Looduspuhkus

Eesti suvepealinn, Pärnu, on eelkõige tuntud oma sooja ja valge liivaranna poolest. Lisaks kaunile rannale on linna uhkuseks avarad rohelised pargid ja pikad puude alleed, mida mööda on hea jalutada või jalgrattaga sõita. Terve Pärnu linna mere äärne ala on looduskaitse all ja selle imetlemiseks on loodud kergliiklusteed, matkarada ja vaatetornid. Looduse ja keskkonna tundma õppimiseks tasub külastada linnas asuvat  murukatusega Keskkonnahariduskeskuse ökomaja.

Pärnu maakonnast leiad looduslikud rannad, vaiksed lõputult laiuvad rabad ja iidsed metsad. Sind ootavad rohked matkarajad ja linnuvaatlustornid. Kevaditi pakub Soomaa Rahvuspargi üleujutus, rahvasuus tuntud kui Soomaa viies aastaaeg, unustamatuid vaatepilte. Pärnumaa loodus on tihedalt seotud kultuuri ja ajalooga, mis koos on ühendatud Romantiliseks Rannateeks. See on teekond, mis kulgeb mööda 250 kilomeetri pikkust Pärnumaa rannikut, põigates vahepeal nii Kihnu saarele kui ka sisemaale.

Valik elamusi looduses:

PärnuPärnuPärnuPärnu

Filtrid

Kokku leitud: 37
Sorteeri:

Elamusterohke päev Soomaa rahvuspargis

Riisa küla, Tori vald, Pärnu maakond
+372 514 7572
Elamusterohke päev Soomaa Rahvuspargis on kombineeritud matk räätsa- ja kanuumatkast. Kõigepealt suundutakse kogenud giidi juhendamisel läbi metsa ning jõutakse Eesti suurima rabani- Kuresooni. Matkal on abimeesteks räätsad, millega saad elamuse käies seal, kuhu tavaliselt ei pääse. Räätsad ei lase kõndijal vajuda ning rabapinnas ei saa kahjustada. Pärast einet looduses jätkatakse rahuliku kanuumatkaga mööda Soomaa looklevaid jõgesid. NB! Lisatasu eest pakume ka transfeeri Pärnust!
Mine kodulehele
LOE EDASI

Fotoretk Puhtu ja Laelatu looduskaitsealale

Puhtu tee 16, Virtsu alevik, Lääneranna vald, Pärnu maakond
+372 514 1542
Puhtu poolsaar ehk Puhtulaid on üks omapärasemaid poolsaari Eestis. Puhtu  salulehtmetsa liigid on tamm, jalakas, pärn, vaher, pooppuu, mänd, kuusk, metsõunapuu - kokku ca 60 erinevat põõsa- ja puuliiki. Laelatul leidub palju looduskaitse all olevaid taimeliike: karulauk, lõhnav madar, lood-angervars, üle 470 soontaimeliigi ja üle 20 liigi käpalisi.  Fotokursuse teemad ja praktilised ülesanded on makrofoto, loodusfoto, kompositsioon jne. Kursust juhendab Peeter Sirge. Fotoretke hind sisaldab fotoalast koolitust, nõuandeid ja õhtusööki. Fotomatka saad tellida Sulle sobival ajal!
Mine kodulehele
LOE EDASI

Jõesuu rippsild

Limbo, Jõesuu küla, Tori vald, Pärnu maakond
Jõesuu küla Pärnumaal on oma nime saanud jõgede järgi. See on koht, kus Navesti jõgi suubub Pärnu jõkke. Jõesuu rippsild viib üle Pärnu jõe ning on Pärnumaa pikim rippsild. Sild on 67,5 m pikk ja see ehitati 1975. aastal.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Kabli linnujaam

Kabli linn, Kabli küla, Häädemeeste vald, Pärnu maakond
+372 5396 4464
Kabli linnujaamas on sügiseti üleval hiigelsuur, 17 m kõrgune Helgolandi mõrdpüünis, mille abil on linde rõngastatud ja rännet uuritud 50 aastat. Linnujaamas saad tutvuda lindude rände, ornitoloogide tegevuse ja siinse väärtusliku rannikumaastikuga. Linnujaamast Kabli looduskeskuseni kulgeb 1.8 km pikkune põnev ja hariv õpperada, teele jäävad infostendid, pesakastimaailm ja mitu torni lindude ja kauni maastiku vaatlemiseks. Kabli linnujaam töötab regulaarselt igal aastal augusti keskpaigast kuni novembri alguseni. Kabli linnujaama tegevuse korraldajaks on Keskkonnaagentuur.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Kasari luht ja Kloostri vaatetorn

Kloostri küla, Lääneranna vald, Pärnu maakond
+372 472 4236
Kasari jõe vasakul kaldal asuvast tornist avaneb vaade avarale jõeluhale, kus kevadise üleujutuse ajal peatuvad pardi-, hane-, luige- ja kurvitsaliste parved. Suvel lendab siin ligiduses pesitsevaid toonekurgi ja kotkaid, tihti võib näha luhas toimetamas ka põtru ja metskitsi. Vaatetorn on 16m kõrge (endine piirvalvetorn), metallkonstruktsiooniga, üleval on lahtine vaateplatvorm. Torni juures 1 infostend. Hea teada: kevadeti ei pruugi torni kuiva jalaga pääseda.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Manija maastikukaitseala ja saarekeskus

Manilaiu t - Manija Kül, Manija küla, Pärnu
+372 514 8917
Pärnumaa suuruselt teine saar Manija on vaid 4,5 km pikk ja 0,5 km lai. Kogu saart katab 1991. aastal loodud Manija maastikukaitseala, mis on omalaadne just sellepoolest, et siin ei tule inimtegevust mitte piirata vaid hoopis julgustada kohalikke arendama karjakasvatust, et taastuksid ja püsiksid sealsed pärandkultuurmaastikud. Saare loodusväärtuseks on haruldaste taimede kasvualad, rannikulindudest rõkkavad rannaniidud ja kõlavad kõrekontserdid. Saarel asuvad neli rändrahnu on ühtlasi ürglooduse objektid. Informatsiooni Manija saare looduse, rahva ja kultuuri kohta saate Manija saarekeskusest.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Matsalu rahvuspark ja looduskeskus

PENIJÕE MÕ, Penijõe küla, Lääneranna vald, Pärnu maakond
+372 472 4236
Matsalu rahvuspark (48 610 ha) on loodud pesitsevate, sulgivate ja läbirändavate lindude kaitseks. 1976. aastal kanti rahvuspark rahvusvahelise tähtsusega märgalade ehk Ramsari nimekirja. Rahvuspark hõlmab Matsalu lahte, Kasari jõe alamjooksu, kaldaroostikke, üleujutatavat Kasari jõe luhta, rannakarjamaid, puisniite ja umbes 50 meresaart. Matsalu rahvuspargi aladel on hulgaliselt loodusradasid ja 7 linnuvaatlustorni. Rahvuspargi külastuskeskus asub Lihula külje all, renoveeritud Penijõe mõisas. Looduskeskuses on üleval ekspositsioon ning õppeklass loodushariduslikuks tegevuseks.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Nurka talu Tolkuse rabamatk

Rannaku tee SURJU METS, Rannametsa küla, Häädemeeste vald, Pärnu maakond
+372 660 5418
Matkame Nurka talu perenaisega mõnusas kulgemise tempos Tolkuse rabas laud- ja jalgradu mööda, tutvume taimedega, räägime rahvajutte ja rabalegende. Tumedas laukas kastavad julgemad ennast vette. Puhkame jalga, peame piknikku ja ronime kõrgel liivaluitel asuvasse vaatetorni et vaadata üle kogu Luitemaa looduskaitseala. Selge ilmaga paistavad ka Pärnu, Kihnu ja Lätimaa.  EHE kvaliteedimärgisega matka korraldame lähtuvalt kliendi soovidest ja võimalustest. Tolkuse raba asub Nurka talust 5 km kaugusel, matkame rabani jalgsi läbi Luitemaa looduskaitseala luitemänniku või autoga matkaraja alguseni.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Penijõe linnuvaatlustorn

Penijõe küla, Lääneranna vald, Pärnu maakond
+372 513 8783
8 meetri kõrgune Penijõe vaatetorn on avatud platvormiga, üleval tornis on istumiseks pingid. Tornist avaneb vaade Kasari jõe deltaharude vahel laiuvale 3000 hektari suurusele roostikule, mis on üks põnevamaid elupaiku Matsalu rahvuspargis. Kevadõhtuti huikab roostikus hüüp, laulavad kõrkja-roolinnud, roo-ritsiklinnud ja huigud, suvel peidavad siinsed elanikud end kuni 4m kõrguseks kasvanud roomüüri varju, märgata võib roo kohal liuglevat roo-loorkulli või merikotkast. Vaatetornini viib Penijõe matkarada. 
Mine kodulehele
LOE EDASI

Pikla tiikide linnuvaatlustornid

LUITEMAA L, Piirumi küla, Häädemeeste vald, Pärnu maakond
Luitemaa looduskaitsealal Pikla tiikide juures paiknevad kaks linnuvaatlustorni - üks on tiikide vahel ja teine, madalam vaateplatvorm, asub lausa mererannal. Tornid on mõeldud just linnuvaatluseks, sest sealt on suurepärane vaade rannaniidule ja merele. Madal ja liigestatud rannikumeri on soodsaks toitumis- ja peatumiskohaks rohketele veelindudele. Arvukamad ja olulisemad liigid on näiteks väike- ja laululuik, viu- ja sinikaelpart, sõtkas, väikekoskel, vöötsaba-vigle, mudatilder, merikotkas jt.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Pärnu muul

Muuli tn 8A - PÄRNU TULE, Pärnu linn, Pärnu
Pärnu on alati olnud oluline sadamakoht. Takistamaks liiva kuhjumist jõe suudmealasse, rajati 1769. aastal keisrinna Katariina II käsul palkidest muulid. 1863-64 valmisid uued kivimuulid, mille kivid veeti kohale Häädemeeste ja Kihnu randadest. Mõlema muuli pikkuseks kujunes pisut üle kahe kilomeetri. Pärnu sümboliks on kujunenud jõe vasakul kaldal asuv muul. Muulil on romantiline oreool armastajate jalutamispaigana, samas enne muulile minemist kontrolli veetaset! Aeg-ajalt jääb muul tervikuna vee alla, kuid madala veeseisuga on näha isegi varasema puitmuuli postide otsad.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Retk Viruna tammeringide juurde (Quard of rings)

Viruna, Kiraste küla, Tõstamaa vald, Pärnu maakond
+372 445 7751
Kuidas ennast vabastada stressist ja väsimusest? Aitavad maa, päike, vesi, õhk, tuul, vihm. Viruna lähistel leiad puutumatu looduse ja müstilised „tervendavad“ tammeringid. Talu lähedal on kaks ringi, kolmas on 1,5 kilomeetri kaugusel.  Paiga muinasjutulist ja mütoloogilist ajalugu rõhutavad peremehe poolt jutustatud lood endistest elanikest. Tutvustame ka vanu uskumusi, näiteks et parim rohi naiste sigimatuse vastu olevat rituaal täiskuul tammeringis. Pärast matka võib tellida eine või lõuna.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Seikle Vabaks linnuvaatlus Pärnu lahe põhjarannikul

AUDRU METS, Kavaru küla, Pärnu
+372 5650 0550
Pärnu lahe põhjarannik on väga mitmekesine, sest siin esineb nii rabadele kui mererannikule iseloomulikke linde: merikotkas, must toonekurg, väike konnakotkas, sookurg, sarvik-pütt, teder, jne. Siin asuvad Lindi looduskaitseala, Kastna kadastik ja Kavaru rannaniiduala koos linnuvaatlustornidega. Retk sisaldab: * Matkajuhi teenus * Kerge eine * Binoklid * Linnumäärajad Oodatud on kõik uudishimulikud inimesed, loodussõbrad või algajad linnuvaatlejad sõltumata vanusest! Telli juurde majutus, saun ja söök Maria talus või räätsamatk rabas! Hind kehtib alates 6 inimesest. Alla 6 inimese hind kokkuleppel.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Seikle Vabaks räätsamatk Rääma rabas

Hirvela põik 17 - 17A, Sauga alevik, Tori vald, Pärnu maakond
+372 5650 0550
Alati ei pea sõitma kümneid kilomeeterid, et raba ja loodust nautida. Seda saad teha ka suurlinna külje all! Rääma raba on suurepärane paik harrastada aktiivset puhkust, matkata räätsadel ning täiendada oma teadmisi loodusest! Raba, mis on oma pindalalt peaaegu samasuur kui Pärnu linn ise, pakub varjupaika mitmetele linnuliikidele ja metsloomadele! Tule, võta fotoaparaat ja sõber kaasa ning avasta Rääma raba kaunist maastiku! Matk sisaldab: GiiditeenusEttevalmistatud marsruutiKerge eine loodusesRäätsadUnustamatut seiklust!Hind kehtib alates 6 inimesest. Alla 6 inimese hind kokkuleppel.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Seikle Vabaks viib avastama Soomaa Rahvusparki! Matkame jalgsi, räätsade, kanuu või kajakiga!

Riisa küla, Tori vald, Pärnu maakond
+372 5650 0550
Viime Sind aastaringselt avastama ilusamaid kohti Soomaa Rahvuspargis ning räägime põnevamaid lugusid kohalikust elust-olust! Mida meiega matkates saad? * kvaliteetse matkajuhi teenuse * kosutava eine vabas looduses * võimalusel külastame Soomaa Rahvuspargi looduskeskust * matkame jalgsi laudteel * ronime vaatetorni rabavaadet imetlema * proovime räätsadel matkamist rabas * naudime lühikest veematka kajaki/kanuuga Matk kestab ca 5h, miinimum grupi suurus 2 inimest. Pakume ka transfeeri Pärnust Soomaale kuni 6-le inimesele, hind 5 eur/in! Matka hind kehtib alates 6 inimesest, alla selle hind kokkuleppel!
Mine kodulehele
LOE EDASI

Soomaa.com Koprasafari ehk kanuuretk õhtusel Soomaal

Riisa Rant, Riisa küla, Tori vald, Pärnu maakond
+372 506 1896
Koprad eelistavad tegutseda ööhämaruses ja puhata päevavalguse ajal. Seetõttu toimuvad kanuuga kopramatkad õhtusel ajal kui koprad on alustamas oma aktiivsemat tegevust aga inimsilm veel seletab seda mis ümbruses toimub.  Giidi poolt juhitud õhtused kanuumatkad algavad juunis-juulis kell 20, muudel kuudel kell 19 Riisa rantšo külalistemaja juurest. Külalistele kes peatuvad Pärnus pakume ka veoteenust, võtame teid eelnevalt peale Teie hotellist.  Matk kestab 3-4 tundi, hinnas giid ja kanuuvarustus. Hind 1 inimene 100 €, grupp 2-4 in 50 €, 5-9 in 40 € inimene. Transport Pärnust 20 € inimene.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Soomaa.com giidiga räätsamatk Soomaal

Riisa Rant, Riisa küla, Tori vald, Pärnu maakond
+372 506 1896
Räätsamatkal osalejad saavad jalga paari räätsasid ning matka juhib kohalik loodusmees, kes jagab näpunäiteid ja räägib põnevaid lugusid Soomaast. Saad kogemuse kuidas liikuda sellistes kohtades, mis muidu on ligipääsmatud. Huvitav teada: Räätsasid kasutasid juba ammu enne meid meie esivanemad ikka selleks, et rabas kergemini liikuda. Matka kestvus on 2-5 tundi. Matka hind sõltub grupi suurusest. NB! Me ei tee räätsamatku kevadisel lindude pesitsusajal.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Soomaa.com seeneretked

Riisa küla, Tori vald, Pärnu maakond
+372 506 1896
Läheme koos Soomaa kohaliku giidiga temale tuttavatesse seenemetsadesse, et õppida tundma erinevaid söödavaid ja ka mittesöödavaid seeni. Korjatud seentest valmistame maitsva seeneroa. Eestlased armastavad nii seenelkäimist kui seente varumist talvekuudeks. Tutvume erinevate seente säilitamise viisidega nagu kuivatamine, soolamine, hapendamine, marineerimine. Seeneretkede hooaeg algab juulikuus ja lõppeb oktoobris. Seenematkad sobivad ka lastega peredele.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Virtsu tuletorn

VIRTSU TUL, Virtsu alevik, Lääneranna vald, Pärnu maakond
Alt valge ja ülevalt punase neljatahulise betoontorni kõrgus jalamist on 18 meetrit ja tule kõrgus merepinnast on 19 meetrit.Esimene tuletorn oli punane 25 meetri kõrgune metalltuletorn, mis püstitati 1866. aastal. Tegemist oli Gordoni tüüpi tuletorniga, mis monteeriti kokku tehases valmistatud osadest. Torni lasid õhku Vene väed 1917. aastal. Pärast ajutist puitsõrestiktuletorni valmis 1924. aastal 19 meetri kõrgune raudbetoontuletorn. Ka see õhati. Praegune torn pärineb aastast 1951, see on neljas tuletorn Virtsus. Tuletorn on vaadeldav vaid väljaspoolt, vaata Virtsu sadama aeropanoraami siit.
Mine kodulehele
LOE EDASI

Virussaare räätsadega rabamatk ennemuistsetel radadel

Eense küla, Põhja-Pärnumaa vald, Pärnu maakond
+372 5665 9543
Virussaare rabamatk viib meid ennemuistsetel radadel Eestimaa kõige saladuslikemasse paikadesse. Pole vist olemas Eestis teist nii legendiderohket soosaart, kui seda on Virussaar. See on kaetud servast servani tiheda saladuselooriga. Matka märksõnad on maaliline Kõima raba, Virussaare salumets ja muinaseestlaste linnaaseme koht. Laulame kandle saatel vanu regilaule, sulandume iidsete laulurütmide ja helide kaudu kohapaiga endisaega. Hinnas väetee joomine, räätsapaari laenutus ning kahe matkajuhi teenus koos regilaulmise ja kandlemänguga. Hind on ühele inimesele kui grupis on 8-12 inimest.  
Mine kodulehele
LOE EDASI

Liitu uudiskirjaga

Täname liitumast!

Broneeri majutus