Matsalu rahvuspark

Matsalu rahvuspargi eelkäija, Matsalu Riiklik Looduskaitseala, loodi 1957. aastal pesitsevate, sulgivate ja läbirändavate lindude kaitseks. 2004. aastal nimetati Matsalu looduskaitseala ümber Matsalu rahvuspargiks. Rahvusvahelise tähtsusega märgalal on Euroopas väga haruldased poollooduslikud maastikud – üleujutatavad luha- ja rannaniidud, loopealsed, puisniidud ja Läänemere suurim roostikumassiiv. Erilise emotsiooni annab edasi massiline lindude ränne kevadel ja sügisel.

Matsalu on pärjatud mitmete tunnustustega. Ainsana Baltimaades on Matsalu rahvuspargil Euroopa Nõukogu Diplom, millega tunnustatakse Matsalu bioloogilist, geoloogilist ja maastikulist mitmekesisust. Rahvuspark on osa HELCOM-i Väinamere merekaitsealast. 2015. aastal omistati Matsalu rahvuspargi laiemale piirkonnale ainsana Eestis säästva turismi sertifikaat, mida annab välja Euroopa Kaitsealade Liit (EUROPARC Federation).

Matsalu rahvuspark - Avasta Pärnu
 

Matsalu rahvuspargi külastuskeskus

Penijõe, Lääneranna vald, Pärnumaa

Tel: 472 4236

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lahtiolekuajad:

  1. aprill - 30. september E-R 9-17 I L-P 10-18 I Muul ajal avatud ettetellimisel.

1. oktoober - 14. aprill E-R 9-17 I Muul ajal avatud ettetellimisel.

Külastuskeskuses saab vaadata 2009. aastal valminud 20-minutiline pildiprogrammi „Matsalu aasta. Elu Matsalus jääst jääni“, mis annab ülevaate rahvuspargi asukatest ja nende toimetustest. Keskusel on lai õppeprogrammide valik, mis pakub võimalusi nii iseseisvaks kui ka juhendatud tegevuseks, matkahuvilisi ootab külastuskeskuse juurest algav Penijõe matkarada ja peagi avatav RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi.

 

Rahvuspargi loodus-, ajaloo ja kultuuripärandi objektidega saab tutvuda siin.

Rohkem infot leiab siit.

Majutus ja ööbimine: www.visitmatsalu.ee

 

Liitu uudiskirjaga

Täname liitumast!

Broneeri majutus