Looduspuhkus

Eesti suvepealinn, Pärnu, on eelkõige tuntud oma sooja ja valge liivaranna poolest. Lisaks kaunile rannale on linna uhkuseks avarad rohelised pargid ja pikad puude alleed, mida mööda on hea jalutada või jalgrattaga sõita. Terve Pärnu linna mere äärne ala on looduskaitse all ja selle imetlemiseks on loodud kergliiklusteed, matkarada ja vaatetornid. Looduse ja keskkonna tundma õppimiseks tasub külastada linnas asuvat  murukatusega Keskkonnahariduskeskuse ökomaja.

Pärnu maakonnast leiad looduslikud rannad, vaiksed lõputult laiuvad rabad ja iidsed metsad. Sind ootavad rohked matkarajad ja linnuvaatlustornid. Kevaditi pakub Soomaa Rahvuspargi üleujutus, rahvasuus tuntud kui Soomaa viies aastaaeg, unustamatuid vaatepilte. Pärnumaa loodus on tihedalt seotud kultuuri ja ajalooga, mis koos on ühendatud Romantiliseks Rannateeks. See on teekond, mis kulgeb mööda 250 kilomeetri pikkust Pärnumaa rannikut, põigates vahepeal nii Kihnu saarele kui ka sisemaale.

Valik elamusi looduses:

PärnuPärnuPärnuPärnu

Filtrid

Kokku leitud: 34
Sorteeri:

Ajamatkad.ee jalgsimatk avastab pärandkultuuri Kurese muinasmaastikel

Kurese küla, Koonga vald, Pärnu maakond
+372 5665 9543
Tutvume kiviaedadega ääristatud mahajäetud legendaarse Kurese sumbkülaga. Selline mahajäetud külatüüp on nii Eesti kui ka kogu Euroopa mõistes haruldane koht. Siit avanevad maalilised vaated igasse ilmakaarde. Külastame samuti Pakamäe linnamäge, Kurese ringvall-linnust,  kultuskive ja allikaid. Matka jooksul räägime loodusest, kohalikest legendidest, endisaegsest külaolust Kuresel, muinas-eesti ajaloost, mütoloogiast ja traditsioonidest. Joome teed ja sööme kakukesi. Matka pikkus 6 km ja kestvus 5-8 t. Peale matka lisatasu eest toitlustus ja sauna võimalus. Lisainformatsiooni matka kohta SIIT.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Allikukivi koopad

Allikukivi küla, Saarde vald, Pärnu maakond
Kilingi-Nõmme linna lähedal Allikukivi ürgoru nõlval saad uudistada suuri maa-aluseid koopaid. 1961. aastal avastatud põhjaveevoolu poolt liivakivisse uuristatud koobas on 33 m pikk ja kuni 2,7 m kõrge. Koobaste põhja kogunev põhjavesi väljub ürgoru nõlva jalamil pisikese allikana. Varusta end taskulambiga ja mine vaata seda salapärast kohta lähemalt! Huvitav teada! Muistendi järgi olevat selle koha peal maa alla vajunud jõukas talu, karistuseks selle eest, et pererahvas pulmapeo ajal kerjusele almust ei andnud.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Audru polder

Valgeranna küla, Audru vald, Pärnu maakond
+372 447 3000
Audru aleviku ja Valgeranna vahel ääristab teed 2,5 kilomeetri pikkune allee. Alleest lõuna pool rannakul asub Eesti esimene polder - Audru polder, mis rajati 1938. a üleujutuste vältimiseks Pärnu lahe rannikumaal. Ligi 2000ha suurune märg avar poldriala on kujunenud kevadeti ja sügiseti läbirändel olevate lindude peatuspaigaks. Sellest on tänapäevaks saanud rahvusvahelise tähtsusega linnuala.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Elamusterohke päev Soomaa rahvuspargis

Riisa küla, Tori vald, Pärnu maakond
+372 514 7572
Elamusterohke päev Soomaa Rahvuspargis on kombineeritud matk räätsa- ja kanuumatkast. Kõigepealt suundutakse kogenud giidi juhendamisel läbi metsa ning jõutakse Eesti suurima rabani- Kuresooni. Matkal on abimeesteks räätsad, millega saad Sa elamuse käies seal, kuhu tavaliselt ei pääse. Räätsad ei lase kõndijal vajuda ning rabapinnas ei saa kahjustada. Pärast einet looduses jätkatakse rahuliku kanuumatkaga mööda Soomaa looklevaid jõgesid. NB! Lisatasu eest pakume ka transfeeri Pärnust!
Mine kodulehele
LOE EDASI

Jalgsimatk Kihnu saare looduses koos lugude ja legendidega

Tolli, Sääre küla, Kihnu vald, Pärnu maakond
+372 527 7380
Tule ja tuuluta oma meeli ning matka koos atesteeritud loodusgiidiga mööda metsikut Kihnut! Retked kulgevad mööda Kihnu omapärast rannajoont, kuhu saare külalised tavaliselt ei satu. Tutvume Kihnu loodusega, mis olenevalt aastaajast pakub erinevaid muljeid ja värve. Uurime saarele iseloomulikke taimi ja puid, vaatame, mida leiab liivalt või mis paistab merelt. Räägime juurde lugusid ja legende Kihnu saare minevikust ja olevikust. Tunnetame Kihnut kõigi meeltega! Lisavõimalusena saab kehakinnituseks tellida ehedat Kihnu toitu või sauna Tolli turismitalult! Hind kehtib grupile kuni 10 inimest.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Jõesuu rippsild

Limbo, Jõesuu küla, Tori vald, Pärnu maakond
Jõesuu küla Pärnumaal on oma nime saanud jõgede järgi. See on koht, kus Navesti jõgi suubub Pärnu jõkke. Jõesuu rippsild viib üle Pärnu jõe ning on Pärnumaa pikim rippsild. Sild on 67,5 m pikk ja see ehitati 1975. aastal.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Jõhvikamatk Soomaa rabades

Riisa Rant, Riisa küla, Tori vald, Pärnu maakond
+372 514 7572
Kuremarjadest ehk jõhvikatest oskab iga eestlane lugu pidada. Kohaliku loodusgiidi juhtimisel avastame rabamaastike võlusid arvukate laugaste, pehmete älveste ja salaojadega. Jõhvikasoos liikumise hõlbustamiseks saate meie poolt jalga räätsad, mida ka soorajadeks on kutsutud. Huvitav teada! Jõhvikas on peolaua mahlamari ja rahvameditsiini imeravim. Eestis on aretatud maailma esimesed kultuurjõhvikasordid, üks neist kannab nime „Kuresoo“. NB! Matkad väljuvad, kui on minimaalselt 2 matkalist!
Mine kodulehele
LOE EDASI

Kabli linnujaam

Kabli linn, Kabli küla, Häädemeeste vald, Pärnu maakond
+372 5396 4464
Kabli linnujaamas on sügiseti üleval hiigelsuur, 17 m kõrgune Helgolandi mõrdpüünis, mille abil on linde rõngastatud ja rännet uuritud ligi 50 aastat. Linnujaamas saad tutvuda lindude rände, ornitoloogide tegevuse ja siinse väärtusliku rannikumaastikuga. Linnujaamast Kabli looduskeskuseni kulgeb 1.8 km pikkune põnev ja hariv õpperada, teele jäävad infostendid, pesakastimaailm ja mitu torni lindude ja kauni maastiku vaatlemiseks. Kabli linnujaam töötab regulaarselt igal aastal augusti keskpaigast kuni novembri alguseni. Kabli linnujaama tegevuse korraldajaks on Keskkonnaagentuur.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Kalevipoja Vestitaskukivi e. Võnnukivi

Urumarja küla, Tori vald, Pärnu maakond
Pärnumaa „kivihiiglased“ on küllaltki tagasihoidlike mõõtmetega võrreldes teiste Eestis leiduvate rändrahnudega, kaitse alla on võetud siin 19 rahnu. Nende seas on Kalevipoja Vestitasku kivi e. Võnnukivi suurim. Kivi asub Urumarja küla kohal Pärnu jões. Kaitse all olev rahn on 5 meetrit kõrge, millest 1,5 -2 m on vee sees. Kivi ümbermõõt on 22 meetrit. Suur rändrahn on kunagi lõhestunud kaheks osaks, mis püsivad siiski koos. Kivi nimetuse kohta on palju rahvajutte. Muistsel ajal on Võnnukivi kasutatud kultusekivina.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Kanuu.ee räätsamatk Rääma rabas

Turba tänav , Pärnu
+372 5391 7027
Tule matka sügiseses rabas pohlade ja värviliste lehtede keskel või talvises rabas paksul lumel hõljudes. Kevadises rabas tärkab loodus, vulisevad veed, laulavad linnud, suvel võlub raba aga soojade ujumislaugastega. Matka käigus tutvume rabale omaste taimedega ja tasasel jälgimisel võime kohata ka rabas elavaid metsloomi. Võta kaasa fotoaparaat, et hinnalised hetked kaotsi ei läheks! Matka pikkus 1h – 5h (kokkuleppel). Hinnas on räätsad, matkajuht, eine. Transport matka algusesse omal käel või lisatasuna 4 € in. Kaasa võtta ilmastikule vastav rõivastus ja jalanõud ning muidugi hea tuju!
Mine kodulehele
LOE EDASI

Kihnu tuletorn

Pitkänä la, Rootsiküla, Kihnu vald, Pärnu maakond
+372 514 8835
Kihnu tuletorn ehk kohalikus keeles puak jääb saare kõige lõunapoolsemasse tippu Pitkänä ninale. Tuletorn toodi siia 1864. aastal osadeks lahti monteerituna Inglismaalt ja pandi kohapeal uuesti kokku. See on üks neljast meie randade säilinud malmtuletornist. Torn on valge, koonilise kujuga ning varustatud laternaruumi ja rõduga. Tule kõrgus merepinnast on 29 m ja maapinnast 28 m. Alates 2013. aastast on torn külalistele jälle avatud ja inimesed pääsevad üles imetlema kaunist vaadet. Huvitav teada! Torn on ehitatud samal ajal Vormsi ja Virtsu tuletornidega ning nendega ka välimuselt sarnane.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Koksi talu tamm Kihnu saarel

Lemsi küla, Kihnu vald, Pärnu maakond
Koksi vana tamm kasvab Koksi talu maadel ja on tuntud ka Lemsi küla tammena. Tamme ümbermõõt on 3,1 meetrit ja kõrgus 26 meetrit. Tamm on kaitse all alates 1938. aastast. Kihnu saarel on 2 looduskaitseala: Kihnu hoiuala ja saarest loodes olevatel Sangelaidudel Sangelaiu kaitseala. Looduskaitsealadel on mitmeid kaitsealuseid loodusobjekte, üks nendest on Koksi tamm.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Lindi looduskaitseala vaatetorn

AUDRU METS, Kavaru küla, Tõstamaa vald, Pärnu maakond
Lindi looduskaitsealale saab pilgu heita maantee lähedalt vaatetornist, matkaradu seni kahjuks ehitatud pole. Soos võib vabalt liikuda, kuid õrnale maastikule kahju tekitamata. Vaatetorni kõrval asub katusega puhkekoht, kus hea jalga puhata või keha kinnitada. Pärnu-Tõstamaa maantee ääres asuva 11 000 ha suuruse Lindi Looduskaitseala südame moodustab Lindi raba oma väikeste maaliliste järvekestega. Lisaks on siin palju erinevaid taime- ja linnuliike, sookooslusi ja neid ümbritsevaid metsi (üle 20 erineva tüübi!). Hea teada! Soo lõunaosa on mustika- ja jõhvikarikas, sügiseti on siin palju seeni.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Manija maastikukaitseala ja saarekeskus

Manilaiu t, Manija küla, Tõstamaa vald, Pärnu maakond
+372 514 8917
Pärnumaa suuruselt teine saar Manija on vaid 4,5 km pikk ja 0,5 km lai. Kogu saart katab 1991. aastal loodud Manija maastikukaitseala, mis on omalaadne just sellepoolest, et siin ei tule inimtegevust mitte piirata vaid hoopis julgustada kohalikke arendama karjakasvatust, et taastuksid ja püsiksid sealsed pärandkultuurmaastikud. Saare loodusväärtuseks on haruldaste taimede kasvualad, rannikulindudest rõkkavad rannaniidud ja kõlavad kõrekontserdid. Saarel asuvad neli rändrahnu on ühtlasi ürglooduse objektid. Informatsiooni Manija saare looduse, rahva ja kultuuri kohta saate Manija saarekeskusest.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Mihkli tammik

LILLE, Mihkli küla, Koonga vald, Pärnu maakond
+372 447 3000
Mihklist leiate võimsa, ligi 250 aasta vanuse ja 90 hektaril laiuva tammiku. Seda peetakse üheks ilusamaks looduslikuks tammepuistuks, kus ligi pooled puud on sirgetüvelised tammed. Huvitav teada! Mihkli tammiku tekke kohta on kaks versiooni. Esimene jutustab, et Mihkli kirikumõisa naabermõisnik olevat olnud naabri pargile kade ning otsustas tammiku istutades naabri üle trumbata. Tõepärasema versiooni järgi tekkis tammesalu väikese linnu, pasknääri, aktiivse tegutsemise tagajärjel, kes matab talvevarudeks tõrusid ning söömata jäänutest kasvavad uued tammed.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Nurka talu Tolkuse rabamatk

Rannaku tee NURKA, Piirumi küla, Tahkuranna vald, Pärnu maakond
+372 660 5418
Matkame Nurka talu perenaisega mõnusas kulgemise tempos Tolkuse rabas laud- ja jalgradu mööda, tutvume taimedega, räägime rahvajutte ja rabalegende. Tumedas laukas kastavad julgemad ennast vette. Puhkame jalga, peame piknikku ja ronime kõrgel liivaluitel asuvasse vaatetorni et vaadata üle kogu Luitemaa looduskaitseala. Selge ilmaga paistavad ka Pärnu, Kihnu ja Lätimaa.  EHE kvaliteedimärgisega matka korraldame lähtuvalt kliendi soovidest ja võimalustest. Tolkuse raba asub Nurka talust 5 km kaugusel, matkame rabani jalgsi läbi Luitemaa looduskaitseala luitemänniku või autoga matkaraja alguseni.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Pikla tiikide linnuvaatlustornid

LUITEMAA L, Piirumi küla, Tahkuranna vald, Pärnu maakond
Luitemaa looduskaitsealal Pikla tiikide juures paiknevad kaks linnuvaatlustorni - üks on tiikide vahel ja teine, madalam vaateplatvorm, asub lausa mererannal. Tornid on mõeldud just linnuvaatluseks, sest sealt on suurepärane vaade rannaniidule ja merele. Madal ja liigestatud rannikumeri on soodsaks toitumis- ja peatumiskohaks rohketele veelindudele. Arvukamad ja olulisemad liigid on näiteks väike- ja laululuik, viu- ja sinikaelpart, sõtkas, väikekoskel, vöötsaba-vigle, mudatilder, merikotkas jt.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Pärnu muul

Muuli tn 8A, Pärnu
Pärnu on alati olnud oluline sadamakoht. Takistamaks liiva kuhjumist jõe suudmealasse, rajati 1769. aastal keisrinna Katariina II käsul palkidest muulid. 1863-64 valmisid uued kivimuulid, mille kivid veeti kohale Häädemeeste ja Kihnu randadest. Mõlema muuli pikkuseks kujunes pisut üle kahe kilomeetri. Pärnu sümboliks on kujunenud jõe vasakul kaldal asuv muul. Muulil on romantiline oreool armastajate jalutamispaigana, samas enne muulile minemist kontrolli veetaset! Aeg-ajalt jääb muul tervikuna vee alla, kuid madala veeseisuga on näha isegi varasema puitmuuli postide otsad.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Pärnu rannaniidu vaatlustornid ja linnalehmad

Papiniidu tänav 92, Pärnu
Mere äärde Pärnu rannaniidule, Papiniidu ja Hirve tänava otsa ehitatud linnuvaatlustornide tipust on tore nii linde vaadelda kui rannaniitu ja merelahte imetleda. Mõlemad tornid on omapärase tugeva puitsõrestikuga risttahukad, mis välistab tornide kõikumise linnuvaatluse ajal. 8 meetri kõrgustes tornides on infostendid lindude ning rannaniidu kaitsealuste taimede joonistustega. Kaitseala loodi siin juba 1958. a säästmaks haruldasi ja liigirikkaid rannaniite. Maist oktoobrini tuuakse siia nende hooldamiseks veised ehk „linnalehmad“, kes pilliroogu nosivad ja keda on eemalt tore jälgida.         
Mine kodulehele
LOE EDASI

Retk Viruna müstiliste puuderingide juurde (Quard of rings)

Viruna, Kiraste küla, Tõstamaa vald, Pärnu maakond
+372 445 7751
Kuidas ennast laadida, vabastada stressist ja väsimusest? Aitavad loodus, maa, päike, vesi, õhk, kõige õrnemad looduse hääled, tuul, linnud, vihm…. Virunal leiadki puutumatu eesti looduse ning „müstilised tammeringid“. Talu lähedal on kaks ringi, kolmas on 1,5 kilomeetrit kaugusel. Kohalikud pidavat end ringides ravimas käima, sest paik mõjuvat tervisele hästi. Kolme tunniga peaks jõudma käia kõigil kolmel. Paiga muinasjutulist ja mütoloogilist ajalugu rõhutavad peremehe poolt jutustatud lood soo üleloomulikest elanikest. Pärast matka võib tellida eine või lõuna.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Liitu uudiskirjaga

Täname liitumast!

Broneeri majutus