pärnu kunstmurustaadion
  22.04 kell 16.00 Pärnu JK Vaprus – JK Narva Trans / Pärnu kunstmurustaadion

  05.05 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Tallinna FC Levadia / Pärnu Rannastaadion
  13.05 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Viljandi JK Tulevik / Pärnu Rannastaadion
  30.05 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Paide Linnameeskond / Pärnu Rannastaadion

  16.06 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Tallinna FC Flora / Pärnu Rannastaadion

  15.07 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Paide Linnameeskond / Pärnu Rannastaadion
  28.07 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Tartu JK Tammeka / Pärnu Rannastaadion

  05.08 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Tallinna FC Flora / Pärnu Rannastaadion
  15.08 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Nõmme Kalju FC / Pärnu Rannastaadion
  22.08 kell 18.00 Pärnu JK Vaprus – JK Narva Trans / Pärnu Rannastaadion

  08.09 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Viljandi JK Tulevik / Pärnu Rannastaadion
  15.09 kell 19.30 Pärnu JK Vaprus – Tallinna FC Levadia / Pärnu Rannastaadion
  30.09 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – JK Sillamäe Kalev / Pärnu Rannastaadion

  28.10 kell 13.00 Pärnu JK Vaprus – FCI Tallinn / Pärnu Rannastaadion

  Mängude kalender jalgpall.ee/premium

   

  Loe edasi...
 • MITTE PRAEGU, KALLIS! Tragikomöödia

  05/05/2017 19:00 Tervise kultuurikeskus, Teater

  MITTE PRAEGU, KALLIS!

  tragikomöödia

  etendus kestab 2 tundi ja 5 minutit koos vaheajaga 

   

  autorid Ray Cooney ja John Chapman
  tõlkija Hannes Villemson
  lavastaja Ingomar Vihmar
  kunstnik Liina Unt

  mängivad Kleer Maibaum-VihmarIreen KennikSaara NüganenKati Ong, Kersti Kreismann (Eesti Draamateater) või Juta Ild,  Märt AvandiJaan RekkorOtt RaidmetsTambet Seling ja Indrek Taalmaa

  Ontlikule kasukameistrile Arnold Crounchile meeldib, kui igapäevaelu allub rangetele reeglitele. Tüüne rutiini ähvardab aga pea peale paisata tema äripartneri Gilbert Bodley liiderlikkus. Abikaasade ja armukeste värvika seltskonna lootusetult sassis armusuhted ja arusaamatused kallihinnalise naaritsakasukaga tekitavad kaose, milles korra loomine langeb just ümbritseva maailma silmakirjalikkusest ja pahelisusest jahmunud Crounchi õlule. Tegelased poevad kasukatesse ja kappidesse ning neist uuesti välja, et mitte valel hetkel vales seltskonnas valele inimesele vahele jääda.

  Lavastaja Ingomar Vihmar:
  "Miks me paneme end ikka ja jälle väga ebamugavatesse olukordadesse?
  Miks tundub põgeneda lihtsam kui kohale jääda?
  Miks tundub endale ja teistele valetada lihtsam kui tõtt rääkida?
  Miks me valime pigem meelehea kui tõe?
  Inimesed, kas me oleme normaalsed?
  Need on küsimused, mis mind huvitavad.
  Kavatsus on sellele näidendile läheneda nii, nagu Tšehhovi või Ibseni omadele.
  PS! Mu meelest karusnahaäri sakib täiega."

  Esietendus 22. oktoobril 2016 Suures saalis.

   

  Loe edasi...
 • MINU VANA DAAM. Tragikomöödia

  05/05/2017 19:00 Endla teater, Teater

  Eluga ummikusse jooksnud keskealine Mathias lendab viimaste säästude eest New Yorgist Pariisi, et müüa isalt päranduseks saadud luksuslik korter. Kohale jõudes avastab mees oma suureks nördimuseks, et korter on viager – kinkekomplekti kuulub ka igakuist tasumist vajav 2400-eurone kommunaalmakse ning korteris elav vanaproua ja tema vaenulik tütar. Olude sunnil korterinaabriteks saanud kolmikul on üksteiselt nii mõndagi õppida, et minevikuga lepitust teha ning lootusrikkamalt tulevikku vaadata. 

  Esietendus 5. novembril 2016 Küünis

  autor Israel Horovitz
  tõlkija Anne Lange
  lavastaja Enn Keerd
  kunstnik Marion Undusk
  valguskunstnik Margus Vaigur

  mängivad Carmen MikiverLii Tedre ja Egon Nuter 

  Loe edasi...
 • Endla Jazzklubi kontsert

  05/05/2017 21:30 Teatrikohvik, Kontsert

  Endla Jazzklubi XI hooaeg

  Jazzklubi alustas Endla Teatrikohvikustegutsemist 2006. aasta sügisel. Jazzklubi sünnipäevaks võib lugeda 29.septembrit, mil Teatrikohvikus toimus esimene Jazzklubi õhtu.

  Nüüdseks toimub Jazzklubi Teatrikohviku esimesel korrusel regulaarselt kaks korda kuusreedeti. Kontsert algab kell 21.30, sissepääs TASUTA! Jazzklubi publik pääseb Teatrikohvikusse alates kella 21. Sissepääs on kõigile tasuta.

  Kohvikusse saab laudu broneerida, broneerimisel kehtib miinimumarve 7 € inimese kohta, mis tuleb tasuda eelnevalt. Lisainfo e-postil: kohvik@endla.ee. Samal aadressil on võimalik ka kohti broneerida kuni kella 17 toimumispäeval. 

  KAVA 

  17. märtsilJazz.ee esitleb: Bad Habits trio
  Andre Maaker (kitarrid), Peedu Kass (bass), Ahto Abner (trummid)
  31. märtsil Duo Liis Lutsoja (viiul) / Mart Soo (kitarr)

  7. aprillil Tanel Ruben Band
  21. aprillilJazz.ee esitleb: Agan/Dunkel Quartet
  Manuel Dunkel (saksofon) , Ain Agan (kitarrid), Mihkel Mälgand (bass), Mika Kallio (trummid)

  5. mail (täpsustamisel)
  19. mail Jazz.ee esitleb Heavy Beauty
  Liudas Mockūnas (bass-saksofon), Jaak Sooäär (kitarr), Henno Kelp (bass), Andrus Lillepea (trummid)

  2. juunil (täpsustamisel)
  16. juunil (täpsustamisel) 

  Vt kava lähemalt www.endla.ee/jazzklubi

  Loe edasi...
 • Euroopa päev 2017 Pärnus, Pernova Loodusmajas

  06/05/2017 11:15 Pernova Loodusmaja, Muu

  Igal aastal tähistatakse Euroopa päevaga rahu ja ühtsust Euroopas. Pernova Loodusmaja pakub sel päeval toredat ajaveetmist igas vanuses külastajatele.

            Rannaniidu laudteel(Tervise Paradiisi juures)

  8.30-10.00 linnuvaatlusretk ornitoloog Eedi Leloviga Pärnu 

   

  11.00-12.00 rannaniitude minevikku ja olevikku tutvustav loodusretk õpetaja Kadri Kiluskiga 

            Loodusmajas:


  11.00-15.00 Euroopa Liidu lippude meisterdamine lastele


  12.00-13.00 Euroopa muinasjutud lugemiskoerte seltsis 


  12.30-13.00 liblikanäituse ekskursioon täiskasvanutele


  13.00-14.00 vestlusring noore ettevõtjaga gümnasistidele 


  14.00-15.30 TÜ Füüsika Instituudi professor Jaak Kikase loeng “Viimasedloodusteaduslikud avastused”


  14.00-14.30 liblikanäituse ekskursioon täiskasvanutele 


  15.30-16.00 Jaak Kikase fotonäituse “Katoptromaania” avamine 


  14.30-15.00 Sünnipäeva tort!

  Euroopa liidu loodusega seotud viktoriiniküsimused.

  Kõik täidetud viktoriinilehed osalevad üle-eestilises 1000 eur reisi loosis, lisakas loosime kohapeal auhindu

  Pernovalt. 


     Õuealal:


  Minifarm


  Pernova Motomaja tehnika ja varutus

  Euroopa Liidu riike tutvustav mäng 

   

  Üritus on kõigile tasuta. Info tel.55510207 või admin@pernova.ee

  Euroopa päeva tähistamine Pärnumaal toimub koostöös Europe Direct Pärnumaa teabekeskuse ja Pernova Loodusmajaga. 

  Loe edasi...
 • SEE ASI. Reis ümber maailma

  06/05/2017 18:00 Endla teater, Teater

  SEE ASI. Reis ümber maailma

  Kõik on omavahel seotud. Portugali maadeavastaja Fernão de Magalhãesi sajanditetagune ümbermaailmareis ja rumeenia sealihalõigud. Aafrikas toimunud kodusõjas kõveraks keeratud revolver ja Argentiinas kasvatatud sojaoad. Vana Agfa Clacki kaameraga tehtud foto ühest lastetoast ja hiinlaste koristusbisnis. Umbes saja-aastase koikala Euroopa-reis ja värske saksa abielupaari armuheitlused.
  Kõik on omavahel seotud. Aga kuidas? On see maagia? Üksindus? Või armastus? 

  Saksa näitekirjaniku Philipp Löhle „See asi“ viib vaatajad rännakule, kus ülemaailmne kriis kinnitub sügavalt isiklike probleemide külge. Kaelamurdvalt ja koomiliselt valgustab Löhle meie globaliseerunud, tehnologiseeritud ja kiireltmuutuva maailma ilu, valu ja elu.

  Esietendus 24. septembril 2016.
  NB! Lavastust mängitakse Endla teatrimaja eri ruumides ning publikul tuleb etenduse jooksul läbida mitmeid treppe ja koridore.

  autor Philipp Löhle
  tõlkija Mihkel Seeder
  lavastaja Laura Mets
  kunstnik Illimar Vihmar
  muusikaline kujundaja Feliks Kütt
  videokunstnik Terina Tikka

  mängivad Sten Karpov, Liis Karpov, Priit Loog, Sander Rebane,Kadri Rämmeld,  Meelis Rämmeld, Arabella Anderson ja teised

  Loe edasi...
 • MITTE PRAEGU, KALLIS! Tragikomöödia

  06/05/2017 19:00 Tervise kultuurikeskus, Teater

  MITTE PRAEGU, KALLIS!

  tragikomöödia

  etendus kestab 2 tundi ja 5 minutit koos vaheajaga 

   

  autorid Ray Cooney ja John Chapman
  tõlkija Hannes Villemson
  lavastaja Ingomar Vihmar
  kunstnik Liina Unt

  mängivad Kleer Maibaum-VihmarIreen KennikSaara NüganenKati Ong, Kersti Kreismann (Eesti Draamateater) või Juta Ild,  Märt AvandiJaan RekkorOtt RaidmetsTambet Seling ja Indrek Taalmaa

  Ontlikule kasukameistrile Arnold Crounchile meeldib, kui igapäevaelu allub rangetele reeglitele. Tüüne rutiini ähvardab aga pea peale paisata tema äripartneri Gilbert Bodley liiderlikkus. Abikaasade ja armukeste värvika seltskonna lootusetult sassis armusuhted ja arusaamatused kallihinnalise naaritsakasukaga tekitavad kaose, milles korra loomine langeb just ümbritseva maailma silmakirjalikkusest ja pahelisusest jahmunud Crounchi õlule. Tegelased poevad kasukatesse ja kappidesse ning neist uuesti välja, et mitte valel hetkel vales seltskonnas valele inimesele vahele jääda.

  Lavastaja Ingomar Vihmar:
  "Miks me paneme end ikka ja jälle väga ebamugavatesse olukordadesse?
  Miks tundub põgeneda lihtsam kui kohale jääda?
  Miks tundub endale ja teistele valetada lihtsam kui tõtt rääkida?
  Miks me valime pigem meelehea kui tõe?
  Inimesed, kas me oleme normaalsed?
  Need on küsimused, mis mind huvitavad.
  Kavatsus on sellele näidendile läheneda nii, nagu Tšehhovi või Ibseni omadele.
  PS! Mu meelest karusnahaäri sakib täiega."

  Esietendus 22. oktoobril 2016 Suures saalis.

   

  Loe edasi...
 • Shindo venitustund

  08/05/2017 17:15 Villa Medica erakliinik, Muu

  Istuva eluviisiga inimestele väga oluline tund. Et sa ikka terve oleksid!

  Ideaalne treening neile , kes soovivad terved olla ja hea tervise juurdejääda! Ideaalne tugiliikumisaparaadi heaks terviseks ja kõikideorganite hea tervise juures hoidmiseks. On veel muidki väärtusi. Tule jakoge!

  Teid juhendab Erika Štõm

  Igal esmaspäeval algusega kell 17.15–19.00

  Eelregistreerimine vajalik:
  info@villamedica.com
  442 7121 või 552 7131

  Loe edasi...
 • Hommikujooga

  09/05/2017 09:30 Villa Medica erakliinik, Muu

  TASAKAALUSTAVAD JA LÕÕGASTAVAD JOOGATUNNID

  Villa Medicas

  Need tunnid sobivad suurepäraselt neile, kes otsivad sügavalt mõtestatud füüsilist tegevust.
  Jivamukti jooga on üks Hatha jooga harudest, mis on innukalt füüsiline,intellektuaalselt stimuleeriv, vaimselt virgutav ja sügavalt lõõgastavjoogapraktika.

  Keskendutakse asenditele (asana) jahingamispraktikatele (pranayama), mille tulemusel energetiseeritakseenergiakanaleid, mõjutatakse närvisüsteemi, tänu millele toimubfüüsiline ja vaimne puhastumine ja treening.

  Samuti toimub keha,hinge, vaimu, meele, psüühika korrastamine ning tasakaalu loominevastandite paaride vahel üheks tervikuks - mehelik ja naiselik, jõud japaindlikkus, sisemine ja väline, jne. Eesmärgiks ontuua füüsiline keha oma parimasse tervislikku seisundisse, et hingeloleks sobivaim sõiduriist mille kaudu end harmooniliselt väljendada.

  Tunnid sobivad igas eas huvilistele, nii algajatele kui edasijõudnutele. Eelnev kogemus ei ole oluline
  Tule looma oma isiklikku joogakogemust! Lase endal tõusta oma olemusepiiritutesse kõrgustesse ja sukelduda müstilistesse sügavustesse,avaneda ja avarduda.
   

  Joogatunnid VILLA MEDICAS toimuvad:

  TEISIPÄEVAL kell 09.30
  NELJAPÄEVAL kell 17.30

  Aadressil Villa 3, Pärnus (Strandi vasakul küljel, uue korterelamu taga)

  Riided liikumist mittetakistavad. Joogatamise ajal oleks kõige parem olla paljajalu.

  Kogu vajaminev varustus on kohapeal olemas.

  Kestus 90 min.
  Osalusrõõm 8 €.

  NB! Palume kõikidel end igaks tunniks eelnevalt registreerida! Hea oleks eelmiseks õhtuks end registreerida – sms, kõne, e-mail, FBteade. (Facebooki üritusel "osalen" märkimine ei ole registreerimine!)

   
  Namaste
  Aura
  55 725 27
  aura.mengel@gmail.com
   

  Loe edasi...
 • TUNGLAMÄNG. Kirjandus- ja teatriteemaline mälumäng 2.-4. klassidele

  09/05/2017 13:00 Pärnu Keskraamatukogu, Kirjandussündmus

  TUNGLAmängu küsimused on lastekirjanik Leelo Tungla loomingust ja elust ning Endla ja teiste Eesti teatrite lasteetendustest. Poolfinaalides ja finaalis lisanduvad küsimustele kodutöö (5-6-minutiline näitemäng mõne Leelo Tungla raamatu põhjal), loovtöö raamatuga ja kirjandusristsõna lahendamine. Auhindadeks on pääsmed Endla teatri etendustele ja lasteraamatud. TUNGLAmängu lõpetab kostüümipidu Endla teatris. Võistkond on 7-liikmeline ja koosneb 2.-4. klasside õpilastest.

  21. märts ja 4. aprill kell 15 Endla sammassaalis 2 mänguvooru kõigile võistkondadele 
  26. ja 27. aprill kell 13 Keskraamatukogu suures saalis poolfinaalid (8 eelvoorude paremat)
  9. mai kell 13 Keskraamatukogu suures saalis finaalmäng (2 edukamat kummastki poolfinaalist)

  16. mai kell 13 Endla teatri Küünis KOSTÜÜMIPIDU kõigile osalejaile 

  Loe edasi...
 • Kriya hatha jooga edasijõudnutele

  09/05/2017 17:30 Viiking SPA, Spordisündmus

  Kriya hatha jooga edasijõudnutele

  Aeg: 21.02–30.05.2017 (v.a 18.04, 22.04 ja 2.05)
  teisipäeviti kell 17.30 Viiking SPA, Sadama 15, IV saal

  akupunktuur.eu/jooga-2

  Jätkame süvenemist Krija hatha jooga harjutustesse. Tutvume erinevate joogaliikidega. Kordame ja õpime keha tasakaalustavaid joogatehnkikaid. Oluline osa on teadlikuse suurendamisel nii harjutuste tegemisel kui pauside ajal, et teadlikus muutuks püsivamaks. Õpime süvendatult avastama oma keha pingeid ja kasutama sobivaid vahendeid nende vabastamiseks. 

  Tunnid toimuvad: teisipäeviti kell 17.30-19.00 Viiking SPA-s, IV korrus

  Juhendaja: Toomas Õunap (krija hatha jooga, stressi koolitaja, akupunktuur massöör)

  Riietus: mugav vabaaja riietus

  Kaasa: jooga- või matkamatt

  Registreerimine: hathajooga@gmail.com või telefonil: 510 1272

  Kursuse tasu: üksikkord 10 €, kuupilet 32€. (õpilastel ja pensionäridel kõikidest hindadest soodustus 8/26).

  Muud joogatunnid:

  Jooga algajatele Pärnus

  Jooga algajatele Tallinnas

  Jooga edasijõudnutele Pärnus

  Jooga edasijõudnutele Tallinnas

  Hommikujooga

  Lõunajooga

  Jooga Paikusel

  Loe edasi...
 • Ühismeditatsioon: Armastuse väli

  09/05/2017 18:00 Villa Medica erakliinik, Muu

  Armaskaaslane, alates novembrist, tuleme teisipäeviti kokkuühismeditatsiooniks "Armastuse väli", laiendamaks armastuse valgust meisendis, meie peredes, meie kodulinnas, meie maal, planeedil ja koguuniversumis.

  Ühismeditatsioonis tõuseme kõrgemasse, kergemassesagedusse, armastuse sagedusele, loome koos välja, mis tervendab ja loobpositiivseid muutusi nii meis endis kui ka meid ümbritsevas.

  See on see, mida meie koos ära saame teha!

  Meditatsiooni viib läbi Ülle Mengel, kes on saanud selle läbiviimiseks vastava pühitsuse.

  Kaasa võite võtta pildi(d) lähedastest, kes toetust või abi vajavad.
  Kohale võib tulla ka varem, et maha laadida tööpäeva sagin ja häälestuda kõrgemale sagedusele.

  Toimumise koht - Villa Medica erakliinik, aadressil Villa 3, Pärnu.
  Üritus kestab umbes 30 minutit ning on TASUTA!

  Eelregistreerimine:
  info@villamedica.com
  442 7121 või 552 7131

   

  Loe edasi...
 • Pärnu Bridžiklubi lahtised individuaalsed MV 2017

  09/05/2017 18:00 Willy Baar (Riia mnt. 56), Spordisündmus

  Pärnu BK lahtised individuaalsed meistrivõistlused 2017 toimuvad teisipäeviti 21.03. – 09.05.2017.a. Mängitakse Willy baaris (Pärnus, Riia mnt.56).

  Mängitakse 8 sessiooni maksimumtulemusele. Igal sessioonil mängitakse 4 vooru a 6 jaotust, voorus mängitakse ühe partneriga 2 jaotust. 2.-4. vooru kokkupanu on Itaalia baromeetersüsteemis.

  Võistlejad reastatakse sessioonide võiduprotsentide aritmeetilise keskmise järgi. Arvesse läheb 5 paremat tulemust kaheksast võimalikust.

  Loe edasi...
 • Kriya hatha jooga algajatele

  09/05/2017 19:15 Viiking SPA, Spordisündmus

  Kriya hatha jooga algajatele 

  Viiking SPA, Sadama 15, IV saal
  algusega kell 19.15 

  28. märtsil, 4. ja 11. aprillil ning 9., 16., 23. ja 30. mail 2017

  Kriya hatha jooga algajatele Pärnus on joogatund, kus õpime parimaid tehnikaid ja harjutusi, mis on mõeldud füüsilise keha pingetest vabastamiseks. Õpime erinevaid joogaharjutusi ja tehnikaid, pranajaamasid, mudrasid, lõdvestustehnikaid ja meditatsiooni võtteid.

  Sellesse tundi on oodatud inimesed, kes soovivad kiires elutempos aja maha võtta ja eelistavad rahulikumas rütmis kulgemist. Tund on suunaga pehmetele liikumistele, venitustele, sisemisele vaatlusele ja lõdvestusele. 

  Teeme joogaharjutusi, mis vähendavad tuntavalt stressi ja kehapingeid ning tulemusena loovad hea enesetunde. Järk-järgult omandame kriya hatha jooga tervikliku tervendava 18 harjutuse kompleksi.

  On väga hea, kui saad osaleda kogu kursusel– regulaarne praktiseerimine annab paremad tulemused! Samas on teretulnud ka kõik huvilised, kes saavad osaleda tundides vaid pisteliselt. Liituda grupiga saab kogu hooaja jooksul! Joogas pole mahajäämine võimalik, kui sul on soov ennast tundma õppida, tervendada ning tasakaalustada!

  Tunnid toimuvad: alates 28. märtsist teisipäeviti kl 19:15–20.45 Viiking SPA -s, IV korrus, Pärnus

  Juhendaja: Toomas Õunap (krija hatha jooga, stressi koolitaja, akupunktuur massöör)

  Riietus: mugav vabaaja riietus          

  Kaasa: jooga- või matkamatt

  Registreerimine: akupunktuureu@gmail.com või telefonil:5101 272

  Kursuse tasu: üksikkord 10 €, kuupilet 32€. (õpilastel ja pensionäridel kõikidest hindadest soodustus 8/26).

  Muud joogatunnid:

  Jooga algajatele Pärnus

  Jooga algajatele Tallinnas

  Jooga edasijõudnutele Pärnus

  Jooga edasijõudnutele Tallinnas

  Hommikujooga

  Lõunajooga

  Jooga Paikusel

   

  Loe edasi...
 • Mürakarukool

  10/05/2017 11:00 Pärnu Keskraamatukogu, Muu

  Pärnu Keskraamatukogu lasteosakond kutsub kõiki 1,5-4 aasta vanuseid lapsi koos vanematega MÜRAKARUKOOLI.

  Laulame, liigume, mängime käemänge, uudistame põnniraamatuid. Mürakarukooli õpetaja on Katrin Hildunen-Alvela.

  Sügis-talviste mängutundide kuupäevad:
  28.09, 12.10, 26.10, 9.11, 23.11, 7.12, 21.12.

  Mürakarukooli pooltund algab kell 11.00.

  Mürakarukool toimub esimese korruse saalis.
  Mürakarukoolis õppemaksu ei ole.

  Loe edasi...
 • Joogatunnid naistele

  10/05/2017 17:30 Pärnu Budismikeskus, Spordisündmus

  Joogatunnid naistele

  Aeg: 22.02–31.05.2017 (v.a 26.04 ja 3.05)
  kolmapäeviti kell 17.30 Pärnu Budismikeskuses, Vee 4

  akupunktuur.eu/jooga-2

  Naiste jooga Pärnus on hubane joogatund, kus õpime parimaid tehnikaid ja harjutusi, mis on mõeldud naistele. Õpime erinevaid joogaharjutusi ja tehnikaid, pranajaamasid, mudrasid, lõdvestustehnikaid ja meditatsiooni võtteid.

  Õpime: praktilisi oskusi õige rühi ja isteasendi saavutamiseks samuti seljapingete ja -valude ärahoid-miseks, spetsiaalseid harjutusi olulisemate liigeste jätkuvaks korrashoiuks, praktilisi teadmisi ja kogemusi erinevatest lõdvestus-viisidest, joogalikke hingamise harjutusi, mille abiga on võimalik tuua rohkem tasakaalukust meie igapäevaellu, järk-järgult omandame ka hatha jooga põhiharjutused ning nii päikse- kui kuutervituse seeriad.

  On väga hea, kui saad osaleda kursusel läbi terve hooaja – regulaarne praktiseerimine tagab kindlasti oodatud tulemuse! Samas on teretulnud ka kõik huvilised, kes saavad osaleda tundides vaid pisteliselt. Liituda grupiga saab kogu hooaja jooksul! Joogas pole mahajäämine võimalik, kui sul on soov ennast tundma õppida, tervendada ning tasakaalustada!

  Tunnid toimuvad: kolmapäeviti kell 17.30–19.00 Pärnu Budismikeskuses, Vee 4

  Juhendaja: Marge Õunap (hatha jooga)

  Riietus: mugav vabaaja riietus

  Kaasa: jooga- või matkamatt

  Registreerimine: hathajooga@gmail.com või telefonil: 520 7509

  Kursuse tasu: üksikkord 8 €, kuupilet (4 korda) 24€ (õpilastel ja pensionäridel 6/22).

  Muud joogatunnid:

  Jooga algajatele Pärnus

  Jooga algajatele Tallinnas

  Jooga edasijõudnutele Pärnus

  Jooga edasijõudnutele Tallinnas

  Hommikujooga

  Lõunajooga

  Jooga Paikusel

   

  Loe edasi...
 • Loeng: Inimene kui bränd. Koolitaja Kristo Krumm

  10/05/2017 18:30 Estonia Resort Hotel & Spa, Koolitus/kursus

  KES VÕI MIS ON INIMBRÄND? Kuidas luua endast sellist kuvandit nagu sa soovid? Mida tuleks teha/mida mitte, et oleksid positiivselt silmapaistvam ja avaldaksid muljet, et sind pandaks rohkem tähele ja võetaks tõsisemalt? TULE KUULA JA SAAD TEADA!

  SIHTGRUPP: Kõik huvilised

  EESMÄRK: Teada saada turunduse rollist inimbrändi kujunemisel, osata analüüsida iseennast, leida üles oma tugevused ja osata neid rakendada oma isiksuse arendamisel ja oma oskuste ning teadmiste edukamal “müümisel”.

  SISU: Mis on inimese kui brändi tunnused?
  Kuidas ennast analüüsida, kes ma olen täna?
  Mida peaksin endas muutma, millele tähelepanu pöörama ehitamaks üles oma isiklikku brändi?
  Kuidas muuta end väljapaistvamaks isiksuseks, kuidas... erineda ja silma paista?
  Kuidas end paremini müüa?

  LISAINFO koolituse kohta: kristokrumm.ee/koolitused/inimene-kui-brand

  KOOLITAJA: Kristo Krumm on töötanud 10 aastat õppejõu ja koolitajana, koolitanud enam kui 5 aasta jooksul ligi 500 alustavat ettevõtjat. Kristol on MBA kraad ärijuhtimises, ärijuhtimise diplomid Audentese Ülikoolist ja Tallinna Tehnikaülikoolist rahvusvahelise majanduse ja ärikorralduse erialalt, hetkel omandab MA kraadi Tallinna Ülikoolist ja PhD kraadi Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonnas.

  KOHT: Estonia Resort Hotel & Spa Pärnu, Tammsaare 4a/6

  HIND: 25 EUR (osaleja, hind sisaldab käibemaksu)

  REGISTREERIMINE: goo.gl/sVcS7Q

  LISAINFO: www.kristokrumm.ee

  kristo.krumm@gmail.com, tel 501 5604

  Loe edasi...
 • Politsei- ja Piirivalveorkester, Eesti Rahvusmeeskoor

  10/05/2017 19:00 Pärnu kontserdimaja, Kontsert

  Politsei- ja Piirivalveorkester, Eesti Rahvusmeeskoor

  Dirigendid Hanno Põldmäe, Mikk Üleoja

  Loe edasi...
 • Joogatund Villa Medicas

  11/05/2017 17:30 Villa Medica erakliinik, Muu

  TASAKAALUSTAVAD JA LÕÕGASTAVAD JOOGATUNNID
   
  Need tunnid sobivad suurepäraselt neile, kes otsivad sügavalt mõtestatud füüsilist tegevust.
  Jivamukti jooga on üks Hatha jooga harudest, mis on innukalt füüsiline,intellektuaalselt stimuleeriv, vaimselt virgutav ja sügavalt lõõgastavjoogapraktika.

  Keskendutakse asenditele (asana) jahingamispraktikatele (pranayama), mille tulemusel energetiseeritakseenergiakanaleid, mõjutatakse närvisüsteemi, tänu millele toimubfüüsiline ja vaimne puhastumine ja treening.

  Samuti toimub keha,hinge, vaimu, meele, psüühika korrastamine ning tasakaalu loominevastandite paaride vahel üheks tervikuks - mehelik ja naiselik, jõud japaindlikkus, sisemine ja väline, jne. Eesmärgiks ontuua füüsiline keha oma parimasse tervislikku seisundisse, et hingeloleks sobivaim sõiduriist mille kaudu end harmooniliselt väljendada.

  Tunnid sobivad igas eas huvilistele, nii algajatele kui edasijõudnutele. Eelnev kogemus ei ole oluline
  Tule looma oma isiklikku joogakogemust! Lase endal tõusta oma olemusepiiritutesse kõrgustesse ja sukelduda müstilistesse sügavustesse,avaneda ja avarduda.
   

  Joogatunnid VILLA MEDICAS toimuvad:

  TEISIPÄEVAL kell 09.30
  NELJAPÄEVAL kell 17.30

  Aadressil Villa 3, Pärnus (Strandi vasakul küljel, uue korterelamu taga)

  Riided liikumist mittetakistavad. Joogatamise ajal oleks kõige parem olla paljajalu.
  Kogu vajaminev varustus on kohapeal olemas.

  Kestus 90 min.
  Osalusrõõm 8 €.

  NB! Palume kõikidel end igaks tunniks eelnevalt registreerida!
  Hea oleks eelmiseks õhtuks end registreerida – sms, kõne, e-mail, FBteade. (Facebooki üritusel "osalen" märkimine ei ole registreerimine!)
    
  Namaste
  Aura
  55 725 27
  aura.mengel@gmail.com

  Loe edasi...
 • Seltskonnatantsu kursused algajatele

  11/05/2017 18:00 Nooruse Maja, Koolitus/kursus

   

  Neljapäeviti Nooruse Majas 

  Seltskonnatantsu kursused

  kell 18.00 algajad
  kell 20.00 edasijõudnud      

  Pääse 4,00€
  Tasutakse sularahas kohapeal, võimalik maksta ka kuu korraga.

  *** 

  Oodatud on kõik tantsuhuvilised. Igal nädalal on põhirõhk ühel allloetletud üheksast tantsust. Pärnu Postimehest ja meie kodulehe avalehelt leiate info, millist tantsu just täna tantsitakse.

  Tantsusamme aitab seada õpetaja Ants Lopsik.  

  ***

  AJAKAVA:
  12.01 cha-cha
  19.01 quickstep
  26.01 rumba

  02.02 viini valss
  09.02 džaiv
  16.02 aeglane foxstrot
  23.02 tango

  2.03 samba
  16.03 aeglane valss
  23.03 cha-cha
  30.03 quickstep

  6.04 rumba
  13.04 viini valss
  20.04 džaiv
  27.04 aeglane foxstrot

  04.05 tango
  11.05 samba
  18.05 aeglane valss
  25.05 kõik tantsud

  Loe lähemalt tantsudest...

  Info: 5660 7177 Ants Lopsik

  Loe edasi...
 • VÄLJAST VÄIKSEM KUI SEEST. Dokumentaallavastus inimlikkusest

  11/05/2017 19:00 Endla teater, Teater

  autorid Maria Lee ja Mari-Liis Lill
  lavastaja Mari-Liis Lill
  kunstnik Nele Sooväli
  muusikaline kujundaja ja helilooja Aleksandr Žedeljov 

  mängivad Saara NüganenKarin TammaruLii TedreAgo Anderson
  Ott Raidmets ja Meelis Rämmeld

  Väljast väiksem kui seest on iga inimene, keda oma argitoimetusi askeldades juhuslikult kohtad – poes, tänaval, bussis. Ta on sinu rahvuskaaslane, võib-olla ka lihtsalt kaaskodanik. Või kui ta ka kodanik ei ole, siis vähemalt on ta sinu liigikaaslane. Sa ei pruugi teada, mis temaga eile juhtus või kuidas tema lapsepõlv möödus, aga kui sa küsiksid, võiks ta sulle sellest rääkida. Ja võib-olla ta on nõus sulle rääkima ka sellest, millisest tulevikust ta unistab ja miks ta pooldab surmanuhtlust, mis ta arvab teistest rahvastes või sellest, kas geisid on võimalik terveks ravida või mille pärast teda koolis narriti. Võib-olla saad temast piisavalt teada, et teda mõista. Võib-olla ei saa. Võib-olla läheb sõjaks, aga võib-olla õnnestub Eestist ehitada hoopis täiuslik riik. Kas sinu täiuslik ja tema täiuslik on üldse sarnased?

  Mari-Liis Lille lavastus „Väljast väiksem kui seest“ tugineb eluloointervjuudele, mis tehti Pärnumaal elavate inimestega 2016. aasta jooksul. Intervjuude põhjal kirjutatud tegelased kohtuvad ühel kaunis kitsal territooriumil, kus nende elu sõltub sellest, mil moel nad üksteisega toime tulevad. Nad lahkavad oma probleeme, millest mitmed on meie kõigi ühised probleemid tänases Eestis. Kas me kõik ikka mahume siia ära? Mida teha, kui keegi sulle nii hirmsasti närvidele käib, et tahaks karjuda? Miks ei ole kunagi piisavalt palju raha, aga samas riik raiskab nagu jõuab? Miks hoolitsetakse teiste eest, aga mind jäetakse hooletusse? Miks ajakirjandus valetab ja miks ma ei tunne ühtegi inimest, kes oleks hääletanud Euroopa Liidu poolt? Miks mulle öeldakse, et see on vihakõne, kuigi ma tahan lihtsalt halvimat ära hoida? Ja miks osad inimesed tahavad Eesti lihtsalt ära rikkuda?

  Esietendus 3. märtsil 2017 Küünis.

  Loe edasi...
 • PEAAGU ARMASTUS. Karge romantika

  11/05/2017 19:00 Tervise kultuurikeskus, Teater

  PEAAEGU ARMASTUS

  karge romantika

  autor John Cariani
  tõlkija Mari-Liis Pärn
  lavastaja Enn Keerd
  kunstnik Liina Tepand
  muusikaline kujundaja Feliks Kütt

  mängivad Liis KarpovKati OngSten Karpov ja Lauri Mäesepp

  Ühel kargel ja selgel talveõhtul, kui virmalised helklevad taevas ja tähed langevad, seisavad vaikse põhjamaa nurgakese elanikud kõige kummalisemal viisil silmitsi oma tunnetega. Südamed purunevad ja paranevad, lootus tärkab ja kaob, armastust leitakse ja kaotatakse, suhted algavad ja lõppevad. Võõrastest saavad sõbrad, sõpradest armsamad ja armsamatest võõrad. Igatahes pole kellegi elu pärast seda pealtnäha tavalist reede õhtut enam päris endine.

  Need on lood armastusest. Peaaegu.

  Esietendus 18. märtsil 2017 Suures saalis 

  Loe edasi...
 • Seltskonnatantsu kursused edasijõudnutele

  11/05/2017 20:00 Nooruse Maja, Koolitus/kursus

  Neljapäeviti Nooruse Majas 

  Seltskonnatantsu kursused

  kell 18.00 algajad
  kell 20.00 edasijõudnud      

  Pääse 4,00€
  Tasutakse sularahas kohapeal, võimalik maksta ka kuu korraga.

  *** 

  Oodatud on kõik tantsuhuvilised. Igal nädalal on põhirõhk ühel allloetletud üheksast tantsust. Pärnu Postimehest ja meie kodulehe avalehelt leiate info, millist tantsu just täna tantsitakse.

  Tantsusamme aitab seada õpetaja Ants Lopsik.  

  ***

  AJAKAVA:
  12.01 cha-cha
  19.01 quickstep
  26.01 rumba

  02.02 viini valss
  09.02 džaiv
  16.02 aeglane foxstrot
  23.02 tango

  2.03 samba
  16.03 aeglane valss
  23.03 cha-cha
  30.03 quickstep

  6.04 rumba
  13.04 viini valss
  20.04 džaiv
  27.04 aeglane foxstrot

  04.05 tango
  11.05 samba
  18.05 aeglane valss
  25.05 kõik tantsud

  Loe lähemalt tantsudest...

  Info: 5660 7177 Ants Lopsik 

   

  Loe edasi...
 • Emadepäeva kontsert

  12/05/2017 18:00 Raeküla Vanakooli Keskus, Muu

  Tähistame koos emadepäeva!

  www.raekylavanakool.ee  

  Loe edasi...
 • MINU VANA DAAM. Tragikomöödia

  12/05/2017 19:00 Endla teater, Teater

  Eluga ummikusse jooksnud keskealine Mathias lendab viimaste säästude eest New Yorgist Pariisi, et müüa isalt päranduseks saadud luksuslik korter. Kohale jõudes avastab mees oma suureks nördimuseks, et korter on viager – kinkekomplekti kuulub ka igakuist tasumist vajav 2400-eurone kommunaalmakse ning korteris elav vanaproua ja tema vaenulik tütar. Olude sunnil korterinaabriteks saanud kolmikul on üksteiselt nii mõndagi õppida, et minevikuga lepitust teha ning lootusrikkamalt tulevikku vaadata. 

  Esietendus 5. novembril 2016 Küünis

  autor Israel Horovitz
  tõlkija Anne Lange
  lavastaja Enn Keerd
  kunstnik Marion Undusk
  valguskunstnik Margus Vaigur

  mängivad Carmen MikiverLii Tedre ja Egon Nuter 

  Loe edasi...
 • Sasku kaardimänguõhtu

  12/05/2017 19:00 2 Paari, Muu

  Alates 13. jaanuarist 2017 2 Paaris (Suur-Sepa 13)

  Sasku kaardimänguõhtud 

  Igal REEDEL kuni mai lõpuni, algusega kell 19.00

  Osavõtt tasuta. Parimaid premeeritakse.
  Sasku ülelöömisega, paarilised loositakse kohapeal.

   

   

  Loe edasi...
 • INIMESED AKENDEL. Ühe armastuse lugu

  12/05/2017 19:00 Tervise kultuurikeskus, Teater

  INIMESED AKENDEL

  Ühe armastuse lugu

  Arvo Valtoni novelli "Mustamäe armastus" põhjal

  Lavastaja Laura Mets
  Kunstnik Maret Tamme
  Videokunstnik Terina Tikka
  Muusikaline kujundaja Lauri Mäesepp
  Dramaturg Anne-Ly Sova

  Mängivad Saara Nüganen ja Ott Raidmets

  Õhtu elamurajoonis. Hämardub. Korrusmajade akendes süttivad tuled. Ühel aknal seisab naine, Maire Look, ja vaatab. Vastasmaja aknal seisab mees, Mihkel Jürimäe, ja vaatab. 

  Elu on mitmekesine, korduv oma uuenemises ja tundub üsnagi venitatuna, kirjatükis ja laval aga pannakse kordumist pahaks, iga püss peab tulistama, juhused peavad klappima, tegelased omavahel kohtuma ja elu sõlmpunktidest läbi käima mõne lehekülje, mõne tunni kestel. Selline on kirjatüki ja lava seadus ja vähe, kes seadust meelega rikkuda tahab. Kui siin on tehtud juttu ühest mehest ja ühest naisest, siis teab iga taibukas lugeja ja vaataja kohe, mis edasi saab, huvi võib talle pakkuda vaid see, kuidas kõik saab just toimuma. 

  Niisiis seisavad Maire Look ja Mihkel Jürimäe vastamisi akendel, teineteise suhtes pisut nurga all, ja siit ei saa üks tunne kaugel olla. 

  Esietendus 28. aprillil 2017 SPA Tervise kultuurikeskuse saalis (Seedri 6).


  Loe edasi...
 • Anna asjale uus elu. Salapärased lood. Tekstiilikunstnik Lylian Meistri töötuba

  13/05/2017 12:00 Uue Kunsti Muuseum, Käsitöö

  13. mail kell 12–16

  Tekstiilikunstnik Lylian Meistri töötuba igas vanuses huvilistele näitusel “Anna asjale uus elu. Salapärased lood”.

  Võta kaasa oma lugu, mida tahad tekstiilikunsti vahendeid kasutades jutustada või tunded, mida soovid väljendada. Praktilise poole pealt niit, nõel, käärid, vana taskurätik või lihtsalt tekstiilitükk kodusest kapist ehk teise ringi poest, ilusaid kommipabereid ja väljalõikeid ajakirjadest, prindituna armsama foto, pärleid-litreid, värvilisi tikkimisniite ja kui Sul on, siis ka tikkimisraam. Saad kasutada minu töövahendeid ka.

  Workshopi alustuseks räägin Sulle, mida mina oma teoseid luues mõtlesin ja öelda tahtsin. Siis istume ümber laua tekstiilidega tegelema ja uusi lugusid jutustama.   

  registreerimine töötuppa: muuseum@chaplin.ee

  Töötuba toimub Uue Kunsti Muuseumi taaskasutusnäituse ANNA UUS ELU: SALAPÄRASED LOOD raames. Näitusest lähemalt

  www.mona.ee  

  Loe edasi...
 • "Viimased loodusteadusliku avastused" Külalisesineja Jaak Kikas

  13/05/2017 14:00 Pernova Loodusmaja, Muu

  Laupäevased loengud sobivad kõigile keda huvitab meid ümbritsev maailm. Külalisteks on erineva suuna esindajad, et pakkuda huvilistele uusi ja põnevaid teadmisi enda valdkonnast.
   
  13.05 on esinejaks on professor Jaak Kikas, TÜ Füüsika Instituudi direktor. Jutuks tuleb füüsika, sh ka astrofüüsika ja kosmoloogia, aga pisut ka molekulaarbioloogiasse. 
   
  Loeng toimub Pernova Loodusmajas aadressil A. H. Tammsaare pst. 57, Pärnu.
   
  Avatud on Loodusmaja kohvik.
   
  Loengust saab osa võtta majakülastaja piletiga, mille hind on 6.00 eurot.
  Loengus oselejatele on avatud kogu külastuskeskus.
   
  Info ja registreerimine admin@pernova.ee või +372 555 10207 

  Loe edasi...
 • Emadepäeva muusikakohvik

  13/05/2017 14:00 Strand SPA & Konverentsihotell, Kontsert

  13. mail 2017 Strand SPA & Konverentsihotelli Jurmala saalis

  Emadepäeva muusikakohvik

  Kohvik avab oma uksed kell 14.00

  Terve päeva pakuvad muusikalisi maiuspalu Jana Trink Erakooli laulustuudiod ja naiskoor Põllepaelad. Koogiletilt on võimalus soetada naiskoori küpsetatud kooke.

  Sissepääs prii.

  Loe edasi...
 • 1 ÖÖ. Rahvamuusika ja -tantsu uudisloomingu esitluskontsert

  13/05/2017 18:00 Pärnu kontserdimaja, Kontsert

  Laupäeval, 13. mail 2017 kell 18 Pärnu kontserdimajas

  1 ÖÖ

  Rahvamuusika ja -tantsu uudisloomingu esitluskontsert

  Kontserti juhivad ARABELLA ja AGO ANDERSON

  Pileti hind 5.-, lapsed ja noored kuni 15a (k.a) õpilaspileti ettenäitamisel tasuta. Pileteid saab osta Piletimaailmast ja Pärnu kontserdimaja kassast.

  FB sajaaastaneoo

  ***

  Uuslooming on valminud suurejoonelise vabaõhulavastuse "Saja-aastane öö" jaoks, mis toimub 18. augustil 2018 Pärnu Vallikäärus. 

  Loe edasi...
 • KAHE LUGU. Poeetiline tragikomöödia

  13/05/2017 19:00 Endla teater, Teater

  Lola on noor ja harimatu naine, kes töötab supermarketi kassapidajana, Ortiz aga pahur kirjandusõpetaja, kes loeb kannatamatult päevi pensionini. Nende väga ebatõenäolise kohtumise põhjustab käitumisprobleemidega Daniel, Lola poeg ja Ortizi õpilane. Püüdes koos teismelist aidata, hakkab mõlema hall argipäev ootamatult erksamaid värve omandama. See on lugu õppimisest ja õpetamisest nii koolis, elus kui ka tundemaailmas – kui kedagi armastad, siis võtad ka vastutuse.

  Hispaania kirjaniku sotsiaalselt tundlik tekst on läbi põimunud huumori ja inimliku soojusega.

   

  tõlkija Ruth Sepp
  autor Eduardo Galán
  lavastaja Madis Kalmet
  kunstnik Liina Unt
  valguskunstnik Margus Vaigur
  muusikaline kujundaja Feliks Kütt
  osades Guido Kangur ja Karin Tammaru

  Loe edasi...
 • Premium liiga jalgpallis: Pärnu JK Vaprus kodumängud

  13/05/2017 19:00 Pärnu Rannastaadion, Spordisündmus

  Pärnu JK Vapruse jalgpalliklubi esindusmeeskonna Premium liiga kodumängud

  Kohtumised toimuvad Pärnu kunstmurustaadionil ja Pärnu Rannastaadionil. Staadionite väravad avatakse publikule 1h enne kohtumise algust.

  Premium liiga kalender:

  04.03 kell 13.00 Pärnu JK Vaprus – Nõmme Kalju FC / Pärnu kunstmurustaadion
  11.03 kell 13.00 Pärnu JK Vaprus – Tartu JK Tammeka / Pärnu kunstmurustaadion

  01.04 kell 13.00 Pärnu JK Vaprus – JK Sillamäe Kalev / Pärnu kunstmurustaadion
  14.04 kell 13.00 Pärnu JK Vaprus – FCI Tallinn / Pärnu kunstmurustaadion
  22.04 kell 16.00 Pärnu JK Vaprus – JK Narva Trans / Pärnu kunstmurustaadion

  05.05 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Tallinna FC Levadia / Pärnu Rannastaadion
  13.05 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Viljandi JK Tulevik / Pärnu Rannastaadion
  30.05 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Paide Linnameeskond / Pärnu Rannastaadion

  16.06 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Tallinna FC Flora / Pärnu Rannastaadion

  15.07 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Paide Linnameeskond / Pärnu Rannastaadion
  28.07 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Tartu JK Tammeka / Pärnu Rannastaadion

  05.08 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Tallinna FC Flora / Pärnu Rannastaadion
  15.08 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Nõmme Kalju FC / Pärnu Rannastaadion
  22.08 kell 18.00 Pärnu JK Vaprus – JK Narva Trans / Pärnu Rannastaadion

  08.09 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – Viljandi JK Tulevik / Pärnu Rannastaadion
  15.09 kell 19.30 Pärnu JK Vaprus – Tallinna FC Levadia / Pärnu Rannastaadion
  30.09 kell 19.00 Pärnu JK Vaprus – JK Sillamäe Kalev / Pärnu Rannastaadion

  28.10 kell 13.00 Pärnu JK Vaprus – FCI Tallinn / Pärnu Rannastaadion

  Mängude kalender jalgpall.ee/premium

   

  Loe edasi...
 • INIMESED AKENDEL. Ühe armastuse lugu

  13/05/2017 19:00 Tervise kultuurikeskus, Teater

  INIMESED AKENDEL

  Ühe armastuse lugu

  Arvo Valtoni novelli "Mustamäe armastus" põhjal

  Lavastaja Laura Mets
  Kunstnik Maret Tamme
  Videokunstnik Terina Tikka
  Muusikaline kujundaja Lauri Mäesepp
  Dramaturg Anne-Ly Sova

  Mängivad Saara Nüganen ja Ott Raidmets

  Õhtu elamurajoonis. Hämardub. Korrusmajade akendes süttivad tuled. Ühel aknal seisab naine, Maire Look, ja vaatab. Vastasmaja aknal seisab mees, Mihkel Jürimäe, ja vaatab. 

  Elu on mitmekesine, korduv oma uuenemises ja tundub üsnagi venitatuna, kirjatükis ja laval aga pannakse kordumist pahaks, iga püss peab tulistama, juhused peavad klappima, tegelased omavahel kohtuma ja elu sõlmpunktidest läbi käima mõne lehekülje, mõne tunni kestel. Selline on kirjatüki ja lava seadus ja vähe, kes seadust meelega rikkuda tahab. Kui siin on tehtud juttu ühest mehest ja ühest naisest, siis teab iga taibukas lugeja ja vaataja kohe, mis edasi saab, huvi võib talle pakkuda vaid see, kuidas kõik saab just toimuma. 

  Niisiis seisavad Maire Look ja Mihkel Jürimäe vastamisi akendel, teineteise suhtes pisut nurga all, ja siit ei saa üks tunne kaugel olla. 

  Esietendus 28. aprillil 2017 SPA Tervise kultuurikeskuse saalis (Seedri 6).


  Loe edasi...
 • LENNA akustiline kontsert ja õhtusöök

  13/05/2017 20:00 Jahtklubi restoran, Kontsert

  Pärnu Jahtklubi restoran ootab teid Lenna akustilise muusika kontserdile ning õhtusöögile. Õhtusööki pakume alates 19.00 ning kontserdi algus kell 20.00

  Tervitusjook
  Eelroog: Graavilõhe krõmpsuvate köögiviljanuudlite ja umbrohu vahuga
  Pearoog: Veise sisefilee karulaugu kastme ja Blue Kongoga
  Dessert: Schwarzwaldi tordilõik

  Hind 40€

  Loe edasi...
 • Koolitused õpetajatele, vanematele, vanavanematele

  15/05/2017 13:00 Väikelastekeskuses Mängulaas (Lõuna 18), Koolitus/kursus

  2017 koolitused ÕPETAJATELE, VANEMATELE, VANAVANEMATELE
  väikelastekeskuses Mängulaas

  6. veebruaril algusega kell 13.00

  LAPSED RÕÕMUGA  LUGEMA

  Lugemiskeskkonna loomine lasteaias ja kodus
  4 akadeemilist tundi, 30€

  Koolitusele on oodatud kõik, keda huvitab laste teadlik lugema õpetamine läbi mängu ja rõõmu. Praktilisel koolitusel saab teadmiseid, kuidas õpib laps lugema, mis seda takistab ja milliseid konkreetseid lugemistegevusi lastega teha, et nende lugemishuvi ja lugemisoskus areneks. Kuidas märgata last, kelle lugemisoskus ei arene teistega samal tasemel ja kuidas teda toetada? Kuidas toetada lapsevanemaid, kes liialt lapsi sunnivad lugema, on liigselt mures või tundub, et liiga vähe lapsega tegelevad? Koolitusel saab konkreetseid teadmiseid ka, kuidas luua lugemispesa, mis toetaks lapse lugemisoskust. Kuidas valida lapsele sobivaid raamatuid ja mida teha, et laps sooviks rohkem raamatuid lugeda ka tulevikus.

  Maili Liinev on laste lugemisjooga õpetaja, eripedagoog-nõustaja, Eesti Lugemisühingu juhatuse liige, koolitaja ja kahe lapse ema. 

  ***

  13. veebruaril algusega kell 10.00

  RÄTINUKUMÄNG

  8 akadeemilist tundi, 39€

  Eesmärk on innustada lasteaiaõpetajaid ja vanemaid lastele lugusid rääkima ja lavastama ning õpetada rätikust nukkusid tegema. Koolitusel otsitakse ühiselt vastuseid küsimustele: Missugused jutud sobivad lavastamiseks?; Kuidas muinasjutte käepäraste ja lihtsate vahenditega lavastada?. Räägitakse  rätinuku ajaloost ja õpitakse neid valmistama. Koolituse lõpuks on saadud põhiteadmised sellest, kuidas eelkooliealistele lastele muinasjutte  lavastusmängu kaudu nähtavaks teha. Osalejad on õppinud selgeks rätikust nukkude tegemise lihtsamad võtted. Koolitus toimub esmakordselt Pärnus.

  Koolitaja on Piret Kukk (MA) on lasteaiaõpetaja ja nukumeister, jutuvestjate ühenduse "Pööripäevaklubi" eestvedaja. 24 aastat kogemust alushariduse põllul, üle 15 aasta juhendanud muinasjutukooli kursustel nukkude tegemist ja lavastusmängu läbiviimist.

  ***

  9. aprillil algusega kell 10.30

  LASTE JOOGA

  1 tund 6€

  Ootan kõiki lapsi laste joogasse! Tule koos vanemate või vanevanematega ja lusti koos Maili Liineviga! Lastejoogas teeme pehmeid sirutusi, mängime loovmänge, lõdvestume ja tunneme olemisest rõõmu. Katsetame ka lugemisjoogat: see on mäng, kus läbi loovliikumise saame selgeks tähed ja suureneb lugemishuvi. Lugemisjooga sobib kõige paremini 4 - 8 aastastele lastele, aga oodatud on taas kõik nii suured kui ka väikesed.

  Maili Liinev on laste lugemisjooga õpetaja, eripedagoog-nõustaja, Eesti Lugemisühingu juhatuse liige, koolitaja ja kahe lapse ema. 

  ***

  9. aprillil algusega kell 12.00

  ÕNNELIK LAPSEVANEM - ÕNNELIK LAPS

  3 akadeemilist tundi 18 €

  Koolitusele on oodatud kõik vanemad, kes kunagi on mõelnud, et kuidas kasvatada oma lapsi õnnelikuks ja jääda ise selle juures rahulikuks ja tasakaalukaks; kuidas toime tulla lapse emotsioonidega, nutu ja jonniga; kuidas hoida oma elu tasakaalus, kui sul on väiksed lapsed ja kus leida rõõmu igapäeva halluses. Koolitus on praktiline ja elurõõmus. 

  Maili Liinev on  laste lugemisjooga õpetaja, eripedagoog-nõustaja, Eesti Lugemisühingu juhatuse liige, koolitaja ja kahe lapse ema. 

  ***

  15. mail algusega kell 13.00   

  ÕPETAJA JA LAPSEVANEMA ENESEANALÜÜS JA ENESEHOID

  4 akadeemilist tundi 30€

  Koolitusele on oodatud kõik täiskasvanud, kes tegelevad inimestega ja usuvad, et oluline on saada aru endast, end analüüsida ja areneda. Praktilisel koolitusel saab teada, kuidas end analüüsida nii, et see jõustaks, kuidas mitte võtta tööd koju kaasa ja kuidas end hoida. Koolituse eesmärk on anda osalejatele uut  teadmist eneseanalüüsist ja enesehoiust, energiat ja elujõudu.

  Maili Liinev on laste lugemisjooga õpetaja, eripedagoog-nõustaja, Eesti Lugemisühingu juhatuse liige, koolitaja ja kahe lapse ema. 

  ***

  Koolitustel osalejad saavad tõendi ja maitsva kohvipausi osalisteks.

  Info ja registreerimine mangulaas@gmail.com või telefonil 5553 4497, Lõuna 18, Pärnu

   

   

   

   

  Loe edasi...
 • Shindo venitustund

  15/05/2017 17:15 Villa Medica erakliinik, Muu

  Istuva eluviisiga inimestele väga oluline tund. Et sa ikka terve oleksid!

  Ideaalne treening neile , kes soovivad terved olla ja hea tervise juurdejääda! Ideaalne tugiliikumisaparaadi heaks terviseks ja kõikideorganite hea tervise juures hoidmiseks. On veel muidki väärtusi. Tule jakoge!

  Teid juhendab Erika Štõm

  Igal esmaspäeval algusega kell 17.15–19.00

  Eelregistreerimine vajalik:
  info@villamedica.com
  442 7121 või 552 7131

  Loe edasi...
 • Gulliveri kultuurikilb 2016/2017

  15/05/2017 18:30 Endla teatrikohvik (1. korrusel), Meelelahutus/klubi

  Igakuine Gulliveri kultuurikilb toimub kord kuus 4. esmaspäeval Endla teatri kohvikus (1. korrusel) kell 18:30.

  Võistkonnas kuni 4 mälumängijat. 

  Pooled küsimused möödunud jooksva kuu kultuurisündmustest Pärnus, Eestis, maailmas. Teine pool - kultuurimälu küsimused. Küsimused koostab Jaak Känd (Gulliver)

  21. nov.; 16. jaan.; 27. veebr.; 28. märts; 15. mai.

  Tule ja veeda aega kultuurselt!

  NB! Iga mängu võitnud võistkonnale Endla teatri auhinnad (pääsemed/kinkekaardid). Sarja kokkuvõttes üllatusauhinnad samuti Endlalt.

  Loe edasi...
 • Hommikujooga

  16/05/2017 09:30 Villa Medica erakliinik, Muu

  TASAKAALUSTAVAD JA LÕÕGASTAVAD JOOGATUNNID

  Villa Medicas

  Need tunnid sobivad suurepäraselt neile, kes otsivad sügavalt mõtestatud füüsilist tegevust.
  Jivamukti jooga on üks Hatha jooga harudest, mis on innukalt füüsiline,intellektuaalselt stimuleeriv, vaimselt virgutav ja sügavalt lõõgastavjoogapraktika.

  Keskendutakse asenditele (asana) jahingamispraktikatele (pranayama), mille tulemusel energetiseeritakseenergiakanaleid, mõjutatakse närvisüsteemi, tänu millele toimubfüüsiline ja vaimne puhastumine ja treening.

  Samuti toimub keha,hinge, vaimu, meele, psüühika korrastamine ning tasakaalu loominevastandite paaride vahel üheks tervikuks - mehelik ja naiselik, jõud japaindlikkus, sisemine ja väline, jne. Eesmärgiks ontuua füüsiline keha oma parimasse tervislikku seisundisse, et hingeloleks sobivaim sõiduriist mille kaudu end harmooniliselt väljendada.

  Tunnid sobivad igas eas huvilistele, nii algajatele kui edasijõudnutele. Eelnev kogemus ei ole oluline
  Tule looma oma isiklikku joogakogemust! Lase endal tõusta oma olemusepiiritutesse kõrgustesse ja sukelduda müstilistesse sügavustesse,avaneda ja avarduda.
   

  Joogatunnid VILLA MEDICAS toimuvad:

  TEISIPÄEVAL kell 09.30
  NELJAPÄEVAL kell 17.30

  Aadressil Villa 3, Pärnus (Strandi vasakul küljel, uue korterelamu taga)

  Riided liikumist mittetakistavad. Joogatamise ajal oleks kõige parem olla paljajalu.

  Kogu vajaminev varustus on kohapeal olemas.

  Kestus 90 min.
  Osalusrõõm 8 €.

  NB! Palume kõikidel end igaks tunniks eelnevalt registreerida! Hea oleks eelmiseks õhtuks end registreerida – sms, kõne, e-mail, FBteade. (Facebooki üritusel "osalen" märkimine ei ole registreerimine!)

   
  Namaste
  Aura
  55 725 27
  aura.mengel@gmail.com
   

  Loe edasi...
 • TUNGLAMÄNG. Kirjandus- ja teatriteemaline mälumäng 2.-4. klassidele

  16/05/2017 13:00 Pärnu Keskraamatukogu, Kirjandussündmus

  TUNGLAmängu küsimused on lastekirjanik Leelo Tungla loomingust ja elust ning Endla ja teiste Eesti teatrite lasteetendustest. Poolfinaalides ja finaalis lisanduvad küsimustele kodutöö (5-6-minutiline näitemäng mõne Leelo Tungla raamatu põhjal), loovtöö raamatuga ja kirjandusristsõna lahendamine. Auhindadeks on pääsmed Endla teatri etendustele ja lasteraamatud. TUNGLAmängu lõpetab kostüümipidu Endla teatris. Võistkond on 7-liikmeline ja koosneb 2.-4. klasside õpilastest.

  21. märts ja 4. aprill kell 15 Endla sammassaalis 2 mänguvooru kõigile võistkondadele 
  26. ja 27. aprill kell 13 Keskraamatukogu suures saalis poolfinaalid (8 eelvoorude paremat)
  9. mai kell 13 Keskraamatukogu suures saalis finaalmäng (2 edukamat kummastki poolfinaalist)

  16. mai kell 13 Endla teatri Küünis KOSTÜÜMIPIDU kõigile osalejaile 

  Loe edasi...
 • Kriya hatha jooga edasijõudnutele

  16/05/2017 17:30 Viiking SPA, Spordisündmus

  Kriya hatha jooga edasijõudnutele

  Aeg: 21.02–30.05.2017 (v.a 18.04, 22.04 ja 2.05)
  teisipäeviti kell 17.30 Viiking SPA, Sadama 15, IV saal

  akupunktuur.eu/jooga-2

  Jätkame süvenemist Krija hatha jooga harjutustesse. Tutvume erinevate joogaliikidega. Kordame ja õpime keha tasakaalustavaid joogatehnkikaid. Oluline osa on teadlikuse suurendamisel nii harjutuste tegemisel kui pauside ajal, et teadlikus muutuks püsivamaks. Õpime süvendatult avastama oma keha pingeid ja kasutama sobivaid vahendeid nende vabastamiseks. 

  Tunnid toimuvad: teisipäeviti kell 17.30-19.00 Viiking SPA-s, IV korrus

  Juhendaja: Toomas Õunap (krija hatha jooga, stressi koolitaja, akupunktuur massöör)

  Riietus: mugav vabaaja riietus

  Kaasa: jooga- või matkamatt

  Registreerimine: hathajooga@gmail.com või telefonil: 510 1272

  Kursuse tasu: üksikkord 10 €, kuupilet 32€. (õpilastel ja pensionäridel kõikidest hindadest soodustus 8/26).

  Muud joogatunnid:

  Jooga algajatele Pärnus

  Jooga algajatele Tallinnas

  Jooga edasijõudnutele Pärnus

  Jooga edasijõudnutele Tallinnas

  Hommikujooga

  Lõunajooga

  Jooga Paikusel

  Loe edasi...
 • Ühismeditatsioon: Armastuse väli

  16/05/2017 18:00 Villa Medica erakliinik, Muu

  Armaskaaslane, alates novembrist, tuleme teisipäeviti kokkuühismeditatsiooniks "Armastuse väli", laiendamaks armastuse valgust meisendis, meie peredes, meie kodulinnas, meie maal, planeedil ja koguuniversumis.

  Ühismeditatsioonis tõuseme kõrgemasse, kergemassesagedusse, armastuse sagedusele, loome koos välja, mis tervendab ja loobpositiivseid muutusi nii meis endis kui ka meid ümbritsevas.

  See on see, mida meie koos ära saame teha!

  Meditatsiooni viib läbi Ülle Mengel, kes on saanud selle läbiviimiseks vastava pühitsuse.

  Kaasa võite võtta pildi(d) lähedastest, kes toetust või abi vajavad.
  Kohale võib tulla ka varem, et maha laadida tööpäeva sagin ja häälestuda kõrgemale sagedusele.

  Toimumise koht - Villa Medica erakliinik, aadressil Villa 3, Pärnu.
  Üritus kestab umbes 30 minutit ning on TASUTA!

  Eelregistreerimine:
  info@villamedica.com
  442 7121 või 552 7131

   

  Loe edasi...
 • Kriya hatha jooga algajatele

  16/05/2017 19:15 Viiking SPA, Spordisündmus

  Kriya hatha jooga algajatele 

  Viiking SPA, Sadama 15, IV saal
  algusega kell 19.15 

  28. märtsil, 4. ja 11. aprillil ning 9., 16., 23. ja 30. mail 2017

  Kriya hatha jooga algajatele Pärnus on joogatund, kus õpime parimaid tehnikaid ja harjutusi, mis on mõeldud füüsilise keha pingetest vabastamiseks. Õpime erinevaid joogaharjutusi ja tehnikaid, pranajaamasid, mudrasid, lõdvestustehnikaid ja meditatsiooni võtteid.

  Sellesse tundi on oodatud inimesed, kes soovivad kiires elutempos aja maha võtta ja eelistavad rahulikumas rütmis kulgemist. Tund on suunaga pehmetele liikumistele, venitustele, sisemisele vaatlusele ja lõdvestusele. 

  Teeme joogaharjutusi, mis vähendavad tuntavalt stressi ja kehapingeid ning tulemusena loovad hea enesetunde. Järk-järgult omandame kriya hatha jooga tervikliku tervendava 18 harjutuse kompleksi.

  On väga hea, kui saad osaleda kogu kursusel– regulaarne praktiseerimine annab paremad tulemused! Samas on teretulnud ka kõik huvilised, kes saavad osaleda tundides vaid pisteliselt. Liituda grupiga saab kogu hooaja jooksul! Joogas pole mahajäämine võimalik, kui sul on soov ennast tundma õppida, tervendada ning tasakaalustada!

  Tunnid toimuvad: alates 28. märtsist teisipäeviti kl 19:15–20.45 Viiking SPA -s, IV korrus, Pärnus

  Juhendaja: Toomas Õunap (krija hatha jooga, stressi koolitaja, akupunktuur massöör)

  Riietus: mugav vabaaja riietus          

  Kaasa: jooga- või matkamatt

  Registreerimine: akupunktuureu@gmail.com või telefonil:5101 272

  Kursuse tasu: üksikkord 10 €, kuupilet 32€. (õpilastel ja pensionäridel kõikidest hindadest soodustus 8/26).

  Muud joogatunnid:

  Jooga algajatele Pärnus

  Jooga algajatele Tallinnas

  Jooga edasijõudnutele Pärnus

  Jooga edasijõudnutele Tallinnas

  Hommikujooga

  Lõunajooga

  Jooga Paikusel

   

  Loe edasi...
 • Joogatunnid naistele

  17/05/2017 17:30 Pärnu Budismikeskus, Spordisündmus

  Joogatunnid naistele

  Aeg: 22.02–31.05.2017 (v.a 26.04 ja 3.05)
  kolmapäeviti kell 17.30 Pärnu Budismikeskuses, Vee 4

  akupunktuur.eu/jooga-2

  Naiste jooga Pärnus on hubane joogatund, kus õpime parimaid tehnikaid ja harjutusi, mis on mõeldud naistele. Õpime erinevaid joogaharjutusi ja tehnikaid, pranajaamasid, mudrasid, lõdvestustehnikaid ja meditatsiooni võtteid.

  Õpime: praktilisi oskusi õige rühi ja isteasendi saavutamiseks samuti seljapingete ja -valude ärahoid-miseks, spetsiaalseid harjutusi olulisemate liigeste jätkuvaks korrashoiuks, praktilisi teadmisi ja kogemusi erinevatest lõdvestus-viisidest, joogalikke hingamise harjutusi, mille abiga on võimalik tuua rohkem tasakaalukust meie igapäevaellu, järk-järgult omandame ka hatha jooga põhiharjutused ning nii päikse- kui kuutervituse seeriad.

  On väga hea, kui saad osaleda kursusel läbi terve hooaja – regulaarne praktiseerimine tagab kindlasti oodatud tulemuse! Samas on teretulnud ka kõik huvilised, kes saavad osaleda tundides vaid pisteliselt. Liituda grupiga saab kogu hooaja jooksul! Joogas pole mahajäämine võimalik, kui sul on soov ennast tundma õppida, tervendada ning tasakaalustada!

  Tunnid toimuvad: kolmapäeviti kell 17.30–19.00 Pärnu Budismikeskuses, Vee 4

  Juhendaja: Marge Õunap (hatha jooga)

  Riietus: mugav vabaaja riietus

  Kaasa: jooga- või matkamatt

  Registreerimine: hathajooga@gmail.com või telefonil: 520 7509

  Kursuse tasu: üksikkord 8 €, kuupilet (4 korda) 24€ (õpilastel ja pensionäridel 6/22).

  Muud joogatunnid:

  Jooga algajatele Pärnus

  Jooga algajatele Tallinnas

  Jooga edasijõudnutele Pärnus

  Jooga edasijõudnutele Tallinnas

  Hommikujooga

  Lõunajooga

  Jooga Paikusel

   

  Loe edasi...
 • George Balanchine ballett JUVEELID

  17/05/2017 19:00 Apollo Kino, Film/kino

  Kolmapäeval, 17. mail 2017 kell 19.00

  Londoni Kuninglik Ooperimaja Pärnu Apollo Kinos:

  Juveelid 

  George Balanchine ballett

  George Balanchine’i ajatu kirjeldus smaragdide, rubiinide ja teemantide läikest ja sädelusest on tore klassikaline ballett. Fauré romantiline muusika paneb aluse „Smaragdide” lüürilisusele. „Rubiinide” tuli pakatab seevastu Stravinski ja New Yorgi džässiajastu energiast. Vägevus ja stiilsus täiendavad balletti keiserliku Venemaa hiilgusega ning Tšaikovski võrratu muusikaga „Teemantides”. 

  „Juveelid” on klassikalise balleti ja Londoni Kuningliku Balleti enese meistriklass: selles pääsevad mõjule Balanchine’i virtuooslik koreograafia, solistlik intensiivsus ja kogu trupi täpsus.

  Loe edasi...
 • Joogatund Villa Medicas

  18/05/2017 17:30 Villa Medica erakliinik, Muu

  TASAKAALUSTAVAD JA LÕÕGASTAVAD JOOGATUNNID
   
  Need tunnid sobivad suurepäraselt neile, kes otsivad sügavalt mõtestatud füüsilist tegevust.
  Jivamukti jooga on üks Hatha jooga harudest, mis on innukalt füüsiline,intellektuaalselt stimuleeriv, vaimselt virgutav ja sügavalt lõõgastavjoogapraktika.

  Keskendutakse asenditele (asana) jahingamispraktikatele (pranayama), mille tulemusel energetiseeritakseenergiakanaleid, mõjutatakse närvisüsteemi, tänu millele toimubfüüsiline ja vaimne puhastumine ja treening.

  Samuti toimub keha,hinge, vaimu, meele, psüühika korrastamine ning tasakaalu loominevastandite paaride vahel üheks tervikuks - mehelik ja naiselik, jõud japaindlikkus, sisemine ja väline, jne. Eesmärgiks ontuua füüsiline keha oma parimasse tervislikku seisundisse, et hingeloleks sobivaim sõiduriist mille kaudu end harmooniliselt väljendada.

  Tunnid sobivad igas eas huvilistele, nii algajatele kui edasijõudnutele. Eelnev kogemus ei ole oluline
  Tule looma oma isiklikku joogakogemust! Lase endal tõusta oma olemusepiiritutesse kõrgustesse ja sukelduda müstilistesse sügavustesse,avaneda ja avarduda.
   

  Joogatunnid VILLA MEDICAS toimuvad:

  TEISIPÄEVAL kell 09.30
  NELJAPÄEVAL kell 17.30

  Aadressil Villa 3, Pärnus (Strandi vasakul küljel, uue korterelamu taga)

  Riided liikumist mittetakistavad. Joogatamise ajal oleks kõige parem olla paljajalu.
  Kogu vajaminev varustus on kohapeal olemas.

  Kestus 90 min.
  Osalusrõõm 8 €.

  NB! Palume kõikidel end igaks tunniks eelnevalt registreerida!
  Hea oleks eelmiseks õhtuks end registreerida – sms, kõne, e-mail, FBteade. (Facebooki üritusel "osalen" märkimine ei ole registreerimine!)
    
  Namaste
  Aura
  55 725 27
  aura.mengel@gmail.com

  Loe edasi...
 • Töötoad täiskasvanutele

  18/05/2017 18:00 Pernova Tehnikamaja, Muu

  Pernova Tehnikamajas (Kooli 6b) täiskasvanute töötoad algusega 18.00 -20.00

  20.02.2017 lukuprossi töötuba

  16.03.2017 märgvilditud õied

  27.04.2017 šokolaaditaskuga kaart

  18.05.2017 minialbum

  Ühe töötoa hind 15- eurot. Tasumine sularahas kohapeal. Hind sisaldab materjale, juhendamust ja kohvipausi. Töötoas valminud kätetöö saab iga osaleja endale.

  Vajalik eelregistreerimine yritus@pernova.ee või +372 5807 0155

  Töötuba toimub kui on registreerunud 10 osalejat.

  Loe edasi...
 • Seltskonnatantsu kursused algajatele

  18/05/2017 18:00 Nooruse Maja, Koolitus/kursus

   

  Neljapäeviti Nooruse Majas 

  Seltskonnatantsu kursused

  kell 18.00 algajad
  kell 20.00 edasijõudnud      

  Pääse 4,00€
  Tasutakse sularahas kohapeal, võimalik maksta ka kuu korraga.

  *** 

  Oodatud on kõik tantsuhuvilised. Igal nädalal on põhirõhk ühel allloetletud üheksast tantsust. Pärnu Postimehest ja meie kodulehe avalehelt leiate info, millist tantsu just täna tantsitakse.

  Tantsusamme aitab seada õpetaja Ants Lopsik.  

  ***

  AJAKAVA:
  12.01 cha-cha
  19.01 quickstep
  26.01 rumba

  02.02 viini valss
  09.02 džaiv
  16.02 aeglane foxstrot
  23.02 tango

  2.03 samba
  16.03 aeglane valss
  23.03 cha-cha
  30.03 quickstep

  6.04 rumba
  13.04 viini valss
  20.04 džaiv
  27.04 aeglane foxstrot

  04.05 tango
  11.05 samba
  18.05 aeglane valss
  25.05 kõik tantsud

  Loe lähemalt tantsudest...

  Info: 5660 7177 Ants Lopsik

  Loe edasi...
 • PEAAGU ARMASTUS. Karge romantika

  18/05/2017 19:00 Tervise kultuurikeskus, Teater

  PEAAEGU ARMASTUS

  karge romantika

  autor John Cariani
  tõlkija Mari-Liis Pärn
  lavastaja Enn Keerd
  kunstnik Liina Tepand
  muusikaline kujundaja Feliks Kütt

  mängivad Liis KarpovKati OngSten Karpov ja Lauri Mäesepp

  Ühel kargel ja selgel talveõhtul, kui virmalised helklevad taevas ja tähed langevad, seisavad vaikse põhjamaa nurgakese elanikud kõige kummalisemal viisil silmitsi oma tunnetega. Südamed purunevad ja paranevad, lootus tärkab ja kaob, armastust leitakse ja kaotatakse, suhted algavad ja lõppevad. Võõrastest saavad sõbrad, sõpradest armsamad ja armsamatest võõrad. Igatahes pole kellegi elu pärast seda pealtnäha tavalist reede õhtut enam päris endine.

  Need on lood armastusest. Peaaegu.

  Esietendus 18. märtsil 2017 Suures saalis 

  Loe edasi...
 • Õhtusöök koos Margus Vaheri ja Paul Neitsoviga

  18/05/2017 19:00 ESTONIA Resort Hotel & Spa**** restoran NOOT, Kontsert

  ESTONIA Resort Hotel & Spa**** restoran NOOT esitleb:

  Neljapäeval, 18.05.2017 algusega kell 19.00

  3-käiguline õhtusöök koos Margus Vaheri ja Paul Neitsovi kontserdiga

   
  MENÜÜ

  Eelroog: Spargli ja spinati cappucino
  Trühvliõli ja röstitud kanafilee

  Pearoog: Green Egg küpsetatud antrekoot
  Kartulikook juustuga, karamelliseeritud miniporgandid, balsamico ja šokolaadikaste

  Järelroog: Puuviljasalat
  Mündi panna cotta

  Kohv/tee, jäävesi

  Hind: Kontsert koos 3-käigulise õhtusöögiga 32 €/in
  Laps kuni 11 a (k.a) 12 €/in

  Kohtade arv on piiratud!
  Broneeri laud: noot@spaestonia.ee või helista 440 1012.
  Grupibroneeringud alates 6-st inimesest palume tasuda 3 päeva jooksul.

  Soovid lisaks majutust koos piiramatu spaa ja saunakeskuse külastusega?

  Vaata lähemalt

  Loe edasi...
 • VÄLJAST VÄIKSEM KUI SEEST. Dokumentaallavastus inimlikkusest

  18/05/2017 19:00 Endla teater, Teater

  autorid Maria Lee ja Mari-Liis Lill
  lavastaja Mari-Liis Lill
  kunstnik Nele Sooväli
  muusikaline kujundaja ja helilooja Aleksandr Žedeljov 

  mängivad Saara NüganenKarin TammaruLii TedreAgo Anderson
  Ott Raidmets ja Meelis Rämmeld

  Väljast väiksem kui seest on iga inimene, keda oma argitoimetusi askeldades juhuslikult kohtad – poes, tänaval, bussis. Ta on sinu rahvuskaaslane, võib-olla ka lihtsalt kaaskodanik. Või kui ta ka kodanik ei ole, siis vähemalt on ta sinu liigikaaslane. Sa ei pruugi teada, mis temaga eile juhtus või kuidas tema lapsepõlv möödus, aga kui sa küsiksid, võiks ta sulle sellest rääkida. Ja võib-olla ta on nõus sulle rääkima ka sellest, millisest tulevikust ta unistab ja miks ta pooldab surmanuhtlust, mis ta arvab teistest rahvastes või sellest, kas geisid on võimalik terveks ravida või mille pärast teda koolis narriti. Võib-olla saad temast piisavalt teada, et teda mõista. Võib-olla ei saa. Võib-olla läheb sõjaks, aga võib-olla õnnestub Eestist ehitada hoopis täiuslik riik. Kas sinu täiuslik ja tema täiuslik on üldse sarnased?

  Mari-Liis Lille lavastus „Väljast väiksem kui seest“ tugineb eluloointervjuudele, mis tehti Pärnumaal elavate inimestega 2016. aasta jooksul. Intervjuude põhjal kirjutatud tegelased kohtuvad ühel kaunis kitsal territooriumil, kus nende elu sõltub sellest, mil moel nad üksteisega toime tulevad. Nad lahkavad oma probleeme, millest mitmed on meie kõigi ühised probleemid tänases Eestis. Kas me kõik ikka mahume siia ära? Mida teha, kui keegi sulle nii hirmsasti närvidele käib, et tahaks karjuda? Miks ei ole kunagi piisavalt palju raha, aga samas riik raiskab nagu jõuab? Miks hoolitsetakse teiste eest, aga mind jäetakse hooletusse? Miks ajakirjandus valetab ja miks ma ei tunne ühtegi inimest, kes oleks hääletanud Euroopa Liidu poolt? Miks mulle öeldakse, et see on vihakõne, kuigi ma tahan lihtsalt halvimat ära hoida? Ja miks osad inimesed tahavad Eesti lihtsalt ära rikkuda?

  Esietendus 3. märtsil 2017 Küünis.

  Loe edasi...
 • Seltskonnatantsu kursused edasijõudnutele

  18/05/2017 20:00 Nooruse Maja, Koolitus/kursus

  Neljapäeviti Nooruse Majas 

  Seltskonnatantsu kursused

  kell 18.00 algajad
  kell 20.00 edasijõudnud      

  Pääse 4,00€
  Tasutakse sularahas kohapeal, võimalik maksta ka kuu korraga.

  *** 

  Oodatud on kõik tantsuhuvilised. Igal nädalal on põhirõhk ühel allloetletud üheksast tantsust. Pärnu Postimehest ja meie kodulehe avalehelt leiate info, millist tantsu just täna tantsitakse.

  Tantsusamme aitab seada õpetaja Ants Lopsik.  

  ***

  AJAKAVA:
  12.01 cha-cha
  19.01 quickstep
  26.01 rumba

  02.02 viini valss
  09.02 džaiv
  16.02 aeglane foxstrot
  23.02 tango

  2.03 samba
  16.03 aeglane valss
  23.03 cha-cha
  30.03 quickstep

  6.04 rumba
  13.04 viini valss
  20.04 džaiv
  27.04 aeglane foxstrot

  04.05 tango
  11.05 samba
  18.05 aeglane valss
  25.05 kõik tantsud

  Loe lähemalt tantsudest...

  Info: 5660 7177 Ants Lopsik 

   

  Loe edasi...
 • SEE ASI. Reis ümber maailma

  19/05/2017 18:00 Endla teater, Teater

  SEE ASI. Reis ümber maailma

  Kõik on omavahel seotud. Portugali maadeavastaja Fernão de Magalhãesi sajanditetagune ümbermaailmareis ja rumeenia sealihalõigud. Aafrikas toimunud kodusõjas kõveraks keeratud revolver ja Argentiinas kasvatatud sojaoad. Vana Agfa Clacki kaameraga tehtud foto ühest lastetoast ja hiinlaste koristusbisnis. Umbes saja-aastase koikala Euroopa-reis ja värske saksa abielupaari armuheitlused.
  Kõik on omavahel seotud. Aga kuidas? On see maagia? Üksindus? Või armastus? 

  Saksa näitekirjaniku Philipp Löhle „See asi“ viib vaatajad rännakule, kus ülemaailmne kriis kinnitub sügavalt isiklike probleemide külge. Kaelamurdvalt ja koomiliselt valgustab Löhle meie globaliseerunud, tehnologiseeritud ja kiireltmuutuva maailma ilu, valu ja elu.

  Esietendus 24. septembril 2016.
  NB! Lavastust mängitakse Endla teatrimaja eri ruumides ning publikul tuleb etenduse jooksul läbida mitmeid treppe ja koridore.

  autor Philipp Löhle
  tõlkija Mihkel Seeder
  lavastaja Laura Mets
  kunstnik Illimar Vihmar
  muusikaline kujundaja Feliks Kütt
  videokunstnik Terina Tikka

  mängivad Sten Karpov, Liis Karpov, Priit Loog, Sander Rebane,Kadri Rämmeld,  Meelis Rämmeld, Arabella Anderson ja teised

  Loe edasi...
 • Raeküla Rahva Teatri etendus NUNNAD

  19/05/2017 18:00 Raeküla Vanakooli Keskus, Teater

  Raeküla Rahva Teatri etendus NUNNAD

  Autor/lavastaja Margus Oopkaup 

  Loe edasi...
 • Pärnu Kammerkoori juubelikontserdid PILDID NÄITUSELT

  19/05/2017 19:00 Pärnu Muuseum, Kontsert

  Reedel, 19.05 kell 19.00 ja laupäeval, 20.05.2017 kell 15.00
  Pärnu Muuseumis (Aida 3) 

  PILDID NÄITUSELT

  Pärnu Kammerkoori juubelikontserdid

  Juubelikontsertide piletid hinnaga 10 eurot on müügil alates 20. aprillist Pärnu Muuseumi kassas.
   

  Loe edasi...
 • Sasku kaardimänguõhtu

  19/05/2017 19:00 2 Paari, Muu

  Alates 13. jaanuarist 2017 2 Paaris (Suur-Sepa 13)

  Sasku kaardimänguõhtud 

  Igal REEDEL kuni mai lõpuni, algusega kell 19.00

  Osavõtt tasuta. Parimaid premeeritakse.
  Sasku ülelöömisega, paarilised loositakse kohapeal.

   

   

  Loe edasi...
 • Endla Jazzklubi kontsert

  19/05/2017 21:30 Teatrikohvik, Kontsert

  Endla Jazzklubi XI hooaeg

  Jazzklubi alustas Endla Teatrikohvikustegutsemist 2006. aasta sügisel. Jazzklubi sünnipäevaks võib lugeda 29.septembrit, mil Teatrikohvikus toimus esimene Jazzklubi õhtu.

  Nüüdseks toimub Jazzklubi Teatrikohviku esimesel korrusel regulaarselt kaks korda kuusreedeti. Kontsert algab kell 21.30, sissepääs TASUTA! Jazzklubi publik pääseb Teatrikohvikusse alates kella 21. Sissepääs on kõigile tasuta.

  Kohvikusse saab laudu broneerida, broneerimisel kehtib miinimumarve 7 € inimese kohta, mis tuleb tasuda eelnevalt. Lisainfo e-postil: kohvik@endla.ee. Samal aadressil on võimalik ka kohti broneerida kuni kella 17 toimumispäeval. 

  KAVA 

  17. märtsilJazz.ee esitleb: Bad Habits trio
  Andre Maaker (kitarrid), Peedu Kass (bass), Ahto Abner (trummid)
  31. märtsil Duo Liis Lutsoja (viiul) / Mart Soo (kitarr)

  7. aprillil Tanel Ruben Band
  21. aprillilJazz.ee esitleb: Agan/Dunkel Quartet
  Manuel Dunkel (saksofon) , Ain Agan (kitarrid), Mihkel Mälgand (bass), Mika Kallio (trummid)

  5. mail (täpsustamisel)
  19. mail Jazz.ee esitleb Heavy Beauty
  Liudas Mockūnas (bass-saksofon), Jaak Sooäär (kitarr), Henno Kelp (bass), Andrus Lillepea (trummid)

  2. juunil (täpsustamisel)
  16. juunil (täpsustamisel) 

  Vt kava lähemalt www.endla.ee/jazzklubi

  Loe edasi...
 • Tennisekeskuse ja Klubi Hooaja Avaturniir

  20/05/2017 00:00 Pärnu Tennisehall, Spordisündmus

  20.05 Pärnu Tennisekeskuses

  Tennisekeskuse ja Klubi Hooaja Avaturniir

  www.tennisehall.ee  

  Loe edasi...
 • Pärnu Kammerkoori juubelikontserdid PILDID NÄITUSELT

  20/05/2017 15:00 Pärnu Muuseum, Kontsert

  Reedel, 19.05 kell 19.00 ja laupäeval, 20.05.2017 kell 15.00
  Pärnu Muuseumis (Aida 3) 

  PILDID NÄITUSELT

  Pärnu Kammerkoori juubelikontserdid

  Juubelikontsertide piletid hinnaga 10 eurot on müügil alates 20. aprillist Pärnu Muuseumi kassas.
   

  Loe edasi...
 • Muuseumiöö Pärnu Muuseumis ja Koidula Muuseumis

  20/05/2017 18:00 Pärnu Muuseum, Muu

  Muuseumiöö programm Pärnu Muuseumis:

  18.00 Avame Muuseumiöö balletietendusega Kersti Adamsoni Balletistuudiolt.


  Igal täistunnil läbib muuseumit kõikihaarav mängulaine

  23.00 Saab Pärnu Muuseumi fuajeest alguse Pärnu Giidide Ühingu poolt korraldatud giidituur öises Pärnus.

  Muuseumiöö programm Koidula Muuseumis:  

  18:00 Muuseumiöö avavad noored muusikud pilliMÄNGUGA
  19:00 algab otsimisMÄNG muuseumi püsiekspositsioonis. 
  Mäng toimub igal täistunnil. Mängida saab nii individuaalselt kui ka peredena. Auhinnad loositakse muuseumiööl kell 22:30
  Ühtlasi selgitakse välja külastajate LEMMIKEKSPONAAT

  ***

  Muuseumid on avatud kuni kl 23.00 

  Loe edasi...
 • Jääkideta disaini töötuba: suvesallist tuunika. Juhendaja Marta Moorats

  20/05/2017 18:00 Uue Kunsti Muuseum, Käsitöö

  20. mail kell 18.00

  "Jääkideta disaini töötuba: suvesallist tuunika" -juhendaja Marta Moorats
  Töötoas antakse uus elu vanale rannasallile. Zero-waste ehk jääkideta lõikeid kasutades valmib avar taskutega tuunika.

  registreerimine töötuppa: muuseum@chaplin.ee

  Töötuba toimub Uue Kunsti Muuseumi taaskasutusnäituse ANNA UUS ELU: SALAPÄRASED LOOD raames. Näitusest lähemalt

  http://www.mona.ee/  

  Loe edasi...
 • KAHE LUGU. Poeetiline tragikomöödia

  20/05/2017 19:00 Endla teater, Teater

  Lola on noor ja harimatu naine, kes töötab supermarketi kassapidajana, Ortiz aga pahur kirjandusõpetaja, kes loeb kannatamatult päevi pensionini. Nende väga ebatõenäolise kohtumise põhjustab käitumisprobleemidega Daniel, Lola poeg ja Ortizi õpilane. Püüdes koos teismelist aidata, hakkab mõlema hall argipäev ootamatult erksamaid värve omandama. See on lugu õppimisest ja õpetamisest nii koolis, elus kui ka tundemaailmas – kui kedagi armastad, siis võtad ka vastutuse.

  Hispaania kirjaniku sotsiaalselt tundlik tekst on läbi põimunud huumori ja inimliku soojusega.

   

  tõlkija Ruth Sepp
  autor Eduardo Galán
  lavastaja Madis Kalmet
  kunstnik Liina Unt
  valguskunstnik Margus Vaigur
  muusikaline kujundaja Feliks Kütt
  osades Guido Kangur ja Karin Tammaru

  Loe edasi...
 • INIMESED AKENDEL. Ühe armastuse lugu

  20/05/2017 19:00 Tervise kultuurikeskus, Teater

  INIMESED AKENDEL

  Ühe armastuse lugu

  Arvo Valtoni novelli "Mustamäe armastus" põhjal

  Lavastaja Laura Mets
  Kunstnik Maret Tamme
  Videokunstnik Terina Tikka
  Muusikaline kujundaja Lauri Mäesepp
  Dramaturg Anne-Ly Sova

  Mängivad Saara Nüganen ja Ott Raidmets

  Õhtu elamurajoonis. Hämardub. Korrusmajade akendes süttivad tuled. Ühel aknal seisab naine, Maire Look, ja vaatab. Vastasmaja aknal seisab mees, Mihkel Jürimäe, ja vaatab. 

  Elu on mitmekesine, korduv oma uuenemises ja tundub üsnagi venitatuna, kirjatükis ja laval aga pannakse kordumist pahaks, iga püss peab tulistama, juhused peavad klappima, tegelased omavahel kohtuma ja elu sõlmpunktidest läbi käima mõne lehekülje, mõne tunni kestel. Selline on kirjatüki ja lava seadus ja vähe, kes seadust meelega rikkuda tahab. Kui siin on tehtud juttu ühest mehest ja ühest naisest, siis teab iga taibukas lugeja ja vaataja kohe, mis edasi saab, huvi võib talle pakkuda vaid see, kuidas kõik saab just toimuma. 

  Niisiis seisavad Maire Look ja Mihkel Jürimäe vastamisi akendel, teineteise suhtes pisut nurga all, ja siit ei saa üks tunne kaugel olla. 

  Esietendus 28. aprillil 2017 SPA Tervise kultuurikeskuse saalis (Seedri 6).


  Loe edasi...
 • Kontserdimaja hooaja lõppkontsert. VANEMUISE SÜMFOONIAORKESTER, HEIGO ROSIN (löökpillid), dirigent Paul Mägi

  20/05/2017 19:00 Pärnu kontserdimaja, Kontsert

  Kavas:
  Ülo Krigul. Uudisteoas (esiettekanne)
  James MacMillan. "Veni, veni, Emmanuel"
  Camille Saint-Saens. Sümfoonia nr 3 c-moll, op. 78 "Orelisümfoonia"

  Loe edasi...
 • Lavassaare VANAVARA LAAT ja pasunakooride ülevaatus

  21/05/2017 08:00 Lavassaare (Audru v), Laat

  Pühapäeval, 21. mail 2017 Lavassaares

  IV VANAVARA LAAT JA PASUNAKOORIDE ÜLEVAATUS

  LAAT avatud 8.00 - 16.00  

  Tule ja naudi koos perega muusikamaitselist, vaselõhnalist ja üllatusterohket kevadpäeva Lavassaares! Suurürituse idee oli kohaliku kogukonna – Lavassaare Külaseltsi omaalgatus. Lavassaares on olemas laada läbiviimiseks kaunis looduslik staadion ja park.

  Puhkpillimuusika on väga vanade traditsioonidega ning vajab rohkem esiletõstmist, samuti on inimeste huvi vanavara vastu aasta-aastalt suurenenud. Miks siis mitte kokku saada Lavassaares – nautida laadamelu, puhkpillimuusikat ja tutvuda Raudteemuuseumiga ning tunda rõõmu rongisõidust.

  Lavassaare Külaselts teeb ürituse õnnestumise nimel koostööd Audru Vallavalitsuse, MTÜ Eesti Muuseumraudtee Lavassaare Raudteemuuseumiga, ASga Tootsi Turvas, OÜga Biolan Baltic, OÜga Massiner, OÜga Hansaprint, OÜga Serinus, OÜga Hüppa (Liikluslinnak ja Laserpark). Päevajuht on Ado Kirsi.

  Oma nõusoleku kohale tulla on andnud pasunakoor Õnn Tuli Õuele (pealik Ado Kirsi), Pärnu-Jaagupi pasunakoor (dirigent Priit Aimla), Raudtee Kultuuriseltsi pasunakoor (juhendaja Aarne Haasma), Mõisaküla Kultuurimaja puhkpilliorkester (dirigent Iivo Hakkaja). Tegemist on kollektiividega, kes tegutsevad tiivustatuna entusiasmist ja koosmängimisrõõmust ning viivad edasi oma kodukandi pasunakooride väärikat ajalugu. Pasunakoorid alustavad kell 10.00. Kavas on anda ühiskontsert ning iga pasunakoor saab eraldi esinemisaega a 40 minutit.

  Rohkem infot leiad vanavaralaat.blogspot.com.ee

  Loe edasi...
 • Jõuluvana Korstna talu PEREPÄEV

  21/05/2017 12:00 Jõuluvana Korstna talu (Kõpu k, Tõstamaa v), Muu

  jaanuar – detsember 2017 Jõuluvana Korstna talus

  Jõuluvana Korstna talu perepäevad

  Siin teevad jõuluvanad koos memmede, päkapikkude ja lastega aasta läbi tähtsaid ja väga tähtsaid toimetusi. Käivad heinal, kalal ja maasikal. Parandavad regesid, traktoreid ja redeleid. Teevad sporti, torti ja õngekorki. Loevad kirju, lambaid ja lapsi. Valmistavad pannkooke ja üllatusi.

  Hobusõidud,kontserdid,laagrid,käsitöökojad, aiatööpäevad,lõkkeõhtud,sünnipäevad, ekskursioonid, matkad, ööbimine, memmekohvik. Programmid gruppidele.

  2017. aasta TULEKUL PEREPÄEVAD Jõuluvana Korstna talus: 

  Pühapäeval, 16.04 kell 12.00-16.00

  Jänkude püha

  Perepäev ootab!

  ***

  16.04 Jänkude püha, 21.05 Lohelennutamise päev, 18.06 Poni Rubla sünnipäev, 17.09 Päkapiku kool, 15.10 Nunnukonkurss, 12.11 Mardi-Kadripäev, 26.12 Jõuluvanale külla!

  Juba toimunud perepäevad 2017: 6.01 Kolmekuningapäev, 19.02 Sõbra- ja vastlapäev, 19.03 Teatrikarneval.

  Jõuluvana Korstna talu, Tõstamaa vald, Pärnumaa
  Info: 444 3412, info@maria.ee
  http://www.maria.ee/ 

  Loe edasi...
 • Mustkunstnikud Vennad Safronovid

  21/05/2017 19:00 Pärnu kontserdimaja, Muu

  Eestis näitavad vennad Safronovid uut show´d „Välk“.

  Kas soovite unustamatuid muljeid ja eredaid emotsioone? Kõike seda saabkogeda vendade Safronovite pere-show´l „Välk“. Venemaa illusionistid nr 1esitlevad Eestis täiesti uusi trikke parimate režissööride,koreograafide, kunstnike ja kostümeerijategrandioosses lavastuses.

  Sünkroontõlge eesti keelde.

  Loe edasi...
 • Mustkunstnikud Vennad Safronovid

  21/05/2017 19:00 Pärnu kontserdimaja, Meelelahutus/klubi

  Eestis näitavad vennad Safronovid uut show´d „Välk“.

  Kas soovite unustamatuid muljeid ja eredaid emotsioone? Kõike seda saab kogeda vendade Safronovite pere-show´l „Välk“. Venemaa illusionistid nr 1 esitlevad Eestis täiesti uusi trikke parimate režissööride, koreograafide, kunstnike ja kostümeerijate  grandioosses lavastuses. 


  Kohalike vaatajate palvel toimuvad etendused kolmes linnas.
  21. mail Pärnus Pärnu kontserdimajas
  22. mail Tartus Vanemuine kontserdimajas
  23. mail Tallinnas Nordea kontserdimajas.

  Kohalikud organisaatorid (TCC.ee) teevad illusionistidest vendade Safronovitega ammu koostööd. Nagu praktika näitab, äratab juhtivate illusionistide show suurt huvi. Nende kontserdid on  alati välja müüdud ja pileteid ei jätku kõigile. Kui tahate pääseda show´le „Välk“, siis tasub piletite soetamisega kiirustada juba nüüd. Eestis töötab koos illusionistidega sünkroontõlk (tõlge eesti keelde).

  Kõige müstilisemast saatest „Selgeltnägijate tuleproov“  paljudele tuttavad vennad Safronovid Ilja, Andrei ja Sergei  on  XXI sajandi  ühed kõige tuntumad illusionistid.

  Nende nimed on kuulsad kogu maailmas. Kriitikud nimetavad illusioniste juba ammu vene Kopperfieldideks. Maagid teevad laval uskumatuid trikke, mida on võimatu seletada! Eesti vaatajaid ootab täiesti uus show. Safronovite trikid ja mustkunst hämmastavad isegi kõige ägedamaid skeptikuid.

  Mis teid show´l ees ootab, me praegu ei ütle. Seda peab nägema! Seda ei saa sõnadesse panna. Selles veendute ise. Täiesti kindel on aga see, et teid šokeeritakse  uute ja eluohtlike trikkidega, mille on teie jaoks ette valmistanud välgunoolte käskijad. Safronovid on esitanud väljakutse Zeusile endale!

  2017. aastal täitub Safronovitel 15 aastat lavategevust. Nende aastate jooksul on nad maailmakuulsaks saanud ja miljonite austajate tunnustuse võitnud. 2015. aastal osalesid artistid rahvusvahelisel illusionistide  festivalil „Wizard Trophy“ ning võitsid nominatsioonis «World Best big illusion 2015».

  Etendus „Välk“ on fantastika ja mastaapsus koos kõige uuema tehnoloogiaga. Kõik see põimub maagia, illusioonide ja nõidusega.  See on täiesti eksklusiivne show, millel pole maailmas analooge. Idee on vennad ise välja töötanud. Uus programm ühendab endas niivõrd mitmekesiseid ja originaalseid numbreid, et see on huvitav igas eas inimesele – see on täisväärtuslik kogupere-show. Pole tähtis, kes te olete, mis on te elukutse, positsioon ja kui vana te olete.

  Ärge laske käest haruldast ja eksklusiivset võimalust saada uskumatute imede tunnistajaks. Neid imesid teevad vennad Safronovid otse teie silme ees, teie linnas. Te ei ole ainult kõrvaltvaatajad, vaid ka show´s osalejad. Võimalik, et just teie mõtteid loevad vennad Safronovid. Aga mõnega teist  teleporteeruvad illusionistid teise reaalsusesse. Kas tekkis huvi? Siis jääb vaid lisada, et piletite arv on piiratud!

  P.S. Hästi, kergitame show´lt saladuskatet. Etenduse finaalis esitavad illusionistid väljakutse ohtlikule elektrimasinale, mille leiutas kuulus teadlane Nikolai Tesla. Safronovid demonstreerivad legendaarse kõrgsageduspinget tootva elektripooli efekte. See on nii hirmus kui ka huvitav või hoopis hirmus huvitav – vahet pole!

  Loe edasi...
 • Shindo venitustund

  22/05/2017 17:15 Villa Medica erakliinik, Muu

  Istuva eluviisiga inimestele väga oluline tund. Et sa ikka terve oleksid!

  Ideaalne treening neile , kes soovivad terved olla ja hea tervise juurdejääda! Ideaalne tugiliikumisaparaadi heaks terviseks ja kõikideorganite hea tervise juures hoidmiseks. On veel muidki väärtusi. Tule jakoge!

  Teid juhendab Erika Štõm

  Igal esmaspäeval algusega kell 17.15–19.00

  Eelregistreerimine vajalik:
  info@villamedica.com
  442 7121 või 552 7131

  Loe edasi...
 • Hommikujooga

  23/05/2017 09:30 Villa Medica erakliinik, Muu

  TASAKAALUSTAVAD JA LÕÕGASTAVAD JOOGATUNNID

  Villa Medicas

  Need tunnid sobivad suurepäraselt neile, kes otsivad sügavalt mõtestatud füüsilist tegevust.
  Jivamukti jooga on üks Hatha jooga harudest, mis on innukalt füüsiline,intellektuaalselt stimuleeriv, vaimselt virgutav ja sügavalt lõõgastavjoogapraktika.

  Keskendutakse asenditele (asana) jahingamispraktikatele (pranayama), mille tulemusel energetiseeritakseenergiakanaleid, mõjutatakse närvisüsteemi, tänu millele toimubfüüsiline ja vaimne puhastumine ja treening.

  Samuti toimub keha,hinge, vaimu, meele, psüühika korrastamine ning tasakaalu loominevastandite paaride vahel üheks tervikuks - mehelik ja naiselik, jõud japaindlikkus, sisemine ja väline, jne. Eesmärgiks ontuua füüsiline keha oma parimasse tervislikku seisundisse, et hingeloleks sobivaim sõiduriist mille kaudu end harmooniliselt väljendada.

  Tunnid sobivad igas eas huvilistele, nii algajatele kui edasijõudnutele. Eelnev kogemus ei ole oluline
  Tule looma oma isiklikku joogakogemust! Lase endal tõusta oma olemusepiiritutesse kõrgustesse ja sukelduda müstilistesse sügavustesse,avaneda ja avarduda.
   

  Joogatunnid VILLA MEDICAS toimuvad:

  TEISIPÄEVAL kell 09.30
  NELJAPÄEVAL kell 17.30

  Aadressil Villa 3, Pärnus (Strandi vasakul küljel, uue korterelamu taga)

  Riided liikumist mittetakistavad. Joogatamise ajal oleks kõige parem olla paljajalu.

  Kogu vajaminev varustus on kohapeal olemas.

  Kestus 90 min.
  Osalusrõõm 8 €.

  NB! Palume kõikidel end igaks tunniks eelnevalt registreerida! Hea oleks eelmiseks õhtuks end registreerida – sms, kõne, e-mail, FBteade. (Facebooki üritusel "osalen" märkimine ei ole registreerimine!)

   
  Namaste
  Aura
  55 725 27
  aura.mengel@gmail.com
   

  Loe edasi...
 • Kriya hatha jooga edasijõudnutele

  23/05/2017 17:30 Viiking SPA, Spordisündmus

  Kriya hatha jooga edasijõudnutele

  Aeg: 21.02–30.05.2017 (v.a 18.04, 22.04 ja 2.05)
  teisipäeviti kell 17.30 Viiking SPA, Sadama 15, IV saal

  akupunktuur.eu/jooga-2

  Jätkame süvenemist Krija hatha jooga harjutustesse. Tutvume erinevate joogaliikidega. Kordame ja õpime keha tasakaalustavaid joogatehnkikaid. Oluline osa on teadlikuse suurendamisel nii harjutuste tegemisel kui pauside ajal, et teadlikus muutuks püsivamaks. Õpime süvendatult avastama oma keha pingeid ja kasutama sobivaid vahendeid nende vabastamiseks. 

  Tunnid toimuvad: teisipäeviti kell 17.30-19.00 Viiking SPA-s, IV korrus

  Juhendaja: Toomas Õunap (krija hatha jooga, stressi koolitaja, akupunktuur massöör)

  Riietus: mugav vabaaja riietus

  Kaasa: jooga- või matkamatt

  Registreerimine: hathajooga@gmail.com või telefonil: 510 1272

  Kursuse tasu: üksikkord 10 €, kuupilet 32€. (õpilastel ja pensionäridel kõikidest hindadest soodustus 8/26).

  Muud joogatunnid:

  Jooga algajatele Pärnus

  Jooga algajatele Tallinnas

  Jooga edasijõudnutele Pärnus

  Jooga edasijõudnutele Tallinnas

  Hommikujooga

  Lõunajooga

  Jooga Paikusel

  Loe edasi...
 • Ühismeditatsioon: Armastuse väli

  23/05/2017 18:00 Villa Medica erakliinik, Muu

  Armaskaaslane, alates novembrist, tuleme teisipäeviti kokkuühismeditatsiooniks "Armastuse väli", laiendamaks armastuse valgust meisendis, meie peredes, meie kodulinnas, meie maal, planeedil ja koguuniversumis.

  Ühismeditatsioonis tõuseme kõrgemasse, kergemassesagedusse, armastuse sagedusele, loome koos välja, mis tervendab ja loobpositiivseid muutusi nii meis endis kui ka meid ümbritsevas.

  See on see, mida meie koos ära saame teha!

  Meditatsiooni viib läbi Ülle Mengel, kes on saanud selle läbiviimiseks vastava pühitsuse.

  Kaasa võite võtta pildi(d) lähedastest, kes toetust või abi vajavad.
  Kohale võib tulla ka varem, et maha laadida tööpäeva sagin ja häälestuda kõrgemale sagedusele.

  Toimumise koht - Villa Medica erakliinik, aadressil Villa 3, Pärnu.
  Üritus kestab umbes 30 minutit ning on TASUTA!

  Eelregistreerimine:
  info@villamedica.com
  442 7121 või 552 7131

   

  Loe edasi...
 • Kriya hatha jooga algajatele

  23/05/2017 19:15 Viiking SPA, Spordisündmus

  Kriya hatha jooga algajatele 

  Viiking SPA, Sadama 15, IV saal
  algusega kell 19.15 

  28. märtsil, 4. ja 11. aprillil ning 9., 16., 23. ja 30. mail 2017

  Kriya hatha jooga algajatele Pärnus on joogatund, kus õpime parimaid tehnikaid ja harjutusi, mis on mõeldud füüsilise keha pingetest vabastamiseks. Õpime erinevaid joogaharjutusi ja tehnikaid, pranajaamasid, mudrasid, lõdvestustehnikaid ja meditatsiooni võtteid.

  Sellesse tundi on oodatud inimesed, kes soovivad kiires elutempos aja maha võtta ja eelistavad rahulikumas rütmis kulgemist. Tund on suunaga pehmetele liikumistele, venitustele, sisemisele vaatlusele ja lõdvestusele. 

  Teeme joogaharjutusi, mis vähendavad tuntavalt stressi ja kehapingeid ning tulemusena loovad hea enesetunde. Järk-järgult omandame kriya hatha jooga tervikliku tervendava 18 harjutuse kompleksi.

  On väga hea, kui saad osaleda kogu kursusel– regulaarne praktiseerimine annab paremad tulemused! Samas on teretulnud ka kõik huvilised, kes saavad osaleda tundides vaid pisteliselt. Liituda grupiga saab kogu hooaja jooksul! Joogas pole mahajäämine võimalik, kui sul on soov ennast tundma õppida, tervendada ning tasakaalustada!

  Tunnid toimuvad: alates 28. märtsist teisipäeviti kl 19:15–20.45 Viiking SPA -s, IV korrus, Pärnus

  Juhendaja: Toomas Õunap (krija hatha jooga, stressi koolitaja, akupunktuur massöör)

  Riietus: mugav vabaaja riietus          

  Kaasa: jooga- või matkamatt

  Registreerimine: akupunktuureu@gmail.com või telefonil:5101 272

  Kursuse tasu: üksikkord 10 €, kuupilet 32€. (õpilastel ja pensionäridel kõikidest hindadest soodustus 8/26).

  Muud joogatunnid:

  Jooga algajatele Pärnus

  Jooga algajatele Tallinnas

  Jooga edasijõudnutele Pärnus

  Jooga edasijõudnutele Tallinnas

  Hommikujooga

  Lõunajooga

  Jooga Paikusel

   

  Loe edasi...
 • Mürakarukool

  24/05/2017 11:00 Pärnu Keskraamatukogu, Muu

  Pärnu Keskraamatukogu lasteosakond kutsub kõiki 1,5-4 aasta vanuseid lapsi koos vanematega MÜRAKARUKOOLI.

  Laulame, liigume, mängime käemänge, uudistame põnniraamatuid. Mürakarukooli õpetaja on Katrin Hildunen-Alvela.

  Sügis-talviste mängutundide kuupäevad:
  28.09, 12.10, 26.10, 9.11, 23.11, 7.12, 21.12.

  Mürakarukooli pooltund algab kell 11.00.

  Mürakarukool toimub esimese korruse saalis.
  Mürakarukoolis õppemaksu ei ole.

  Loe edasi...
 • Joogatunnid naistele

  24/05/2017 17:30 Pärnu Budismikeskus, Spordisündmus

  Joogatunnid naistele

  Aeg: 22.02–31.05.2017 (v.a 26.04 ja 3.05)
  kolmapäeviti kell 17.30 Pärnu Budismikeskuses, Vee 4

  akupunktuur.eu/jooga-2

  Naiste jooga Pärnus on hubane joogatund, kus õpime parimaid tehnikaid ja harjutusi, mis on mõeldud naistele. Õpime erinevaid joogaharjutusi ja tehnikaid, pranajaamasid, mudrasid, lõdvestustehnikaid ja meditatsiooni võtteid.

  Õpime: praktilisi oskusi õige rühi ja isteasendi saavutamiseks samuti seljapingete ja -valude ärahoid-miseks, spetsiaalseid harjutusi olulisemate liigeste jätkuvaks korrashoiuks, praktilisi teadmisi ja kogemusi erinevatest lõdvestus-viisidest, joogalikke hingamise harjutusi, mille abiga on võimalik tuua rohkem tasakaalukust meie igapäevaellu, järk-järgult omandame ka hatha jooga põhiharjutused ning nii päikse- kui kuutervituse seeriad.

  On väga hea, kui saad osaleda kursusel läbi terve hooaja – regulaarne praktiseerimine tagab kindlasti oodatud tulemuse! Samas on teretulnud ka kõik huvilised, kes saavad osaleda tundides vaid pisteliselt. Liituda grupiga saab kogu hooaja jooksul! Joogas pole mahajäämine võimalik, kui sul on soov ennast tundma õppida, tervendada ning tasakaalustada!

  Tunnid toimuvad: kolmapäeviti kell 17.30–19.00 Pärnu Budismikeskuses, Vee 4

  Juhendaja: Marge Õunap (hatha jooga)

  Riietus: mugav vabaaja riietus

  Kaasa: jooga- või matkamatt

  Registreerimine: hathajooga@gmail.com või telefonil: 520 7509

  Kursuse tasu: üksikkord 8 €, kuupilet (4 korda) 24€ (õpilastel ja pensionäridel 6/22).

  Muud joogatunnid:

  Jooga algajatele Pärnus

  Jooga algajatele Tallinnas

  Jooga edasijõudnutele Pärnus

  Jooga edasijõudnutele Tallinnas

  Hommikujooga

  Lõunajooga

  Jooga Paikusel

   

  Loe edasi...
 • Laula, mu muusikaingel! Igor Vjalõhh (tenor), Aleksandra Nanoškina (sopran)

  24/05/2017 19:00 Pärnu kontserdimaja, Kontsert

  Igor Vjalõhh, tenor, on B.A.Pokrovski nimelise Moskvariikliku akadeemilise kammermuusikateatri juhtiv solist, paljuderiikide, sh Prantsusmaa, Austria, Itaalia, Läti, Poola ja Jaapaniparimatel lavadel esitatud projektide osaline.

  Aleksandra Nanoškina, sopran, on B.A.Pokrovski nimeliseMoskva riikliku akadeemilise kammermuusikateatri solist, MoskvaFilharmoonia ja Tšehhovi nimelise Moskva Kunstiteatri külalissolist,telekonkursi „Laul ei tunne piire” laureaat.

  Programm hõlmab kaasaegsesse võtmesse kohandatud klassikalist muusikatkogu selle mitmekesisuses. Esitamisele tulevad armastatud teosed AndreaBocelli, Alessandro Safína, Sarah Brightmani, Katherine Jenkinsi jtrepertuaarist.

  Tänu kvaliteetsele muusikalisele helipildile ja professionaalsetelevokaalsetele esitustele võidab classical crossover’i nime all tuntudmuusikastiil (teise nimega operatic pop ehk pop-ooper) igal aastaljuurde üha rohkem austajaid. See stiil ühendab endas klassikalise, pop-,rokk- ja elektronmuusika parimaid külgi.

  Ja mis kõige tähtsam! Igor ja Aleksandra on õnnelikud abikaasad,mistõttu on nende esitatavad armastuslaulud täidetud ehedateemotsioonidega.

  Programm sisaldab dramatiseeringu elemente.

  Loe edasi...
 • Joogatund Villa Medicas

  25/05/2017 17:30 Villa Medica erakliinik, Muu

  TASAKAALUSTAVAD JA LÕÕGASTAVAD JOOGATUNNID
   
  Need tunnid sobivad suurepäraselt neile, kes otsivad sügavalt mõtestatud füüsilist tegevust.
  Jivamukti jooga on üks Hatha jooga harudest, mis on innukalt füüsiline,intellektuaalselt stimuleeriv, vaimselt virgutav ja sügavalt lõõgastavjoogapraktika.

  Keskendutakse asenditele (asana) jahingamispraktikatele (pranayama), mille tulemusel energetiseeritakseenergiakanaleid, mõjutatakse närvisüsteemi, tänu millele toimubfüüsiline ja vaimne puhastumine ja treening.

  Samuti toimub keha,hinge, vaimu, meele, psüühika korrastamine ning tasakaalu loominevastandite paaride vahel üheks tervikuks - mehelik ja naiselik, jõud japaindlikkus, sisemine ja väline, jne. Eesmärgiks ontuua füüsiline keha oma parimasse tervislikku seisundisse, et hingeloleks sobivaim sõiduriist mille kaudu end harmooniliselt väljendada.

  Tunnid sobivad igas eas huvilistele, nii algajatele kui edasijõudnutele. Eelnev kogemus ei ole oluline
  Tule looma oma isiklikku joogakogemust! Lase endal tõusta oma olemusepiiritutesse kõrgustesse ja sukelduda müstilistesse sügavustesse,avaneda ja avarduda.
   

  Joogatunnid VILLA MEDICAS toimuvad:

  TEISIPÄEVAL kell 09.30
  NELJAPÄEVAL kell 17.30

  Aadressil Villa 3, Pärnus (Strandi vasakul küljel, uue korterelamu taga)

  Riided liikumist mittetakistavad. Joogatamise ajal oleks kõige parem olla paljajalu.
  Kogu vajaminev varustus on kohapeal olemas.

  Kestus 90 min.
  Osalusrõõm 8 €.

  NB! Palume kõikidel end igaks tunniks eelnevalt registreerida!
  Hea oleks eelmiseks õhtuks end registreerida – sms, kõne, e-mail, FBteade. (Facebooki üritusel "osalen" märkimine ei ole registreerimine!)
    
  Namaste
  Aura
  55 725 27
  aura.mengel@gmail.com

  Loe edasi...
 • Seltskonnatantsu kursused algajatele

  25/05/2017 18:00 Nooruse Maja, Koolitus/kursus

   

  Neljapäeviti Nooruse Majas 

  Seltskonnatantsu kursused

  kell 18.00 algajad
  kell 20.00 edasijõudnud      

  Pääse 4,00€
  Tasutakse sularahas kohapeal, võimalik maksta ka kuu korraga.

  *** 

  Oodatud on kõik tantsuhuvilised. Igal nädalal on põhirõhk ühel allloetletud üheksast tantsust. Pärnu Postimehest ja meie kodulehe avalehelt leiate info, millist tantsu just täna tantsitakse.

  Tantsusamme aitab seada õpetaja Ants Lopsik.  

  ***

  AJAKAVA:
  12.01 cha-cha
  19.01 quickstep
  26.01 rumba

  02.02 viini valss
  09.02 džaiv
  16.02 aeglane foxstrot
  23.02 tango

  2.03 samba
  16.03 aeglane valss
  23.03 cha-cha
  30.03 quickstep

  6.04 rumba
  13.04 viini valss
  20.04 džaiv
  27.04 aeglane foxstrot

  04.05 tango
  11.05 samba
  18.05 aeglane valss
  25.05 kõik tantsud

  Loe lähemalt tantsudest...

  Info: 5660 7177 Ants Lopsik

  Loe edasi...
 • Seltskonnatantsu kursused edasijõudnutele

  25/05/2017 20:00 Nooruse Maja, Koolitus/kursus

  Neljapäeviti Nooruse Majas 

  Seltskonnatantsu kursused

  kell 18.00 algajad
  kell 20.00 edasijõudnud      

  Pääse 4,00€
  Tasutakse sularahas kohapeal, võimalik maksta ka kuu korraga.

  *** 

  Oodatud on kõik tantsuhuvilised. Igal nädalal on põhirõhk ühel allloetletud üheksast tantsust. Pärnu Postimehest ja meie kodulehe avalehelt leiate info, millist tantsu just täna tantsitakse.

  Tantsusamme aitab seada õpetaja Ants Lopsik.  

  ***

  AJAKAVA:
  12.01 cha-cha
  19.01 quickstep
  26.01 rumba

  02.02 viini valss
  09.02 džaiv
  16.02 aeglane foxstrot
  23.02 tango

  2.03 samba
  16.03 aeglane valss
  23.03 cha-cha
  30.03 quickstep

  6.04 rumba
  13.04 viini valss
  20.04 džaiv
  27.04 aeglane foxstrot

  04.05 tango
  11.05 samba
  18.05 aeglane valss
  25.05 kõik tantsud

  Loe lähemalt tantsudest...

  Info: 5660 7177 Ants Lopsik 

   

  Loe edasi...
 • Kontsert Acustica Primavera

  26/05/2017 17:00 Pärnu Raekoda, Kontsert

  26. mail 2017 Raekoja saalis

  Acustica Primavera 

  Jana Trink Erkooli pilliõppijate kevadkontsert

  Kontsert algab kell 17.00

  Sissepääs prii.

  Loe edasi...
 • Komöödiateateri lavastus HOLLYWOODI FILMITÄHED

  26/05/2017 19:00 Pärnu kontserdimaja, Teater

  Selle loo peategelasteks on kunagised filmikunsti superstaarid BetteDavis ja Joan Crawford, kes on mõlemad ka Oscari pälvinud.

  Alles omakarjääri lõpus mängivad nad esimest korda samas filmis ja muidugi puhkebhalastamatu konkurents. Selles sõjas on kõik vahendid lubatud. Mõlemadkiristavad hambaid, aga peidavad selle teeseldud naeratuse taha.Rafineeritud solvangud ja vaimukused lendavad mõlemas suunas ja kumbkiei kavatse alla anda. Paratamatult tekib küsimus, kas meie eestiprimadonnad on ka midagi taolist läbi elanud? Olid ju nemadki Estoniateatris nii kolleegid kui konkurendid. Sellele küsimusele oskavadvastata ainult nemad ise, meie võime ainult oletada vastavalt omarikutuse tasemele. Ja nautida mõlema kirglikult esitatud rolle ningotsustada, kumb siis ikkagi seekord peale jäi, kas Helgi Sallo võiKatrin Karisma?

  Inglase Anton Burge’ tragikomöödia (originaalis „Betteja Joan“) maailmaesietendus oli 2011 Londoni Arts Theatre’s. Meillavastas selle Erki Aule ja kujundas Riina Vanhanen.

  Pühendatud KatrinKarisma 70. juubelile.

  Loe edasi...
 • Sasku kaardimänguõhtu

  26/05/2017 19:00 2 Paari, Muu

  Alates 13. jaanuarist 2017 2 Paaris (Suur-Sepa 13)

  Sasku kaardimänguõhtud 

  Igal REEDEL kuni mai lõpuni, algusega kell 19.00

  Osavõtt tasuta. Parimaid premeeritakse.
  Sasku ülelöömisega, paarilised loositakse kohapeal.

   

   

  Loe edasi...

Kestvad sündmused

 • 11000 AASTAT AJALUGU. Elamusi vanast ajast

  25/05/2011 - 25/05/2017 Pärnu Muuseum, Näitus

  Pärnu Muuseumi väljapanek 11000 AASTAT AJALUGU - ELAMUSI VANAST AJAST ulatub kiviajast kaasaega ning möödunud aastatuhandete ja sajandite hõngu on võimalik tunda läbi paljude ehtsate esemete, uute teadmiste, mängude ja elamusnurkade.

  Suurim püsinäituse osa on pühendatud eestlaste rahvuslikule ärkamisele 19. sajandi keskel, linnastumisele ja valitsemise ülevõtmisele Eesti linnades ning vabariigi rajamisele, mis kuulutati välja 23. veebruaril 1918 Pärnust.

  Külastajatele tutvustatakse ka Pärnule iseloomulikku kuurordielu nii 19. kui 20. sajandil ja ka Pärnumaa laevandust. 

  Näitus on avatud T-P kell 11-19

  Külastajatel on võimalik tellida püsinäitusega tutvumiseks eesti, vene, inglise, soome, saksa või rootsi keelne giid. Lisaks pakub muuseum eksklusiivset giidituuri ajastute maitseelamusega, kus külastajal on võimalus rännata kiviajast tänapäeva ning tunda erinevate ajastute maitseid.

  Giidide tellimiseks palume võtta eelnevalt ühendust 443 3231 või info@parnumuuseum.ee

  Loe edasi...
 • Marju Bormeister’i maalid

  10/09/2016 - 31/05/2017 Kohvik Mahedik, Näitus

  Alates 10. septembrist 2016 kuni 31. maini 2017

  Marju Bormeister’i maalid

  Maalide näitus kohvikus Mahedik

  Loe edasi...
 • Fotonäitus HÄÄDE MEESTE NAISED

  01/10/2016 - 30/04/2017 Pärnu Külastuskeskuse galerii, Näitus

  Teadagi on Häädemeestel hääd mehed, kuid naised on paremad veel! Kõikide nende hääde meeste naiste mälestuseks koguti kokku väike mosaiik Häädemeeste ja ümbruskonna külade naistest 100 aasta jooksul. Piltide hulgast leiab fotosalongis sätitud kaunitaride pilte, kuid ka ülesvõtteid perenaiste töödest, tegemistest ning lõbusatest olemistest.
   
  Näitusele on valitud pildid Terje Vaheri, Siret Pani, Tõnis Tamme, Mare Raidi, Ivi Kase, Riina Saksa, Margit Eicheni, Eveli Loorentsi albumitest ning Häädemeeste muuseumi kogust.
   
  Pildid kogus ja valis näitusele Eveli Loorents.

  Loe edasi...
 • Näitus: Armastus. Motiivid kunstis 17. sajandist kuni 20. sajandi alguseni

  18/03/2017 - 31/05/2017 Pärnu Muuseum, Näitus

  Kadrioru Kunstimuuseumi loodud näitus „Armastus. Motiivid kunstis 17. sajandist kuni 20. sajandi alguseni“ tutvustab Eesti ja Euroopa vanade kunstimeistrite armastusele ja selle lõpututele versioonidele ning nüanssidele pühendatud teoseid.

  Näitus „Armastus“ pakub võimaluse vaadata Eesti Kunstimuuseumi kogusid viisil, mida Eesti kunstiteaduses on üldiselt häbenetud, aga mille üle näiteks Viinis on rõõmu tuntud.

  Võimsa jõuna inimhinge puudutav armastuse teema pole juhtinud mitte ainult maalikunstniku pintsleid ja graafikute uuritsaid, vaid innustanud seda ka valama pronksi, raiuma marmorisse ja modelleerima portselanis.
  Näitus kutsub mõtisklema armastuse aja ja aia, taevase ja meelelise, samuti hoolitseva armastuse üle. Lähenedes Eesti vanadele kunstikogudele armastuse vaatenurgast, saab välja tuua hulgaliselt muidu tähelepanuta jäävaid töid ja otsida vastust mitmesugustele küsimusele: miks mõned armastuslood elavad sajandeid, keda ja kuidas on kunstnik armastanud, kui kammitsetud või vaba on olnud hing ja keha, milliseid jälgi jätab armastuse jahtumine ning mida tähendab armastuse puudumine.

  Näituse kuraatorid: Anu Allikvee, Tiina-Mall Kreem
  Kujundaja: Angelika Schneider

  Loe edasi...
 • Näitus: Metamorfoos. Liblikate õitsemisaeg

  18/03/2017 - 31/05/2017 Pärnu Muuseum, Näitus

  Näitus „Metamorfoos. Liblikate õitsemisaeg“ on  liblikalistele pühendatud näitus, kus Pärnu Muuseum paneb esmakordselt välja tuntud zooloogi ja entomoloogi Aleksei Linniku liblikakollektsiooni, lisaks täiustavad väljapanekut Aleksei Gordini liblikakollektsioon ning loodusfotograaf Remo Savisaare fotod.

  Kevade saabumise puhul üllatame külastajat  lillede ja liblikaliste värvikirevusega. Näitusel saab tutvuda Eesti ja Euroopa liblikaliste liikidega ning nende toitumis-ja elupaigaeelistustega. Esindatud on 1970. kuni 2000. aastani Eestis, Euroopas  ja endises Nõukogude Liidus püütud liblikalised. Filmihuvilist külastajat ootab teemakohane loodus- ja animafilmide kogu. Näitus sobib hästi ka  põhikooli ja gümnaasiumi õpilaste bioloogiatundide rikastamiseks.

  Aleksei Gordin, kelle liblikakollektsioonist külatajad osa saavad on entomoloogiahuviline eetsi kunstnik.

  Liblikafotode autoriks on  Remo Savisaar,  kes on loodusfotograafiaga tegelenud juba üle kümne  aasta. Remo kauneid fotosid on saanud imetleda mitmetes ajakirjades, muuhulgas ka National Geographicu lehekülgedel.

  Esimesel nädalal on näitusesaalis ka insektaarium, milles saavad nädala jooksul nukkudest valmikuteks päris liblikad!

   

   

  Loe edasi...
 • Pärnu Suupilliklubi Piccolo 20-aastane JUUBELINÄITUS

  19/03/2017 - 30/04/2017 Nooruse Maja, Näitus

  Pärnu Suupilliklubi Piccolo 20-aastane
  JUUBELINÄITUS 

  Loe edasi...
 • Tiina Palmaru fotonäitus: Minu vanaisa tallatud radadel

  20/03/2017 - 14/05/2017 Raeküla Vanakooli Keskus, Näitus

  Tiina Palmaru fotonäitus "Minu vanaisa tallatud radadel"

  Näitus sai alguse juhusest kus autorini jõudis üks tema vanaisa tehtud pilt. See pilt oli tehtud Pärnus enne 1941.aasta suve.

  Esimeseks mõtteks oli otsida üles pildilolev maja ja teha seal analoogne foto. Kuid ta ei leidnud sellist maja Pärnus! Kuna vanaisast jäänud albumites oli teisi äratuntavates kohtades tehtud fotosid siis ütleb autor oma loomingu kohta "tallasin neid radu aastal 2012". Kui vanadel must-valgetel fotodel on "modellidena" autori vanaema, vanaisa ja isa, siis uutel värvilistel fotodel tema ise ja tema lasped.

  Loe edasi...
 • Epp-Maria Kokamägi maalinäitus

  30/03/2017 - 30/06/2017 Villa Ammende, Näitus

  Epp-Maria Kokamäe maalid on helgetes heledates toonides väikese tumepunase aktsendiga. Epp-Maria inglid on seekord sõjakamad kui muidu, haarates lennult ärevust aegadest. Vahel on nad ka nukrad ja nõutud vaadates inimeste hävitatud templeid, mis on iidsetest aegadest meieni kestnud ja nüüd 21. sajandil põrmu ja tolmu haihtunud. Heaks näiteks on maal “Kadunud tempel " kus inimese tung hävitada ilu maksab end kätte. Selleks ongi Epp-Maria missioon luua ilu juurde ja kutsuda üles seda märkama meie ümber lihtsates igapäeva asjades ja toimetustes.

  Näitus on avatud Villa Ammendes iga päev.

  Sissepääs on prii, tulge näitust imetlema ja lõõgastuge hetkeks meie salongikohvikus.

  Loe edasi...
 • Vaasa pensionäride fotoringi kevadnäitus

  05/04/2017 - 02/05/2017 Pärnu Keskraamatukogu, Näitus

  Vaasalaste fotonäitus on pühendatud kolmele juubelile

  4. aprillil avati Pärnu Keskraamatukogus Pärnu sõpruslinna Vaasa pensionäride fotoringi näitused. 

  Vaasa Pärnu seltsi esimees ja fotoringi eestvedaja Raimo Vahtera rõhutas, et kui tavaliselt on nad kevadeti Pärnusse toonud tagasihoidlikuma väljapaneku, siis Soome juubeliaastal tõid nad pärnakatele vaatamiseks kaks väljapanekut. Trepihallis on Soome ja Eesti 100. ning Pärnu ja Vaasa sõprussuhete 60. aastapäevale pühendatud näitus ning raamatukogu näitusesaali väljapanek keskendub rohkem Vaasa vaadetele, lähiümbruse loodusele ja inimestele.


  Loe edasi...
 • Pärnu Kunstikooli õpilaste näitus: Kassitsirkus ja makaronitordid

  06/04/2017 - 02/05/2017 Pärnu Keskraamatukogu, Näitus

  Pärnu keskraamatukogu klaasvitriinides on vaadata-imetleda Pärnu kunstikooli laste vormitundides valminud meisterdused. Kuues klaasvitriinis on õpetaja Tiiu Leisi õpilaste peamiselt paberist ja Riina Georgi õpilaste savitööd.

  Filigraan ehk quilling tehnikas värvilistest paberribadest kokku liimitud vormidest ei tea kunagi, mis lõpuks välja tuleb - kas lind, liblikas või hoopis elevant. Nii juhtus ka kunstikooli lastel, kelle parimad ponnistused nüüd rahva ees plusspunkte noolivad.

  Kui aga valget vatmani kääride ja pulgaliimiga töödelda, siis võib lõppsaavutuseks olla nii kaasaegne arhitektuur kui ka skulptuur.

  Loomulikult ei saa mööda vaadata ka 3D taiestest, kus kalad akvaariumis ringi ujuvad, makaronist tantsulõvidest ning megasuurtest torti meenutavatest prossidest.

  Kes aga mõtles välja kassitsirkuse? Eks ikka lapsed ise.

  Savist me üldse ei räägigi...

  Loe edasi...
 • Taaskasutusnäitus ANNA UUS ELU: SALAPÄRASED LOOD

  09/04/2017 - 26/05/2017 Uue Kunsti Muuseum, Näitus

  9. aprill - 26. mai 2017 Uue Kunsti Muuseumis 

  ANNA UUS ELU: SALAPÄRASED LOOD

  Taaskasutusnäitus  

  Uue Kunsti Muuseum korraldab rahvusvahelist kunstinäituste sarja, milles osalevad nutikad loojad Rootsist, Soomest, Taanist, Venemaalt, Lätist ja Eestist. Kevadine väljapanek kannab alapealkirja SALAPÄRASED LOOD ning on pühendatud novaatorlikule taaskasutusele ning uute materjalide toomisele kunstiteostesse. 

  Näitusel on eksponeeritud teosed, mis loodud vanadest või esmapilgul tarbetutest esemetest. Välja on pandud ka uusi disainesemeid - riideid, aksessuaare, valgusteid, jalanõusi, toa- ning õuemööblit jne.

  Näitusel osaleb 47 kunstnikku: 

  Aet Ollisaar, Ain Toim,  Anna Sui, Valeri Vinogradov, Annika Kiidron, Ave Kruusmaa, Eduard Zentsik, Eneli Valge, Erika Pedak, Evelyn Hints, Heiki Kongi, Kaire Trei, Keiu Koppel, Kerttu Küünarpuu, PÄRK, Kristjan Indus, Lauri Luke, Lylian Meister, Katariina Meister, Maarja Roolaht, Mare Saare, Mari Kõrgesaar, Marie Vinter, GREENBIRD by Marili Rooba, Mart Reino,  Marta Moorats, Martin Kroot, Mikk Freiberg, Oliver Laasi, Peeter Rudaš, Per William Petersen, Pille Ernesaks, Rander Põld, Ramona Sats,   Riine Latserus,  Sander Oliver Laasi,  Sigrid Huik, Siim Otsa, Sille Sikman, Sirje Kriisa, Stella Soomlais, Stuudio Emma Leppermann , Tiia Mets, Theresa-Mary Kaljurand, Valev Sein, Vilma Muru, Vuhti maja.

  Kunstnikud, kes kasutavad oma loomingus igapäevaselt teise ringi materjali, oskavad edasi anda teadmisi, mis väärtustavad keskkonnasäästlikku eluviisi. 

  Kunstinäituse ANNA UUS ELU! raames toimuvad ka töötoad, milles osalejatel on võimalus näha, kuidas käituda igapäevaelus keskkonnasõbralikult. 

  ***

  Osale TÖÖTUBADES:

  13. mail kell 12–16

  Tekstiilikunstnik Lylian Meistri töötuba igas vanuses huvilistele näitusel “Anna asjale uus elu. Salapärased lood”.

  Võta kaasa oma lugu, mida tahad tekstiilikunsti vahendeid kasutades jutustada või tunded, mida soovid väljendada. Praktilise poole pealt niit, nõel, käärid, vana taskurätik või lihtsalt tekstiilitükk kodusest kapist ehk teise ringi poest, ilusaid kommipabereid ja väljalõikeid ajakirjadest, prindituna armsama foto, pärleid-litreid, värvilisi tikkimisniite ja kui Sul on, siis ka tikkimisraam. Saad kasutada minu töövahendeid ka.

  Workshopi alustuseks räägin Sulle, mida mina oma teoseid luues mõtlesin ja öelda tahtsin. Siis istume ümber laua tekstiilidega tegelema ja uusi lugusid jutustama.   

  registreerimine töötuppa: muuseum@chaplin.ee

   

  20. mail kell 18.00

  "Jääkideta disaini töötuba: suvesallist tuunika" -juhendaja Marta Moorats
  Töötoas antakse uus elu vanale rannasallile. Zero-waste ehk jääkideta lõikeid kasutades valmib avar taskutega tuunika.

  registreerimine töötuppa: muuseum@chaplin.ee

  ***

  Kui näitusekülastajal või töötubades osalejal tekib  huvi keskkonnahoiu ja  taaskasutuse vastu, oleme eesmärgi täitnud. Protsess, kus vanast saab uus ja põnev, kätkeb  teadmist, et ümbritsevat loodust ja meie elukeskkonda tuleb säästa ning hoida.

  Näitust toetavad: Pärnu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital 

  Uue Kunsti Muuseum
  Esplanaadi 10, Pärnu
  avatud iga päev 9–19.00 

  Loe edasi...
 • JUST NÜÜD! / RIGHT NOW! Eesti Maalikunstnike Liidu aastanäitus 2017

  09/04/2017 - 26/05/2017 Uue Kunsti Muuseum, Näitus

  9. aprill - 26. mai 2017 Uue Kunsti Muuseumis

  JUST NÜÜD! / RIGHT NOW!

  Eesti Maalikunstnike Liidu aastanäitus 2017

  Poliitiline ja esteetiline, õrn ja rõve – kirjeldab näitus vaid maalikunstile igiomaste vahenditega meie aega.  Just nüüd, mitte eile, üleeile ega ülehomme – vaid right now

  Maalikunsti pulsil kätt hoides jääb üha rohkematel kordadel selgusetuks, ons tegu terve vastsündinu, geenimutatsiooniga  hälviku või hingevaakuva vanuriga – sest just nüüd on definitsioonide vabadus kätte jõudnud. Just nüüd on mõnel maal, mõnes piirkonnas kadumas realistlik kool, just nüüd ei ole kellelgi enam tõe monopoli, milline maalimine on õige, millised on õiged koolkonnad, millised ideed/tehnoloogiad/abivahendid aga mitte. 

  Just nüüd võib hakata mõnel maal sõda, just nüüd lõpetab geniaalne maalikunstnik oma lõuendi – mis võib muuta inimkonna ajalugu ja tuua esteetilise paleepöörde väärtushinnangutesse. Elame dramaatilisel, intensiivsel ja ootamatustest tulvil perioodil, ajal mil paljud inimesed kunsti kui lohutaja poole pöörduvad. Kõrgepinge on kunstieluks enamjaolt soodne kliima olnud.

  Eesti Maalikunstnike Liidu liikmete kõrval osalevad näitusel ka kunstierialade üliõpilased Tallinnast ja Tartust. 

  Näitus avatajse 8. aprillil kell 16.00 ja jääb avatuks kuni 26. maini.

  Toetab: Eesti Kultuurkapital

  Uue Kunsti Muuseum
  Esplanaadi 10
  80010 Pärnu
  E-P kell 9.00 - 19.00

  Loe edasi...
 • Niina-Anneli Kaarnamo näitus EPÄPAINO

  12/04/2017 - 06/05/2017 Kunstnike Maja galerii, Näitus

  Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja (Nikolai 27) esitleb:

  EPÄPAINO  

  Niina-Anneli Kaarnamo näitus 12. aprill kuni 6. mai 2017.

  Kaarnamo on soome kunstnik kes elab ja töötab Tallinnas. Näitus EPÄPAINO seab rambivalgusesse kompositsioonid/joonte ilmnemise, ruumi paindumise. Ühendades neid elemente loob ta tervikliku installatsiooni milles galerii pinnal on aktiivne roll.

  Niina-Anneli Kaarnamo otsib oma kunstis nii peeneid, nii määratlematuid seisundeid, et nende väljendamiseks puuduvad isegi sõnad. Ükskõik mis keeles. Neid ei saa mõistuslikult edasi anda. Pealkirjastanud oma näituse EPÄPAINO tahab ta meile teada anda umbes sellisest seisundist nagu kaalukausside kõikumine, millel asuv objekt alles otsib oma täpset väärtust, vibreerides vaikselt üles-alla. Ja kuigi selle eseme, nähtuse, mõtte või tunde kaal ei ole täpselt määratud/määratav, on see ometi olemas, lihtsalt meie ei suuda seda mõõta.

  Niina kirjeldab oma loomeprotsessi – kuskilt ilmuvad jooned, mille tema siis paberile tõmbab, muretsemata selle üle, kas neil ka mingi mõte on.

  Oma loomingus ta otsib hetke kus minimalistlik väljenduslaad ja ruum saavutavad tasakaalu.

  Näitus avatakse 12. aprillil kell 17 ja jääb avatuks kuni 6. maini. 

  www.linnagalerii.ee

  Loe edasi...
 • Soome fotograafi Leif Laaksoneni muusikateemaline fotonäitus "Rambivalguses ja -varjus"

  12/04/2017 - 12/05/2017 Pärnu Keskraamatukogu, Näitus

  Kolmapäeval, 12. aprillil kell 17 avatakse Pärnu Keskraamatukogu muusikaosakonnas Soome fotograafi Leif Laaksoneni muusikateemaline fotonäitus "Rambivalguses ja -varjus".

  Laaksonen on aastate jooksul lava peal ja lava taga jäädvustanud muuhulgas selliseid staare nagu Neil Young, ZZ Top, Wilko Johnson ning tänavuse Augustibluusi peaesineja Duke Robillard. Tema tehtud fotod on leidnud tee ka näiteks Soome rockilegendi Tuomari Nurmio plaadikaantele.  

  Näitus oli esmakordselt üleval Tartu Bluusikuu raames Tartu Linnaraamatukogus ning Tartust tuleb Pärnusse näitust avama ka ansambel Sawmill Roots Orchestra, kuhu kuuluvad Aveli Paide (klarnet), Aigor Post (trompet), Raul Terep (trummid) ja Andres Roots (kitarr); Rootsi mullune LP "Roots Music" pälvis märtsikuisel Eesti Popmuusika Aastaauhindade tseremoonial Kuldne Plaat "Aasta bluusialbumi" auhinna.   

  Loe edasi...
 • Inimene. Elu. Keskkond. Surm. Regina Tsokalo joonistused

  12/04/2017 - 12/05/2017 Pärnu Keskraamatukogu, Näitus

  Keskraamatukogu perioodikasaalis

  Inimene, elu, keskkond – kolm olulist faktorit ilma milleta mina, sina või teie elada ei saaks. Me kohtame neid iga päev või veedame eelnimetatud märksõnade keskel. Surm aga on paratamatus – see tikub igaühele ligi, ei Tema meie käest luba küsi...

  Kunstinäituse alguspunktiks on harilikuga joonistatud portreed. Igaüks neist pakkus omamoodi väljakutset: kui neidudel võttis aega juuste sättimine, siis noormeeste puhul tekitas mõnikord raskusi nende mehelike joonte esiletoomine.

  Elu – kas on vale arvata, et miimika kuulub elu juurde? Need mitmesugused emotsioonid, mida toome esile, kui meil on arvamus mõne nähtuse, olukorra või isegi inimese kohta. Alati aga ei saa olla kindel, kas nähtud tundeelamus mõne inimese juures on siiras, võib-olla kannab ta näo ees maski, mida hommikul ärkates otsustas riiulilt haarata.

  Keskkonda ehk loodust olen paberile kujutanud erinevate töövahenditega, alustades harilikust, lõpetades tindipliiatsi ja akrüüliga. Minu jaoks on see kõige meeldivam teema, mida joonistada, kuna siis saab näidata ja kokku sobitada värve.

  Leidub ikka inimesi, kellele ei meeldi kolju, seetõttu üritasin üht-teist ilustada, seega näitusele paneb punkti viimne eluots ehk surm...

  Piltide töövahenditeks on enamasti harilik ja värvilised pliiatsid, aga ka akrüül, pastapliiats, marker ning tindipliiatsid.

  Loe edasi...
 • Aili Metsa lillemaalide näitus

  20/04/2017 - 20/05/2017 Kuurordigalerii Central, Näitus

  Kuurordigaleriis Central on lillelise suve hõngu! Galerii avas Aili Metsa näituse „Hetked loodusega“, kus kunstnik eksponeerib eri tehnikates lillemaale.

  Aili Mets on Pärnu kunstiklubi liige alates 1986. aastast Ta on käinud Tallinna Kunstiakadeemia maalikursustel. Pärnus on Aili Mets õppinud maalkunsti teadmisi alul Uno Uibo juhendamisel, hiljem kunstiklubis Alar Raudoja juhendamisel.

  Peamiselt teeb Aili Mets õlimaale, samuti akvarelli, kuid ka õlipastelli ja kombineeritud segatehnikaid.

  Aili Mets on osalenud klubi sügis- ja kevadnäitustel ning teinud personaalnäitusi, tema maalid on rännanud Soome, Rootsi, Ameerikasse, Itaaliasse, Venemaale.

  Kunsti kõrval tegleb Aili Mets ka luuletamisega.

  Katkend luulekogust „Ajalõnga kedrates“:
  Tormame tormame teadmata kuhu
  elu kui kiirrong minuteid loeb
  tuleb hetk ja oodatav juhus
  olema peame üksteisele toeks
  Tormame tormame – lõpuks me teame
  Kelles on ivad ja kelles on tolm
  Veoloomana saatust kaas me veame
  Me enese täita ongi see roll

  Näitus on eksponeeritud 20.04-20.05.2017.

  Kuurordigalerii Central asub Pärnu kesklinnas aadressil Aia 8, galerii on avatud T-R kl 12-18.

  Loe edasi...
 • Tärkamine. Pärnu Kunstikooli näitus

  24/04/2017 - 31/05/2017 Pärnu kontserdimaja, Näitus

  Pärnu Kunstikooli kevadnäitust kontserdimajas iseloomustab kevadineülestõusmine. Tärkavad lilled, sumisevad putukad, naeratavad tüdrukud japoisid, lõõritavad linnud... aga leiab ka filosoofilise sisugateosehakatisi kaheksa-aastastelt noorkunstnikelt, näiteks madonnalapsega 16. sajandil tegutsenud itaalia kunstniku Andrea Mantegnamaalide ainetel... Värvikirevuse kuninga - maalikunstnik ning arhitektFriedensreich Hundertwasseri stiilis minimaalid on aga Pärnukunstikoolis käivate vanalinnakooli viienda B poiste kätetöö, mis ei jäävanameistri värvikasutusele mingilgi moel alla. Rõõmsat ja vallatlevatkunsti tasakaalustavad must-valged linoollõiked ningportreed-kompositsioonid.
  Ehk tärkab nüüd vaatajagi südames midagi ilusat!

  Loe edasi...
 • Edgar Valteri maalide näitus

  29/04/2017 - 17/05/2017 Pärnu Muuseum, Näitus

  Alates laupäevast, 29. aprillist on Pärnu Muuseumi fuajees võimalik vaadata legendaarse eesti lastekirjaniku, karikaturisti ja kunstniku Edgar Valteri  maalisarja  „PERFORMANCE“  1989–1994.

  Edgar Valter kirjutas 2000. aastal Eesti Rahvusraamatukogus avatud näituse „Performance“ kohta nii:

  Siin on mõned mu maalid aastatest 1989–1994. Need kõik kuuluvad sarja „Performance“.

  Tõuke nende piltide maalimiseks andsid omal ajal nähtud performance’id. Jälgisin seletamatult kummalise tundega asjaarmastajast näitlejat, kes püüdis sügava allteksti ja paljutähendusliku sümboolikaga kajastada inimese siblimist siin maailma lavalaudadel …

  Otsustasin ka ise performance’iga katsetada. Aga maalides. See oleks siis nagu hetkeks peatatud etendus. Aga kas ongi tegu vaid etendusega? Eemalt vaadates tunduvad absurdsena paljud tegemised, mis tegija meelest olulised ja mõttekad. Ja mine tea – võib-olla mõnikord ka vastupidi.

  Jätaksin vaatajale vaba voli mu pildid ise enda jaoks lahti mõelda. Tehku seda igaüks, kel huvi, omamoodi.“

  Valik sarja maalidest läheb ka E-Kunstisalongi oksjonile, mis toimub 3. juunil 2017 kell 15.00 Tartu Vanemuise teatri väikeses majas. Kõigist maalidest ilmub samal ajal raamat „Muusa ja tema kunstnik“, mille tekstid on kirjutanud Evelin Kivimaa, kujundanud Angelika Schneider ning kirjastanud Tammerraamat.

   

  Näitus on avatud 29. aprillist kuni 17. maini 2017 ning on huvilistele tasuta.

   

  Loe edasi...

Kuu tähtsündmused

 • GILDIMAJA APRILLIKUU TÖÖTOAD suurtele ja väikestele

  01/04/2017 - 29/04/2017 Pärnu linn, Käsitöö

  Igal reedel ja laupäeval on kõik suured ja väikesed oodatud Maarja-Magdaleena Gildi avatud töötubadesse. 

  Reedeti ootame teid kell 11-17, laupäeviti kell 11-15. Registreeruda ei ole vaja - võta kaasa sularaha, astu sisse ja meisterda!

  LAUPÄEV, 1. APRILL

  Näpu- või käpiknukud. Ene 7 Asja
  Hind: 5-15 €/in
  Kestus: 1-2,5 h 

  Nõelviltimine. Raina Villapildid
  Hind: 7-15 €/in.
  Kestus: kuni 2 h

  Keraamiline ese. Helle Savikoda
  Hind: alates 10 €/in.
  Kestus: 1-2 h

   

  REEDE, 7. APRILL

  Pehme mutukas. Varakamber / Gildi pood
  Hind: 6 €/in.
  Kestus: 1 h

  Vaibake kangastelgedel. Vaibakoda
  Hind: 15 €/in.
  Kestus: 1-2 h

  Klaasi kokkusulatus. Leili Klaasikoda 
  Hind: alates 8 €/in.
  Kestus: 1-2 h

   

  LAUPÄEV, 8. APRILL

  PÄRNU PÄEV - Gildijänese jaht

   

  REEDE, 14. APRILL

  SUUR REEDE - Gildimaja puhkab

    

  LAUPÄEV, 15. APRILL

  Pehme mutukas. Varakamber / Gildi pood
  Hind: 6 €/in.
  Kestus: 1 h

  Paberist külmikumagnet, õnnitluskaart või märkmik. Karini Paberikoda
  Hind: 8-13 €/in.
  Kestus: 1,5-2 h

  Pronksspiraalpunutis. Jane Vaselised
  Hind: 5-12 €/in.
  Kestus: 1-2 h  

   

  REEDE, 21. APRILL

  Pehme mutukas. Varakamber / Gildi pood
  Hind: 6 €/in.
  Kestus: 1 h

  Nõelviltimine. Raina Villapildid
  Hind: 7-15 €/in.
  Kestus: kuni 2 h

  Vaibake kangastelgedel. Vaibakoda
  Hind: 15 €/in.
  Kestus: 1-2 h

   

  LAUPÄEV, 22. APRILL

  Pehme mutukas. Varakamber / Gildi pood
  Hind: 6 €/in.
  Kestus: 1 h

  Nõelviltimine. Raina Villapildid
  Hind: 7-15 €/in.
  Kestus: kuni 2 h

  Vaibake kangastelgedel. Vaibakoda
  Hind: 15 €/in.
  Kestus: 1-2 h

   

  REEDE, 28. APRILL

  Pehme mutukas. Varakamber / Gildi pood
  Hind: 6 €/in.
  Kestus: 1 h 

  Nõelviltimine. Raina Villapildid
  Hind: 7-15 €/in.
  Kestus: kuni 2 h

  Vaibake kangastelgedel. Vaibakoda
  Hind: 15 €/in.
  Kestus: 1-2 h 

   

  LAUPÄEV, 29. APRILL

  Pehme mutukas. Varakamber / Gildi pood
  Hind: 6 €/in.
  Kestus: 1 h

  Nõelviltimine. Raina Villapildid
  Hind: 7-15 €/in.
  Kestus: kuni 2 h

  Vaibake kangastelgedel. Vaibakoda
  Hind: 15 €/in.
  Kestus: 1-2 h 

  Loe edasi...
 • Pärnu (m)Moodsa Kunsti näitus AKNAD

  28/04/2017 - 27/05/2017 Pärnu linn, Näitus

  28.04 – 27.05.2017 Pärnu Linnagalerii, Uus 4

  Pärnu (m)Moodsa Kunsti näitus

  Juba 17. korda toimuv näitus on aastate jooksul on kujunenud oluliseks kunstisündmuseks, pakkudes suurt huvi nii kunstipublikule, kui ka kriitikale ja on olnud väga oluline kaasaegse kunsti säilimisele, arenemisele ja jätkusuutlikusele Pärnus.

  Näituse avamine reedel, 28. aprillil kell 17. Avamisel Margus Tiitsmaa (Sorge) performance.

  „Vahest on enamiku tänapäeva kunsti piiratuse üks põhjusi see, et silmist on kaotatud kunsti nähtamatu püha päritolu ja eesmärk, vahendada inimestele nägemust nende tõelisest loomusest ja kohast universumis ning teadvustada neile ikka uuesti ja uuesti elu hinda ja lõputuid võimalusi.“ Sogyal Rinpoche

  Andrus Joonas, näituse kuraator: „Olen seda tsitaati, nagu mantrat aastaid tsiteerinud ja kasutanud. Ja kordan ja kasutan ka edaspidi, sest see on nii hästi ja täpselt öeldud. Seekord inspireerib see mind, antud kuraatoriprojekti koostamisel.“
  Inimese  areng ei ole luksus, vaid igaühe pärisosa.
  Näitus on  kunstniku ja kuraatori  isiklik ruum, nii vaimne, kui füüsiline, kus ta saab ausalt vestelda vaatajaga ja ise vastutada oma loomingu eest.
  Ja sellega kaasneb ka vastutus, vähemalt enda tegevuse eest.
  Näitusele on kutsutud erinevad kunstnikud, erinevatest rahvustest, kes tegelevad loominguga lähtuvalt sisemisest kaemusest ja inspiratsioonist.
  Väljendusvahendid on  erinevad nagu on juba kujunenud traditsiooniks Pärnu (m)Moodsa kunsti näitustel, hõlmates kogu kaasaegse kunsti tehnilist arsenali alates klassikalisest maalikunstist, lõpetates performance ja videoga.

  Aken on midagi kõige tavalisemat argielus.
  Aknaid on palju.
  Erinevat tüüpi ja neil on erinev otstarve.
  Samas , sellel sõnal on teine pool, sellel tähendusel „aknad“.
  Akendest tuleb valgus.
  Akendest näeb maailma.
  Akendest näeb iseennast.
  Aknad on väljapääs.
  Aknad on lõpmatus.
  Aknad on müstilised.
  Aknad on lõputud!

  Näitusel osalevad:
  Janno Bergmann, Pusa, billeneeve, Margus Tiitsmaa (Sorge), Haide Rannakivi, Marko Toomast, Danel Rinaldo, Jan Leo Grau (Eesti), Zhon-Zhon Sandyr,  Envil Kasimov,  Sergei Orlov, Yuri Kutsarjan (Venemaa, Udmurtia), Egenija Lapteva, Sasha Artamonova, Арт группа “Нежные бабы“ (Venemaa, Kaliningrad).

  Loe edasi...
 • Avatud kalasadamate päev

  29/04/2017 00:00 Pärnu linn, Muu

  Tule kogu perega avatud kalasadamate päevale! #avatudsadamad

  Esimene üle-eestiline avatud kalasadamate päev toimub laupäeval, 29. aprillil! 11 sadamat kutsuvad endale külla, et tutvustada kalandust ja kalasadamate igapäevaelu.

  Külastajad saavad võimaluse tutvuda sadamatega nii seest kui ka väljast ning veeta perega üks elamusterohke päev. Kalasadamates on võimalus osta otse kaluritelt värsket kala ja maitsta erinevaid kohalikke kalatoite.

  Lisainfo ja kalasadamate programmid: http://www.avatudsadamad.ee/

  Põnevad tegevused kogu perele:
  - varahommikune kalalaev
  - kalakokad
  - paadisõidud
  - pillimehed
  - kalakohvikud
  - käsitöötoad
  - kalandusega seotud tehnika
  - vabatahtlik merepääste
  - Politsei- ja Piirivalveamet

  Lastele:
  - kalaõpitoad
  - õngekoolitused
  - kalateadlased
  - purjekool

  Osalevad sadamad:
  Pärnumaa: Japs, Võiste, Lindi
  Harjumaa: Leppneeme, Tilgu
  Saaremaa: Nasva
  Hiiumaa: Suursadam
  Ida-Virumaa: Toila
  Läänemaa: Virtsu
  Viljandimaa: Oiu
  Tartumaa: Kolkja

  Nõuandeid:
  - võta kala jaoks kaasa anum
  - tutvu eelnevalt kalasadamate programmidega
  - riietu vastavalt ilmale
  - võta kaasa sularaha
  - pargi auto selleks ette nähtud kohta

  Päeva korraldavad Maaeluministeerium ja Kalanduse Teabekeskus.

  Korraldamist rahastatakse Euroopa Liidu Merendus- ja Kalandusfondist 2014-2020.

  Loe edasi...
 • Suvetegevuste mess

  30/04/2017 00:00 Pärnu linn, Laat

  30. aprill 2017 Pärnu Kaubamajakas

  Suvetegevuste mess

  Kui tahad suve lahedalt veeta, siis tule 30. aprillil messile Kaubamajakasse ja saa ülevaade suve põnevamatest tegevustest. Suvetegevuste mess koondab lapse suvised võimalused: puhke-, õpi-, töö- ja spordilaagrid, aktiivsed tegevused ja kultuurisündmused, ning viib kokku tegevuste pakkujad ning suvetegevuste otsijad – lapsed, noored ja lapsevanemad. mess.turundustugi.ee

  Loe edasi...
 • Pärnumaa Harrastusteatrite päev

  30/04/2017 00:00 Pärnu linn, Teater

  Pühapäeval, 30. aprillil 2017 kell 11–18 Nooruse Majas

  Pärnumaa Harrastusteatrite päev

  Päev täis teatrit7 teatritruppi - 7 etendust!

  * Pärnu -Jaagupi aleviteater "Rändtirtsud"
  * Jõesuu Külateater
  * Uus Vana Teater Pärnust
  * Mädara Külateater
  * Raeküla Rahva Teater
  * Häädemeeste Huviteater
  * Kilingi - Nõmme klubi näitetrupp

  Kõik on oodatud!
  Publikule sissepääs prii!

  Info: 5553 6693 Aire

  Loe edasi...
 • Maaturismi avatud uste päev

  01/05/2017 00:00 Pärnu linn, Muu

  1.mai - Maaturismi ettevõtjad kutsuvad külla!

  Tulge ja avastage puhkusevõimalused Eestimaal!

  Esmaspäeval, 1. mail 2017 avavad maapiirkonna turismiettevõtted juba neljandat korda uksed külastajatele ning tutvustasid oma ettevõtet ja teenuseid!

  1. mail saab päris TASUTA või ERIHINNAGAosaleda matkadel ja retkedel, sõita paadiga, teha käsitööd, osaledatöö- ja õpitubades, kogeda uusi maitseelamusi, lüüa kaasa talgutel,tutvust teha taluloomadega, kohtuda pererahvaga, käia kuumas saunas jpmpõnevat.

  Igal ettevõttel on selleks päevaks isiklik pakkumine oma külalistele!

  Esimesi avatud uste päeva pakkumisi vaata SIIT!

  NB! Pakkumisi hakkab igapäevaselt lisanduma!

  Ettevõtmise eesmärk on üheskoospropageerida puhkamist ningürituste korraldamist Eesti maapiirkondades,kutsuda linlasi maale ningtõestada, et MAAL ON ELU!

  Avatud Uste Päeva eestvedaja on Eesti Maaturismi Ühing.

  Loe edasi...
 • PromFest. Pärnu Rahvusvaheline Ooperimuusika Festival

  05/05/2017 - 12/05/2017 Pärnu linn, Kontsert

  5.–12. mai 2017 Pärnus

  PromFest. Pärnu Rahvusvaheline Ooperimuusika Festival

  Festival on alguse saanud Klaudia Taevi nimelisest Rahvusvahelisest noorte ooperilauljate konkursist, mis on ka praegu festivali peamisi sündmusi. Lisaks ooperiproduktsioonile toimuvad erinevad kontserdid, meistriklass lauljatele ja kinoseansid. Festival on ellu kutsutud eesmärgiga avardada noorte ooperilauljate loomingulisi võimalusi ja tõmmata ooperikunsti juurde eelkõige nooremat põlvkonda.
  Festivali raames lavastatav ooper valitakse spetsiaalselt konkursi laureaate silmas pidades - konkursi võitja laulab teose pearolli.

  www.promfest.ee

  *** 

  7. mai 2017 PromFesti Tähtede Gala
  Seekordse Pärnu Rahvusvahelise Ooperimuusika Festivali avagala on suurejoonelisem kui kunagi varem – PromFesti Tähtede Galal esinevad varasematel konkurssidel osalejad, kellest tänaseks on sirgunud rahvusvaheliselt hinnatud ooperitähed. Üles astuvad Anna Samuil (Venemaa, 2001), Laimonas Pautienius (Leedu, 2003), Anželina Švatška (Ukraina, 2005), Ji Min Park (Lõuna-Korea 2007), Ilja Siltšukov (Valgevene, 2007), Oliver Kuusik (Eesti, 2007), Anna Denisova (Venemaa, 2013), Jomante Šležaite (Leedu, 2013). Osta pilet 

  9. mai 2017 PromFest 2017: TRAVIATA 
  PromFesti peamine publikumagnet on originaallavastatud ooperiproduktsioon, kus peaosades astuvad üles eelmiste Klaudia Taevi konkursside parimad lauljad. Käesoleval festivalil etendub Verdi “Traviata“, mille peaosades astuvad üles Klaudia Taevi konkursi laureaadid – eelmise, 2015. aasta konkursi võitja tenor Alex Kim Lõuna-Koreast (Alfredo), sopran Anna Denisova (Violetta) Venemaalt, kes pälvis teise preemia aastal 2013 ning 2007. aasta konkursi kolmanda preemia laureaat bariton Ilja Siltšukov (Giorgio Germont) Valgevenest. “Traviata“ lavastab tuntud Eesti näitleja, lavastaja ja õppejõud Anu Lamp, muusikajuht ja dirigent on Erki Pehk, kunstnik Madis Nurms, koreograaf Ingmar Jõela ja valguskunstnik Margus Vaigur. Lavastus valmib koostöös Kaunase Muusikateatriga. Osta pilet 
   
  12. mai 2017 Klaudia Taevi nim konkursi LÕPPKONTSERT
  Kontserdil esinevad finaali pääsenud kuus parimat ning kontserdile järgneb autasustamine.
  Klaudia Taevi nimeline konkurss on unikaalne kogu maailmas, sest lisaks rahalistele preemiatele saavad laureaadid võimaluse osaleda järgmise konkursi raames toimuvas ooperilavastuses – teosja koosseis otsustatakse sõltuvalt konkursi tulemustest. Konkurss on publikule avatud ning selle finaalvoor on ühtlasi pidulik galakontsert, kus selguvad laureaadid ning mida kantakse üle ETVs ja Klassikaraadios. Osta pilet

  Loe edasi...
 • Pärnu Taimelaat

  12/05/2017 - 13/05/2017 Pärnu linn, Laat

  12.13. mai 2017 Vallikääru aasal

  Pärnu Taimelaat

  Kevad 2017

  Pärnu Taimelaat on suurim aiandushuviliste kokkusaamiskoht Pärnumaal. Kevadel ja sügisel toimuval laadal kaubeldakse taimede ja aiakaupadega - seemned, istikud, aiasaadused, aiatööriistad, aiatehnika, aiamööbel jne. Laadal on sadakond müügiplatsi, kus on müüjaid ja kollektsionääre nii Eestist, Lätist kui ka Leedust.

  www.parnuaiaklubi.ee

  Loe edasi...
 • Pidu meie õuel! TÜ Pärnu kolledži 21. aastapäev

  19/05/2017 00:00 Pärnu linn, Muu

  Reedel, 19. mail 2017 TÜ Pärnu kolledži õuealal

  Pidu meie õuel!

  TÜ Pärnu kolledži 21. aastapäev

  kell 13.00–17.45 kolledži õuealal toimub taaskasutuslaat (eelneva registreerumisega) ja rohevahetus, siseruumides töötoad täiskasvanutele ja lastele ning avalik loeng

  kell 18.00–23.00 õhtune programm, peaesineja ansambel Kukerpillid

  Halva ilma korral toimub üritus kolledži siseruumides.

  Üritus on tasuta. 

  Loe edasi...
Broneeri majutus