Ahvenapirukad

Audru kandi Vene talu noorperenaise Veronika Meibaumi pirukad on parim kombinatsioon kalameheõnnest ja naise osavatest kätest. Sellest retseptist peaks saama 24 pirukat. 

Hõrk tallepraad

Siin on väärt soovitus neile, kes ihkavad kodus süüa valmistada nii nagu teevad seda peene restorani peakokad. Selle liharoa küpsetamisel kehtib reegel "less is more" ja eheda maitse säilitamiseks ei tohi liha maitseainetega üle kuhjata. Vabalt võib ka rosmariini seekord panemata jätta. 

India pähkli- sarapuulehe kaste

See taimne lehekaste sobib imehästi dipikastmeks või määrdeks. Samuti serveeri seda külma kastmena erinevate roogade juurde. Valmistamisel on kasutatud ka kuivatatud sarapuulehti, kui neid ei leia, siis sobivad hästi ka teised puulehed — jalakas, saar, vaher.

Isetehtud suitsuräimed

Kui sul on kodus leidumas suitsuahi, siis ainuõige valik on valmistada suitsuräimeid. Ei ole midagi paremat ise suitsutatud räimedest! Valmistamine on ülilihtne ning tegelikult retsept täpseid koguseid ei vajagi – üldjuhul valmib kõik tunde järgi. Ja mis kõige parem – kalasid ei ole vaja eelnevalt puhastada!

Kalasupp Romantiliselt Rannateelt

Lihtne retsept, lihtne valmistada. Kalasuppi tehakse erinevatest kaladest, kuid kindlasti tuleks lisada ka angerjat. See kala paneb maitsemeeled keelel tantsima. Velli Tahkurannast soovitab suppi teha ahvenast või räimest. 

Karulaugu supp toortatraga Romantiliselt Rannateelt

Karulauk ehk metsküüslauk on eestimaa metsade varaseim ahvatlus nii inimestele kui loomadele. Mercedes Merimaa retseptis on tegemist hapendatud karulauguga, kuid karulauku võib lisada ka värskena supile. 

Kiisasupp hapuoblikaga

Kiiska tuntakse teise nimega kui “ämmatapja”. Nimi tuleneb sellest, et kiisk on väga luine ja vajab ettevaatlikku lähenemist. Nüüdsel ajal oskavad kalurid kala väga peenelt fileerida ja vaieldamatult on kiisk üks parimaid supikalu.

Kurgipuder Romantiliselt Rannateelt

Kui soovid midagi kodust ja toitvat, siis valmista romantilise hõnguga kurgiputru. Kõige paremini valmib puder värsketest kartulitest, kodusest läbikasvanud sealihast ja omavalmistatud marineeritud või hapendatud kurkidest. 

Metsikute taimede pesto

Retsepti autorile Evarile meenutab selle toidu maitsmine, natuke nagu veini degusteerimist. Peale toidu mekkimist hakkab suus pihta korralik disko.

Odrakruubi-lihasalat Romantiliselt Rannateelt

Kihnu Küek'i perenaine Jaana Ruubel on öelnud, et teraviljatoidud on Kihnu toidulaual olnud väga pikka aega ning kartulit hakati kasvatama tunduvalt hiljem kui mandril. Imemaitsva odrakruubi-lihasalati retsept on arvestatud kümnele inimesele. 

Liitu uudiskirjaga

Täname liitumast!

Broneeri majutus